Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum dla firmKsięgowość

2 Różne faktury - dla klienta online i "offline" dla US

2 Różne faktury - dla klienta online i "offline" dla US

skomentuj
hateom / 2017-03-19 10:39
Witam,

Posiadam sklep online (na cały świat) z możliwością wystawiania faktur automatycznie i przesyłania ich w PDF do klienta.
Oprócz tego wystawiam też faktury lokalnie za inne usługi.

Pytanie:
Czy mogę wystawiać faktury online w języku angielskim i numerować je w inny sposób (osobna seria), a potem importować dane do programu fakturującego lokalnie i tworzyć polski odpowiednik (z taką samą kwotą i numeracją) dla US?

Jeśli nie, to jak to najlepiej rozwiązać? Klient raczej nie chce faktury po polsku a US po angielksku. Osobne serie są chyba konieczne bo nie wiem jak miałbym synchronizować numery faktur online z tymi "offline" (musiałbym mieć centralny system fakturowania dla obu przypadków, a takiego nie posiadam).

Z góry dziękuję za odp.
Tomasz
szklarek / 2017-03-20 09:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak najbardziej w PKPiR można księgować kilka serii faktur, byle w każdej serii były normalne zasady numeracji jasna zależne od daty wystawienia.

Faktury on-line dla kontrahentów zagranicznych powinna być w praktyce... dwujęzyczna. Polskojęzyczna z powodu polskich przepisów, drugojęzyczna ze względu na kontrahenta. Jeśli nie ma on takiego wymogu, nie wadzi to PR sklepu itd. to dla niego może być też polskojęzyczna.

Przydatne:

IBPP1/443-1141/08/PK
interpretacja indywidualna
Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
10 listopada 2008 r.
skomentuj

Najnowsze wpisy