Forum Forum inwestycyjneFundusze

20.07-24.07mBank: SFI+Emakler

20.07-24.07mBank: SFI+Emakler

kazumi / 2009-07-19 21:54
W końcu zapowiada się ciekawy tydzień na Skyeurope, kapitał spekulacyjny uderzył w czwartek z niesamowitą siłą...Przez te 2 dni na rynku przemieliło się ogromne ilości papieru. Ja zostałem na statku, łoj będzie zapewne bujać.
Wyświetlaj:
SFI_mbank / 193.164.142.* / 2009-07-24 07:58
Co myslicie o wejściu dzisiaj w GPW?
u2mart / 2009-07-24 08:04 / Tysiącznik na forum
No właśnie miałem podobnego dylemata )
Ale poczekam chyba na jakąś mało korektę ( chyba musie przyjść po tylu dniach wzrostów )
bo dziś to chyba dalej jazda w górę
No ale to tylko moje zdanie bo ciężko coś przewidzieć na pewno
pzdr
u2mart nielogo / 80.238.1.* / 2009-07-23 15:25
Nie mam sil juz do dolara a po kolejnych sygnalach funduszowych wlasnie zredukowalem go do 25%, z reszta pewnie sie wpakuje w MIS i Indie
ares 2k nielogo / 94.197.184.* / 2009-07-24 01:38
czyli inwestujesz zgdnie z sygnalami z funduszowych ja tez:) od paru dni mam dws bric dws rosja dws indie i chiny i niezle sobie radza
jutro pewnie otwarcie z luka hossy :)
pozdrawiam
kazumi / 2009-07-23 22:02 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

2009-06-15 21:08:38 | | kazumi

Narazie nie mam go w planach.
Tak sobie myśle co Ci napisać i przychodzi mi tylko jedno, zalecałbym ostrożność. Osobiście nie wepchnąłbym tam więcej niż 30% całej kasy. Oczywiście jeśli będzie większa korekta na giełdzie i surowcach to da się tam zarobić. Dodatkowo nie pomagają złotemu, np. problemy z deficytam budżetowym. Zawsze występuje jednak pewne ale...

Wróciłeś do zalecanego maksymalnego poziomu procentowego w porfelu:-)
u2mart / 2009-07-23 22:17 / Tysiącznik na forum
Trza było mi to tłuc do głowy 15 czerwca !!!!!!!
Ps. A co myślisz o obecnej sytuacji.
Przeglądałem sobie AA MIS ale kiepsko mu idzie ostatnio, Co myslisz o Indiach?? A może tylko akcje ?? Mam nadzieję że jutro lotosik jeszcze nadrobi bo co prawda ceny ropy nie wiele mają z nim wspólnego to mimo wszystko jakoś to wplywa na odczucia inwestorów.
A sprzedałem Mercora a co mi tam. Stoi gniot i się nie rusza a gotówkę blokuje.
Ps. Jutro ostatni dzień do pracy i od soboty 2 tyg. w Polsce jupii )))
kazumi / 2009-07-23 22:39 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Przyznam szczerze że jakoś ostatnio nie zagłębiam się w giełdę szczegółowo, tj spoglądam na indeksy ale nie przeglądam danych, wyników spółek itp - trochę z lenistwa, ale więcej z powodu pory wakacyjnej oraz dlatego że mój Skyeurope zazwyczaj porusza się własnymi ścieżkami. Mógłbym coś napisać ale komentarz byłby lepszy gdybym uzupełnił wiadomości. Dokładnie to śledzę doniesienia i sytuację Skyeurope.

A sprzedałem Mercora a co mi tam. Stoi gniot i się nie rusza a gotówkę blokuje.

hehe a miałeś trzymać do 2012r.
u2mart / 2009-07-23 22:45 / Tysiącznik na forum
miałem ale się rozmyśliłem ))))))))
Duży mętlik w głowie ogólnie
kazumi / 2009-07-23 22:59 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Duży mętlik w głowie ogólnie

Dlatego że inwestujesz krótkoterminowo gdzie łatwo jest się przejechać. Jakbyś zaczął skupować (zakupy rozłożone w czasie) akcje spółek o dobrych fundamentach a jeszcze zdecydowanie przecenionych i przetrzymał parę lat to ze sporym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć że wyszedłbyś na tym lepiej niż skacząc co chwila z kwiatka na kwiatek....
Krótkoterminowo jest ciekawiej - bez wątpienia:-)
u2mart / 2009-07-23 23:05 / Tysiącznik na forum
Długoterminowi inwestorzy to chyba nie zaglądają na to forum )))
Sam jesteś krótkoterminowym to wiesz co to znaczy.
Może lepiej wymyśl coś jak pamiętny AA to w coś wdepniemy bo razem razniej )
kazumi / 2009-07-23 23:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jak będzie inwestor powinien być odpał na Skyeurope:-)))))))))A do tego czasu to może być różnie, niektórym się znudzi czekanie jak Tobie przy Mercorze i będą oddawać i zaniżać kurs...
u2mart / 2009-07-23 23:19 / Tysiącznik na forum
A z ciekawości ile % masz w Sky???
kazumi / 2009-07-23 23:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Po ostatnich przewidzinych i nieprzewidzianych wydatkach to na inwestycje zostało mi to co mam w Skyeurope, czyli można powiedzieć że praktycznie 100%
:-)
kazumi / 2009-07-23 23:43 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Także mam związane ręce:-)
Pozdrawiam
u2mart nielogo / 80.238.1.* / 2009-07-24 10:40
Ja od dzis jestem wlascicielem rowniez malego pakietu SKY Europe )))))))))))
kazumi / 2009-07-24 10:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
:-)
Po ile wziąłeś?
u2mart / 2009-07-24 22:34 / Tysiącznik na forum
Nie pytaj (((((((
Jak bylo ok +9 z rana to zakupiłem bo byłem pewny że będzie powtorka z rozrywki ( jak ostatnio było po 9 rano na plus 10% to nie kupiłem bo za dużo wzrosło a skończylo się na +55% ) a jak spadło o 6% to stop losy się włączyły.
Tak więc to była chyba najszybsza strata gotówki jaka mi się zdarzyła
No ale przynajmniej mogę się określać pełną gębą inwestorem krótkoterminowym )))))))))
kazumi / 2009-07-24 22:56 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No to zostałeś daytraderem, nie ma co:-)
Przyznam szczerze że nie bardzo wiem skąd te poranne mocne wybicie, może był jakiś artykuł w prasie, a może odreagowanie wcześniejszych spadków, a może próba nagonienia leszczy na rynek, a może ktoś większy poprostu zbiera akcje, a może...O jakimś infie ze spółki nic nie wiem...
Warto zwrócić uwagę że jak u nas ruszyło ostro w górę i było około 10% na plusie to w Wiedniu był kurs 0,27(-3,57%), dopiero po jakimś czasie skoczyło na 0,29 i wyglądało to tak jakbyśmy to my ich pociągnęli w górę. Na wienerborse skończyli notowania kursem 0,28
u2mart / 2009-07-24 23:01 / Tysiącznik na forum
Tak czy siak ja już nie mam tego papieru ale za to cały czas się uczę że pośpiech i emocje to bardzo zły doradca.
Lotosa też już miałem odprzedać bo byłem pewny że korekta idzie, ale się powstrzymałem.
I teraz nie mam zamiaru z niego wysiąść dopóki nie będzie jasnych przesłanek że zanosi się na jakąś lawinę a korektami muszę się przestać przejmować )
kazumi / 2009-07-24 23:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Ja tam stop loss czy stop limit nie mam ustawionych, bo gdybym je odrazu ustawił to już dawno bym nie miał tego papieru bo od razu byłem na sporym minusie. Jak będzie info o inwestorze to powinien być odpał....dzisiejsza sesja pokazała jak łatwo podbili cenę papieru, chyba bez istotnej informacji, a co mowa dopiero jak ona nadejdzie. Pytanie brzmi kiedy to będzie?
Ale jakby coś poszło nie tak to zobaczysz jak można łatwo zjechać...
kazumi / 2009-07-24 23:32 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jest ryzyko, ale to przecież gra na giełdzie:-))))))
Pozdrawiam
PS. Marcie Życzę udanego wypoczynku w kraju :-)
kazumi / 2009-07-21 23:01 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Skyeurope, zastanawiam się co z tym zrobić:-)
Te dynamiczne odbicie w czwartek to de fakto efekt informacji że SkyErope może niebawem pozyskać dużego inwestora (władze prowadzą rozmowy z trzema podmiotami). Jak to przy negocjacjach spółka nie podaje żadnych szczegółowych informacji i co ważniejsze kiedy ewentualnie mogłoby do tranzakcji dojść. Także trwałość tych wzrostów w oparciu o fundamenty jest dość krucha, bo negocjacje mogą się przeciągać lub zostać zerwane a to oznacza szybki zjazd poniżej 1 zł a z drugiej strony jeśli by się im udało pozyskać dużego inwestora to na 1,2 zł się nie skończy.
W piątek było dobre info że Sąd w Bratysławie zaakceptował program restrukturyzacji SkyEurope Airlines (spółki zależnej SkyErope).
PS. to tak jakby ktoś był zainteresowany być może niedoszłym bankdrutem:-)
kazumi / 2009-07-22 22:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Skyeurope cd.:-)
W tym roku były 3 dynamiczne wybicia w górę i kończyło to się korektą i chwilowym przystankiem na wyższym poziomie a potem powolnym lub dynamicznym zjazdem. Czyżby tym razem miało być podobnie? Może tak być bo spekulanci są niecierpliwi i spuszczą kurs nawet na małych obrotach jak im się znudzi czekanie na te info o inwestorze.
Dlatego jest dylemat:-)
u2mart / 2009-07-22 22:46 / Tysiącznik na forum
Jak zobaczę w któryś dzien zaraz po 9 rano że na sky jakiś ruch plus 5% bądz więcej to się zapakuję bo ostatnio za długo się zastanawiałem (
kazumi / 2009-07-22 22:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Każdy sposób jest dobry o ile jest skuteczny:-))))
Mam wrażenie, może mylne, że u nas to już chętnie by zjechali w dół tylko kurs podtrzymuje Wiedeń.
Dlatego rodzi się dylemat co z tym zrobić:-)
u2mart / 2009-07-22 23:16 / Tysiącznik na forum
Ano odwieczny dylemat.
I ta piep.....prywatyzacja.
Państwo widzę na gwałt potrzebuje mamony i będzie sprzedawało cokolwiek byle by znaleść brakujące pieniądze.
Pewnie jakby z tym poczekali ze 3 lata to mieliby 2 razy tyle ale im się spieszy.
Ogólnie to mi się wydaję że nasz kraj jeszcze negatywnie nas zaskoczy.
Jak w USA będzie się robiło lepiej to u nas niekoniecznie. Zresztą zobaczymy co nasze spółki pokażą.
Ale ja nie o tym miałem tylko o prywacie KGHMU i mojego Lotoska (((
Pomieszało mi to dziś trochę szyki, co prawda ta spółka dalej na plusie ale nerwów mnie kosztuję.
kazumi / 2009-07-22 23:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Nadejdzie taki moment że nie będą mieli czego prywatyzować. Wtedy powstałą dziurę trzeba będzie łatać zwiększniem dziury budżetowej lub podnoszeniem podatków....Dług Polski rośnieeee, ale o tym cisza, kto to będzie spłacał?
kazumi / 2009-07-22 23:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
W styczniu 2009 roku dług skarbu państwa wynosił 583,9 mld zł, z czego zagraniczny 209,7 mld zł.
kazumi / 2009-07-23 00:07 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedyś ta bańka zwana ,,dług publiczny" pęknie i będzie wielki...
Pozdrawiam
u2mart / 2009-07-21 23:22 / Tysiącznik na forum
Co do bankrutów to ja się zastanawiałem ile jeszcze Krosno może spaść jak było po 10 groszy )))
kazumi / 2009-07-21 23:28 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
baaa:-)))))))
a jak tam z UniDolarem, trzymasz się jakoś?
u2mart / 2009-07-22 07:57 / Tysiącznik na forum
Mam dziada równo 50% na dzień dzisiejszy i troszkę wolnej gotówki więc jak coś to dokupie sobie akcji
kniazio / 2009-07-22 12:06 / portfel
witam, mam pytanie tak troszke z innej beczki, jesli spolka chce wykupic czesc swoich akcj, co to oznacza w przyszlosci, czy uciekac z akcjami czy tez warto trzymac?
pozdro
max1224 / 2009-07-22 12:25 / Tysiącznik na forum
jeśli zapowiada skup to trzymać
u2mart nielogo / 80.238.1.* / 2009-07-20 10:45
No dzis tez ladnie w gore twoj sky
Zielony slabnie ((( ale Lotos i Gant troche zaamortyzuja straty
A tak ogolnie to chyba idziemy na podwojny szczyt ale wszystko w rekach Jankow
kazumi / 2009-07-22 22:39 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Gnieciesz jeszcze Mercor?:-)
kazumi / 2009-07-20 23:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Zielony slabnie

Trzeba to sobie jasno powiedzieć, wraca tam gdzie jego miejsce tj. poniżej 3 zł. Wiem dla Ciebie to do dupy...
grzegorz77 / 2009-07-20 20:23
U mnie beefsan dziś +15 % ciekawe jak to sie potoczy dalej ,w takich chwilach człowiek myśli "brać co dają czy czekać aż dadzą wiecej" narazie czekam ....pozdr
u2mart / 2009-07-22 21:49 / Tysiącznik na forum
Straszny bajzel ostatnio w tym beefsanie tak nieciekawie się coś tam zrobiło z tego co doczytałem
grzegorz77 / 2009-07-25 11:33
Bajzel ale jakoś nie spada poniżej 0,34 (przez ten bajzel pozbyłem sie 50% tego co miałem :(. Wczoraj ogłosili ,że ponad 50% posiada bank spółdzielczy no i posypały sie opinie ,że teraz to już podniosą wycene akcji 1,5-3 zł .Jestem początkujący i beef-san to w sumie moja pierwsza decyzja "na dłużej" (choć w chwili zwątpienia uciekłem z połowy )No zobaczymy narazie nie mam dużego kapitału wiec i tej spółki nie mam dużo ale z każdy miesiącem kapitał sie zwiększa ;)mam nadzieje ,że też i wiedza. pozdr. Sorki dopiero dziś tu zajrzałem (troszke nadgodzin z tymi nie dokońca rozgarniętymi Norwegami )
kazumi / 2009-07-20 23:23 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Takie wzrosty to zazwyczaj gra pod jakieś dobre info ze spółki i wtedy można liczyć że wzrost będzie trwalszy lub to że spółką z jakiś powodów zainteresował kapitał spekulacyjny i robi szarże to wtedy trwałość wzrostów jest wysoce wątpliwa.....
Pozdr
grzegorz77 / 2009-07-21 13:01
Wybieram pierwszą możliwość :) Czytałem już ,że może dojść do 2-3 zł no ale to narazie marzenia hihi. Dzięki za opinie:)
kazumi / 2009-07-21 22:18 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

może dojść do 2-3 zł

Oczywiście może i nawet więcej kiedyś na szczycie kolejnej hossy, a może wcześniej bo sporo zależy od sytuacji w spółce. Ale trzeba pamiętać że duże wzrosty ostatnich miesiący hossy, szczególnie na miasiach, były napędzane poprzez wpłaty do funduszy inwestycyjnych małych i śrdnich spółek. Zdarzały się sytuacje że fundusze zawieszały wpłaty ze względu na ogromny napływ gotówki, który powodował że kursy spółek były windowane pod same niebiosa.
Nadeszła bessa i cała rzesza ludzi staciła duże pieniądze i więcej do funduszy raczej nie wróci, inni będą ostrożniejsi nauczeni przez historię, dlatego istnieje możliwość że takiej drugiej pompki na misiach nie będzie baaaardzo długo.
Taka ogólna myśl mi się nasunęła
Pozdrawiam
grzegorz77 / 2009-07-21 22:49
Troszke nowych wiadomosci i juz zmiana nastroju :( narazie poczekam z boku bo w spolce robi sie "nerwowo".Tylko ,e jutro wielu moze tak zdecydowac a sadzac po dzisiejszej koncowce kilku zdecydowalo dzis. http://www.bankier.pl/wiadomosc/BEEFSAN-Ustanie-stosunku-dominacji-1989128.html.
Pozdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy