Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

20 grudnia sesja walki

20 grudnia sesja walki

gabrik / 2006-12-20 09:42
narazie widać niezłą potyczkę na akcjach PKO BP czekamy dalej na rozwój bitwy
Wyświetlaj:
Morfeusz / 2006-12-20 22:48 / Tysiącznik na forum
Dzisiejsze minimum na WIG20 to poziom PP (tygodniowe) drugiego rzędu, zgodnie z tym co pisze Gabrik niżej. Czyli te PP jednak działają o .....
Dzięki Gabri za twoje analizy bo przynajmniej dzięki nim można się czegoś nauczyć.
gabrik / 2006-12-20 23:02 / portfel / Wierny Forumowicz
bez przesady proszę ;-)
Abus / 2006-12-20 22:39 / Uznany Gracz Giełdowy
gabrik, a jak technicznie wyglada midwig, to mnie glownie interesuje i wszystko inne jestem spokojny. Jaki poziom jest silnym wspareciem obecnie dla Midwigu, koryguje sie silnie, gdzie jednak mozemy oczekiwac silniejszego wsparcia i prob odbicia?
gabrik / 2006-12-20 23:00 / portfel / Wierny Forumowicz
11 grudnia padł sygnał sprzedaży potwierdzony pięknie 12 na STS,przebite EMA i wszystkie SMA.Próba odbicia dla indeksu to obecne poziomy lub niżej 3444-3400 (z PP)dodatkowo wskażnik CCI w granicach sygnału K. jednak na pozostałych jeszcze brak takowych natomiast z lini wsparć to takie mocne wydaje się mi dopiero 3000.
To tyle na szybko
Abus / 2006-12-20 23:05 / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki
gabrik / 2006-12-20 22:14 / portfel / Wierny Forumowicz
A więc to dziś........
był czarny wtorek możnaby powiedzieć.Według mnie prawdziwie mocne wsparcie dla wig20 to okolice poziomu 3250 ,dlaczego?Jest to poziom przyśpieszonej lini trendu wzrostowego a także szczyt z 7 listopada i 26 kwietnia,oczywiście jeszcze bardziej "ubity" to poziom 3190 po którym dodatkowo przebiega "normalna" linia trendu wzrostowego (oczywiście im dłużej w czasie tym wsparcie lini trendu będzie coraz wyżej ale to jest oczywiste)

Dziś przebita została EMA oraz SMA 15 jednak sma jest jeszcze rosnąca więc w teorii nie jest to do końca prawidłowy sygnał.Na STS także można przyjąć sygnał S także na MACD,ROC i CCI (tu to właściwie od 5 grudnia padł sygnał S)Według tygodniowych PP także potencjalne zatrzymanie korekty na poziomach drugiego rzędu to okolice 3270 (pierwszy trochę przełamany 3340),według miesięcznych PP znajduje się!?........tak na 3190! ale to oznaczałoby naruszenie linni trendu wzrostowego.

Reasumując mamy prawie 60 punktową bazę na kontraktach serii H7 (tą jednak jutro rano możemy zmniejszyć) pozwala ona na arbitraż czyli koszyki kupna akcji oraz fakt że jest to tydzień przedświąteczny i nadzieja że fundusze nie pozwolą na zepsucie ładnego wizerunku ale może też być tak że jednak przyszły tydzień krótszy i może trochę świąteczny (mniejsza płynność) dopiero zostanie wykorzystany na "window dressing" tak więc jutro jest możliwe zanegowanie kilku sygnałów ale to wymagałoby natychmiastowej reakcji i wyciągnięcia wigu20 jutro w okolice 3380-3390 (wrócilibyśmy nad SMA i EMA) Tak więc na jutro wielka niewiadoma dalszy ciąg "zdrowej korekty" czy robienie "ładnych poziomów"
gabrik / 2006-12-20 22:46 / portfel / Wierny Forumowicz
siedzę nad wykresem i co widzę? jeszcze jedna taka sesja jak dziś i na świecowym....trzy kruki i to książkowe. lub jeszcze gorzej jest szansa na "uderzenie trójki" a tak generalnie z AT dalsze spadki choć jutro może lekkie odbicie a w piątek dalej korekta, mentalnie przed świętami liczyłem na wyższe poziomy no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ........
samuraj jack / 2006-12-20 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zgadzam się z tym 3250;
jak z futurkiem w minionym tygodniu rozważaliśmy poziom możliwego spadku yo wychodziło na 3250-3300
Morfeusz / 2006-12-20 21:24 / Tysiącznik na forum
Jak by nie spojrzeć na miedź to dzisiaj przebite zostało istotne wsparcie z czerwca jeśli od jutra CU nie zawróci w górę to może być znaczne pogłębienie spadku wynikające z AT.
Morfeusz / 2006-12-20 21:16 / Tysiącznik na forum
Tak na moje krzywe spojrzenie dzisiejsze spadki były zainicjowane przez kontrakty a nie przez rynek kasowy ta nieprzypadkowa kolejność sugerowałaby, że to nie arbitrażyści zamykali pozycję ?? Doszukuję się tu mimo wszystko jakiegoś blefu ze strony grubasów.??
Morfeusz / 2006-12-20 19:35 / Tysiącznik na forum
Reasumując im mniej się czyta analityków tym człowiek jest w stanie bardziej z dystansu ocenić sytuację.Przestałem czytać główne forum żeby się pozbyć balastu opinii w nim zawartych, które często sprowadzały mnie na manowce a teraz przestanę chyba czytać analityków i tak jak Gabrik przyłoże się bardziej do pracy nad AT.
Morfeusz / 2006-12-20 19:23 / Tysiącznik na forum
No cóż,nie tak wyobrażałem sobie dzisiejszą sesję ale jest to kolejna nauczka na przyszłość na szczęście bezbolesna finansowo.
Przez moment przyszła mi refleksja, że tak jak ostatnio się dzieje w ostatnim dniu miesiąca kiedy wszyscy oczekiwali strojenia okienek te nie następowały a wręcz przeciwnie.Być może juz nie będzie strojenia okien w takim wymiarze jak się oczekuje lub nie będzie ich wcale. Ciekawa korelacja z tym co się wydarzylo po wygaśnięciu kontraktów wrześniowych jedna sesja do góry a potem zwałka przez kilka sesji.
Dzisiejsza sesja w USA wygląda tak jakby sztucznie pacjenta (NASDAQ) podtrzymywano przy życiu co nie rokuje dobrze na jutrzejsze otwarcie.
samuraj jack / 2006-12-20 20:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pisałem o tym kilka razy na forum i nie tylko
wrzesień
IX
samuraj jack / 2006-12-20 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dodam, że we wrześniu bardzo mocno rozważałem - a właściwie zapytywałem na forum, co się stanie z akcjami zakupionymi przez arbitraż jako zabezpieczenie L wziętych przez inwestorów powiedzmy niearbitrażowych, które jednak nie zostały zrolowane na kolejną serię;
pytałem - odpowiedzi nie doczekałem;
wydawało mi się, że w tygodniu wygasania kontraktów powinien być spadek;
myliłem się - spadek był, ale w kolejnym tygodniu;

na 2-3 tygodnie przed wygaśnięciem grudniowej serii wyczytałem gdzieś, że Arbitraż nie musi od razu sprzedawać akcji po zamknięciu L przez niearbitrażystę;

wtedy mi się wyjaśniło - we wrześniu Arbi odczekali i z opóźnieniem sprzedali akcje z niezrolowanych ok. 10000 LOP;

pisałem - zwłaszcza pod postami gabrika, o wrześniu;
wydawało mi się, że będzie powtórka z września;

i nie analizowałem sytuacji od strony AT - całkiem możliwe, że te dwie sprawy (AT i akcje z Arbi) nałożyły się w sposób "spontaniczny" lub kontrolowany na siebie;

niestety - przyznaję - nie dokonałem zakupu opcji - niestety na pewien czas musiałem ewakuować kasę z portfela opcji
gabrik / 2006-12-20 16:33 / portfel / Wierny Forumowicz
i już po.......niestety z pełną świadomością swojej własnej niedoskonałości stwierdzam że analitycy w każdym razie ich większość zdecydowana to ludzie delikatnie mówiąc z innej planety.Takich naiwnych analiz jak ostatnio pisać się nie powinno a już tłumaczenie wczorajszych spadków na całym niemal świecie Tajlandzkim krachem to już totalna porażko-przeginka.Takich powodów spadków to mogę ewentualnie upatrywać ja a nie zawodowy analityk biorący za to pensje no chyba że zakładamy że pisanie bzdur jest celowe aby ogłupiać "indywidualnych".
Ta korekta była nam naturalnie niezbędna (może jeszcze się pogłębić) właściwie to nawet Z AT była pewna jedyna rzecz to akurat wypadło to w tygodniu przed świętami i dodatkowo końcem roku więc psychologicznie większość inwestorów liczyła że nie powinna teraz nastąpić.
W związku z tym mam pytanie czy ktoś z forumowiczów jest expertem od internetu i komputerów?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy