20 V - 24 V 2013

max1224 / 2013-05-20 19:41
Ostatnio jestem tu dość sporadycznym gościem :) to sobie otworzę:)
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-05-27 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Linia trendu implikuje wyłamanie linii szyi o-RGR daily...dalej należałoby spojrzeć na wykres weekly,na biały korpus+przystankowa doji z dolnym cieniem u jego szczytu...to powinno stworzyć następny,biały korpus weekly...to implikuje(RSI) ewentualny ruch powrotny...korektę na daily,ale już z góry,na chmurkę ichimoku...i jednocześnie LS 0-RGR....robi się o-RGR weekly...ect,ect...taki łańcuszek. nadal to oczywiście bajeczka,bo brak intensywniejszych obrotów na rynku..
Zeus52 / 2013-05-27 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu właśnie przypomina się ta anegdota o kowboju i jego synu na prerii...a propos linii trendu...nie ma sensu pytać,grzechotnik,czxy nie? Czy to ta właściwa linia,czy nie?...jeśli to grzechotnik,to będziesz wiedział,nawet jeśli go nigdy nie widziałeś...tak samo linia trendu...jeśli pęknie...to będzie wiadomo bez pytań.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-27 15:59
wig20 wygląda obiecująco.... typowa orgr. co o tym myślisz zeus? chyba sprzedam tych japońców bo na razie widać mają przystanek we wzrostach i to poważniejszy
Zeus52 / 2013-05-27 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przenieśmy się na nowy wątek...
Zeus52 / 2013-05-27 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypomnę więc pewien wpis,stary,gdy jeszcze nie było o-RGR..."niektórzy już weszli na 61,8fibo...inni pewnie wykorzystają do wejścia moment zjazdu,tworzenia się prawego ramienia o-RGR...inni,bardziej OSTROŻNI wejdą dopiero po wybiciu LS...na ruchu powrotnym" !!! To taki mój wpis,gdzieś tam,jeszcze przed dywagacjami,wspólnie z privym,na temat momentu...OFE(koniec maja)+ zbiegnięcie się linii szyi o-RGR(wtedy potencjalnej,do utworzenia) z linią trendu spadkowego...trendu spadkowej"dwójki"impulsu wzrostowego. Specjalnie położyłem nacisk na słowa"bardziej ostrożni".Powinien być ruch powrotny...obroty znowu słabowite,nie wszyscy chętni się zabrali. Dlatego też wskazana ostrożność.Tak,jak i z Nikkei,choć tu w drugą stronę...nie można skakać...bo będziesz miał straty z obu stron.Wyskoczysz z Nikkei prawdopodobnie juz na korekcie...omija Cię.a jednocześnie wskoczysz w Wig20...i łapiesz korektę,zjazd!
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-27 16:37
a tak docelowo to myślisz że wig 20 może do końca roku dojść do 3000?
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-27 16:36
nie chce skakać nagle. Stopniowo chce sprzedawać nikkei a kupować wig 20. Myślę że to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.
Zeus52 / 2013-05-26 14:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale się napalili na dolara...rekordy pozycji długich netto w dolarze...i to rekordy wszechczasów.W takim razie...nie ma już miejsc w pociągu na południe na EUR/USD.Jeśli nawet się obsunie,to pewnie co najwyżej dla podwójnego dna"W"...jeśli nawet. Później niewykluczone,że jeszcze spadnie...ale najpierw golenie i strzyżenie tych miłośników dolara muszą przeprowadzić. Jakiś pretekst się znajdzie...i kto pierwszy zrealizuje zyski z dolara...ten lepszy.
Zeus52 / 2013-05-24 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aby już tak całkiem nie narzekać na GPW....szeroki rynek uskutecznia wędrówkę na szczyty z 2011...tylko generalicja,jak dotąd się ociągała.
Zeus52 / 2013-05-24 14:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to się tylko tym martwię,że jak Euroland i Jankesi pójdą znów na zielono,to my na czerwono...bo to jakoś tak się przelewa.Jak Jankesi rosną,to my nie możemy,bo cała kasa idzie za ocean...i na odwrót.Oczywiście proszę tego nie brać za poważnie,to żart...ale z pewną nutką prawdy zapewne.
privy / 2013-05-24 11:07 / Tysiącznik na forum
Stałem się sceptykiem. Kreski dają kupno do kontynuacji ale z jednoczesnym sygnałem potencjalnej pułapki. Może by się tym nie przejął gdyby nie ponowne wskazanie na poziomy 22xx. Wszystko w rękach poniedziałku no chyba, że dziś zamkniemy się w okolicach otwarcia lub niżej wówczas zapali się czerwona lampka.
Zeus52 / 2013-05-24 13:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Linia trendu...! :)
privy / 2013-05-24 14:38 / Tysiącznik na forum
Zależy którego. Mamy też podejście pod nową trendu rosnącego od spodu opartą o wcześniejszy dołek i jeszcze to podejście pod harami z kwietnia. Tu nie ma mądrych, na razie powtórzony sygnał kupna obowiązuje.
Zeus52 / 2013-05-24 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja linii trendu spadkowego też mam trzy...trudność z precyzyjnym wyrysowaniem...D1.korpusy,cienie,jeszcze inaczej H4. Ale różnice nie są wielkie,ta najwyżej położona faktycznie prawie się zbiega z linią szyi,potencjalnej o-RGR..."prawie" czyni wielką różnicę :).No...jest nieco niżej...a zresztą...to też zależy od poprowadzenia LS.Ale o takie szczegóły szkoda walczyć...wybije,to będzie widać i nikt nie będzie pytał: pękła,czy jeszcze nie? To tak,jak na prerii syn woła do ojca: Tato wąż...może to grzechotnik? Ojciec;Nie! Ale tato,skąd wiesz,przecież nawet nie spojrzałeś? A po co...gdyby to był naprawdę grzechotnik...to byś nie krzyczał i się głupio nie pytał...nie zbladłeś,nie popuściłeś w gacie...więc to nie mógł być grzechotnik.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-24 15:57
z innej beczki.... te kontrakty cfd to zwykle są jakby wyprzedzeniem tego co nastąpi na rzeczywistym indeksie? Przykładowo CFD NIkkei teraz aktualnie ma 14100 punktów to znaczy że spadnie do tego pułapu? czy to są niezależne notowania?
Zeus52 / 2013-05-24 17:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Weź pod uwagę to,co wczoraj pisałem...termin realizacji zlecenia w funduszach...to jest minimum 2 doby dla niektórych,a inni mają jeszcze dłuższy...i to,co się stanie w tych dniach...to już jest zaklepane,to już dla funduszy jakby historia,choć się jeszcze nie wydarzyła.Obojętnie,czy poszłoby zlecenie sprzedaży,czy nie...i tak poziom najbliższych sesji,tych które będą jest nie do uniknięcia.Zlecenie wczoraj równa się więc sprzedaży po cenie,która dopiero będzie...w poniedziałek,dla innych jeszcze później. I jaka to może być cena...a w tym czasie na Nikkei dojdzie do niezłego wyprzedania na wskaźnikach...a w konsekwencji powiedzmy wzrostowe"B" korekty.Na przykład.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-24 18:08
kurde mój pko akcji rynku japońskiego zjechał z wczoraj o 7,20%. to co zarobiłem na wzrostach w jeden dzień straciłem :( no nic - pozostaje czekać na korektę wzrostową
Zeus52 / 2013-05-24 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
To Ty tak późno wszedłeś? No to faktycznie kłopot...nie wiem,czy mam powtórzyć,co pisałem o dopalaniu,redukowaniu,że to tylko dla tych,co siedzą od dawna...że...cytat:"chciałem to rozegrać,jak zawodowcy z biur maklerskich...rekomendacja wyżej,ale prawdopodobieństwo osiągnięcia wyższych celów spada..."trzymaj","redukuj"...to są umowne określenia prawdopodobieństwa osiągnięcia celu...ono spada.".A dużo,dużo wcześniej pisałem komuś...ja bym trzymał(ale to było już hen,hen temu),ale jak możesz,to zmniejszaj ekspozycję...cel i tak blisko,więc czy warto? Ale trudno...rozumiem...może Cię nie było wtedy na forum...albo inne przyczyny.Nieistotne...rozumiem też te inne przyczyny...ja to znam,przeżywałem.Trochę szkoda...ale nie martw się,Nikkei jeszcze nie pokazał wszystkiego na co go stać.Choć korekta zapowiada się jednak na złożoną i większą...myślę o tym A,B,C. "B" to część wzrostowa. A sposób obecnego zejścia...to,że bardziej obawiałem się białej szpulki...a może paru wznoszących się...to bardziej chodziło o efekt psychologiczny.Trudnostrawne danie zafundowałby Nikkei,gdyby od razu nieco rósł...a następnie niedźwiedzie,rozzuchwalone nieudolnością byków zrobiły powtórkę z rozrywki...wtedy byłoby:oj,czemu od razu nie dałem zlecenia...choć ta mała górka by się trafiła...w momencie realizacji....a teraz następny strzał w dół zaliczę.Tylko efekt psychologiczny...stały zjazd...więc i tak wyjście wypadłoby nisko...ale wtedy,po wypsztykaniu się niedźwiedzi,schłodzeniu wskaźników mamy szansę na duże,wzrostowe"B"...i chodzi też o to,że to wtedy dzieje się w czasie akuratnym dla funduszy...zlecenie,a realizacja...dłuższe ruchy tak w dół,jak w górę.Dlatego pisałem...lepiej niech spływają i stopniowo hamują,niech byki oszczędzają siły na wsparcie...chodziło o to,by schodzili coraz mniejszymi świecami,może dolne cienie...aż się wyczerpią,dojdą na wyprzedaniu do wsparcia...widać je...i wtedy czas na podwójny szczyt.Był na 5-15 minutówkach,później w nocy na 1/4H...będzie i na daily podejście pod szczyt.
quest77 / 5.174.164.* / 2013-05-24 20:32
Generalnie trzymam. Na razie wiekszej gotowki na nic nie potrzebuje
Zeus52 / 2013-05-25 00:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz...teraz to bym już trzymał...tak,czy inaczej to RSI na tygodniowym wymaga następnych szczytów w strefie 70(+)...może mniejszych,ale jednak.Zejście wskaźnika na dziennym...to również wymaga zwrotu w górę.Ostatecznie RSI daily może spaść do 30(-) i tam dopiero tworzyć pozytywne dywergencje,ale nie jednym ruchem.Dlatego pisałem o A,B,C,ze wzrostowym B na które wypadałoby poczekać...przynajmniej na to.A czy liczyć na coś więcej? Znowu wracamy do tego samego...jeśli celem miałoby być 17000...to jednak tak ważny poziom,że faktycznie od niego może odpaść,tworząc głowę RGR...jeśli nawet nie byłby to podwójny szczyt,ale nieco wyższa RGR...to wraca pytanie:czy warto dalej to ciągnąć.Powiedzmy,że stało się,idziemy w górę,zbliżamy się do szczytu...straty odrobione+zysk...a jeśli nawet pójdzie jeszcze nieco wyżej...i odpadnie na samych 17kilo...no to jak dużo większy będzie zysk...wobec ryzyka.Pod oporem dość istotnym.Chyba,że wtedy właśnie redukować...już w trakcie ruchu w górę.Stopniowo.Niech na szczyt wspina się już odrobina. A jeśli go wybije? Będzie jakiś ruch powrotny...Może tak to zrobić.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-25 07:06
co to znaczy że może spaść do 30(-) bo nie bardzo w tej nomenklaturze giełdowej jestem obeznany? że ile jeszcze w takim razie może spaść % w dół od obecnego poziomu?
Zeus52 / 2013-05-25 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wskaźnik RSI...trendu,ale i wyprzedania/wykupienia.Był w strefie 70(+)...to strefa wykupienia.Teraz spadł,"schłodził się"mocno...na platformie mam około 50.Tyle,że coś mi to nie pasuje.Te zawieszenie handlu nadal miesza.To nie tylko brak części wykresu...idzie płasko...ale też zafałszowane wskaźniki.Próbuję sobie wyobrazić dno(którego nie ma na platformie,jest odcięte...płaska linia)...do tego przecież także dno na RSI...też niżej,niż to pokazane,prawdopodobnie głęboko pod 30(-)na 1/4H...pierwsze dno...próbuję sobie wyobrażać rzeczywisty układ.Muszę się dowiedzieć,jak zaimportować właściwe dane do wykresu...czy to jest możliwe.No,już zupełny obciach byłby,gdybym musiał szukać właściwych wykresów poza platformą.Kurna,to oni sami nie mogą wrzucić właściwych danych po odwieszeniu handlu...człek musiał się domyślać...DOMYŚLAĆ...że tam musiała być z pewnością dywergencja(+)na 1H i mniejszych.No dobra,to już historia.Tyle,że 4H i dzienne też nie są właściwe.RSI jest z pewnością pokazywany za wysoko na Bossie.Zarówno na 4H,jak i daily.
h20 / 94.197.127.* / 2013-05-26 10:46
Najlepsze wykresy sa na amibrokerze.
Wykresy roznie wygladaja na roznych stronqch inaczej to wyglada na stooq/platformachforex/amibroker.
Na amibrokerze lepiej prowadzi sie linie tredu.
h20 / 94.197.127.* / 2013-05-26 10:58
Ja czekam na wejscie w nikkei az spadnie do 13800 lub 13400pkt
Wczesniej nie dotykam.
W zaleznosci od tego jak die na tych poziomach zachowa popyt wejde lub nie.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-25 18:54
max ci wysłał maila do mnie:) gdybyś był tak łaskawy to napisz coś bo wolę mailowo się kontaktować niż tutaj. pzdr ps. mam jeszcze trochu gotówki więc jak coś spadnie to zamierzam po prostu dokupić jednostek
Zeus52 / 2013-05-25 19:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dostałem i odpisałem.Ale z dokupywaniem,to od razu mówię...poczekajmy.Na tygodniowym wykresie RSI miał po prostu Himalaje w strefie 70(+).Prosi się o następne szczyty w strefie...ale to niekoniecznie musi być od razu.RSI może nawet opuścić strefę...pójść sobie łukiem do poziomu 50...i powoli,stopniowo odginać się w górę,aż do ponownego wejścia ponad 70...i następna seria...już może tylko Alpy(?)...:)) To nie dotyczy daily,wyjście na szczyt,nawet na 17000 na daily,nie będzie miało wielkiego znaczenia dla wykresów i RSI na weekly.Po prostu na dziennym może zrobić podwójny szczyt,może nawet RGR(a więc nadbicie dotychczasowego)...ale po tym może przyjść duża korekta(no tak...RGR na daily)...która potrwa wiele tygodni,RSI na weekly opuści strefę,mocniej się schłodzi,pokrąży w okolicach 50...i następny atak.Aż do dywergencji na weekly...ale już nie na pojedynczych szczytach w strefie,ale niższe grupy szczytów w 70(+)...tyle,że to wizja nawet nie na miesiące,ale kwartały,może lata,więc na razie dajmy z tym spokój.Na razie polujemy na ruch up...może drugi szczyt(niższy z podwójnego),może głowa RGR...czyli nadbicie. A co się będzie działo później...RSI weekly,czyli za miesiące i dłużej...potraktujmy,przynajmniej na razie jako bajeczkę.Choć myślę o niej tak,jak o bajeczce o wielkiej o-RGR na EUR/USD sprzed roku...prawe ramię(spadki) twardo się buduje...ta formacja buduje się od tamtego czasu.Ale na razie...co do dalekich planach wobec Nikkei...niech to będzie"bajeczką"
Zeus52 / 2013-05-24 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i zobaczymy,jaki wpływ będzie to miało w poniedziałek na Ninja.
Zeus52 / 2013-05-24 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę żal...wiesz,to były już nadbicia wyznaczonych celów...braliśmy pod uwagę cele rezerwowe...ale z"redukuj"i tylko dla tych,którzy siedzą od niskich poziomów...tak nikkei,jak i ISE-100...było:"Teraz wejście? Nie,dopiero po korekcie! Co wolisz do wejścia...Turcja,czy GPW?Oczywiście GPW." Teraz Jankesi właściwie oddali tylko te nadbicie celu...1650p. I chyba na tym zakończyli korektę.To,co się dziś działo,nie dziwi mnie...znałem ich zamiary...jak zwykle wczorajszy AHI.Jankesi wczoraj kupowali,kupowali...podczas sesji...po sesji...a dopiero,gdy zrobili fajrant,a później lulu...to wtedy zaczęły się harce.W myśl zasady: kota nie ma,myszy harcują.I jedynie to mnie dziś dziwiło...ta upartość Azji i Eurolandu w zjeżdżaniu jankeskich kontraktów podczas ich snu.No,gdy Jankesi się obudzili...to dopiero musieli być zdziwieni Jakież to dziwaczne wyobrażenie ma Euroland o ich planach.Ale tylko patrzyłem...czy nie będzie to na zasadzie:jak tak chcecie,to proszę bardzo...macie.Do 17:30 oczywiście! no i nasi to wyczaili...a to dobra podpowiedź.Nie,żeby nasi kierowali rynkami...ale dlatego,że to ta sama centrala wszystkim kieruje. Aha! Po sesji zakupy u Janków nadal trwają...już są ładnie po zielonej stronie...to tak,a propos poniedziałku...
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-24 23:14
a tak gdybyś był na moim miejscu to sprzedałbyś japońców czy trzymał? w co byś ewentualnie wszedł? horyzont inwestycyjny mam długi 2 lata dajmy na to więc pytanie czy po prostu nie zostawić jak jest
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-24 22:54
ja sie tylko zastanawiam kiedy zobaczymy znowu wzrosty na nikkei. W dłuższym terminie liczę na 17000 punktów i tam zamierzam sprzedać
Zeus52 / 2013-05-24 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
W długim terminie,to 17000p. jest zaledwie początkiem...jeśli to pęknie...to mamy długoterminowy,bardzo silny sygnał zakupu...wtedy będą wchodzić w grę poziomy 2 razy wysokość RGR z lat 2005/2007...tyle PONAD tamto maximum!Ale przed przełamaniem 17000 muszą się poważnie zastanowić...czyżby już zaczęli? Wszak dla nich,to 17kilo było o krok...2-3 sesje by wystarczyły.Jednak nie"zaklepali"tego...to musi kusić.Może więc nie podwójny szczyt,lecz jednak RGR...i dopiero mamy lewe ramię(?).A hipotetyczna na razie głowa to 17000. Tymczasem nareszcie włączyła się Gminna Spółdzielnia...to istotne,bo to nie tylko najważniejszy gracz,ale właściwie tzw animator rynku.Co zaserwowali? Ano...może to kogoś zaskoczy,może nie...ni mniej,ni więcej jak...mój poziom na S&P500 na ten rok(1800p.) i 2100p. w 2014. Inni sobie mogą mówić i prognozować,co chcą...ale Goldmann Sachs...to już poważna sprawa...jeśli mówi.dla przykładu...że ropa osiągnie no 100$ za 8 miesięcy...to ona zalicza setkę w 3 tygodnie.Choćby wcześniej się sypała i była na dobrej drodze do zawału...po prostu,gdy G.S. coś mówi...to pod to wszyscy zaczynają grać.
Zeus52 / 2013-05-24 16:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
W teorii z wyprzedzeniem,wszak po to zostało to stworzone. Ale to tylko w teorii...to idzie swoją drogą,choć czasami trafną...oni grają na kontraktach tak,albo inaczej,bo sądzą,że indeks spadnie,albo wzrośnie i pod to grają...a czy się nie mylą...zdania są podzielone...tak,jak zajęte pozycje na kontraktach. To oddzielny instrument pochodny,a nie indeks. W przybliżeniu może się zgadzać...ale,jak podczas sesji indeks...to się zmienia,tyle że również poza sesją w Tokio.
Zeus52 / 2013-05-24 00:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze muszę coś dodać.Bullard z FED sprostował pewne niejasności...stwierdził,że nie ma mowy o szybkim,już teraz ograniczaniu programu QE3.Stwierdził dodatkowo,że FED by myśleć o ograniczaniu QE3 musi najpierw zobaczyć trwałą zmianę tendencji dezinflacyjnej,jaka obecnie ma miejsce.A o tym wszyscy zapominają,skupiając się na rynku pracy.I tu się kłania tytuł poprzedniego wątku. Co w tym ważnego?Wszak są podobno różne zdania w łonie FED.Ważne jest to,że mówił to jeden z głównych jastrzębi FED-u. A jeśli jastrzębie tak myślą...to QE3 potrwa.
tedchom / 2013-05-24 01:26 / Tysiącznik na forum
To jest całkiem dobra informacja sugerująca dalsze podtrzymanie kierunku na rynkach. Jednak musi być jakaś konkretniejsza korekta nie ma mowy. Co do RGR to wcale nie jest to takie nie realne. Wiadomo nie jest to książkowa formacja ale... Na LS z prawej strony taki mały guz niczemu nie przeszkadza, ale zobaczymy co przyniosą kolejne dni bo jutro nie podejrzewam rozstrzygnięć większych.
Zeus52 / 2013-05-24 10:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,fajnie się grało,gdy to się tworzyło...plan o-RGR powstały w kwietniu...a teraz wszędzie o tym piszą.A wiesz,jak to bywa z formacjami,które wszyscy widzą...tak,że zawsze pewne obawy są.
Zeus52 / 2013-05-24 02:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak nie śpisz,to zobacz Nikkei...ciekawie,co?
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-24 06:26
no dziś odreagowanie... :)
Zeus52 / 2013-05-24 02:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
A z drugiej strony,to niezmiernie interesujące...ledwie powstała takie sobie czarne gromnice na jankeskich indeksach...a tu od razu reakcja,czołowy jastrząb wyskakuje ze sprostowaniem,że rynki źle zrozumiały minutki z posiedzenia FED...bo z tym ograniczaniem QE3...to...takiego pośpiechu aż nieeee ma.
Zeus52 / 2013-05-24 02:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam"z tyłu głowy"taką opcję,że może się z tej"narośli" rozwinąć jakiś guz...miejmy nadzieję,że nie złośliwy...i powstać mała lokalna formacja,ale z tych brzydkich.Widzę to...ale poczekajmy.
Zeus52 / 2013-05-23 16:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś,z czego pewnie tedchom może być zadowolony,bo wszedł w Wig20....ucieczka z obligacji+niezłe obroty na GPW!Kapitał zaczął się przenosić w akcje(?). No i to się dzieje po dotknięciu rano praktycznie w punkt(na CFD) poziomu prawego ramienia hipotetycznej o-RGR
tedchom / 2013-05-23 19:54 / Tysiącznik na forum
Jest OK. :)
Patrząc na rgr dzienny i tygodniowy hmm.... Każdy sugeruje całkiem inny kierunek. Lepiej żeby niedźwiedzie patrzyły na tygodniowy, pomimo zajętej większością pozycji. Wskaźniki by się ochłodziły a i można by w ten to czas wskoczyć w que2, i tym razem całością kapitału.
Zeus52 / 2013-05-23 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie nazwałbym tego na weekly RGR...z tak przekręconą,na opak LS? Prędzej,ewentualnie,jako możliwość zwykłej piątki spadkowej. Ale piątka spadkowa po pięciofalowym,impulsowym, ruchu wzrostowym(2012)? Trójka korekcyjna jest w sam raz...po co rynek dotychczasową trójkę(rok obecny) miałby przerabiać na piątkę. Trójka korekcyjna po impulsie pięciofalowym(niższego rzędu=1 wyższego) to w sam raz. Jak i 61,8 fibo zejścia przed trójką impulsu wyższego rzędu. Owszem,to się zdarza,ale po co komplikować sobie życie przypadkami żadko występującymi w przyrodzie. :) Jeśli będą takie sygnały,to na to zerkniemy. Ale na razie pojawiają się obroty na wsparciu i ruch w górę, w połączeniu z ucieczką z obligacji PLN i rosnącą złotówką....słabła,ale nagle dostała spida...właśnie wraz z ruchami wyżej opisanymi.
Zeus52 / 2013-05-23 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i właśnie dlatego przypomniałem,ze Jankesi mieli wczoraj inne zamiary po sesji...a przeliczając wczorajszy AHI na regularną sesję,to dziś nic by nie zostało z wczorajszego zjazdu,połknęliby prawdopodobnie wczorajszą,czarną świecę,wraz z jej górnym cieniem...To tylko przypomnienie...nie będę wróżył,co teraz zrobią Jankesi,po chińskich danych,bo to bezcelowe...to właśnie ich reakcja ma dopiero wyjaśnić sprawę
Zeus52 / 2013-05-23 16:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i w S&P500 spadają...spółki powiązane z surowcami i w jakiś sposób z Chinami(Alcoa,W.D.,Du Pont,Caterpillar),gdy tymczasem złoto nie martwi się o ograniczenie QE3.
Zeus52 / 2013-05-23 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś pewnie zobaczymy,jak Jankesi zareagują na Chiny...na Chiny,nie na wczorajsze dywagacje o tym,co z QE3...na ten ostatni temat Jankesi już się wypowiedzieli wczoraj w handlu posesyjnym...oj zgoła odmienny to był kierunek...dość mocno zielony.Ale dziś doszły słabe dane z Chin...na ile im to zmieniło humory,zobaczymy.Bo FED i QE3,po wczorajszym wyniku w AHI zostawiłbym w spokoju...tym akurat Jankesi się nie martwią.
Zeus52 / 2013-05-22 19:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
No jestem...i...patrzę na Nikkei CFD...kiedy to ja pisałem o podwójnym szczycie...aha,na dole o 18:49 pokazało się na forum....ciekawy zjazd po 2 szczycie na 15-min.Może jednak spróbuję pojeździć samochodem jak de Niro...
h20 / 92.40.254.* / 2013-05-23 13:12
Sprzedalem 3/4 pozycji blisko szczytu :-)
Mam exstra pensjecw kieszeni:-)
Zeus powinienes nie wiem jaki masz masz tel ale samsung galaxy s2/3/4 plus program tradeinterceptor i bedziesz mogl swobodnie grac przez tel. Trade interceptor poprostu musisz zobaczyc i wyprubowac na smartfonie-milo cie zaskocz:-)
Zeus52 / 2013-05-23 14:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tylko żałuję dwóch rzeczy...że nie pojechałem wczoraj do domu jednym autobusem wcześniej...ten podwójny szczyt przed 19:00...akurat na"sell",jak Ci pisałem...niestety,już po powrocie,po fakcie.No i druga sprawa,że jednak nie posiedziałem w nocy...był ładny podjazd...i znowu,około 3:00 podobny układ na małych interwałach,no wręcz identyczny,jak ten z 19:00...i tym razem już podwójny szczyt na 1H.Kurna,coś takiego przespałem...Ale najważniejsze było...a właściwie byłoby to"sell" o 19:00...nie mogłem tego zrobić.Faktycznie z telefonem masz rację,muszę coś wykombinować...ja używam Nokii N-95...w domu,jako modem...i w drodze,zabieram ze sobą.A ona nie ma takich możliwości...masz rację z telefonem...teraz to mnie wręcz ugryzło boleśnie...taka okazja umknęła sprzed nosa i z tak prozaicznych przyczyn.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-23 15:08
myślisz zeus że ten spadek na nikkei to tylko korekta?
Zeus52 / 2013-05-23 15:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie wiem,czy aż tak bardzo przestraszyli się danych z Chin...czas zjazdu,po wcześniejszej,nocnej próbie ataku na szczyt! Raczej pretekst do realizacji zysków i aktywacje.Na razie pewnikiem nie skończą tylko na tym spadku.Niebawem powinni ten spadek skorygować...ale coś mi to wygląda,że na razie jedynie w formie wzrostowego"B" zygzaka.Tak się nie odwraca takiego trendu,nie z powodu jednego ruchu...brak formacji szczytowej...Mogą jeszcze nieco zjechać...i zaczną budowę formacji szczytowej...Duży i długi ruch up,to i formacja słusznych rozmiarów.I może się okazać w trakcie(ku temu się skłaniam),że z formacji odwrócenia nic i tak ostatecznie nie wyjdzie.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-23 16:05
trochę mnie uspokoiłeś :)ale i tak jak rano spojrzałem na 7,32% w dół to mnie to trochu zdołowało i zacząłem się zastanawiać czy to nie koniec wzrostów.W cnbc też mówili o twojej teorii że to raczej tylko korekta
Zeus52 / 2013-05-23 16:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trend!!! I jeszcze raz trend...miliardy,biliony przemieszczanego kapitału...wskaźniki...RSI weekly...takie głębokie wejście w strefę 70(+)...to wymaga następnego szczytu w tej strefie.A następny szczyt,nawet niższy RSI,to często nowy rekord indeksu.A u nich RSI na monthly też siedzi nieźle w strefie,bez załamań...przy miesięcznych świecach!Tu nawet głębokie(kiedyś tam)załamanie i tak doprowadzi na nowe szczyty po nim.Ale to kiedyś tam,mówiąc już o baaardzo odległych,przyszłych korektach....gdy w grę zaczną wchodzić ich poziomy wszechczasów.Do tego daleko,i to nieco wróżenie z fusów
,choć na podstawie wskaźników
)Teraz daily i weekly się liczą.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-23 18:08
rozumiem że w średnim terminie póki co bez paniki i "trzymać"
Zeus52 / 2013-05-23 18:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inaczej można rzec,że w fundach,gdzie termin realizacji to kilka dni...to nie tylko ta jedna świeca jest już historią,ale i te które po niej nastąpią...to już właściwie historia.A więc trzeba patrzeć dalej...poza zjazd i poza ewentualną jego poprawkę na następnych sesjach.To,co jest i co będzie na najbliższych sesjach,to w fundach już jest zaklepane...nie do uniknięcia.Patrzmy,co dalej.Gdzie będzie indeks za jakiś czas...i do jakiego wyprzedania dojdzie na wskaźnikach. Tylko,że to i tak miała być jazda na"dopalanie"...na mniejszej ekspozycji..."redukuj".Jeśli ktoś nie mógł,albo z innych przyczyn tego nie zrobił...pozostają nerwy i czekanie na budowę formacji szczytowej.Najgorsze,co może się zdarzyć,to teraz biała szpulka, próba odbicia...jakaś mizerna próba tworząca szpulkę na daily...to byłaby groźba powtórki,a na dodatek nie dająca pewności,co się stanie.To i tak byłaby tylko korekta,ale wtedy o większym zasięgu...a czekanie na formację mogłoby się przeciągnąć.Coś,jak swego czasu na ISE-100...duże rozmiary formacji.Lepiej,by stopniowo wyhamowali ruch w dół...wskaźniki by pięknie zeszły...Albo,albo...duża,mocna kontra...albo niech lepiej byki nie próbują,niech zbiorą siły,niech niedźwiedzie stracą impet.Ale to są życzenia.To jest tylko korekta...problem tylko z jej kształtem i rozmiarem.
Zeus52 / 2013-05-23 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Te pierwsze słowa...przede wszystkim bez paniki! A jeśli już ktoś nie da rady...psychika,nerwy...to opchnąć,gdy podejdzie w górę.Podwójny szczyt,albo RGR na daily...coś w tym stylu.Ale nie panicznie,bo akurat coś czarnego się pokazało.Co się pokazało,to już jest...a nawet jest historią...jeśli jeszcze nieco spłynie...to uwzględniając czas realizacji w fundach...trafiamy w jeszcze większy dołek.A tymczasem robi się wyprzedanie na wskaźnikach i następuje odbicie...a my psioczymy,że jesteśmy poza rynkiem.Efekt paniki.Pozostaje więc trzymać...nie znaczy...przyspawać się do tego...ale odczekać choć na kontrę popytu.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-23 18:46
Główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion Piotr Kuczyński uspokajał w rozmowie z PAP, że jeśli chodzi o tąpnięcie na japońskiej giełdzie, to było ono do przewidzenia. "Tam po 75 proc. wzrostu indeksu w ciągu sześciu miesięcy aż się prosiło o coś takiego z byle powodu" - powiedział.
Dodał, że na rynkach mamy do czynienia z korektą, która oczywiście może być głębsza, ale nie dzieje się nic szczególnego. "Tak naprawdę, nic istotnego się nie dzieje, to prosta realizacja zysków" - podkreślił.
Zeus52 / 2013-05-23 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo...właśnie coś w tym rodzaju...o to mi chodziło.
wwwoj / 83.238.172.* / 2013-05-23 14:38
Witam

ale jak myślisz (lub co widzisz na wykresach)
Pójdzie dalej w dół? czy jako lokalny dołek wybije do góry?
Zeus52 / 2013-05-23 15:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz to mało widzę,bo zawieszono handel na platformie...przekroczenie dziennego limitu.Stop.Wszystko zablokowane...wykresy też stoją. Widzę tylko,co się działo w nocy...kurna,był i duży podjazd,pod szczyt na b_uy,albo na wyjście z b_uy,jeśli ktoś jeszcze w tym siedział...i kurna kopia zdarzeń z 19:00 poprzedniego dnia. A mnie wczoraj szwendaczka pospolita ogarnęła...zamiast sprawę załatwić w pół godziny i wracać,to mi się szlajać po Gdyni zachciało...Ulisses majowy...a później jeszcze fik w poduchę,zamiast popracować...kurna,no nie mogę...idę na browarka. Później coś się wymyśli
elwira32 / 217.212.230.* / 2013-05-23 00:18
Witam, mam pytanie z innej beczki , moze ktos jest na blogu co zna jakiegos doradce podatkowego znajacego przepisy miedzynarodowe tzn konkretnie amerykanskie i polskie.
h20 / 92.40.253.* / 2013-05-22 20:36
Pol zamnknolem na jakim poziomie lapac L na nikkei cfd?
Zeus52 / 2013-05-23 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może być tak,że Ninja,świadomi tego,co pod spodem mają("białe linie")nie odważą się na większy zjazd i możliwe,że będzie okazja do elek w nocy...ale nie chce mi się ślęczeć,tym bardziej,że może nic z tego nie wyjść.
Zeus52 / 2013-05-22 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polecieli.I to jeszcze nie koniec.Na razie rynek zamknięty...trzeba by siedzieć po nocach...Eeee tam.Pozostaje skupić się na świeczkach daily...te"białe linie"kontynuacji trendu.Z luką pod nimi.Kto,jak kto,ale Ninja powinni uszanować japońskie świece :))
Zeus52 / 2013-05-22 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
A od jakiego poziomu jedziesz?To jest dzisiaj,daytrading,czy starsza pozycja.kurna,ja dopiero teraz patrzę,a tam nie ma gdzie podstawiać na H4...one szły jednym ciągiem,bez załamań.No,ale ja nie widziałem wykresu od wczoraj.Dopiero teraz.A z tym podwójnym szczytem,to tak na podstawie cyferek ze stooq...coś ten podjazd zaczął mi źle iść,falować.Ale to w wyobraźni.Dlatego pisałem,że nie widzę,musisz sam pokombinować,co dalej...bo Ty widzisz wykres.Tak jeszcze na FRX nie grali...opaska na oczy i mów mi liczby...To jak prowadził ślepy kulawego.A najśmieszniejsze jest to,ze gdybyś Ty,widząc dokładniej...jakiejś informacji zwrotnej zabrakło...wykorzystał ten moment do"sell"...to byłyby już jaja kompletne...bo nie dość,że na pół ślepo,to do tego skutecznie.Nie,no tak nie grali w tę grę...:).Wiesz co...z elkami to na razie poczekajmy...na razie nie wygląda na to by chcieli zaprzestać ruchu w dół.To nie grozi wykresowi daily,ale intra...jeszcze polecą w dół.Zobacz na 1H i na RSI.
Zeus52 / 2013-05-22 15:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,no...dostało się po gaciach ministrowi środowiska...tak prawdę mówiąc,nie wiadomo,co on jeszcze robi na stanowisku...powinien chyba już spakować graty z biurka do pudełka...po takim ultimatum.
Zeus52 / 2013-05-22 14:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Następna setka na nikkei-CFD może być w grze...atakują 15900p.
Zeus52 / 2013-05-22 14:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obserwujemy też ISE-100...nawet z budowa lokalnej RGR występują kłopoty.Jeśli jej nie dorobią,to jak zwykle...wysokość razy dwa...i mamy nasze 100kilo...właściwie 99000...wygląda to,jak cena w sklepie,ale tak akurat wypada z kresek.Jeśli RGR jednak dorobią...to jeszcze możliwe...ale MOŻLIWE też,że jej nie zrealizują...i znowu pozostaje wysokość razy dwa.Ale wtedy bardziej nerwowo...bo to już tylko MOŻLIWE...ale bez przekonania.W ostateczności uderzą tam po korekcie.Ale...to w razie draki...na razie jest w porzo.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy