Forum Forum inwestycyjneFundusze

200 tys. Scandia czy Aegon?

200 tys. Scandia czy Aegon?

polny / 2007-11-06 08:53
Mam do zainwestowania wolne środki w wysokości 200 tys. zł.
W co je zainwestować na dłuższy czas?

Scandia, Aegon czy w zupełnie coś innego?
Proszę o radę, podpowiedź

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
matek101 / 2007-11-11 17:28
Witam, pytasz w co zainwestować swoje wolne środki. Kwestia jest bardziej złożona, ponieważ przed decyzją odnośnie ulokowania tak dużej sumy powinieneś spotkać się z kilkoma różnymi doradcami i zapoznać się z różnymi punktami widzenia. Osobiście mam Skandię i sprzedażą tego produktu się zajmuje, dlatego na wstępie chciałbym Cię poinformować, że jak chcesz zapoznać się z produktem głębiej pisz na poniższego maila. Nie będę się spierał co jest lepsze Aegon - Skandia czy też inna możliwość bezpiecznego lokowania własnych aktywów, ponieważ każdy człowiek z osobna musi rozpatrzyć daną ofertę pod siebie. Pamiętaj przy ostatecznej decyzji ważny jest horyzont czasowy, czy potrzebujesz tych pieniędzy w razie jakiś losowych sytuacji życiowych, jakie satysfakcjonowały by Cię zyski. Można wszystkie pieniądze włożyć w dany portfel jednej firmy, lub też podzielić to na kilka inwestycji. Ważną sprawą jest też czy czujesz się sam na siłach inwestować daną kwotę czy chciałbyś aby specjaliści zajmowali się twoimi pieniądzmi, oczywiście za pewną opłatą, bo niestety lub stety nie ma na tym świecie nic za darmo. Życzę Ci dobrego wykorzystania tego kapitału.

Pozdrawiam
polny / 2007-11-06 14:45 / portfel
Bardzo dziękuję i jestm wdzięczny za wszystkie rady, i doradztwa.

Podyskutujmy w takim razie dalej.

Może zainwestować te pieniądze w coś innego niż fundusze. Może nieruchomości (ostatnio czytałem o inwestycjach w Rumunii, Bułgarii) a może na wschodzie .

Bezpośrednio w giełdę raczej samodzielnie nie chciałbym się angażować.

Jakie jeszcze możliwości z tymi pieniędzmi, aby pracowały a nie ze smutkiem przelegiwały na lokatach.

Dla uszczegółowienia, są to środki wolne, nie wykorzystywane do bieżacego życia. po prostu do pomnażania na wygodne i spokojne życie na dalekiej perspektywie emerytalnej.

Pozdrawiam
prudzik@wp.pl / 193.201.167.* / 2007-11-06 13:56
A ja proponuję zupełnie coś innego, prudzik@wp.pl
Bartosz Milewski / 2007-11-06 11:10 / Bywalec forum
Trudno odpowiedzieć jednoznacznie a jednak trafnie w co dokładnie, jest wiele dobdrze prognozujących funduszy zarówno z ofercie Aegona jak i Scandii, gdyż oferty są konkurentcyjne dla siebie. To ważna dla ciebie to napewno osoba która będzie twoim "doradcą" , kompetencje napewno powinny przewyższać oczekiwania, ale wybór juz zostawiam po twojej stronie.
Różnice jakie można zauważyć pomiędzy Aegonem i Skandią:
Opłata wstępna:
- w Scandii 2%
- w Aegonie 0%
Opłata likwidacyjna: (opłata pobierana w przypadku wsześniejszego zerwania umowy)
- w Scandii 6% w 1 roku, 5% w 2roku, 4% w 3roku, 3 % w 4roku, 2% w 5roku, 1% w 6roku
- w Aegonie 6% w 1 roku , 5% w 2 roku, 3,5% w 3 roku, 2% w 4 roku, 0,5% w 5 roku
Opłata za zarządzanie: ( pobierana rocznie)
- w Scandii 3% rocznie dodatkowo 0,3-1% za portfele
- w Aegonie 1,95% rocznie
Aegon dodatkowo posiada fundusz gwarantowany oraz fundusz bessowy zarabiający na spadkach, scandia tego nie posiada. Tak jak mówiłem na początku wystepują różnice pomiędzy dostępnymi funduszami, ale różnice równoważą się.
Starałem się przedstawić Tobie opłaty, trudno mi oceniac jednak bezstronie która jest lepsza, ponieważ reprezentuje Aegona.

Odnośnie inwestycji napewno ważnym aspektem jest zastanowić się i poznać twoje preferencje odnośnie inwestowania, ocenić twój profil inwestora, akceptowane przez ciebie ryzko i wiele innych czynników jaki powinien znać twój "doradca".
Nie sztuką jest powiedzieć: podziel tą kwotę na 5 częsci , czyli po 20% , to pozwoli tobie skonstruować portfel, zdywersyfikować ryzyko, ale trudno też opierać inwestycje 200 000zł na wypowiedzi ludzi wirtualnych, dlatego zaproponowałbym tobie spotkanie, nie zobowiązujące, ale napewno ułatwiłoby ono podjęcie decyzji.
Kontakt e-mail: bartosz.milewski@wp.pl
analityk / 2007-11-08 23:05 / portfel / Bywalec forum
możesz napisać o tym funduszu bessowym co to takiego
zenek 1963 / 2007-11-06 18:25 / Bywalec forum
W scandii nie ma opłaty wstepnej pow 100000zł a w aegonie likwidacyjna 7% takie malutkie poprawki.poz
Bartosz Milewski / 2007-11-06 19:57 / Bywalec forum
pracuje w aegonie to wiem jak jest, pozatym, zobaczysz czynie masz wstepnęj , gdyż jest jeszcze mała różnica, gdyż Aegona ewentualne opłąty, przykłądowo za zarządzanie pokazuje na rachunku i jest widoczne odjęcie , Skandia niektóre opłaty wlicza w cenę jednostki i są nie widocznę, tak jak to robi np:mbank, gdzie niby wszyskto jest za darmo, a jednak nie sztuka jesst ukrywac opłaty, lecz uświadomić inwestorą przed inwestycją że są te opłaty, a napewno ludzie świadomi sa tego ze coś ksoro jest dobre musi kosztować.
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-06 23:27
drogi Bartoszu otóż jesteś w błędzie wszystkie opłaty w skandi są księgowane i widoczne dla klienta jeśli masz określoną liczbę jednostek to bez zaglądania do polisy możesz kontrolować jej wartość
max1224 / 83.29.244.* / 2007-11-06 11:20
pisałem już na ten temat tyle że nie chce mi się powtarzać al te ogólniki dotyczą standardów a w szczegółach wygląda to trochę lepiej a wszystko zależy od tego na ile kumaty i rozumiejący możliwości jest sprzedający produkt wg tego co pisze Bartosz nie kupiłbym skandii a jednak ją mam dlaczego????
max1224 / 83.29.244.* / 2007-11-06 11:02
ja mam skandię i jestem bardzo zadowolony więcej szczegółów znajdziesz w archiwach forum przy wątkach z moim nickiem jakby to wszystko zebrać to kompendium wiedzy jest spore bo taki jeden sympatyczny zenek mnie przemaglował pozdro
zenek 1963 / 2007-11-06 17:53 / Bywalec forum
no i po tym maglowaniu dzis wszedłem w scandie ufff.dzieki bardzo za pomoc Max Miki Krzysiek i wszystkim którzy mnie edukowali.teraz czekamy na moooorze kasiorki za 3 lata pozdr
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-06 18:31
no to witaj w klubie
Bartosz Milewski / 2007-11-06 11:43 / Bywalec forum
max1224 jak sam napisałeś: "bo taki jeden sympatyczny zenek mnie przemaglował", ja nie mówie że to nie sa ogólniki, to prawda suche informacje, jakich nie spotkamy na stronach, więc jednak pomocne. Tutaj nie chodzi o to aby wykłucać się która oferta jest lepsza, tylko podpowiedzieć coś człowiekowi, napewno w każdej ofercie odnajdziemy ciekawe rozwiązania, a tak jak zaznaczyłeś ktoś ciebie przemaglował, ja natomiast nie kładę nacisku na rozwijanie umiejętności sprzedażowych, lecz na pogłebianie wiedzy o rynku oraz inwestowaniu.
krzysiek29 / 2007-11-06 12:40 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tez jestem za oferta AEGON
max1224 / 83.29.244.* / 2007-11-06 12:36
doskonale to rozumiem tylko te ogólniki zaciemniają obraz osobiście wierzę że w aegonie są rówie dobre możliwości rzecz moim zdaniem w tym aby pytający miał wiedzę na temat wszelkich niuansów lub informację o tym że oferty te w konkretach można całkiem nieźle podrasować i broń Boże nie miałem intencji wykłócania jeśli tak to odebrałeś to wybacz
odbieram to forum jako jeszcze jedno z cennych źródeł wiedzy o czym też kiedyś pisałem
Bartosz Milewski / 2007-11-06 16:08 / Bywalec forum
Polony, skoro myslisz oprzyszłości horyzoncie dość długie, fundusze pod parasolem są odpowiednie, nie wiem jak jest to w skandii , lecz jako pracownik aegona wiem iż programy mają mozliwośc konwersji na program umozliwiający wypłącanie comieśiecznych odsetek. i Teraz nasuwają się nowe pytania, jake wysokości chciałbys mieć dodatkową emeryturę? przykładowo: wypracujesz sobie 2000zł a chce mieć 5000zł czyli 3000zł dodatkowo chcesz mieć wypąłcane.
Nieruchomości hmmm.... napewno ziemie jest dobra alternatywą i nie ma podstawy do wykłucania się co wypracuje lepsze zyski (ziemia czy fundusze) bo tego nikt nie potrafi przewidzieć. Jak napewno słyszałeś niestety nieruchomości ( mieszkania) tanieją , może nieznacznie ,ale jednak. Musiałbys się zastanowić co tobie bardziej odpowiada, rynek jest szeroki złoto , dzieła sztuki, czy jakaś firma również jest dobrą inwestycją.
Trzeba by się równiez zastanowić nad aspektem czasowym, wiedzy, oraz dostępności.
Ziemie dobrze kupic jeżeli się ma okazje, złoto mozna kupic tylko gdzie trzymac te sztabki:) , firma napewno zajmie troszke czasu, oraz bedzie oczekiwała pomysłu. Moim zdaniem do momentu kupna ziemi, czy wybrania innej alternatywnej formy inwestowania, pomyslałbym poważnie nad funduszami, gdyż jak sam zdąrzyłeś się przekonać lokaty bankowe to mało efektywna forma inwestycji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy