Forum Forum inwestycyjneFundusze

2000 na 3 miesiące plus wpłaty 300-500 zl miesięcznie. Jak zainwestować.

2000 na 3 miesiące plus wpłaty 300-500 zl miesięcznie. Jak zainwestować.

ment0s / 2007-03-21 21:21
Witam,

Mam do zainwestowania z końcem marca (początkiem kwietnia) 2000zł na okres 3-4 miesięcy. Dalej przez ten czas będę w stanie zwiększać „kapitał” miesięcznie o kwotę 300-500zł (pierwsza wpłata z początkiem maja). Myślałem o funduszu, ale wcześniej wolałbym zasięgnąć opinii siedzących głębiej w temacie.
Zastanawiałem się czy nie np na fundusz arka bz wbk. Akceptuje ryzyko powiedzmy 5 - 8%.

Po krótkiej lekturze to wszystko dla mnie czarna magia.
Fundusz akcyjny - juz wiem, że okres za krótki, jeśli chodzi o 3 miesiące.
Fundusz zrównoważony, czy jakikolwiek inny z parasolem wchodzi w rachubę, ale jaki, jak ehhh..... Możliwości i ofert od groma. Może ktoś będzie wiedział więcej.

Jeżeli chodzi o termin inwestycji to muszę to nieco uściślić.
Z początkiem lipca będę miął kolejny zastrzyk pieniądza, i chcę wszystko wydać na samochód, ale w zależności od sytuacji w funduszu można czas zakupy przesunąć o miesiąc 2 czy 3 ( w najgorszym scenariuszu będę czekał tak długo jak będzie trzeba, by jakoś z tego wyjść)

Przy obecnych opcjach, jakie dają fundusze raczej o stracie nie powinno sie dużo mówić. Ale ja jestem w stanie zaryzykować i dopuszczam ryzyko straty powiedzmy 7-12% zainwestowanej kasy.
Więc co wybrać. Ja skłaniam sie w kierunku zrównoważonego, ale nie wiem, jaki???? Nie wiem, jaki, w jakich stosunkach gdzie inwestuje, ile wpływa idzie w akcje, a ile w inne papiery. Poza tym nie czy nie wybrać funduszu, który inwestuje powiedzmy 25% w akcje, ale tylko z bloku nieruchomości(albo jakiś inny, tu też sugestie wszelakie mile widziane). Dużo tego a pytań cała chmara.

No i w końcu temat wyboru banku, i co z prowizjami???
Często przewija sie temat mBanku. Akurat mam tam konto, wiec bym się skłaniał, ale wcale jeszcze nie jestem zdecydowany. Atrakcyjnością jest brak opłat, ale nie wiem za bardzo, o jakich opłatach mówimy, bo jak rozumiem przy zakupie jednostek wciąż mamy prowizję? No chyba, że juz wszystko pomieszałem... :/
A jak to jest z doradztwem. Jaki ja mam wpływ na obrót pieniędzmi? Czy ja będę wykonywał jakieś ruchy. Czy np. w funduszu zrównoważonym mam wpływ na to ile procent będzie na akcyjnym, a ile na stabilnego wzrostu, czy innym…. I jeśli będę takie ruchy miał wykonywać, czy ktoś będzie mi coś podpowiadał, jakiś sugestie, coś na zasadzie maklera? Ehhh
Nie wiem czy nie za dużo oczekuję, ale chcę wiedzieć jak.

Jak ktoś mógłby ogarnąć "wszystkie moje myśli" połapać się w tym, a w rezultacie coś zasugerować, będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
kaya / 83.8.121.* / 2007-03-29 14:30
banki maja ukryte koszta o ktorych dowiesz sie przy rozwiazaniu umowy.wczesnie nikt o tym nie mowi.Swietna oferte ma firma AEGON*(www.aegon.pl). Oni przynajmniej nic nie ukrywaja
jertom / 2007-03-22 11:33 / portfel / Bywalec forum
no no pytań co niemiara
ale uporządkujmy to 2000 na 3 miesiące to trochę bez sensu dopłaty już trochę to poprawiają ale żeby odpowiedzieć dokładnie to musisz sobie odpowiedzieć na pare pytań sam
na jak długo chcesz inwestować
czy te miesięczne wpłaty to stalę czy tylko okresowo
chcesz sam zarządzać czy też chcesz aby ktoś to robił za ciebie wtedy udaj sie do skandi aegon expander oupen finanse itp.
w funduszu zrównoważonym nie masz wpływu na rozkład % akcji jest stału 40-60% jest akcji
możesz mieć gdy sobie sam zrobisz taki fundusz np. 50% fundusze akcyjne 50% fundusze np.obligacji
więcej mozna powiedzieć gdy podasz więcej szczegółów
komornik / 83.23.216.* / 2007-03-21 23:09
lepiej schowaj te groszowki w skarpete i nie zawracaj wieciej glowy
LBas / 2007-03-22 13:16 / Bywalec forum
Jak jesteś taki bogaty to co robisz na tym forum ,ono raczej dla milionerów nie jest
ment0s / 2007-03-22 06:35
Gratulacje dla kolegi!! Ty pewnie obracasz grubymi milionami, jesteś moderatorem, i zaraz skasujesz moje konto, bo nie ma miejsca dla "biedoty" na tym forum. BRAWO!!

A o komentarz do mojego pierwszego posta proszę wszystkich tych, którzy mają więcej do powiedzenia niż kolega komornik, którego pozdrawiam i życzę powodzenia.
TiBO / 2007-03-27 01:07
Dlaczego wszyscy chcą kupować arkę?
Zrobił się jakiś wielki boom na arkę, a trzeba powiedzieć, że ostatni rok był dla arki całkiem przeciętny.

Poza tym, rzeczywiście trochę mało danych podałeś mentos. Wnioskuję ze na początku kwietnia chcesz wpłacić 2000pln a póżniej przez 3-4 miesiące dopłacać kilkaset złotych i wypłacić pieniądze na koniec lipca?

Skoro tak, to oczywiście możesz zaryzykować w fundusze akcyjne, może akurat będzie hossa albo bardziej stabilnie i zrównoważono inwestować.
marsonek / 2007-03-28 23:41 / "Funduszman"
Podpisuje sie pod kolegi postem ze arka z opoznieniem podaje swoje rewelacyjne osiagi. Dane te byly jak w reklamie aktualne 1-3 lat temu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy