Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

200000 zł W co zainwestować?

200000 zł W co zainwestować?

Frank_Lucas / 2007-12-07 11:11
Witam,

Proszę o radę w co zainwestować 200000 zł?
Myślę o:
kupnie akcji 2 lub 3 firm lub funduszu akcji (ale giełda jest teraz ryzykowna)
nieruchomościach (kupno kawalerki lub działki budowlanej)

Aktualnie trzymam te pieniadze na lokacie 5% ale są to małe zyski.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
grzenio000 / 2007-12-07 22:53 / portfel
jestes beznadzieny! wkurzja mnie tacy ludzie jak ty! wez sie sam zastanow, pomysl pokombiunuj.... nie badz leserem i .....prosze...inni to czytaja i sie zastanawiaja co by zrobili na twoim miejscu...mysl to nie boli. Mozg do myslenia potrzebuje jedynie troszke cukru!
gregmartin / 83.26.169.* / 2007-12-09 11:20
zainwestuj w TIKTAKI
Frank_Lucas / 2007-12-07 22:58
grzenio000 jak nie potrafisz zarobic nawet takich pieniedzy to nie zazdrosc az tak bardzo. wez sie lepiej do roboty analfabeto.
grzenio000 / 2007-12-07 23:12 / portfel
błędy posiadam bo nie zależy mi na pisaniu wszytskiego dokładnie, ale żebyś nie miał wątpliwości zrobię to dla Ciebie! Uważam, że przeciętny Polak potrafi wy myśleć coś z taką gotówką. Ja mam dużo mniej oszczędności a jakoś daje sobie rade. No i jak tu nie pisać komentarzy jak dwie linijki wyżej!!!
Rafal83 / 2007-12-17 20:48
skoro jesteś taki sprytny, czemu masz tak mało oszczedności...aluminium za tanie ostatnio?kiepsko, jak to ty nazywasz, kombinujesz.....:)
Frank_Lucas / 2007-12-08 09:34
A kto powiedzial ze ja nie daje sobie rady?!
200000 zl zarobilem z 70000 zl w ciagu roku, co nie znaczy ze nie moge zapytac pytania na forum biznesowym.
asdffdsdf / 178.107.239.* / 2011-10-22 10:36
Co za pacjent! 70 tysiecy wytrzepal a pyta co zrobic z gotowka. "Zadac pytania" nie "zapytac pytania"...
Stan001 / 2007-12-14 20:38
Możesz mi podpowiedzieć jak to zrobiłeś, że taką kasę w ciągu roku z 70 000złotych zbiłes
Idyll / 2007-12-14 07:36 / Bywalec forum
Teraz już na pewno nie będziesz miał tylu możliości zarobienia kasy, co kilka lat wcześniej. Na twoim miejscu zainteresowałbym się jakimiś bezpieczniejszymi funudszami, jak np. obligacyjne. Niedawno czytałem wypowiedź jednego z zarządzających UI, który polecał funudsze inwestujące w obligacje tureckie i węgierskie - jest pewien osiągnięcia dwuprocentowej stopy zwrotu na takiej inwestycji.
inwerno / 83.20.186.* / 2007-12-12 23:22
gratuluję z 70 tys. 200 tys. w ciągu roku to bardzo dobry wynik. Jestem początkujący dlatego proszę napisz jak to zrobiłeś.
przewodnick / 2007-12-07 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zainwestuj w to na czym te pieniądze zrobiłeś, bo znasz się na tym...
Idyll / 2007-12-15 14:49 / Bywalec forum
No ale przecież, to że zarobiło się kiedyś nie jest gwarancją przyszłych zysków. Przykładem z ostatniego roku są choćby funudsze MIŚ, które po szalonym owczym pędzie upadły z wielkim zgrzytem!
przewodnick / 2007-12-15 16:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli zarobił na giełdzie czy w funduszach to potrafi "wyczuć" dekoniunkturę, jeśli na sprowadzaniu towarów z Chin, to lepiej żeby robił to dalej. Pisząc ten post nie myślałem tylko o funduszach i to jednego rodzaju....
Idyll / 2007-12-18 19:35 / Bywalec forum
Oczywiście zgadzam się z tobą co do tego, że powinno się inwestować w to, na czym znamy się najlepiej. Sam również nie poleciłbym inwestowania w obligacje tureckie komuś, kto gra na kontraktach. Sądziłem jednak, że klient zarobił, tak jak zdecydowana większość w ostatnich 3 latach, na funduszach i po prostu szuka nowych alternatyw!
zz0000 / 77.65.1.* / 2011-01-19 19:19
Po pierwsze to wyrzuć te pieniądze z lokaty bo to największa głupota, nie dość , że %% mały to jeszcze Belka swoje musi zabrać. Do tego dochodzi inflacja i inne bzdety i z Twojego zysku zostaje na waciki. Jeżeli nie jesteś skory do ryzyka to zainwestuj we fundusze inwestycyjne - najbezpieczniejszy zrobi większy % a do tego płacisz podatek dopiero jak wycofasz pieniądze a nie jak na lokacie co kapitalizacje odsetek np. co 3 miesiące.
Możesz dywersyfikować ryzyko, część zachowaj na lokacie, cześć wrzuć w fundusz stabilny a część w akcyjny, jestem pewien, że po 3 miesiącach przekonasz się do FI. I niech Cię nie straszą, że przyjdzie bessa - to najlepszy moment na inwestowanie. Jeżeli mi nie wierzysz to mogę to udowodnić. Napisz swojego maila, a prześlę fajny link.
robertkajzer / 2011-01-20 22:35 / Bywalec forum
Masz racje, funduszy nie trzeba sie bac, ale trzeba byc swiadomym, ze trzeba jednak troche pracy i czasu wlozyc w inwestowanie. Fundusze inwestycyjne to nie jest instrument, w ktory wrzuca sie pieniadza i wyjezdza na dozywotnie wakacje na rajska wyspe.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy