21 Vi - 25 VI

max1224 / 2010-06-21 00:41
to co czekaliście na mnie?
spoko mogę to raz jeszcze zrobić zwłaszcza że idzie po mojemu pozdr dla wszystkich
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-06-25 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj dużo ciekawych rzeczy napisał dziś Piotruś. M.innymi sprawa wydzielenia przez banki osobnych spółek do handlu instrumentami pochodnymi. To wiązałoby się z ogromnymi kosztami dla banków. Owszem,to przeszło,ale w złagodzonej formie. Banki mają na zorganizowanie wszystkiego siedem lat. Tak,że system spokojnie może się do tego czasu zawalić. Bankom groził całkowity zakaz handlu,ale z zakazu handlu wyłączono jednak parę "drobiazgów"...No,jak myślicie? Jaki zakaz groził,ale burza przeszła bokiem? To już powiem. Otóż z zakazu wyłączono,oprócz instrumentów pochodnych na stopy procentowe i waluty,także handel instrumentami pochodnymi na....złoto i srebro! Tak,że odebranie tego bankom już nie grozi. Może to komuś coś mówi,albo nie...tak tylko napisałem,a propos ostatnich wydarzeń na gold.
student_mel / 2010-06-26 00:54 / Bywalec forum
tak czy siak, trzeba się cieszyć rosnącym złotkiem :)
privy / 2010-06-25 23:49 / Tysiącznik na forum
Ciekawe co będzie z emisjami CO2. Przecież nie po to jankesi palili głupa, żeby teraz naczelnemu spekulantowi upitolić łapki. Zapewne jeszcze tego nie ma :))) więc jak przyjdzie czas nie będzie tego na czarnej liście. Tak sobie gdybam, że kolejny kryzys zostanie wywołany właśnie tym, handlem emisjami co2 co wywoła mega inflację o podstawach podażowych (czyli niezwalczalną niczym) i doprowadzi do upadku gospodarek całościowo a nie sektorowo jak jest tym razem. Oczywiście my nie mamy się czym przejmować, na czas obwiesimy się złotem jak Hindusi albo black men in New York i zrobimy sobie grupowy wypad na Bora Bora odwiedzając przy okazji Kinię.
Zeus52 / 2010-06-26 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fakt. Dla nas to raj. Ważne,żeby coś się działo. A w którą stronę,to już mniejsza o to. Jednak w tych rozważaniach na teraz, musimy pamiętać o czymś,o czym przypomniał Piotruś. Na to też czeka GPW. To główny powód,bez innyc,wydumanych. Otóż nadchodzący tydzień,to nadchodzące"windows dressing",na koniec miesiąca,kwartału,półrocza. A jest potrzeba poprawiąnia niezbyt dobrych wyników,więc to powinno się sprawdzić. Do tego należałoby to połączyć z początkiem wyników kwartalnych. Tradycyjnie zaczyna Alcoa 12 lipca. Pod to też powinna być gra. Tu nie ma mowy o jakimkolwiek ataku na szczyty. Jednak to może być to nasze brakujące"c" w"B". Czyli przełom miesiąca plus ogólnie lipiec. Choć trzeba będzie uważać,bo gra pod wyniki oznacza często realizację zysków po wynikach.
Zeus52 / 2010-06-25 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiejsze wyniczki fundów. ML5:+0,83% / ML6:-0,76%. Dolar:+1,05%. Czyli średnia portfela 70/30(ML5/ML6):+1,40%. Cóż,w wypadku ML6 to wynik i tak duży. Przez długi czas jego spółki były bowiem w głębokiej czerwieni,w ogóle nie reagując na wzrost surowców bazowych. Później,nieco ociężale się ruszyły. Natomiast ML5...postanowił dawkować emocje. Żeby nam się w głowach nie poprzewracało z nadmiaru szczęścia,postanowił te+4,5%na indeksie XAU odłożyć na później. Jeśli poniedziałek nie będzie zły,to dostaniemy to wtedy w prezencie.
Zeus52 / 2010-06-25 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z dwóch możliwości,takich estetycznych, ta obecna, biała gromnica na wykresie gold,zdecydowanie bardziej mi się podoba. Max,zrób tam cósik,aby tak zostało...to plan minimum,oczywiście.Niech miśki sobie odpoczną i dadzą byczkom pohasać.
akordent / 2010-06-25 18:51
Panowie mili skąd można ściągnąć dane txt golda do importu do fibotradera?
student_mel / 2010-06-25 16:11 / Bywalec forum
dobrze, że i byczki na GPW nie śpią....
Zeus52 / 2010-06-25 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy parę danych,takich chwilowo uspokajających. Ludowy Bank Chin stwierdził,że nie ma na razie potrzeby podwyższenia stóp,gdyż prognozowana inflacja powinna się obniżyć. Oczywiście aprecjacja juana zaszkodzi bardziej Stanom niż pomoże(wzrost inflacji w Stanach),ale o tym na razie nikt,jak widać nie myśli. Poza tym PKB:2,7% zamiast prognozowanych 3%...ale to zostało chyba potraktowane,jako wytłumaczalny spadek. Wracamy do okresu ostrej zimy,bo chodzi o pierwszy kwartał. Dopiero za trzy miesiące,przy danych za kwartał obecny,możemy mieć płacz i zgrzytanie zębów. Wskazania bilansu handlowego Stanów to właściwie wyraźnie sugerują. Do tego zaciskanie pasa w Eurolandzie...nie ma mowy,aby również nie odbiło się na Stanach. Sugestia dużego spadku produkcji,co powinno wyjść w następnym miesiącu(kompilacja wykresu Philadelphia FED z produkcją). Ale to nie na teraz. Na razie orkiestra na Titanicu gra do końca. Dlaczego ED sprawuje się ostatniń w miarę dobrze? Biorąc pod uwagę okoliczności. Otóż inwestorom wreszcie otwarły się oczy...to nie tylko Euroland ma kłopoty. Dotąd mówiło się o jakimś korekcyjnym odbiciu euro. Bo bez danych makro,można mówić tylko o korekcie spadków euro. Jako wynikające tylko z techniki,wyprzedanie,wykresy A.T. Ale technika to tylko chwilowe zakłócenie właściwego,wynikającego z fundamentów,kierunku jazdy w dół. Tak było dotąd. Ale teraz częściej mówi się o tym,że Europa otrząśnie się z kryzysu prędzej niż Stany. Wyjdzie z niego silniejsza...to nie od razu,nie na teraz. Jeśli jednak dane,tak porównawczo...ze Stanów będą napływały gorsze,niż z Eurolandu...to za jakiś czas odbicie nie będzie już korekcyjne. O tym częściej się mówi. To nie tylko dzisiejsze oświadczenie szefa Ludowego Banku Chin,ale ekonomiści już o tym przebąkują,że dolar może niebawem zacząć się ponownie mocno sypać. Wtedy korekta na ED przerodzi się w zmianę trendu. Oczywiście technicznie mogą wystąpić chwilowe jazdy,nawet"pod prąd",ale to czasowe zakłócenia. Ekonomii się nie da oszukać.
u2mart / 2010-06-25 12:35 / Tysiącznik na forum
Na money chyba się kalkulator zepsuł bo pokazuje że dolar +1.05% a powinno być plus 2%
u2mart / 2010-06-25 11:56 / Tysiącznik na forum
A jak tam chłopaki liga skarbca ?
Ja tym razem gram na 2 konta i jedno obecnie na 39 miejscu a drugie 988 więc troszkę dalej )
London / 2010-06-25 12:49 / Bywalec forum
To ja siedzę niedaleko za Tobą abyś czuł się bezpiecznie ;) pozycja 54
Zeus52 / 2010-06-25 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na stooq.pl uruchomili notowania na żywo, spółek z trzech głównych giełd amerykańskich:NYSE,NASDAQ i AMEX. Tzn z innych giełd też są,ale tylko z amerykańskich(właściwie należałoby napisać,że tylko z trzech nowojorskich)są na bieżąco.
student_mel / 2010-06-24 22:13 / Bywalec forum
Jak się zapatrujecie na szczyt G20? To, że skończy się 'sukcesem', to jak zawsze wiadomo. Ale jak to wpłynie na giełdy i na dolara? Czy dolar w takich sytuacjach skacze do góry? Czekam na opinie doświadczonych kolegów :)
tedchom / 2010-06-24 22:57 / Tysiącznik na forum
oto jest pytanie. To zależy kto czego będzie słuchał, ja raczej zakładam że po tym "zakończeniu sukcesem" kierunek będzie adekwatny do sukcesu czyli giełdy północny:)
max1224 / 2010-06-24 23:17 / Tysiącznik na forum
oj wątpię miał z tego ubaw PK w wieczornym podsumowaniu z Klepackim boki zrywali ale kto wie konkluzja była taka mniej więcej sukces będzie na pewno ale czy rynki w to uwierzą?
Zeus52 / 2010-06-25 02:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wydawało mi się w pewnym momencie,że przez pomyłkę dałem zlecenie większe,niż chciałem. Ale jednak nie. Teraz sprawdziłem,bo już mam wyświetlone. Jednak jest 70%ML5 i 30%ML6. Czyli dzisiejsza średnia portfela będzie gorsza,ale minimalnie. Zamiast:-0,43%,wyszło:-0,59%. Za te dwa dni,z dolarem od ostatnich wyników ML-i.
Zeus52 / 2010-06-25 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Wrócę do techniki,do naszych średnich. Ostatni rok,to był rok byka. Dokładnie mamy rocznicę powstania"Złotego krzyża" na indeksach,Staśku. Ale popatrz teraz. Wygląda na to,że "Krzyż śmierci"jest już nieuchronny,nawet gdyby były jeszcze jakieś przedśmiertne podrygi byków. A to oznacza wejście w długi i męczący okres niedźwiedzia. Pewnie,że to nie stanie się od razu,nagle. Pewnie że próby poderwania indeksów na północ jeszcze będą. I to niejedna. Także po"Złotym krzyżu"nie od razu nastąpił wystrzał w górę(akurat trwała korekta). Ale na dłuższą metę,na okres najbliższych miesięcy,a może i roku, sprawa zdaje się robić bardziej oczywista. Tylko powraca,już zadawane,pytanie:czy to więc na pewno TYLKO korekta"A","B","C"?
student_mel / 2010-06-24 23:24 / Bywalec forum
też oglądałem :) ale nie wiem czy uciekać z GPW w dolca już jutro, czy poczekać po weekendzie? Jakieś odreagowanie na giełdach musi być... po tych spadkach ostatnich.
u2mart / 2010-06-24 23:58 / Tysiącznik na forum
Musi nie musi, ale pasowałoby ,więc znów gryzę się czy nie zrobić szybkiego przeskoku z jutrzejszą wyceną w akcje z dolca
u2mart / 2010-06-25 00:06 / Tysiącznik na forum
Słowo się rzekło , a że ostatnio szybkie konwersję się sprawdzały to od jutra połowę zielonego wejdzie w GPW
student_mel / 2010-06-25 00:08 / Bywalec forum
ja też tak chyba zrobię, anuluję przerzucanie w dolca i jeszcze poczekam...
Zeus52 / 2010-06-25 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie. Nic na szybko. Zwykle to się sprawdzało. Nie raz naprawienie jakiegoś błędu,np za wczesnego wejścia w GPW,polegało na....jeszcze dorzuceniu w akcyjne po odczekaniu,aż dojdzie do następnych wsparć. Jak mówię...to zwykle wychodziło,więc może coś i tym razem.
u2mart / 2010-06-25 00:18 / Tysiącznik na forum
trochę się nakręciłem już w podejściu co zrobi grubas żeby nas orżnąć i tak sobie myślę że możemy zobaczyć trochę wzrostów teraz. Nie wiem czy słusznie ale anuluję zlecenie konwersji połowy w dolca i konwertuję całość dolca w GPW z jutrzejszą wyceną i do tego mała konwersja z pieniężnego w dolca coby ślad został w razie w...
Jak wejdzie zgodnie z planem to będzie miłe życie bezrobotnego ( od dziś posiadam taki status ))) ale wakacje wow ) a jak nie to będę kombinował inaczej )
lenkaa / 2010-06-25 12:06
Witam,
konwertuję całość dolca w GPW z jutrzejszą wyceną

mógłbyś podpowiedzieć jak robisz te "szybkie konwersje"? pozdrawiam lenka :-)
u2mart / 2010-06-25 14:23 / Tysiącznik na forum
Rozumiem że dostałaś wiadomość na priva )
Zeus52 / 2010-06-25 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wow! To jak będzie mi brakowało pracowników,to wiem kto chętnie mi pomoże. :)
u2mart / 2010-06-25 00:29 / Tysiącznik na forum
Jak tylko Zeusie przybędziesz na Podkarpacie z jakąś robótką to chętnie piwko wypijemy na jakimś dachu w upalny dzionek ))))))
Zeus52 / 2010-06-25 00:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piwko? Na dachu? Już jesteś zwolniony! Ha,ha...
max1224 / 2010-06-23 21:33 / Tysiącznik na forum
nie wiem czy słusznie ale zamieniłem dws na skan2 no bo skoro ma lecieć fala C to dolec powinien się umacniać a złoto wrócić do swojej roli dlatego zostało
Zeus52 / 2010-06-24 14:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Żeby nie pomieszać. Całe ostatnie wzrosty na giełdach mają wybitnie korekcyjny charakter. Korekta spadków,wzrostowe"B". Jednak to"B"powinno osiągnąć wyższy pułap. Na przeszkodzie stanęła spadkowa linia trendu. Ale w tym"B" mogła również wystąpić korekcyjna falka spadkowa. Właśnie jako małe"b"w dużym"B". Być może,że byki wezmą się w garść i nabrawszy rozpędu uderzą jeszcze raz,ale skutecznie,i przełamią linię. To dałoby małe,wzrostowe"c" w dużym"B"....po którym i tak powinno nastąpić duże,spadkowe"C"...druga połowa lawiny. Ale piszę o tym jako o potencjalnej możliwości w którą trudno uwierzyć. Na niektórych indeksach,jak DJIA powstała formacja"gwiazdy wieczornej"...taka sama rozpoczynała pierwszą część korekty,w kwietniu. Teraz sugeruje powtórkę...czyżby już,od razu,nasze"C"? Piszę:"powtórka zjazdu",bo zasada:"C"="A". Także przebita MA200 może to sugerować. Pożyjemy,zobaczymy. Zarówno na złocie,jak i na indeksach. Na razie,w nocy Newcrest Mining niecały procent na zielonym. Pzdr.
max1224 / 2010-06-24 16:05 / Tysiącznik na forum
rozumiem że rozumiesz;-))
Zeus52 / 2010-06-24 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozumiem. Podobnie pisałeś na priva. Rumburak mi przekazał.
max1224 / 2010-06-24 19:04 / Tysiącznik na forum
to było retorycznie nawet nie śmiałbym wątpić że dla Ciebie jest coś nie jasne choć prawda że czasem potrafię zamieszać;-))
Zeus52 / 2010-06-24 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co pisałeś do Rumburaka,jest zrozumiałe. Ważny jest sens,wtedy nawet przejęzyczenia z falami...wiadomo o co chodzi. Ale można się już czasem pogubić. Nawet wśrod zawodowych analityków spotkałem się ze stwierdzeniem,że"już nic nie wiadomo,trudno rozgryźć z tej gmatwaniny,co jest impulsem,a co korektą,i korektą czego."
max1224 / 2010-06-24 19:32 / Tysiącznik na forum
generalnie opłaca się wejść w coś na więcej niż miesiąc dwa przy założeniu że coś widać nie ma sensu szybko zmieniać pozycji ale jak po ponad 3 miesiącach dws jak i cała gpw stoi w miejscu a jest większe ryzyko spadku to zasadnym będzie przejście w takie miejsce gdzie spadek giełd może dać wzrost ot i prosta filozofia
akordent / 2010-06-24 20:44
Maxiu to co masz na mysli co może dać wzrost w razie obsuwy ? na fundach oczywiście. Masz na myśli SKAN2?
max1224 / 2010-06-24 22:34 / Tysiącznik na forum
dokładnie a i złoto nie powinno zbytnio bruździć
lenkaa / 2010-06-25 13:00
skoro do góry ma iść i dolar i złoto, to może warto zakupić certyfikaty RCGLDAOPEN w mbanku?
Zeus52 / 2010-06-24 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dostałem od jednego z forumowiczów koment Pagacza. On fajnie pisze,podoba mi się jego sposób objaśniania tego,co widać na wykresach. Jednak mam parę rzeczy,których jakby nie zauważył. Zdarza się każdemu. Otóż on nadal uczepił się jakiejś lokalnej linii trendu i nie zauważa głównej. To właśnie ta,o której ciągle piszę. Główna. Od maximum,po pierwszym niższym szczycie(Jeszcze w kwietniu!!!). Później majowa pierwsza sesja,tak na dokładkę. Dlatego ciągle pisałem,że indeksy wymiękają przed tą linią,budując doji,albo szpulki. Mam nadzieję,że teraz chyba już każdy ją widzi,od szczytu,po doji 3 dni temu. Ona i równoległa do niej,tworzą ładny kanał spadkowy. I to zarówno na Staśku,jak i na DJIA. Teraz,po utworzeniu potwierdzonej"gwiazdy wieczornej"(Tego też Pagacz nie zauważył?), odbiliśmy się od górnej bandy....a kanał szeroki. Co do złota,to patrząc na skompilowany z eurodolarem wykres intra,widać że złoto nadal tańczy,jak eurodolar zagra. Na kompresji dziennej też wygląda to na prospadkową konsolidację. Powiedziałbym(choć na pewno tego nie chcę),że wykres aż się prosi o następną gromnicę. Ale to może być w obie strony,zarówno czarna,jak i biała. Pozostaje mieć nadzieję,że niedźwiedzie na gold zapamiętały nieudane próby ataku na naszą lokalną linię trendu i nie będą próbowały więcej,zostawiając pole dla byków. Cóż. Za dwa dni,bo wczoraj nie było wyników...podam średnią portfela ML5/ML6=20/80 :-0,43%. Da się przeżyć. Samego ML6 nie podaję,bo "zgroza!",jak w"Jądrze ciemności".
Zeus52 / 2010-06-24 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poprawka. ML5/ML6=80/20. I całe szczęście.
max1224 / 2010-06-24 23:18 / Tysiącznik na forum
no dziś oba w plecy choć 5 po uzłotowieniu przyzwoicie
Zeus52 / 2010-06-24 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak na razie,to cieszy mnie te 80%. A wzrost dolara weź za dwa dni! Tak,jak fundy. Na szczęście gold aktualnie nieco poprawiło swój obraz świecowy..
Zeus52 / 2010-06-24 17:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz wpis niżej. Złoto wczoraj zbliżyło się dolnym cieniem do naszej lokalnej linii trendu,a dziś prawie w nią dwa razy....nic,czekamy.
Zeus52 / 2010-06-24 14:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miejmy na uwadze tę naszą lokalną linię trendu na złocie. Tę po dołkach marzec/kwiecień/maj...pisałem o niej,gdy się tworzyła. Ta linia jak dotąd nie została nawet dotknięta. Wczorajszy i dzisiejszy dolne cienie,dochodzą prawie do tej linii,ale jej nie dotykają. I teraz,na tym poziomie,powinno nastąpić odbicie w górę,albo przebicie w dół tej linii trendu. Od tego wiele zależy. Dostaniemy odpowiedź,czy zaczęła się lokalna korekta na złocie,czy jedziemy dalej?
privy / 2010-06-24 15:19 / Tysiącznik na forum
Jak ta C się zacznie to pewnie pójdzie jak meteoryt. Paliwa ma aż nad to. Teraz trwa głupawka jak przy każdym pakowaniu maneli przed wyjazdem.
Zeus52 / 2010-06-24 16:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj tak,aż nadto. A dane powinny,z biegiem czasu,jeszcze dosypać do pieca...tak wynika z wykresów makro. Ale to powinno nastąpić nieco później,tak w ciągu miesiąca...więc jeszcze mała wzrostowa falka(to małe"c",w"B") może się zmieścić. Ale może znowu jest tak,że giełda wszystko widzi...pewnie zauważyłeś,że od pewnego czasu,w tym roku, giełdy jakby uprzedzały nasze plany. Niewiele,ale jednak. Załawania kierunków zachodzą tuż przed osiągnięciem wyznaczonych przez nas celów. Ogólnie się zgadza.g początek korekty w styczniu wypadł,jak na zamówienie. Ale już jej koniec wypadł przedwcześnie. Także późniejsze ruchy. Mówię oczywiście o poziomach,bo jeśli chodzi o czas,to tu wypadło precyzyjnie.
myfa / 2010-06-23 21:52 / Bywalec forum
ja zrobiłem ten manewr w poniedziałek, częściowo też ml5 i ml6 przerzuciłem na scan2 , zobaczymy czy to dobry ruch choć chyba spóźniony :)
u2mart / 2010-06-23 22:07 / Tysiącznik na forum
Ja też w poniedziałek zamieniłem akcje na dolca, ale myślę czy nie dokupić więcej.
Ps. Właśnie popijam piwo jasne RZEŚKIE mniam. A wcześniej Orkiszowe miodowe jak ktoś ma okazję polecam
max1224 / 2010-06-23 22:09 / Tysiącznik na forum
w mbanku przemeblowałem portfel wyszedłem z akcji w dolara i z NE w pieniężny złoto zostało teraz mam dolara 50%
u2mart / 2010-06-23 22:11 / Tysiącznik na forum
a z jaką datą to zrobiłeś? Kiedy zlecenie poszło?
student_mel / 2010-06-24 08:11 / Bywalec forum
myślę, że trochę panikujecie :) Ja zostawiam tak jak mam, czyli 50% DWS Gold, reszta to po połowie Uniakcje NE i Unikorona Akcje. AT aż tak się nie sprawdza :) zobaczymy jak to się dalej potoczy, myślę, że pozytywnie...
max1224 / 2010-06-24 16:04 / Tysiącznik na forum
może i tak to wygląda ale uznałem że czas na zmianę prawdopodobnie ta inwestycja zakończy się na niewielkim minusie ale nic to skoro wygląda mi na ok miesięczną korektę w ramach dużego C i nic dobrego na giełdach się nie kroi plus czynnik wakacyjny to dolar powinien być dobrą alternatywą a w razie paniki złoto również stąd ustawienie ml5/skan2 i tyle zaś inwestycje ogółem mają się dobrze więc do ojawów paniki daleko;-))
Blazej_ / 2010-06-24 08:16 / Tysiącznik na forum
Tam gdzie są emocje nie ma AT :)
student_mel / 2010-06-24 08:19 / Bywalec forum
właśnie :)
privy / 2010-06-24 09:49 / Tysiącznik na forum
Nic się kupy nie trzyma. Rynek obecnie ''szumi'' z większą tendencją do spadków.
privy / 2010-06-23 16:54 / Tysiącznik na forum
Od kiedy tak jankesów obchodzi rynek pierwotny? Moim zdaniem denko na staśku zaliczone. Teraz wóz albo przewóz.
max1224 / 2010-06-23 20:39 / Tysiącznik na forum
my kombinujemy a oni budują swoje jednak kierunek na średnich jest jednoznaczny i zdaje się być przesądzony choć polecam obserwację xau gdzie krzyż śmierci został po ośmiu sesjach zanegowany złotym i efekt do dziś widoczny;-))
akordent / 2010-06-23 21:24
Max jakie srednie ustawiasz?
max1224 / 2010-06-23 22:09 / Tysiącznik na forum
50 i 200 dniowe
myfa / 2010-06-23 21:06 / Bywalec forum
czyli uważasz max , że złotko może pójść ostro w górę bez większej korekty ?
max1224 / 2010-06-23 21:08 / Tysiącznik na forum
raczej pocieszam się że ten zapowiadający się na staśku krzyż śmierci skończy się jak na xau
PS. dziś chyba nie będzie notowań ml święto w Luxemburgu
Rumburak / 2010-06-23 21:15 / Bywalec forum
co na xau niepokoi to poziomy spółek top10 ml5: goldcorp, newmont, minas, fresnillo, randgold, wyosko jest lihir i newscrest... do tego złe dane i może spx pociągnąc nam xau na dół - o tyle mniej że to sektor złota - takie moje czuje panikarza
Zeus52 / 2010-06-23 13:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Agencje nadal usilnie walczą o odbicie na indeksach. Jak? Ano zaniżając i to w sposób niezmiernie znaczący prognozy wyników dla spółek sektora finansowego. Silnie obniżają im poprzeczkę,żeby w łatwiej było spółkom pochwalić się wynikiem lepszym od prognoz. Tych obniżonych...a liczą widocznie na pozytywne"zaskoczenie" i w rezultacie na odpał.
tara30 / 83.26.175.* / 2010-06-23 14:49
Witam , czyli w okresie letnim trzeba liczyc sie ze nasze pln bedzie sie umacniał do dolara i giełdy beda w konsolidacji i nie ma co liczyc na wieksza korekte na SP ,w szystkie złe dane sa ostatnio ignorowane .
Zeus52 / 2010-06-23 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Były ignorowane,ale wiecznie nie będą. Bez dobrych danych można jechać tylko i wyłącznie lokalnie,bardzo krótko. Jako odreagowanie wcześniejszych spadków. Bomba tyka...a właściwie już zaczęła się prawdopodobnie druga część korekty. Poza dramatycznym spadkiem sprzedaży na rynku wtórnym(wcześeiej podobnie na pierwotnym),mamy silny spadek mediany cenowej. Obniżanie cen domów do poziomu najniższego od grudnia 2003roku i tak nie pomogło w sprzedaży. Dane fatalne...nie pierwszy raz z resztą. Żeby nie było,że to tylko u Janków,to coraz gorsze dane z Eurolandu,fatalna sprzedaż detaliczna w Kanadzie...
privy / 2010-06-22 21:09 / Tysiącznik na forum
Żeby nieco poprawić nastrój bysiom jest koncepcja, że Stasiek idzie po oRGRa. Oznacza to kontrolowany spadek na 1090 w najbliższych dniach.
max1224 / 2010-06-22 22:55 / Tysiącznik na forum
a jak myślisz to wywołanie nastroju i te fatalne hurtem sypiące się dane nie mają czemuś służyć GS miał b. słabe no powiedzmy niezadowalające zyski;-))
privy / 2010-06-22 23:14 / Tysiącznik na forum
trudno powiedzieć. Tylko czy te wszystkie złe dane nie powinny pociągnąć w górę złota? Coś jest nie tak. Wszędzie mam słabe układy na moich wykresach a złotko jeszcze pozytywnie, ale na wzmożonej uwadze. Ciągle jeszcze wierzę w Staśka i w dynamiczne podejście do góry warunkiem jest utrzymanie 1090. Złotko jak dla mnie zachowało się dziś zbyt pasywnie, nawet intra nie macneło połowy wczorajszego badyla i dlatego mam do niego sporo dystansu. Miało dziś wszystko co mu było potrzebne i kiszka.
Zeus52 / 2010-06-23 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto na razie szło wraz z Edem,ale pod koniec zaczęło swój taniec...na razie słabo widoczny,ale chyba ma zamiar zerwać korelację z Edem i giełdawi i zrobić skok w górę. Stasiek? No cóż,Janki bardzo poważają wszelkie figury ze średnimi MA50 i MA200. Najpierw było odbicie od linii trendu spadkowego w dół(wczoraj),a dziś przebicie w dół MA200. Dla Janków to silny sygnał sprzedaży. Maszynki,programy u nich zadziałały. Więc nic dziwnego,że np na DJIA powstała taka wzorcowa wręcz formacja"gwiazdy wieczornej. Czyżby powtórka? Pierwsza część korekty,to nasze"A",rozpoczęła się w kwietniu,dokładnie identyczną formacją(DJIA). A co do Janków i ich ulubionych średnich MA(przebicie przez wykres,skrzyżowania)ponieważ Janki te figury uważają za najważniejsze i najbardziej wiarygodne w A.T. Cóż...to Janki rządzą,więc to,co oni uważają za ważne...siłą rzeczy musi być ważne dla reszty świata.
privy / 2010-06-23 06:52 / Tysiącznik na forum
Jak dopuszczą do krzyża śmierci to będzie się działo. Z każdym dniem bierności będzie potrzeby większy odpał by się przed nim uchronić.
Zeus52 / 2010-06-23 09:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto jednak też powinno coś więcej pokazać. Jeśli(z resztą pisałeś wcześniej o tym)będzie miało kłopot z połówką gromnicy,to może zdarzyć się jakaś powtórka. Surowce? Jakoś tak nienaturalnie dobrze się trzymają. Ale to sztuczne raczej. Kuriozalna reakcja na uwolnienie juana. Taki automatyczny nawyk,bez zastanowienia się. Bo tak niegdyś bywało. Że jak mocniejszy juan,to surowce up. I dlatego sh mocne. Ale to błąd. Jak pójdą po rozum do głowy,to na surowcach zrobią to,co Janki na indeksach po decyzji Chin.
Zeus52 / 2010-06-23 09:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Czas nagli,MA50 może zacząć pikować na MA200 pod bardziej stromym kątem. A wtedy"krzyż śmierci" byłby nieuchronny. Czyli wóz,albo przewóz.Natomiast jeśli chodzi o nas. Najpierw Moody's,a teraz Fitch grożą obniżeniem ratingu,jeśli nadal nie będzie rzeczywistych reform finansów. Za nas się wzięli. Na szczęście,nie jesteśmy w strefie euro...druga Grecja nam nie grozi. Ale presja podobno na obniżkę jest duża. Myślę,że do 4 lipca,nawet w razie odbicia,u nas będzie ono mizerne.
max1224 / 2010-06-22 23:18 / Tysiącznik na forum
no właśnie grubas wie co robi grubas się nie boi to i w złoto nie ucieka lekko podkupuje coby ceny zbytnio nie windować
privy / 2010-06-22 23:39 / Tysiącznik na forum
Popatrz na potencjalne oRGRy na rynkach i układ wolumenu.
max1224 / 2010-06-22 23:42 / Tysiącznik na forum
jakaś szansa jest to fakt i tego nie neguję ale staram się znaleźć uzasadnienie w oddziaływaniu psycho.. a psychozę starchu nam znowu fundują
tedchom / 2010-06-22 23:32 / Tysiącznik na forum
nic nie wniosę do dyskusji jednak uparcie dokupiłem za kolejne 10% sf1
tedchom / 2010-06-22 23:40 / Tysiącznik na forum
tak patrzę na w20 i jutro ma ostateczne miejsce na określenie krótkoterminowego trendu natomiast s&p ma jeszcze miejsce do określenia dłuższego kierunku jadąc w dół póki co, i teraz z powodów braku kierunku wynika moje powyższe działanie
student_mel / 2010-06-22 12:47 / Bywalec forum
dziwi mnie słaba postawa Uniakcji NE.... Rosja rośnie pokaźnie od początku czerwca.... są sesje o 2-3% wzroście.... zdarzają się też obsuwy.... ale do rzeczy. NE w większości opiera się właśnie na Rosji i Polsce.... to przy porządnych wzrostach na giełdach... ja tam widzę wzrost funduszu 0,4%. Tak samo Unikorona też przy wzrostach ledwo co a przy spadach leci i się nie ogląda. Wydaje mi się, że coś chyba złą taktykę zarządzający obrali...
privy / 2010-06-22 13:59 / Tysiącznik na forum
Nałóż w mBanku wykresy uniona NE i DWS Rosja i zobaczysz, że niewiele odbiegają. Nie ma się też co czarować te zarządzanie to taka co najwyżej 2 liga.
student_mel / 2010-06-22 17:28 / Bywalec forum
racja, 2 liga... ciekawie też zachowuje się DWS GOLD, choć dla mnie na tyle dobrze, że wszedłem z wyceną z 21.06 (jakby nie było górka na złocie a potem ostry zjazd w dół), przewidywałem, że wejdę właśnie na górce także funduszu.... nic z tych rzeczy, ponad 1% minus - ot tyle na otarcie łez :) co nie zmienia faktu, że trochę słaby czas na wchodzenie...
maxsio / 2010-06-22 23:33 / portfel
Nie powiem, że DWS Gold nie jest dość zaskakujący. Zdarzało się, że złoto, srebro i EURPLN rosło a on spadał. W sumie to jego kurs zależy od tylu zmiennych jak się przyjrzy człowiek, że ciężko cokolwiek czasami stwierdzić jak się zachowa. Jutro jednak też pewnie zaliczy minusy, bo składowe fundusze w dzisiejszej wycenie są na minusie i to też całkiem sporo, bo -1,78% i -1,22%. Więc chyba teraz pozostaje mi czekać, aż złoto się odbije jakoś trochę lepiej i wtedy dokonać konwersji lub umorzenia, bo jakoś słabo im to wszystko idzie.
student_mel / 2010-06-22 17:32 / Bywalec forum
faktycznie jak na razie złoto wróciło do korelacji z edkiem, tylko czy edek ma siły aby odwrócić trend i przełamać te 1,265 - zdaje się, że jak już potestuje i wybije się nad to - będzie zmiana na wzrost...
Zeus52 / 2010-06-23 00:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,jednak jest coś,co nastawia mnie pozytywnie. Złoto,mimo nienajlepiej spisującego się Eda,poradziło sobie nieźle i na dodatek rozpoczęło swój chocholi taniec z Edem,zwłaszcza w końcówce sesji.Na razie to drobne ruchy,ale zwykle takie bywały przed wystrzałem. Chodzi o to,że znów spada wraz z Edem do pewnego momentu,a przy większym spadku Eda i indeksów zaczyna zrywać korelację i próbuje iść przeciwnie.
tara30 / 83.26.177.* / 2010-06-22 13:04
Hej ,myslicie ze jest szansa na 3,40 za dolara czy nie ma co marzyc ?
Zeus52 / 2010-06-21 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie nic nie robię. Tak nagle,że nie mam pomysłu. Naszła mnie przez chwilę myśl,aby wejść w SKAN2,bo być może rozpoczyna się druga odsłona tej naszej wielkiej korekty. S&P500 właśnie wymięka na linii trendu. Wymięka już od kilku sesji,ale to co dziś buduje...o rany! Zaznaczam,że ja mam linię trendu po max szczycie z kwietnia i po następnych z końca kwietnia i pierwszej sesji maja. Ta linia trendu spadkowego dotąd nie została nawet naruszona,a walka pod nią trwała w trakcie ostatnich sesji...ciągle szpulki,albo doji tuż pod nią...i dzisiaj...naruszenie górnym cieniem. Zwiększoną ilość gold będę miał od środy,zakup jutro. Możliwe,że gold w razie dalszej korekty,pierwsze się pozbiera,po tym zrzucie dzisiaj.
privy / 2010-06-21 23:35 / Tysiącznik na forum
Ja właśnie wróciłem z dotleniania i hm... w sumie to bardzo dziwne jest ta obsuwa u janków i na złocie. Zdaje się, że jedno z nich wpadło w trend a drugie w korektę. Strasznie wygląda ta gromnica na złocie brrr. Właśnie maca dolne obszary trójkąta. Dla mnie na złocie jest pozamiatane. Co do linii trendu na staśku, to chyba nie bardzo rozumiem co masz na myśli bo na moim wykresie jesteśmy nad nią a nie pod i dziś zrobiliśmy test tejże linii cieniem z końca sesji. Zatem zaliczyliśmy klasyczny powrót, po którym powinno przyjść uspokojenie i jazda na max 62 fibo fali spadkowej czyli 1150. Ciekawostką utrudniającą orientację jest zaliczenie i odbicie od 50% fibo. Zatem albo kończymy korektę B i robimy strząśnięcie na złocie, albo jest podjeżdżamy na 1150 i robimy nieco głębszą korektę złota.

Albo z tego co już wcześniej pisałem mamy stopniową zmianę trendu na gold, które pójdzie swoją drogą wracając do współfazy z Edwardem, a ta koncepcja promuje już tylko dolara i do tej koncepcji na razie mi najbliżej.
Zeus52 / 2010-06-22 09:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
My skupiliśmy się na złocie,ale zdaje się,że wczoraj był ogólnoindeksowy Dzień Matki Boskiej Gromnicznej. A czy:"brrr..."? Zobaczymy. Pisałem tu niżej,że opieram się bardziej na świecach...i ta gromnica tu w ogóle nie pasuje. To tak intuicyjnie. Ale zerknij do Murphy'ego. Czy nie przypomina Ci to czegoś? Właśnie ten układ,że nagle,ni z gruszki,ni z pietruszki,taka gromnica,która tam nie pasuje? Gdyby tak w nieco innym układzie,gdyby były trzy lekko nachodzące na siebie,białe korpusy+czarna gromnica,obejmująca je wszystkie i schodząca poniżej nich? Co mielibyśmy wtedy? Czy nie formację kontynuacji wzrostów? Byłby chyba"cios w trzy linie"...kontynuacja wzrostów. Mówiąc krótko,chwilowa realizacja zysków,chwilowy zrzut,spowodowany jakimś nieznanym impulsem.
privy / 2010-06-22 10:09 / Tysiącznik na forum
Sam mam trochę złota więc moje krakanie jest mi jak najbardziej nie na rękę. Staram się mieć dystans do swoich pozycji. Co do formacji odpowiem ''tak'', to jest tańsza wersja formacji kontynuacji trendu. Zostaje poczekać na przełamanie którejś z linii, choć ja wolałem się nieco zredukować na rzecz dolara.
Zeus52 / 2010-06-22 10:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najlepiej było,gdy miałem ML-e pół,na pół. Mogłem krakać w obie strony... :)
student_mel / 2010-06-22 10:38 / Bywalec forum
złoto dobija się już do 1240 - może nie będzie źle... :)
Zeus52 / 2010-06-22 11:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też myślę o jakimś prezencie...tańsze podwojenie ilości ML5,przy jednoczesnym droższym ML6(sprzedaż)...aż za pięknie to wygląda..
Tara30 / 83.26.177.* / 2010-06-22 12:17
Czy , to podpucha czy jednak beda spadki na SP ??
Zeus52 / 2010-06-22 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Technicznie wygląda to źle. To tak,jak na złocie...to może być "tania" formacja kontynuacji,coś o znaczeniu podobnym do"ciosu w trzy linie",albo"kluczowy dzień odwrotu",jak przed chwilą pisałem z Piotrusiem. Sęk w tym,że jak pisze Piotruś,sama A.T.nie daje nawet 70%trafności. Tylko czasami się zdarza sytuacja na tyle jasna,że można mówić o większym prawdopodobieństwie. Sorki,ale ja znów na dachu...już trzeci z marszu. Może dziś koniec i będzie chwilka czasu na pomyślenie.
Zeus52 / 2010-06-22 10:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
To samo w pierwszej chwili pomyślałem:dolar. Ale Skandia,to dwa dni robocze,dolara w pewnym sensie już mam(fundy rozliczane w dolarach),poza tym ta nie pasująca gromnica...a może to prezent? Wszak liczyłem na to. Tylko rozmiar przeszedł oczekiwania i w pierwszej chwili wystraszył.
tara30 / 83.26.177.* / 2010-06-22 10:08
Witam , jak widzicie teraz usd/pln czy jeszcze bedzie spadał ? gdzie jest jakis optymalne wsparcie a gdzie opor wzrostow ?
max1224 / 2010-06-21 22:40 / Tysiącznik na forum
no dolec dzisiaj "macał" średnią 50dniową ładną falkę spadkową wyznaczył może faktycznie czas sie zobaczy co dalej dziś już po piosence ale spoko pośpiech złym doradcą
Zeus52 / 2010-06-21 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kuczyna koment na temat złota mogę streścić tak...wzruszenie ramionami...a stało się coś? Nic. Nic się nie zmieniło w byczym charakterze gold. Poza różnymi plotkami,pomysłami na temat grożącej deflacji...gdy tymczasem mocny juan=wzrost inflacji w Stanach...ale jakiś"znawca"się wypowiedział i złoto się obsunęło(pewnie o to mu chodziło). Chwilowo. Do czasu,aż pomyślą,że gość po prostu bredzi w malignie. A chodzi o to,że banki skupują cichcem gold na potęgę,ale właśnie chcą to robić cichcem,nie napędzając ceny. I dlatego tem wzrost jest dziwny,jakaś mała nagonka,wręcz przeciwnie,wybrzydzanie,narzekanie,i jakoś tak po cichu złoto rośnie. A więc będzie rosło. Zrobi wyskok i zacznie korektę dopiero gdy banki,już po fakcie,przyznają że zakupiły znowu kilkaset ton.
privy / 2010-06-21 23:45 / Tysiącznik na forum
Wiesz, skoro już wszyscy o tym wiedzą, to o co chodzi. Mi się to akurat nie podoba. Ta gromnica spowodowała powstanie masowych dywergencji na wskaźnikach tygodniowych. Zatem 4 dni na ich anulowanie.
Zeus52 / 2010-06-22 00:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy wszyscy o tym skupie wiedzą? Nie byłbym tego pewny,bo to nie żadna plotka,czy przeciek,ale czyjeś wnioski z obserwacji wykresu złota. Dywergencje...może da się uznać takową na MACD weekly. RSI weekly...idzie na razie ładnym wzrostowym kanałem od lutego. Gdyby wskaźnik RSI przełamał swoją linię trendu...ale on jej właśnie dotknął. Nie zdziwiłbym się,gdyby już jutro zaczęło się odbicie...w/g tego kanału RSI,to powinno najpóźniej do końca tygodnia(bo wykres weekly),lub od początku nowego takie wyraźne odbicie nastąpić. Ale najbardziej opieram się na świecach...kompletny brak wcześniejszych symptomów takiego tąpnięcia. Ono tam nie pasuje i tyle. Poza tym mamy powrót do naszej linii po dołkach(prawie).
privy / 2010-06-22 07:09 / Tysiącznik na forum
Tak, dziś jest ostatni gwizdek ze względu na linię po dołkach, ale powinno też jak najszybciej wrócić nad linię po szczytach, najlepiej dziś - 1240. Tak z ciekawości przejrzałem wykresy złota z kilku lat. Takie gromnice w trendzie wzrostowym nigdy nie były przystankiem w kontynuacji trendu. Najbardziej podobny do obecnej sytuacji układ co prawda powrócił do wzrostu, ale szczyt został pokonany jedynie o 2% po czy nastąpiła porządna korekta. Zobaczymy, czy historia lubi się powtarzać.
Zeus52 / 2010-06-22 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna..."nikt normalny by w gold nie wchodził"...Ale sobie dokopałem!...Nie ma co gadać. :)
max1224 / 2010-06-22 09:26 / Tysiącznik na forum
eee no nie zapominaj o możliwości ruchu w stronę przeciwną ew przeczekaniu i. t. p.
Zeus52 / 2010-06-22 10:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja niczego nie zmieniam...ale tym tekstem poniżej,sobie doładowałem...śmiesznie wyszło. Wiadomo...nikt normalny,ale Zeus tak.Musi być coś na wesoło.
Zeus52 / 2010-06-22 08:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Będzie okazja,po takim straszaku,zobaczyć kto kupuje złoto(inwestorzy?banki?),bo ono już wcześniej szło w górę,mimo,że nikt normalny by w nie nie wchodził.
Zeus52 / 2010-06-22 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurczę,takie gromnic to mamy więcej. ED,Nasdaq. Brzydkie świece na Staśku i to na linii od kwietniowego maksimum i po pierwszym szczycie po nim,także w kwietniu. Brzydka świeca na ropie...też powstała na oporze,z górnym cieniem ponad nim. Podobnie,ale jeszcze gorzej na miedzi...doji pod górną bandą kanału spadkowego z długim górnym cieniem,wychylającym się ponad nią. Ciekawe,co odpuści?
privy / 2010-06-22 07:18 / Tysiącznik na forum
Ropy bym jeszcze nie skreślał, ale miedź dobrze nie wygląda. Poza linią, o której wspomniałeś zaczęła taniec pomiędzy 32 a 50% zniesienia fibo tego ogromnego impulsu wzrostowego.
privy / 2010-06-22 07:48 / Tysiącznik na forum
errata

Oczywiście impulsu spadkowego i nie 38 jak miało być a 62. Jedyną deską ratunku jest utrzymanie 38% ostatniego dużego wzrostu, który notabene pokrywa się z 50 dużego spadku. Trend główny jest jak na razie spadkowy choć mamy już pozytywne dywergencje. Zatem wszystko leży w utrzymaniu tych zniesień.
Zeus52 / 2010-06-22 08:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne...
student_mel / 2010-06-21 09:21 / Bywalec forum
Jak przewidujecie zachowanie GPW? Polecimy jeszcze up?
max1224 / 2010-06-21 09:40 / Tysiącznik na forum
stasiek wskaże drogę opór u nas będzie istotny o ile zsynchronizuje się z oporem tegoż indeksu i nawet gdyby u nas coś było nie tak to jeśli tylko trzaśnie opór u n ich nas też pociągnie
Zeus52 / 2010-06-21 17:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Ale podobają mi się spółki ML6,tn wyniki od +5%,do ponad+7%. Zwłaszcza,że w piątek fund był nieco niedowartościowany i że do wtorku mam go w przewadze...chyba dziś i jutro ML6 powinien dać dobre wyniki?
max1224 / 2010-06-21 18:39 / Tysiącznik na forum
zob jak mnie złotko zaczęło słuchać;-) chciałem i mam test 1248
Zeus52 / 2010-06-21 19:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba jednak te moje 1240 wypadło...hi,hi
max1224 / 2010-06-21 19:26 / Tysiącznik na forum
no przecież dolny cień na czymś musi zbudowany być czekamy na zamknięcie;-)
privy / 2010-06-21 18:54 / Tysiącznik na forum
Gorzej jak wyjdą 2 kreski na tym teście bo coś się na to zanosi :)
Zeus52 / 2010-06-21 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha...dobre. Priv,czytałem Piotrusia. Otóż na temat Chin...dokładnie to,o czym rano pisaliśmy. Dodatkowo jeszcze:Wzrost juana=wzrost cen importu do Stanów=wzrost inflacji w Stanach. A także:wzrost cen eksportu z Chin=spadek tego eksportu=spadek zapotrzebowania na surowce! Ale giełdy,jak zwykle,zachowują się dziwnie. Rośnie nie to,co powinno i spada też nie to co powinno...przynajmniej w pierwszej reakcji. Później to pewnie przemyślą.
privy / 2010-06-21 19:07 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jedno, rzuć okiem na tygodniowe wskaźniki dla złota. Jeśli złotko zamknie się w trójkącie to trzeba będzie,.....hm,.....wiać?
Zeus52 / 2010-06-21 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja chyba pójdę na spacer...żeby mnie coś nie pokusiło. 1240(około)musi na zamknięciu się wybronić. Inaczej lipa(na jakiś czas). Ale dotąd złotko kursowało w rytmie Eurodolara....to w pewnym momencie znowu może się zmienić.
privy / 2010-06-21 19:43 / Tysiącznik na forum
1241 u mnie.
1233 - od tego musi budować już cień.

U mnie piątkowe wybicie na małym wolumenie, ale tak czy inaczej zamknięcie w trójkącie to lipa. Po co się wybijało? Albo ten trójkąt (jego górna banda) coś znaczy, albo nie.
Zeus52 / 2010-06-21 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie znaczy,bo to nie koniec sesji. A okolice 1240(u mnie ciut,ciut poniżej,to właśnie górna banda trójkąta w cenach zamknięcia. Teraz też musi zamknąć się powyżej. Wtedy to będzie tylko ruch powrotny,"Test pilota Maxa" :). A do tego potrzebne jest:wersja A...odbicie na indeksach pociągające za sobą Eurodolara i złota,które wypracowało sobie dodatnią,spekukacyjną korelację z Edem. Albo wersja B...sypnięcie się indeksów i w rezultacie zerwanie korelacji złota z eurodolarem...zaczyna przeważać druga grupa inwestorów,gold-bezpieczna przystjań.
max1224 / 2010-06-21 20:23 / Tysiącznik na forum
no to będzie udany finisz czy nie?
Zeus52 / 2010-06-21 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na zbytni finisz dzisiaj na gold chyba nie ma co liczyć. Bo Janki chcą odbijać...więc jako bezpieczna przystań odpada. A ED za indeksami raczej w górę nie wystrzeli,więc druga opcja większego zwrotu na gold też odpada. Ale powyżej 1240...to może się udać. A ED nie pójdzie w górę prędzej,niż po udanej aukcji obligacji w Hiszpani,czyli jutro. Pod warunkiem,że Janki dziś dobrze zakończą. Na razie mamy za dziś...ML5:+1,35%/ ML6:+4,09%. Oczywiście dolar zabiera:.1,22%. Średnia portfela(ML5/ML6=40/60)...+1,77% Od środy(jutro zakup)dwa razy więcej ML5...może źle nie będzie.
Zeus52 / 2010-06-21 09:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,dzisiejsza analiza Łucjana dla złota,niejako potwierdza nasze dotychczasowe postępowanie. Czyli,że nie nadaje się do krótkich wejść,lecz do dłuższego trzymania w portfelu w zestawie z innymi fundami. Czyli to,co my mamy od okolic Dnia Kobiet. Z tym,że jak pisze Łucjan...to nadal jest najwłaściwsze podejście. Nadal złoto na dłuższy,a nie krótki termin. Chodzi o tendencję do robienia szpulek,cofania się po każdym nowym szczycie. Choć,jak myślę,po wybiciu trójkąta to może się zmienić. Ciekaw też jestem,kiedy Banki Centralne przyznają się,że robią cichcem zakupy złota...po miesiącu? Dwóch? I jaki ta informacja da efekt?
max1224 / 2010-06-21 10:30 / Tysiącznik na forum
no i może coś na giełdach ruszy choć tu mam jeszcze sporo obaw
Zeus52 / 2010-06-21 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fixing NBP. Dolar=3,2463=-1,22%. Ale myślę,że fundy oddadzą to z nawiązką. Zwłaszcza ML6,który już w piątek był niedoważony wobec wyników spółek. Max,Ty siedzisz w m-Banku. Czy jest tam coś,co odpowiada ML6? Zobacz wpis na dole. Bo ja nie mam na ten temat pojęcia.
privy / 2010-06-21 11:07 / Tysiącznik na forum
I może słusznie, a to ze względu na waluty. Dziś mamy sądny dzień gdyż nie tylko Edziu odbija się od sufitu. Jeśli sufit się utrzyma to możemy mieć dziś dzień odwrotu na niektórych ważnych crossach a to w następnej kolejności zaowocuje dniem odwrotu na indeksach. Czy tak się stanie to sprawa otwarta na dziś i na jutro.
Zeus52 / 2010-06-21 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli popatrzeć na nasze indeksy z GPW,to każdy coś rysuje,jakąś konsolidację. Widać to w kompresji tygodniowej i zgrywa się to też z dzienną. A to flaga,a to trójkąt-proporzec. Problem jednak w tym,że są to układy budowane po dużych spadkach i oznaczają zamiar kontynuacji ruchu w dół. Są to formacje w tym układzie wybitnie prospadkowe. Tyle mówi mi technika. Ale z rynkiem nie chcę walczyć. Na GPW wiele razy coś się rysowało,a wychodziło ostatecznie inaczej. Bo GPW i tak zrobi to,co presja zewnętrzna jej nakaże(i zewnętrzna centrala).
Zeus52 / 2010-06-21 11:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz. Wyskok po oświadczeniu Chin. Bo wtedy zwiększy się popyt wewnętrzny,import. Ale przecież zobacz na dłuższą metę. Chiny żyją z eksportu,a ten zostanie upośledzony przez aprecjację juana,to spowoduje spadek produkcji na eksport,to pociągnie spadek dochodów Chińczyków,spadek popytu wewnętrznego,ogólnie wychłodzenie gospodarki i...w konsekwencji także spadek importu. A wyskok był dlapego,bo anale powiedzieli inwestorom,że mocniejszy juan,to Chiny zwiększą import! Na krótką metę pewnie tak...ale w efekcie końcowym? Pocieszające jest tylko to,że zapowiedziano dopuszczenie stopniowej aprecjacji juana,a nie jednorazowej. Ale jednak.Z resztą,będzie to omawiane na G-20 za parę dni.
privy / 2010-06-21 12:19 / Tysiącznik na forum
Chiny są w szachu. Doszły już do pewnej granicy i nie mają już zbyt wielkiego wyboru. Albo uwolnią walutę i stanieją im surowce kosztem eksportu i produkcji ogółem, albo inflacja wcześniej czy później zrobi im implozję. Jeśli do tej pory popyt wewnętrzny nie rozpędził się tak jak trzeba przy pomocy eksportu (chyba że tak) to już tego nie zrobi i chyba do tego wniosku doszli, albo studzimy eksportem albo padniemy.
Zeus52 / 2010-06-21 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
A że samobójcami nie są,więc planują rewaluację stopniową,kontrolowaną.
Zeus52 / 2010-06-21 11:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. I znowu Piotruś miał rację. Pamiętasz,jak pisaliśmy o CPI w Chinach? Piotruś przypuszczał,że jednak to się skończy rewaluacją juana,a nie podwyżką stóp. No i Chińczycy też widać,że słuchają Piotrusia(nie tylko Ben). Właśnie dziś w nocy ogłosili,że będzie rewaluacja juana. Ale stopniowa,powolna aprecjacja,a nie skokowa. To na dłuższą metę może nieco zaszkodzić gospodarce światowej,ale bardziej liczy się teraz na zwiększenie popytu wewnętrznego. Dlatego mamy wzrost surowców. Wystarczy na jakiś jeszcze podjazd.
lenkaa / 77.114.238.* / 2010-06-21 11:17
Witam Panowie który z funduszy mbanku polecacie jako odpowiednik ML6? pozdrawiam lenka
maxsio / 2010-06-21 14:45 / portfel
W mBanku chyba najbardziej zbliżony będzie DWS Gold.
Zeus52 / 2010-06-21 17:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
DWS-Gold,to do ML5. A pytanie było o ML6.
lenkaa / 77.114.238.* / 2010-06-21 15:41
DWS Gold inwestuje chyba tylko w papiery udziałowe spółek prowadzących działalność głównie w zakresie wydobycia złota(ok.70%). A ML6 (ok.70%) w papiery udziałowe spółek z sektora górniczego i wydobycia rud metali, prowadzących działalność głównie w zakresie wydobycia metali nieszlachetnych i minerałów przemysłowych, takich jak rudy żelaza oraz węgiel, oraz oczywiście w spółki z sektora wydobycia złota.
maxsio / 2010-06-21 22:37 / portfel
Innych bardzo zbliżonych raczej nie widzę. Każdy z funduszy surowcowych w mBanku inwestuje dodatkowo w ropę/gaz i/lub żywność. Niestety w mBanku brakuje właśnie takich funduszy jak są np. w Skandii.
Zresztą ostatnio jakoś DWS Gold też jakoś trochę dziwnie się zachowuje, niby w piątek złoto up, a wycena za piątek ujemna chociaż wydaje mi się, że EUR nie powinno tyle zabrać, co zyskał. Zresztą jutrzejsza wycena, jak patrzę już powinna być dość przyzwoita, bo oba składowe fundusze są za 21ego na plusie i dodatkowo EURPLN do góry. A dzisiaj praktycznie 2 dni wzrostów na złocie poszło w zapomnienie. Liczę jednak, że pójdzie w górę i odrobi tą stratę.
Zobaczymy jak się rozwinie cała sytuacja, bo jednak zapowiada się ciekawy okres na rynkach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy