22 IV - 26 IV

privy / 2013-04-22 06:11
Stara metoda mówi - korekta do wtorku włącznie a następnie dalej w dół. Obaczymy.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-04-26 16:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po wybiciu dzisiejszego maximum sesji byłby możliwy atak na linię trendu spadkowego.Może nie od razu...najpierw zaliczenie szczytu z 11 kwietnia(2391p.-CFD)...tam linia szyi potencjalnej o-
RGR,tym razem już daily,cofnięcie(prawe ramię o-RGR) i po nim atak na linię lokalnego trendu spadkowego.Obecnie jest ona wysoko i nie ma sensu wspominać poziomu...trzeba wziąć pod uwagę czas...gdzie może być później.Sądzę,że jej przebicie zbiegnie się z poziomem linii szyi potencjalnej o-RGR,czyli 2391p. na CFD.Jednoczesne wybicie w górę linii trendu i LS-oRGR. Z tym,że to na razie bajeczka z EWENTUALNIE możliwym happy endem.Wszystko zależy od obecnych rozegrań.Pożyjemy,zobaczymy...w razie wybicia ciąg dalszy jak wyżej...jeśli to nie wypali...cóż...tak prawdę powiedziawszy zysk do ryzyka jest duży dla każdej strony...dlatego pewnie tak duża wymiana się zrobiła ostatnio(obroty,wolumen)...i LOP...duża różnica zdań.Ale to dzieje się na wsparciu...co bardziej premiuje byki.Chyba gra warta ryzyka.
tedchom / 2013-04-26 12:46 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj nasz stragan winien się zamknąć gdzieś na poziomie 2298 tak aby na poniedziałek została dalej wielka niewiadoma co do kierunku.
Zeus52 / 2013-04-26 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wykrakałeś...:) Mialo być rozstrzygnięcie co do kierunku...i nadal go nie ma. Znowu cudo-fixing,tym razem w dół.Jeśli odbiją go na wstępie sesji...no właśnie...jednak jest szansa,że po np luce hossy w poniedziałek,już się tym razem nie cofną...dotąd przyzwyczajali wszystkich do takich ruchów...a tymczasem możliwe,że jej tym razem nie zakryją.Ale to na razie gdybanie...
tedchom / 2013-04-26 21:52 / Tysiącznik na forum
Czy ja wiem? Jest troszkę niżej, wynikło to z niedokładności moich kresek, ale chodziło o ten poziom;)
Założenie to wynikało z małego prawdopodobieństwa przebicia tego poziomu bo przecież mamy piątek. Jakoś dla mnie mało wiarygodne byłoby wskazywanie dzisiaj bardziej prawdopodobnego kierunku na kolejny tydzień. Teraz jest sytuacja jak pisałeś 50/50 co bardzo gruby rynek lubi;)
Są dwa dni na przemyślenia i w poniedziałek będziemy dumać co dalej. W prognozy nie będę się bawić w obecnej sytuacji, bo 50/50 to trochę za mało by coś rozkminić.
Zeus52 / 2013-04-26 16:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zapomniałem dodać...ale to i tak wszyscy sami sobie pewnie dopowiedzieli...że tam mieliśmy potencjalna linię szyi o-RGR...a jej wybicie ma swoje skutki...tam powinny być zlecenia stop/loss dla krótkich pozycji.
Zeus52 / 2013-04-26 15:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeżeli pęknie dzisiejsze maximum na F-Wig20,czy indeksie...a na to się czają...to niedźwiedzie mają pozamiatane.Rozpocznie się duża korekta...całych tegorocznych spadków.Kluczowe słowo:"jeżeli".
Zeus52 / 2013-04-26 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...ja tak obserwuję f-Wig20 i widzę,że on tworzy od paru dni na wykresie intra taką miseczkę...wklęsłym do góry.To było na 5-min,minutówkach.Ale teraz już wyraźniej widać na większych interwałach,nawet na H4 rysującą się o-RGR.
Zeus52 / 2013-04-26 08:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,no...prezenty rozdają z samego rana...taka luka bessy na F-BTP...Tzn komu dają,temu dają.Nie wszystkim się spodoba.
privy / 2013-04-25 20:45 / Tysiącznik na forum
Niewykorzystane sytuacje mogą zacząć się mścić. Na moich krechach bez zmian - sugestia petardy dla banana. Jutro ostatni dzwonek, dalej nie ma gdzie to u mnie pełznąć i z układu wzrostowego powstanie przystankowy przed kontynuacją spadków. Nasi futuryści muszą mieć niezłą frustrację.
Zeus52 / 2013-04-25 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Noooo....faktycznie deprymujące...ktoś chyba przyspawał f-Wig20 do 61,8 fibo.A może beczkę super-glu tam rozlał ...:)
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-04-25 15:25
Czy tylko mnie tak banan smierdzi?
Zeus52 / 2013-04-25 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko Tobie...już mówiłem...z tego miejsca MUSI ruszyć up."musi"w sensie,że nie ma wyjścia...wóz,albo przewóz.Jeśli nie ruszy,to tak jak mówił privy...konsola-przerywnik w spadkach.Oby nie.Najgorzej,że to się dzieje w czasie,gdy S&P500 szykuje się do ataku w kierunku 1650p....ruch mierzony,wynikający z niedoszłej RGR(razy dwa w górę).
Zeus52 / 2013-04-25 14:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak przeglądam dane i coś mi nie pasuje.Chodzi o rzekomy nalot kapitału japońskiego w obligacje europejskie,w tym nasze...to,o czym niedawno było głośno w mediach.No i tu jest zonk...sprawdzam dane,dane cotygodniowe"inwestycje japońskie w zagraniczne obligacje".Jest coś wręcz przeciwnego...nieustanny spadek tych inwestycji...setki miliardów,biliony jenów spadków...tydzień w tydzień.Wręcz ucieczka japońskiego kapitału z obligacji,a także akcji.I to właśnie w tym czasie,gdy rzekomo mieliśmy mieć jego napływ.Kto więc pompował to wszystko...i po co gadki o Japończykach kupujących na potęgę obligacje(?). Zmyła dla maluczkich? Bo chcemy je opchnąć po wyższej cenie(?)
przemas317 / 2013-04-25 14:13
Zeus52 skoro piszesz odnośnie rynku japońskiego , jak myślisz jak daleko Nikkei zajdzie ?:)
Oczywiście podjąłbym temat o Turkach :) (potrójny szczyt się zrobił).
A co tam panowie odnośnie Rosji :)
Zeus52 / 2013-04-25 15:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze raz przejrzałem dane historyczne...ostatni wzrost japońskich inwestycji w zagraniczne obligacje(i akcje)miał miejsce w tygodniu na przełomie luty/marzec.Później już tylko wielka ucieczka japońskiego kapitału z rynków akcji,obligacji zagranicznych...to jest wyprzedaż obligacji rzędu setek miliardów,lub nawet bilionów jenów tygodniowo....i tak w każdym tygodniu od tamtego czasu.Pewnie ładują w Nikkei225...co z resztą widać na wykresie...dokładnie od momentu rozpoczęcia wielkiej ucieczki z obligacji zagranicznych. No i w takim razie powtarzam pytanie...kto pod płaszczykiem Japończyków pompuje europejskie obligacje? Kto i po co zrobił nagonkę w mediach....wszak o niczym innym się nie mówiło...tylko: Kapitał japoński kupuje obligacje! Czy chodziło o podtekst:"Kupujcie je,bo będą droższe".Nie wiem o co biega....może jednak powinienem się przyspawać do tych esek na F-BTP10...dość kuriozalny był ten wyskok ostatnio(ale to inna bajka,o czym już pisałem dwa dni temu)
Zeus52 / 2013-04-25 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nikkei ciągle robi się wyprzedany na RSI...odpoczywa,chłodzi wskaźnik...i znów ma zapas do wzrostów.Teraz też.Pierwszym celem,jaki wskazują kreski jest 15600p. następnym 17000p. To,co piszę...żeby nie było znowu,że to ja mam obsesję wzrostową...tu nie ma znaczenia,co ja o tym myślę.Podobnie,jak z poziomami u Jankesów.To,co ja sobie myślę...też sądzę,że to nieco chore...ale to nie ma znaczenia.Piszę o tym,co mi pokazują kreski.A one właśnie są tak prowzrostowe i pokazują właśnie takie horrendalnie wysokie poziomu u Japończyków,u Jankesów(1800p.).Pozostaje wiec jedynie zastanawiać się nad drogą dojścia do tych poziomów.Właśnie,co po drodze,kiedy i jakie korekty. Pamiętajmy,że BoJ jeszcze nic absolutnie nie zrobił...brak jakichkolwiek oznak zapowiedzianego skupu...to wszystko jest,jak dotąd tylko gra POD SKUP który nastąpi.W końcu przyjdzie realizacja zysków....ale to będzie tylko korekta.Dlaczego? Bo w końcu nastąpi rzeczywisty skup,a gdy to zauważą,to po korekcie ciąg dalszy jazdy up.
przemas317 / 2013-04-25 15:08
Właśnie odnośnie Japoni / USA , też tak to widzę. Następuje ochłodzenie wskaźników RSI i potem znów atak na wyższe poziomy.

Odnośnie Turków i Moskwy nie chce Ci się czegoś popisać :)
Zeus52 / 2013-04-25 11:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą na F-BTP miejsce stopu o którym było niżej pokazuje akurat SAR na 15min....
Zeus52 / 2013-04-25 11:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Realizacja na F-BTP10 trwa w najlepsze...ale w ramach 23,6fibo(113,84) i ponad wsparciem 113,93...pozostaje znowu ściągnąć w dół stopy ponad wczorajsze wsparcie-dziś opór(114,66)
Zeus52 / 2013-04-24 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na koniec,Wig20...hmmm...tedchom...to Ty świnkę z drobnymi rozbiłeś?
tedchom / 2013-04-24 21:54 / Tysiącznik na forum
Nie tym razem. Póki co jestem obok większością. Dam znać jak zmienię coś;)
Zeus52 / 2013-04-25 10:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie było potwierdzenia tego ruchu w PLN,ani obligacjach,więc pomyślałem,że to Ty,od wewnątrz,coś wrzuciłeś na GPW....:)) Może dla podbicia ceny i wyrzucenia resztek towaru? Ale obligacje włoskie pięknie mi się zachowują...już pełny zygzak w dół na intra.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-04-24 18:38
:-) Mam nadzieje,ze nie zawioda i cos odbijemy ;-) rece drzały jak sie obracałem na L;-)jakby arbitraz wszedl na banana,zobaczymy,oby....u jankow hm moze nizszy szczyt i lecimy?,dzis zaeskowałem,licze na zejscie na 60-62 sp a dalej sie zobaczy bo to chyba 3jka powinna byla byc z dzienengo 4rka w dol i 5tka,(jakas pedzaca korekta)...edek na 1.29.20-30?
Zeus52 / 2013-04-24 19:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj...doskonale to rozumiem...nieraz robiłem coś wbrew temu,co widać...twardo,bo poziom musi zaowocować odbiciem(przynajmniej chwilowo)...ale z duszą na ramieniu,bo straszenie zwałką tuż przed zwrotem zwykle bywa okrutne. A widziałeś włoskie obligacje F-BTP10? Przyznaj,że wpisy wczoraj i dzisiaj fajnie wyszły...zobacz na wykres,miejsce gdzie to się dzieje i wygląd teraz. Oczywiście w trendzie wzrostowym na F-BTP10 wszystko jest jeszcze możliwe. Jednak,gdyby to wypaliło,tak jak dzisiaj, w następnych dniach..... Tyle,że to nie współgra z odbiciem w Eurolandzie i u nas.
Zeus52 / 2013-04-24 15:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ruch powrotny zaliczony z 1/100p. dokładności...115,16. Będzie ciąg dalszy zjazdu? Znak zapytania dlatego...bo nie zapominajmy o wzrostowym trendzie na włoskich obligacjach. Wydaje się,że bezsensownym,ale jednak trendzie....to rynek obligacji uważany jest za ten"mądrzejszy"...więc nie dorabiam teorii...i żadnego koncertu życzeń...stopy muszą być ustawione.
Zeus52 / 2013-04-24 13:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
FBTP10...wsparcie 114,66(szczyt styczniowy)zaliczone...wchodzi w grę ruch powrotny do LS 2-szczytu intra: 115,12-115,15.Niekoniecznie tak,ale wchodzi taka opcja...
Zeus52 / 2013-04-24 13:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym razem znowu coś z FRX. Włoskie FBTP10...po zaliczeniu i lekkim naruszeniu intra LS-podwójnego szczytu z 2010 roku na poziomie 115,55 zrobiły ładny zwrot...podwójny szczyt intra.I zrobił się całkiem przyzwoity czarn korpusik daily w tej chwili.Mam nadzieję,że ktoś to obserwował i wykorzystał wcześniejsze wpisy...
Zeus52 / 2013-04-23 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostaje podsumować dzionek(za Rzeźniczkiem)...łamiąc z naddatkiem opory,Jankesi otwarli sobie drogę na szczyty...
Zeus52 / 2013-04-23 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tymczasem F-DAX przechodzi sam siebie...szczyty euforii...chce anulować cały tydzień spadków jednym strzałem.
Zeus52 / 2013-04-23 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale hakerzy jazdy sobie robią.Nie ma ktoś znajomych? Ustawilibyśmy się odpowiednich na pozycjach i.....
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-04-23 20:50
....mam:-)daje czyjs rys bo pinbarow u mnie nie rysuje na platformie...
http://bbs.cobrasmarketview.com/download/file.php?id=43256&mode=view
2 h pozniej;-)
http://bbs.cobrasmarketview.com/download/file.php?id=43273&mode=view
Zeus52 / 2013-04-23 21:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jazdę zrobili...19:05-19:10...dół-góra...Może tym razem jakieś info o nielegalnym uboju Putina puszczą...:)) I że rakiety już startują...A my w eskach! Ale byłaby jazda.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy