23.XI - 27.XI

kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-11-20 20:18
UROCZYSCIE OSWIADCZAM, ZE NOWY WATEK UWAZAM ZA OTWARTY :)))
Wyświetlaj:
max1224 / 2009-11-23 20:28 / Tysiącznik na forum
no to sprzedałem 99% ml5 za co kupiłem skar4 100%
nikogo do niczego nie namawiam a normalnych pozdrawiam
u2mart nielogo / 79.65.45.* / 2009-11-23 21:10
No poziomy się sprawdziły )
Gratulacje
I co dalej ?. Ja póki co w MISS i troszkę dolara ale dalej to na zero wszystko wychodzi i takie truptanie w miejscu
max1224 / 2009-11-23 23:10 / Tysiącznik na forum
jeśli dalej będzie szło po mojemu to odkupię złoto przy 1104-1084$ ale to się będzie zmieniało tak jak zmienił się ostatecznie poziom wyjścia miało być 1150
inny. / 94.254.224.* / 2009-11-23 15:12
No to własnie chyba następuje dobicie niedźwiedzi (indeksy, ropa), przynajmniej w dzisiejszym dniu.
edek podchodzi pod 1,50 i tu kolejna potyczka pewnie.
Zeus52 / 2009-11-23 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ropa właśnie na krawędzi sygnału zakupu...górne ograniczenie kanału spadkowego-flagi. Miedź taki sygnał dała tydzień temu...wybicie z trójkąta(coś w tym rodzaju,rysując po cieniach świec).
London / 2009-11-23 18:47 / Bywalec forum
Poki 80 niepobite to pewnie bujamy sie dalej .
Zeus52 / 2009-11-23 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,w tej chwili to około 80$,może minimalnie poniżej. Ciągle się odbija. Ale to chyba edek wyraża tę niepewność inwestorów,co do dalszego ciągu i cofa się przed 1,50...a reszta to reakcja łańcuchowa. Pzdr.
Gucioo / 2009-11-23 07:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Choc raz milo się tydzień zaczyna jupi :) będzie dopal na wyjściu :P w tym tygodniu dużo danych z usa itd a najczęściej bywało że w związku z tym faktem indeksy w dół a waluty w górę pozdro dla wszystkim szczególnie dla tych złotych :P
London / 2009-11-23 10:27 / Bywalec forum
A zloto sie nie przejmuje niczym i znowu poziom wyzej . Trend na nim wydaje sie naprawde silny skoro ani wahania na dolarze a nie na gieldach niewplywaja zbytnio na nie.
privy / 2009-11-23 10:38 / Tysiącznik na forum
To może być ostrzeżenie dla byków bo oznacza, że ktoś ktoś do obwodu podłączył pompkę. Jak ją wyłączy to zjazd będzie podwójny.
Zeus52 / 2009-11-23 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ze złotem jest tak,że nie bardzo chce się trzymać A.T. bo doszły "fundamenty"w postaci dokonanego 1,5 miesiąca temu,zakupu 200 ton przez Bank Centralny Indii. A zwłaszcza średnia cena zakupu wiele mówi(1034$/oz)...przy takich transakcjach to cena olbrzymia. Na dodatek akces do zakupu złota zgłaszają inne banki. Także Indie planują zakup następnych 200 ton. To wszystko dla dywersyfikacji rezerw walutowych. Odejście od dolara(w tym roku 65% nowych rezerw Banki Centralne i tak robią już w jenach i euro!). Przy okazji wyszło to,o czym teoretycznie wszyscy wiedzą,ale trzeba było to przypomnieć...że złota nie wystarczy dla wszystkich. Nawet w małej procentowo dywersyfikacji. Wyszło,jak mały jest to rynek. Z resztą,pisałem kiedyś o kontraktach na gold na AMEX...wolumen,LOP...Światowy rynek,a parametry obrotu,jak na GPW ! Przedstawiciel Centralnego Banku Chin zwrócił uwagę,że same Chiny mają zdaje się 2,czy 3 biliony rezerw w zielonych papierkach,a całe dostępne złoto świata,licząc po 1000$/oz nie jest warte nawet 1 biliona(na całym globie nie ma nawet miliarda uncji). Nawet wobec rezerw walutowych samych Chin to drobnostka,a gdzie reszta świata? A ewentualny koszyk walut,jeśli kiedyś do niego dojdzie? W tej cenie złota,to może go wystarczyć dla jedynie symbolicznej dywersyfikacji.
privy / 2009-11-23 12:40 / Tysiącznik na forum
Zgadza się, na rynku jest po prostu dużo pustego pieniądza bez żadnego pokrycia. Jeśli cena złota miała by odzwierciedlać ilość pieniądza w obiegu to jego cena musiałaby wzrosnąć tak bardzo, że strach się bać. Kto wie czy te głosy jakie słyszałem rok temu o cenie przynajmniej 5000$/oz są rzeczywiście takie niedorzeczne. Są to jednak fundamenty o charakterze długoterminowym. My jesteśmy tu i teraz i strząśnięcia jak najbardziej mogą nam się przytrafić i to bardzo bolesne. Zauważ, że gold zaczyna rosnąć lukami - mój strzał płomienia.
Zeus52 / 2009-11-23 13:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem. Dobrze to znamy...cel znajduje się bardzo wysoko,ale nic nie dzieje się w linii prostej. Wiele wzlotów i upadków przed osiągnięciem celu na gold. Z resztą piszę to nieodmiennie już niemalże od dwóch lat. Wystarczy popatrzeć na wykresy najbardziej długoterminowe,poprzez długoterminowe,średnioterminowe,do lokalnych-w tej kolejności,nigdy odwrotnie-żeby dojrzeć,na czym stoimy. A korekty? Były i będą. Większe,lokalne...grunt,to je wyczaić,a zwłaszcza ich zasięg. Na razie w ML6,SCH1,trochę Misie i trochę Frontiers Market(Temp.7). Ale złotnikom kibicuję. Jak zwykle...wiesz,że to od dłuższego czasu mój konik. Pzdr.
privy / 2009-11-23 13:08 / Tysiącznik na forum
Od kiedy tu jestem :) Midasie :)
Zeus52 / 2009-11-23 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałeś ten wykres dla PLN/Eu? Zasięgnąłem przed chwilą opinii Kuczyna. Zgodził się ze mną w tej kwestii,z jednym zastrzeżeniem-dlatego nie wspominał o tym wcześniej-ten podwójny szczyt nie jest poprzedzony wzrostami. Ale jako ostrzeżenie dla walutowców może być. Myślę,że będzie to wymagało potwierdzenia(ta prospadkowa flaga)w postaci przebicia pierwszego zaznaczonego wsparcia. Inaczej wiele może się zdarzyć.
privy / 2009-11-23 15:11 / Tysiącznik na forum
Ciekawe czy utworzy się 5ka.
London / 2009-11-23 13:24 / Bywalec forum
Co do gield to wydaje mi sie ze podstawa to wiekszego ruchu w gore musiala by byc poprzedzona ruchem w postaci ropy. Poki buja sie w ta i w tamta chyba nici z wiekszych podrozy. To tak moim spojrzeniem ;)
privy / 2009-11-23 13:35 / Tysiącznik na forum
Zatem przystanek bo w dół też nie idzie. Wszędzie są sygnały kupna a problem w tym, że daszek jest bliziutko więc wszystko nagle może się zmienić.
Zeus52 / 2009-11-23 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz podeślę Ci wykresy dla ropy(SCH1) i miedzi(ML6. Zobaczysz coś interesującego.
max1224 nielog / 83.29.201.* / 2009-11-23 08:46
dzień zaczyna się nieźle ale ważniejsze jak się skończy
Zeus52 / 2009-11-23 09:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxiu,czyżby znowu kłopoty z logowaniem? Zobacz na stooq...analizy forex o 8.00. Ktoś podebrał mój tekst dotyczący złotówki i WIG20...ha,ha. To nie szkodzi...to nawet dość miłe.
devil000 / 2009-11-22 21:27 / Bywalec forum
nie moze nasz watek tak dolowac wiec podciagam :) i zwycze wszystkim gory pieniedzy w nadchodzacym tygodniu
u2mart / 2009-11-22 21:30 / Tysiącznik na forum

zwycze wszystkim gory pieniedzy w
nadchodzacym tygodniu

Mikołaj wcześniej w tym roku czy co ))))))))
Czyli że tydzień na zielono mam nadzieję rozpoczniemy i skończymy
devil000 / 2009-11-22 21:50 / Bywalec forum
no ba sprawa oczywista nie wazne kto w czym siedzi musi byc zielono:)
privy / 2009-11-22 23:24 / Tysiącznik na forum
Na 23:20 waluty mówią, że kto się nie ewakuował, dostanie dziś a w zasadzie jutro obuchem w dynie. Często jednak niedzielne świeczki bywają zmyłkami. Z rana się okaże.
Zeus52 / 2009-11-23 10:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdążyłem,zdążyłem...gdy pisałem ten tekst o złotówce i walutach w sobotę(ruch powrotny do przebitej linii szyi,czas na ucieczkę z dolara),to już mnie nie było...choć stracha miałem. Ale dziś rano analityk z foreksu też zauważył wreszcie to samo. Stąd ten tekst dziś rano...podobny prawie jota w jotę. Zwykle opieramy się na zawodowcach,ale to nawet miło,że bywa na odwrót. Nie podejrzewam,że nas czytają...raczej sami to zauważają,ale my czasem bywamy szybsi. Nie chciałbym pofrunąć w górę,jak balon,dlatego mówię:"czasami".
privy / 2009-11-23 10:16 / Tysiącznik na forum
Z tymi zawodowcami to trzeba uważać. Wcale nie są lepsi od nas, powiem więcej, obracając realnymi pieniędzmi jesteśmy bardziej czujni. Nie ma też co dzielić skóry na niedźwiedziu. Takie zagrywki są dobre na FX, na fundach...hmm. Jest co prawda sygnał sprzedaży na E/Pl, ale jakiś lichy. Zobaczymy.
Zeus52 / 2009-11-23 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podesłałem Ci wykres Eu/PLN. Zobacz. Ten ruch powrotny,to jednocześnie może być prospadkowa flaga. Zakres...jak i z podwójnego szczytu:okolice 4 PLN/Eu. Teoretycznie to zakres minimalny spadku,ale w pobliżu jest wsparcie,więc o nim trzeba myśleć. Ale jasne,że to tylko prawdopodobieństwo,więc bez:hurra!
inny. / 194.106.192.* / 2009-11-23 00:32
no i waluty już mocno do góry, a złoto w hiperboli.
Co do GPW, to jak czytam fora i z analizy AT wynika, że po krótkiej korekcie w pon, powinniśmy dalej spadać. Stąd większosć drobnicy albo siedzi na krótkich, albo planuje je brać jutro po wzroście fut do 2380. Największym więc zaskoczeniem byłby jutro mocny wzrost i we wtorek przebitka szczytu, by choćby chłopców z bankiera puścić w skarpetkach.
inny. / 188.33.165.* / 2009-11-23 09:15
zapowiada się ciekawie, na S&P500 może utworzyć sie lokalnie RGR i ciekawe, czy byki jeszcze w tym krótkim w USA tyg. do tego nie dopuszcza mocno przebijajac 1000, czy rozstrzygnięcie zapadnie później.
co do złota, to nawet na stooq piszą o wyjątkowej nagonce na longi, dla przestrogi wykresik
http://stooq.com/q/?s=xauusd&c=1y&t=c&a=lg&b=0
zobaczcie jak w lutym skończyła sie 1 fala. po 2 abc od lipca mamy 3 i koniec jej może być podobny, tylko kiedy?
wielu pesymistów twierdzi, ze zarówno na indeksach jak i surowcach goldmany itd. mogą zrobić teraz niespodziewana zwałę, ale może byc i tak, że wykorzystają grudzień i naturalny pęd drobnicy do rajdu sw. mikołaja i korzystając z pieniędzy ulicy sami podciągną jeszcze mocno w górę, bo przeciez maja od dawna longi, więc zarabiają, i dopiero w styczniu zrobia zjazd niewidziany od lutego 2009.
mbankowcom radzę szybko reagować na każdą zmianę, bo najgorsze to być tak nastawionym jak ci z bankiera, którzy uparli sie na spadki i bluźnia na górali, zamiast korzystać z windy.
Zeus52 / 2009-11-23 10:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też nie chciałbym wpadać w hurraoptymizm. Jak pewnie zauważyłeś,widzę zagrożenia. Choćby ten odwrotny klin na S&P500. Ale też liczę na to,że"cyklistom"bardziej może się opłacać zrobienie jeszcze w tym roku odpału...po Nowym Roku to będzie już niemożliwe i raczej duża korekta(ten klin).
privy / 2009-11-23 09:44 / Tysiącznik na forum
Takie luki jak dziś mają swoje zalety i wady, a wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji. Ja nie jestem pewien co widzę. Trzeba jednak podkreślić, że na razie trend wzrostowy został uratowany.
max1224 / 2009-11-23 00:10 / Tysiącznik na forum
lepiej zob kitco
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-11-23 00:27
Fiu fiu! Ale odpala w górę!
max1224 / 2009-11-23 00:31 / Tysiącznik na forum
i tak najważniejsze będzie jutrzejsze popołudnie choć faktycznie początek imponujący
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-11-22 23:30
Masz na myśli "waluciarzy", czy "akcjonariuszy"?
myfa / 2009-11-23 06:12 / Bywalec forum
złotko ładnie ciągnie w górę fiu fiu , siedzę w dolcu po uchy więc liczę na korektę w tym tyg :) na złocie też , gratki dla wytrwałych !!!!!
inny / 2009-11-21 10:53 / Bywalec forum
Widzę, że panuje tu niemalże hurraoptymizm co do zwyżek w tym tygodniu na indeksach i surowcach oraz PLN. Może dlatego, że większość to złotnicy a złoto wchodzi w hiperbolę, jak to bywa na końcu dużej 3. Na bankierze futczersi mają za to bardzo misiowate nastroje, ale oni zwykle mają taki przechył. Natomiast na blogu WB pełna polaryzacja, czyli ogólnie drobnica jaką jesteśmy jest w rozkroku. Co ciekawe każdemu z nas co innego wychodzi z AT( fal, świec, oscylatorów, wsparć itd.).

Panuje natomiast ogólne przekonanie, zwłaszcza obecne na tamtych forach że o wszystkim zdecydują górale/grubasy/pejsy. To wymienne nazwy Goldmana S i JP Morgana. Nie ma co sie dziwić skoro napływy do funduszy ryzykownych w Polsce i na świecie są niemalże zerowe i o wszystkim decyduje tylko dodruk zielonych przez FED, a FEDem przeciez naprawde nie kieruje baranek tylko rada starszych ... braci w wierze z GS JP itd. :-)
Zeus52 / 2009-11-21 19:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
W tym względzie pełna zgoda. Tajemnicą poliszynela jest to,że bankami,FED-em kierują cykliści(moja propozycja jeszcze jednego synonimu) A sam Wielki Ben...? Też cyklista! Hi,hi,hi... Zapraszam do Wikipedii.
u2mart / 2009-11-21 17:56 / Tysiącznik na forum
http://stooq.pl/n/?f=289208
I co powiedzieć. Komuch rzeczywiście może i lecieć dalej jak KGHM ale te rekomendacje Sachsa to tyle warte dla mnie co nic. Może to sposób na powolną dystrybucję rozłożoną akurat na następny miesiąc.
Moja przewidywania to jednak dalsza jazda w górę i nowe szczyty, ale jak to niedługo mam nadzieję p...... to dolar będzie po 3.50 albo wyżej
inny / 2009-11-21 10:57 / Bywalec forum
Co do grubasów to mam dla was na weekend muzyczny koktajl :-)
Oglądałem z moim przedszkolakiem teledyski Kultu i najbardziej podobał się małemu ten ze względu na czołgi , samoloty itd.:
http://www.youtube.com/watch?v=wHCjM4LuzW8

Ponieważ mi wszystko kojarzy sie ze spekulawaniem i myślę o giełdzie 25 godzin na dobę (we śnie podwójnie), to pomyslałem, że Kazik ma rację, bo to nie ta banda naprawdę rządzi teraz światem.

I potem włączyłem synkowi ten teledysk:
http://www.youtube.com/watch?v=IVMWI3SUVH0

Śmiał się , może dlatego, że ja o mało ze śmiechu nie spadłem z krzesła. Ale na poważnie to są teraz decydenci świata i ciekawe, czy bawią się i potajemnie naradzają tak jak to pokazał tu Kazik :-))

Potem włączyłem mu coś dla dzieci,
http://www.youtube.com/watch?v=amiajGRZBwk

No i ten tekst jak nic skojarzył mi się z góralami i ciekawe, coby zaśpiewała teraz po 23 latach Natalia Kukulska, jakby była spekulantką giełdową. Może takie coś:

Co zrobi grubas
Co zrobi grubas
Czy da nam zarobić
Czy w akcje(surowce) nas wrobić
On wie, on wie

Co zrobi grubas
Co zrobi grubas
Czy znów nas przekręci
Do giełdy zniechęci
On wie, on wie
Tylko on wie.
Zeus52 / 2009-11-20 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiąc "nieładnie w portfelu wygląda" mam na myśli to ciągłe dreptanie w miejscu.Może z dzisiejszym dniem od wyjścia w ubiegły czwartek będzie z plus 1% w ML5. Natomiast wychodząc w mieszankę SCH1,ML6 i JPM3 efekt podobny...do tego ciągła niepewność. Ale ponieważ trudno cokolwiek wywróżyć z indeksów,wziąłem na tapetę naszą złotówkę. I w tym wypadku sprawa wygląda dużo jaśniej,więc może jakieś wnioski? Otóż,jak na razie na wykresie PLN/Eu mamy przebitą wcześniej linię szyi trochę rozbudowanego podwójnego szczytu(lub czegoś na podobieństwo potrójnego szczytu). A teraz jesteśmy w trakcie ni mniej,ni więcej,tylko w trakcie typowego ruchu powrotnego,do przełamanej linii szyi. To znaczy,że na PLN/Eu mamy tylko i wyłącznie korektę,która powinna zakończyć się niebawem,najpóźniej przy linii szyi,czyli około 4,1590-4,1600. To bardzo blisko,a więc czas na pozbycie się walut(także dolca)chyba już najwyższy? Minimalny zakres spadku,po zakończeniu korekty dla euro,to 4,00 PLN/Eu Poddaję to pod roźagę. Bo to dotyczy także giełd(indeksów),gdyż wszystko jest powiązane,tylko z odwrotną korelacją. Wzrostowa korekta dla walut(Euro do złotówki)=spadkowa korekta dla giełd. Koniec jednej korękty=koniec drugiej. Ale to tak,pod rozwagę i omówienie. Pzdr All
tedchom / 2009-11-20 23:12 / Tysiącznik na forum
co myślicie o s&p wydaje się że powinna zejść w dół jeszcze do ok 1075 i w tej cenie postaram się dokupywać no chyba żeby nie:) fajnie wyszedł sf1 to cieszy że miałem tam ok 20%
priv-y / 78.8.23.* / 2009-11-20 23:25
Stasiek i nasz Wacek ciągle w ramach korekty wzrostu. Teraz Staśkowi potrzebny w poniedziałek wzrost tak jak u nas potrzebny był dziś. Bardziej w tym wszystkim obawiam się boczniaka bo trzeba go będzie szybko zdiagnozować.
Zeus52 / 2009-11-21 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ze zdiagnozoaniem Staśka będą coraz większe problemy. Powód? Widzisz ten odwrotny,zwyżkujący klin? Niezbyt często pojawiająca się formacja,ale jednak jest. Problem podwójny,bo to klin zwyżkujący po wzrostach,więc zapowiada większą korektę. A ponieważ się rozszerza,więc z trudności z jej dokładnym wyczajeniem coraz większe. Może być tak,że gdy będzie już,może np.za miesiąc,półtora,sygnał sprzedaży...to straty będą już duże. Ale to raczej nie na teraz. To rozbudowana,długoterminowa formacja... Pzdr.
u2mart nielogo / 87.116.253.* / 2009-11-21 00:11
Czyli ze co ? Póki co na staśku powolne parcie naprzod , na naszym straganie jeszcze większe, zielony w odwrocie ?
Jak dla mnie ok. Bo 70% w MISS a 25% w zielonym, reszta jakies badziewne akcje
O lidze skarbca nie wspomne. Jakby sie skonczyla na pólmetku to nagroda jak tralalala, a teraz szkoda gadac
W niedziele wracam do Londynu (
Ale jak wszystko pojdzie zgodnie z planem to juz na niedlugo )
pozdrawiam
Zeus52 / 2009-11-21 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten odwrotny klin pokazuje coś,czego tym razem raczej nie unikniemy. Ale wielkość tej formacji,jej rozbudowanie w czasie wskazuje na dużą korektę(wreszcie TĘ KOREKTĘ!!!),ale to raczej po nowym roku będzie kiepsko. To z punktu widzenia A.T.(Ale zdaje się,że nie tylko). Na razie możliwe są jeszcze wzrosty...bo Mikołaj,koniec roku,wielkie Window Dressing w grudniu...ale jeśli wszyscy widzą to,co nieuchronne,ten odwrotny klin...to czy będą chętni do dalszego windowania indeksów? Jeśli wszyscy coś widzą,to najczęściej dzieje się inaczej,lub....to,co ma być,ale w innym,niż spodziewanym momencie.
tedchom / 2009-11-20 23:31 / Tysiącznik na forum
jakoś nie myślę by był to boczniak ale życie pokaże
Zeus52 / 2009-11-20 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja,jeśli pozwolisz przetnę wstęgę do końca...ciach! Poo...oszło. I co tam u Ciebie? Jak tam wyspy Bora-Bora? Nie martw się,że złoto urosło,bo XAU się mimo to sypie i nieładnie to w portfelu wygląda. Wyszliśmy razem i jak na razie nie narzekam. Choć to jednak wygląda na nieszkodliwą korektę na agresywnych walorach(akcje,surowce)...czas na powiększenie stanu posiadania tychże.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-11-21 10:37
pada i wieje, shit;-)
no to teraz czekam tylko na sygnal zakupu bo fajnie bylo patrzec jak moj portfel rosnie a przed nim jeszcze dluga droga do punktu zero...
Gucioo / 2009-11-20 21:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gratuluje Kinia :) oby twoja szcześliwa gwiazda świeciła nam w tych mrocznych czasach :P hehe :D
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-11-21 10:38
musialbys spojrzec w moj portfel, jesli to jest szczescie...
ale byle do przodu, staramy sie :)))
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy