Forum Forum inwestycyjneFundusze

24. 08. - 28. 08. 2009 r.

24. 08. - 28. 08. 2009 r.

Wyświetlaj:
u2mart / 2009-08-24 20:02 / Tysiącznik na forum
Hejka hokejka
Nie sądziłem że nasz wiguś taką siłę dziś pokaże
Zeusie ty jeśli dobrze pamiętam to w GPW dziś wchodzisz tak?
Bo ja z wyceną jutrzejszą dokupiłem jeszcze pakiecik naszego parkietu i pewnie trochę na lokalnej górce wejdę ale mam nadzieję że za miesiąc skończymy trochę wyżej
max1224 / 2009-08-24 20:14 / Tysiącznik na forum
ml3 - 3,75% ml5 - 1,44% ml6 - 3,05% a7 - 1,78 dolec i euro zabrały po 0,2% więc jest fajno jutro arka dołoży swoje i powinno być nieźle tymczasem janki szykują przystanek
u2mart / 2009-08-24 21:27 / Tysiącznik na forum
HSBC India +2,72%, ale ogólnie nie może się zdecydować w którą stronę iść .
A Janki kiepsko ale może jutro będzie odwrotnie.Trochę danych może im zawrócić w głowach
jerzy3711 / 2009-08-24 21:01 / portfel / Bywalec forum
co myślisz o HSBC1, mam go z 20% i nie wiem co z nim zrobić, trzymać czy pozbyć się go , niby jest w dołku , ale jakoś niemrawo mu idzie wychodzenie z niego
Zeus52 / 2009-08-24 09:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałem przemycić parę danych. Tym razem Rio Tinto. Obecna cena to 159$ na NYSE. Natomiast jeśli chodzi o opartą na fundamentach rekomendację,którą mam wystawioną końcu lipca,to b rzmi ona:"kupuj" z ceną docelową 247$. To też łączy się z BHP Billiton. A to równa się ML6
axatest / 2009-08-24 09:47 / Bywalec forum
Zeusie czy to ta formacja o której rozmawialiśmy w piątek (zobacz link poniżej)? Jeśli tak, to nie ma się chyba co zajmować fundami zagranicznymi ze względu na straty wywołane zmianą kursów waluta-PLN? Generalnie po tak dużym spadku wartości walut w krótkim czasie jaki miał miejsce ostatnio, na początk/środku ruchu w górę na giełdzie, mam obecnie jak najwięcej polskich fundów akcji, natomiast gdy będziemy się zbliżać do końca (obydwa punkty graniczne w moim odczuciu i wg moich ananliz oczywiście :) ) będę się przerzucał się na akcje zagraniczne. Ostatnio zmiany kursów PLN są bardzo gwałtowne, w przypadku zmiany trendu i być może uratuje mi to kilka procent?

http://img10.imageshack.us/img10/2617/wig20daily2108.jpg
Moser / 15.195.185.* / 2009-08-24 10:31
Moglibyście mnie Panowie oswiecic co sie dzieje z RTS Rosja? Jak to mozliwe że przy wzroscie indexu w piatek o 2,51% fundusz wykazał -0,14%. Czy to własnie powiazane jest ze spadajacym dolarem?
axatest / 2009-08-24 10:49 / Bywalec forum
Zgaduję że chodzi o fundusz HSBC? Wycena funduszu ma miejsce o godzinie 10:00 naszego czasu, o tej porze na RTS nie było +2.51% tylko znacznie mniej:
http://stooq.pl/q/?s=rts&d=20090821&c=1d&t=c&a=lg&b=1
Dodatkowo dokopał spadający tego dnia o ok. 0.8% dolar (wg kursów NBP).Pzdr.
Moser / 15.195.185.* / 2009-08-24 11:51
Tak HSBC... dzieki za info... Axatest, moze poradzisz słabszemu co w takim razie robić z HSBC Rosja - w paru miejscach czytałem że jest duża szansa aby index wzrósł, rzeczywiscie tak jest ale na wartości funduszu tego specjalnie nie widać... patrząc na nasz wig 20 i wynik polskich FA róznica jest kolosalna. Boje się że jeśli teraz dokonam przerzucenia na polskie to zanim zobaczę kase na na koncie to minie tydzień a wtedy moze być juz po wzrostach...
axatest / 2009-08-24 15:54 / Bywalec forum
Nie wiem czy jestem mniej "słaby" niż Ty, ale spróbuję skomentować Twoją pozycję. Rosja to szczególny rynek, bardzo mocno skorelowany z ceną ropy, krótko mówiąc jeśli bierze się pod uwagę inwestycje w tym rejonie, trzeba przeanalizować nie tylko ogólną sytuację inwestycyjną na świecie, ale również sytuację jaka dzieje się na rynku ropy naftowej - a tu sytuacja jest niejednoznaczna, mamy do pokonania dwa opory: fibo (około 76.71$bbl) oraz 200 tygodniową średnią (około 74.67 - piszę około bo mam dane dla futures,nie dla rynku spot). Dodatkowo dochodzi kopniak w postaci spadającego dolara, aczkolwiek tak jak napisał max poniżej, spadki nie powinny być już tak gwałtowne (opor 2.82-2.85, fibo 2.74). No i jeszcze jedna słabość inwestycji w mBanku - czekanie na pieniądze po zamknięciu pozycji w HSBC (może trwać nawet 2 tygodnie). Ja proponuję "rozwodnić" twoją pozycję w HSBC Russia poprzez konwersję jej części na te fundusze HSBC które ładnie rosły na początku obecnej fali (luty - maj), a potem sporo straciły, w okresie czerwiec lipiec - logicznie sprawę ujmując mają w sobie sporo akcji "śmieciowych" o dużych wahaniach, więc skoro spadły podczas korekty to teraz mają miejsce żeby podskoczyć, a jednocześnie OBSERWOWAĆ rynek ropy, jeśli cena "przeskoczy" opory i dzienna świeczka zamknie się powyżej (ze 3%) nich przy sporym wolumnie to trzeba szybko wracać "do Rosji". BTW dzisiaj podczas jazdy samochodem słyszałem anala z firmy Reflex, który twierdził że cena ropy w obecnej fali powinna dojść do około 80-90$/bbl, więc to chyba kolejny dobry wskaźnik żeby obecnie zmniejszyć pozycję w Rosji ;). Tak na szybko sprawdzając (skoryguj sam) dosyć interesującym funduszem jest HSBC EEE i HSBC LAF. Nie polecam inwestycji w Azji, wg mnie zaczęła się tam już trzecia fala w dół (shanghai) i na tym rynku niewiele się już się ugra. Konwersja pomiędzy funduszami tego samego towarzystwa to chyba 1 dzień. Oczywiście wszystko co napisałem to moje przemyślenia, które na pewno nie sprawdzą się w 100% no, ale na rynku wszystko jest możliwe, a tylko pewne wydarzenia są bardziej prawdopodobne niż inne.
moser / 15.195.185.* / 2009-08-24 17:08
super, dzieki za analizę! ja w AT nie jestem mocny ale dużo tu czytam i uczę sie napewno od lepszych :). Przyjrzę sie HSBC EEE i HSBC LAF choć dzisiejszy wzrost na Rosji jest imponujacy ponad 4% Pozdrawiam!
axatest / 2009-08-24 18:25 / Bywalec forum
Za dziś HSBC Russia = + 5,7% w dolarach, a więc trochę mniej w PLN.
paweł77 / 2009-08-24 17:58 / Bywalec forum
możesz podac pełną nazwę hsbc EEE i LAF
axatest / 2009-08-24 18:27 / Bywalec forum
Emerging Europe Eqiuty (EEE) & Latin American Freestyle (LAF)
max1224 / 2009-08-24 14:17 / Tysiącznik na forum
ja zaś myślę że dolar co najgorsze ma za sobą oczywiście spadał jeszcze pewnie będzie ale najbardziej dynamiczną falę spadków ma za sobą i o ile nie wydarzy się kataklizm to nie powinno być tragicznie a fundy zagraniczne też dadzą dobrze zarobić zresztą ostatnie dni zdają się to potwierdzać ale może się mylę?
moser / 15.195.185.* / 2009-08-24 15:18
oby tak było z tym dolarem... oby! Co do zagranicznych fundów to HSBC Rosja i HSBC Indie to patrząc od 6 sierpnia do teraz czyli ponad 2 tygodnie to niesty strata około R-4,7%, I-1,8% wiec niewesoło :(, wiec bez porówniania jeśli chodzi o polskie MISki czy akcyjne. Niby index rośnie ale w funduszu nie bardzo.
Zeus52 / 2009-08-24 10:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki,ale sprawdzę później. Jak zwykle,gdy coś się dzieje,to ja mam taki nawał pracy,że jedynie na chwilę z telefonu mogę coś napisać. Tak było w poprzednim i pewnie będzie obecnym i następnym tygodniu...Choć,nie narzekam. Dziś BHP Billiton na ASX prawie+5%. A jeśli chodzi o rekomendację dla Rio Tinto,to powiem tyle,że pochodzi z tego samego źródła,co rekomendacja dla KGHM wystawiona 24 czerwca. Brzmiała wtedy"kupuj"...i cena docelowa:98 PLN ! Jako jedyna. Wszyscy inni rekomendowali wtedy"sprzedawaj",lub w najlepszym razie "trzymaj". A to była jedyna "kupuj" z ceną 98 zł...w końcu czerwca! Pewnie cena też Ci coś mówi?
axatest / 2009-08-24 11:03 / Bywalec forum
Tak na szybko cena 98 PLN dla KGHM kojarzy mi się z rekomendacją BZ WBK, ale ona nie jest z czerwca tylko z sierpnia, więc pewnie masz na myśli inne źródło.
Zeus52 / 2009-08-24 12:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,to było wtedy,kiedy zrobił się u nas podział na zielonych i złotników..."Bochemia..." oni też zwracali uwagę i rekomendowali"Bogdankę" przed wejściem na parkiet. Sam nie miałem takiej możliwości,ale pisałem wtedy do priva,że jest okazja,choć zdaje się,że i tak już było za późno.
u2mart / 2009-08-23 20:14 / Tysiącznik na forum
Więc może coś naskrobię na początek po kilku piwkach wena jest , a że dzień gorący to zimny browar sie należał ))
Myślałem o kowersji arki akcji na obligacje i powrót w akcyjne około środy. Po chwili namysłu jednak stwierdzam że nie ma to sensu bo tydzień powinien być udany więc szkoda czasu na bujanie się między fundami. Sygnał kupna jest a małe spadki mi nie straszne.
Co najwyżej za resztę kasy dokupię akcyjnych
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy