24 I - 28 I

privy / 2011-01-23 12:49
Spread B/B 35% a BDI szuka dołka.

Miedź na W-potencjalny koniec wzrostów, D-potencjalny koniec spadków, ale trzeba możliwie szybko powrócić nad 9600, H4- układ spadkowy. Gold ma w zasadzie otwarty kierunek na 1300.

Nastroje na rynkach kręcą się głównie pod hasłem końca korekty i jazdy na nowe szczyty. Panuje ogólna opinia, że nawet do lata będą wzrosty a już na pewno przez najbliższe 2 miesiące.

Ja jestem poza rynkiem, ale już mnie ''nosi''. Zawsze gdy się robię niecierpliwy to jest dobry znak dla spadków. Zobaczymy co się urodzi. Na razie siedzimy przy stole gdzie karty rozdaje Gminna Spółdzielnia i to tak skutecznie, że nawet mając w ręku pokera nie można czuć się wygranym. Najlepszym, bo niesterowalnym przez GS wskaźnikiem wydaje się tu BDI, który filtruje ten cały szum pokazując, że na rynkach trwa głównie elektroniczne pompowanie balona. Konia z rzędem temu, kto wie jak grube ścianki ma ten balon. Jedynym wyjściem wydaje się być najprostsza analiza poprzez linie trendu, reszta z przymrużeniem oka.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-01-30 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakby na nowy wątek już czas....nikt nie chce otwierać,przypuszczalnie spadkowego,tygodnia?
maxsio / 2011-01-28 22:36 / portfel
A jak zapatrujecie się jeszcze na perspektywę obniżki ratingu obligacji Japonii i Stanów?
privy / 2011-01-28 20:57 / Tysiącznik na forum
Jest pod linią trendu spadkowego i dopóki nie zostanie ona przebita będzie bardzo ciężko.
max1224 / 2011-01-28 20:03 / Tysiącznik na forum
poziomy dla janków:
1254->1240->1225 (jak ten się nie obroni) to 1200 i ostatecznie 1173 jeśli ma być jak pisałeś Zeusie krótka korekta to któryś z pierwszych trzech powinien wytrzymać choć nie chce mi się wierzyć w pierwsze dwa
Zeus52 / 2011-01-29 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,RSI pokazuje,że korekta już się zaczęła...to tak,jak kiedyś tam,na gold. Ale teraz,jaki będzie jej przebieg...to inna sprawa. Może inna formacja szczytowa...np RGR,taka niewielka...brak tylko prawego ramienia. No i o późniejszym przebiegu korekty na razie trudno orzekać.
max1224 / 2011-01-29 00:14 / Tysiącznik na forum
ja ostatnio chętnie odmierzam zniesieniami fibo biorąc dwa ostatnie i istotne dołki dokąd nie zejdzie niżej 61,8% zniesienia zakładam korektę ostatniego impulsu dalej idzie korekta II rzędu
Zeus52 / 2011-01-28 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i kurna...jak się człek uprze,to i korektę wywoła. Nie za dwa,trzy dni,za tydzień. Ale NOW! Na walutach,indeksach...i gold. Jeszcze tak wyjdzie,że trafi się to,na co polowaliśmy:2 w 1. Gold+dolar.
elka25 / 2011-01-28 19:33 / Bywalec forum
Dziś Goldman Sachs zmienił swoją prognozę dla ED. Jeszcze 3 dni temu zalecał swoim klientom L-ki do 1,40, a dziś już rekomenduje S-ki, czyli usd/pln będzie się jeszcze umacniał, tylko do ilu???
Zeus52 / 2011-01-29 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
O! Hej! Witam na forum,a nie ciągle na priva...h jak się podobała sugerowana obserwacja ORGR na EUR/PLN ?
elka25 / 2011-01-29 12:09 / Bywalec forum
Witam :) jak zwykle miałeś rację, dzięki za wykres, pozdrawiam
Zeus52 / 2011-01-29 13:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...z tym"jak zwykle"to przesada. Gdyby tak było,nie powiększałbym pozycji w ML7 w styczniu...ale fakt,że prognozy walut jakoś lepiej wychodzą.Tylko,co z tego...to nie forex i te prognozy walut nie przekładają się na inne walory,tak jak się zdawało...ale przeżyjemy. Być może przyjdzie podwyższyć prognozy zasięgu na parach USD/PLN i EUR/PLN....to może dojść jednak dużo wyżej. Możliwe,że już szykowany jest grunt pod jakiś atak na PLN(?)....Barclays...pary walut regionalnych CZK,HUF...
maxsio / 2011-01-28 19:07 / portfel
Ano piękna wypieszczona korekta. Ciekawe teraz czy się obroni 2700 na wigwamie. Bo też już czekam tam na korektę.
privy / 2011-01-28 17:17 / Tysiącznik na forum
Trwa właśnie pierwszy test dla złota.
Zeus52 / 2011-01-28 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale trzepanko wczoraj było...nie tylko na cienie cofnęli skład,ale niżej...Rausss! Nogi w rozkroku,łapy na ścianę!...gdzie bilet!? Dawaj!" Reszta sama oddawała,inni oknami wyskakiwali z wagonów...Kurna,ale zaczyna mnie wkurzać ten wolumen podawany na stooq.pl...zobacz teraz. Zmienił się przy tej doji,teraz jest wysoki. Kulawik,na pytanie odpowiedział,że tak naprawdę,to dopiero po trzech dniach poprawiają na pełny...no kurna,jajo można znieść z takimi danymi...
maxsio / 2011-01-28 19:01 / portfel
Nie powiem dzisiaj nas poklepało po ramieniu życie i powiedziało: 'Baw się dobrze w weekend :)'.
Dzięki Waszym poradą całkiem nieźle wyszedłem, choć s************* za to na fx :/.
Ale ogólnie Amerykanie dzisiaj jacyś pomyleni. Dostali słabe dane, a zachowywali się jakby powiedzieli im, że nagle ich deficyt wyparował :), dopiero późnym popołudniem trochę się naprostowali.
Zeus52 / 2011-01-28 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oni już realizują zyski. Kończy się sezon raportów,właściwie już nic ciekawego nie będzie. Dane PKB kw/kw...to jest duży wzrost,tylko niewiele niższy od prognoz. Słabszy odczyt spowodowała część:zapasy. Za to bardzo dobrze wypadły składowe popytu i eksportu. Ale deflator...wypada na to,że Ben ma rację...cały ruch w interesie opiera się na drastycznym spadku cen. Domy są kupowane,bo są duże obniżki,ludzie dostają pracę,bo godzą się tanio...itd,itp. Tak,że to wszystko daje paliwo dla Bena,do uruchomienia drukarki...A dzisiaj? Mieszanka zasady"kupuj plotki"...raporty się kończą i kończą się powody do zwyżki...i słabe("rozczarowujące"jak stwierdził Ben) efekty dotychczasowego"dodruku". Ale efekty widać. Są tylko zbyt słabe,zdaniem FED. Więc czas pomyśleć o Q.E.-3...ale to na później. Teraz myślą o tym,aby skasować,co zarobione. Bo nadchodzi posucha w potencjalnych impulsach dla wzrostów...jeśli jakieś dane makro...to zima i efekt wysokiej bazy nie daje im może rangi impulsów spadkowych,ale do wzrostów też nie. Więc jeśli potencjalnie niewiele pozytywów może jeszcze na rynek dotrzeć...po co czekać,aż nadejdą negatywy. I wykupienie(wskaźniki)działa. Już idzie kasowanie zysków. To tak,po mojemu ujęte,rozumowanie Piotrusia.
piterus / 87.205.144.* / 2011-01-28 19:53
Zeus możesz podrzucić jak obecni wygląda Twój porfelik?? Z góry dzięki
Zeus52 / 2011-01-28 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na tę chwilę skład mojego portfela nie ma sensu,gdyż nie jest taki,jaki chciałem,aby był. Miałem w przewadze ML7,ostatnio,przed blokadą udało mi się to zmniejszyć. Miałem w planie dokupić ML5. Najpierw po trochu,a następnie na pełny gwizdek,jeśli jeszcze spółki i gold do właściwego poziomu(gold,zakres 1315-20). Chodziło o natychmiastowe zlecenie na fulla w ML5,gdy tylko gold wykona pierwszy ruch w tym kierunku,żeby uprzedzić to,co będzie późnie. I wszystko wyszło by cudnie,gdyby nie najpierw awaria,a później blokada Skandii. Dlatego udało mi się zlecić pierwszy ruch. A później,gdy w poniedziałek nastąpił ruch na gold i spółkach w dół...miało pójść zlecenie na fulla w gold. Z terminem wykonalności w środę. Zakup po środowych cenach. I tu zonk! Blokada. Tak,że mam w tej chwili pół na pół ML5:Ml7=50:50. Tyle zdążyłem. Na szczęście ML7,to nie sama Bovespa,no i niekoniecznie odzwierciedlenie indeksów. No i dolar wreszcie ruszył. Masz więc odpowiedź:ML5 i ML7,pół na pół. Ale to nie jest to,co miało być,więc nic nie znaczy.
G77 / 2011-01-28 21:09
Ja od dziś mam widoczne 75% portfela w ML5 jutro reszta do fula ale niestety 40% miałem dużo wyżej zakupione , jak Priv pisze narazie jest po linią trendu spadkowego ma nadzieje ,ze ją przejdzie bo portfel sporo poleci w dol jak zlotku się nie uda . I DWS goldw Aliorze od 2 dni zamiast kilku akcji których się pozbyłem No i mały kontrakcik na forex tez jest od 1311. Pozdr
Zeus52 / 2011-01-28 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest,jest. Ale w dole,mocne podejście do linii...nic trudnego ją przebić. Pewnie,że się cofnie. Nawet dziś się cofa,także przed atakiem na szczyt wczorajszego korpusu...dlatego poszło zlecenie na fulla. Właśnie dlatego,że teraz musi się przynajmniej zatrzymać,a może lekko cofnąć...to byłoby w sam raz. Bo tymczasem Bovespa może też się zatrzymać,a może lekko wznieść. Na niej mamy...można to różnie rozpatrywać...jako spadkowe"C" korekty...ale też podwójny szczyt,którego linia szyi pękła z hukiem...a jego zasięg rażenia jest już o wiele poważniejszy. Można rzec,patrząc na tę figurę,że na Bovespie była dopiero przymiarka,wstęp do korekty...właściwie to jeszcze drobiazg.
G77 / 2011-01-28 21:27
Aby za daleko sie nie cofneło bo 1312,34 dokładnie mam pozycje i mi zamknie na 0 ;) pozdr
max1224 / 2011-01-28 21:26 / Tysiącznik na forum
ja tymczasem dotankowałem ml5 z dws3 (na dziś +6,47% zysku netto) co do bovespy? kto wie?? jeszcze zostawię szczególnie że teraz to będzie jakieś 75% ml5 i ok.25% ml7
Zeus52 / 2011-01-28 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze,że dolar ruszył,to mnie uspokaja. A właściwie to złotówka tak osłabła. Co widać po kvsie nie tylko wobec dolara,ale euro,a także wobec walut regionu. Już wczoraj. Cóż,wypowiedzi członków RPP jakby zmiękły,a na dodatek czas do marca,to dla rynku prawie wieczność. Mi chodzi o połączenie tego,szanse dla pary:fund+dolar. A Brazylia ma swoje,wewnętrzne problemy,które zaniedbałem...patrzyłem akurt wtedy tylko na wykresy.
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-01-29 01:15
Cały BRIC wygląda fatalnie oprócz Brazylii jeszcze gorzej wyglądają Indie, Chiny to samo. Z wschodzących Turcja też dziś zanurkowała. Jedynie RTS się trzyma ale jak ropa w końcu zacznie korektę i dołożą się amerykańce to też może być nie ciekawie. Jak TE nastroje dotrą do Warszawy do będzie okazja wskoczyć w Polskę.
maxsio / 2011-01-28 22:01 / portfel
Właśnie prof. Chojna-Duch wygłosiła dość umiarkowaną wypowiedź. Używała słów popatrzmy, zobaczymy, nie możemy brać tylko pod uwagę QE. Czyli chyba RPP daje powoli sygnał, że jednak możemy nie spotkać się z podwyżką stóp w marcu, ale faktycznie jak będzie to myślę, że będziemy się zastanawiać znów za miesiąc. Ciekawe czy na USD może powtórzyć się scenariusz z listopada 2010.
Zeus52 / 2011-01-28 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wymiękają,bo silna złotówka szkodzi naszym interesom(a forumowiczom jeszcze wyraźniej)
maxsio / 2011-01-28 22:25 / portfel
Dodatkowo jeszcze nowa rekomendacja GD dla EDka:
http://www.reuters.com/article/2011/01/28/us-markets-forex-goldman-idUSTRE70R5BK20110128
max1224 / 2011-01-28 21:52 / Tysiącznik na forum
jeśli by miało nsię potwierdzić co piszesz to chyba trzeba będzie wiać albo stopniowo ze złotka podkupywać
maxsio / 2011-01-28 22:26 / portfel
Ja chyba wybiorę się do kantoru i nabędę trochę waluty na potrzeby urlopu, bo inaczej znów będzie mnie to kosztowało więcej.
Zeus52 / 2011-01-28 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciągle myślę o tym wszystkim,jako o korekcie. Korekta na indeksach,eurodolarze(spadkowe),korekta n gold,parach złotowych(wzrostowe). S&P500 przebił środkową Bolingera,może naruszył...ale wydaje się,że początek korekty jest faktem...tyle,że to nie takie proste. RSI schodzi szybciutko w stronę 50,w tej chwili 52,15...przy tej sile trendu wzrostowego,to już poziom poniżej 50 staje się strefą wyprzedania...co oznacza możliwą kontrakcję byków po niedzieli. Choć raczej chwilową. Próba powrotu nad środkową Bollingera...coś w tym stylu. Może czeka nas jeszcze atak większy...ale w ramach tworzenia już formacji odwrotu? Nie wiem. Może jeszcze ruch w dół,głębiej w stronę wyprzedania na RSI i dolnej wstęgi Bollingera? Ale nie sądzę,aby Stasiek zaliczył MA50 ruchem prostym. Zobaczymy. Może jednak...a wtedy może to będzie pierwszy ruch.
Zeus52 / 2011-01-28 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
No, Panie i Panowie...para EUR/PLN zbudowała dotąd ORGR pod oknem bessy...i właśnie to okno jest atakowane. A właściwie zostało zamknięte białym korpusem... USD/PLN tu również,jak na razie,sprawdza się ten niedawny układ odwrócenia,ten podobny do"trzech południowych gwiazd". Podobny,bo tam powinna być pośrodku...pomiędzy czarnym korpusem,a doji,również czarna szpulka,a była biała. Ale to szczegół...grunt,że na razie się sprawdza. To może wiązać się z wczorajszym dojściem do celu eurodolara...górny cień ostatniej białej świecy listopadowego zygzaka...nic nie pozostaje,jak popatrzeć,co też chcą nam grubask wyszykować. Czy tak wypadnie to na koniec dnia...
matu / 15.195.185.* / 2011-01-28 14:16
ISE 100 - wyszedłem z tego fundu w 50% tego co zostało...myslicie ze ma szansę ssie odbić od 62700? A co ze złotem - podejmujecue jakies decyzje? , wczoraj ponad 2% na plus dzis chyba z nawiązka zabierze...
tim999 / 2011-01-27 20:26
DAX na szczytach ale histogram MACD dwóch ostatnich szczytów nie potwierdza. Wyrysowała się dość wyraźna dywergencja bessy. Gra ktoś z forum na kontrakty na DAXa?
privy / 2011-01-27 20:43 / Tysiącznik na forum
Masz właśnie sygnał sprzedaży z tej dywergencji. Jest on wstępny, ale ma solidne podstawy by się zmaterializować na nieco dłużej.
tim999 / 2011-01-27 20:48
No ok, wstępny. A jakie privy przyjmowałbyś dalsze potwierdzenia?
privy / 2011-01-27 21:05 / Tysiącznik na forum
Często wystarcza zamknięcie poniżej wcześniejszej dziennej świeczki.
u2mart / 2011-01-27 21:17 / Tysiącznik na forum
Cześć towarzysze )
Chwilę mnie nie było , kiepsko z czasem
Privy w czym siedzisz obecnie ???
Max z Zeusem zagubiłem się z postami. Jak wasze portfele obecnie.
Ja z braku czasu nie robiłem nic ostatnio, czyli czekam zapakowany w zielonego i bezpieczne, do tego trochę akcji GPW. Myślę nad przeskokiem w skarbiec surowcowy ale chyba jeszcze nie czas.
Nad MISS w terminie przynajmniej średnioterminowym nikt nie myśli ?
pozdrówka
privy / 2011-01-27 21:25 / Tysiącznik na forum
Jestem poza rynkiem, UNK4.
u2mart / 2011-01-27 21:17 / Tysiącznik na forum
A i coś dla poprawienia homoru ))))))
http://www.youtube.com/watch?v=XzU3KJmF8r0
myfa / 2011-01-27 21:22 / Bywalec forum
grubo :))))
max1224 / 2011-01-26 21:55 / Tysiącznik na forum
Piotr Kuczyński w tvncnbc o 22:00
Zeus52 / 2011-01-27 14:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzisz? Nie pasował ten wolumen na gold. Teraz pociąg wrócił na stację,bo nie zdążył wszystkich zabrać. Zobacz kontrakty,wolumen,także intraday...jak zbiera pasażerów rozbieganych po peronie korpusu....wczoraj było 70kilo z kawałkiem za całą sesję(wszystkich kontraktów),a dziś jest już w tej chwili prawie 50kilo tylko w jednej serii(intraday jest jedna seria,daily:suma wszystkich...tak mówił Kulawik)
max1224 / 2011-01-27 20:36 / Tysiącznik na forum
taa zawrócił ale mu puściły hamulce i poszedł w przeciwną stronę bez trzymanki trzasło kierunek 1292-1285 chyba że magia okrągłych liczb zatrzyma na 1300
Zeus52 / 2011-01-28 14:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ogół już od dawna myśli o 1250$/ozt. Opcje put o takiej cenie wykonalności na kwiecień są od dłuższego czasu wręcz hitem! Do tego dojdzie...ale właśnie...w kwietniu. A tu jest czas i miejsce na dużą,wzrostową korektę...tak,bardziej szeroko na to spójrzmy. Podeślę Ci wykres Newcrest Mining. On opadł na zwiększonym wolumenie na silne wsparcie...linię szyi wielkiej ORGR,budowanej rok temu od stycznia...wtedy zjazd styczniowy to było lewe ramię,później głowa i prawe rawię:czerwiec/sierpień,które samo w sobie jest mniejszą ORGR...i to jest linia szyi na którą opadł Newcrest Mining. Z resztą,zaraz podeślę. Sam zobacz. Tu jest miejsce i czas na większą,wzrostową korektę. To żadna prognoza,niech nikt tak nie myśli...omawiamy tylko możliwości. Może ktoś widzi inną i nie zaszkodzi ją przedstawić.
privy / 2011-01-27 14:50 / Tysiącznik na forum
N nie wiem nie wiem. Taki powrót po spóźnialskich, tylko po co. Może po to by ich przewieźć przynajmniej przez chwilę w drugą stronę. Wtedy bilety oddadzą za darmo. Może być testowanie ostatniego denka.
Zeus52 / 2011-01-27 15:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miało być:jak zajdzie potrzeba,to odbierze się im bilety na cieniach...ale właściwie o to samo chodzi. O 15.00 już 71kilo przetrzepali...szybko im to idzie...ciach,mach ręce na ścianę! Nogi szeroko! Krótkie trzepanko...oddawaj bilet! I wypad...nie jedziesz.
Zeus52 / 2011-01-27 14:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powrót to żart,ale trzeba poodbierać kontrakty od tych najciężej wystraszonych. Jak będzie więcej,to zabierze im się jutro,na cieniach.
Zeus52 / 2011-01-27 00:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
A! Zapomniałem o najważniejszym. Komunikat FED stwierdza,że mimo zastosowanych środków,tempo wzrostu gospodarczego jest...tu cytat:"rozczarowująco wolne". A inflacja,mimo wzrostu cen surowców jest na bardzo niskim poziomie. Cóż....zaś drukarka w ruch...czas myśleć o QE 3. I jak ma się u Janków korekcić...dobre dane,no to hurra! Złe...i tak hurra! A nawet bardziej,bo będzie więcej kaski na rynku.
tedchom / 2011-01-27 11:14 / Tysiącznik na forum
ja już zakupiłem qe3 ale większość w qe2 na małą chwilkę
Zeus52 / 2011-01-27 13:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ja mówię o QE3: Quantitative Easing 3,następnej,trzeciej fazie "dodruku" dolara przez FED...bo to Ben daje do zrozumienia rynkom. Jak nie wystarczy 600mld(a właściwie 960mld,prawie bilion),to będziemy"drukować"do skutku... Nie pisałem o fundzie QE3...Qercus3 To było na temat komunikatu FOMC!
tedchom / 2011-01-27 16:16 / Tysiącznik na forum
ok bo zastanawiałem się czemu piszesz o qe3 zamiast 2
Zeus52 / 2011-01-27 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj dzieje się,dzieje...a ja ciągle bez zmian...To po mnie zawrócili na gold.
tedchom / 2011-01-27 21:46 / Tysiącznik na forum
Zeus co tankujesz złoto? ja niestety wróciłem zbyt późno dziś by dotankować cóż życie jeszcze nie doszło do oporu więc może jeszcze z dwie sesje będą w dół chociażjeśli to wsparcie ma wytrzymać to za bardzo miejsca nie zostawili:(
maxsio / 2011-01-27 22:44 / portfel
W sumie ok. 20$ do EMA200, więc zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Jednak na plus wskazuje większość wskaźników, które pokazują, że już rynek jest wyprzedany.
Bonusowo dzisiaj za nami nowe szczyty na Staśku, a Edek trzy razy podchodził do 1,3750 i na trwałe się nie udało. Jak patrzyłem na to, to tylko się zastanawiałem czy GS pilnował swojej rekomendacji :).
A w sumie waham się właśnie teraz czy jeszcze do tankować DWS w promocji czy może przypadkiem nie próbuję łapać spadających noży, choć korekta rzędu ponad 100$ na złocie powinna już jednak zakończyć się chyba.
Zeus52 / 2011-01-27 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie ciągle trzyma mnie blokada. Najpierw kłopoty z kompem,a gdy już wszystko naprawione,to od 24. I mam blokadę środków. Mam taką sytuację,że z konta wolnego przeksięgowują mi na konto bazowe,jeśli zajdzie taka potrzeba,w razie brak wpłaty z mojej strony. Tak mam ze Skandią uzgodnione...i mam blokadę. Akurat teraz im się zachciało...choć do terminu raty jeszcze tydzień,od teraz.... Blokada do dzisiaj. Podobno dopiero jutro będzie O.K. I tak siedzę,w większości w ML7 i patrzę z bezsilnością,jak Bovespa zjeżdża...to już trwa nie tylko od poniedziałku,ale od ubiegłej środy...tzn Skandia od poniedziałku mi zablokowała ruchy,a wcześniej ta awaria...no i też nie spieszyłem się zbytnio przed niedzielą,bo tak naprawdę nie miałem jakiejś pewnej koncepcji,gdzie pryskać z Bovespy.
myfa / 2011-01-27 18:05 / Bywalec forum
:) tez się doładuje złotem jeszcze
Zeus52 / 2011-01-27 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja dopiero od jutra mogę cokolwiek robić. Więc jeszcze jutro popatrzę. Ale spółki gold mają dość spadania. Przynajmniej na razie...porównując je z gold,gdzie popłochu nasiali niezłego...to i tak są wyżej. Nie oddały wczorajszych wzrostów. A MA200 bliziutko. Do tego ładnie to wygląda na weekly(stockcharts.com/)...doji dotykająca dolnym cieniem MA40. A do czego potrzebne jest mi jutrzejszy dzień? Piotruś pisze,że jednak korekta u Janków może mieć inny przebieg,niż się zdawało. Teraz pisze,że być może będzie bardzo gwałtowna i silna...i sądzi,że już w przyszłym tygodniu się zacznie. W momencie,którego zupełnie nikt się nie spodziewa. No właśnie! W przyszłym tygodniu. Momentem,którego nikt się nie spodziewa może być np jutro. A nie przyszły tydzień. To mi przypomina rok temu GPW...2500p. tak kusiło,że musieli to zaklepać...i zjazd. Teraz Janków przyciągał,kusił ten okrągły poziom...tak wycisnęli go wreszcie...dziś"zaklepali": berek! I czemu korekta nie miałaby zacząć się jutro? Popatrz na RSI na S&P500 ! Jedno,najdrobniejsze załamanie i mamy dywergencję RSI...właściwie to jak mi się wydaje,to już dzisiaj zrobiło się zagięcie,niższy szczyt. Zobacz te wcześniejsze szczyty,ten w strefie i teraz niżej jakby się załamywał. A RSI to szybki wskaźnik. Dywergencja=zjazd na najbliższych,max 2-3 sesjach. A najczęściej już na następnej. Ale to trzeba jutro zobaczyć...czy to zagięcie już jest,czy jednak się naprostuje...i tu ważna sprawa. Co zrobi wtedy gold? Bo dzisiejsza prawie maribuzu na gold...te świece są zdradliwe,i to w obie strony...może być zdradliwa dla niedźwiedzi. Może tak miało być:wytrzepać wszystkich,aby wystraszona reszta oknami z pociągu wyskakiwała...? To do sprawdzenia. Bo nie wiadomo też na pewno,jak zachowa się gold w razie korekty. Teraz korelacja z EDem i rynkami akcji jest odwrotna. Ale czy taką pozostanie? To może działać(korelacja),jak zawór zwrotny,który działa tylko w jedną stronę... Nie powinno tak teraz być. Ale może. Przynajmniej w początkowej fazie zmiany kierunku na ED.
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-28 12:27
Ma ktoś teraz pomysł na Turcję? Właśnie została przełamana bariera 62k.
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-28 12:28
Sorrki chodziło o 64k
Pietrodolar / 2011-01-28 13:09 / Bywalec forum
Najbliższy opór ok 62700, gorzej, że cały czas trwa wyprzedaz liry ...
Pietrodolar / 2011-01-28 13:11 / Bywalec forum
sorry, wsparcie na 62700
Zeus52 / 2011-01-27 00:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówił o FED? Bo nie oglądałem. W każdym bądź razie podał to w"Wieczornym". Dane były dziś złe,ale nie obserwowane zwykle przez graczy,jak kredyty,albo pozornie dobre,choć w gruncie rzeczy takimi nie były. Mowa o sprzedaży nowych domów,która wcale dobrze nie wypadła...był wyraźny wzrost,ale cały ten wzrost był spowodowany jedynie skokiem aż o 72% sprzedaży domów na zachodzie,w Kalifornii. To tak podciąjnęło średnią,że dane wypadły dobrze. A wzrost sprzedaży w Kaliforni był jednorazowym wyskokiem,gdyż w grudniu mijał tam ostatni termin ulg podatkowych w wysokości 10tys.$ przy zakupie domu.
Zeus52 / 2011-01-26 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy,rzuć okiem na ING BSK....jak dla mnie to zaskok i coś dziwnego. Zobacz wolumen przy tym wyskoku....1,11k ? Słownie:tysiąc sto dziesięć akcji? Ktoś się bawi? Czy jakiś błąd mam przy wolumenie.
privy / 2011-01-26 21:09 / Tysiącznik na forum
Dokładnie 1108 akcji zmieniło właściciela. Nie wiem czy to typowe czy nie przy takich ruchach bo tej spółki nie śledzę.
max1224 / 2011-01-26 21:01 / Tysiącznik na forum
olej ing patrz teraz na xau (po decyzji fed?)
myfa / 2011-01-26 21:14 / Bywalec forum
cieszy mnie to niezmiernie bo chyba wstrzeliłem się po raz pierwszy w dołek na złotku idealnie :) zlecenie 21 a zakup 25
max1224 / 2011-01-26 21:17 / Tysiącznik na forum
fakt ja byłem 2 dni za wcześnie
myfa / 2011-01-26 21:23 / Bywalec forum
czysty fart
max1224 / 2011-01-26 21:28 / Tysiącznik na forum
co ciekawsze chyba będzie próba domknięcia luki sprzed 5 sesji
Zeus52 / 2011-01-26 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie podaję już w procentach wyników spółek...bo one już wcześniej,gdy złoto błądziło gdzieś w dole,były wysokie...teraz zmieniają się już cyferki na przedzie. Buenaventurze skacze z 3% z kawałkiem(przy minusach na gold),po 5%i coś,gdy gold był na zerze...ostatnio widziałem po +6,20%...Podobnie Agnico,Freeport McMoran Copper&Gold.
max1224 / 2011-01-26 21:47 / Tysiącznik na forum
trzeba zaciskać kciuki żeby to było trwałe ... ale jakoś jest mi spokojnie jak patrzę na 3 ostatnie świece na gold spot ;-))
Zeus52 / 2011-01-26 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Są rzeczy,które niepokoją. Taką jest wolumen na kontraktach gold....nie chodzi mi o to,że dzisiaj jest niski...złoto niczego nie wybiło,żadnego oporu,linii...więc nic dziwnego,że jest minimalnie tylko większy od wczorajszego...zastanawia tak niski wolumen wczoraj,przy tej doji z długim cieniem....tak prawidłowo,to właśnie na tym cieniu powinna być dogrywka,parę szpulek...o tym raczej myślałem. Że na gold jeszcze powalczą,nawet parę sesji na cieniu...a spółki mogły sobie już iść po swojemu up.Dziś niby dogrywka była,ale nadal przy małym udziale graczy. Z tym,że musimy brać poprawkę na stooq.pl Rozmawiałem z Kulawikiem na ten temat. Powiedział,że na gold futures automat nie wiedzieć czemu przeskoczył nagle na serię kwietniową,mało jeszcze graną,choć powinna być jeszcze lutowa,jako główna. I dlatego na stooq mają przy gold futures taki prawie zanik wolumenu od pewnego momentu...tak,że nie można porównywać tych słupków wolumenowych wcześniejszych z obecnymi...jakoś tak w przybliżeniu to brzmiało.
Zeus52 / 2011-01-26 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie mówimy o korekcie spadków,a później się zobaczy,jak to się będzie rozgrywało...ja tak to porównałem do wykresu EDa w grudniu...nooo...żeby czasem identycznie nie postraszyło...jak wtedy ED trzema gromnicami,zanim naprawdę się wyrwał. Tfu,tfu,tfu...przez lewe ramię!
Shadowm / 2011-01-26 14:25
Panowie, a co sądzicie o USD/PLN w najbliższym czasie? Wszedłem w niego w grudniu za radami funduszowych i kiepsko na razie na tym wychodzę. Teraz mysle, czy wyjsc ze strata 4,5% czy mozliwe jest odbicie jakos w niedlugim czasie? Zeus, Max, jak uważacie?
Shadowm / 2011-01-26 19:37
Skoro tak to cierpliwie czekam, mam nadzieję że coś z tego bedzie!
Zeus52 / 2011-01-26 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie tak samo dolar bije,jak Ciebie. Z tym,że to było przewidziane. Jednak nie było przewidziane,że fundy i ich walory bazowe tak słabo się zachowają...przy wzroście ED człek liczył,że przebije jeszcze spadek dolara...a tu masz babo placek. Idą,ale Jankeskie indeksy. Przytoczę moją prognozę,wpis w funduszowych.Prognoza bardziej długoterminowa: " Na trzeciej od Słońca planecie niebawem rozpadną się państwa,upadnie cywilizacja...kontynenty zmienią swe położenie,Ameryka zetknie się z Azją. Wymrą ssaki,oraz zmieni się królestwo roślin. Dalecy potomkowie płazów,a zwłaszcza pewnej żabki(wysoki nadmiar tzw DNA śmieciowego) przejdą daleko idącą ewolucję i stworzą najbardziej w historii planety i najwspanialszą cywilizację....poza skamieniałościami,nic nie pozostanie ze współczesnego świata.....a Jankeskie indeksy będą ciągle rosnąć..."Do końca świata i jeden dzień dłużej". Koniec takiej,nieco dłuższej prognozy.
tim999 / 2011-01-26 21:13
Pamiętam taką analize weekendową na stooq.pl gdzie były podawane targety dla Staśka na poziomie 1310-1350 pkt. Oczywiście to troche takie wróżenie z fusów ale jak narazie idą up. Nasz Wiguś jednak strasznie słabiutki, ktoś gdzieś, kiedyś krzynął "korekta" i nasi już na zbiórce, pierwsi przed orkiestrą czekają w gotowości. Troche śmieszą mnie te ciągłe powtarzania "drukowana hossa" itp. Sytuacja rynkowa jest jaka jest i trzeba się dostosować bo zmieniać to mogą tylko grubasy.
Zeus52 / 2011-01-26 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kiedyś o tym pisałem,że z moich obserwacji wynika,że jakiś gruby z zewnątrz,tylko w listopadzie się wycofywał z GPW. Ale ktoś na forum,bodaj privy,wyjaśnił,że to normalne,bo niektóre hedże zamykają wtedy rok. A później zauważyłem,że to nasi...w grudniu i na siłę już w styczniu. Bez udziału gruaego z zewnątrz...jedyna jego interwencja polega ciągle na podkupowaniu tanich akcji. Ale ja mogłem się mylić. Tymczasem Piotruś po powrocie to potwierdził....że wygląda na to,iż to nikt inny,jak nasi zarządzający ubzdurali sobie,że korekta ma być na stówę po Nowym Roku i wyprzedawali co się da. A więc zgadzałoby się to,co pisałem:"To nasi,sami sobie zgotowali ten los".
Zeus52 / 2011-01-26 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja trzymam się twardo fundów rozliczanych w dolarze...jak sobie policzyłem,to większość uszczerbku mam z powodu rozliczenia dolarowego...a USD/PLN buduje właśnie układ zbliżony do tego,co robił EUR/USD w grudniu...mniejsza z nazwami,rzadko coś czystego się pokazuje. Choć ED wtedy,po tym układzie próbował się podnosić i następnie jeszcze się osunął,ale był to już ostatni spazm podaży. Teraz na USD/PLN może być podobnie...
max1224 / 2011-01-26 14:30 / Tysiącznik na forum
na chwilę dolar ma szanse, ale niezbyt wiele, może lekko przekroczyć 3 zeta ale tylko ciut wiele będzie zależeć od janków jakiej zechcą korekty
Pietrodolar / 2011-01-26 12:12 / Bywalec forum
Co sądzicie o zachowaniu RTS? Ostatnio patrząc od strony technicznej zachowywał się nienagannie, dzisiaj zanegował RGR. Zastanawiam się czy jest szansa na wybicie w górę z kanału, którym szedł w górę od maja/czerwca.
u2mart / 2011-01-25 15:54 / Tysiącznik na forum
Abstrahując od tematu tygodnia pytanie do mbankowców.
Zawsze kiedy potrzebowałem jakiejś gotówki i dawałem zlecenie odkupienia powiedzmy 1/20 danego funda dostawałem tyle ile zleciłem odkupić. A teraz już drugi raz potrącają mi podatek od tego pomimo że reszta zostaje dalej np. w unidolarze.
Wam też pobierają podatek? pomimo że cała reszta zostaje w fundach?
Pietrodolar / 2011-01-25 21:30 / Bywalec forum
jeśli jednostki zwiększyły wartość to naliczają podatek przy każdym umorzeniu jednostek ...
u2mart / 2011-01-25 21:40 / Tysiącznik na forum
To dziwne że przez ostatnie dwa lata nic takiego mnie nie spotkało ?
Jedynym wytłumaczeniem był był brak zysku ale takowy był
salamand / 80.50.126.* / 2011-01-25 09:23
czym rózni sią inwestowanie w dws Gold (czy inne fundusze złotowe) a w certyfikat Rcglaopen ? Od czego zalezy większy dochód na jednym i drugim?
domus1 / 2011-01-25 11:11
Certyfikat odzwierciedla ceny złota, natomiast DWS Gold oprócz inwestowania fizycznie w metal lokuje swoje środki także w spółkach związanych z wydobyciem i produkcją złota. Szybki przegląd na tą chwilę pokazuje, że w proporcjach mniej więcej 50/50
Pietrodolar / 2011-01-25 14:28 / Bywalec forum
Ze swojej strony dodam, że DWS Gold inwestuje w dość uproszczony sposób kupując jednostki funduszy DWS Gold PLus (złoto) i DWS Invest Gold and Precious Metals Equities (akcje spólek wydobywczych) i kasuje prowizję wyższą niż fundusze źródłowe... Niestety na SFI nie ma nic innego. Przez rok licząc wstecz od dziś DWS zrobiło +24,28%, a certy RCGLDAOPEN +19,63% zysku.
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-25 14:34
Pietro siedzisz jeszcze w Turcji??
Pietrodolar / 2011-01-25 18:06 / Bywalec forum
wszedłem połową tego co mam w Turcji w połowie grudnia, więc jeszcze czekam ...
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-26 11:02
Dzisiaj Turcja ładnie obija, chyba będzie opcja wyjść z tym na zero
Pietrodolar / 2011-01-26 12:00 / Bywalec forum
w grę wchodzi jeszcze kurs EURTRY, lira spada do euro więc i wyceny fundów w euro są niższe ...
tedchom / 2011-01-24 21:26 / Tysiącznik na forum
i poszło zlecenie zakupu ml5 na 20%:)
tedchom / 2011-01-25 23:42 / Tysiącznik na forum
oj linie wsparcia na obu walorach padły nono zobaczymy co jutro się okaże w razie czego szybki wypad robię;)
Zeus52 / 2011-01-26 02:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,wczoraj problem już tak się rozwinął,że nawet do skrzynki nie miałem jak zajrzeć...hasła itp. Dosłownie nigdzie. Do tego mój"dostawca"-))internetu jakieś nowe hasła współdzielone powstawiał,filtry....zabrało to chwilkę,ale już jest O.K.Jak widać,z resztą... Co do złota...jednak przeczucie,ważna rzecz...tak coś,mentalnie ten niższy zakres mi leżał. Choć indeks spółek XAU zjechał poniżej szczytu 198p.,to mamy silne wsparcia na XAU i na gold...w obu wypadkach MA200. Są już praktycznie na dotknięcie. No i Newcrest Mining. Wczoraj w nocy zrobił"wschodzącą gwiazdę",a dziś miesza ponad nią,ponad oknem hossy...
max1224 / 2011-01-26 12:47 / Tysiącznik na forum
coś mi blokuje dostęp do skrzynki więc odpowiem tu,to co piszesz brzmi bardzo logicznie u mnie zrekompensuje dodatkowy zakup (poszło w ml5 zwiększenie o 30% w stosunku do stanu posiadania)
tedchom / 2011-01-26 09:21 / Tysiącznik na forum
o którym niższym wsparciu myślisz?
max1224 / 2011-01-26 09:37 / Tysiącznik na forum
MA200
faktycznie jest dość blisko
Zeus52 / 2011-01-26 13:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
XAU=MA200,Gold=blisko MA200. Newcrest Mining dotknął wczoraj silnego wsparcia(linia"W"z lata) dolnym cieniem,budując "wschodzącą gwiazdę". Dziś w nocy wyszedł w górę oknem hossy. Ale tak,jak wcześniej przy eurodolarze,gdy w początku grudnia przypuszczałem,że(jak zwykle)należy przyjąć inny timing od większości analityków,szerszy...gdzie listopadowy spadek jest pierwszą dopiero falą i czas na wielką korektę wzrostową...tak też sądzę na temat gold obecnie. Piszę o ED...bo tak właśnie wyobrażam sobie gold. Można zerknąć na EDa. Jeśli Zrobiło już a,b,c...podfale pierwszego ruchu,to czas na ciąg dalszy. Na razie korektę spadków. Jest problem. Ale nie wiem,czy nie leży on we mnie...jakoś ciężko się przemóc biorąc pod uwagę eurodolara. Bo czas mu już niedługo na korektę...i jakoś tak wewnętrznie trudno się pogodzić z myślą,że złoto nadal pójdzie EDowi pod prąd. Choć tak nieraz bywało,to jednak związane to było z problemami strefy euro. Tymczasem do maja,lub wyprzedzając...do kwietnia,nie bardzo widać,aby tu mogły wystąpić problemy. Korekta na rynkach akcji,jeśli miałaby się rozpocząć,to jedynie ze strony Amerykanów. Realizacja po sezonie raportów,wspomagana ewentualnymi,gorszymi po zimie+efekt wysokiej bazy,danymi makro. No,jeszcze Chiny,jakaś podwyżka stóp...ale to byłoby paliwo na 1-2 sesje zrzutu i tyle. Pozostają wskazówki ze Stanów. I tylko to.
az71 / 178.218.228.* / 2011-01-24 22:51
Czy w ramach mBanku można znaleźć fundusz będący bliskim odpowiednikiem ML5? Z tego co mi wiadomo nie należy tak traktować DWS GOLD?
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-25 08:01
Spokojnie możesz kupować DWS GOLD sam teraz tak robię w mbanku, niestety nie posiadam SKANDI i gram w SFI ;)
max1224 / 2011-01-25 18:57 / Tysiącznik na forum
to brzmi dziwnie kiedy w sąsiednim wątku zbierają się na pozew zbiorowy przeciwko"mafii" Ty piszesz niestety nie posiadam skandii hi hi hi ;-)))
piterus / 87.205.144.* / 2011-01-25 22:57
Ooo niestety wszystkich wątków nie czytam ;)..Pogrywam sobie trochę w fundusze jednak w mbanku i sobie nawet chwalę, a wątek pozwala mi w podejmowaniu decyzji. A co do Skandii to chyba w tym wątku nikt nie narzeka więc chyba nie ma dramatu?!
myfa / 2011-01-24 22:03 / Bywalec forum
też powoli skupuję gold :) w piątek dałem pierwsze zleconko
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy