24 XII - 28 XII

max1224 / 2012-12-24 13:26
Jakoś tak nie przypadkiem te 12 i 24 w nicku, dlatego kiedy jak kiedy ale tydzień świąteczny wypada mi otwierać.
A zacznijmy od tego, że złożę wszystkim forumowiczom najlepsze życzenia, wszelkich łask i pomyślności, błogosławieństwa Bożego w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.
Wyświetlaj:
privy / 2012-12-28 18:37 / Tysiącznik na forum
Nie przepadam za analizą wolumenów ogólnorynkowych, ale trudno nie zauważyć tych ostatnich pików. Historia pokazuje, że w zależności od trendu są one zwiastunem przynajmniej 5% korekty w czasie nie przekraczającym 15 sesji. Taka ciekawostka na koniec roku.
max1224 / 2012-12-28 19:15 / Tysiącznik na forum
nie będę ukrywał, że czekam na takie 5% strząśnięcia :)
Zeus52 / 2012-12-28 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Takie pytanie...czy przed niedzielnymi negocjacjami w sprawie klifu,jest ktoś,kto chciałby pozostać poza rynkiem,bez akcji? Jeśli większość uważa,że nie warto,to pewnie na większości walorów dzisiejsza sesja zakończy się prawdopodobnie po prostu szpulką...nieważne,ile spadają teraz i jakie gromnice budują. To taki test myślenia Jankesów...zobaczymy,jak będzie w rzeczywistości.
Zeus52 / 2012-12-28 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i Niemcy o 14:05 zakończyli ten rok poziomem 7617,5p. na F-DAX.A naszych czeka jeszcze 2,5 godziny międlenia,którego wynik,jaki by nie był, i tak pozostanie zupełnie bez znaczenia prognostycznego...takie tam,bezsensowne bicie piany na zupełnie puściutkim rynku, nie wiadomo po co.
tedchom / 2012-12-27 18:43 / Tysiącznik na forum
Rybiński w głośnych portalach prognozuje recesję więc póki co powinno jeszcze chwilę rosnąć.
Zeus52 / 2012-12-28 14:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeden z analityków właśnie się zastanawia,czy"pesymizm zasiany w Eurolandzie na jankeskich kontraktach zyska potwierdzenie u Jankesów"...hmmm...popatrz nz rozkład RSI na różnych interwałach czasowych...cóż,może ten pesymizm i zyska potwierdzenie...tyle,że chyba tego"pesymizmu"wystarczy co najwyżej do zamknięcia w Eurolandzie,do godziny 17:30.Później pesymiści mogą mieć pewien problem.Przyjrzyj się dobrze RSI na H1,H4...
dfg / 83.9.129.* / 2012-12-28 15:00
w 2011 w lipcu wig20 spadł o 400 pkt
wtedy tez przepowiadałeś hosse
Zeus52 / 2012-12-28 15:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ona ciągle trwa...zaczęła się gdzieś około 24 lutego 2009 roku...tak dla informacji,gdybyś nie wiedział.Z korektami różnistej wielkości...:). Ale trwa.I pewnie potrwa następne lata.
Zeus52 / 2012-12-28 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to rypsnął się w pięć dni...tydzień... I chyba wszystko w tym temacie.
Zeus52 / 2012-12-28 15:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...i jest...:) I będzie,czy się komu podoba,czy nie...to nie koncert życzeń kolego.
Zeus52 / 2012-12-28 12:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę mówiąc,to hossa ma szanse trwać tak długo,jak długo kasa będzie pompowana w rynek.Dotąd,aż nie zacznie się delewarowanie.A jak długo to potrwa? No właśnie...tak długo,jak długo porametry gospodarcze się wyraźnie nie poprawią...czyli,w/g FED...2014/2015.Lepsze parametry,wzrost zatrudnienia,trwały wzrost PKB...brak zagrożenia recesją...wycofujemy kasę...i początek bessy na rynkach.Oczywiście to zacznie się z pewnym wyprzedzeniem.Czyli coś akurat przeciwnego,do tego co pisze Rybiński.On myśli,jak wielu z resztą,jak ekonomista.A oni na rynku pierwsi zostają w skarpetkach...a i to na dodatek dziurawych. :)
Zeus52 / 2012-12-28 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet na pewno...jeśli na rynku istnieje cokolwiek pewnego...to hossa do znudzenia...:)) To takie moje pewne myśli nieuczesane...na temat gold,Goldman Sachs...wynika z nich.że Goldman i inni wielcy nadal siedzą po uszy w akcjach...dystrybucja się nie udała? Czy może nie mieli jeszcze nawet takiego zamiaru? A jeśli tak...to po jakiejś niewielkiej korekcie,korekcie na zachętę,aby inni mogli wejść...hossa powinna trwać i trwać...aż nią zwymiotujemy.Bo nudne to się już zrobiło...zaczyna mnie mdlić...:))
Zeus52 / 2012-12-27 01:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przydały by się jeszcze jakieś prezenty noworoczne...chyba byłby już ten czas.
tedchom / 2012-12-27 01:19 / Tysiącznik na forum
Oj czekamy z niecierpliwością. Mam nadzieję że będą nie tylko symboliczne;)
Zeus52 / 2012-12-27 02:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold już kończy spadki.Prawdopodobna ostatnia fala,czy raczej falka(a może tylko"W") w dół.Niedługo będzie gotowe do odpału.
max1224 / 2012-12-27 11:25 / Tysiącznik na forum
luka nie luka jest sygnał jest obserwacja, w okolicach 1620 (o ile zejdzie mam zamiar dokonać zakupu), podobnie QUE2 tu czekam na zejście w okolice 2500 ma ewentualny zakup ... gdyby było inaczej to znaczy, że już jestem właściwie ustawiony :)
Zeus52 / 2012-12-27 15:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na razie nadal QUE2:99% portfela...co z resztą wszyscy wiedzą. Natomiast gold...to trzeba obserwować. Nie wiem,czy widziałeś wykres na macronext...ale jest prawie identycznie zrobiony,oznaczony,jak ten który Ci jakiś czas temu podesłałem. Z wyjątkiem tego błędu...luki,której w rzeczywistości tam nie ma. Jednak układ dotychczasowych fal(a zwłaszcza mniejszych podfal)sugeruje dwie opcje: albo teraz,po zrobieniu pewnego"luzu"ponad dolną bandą kanału spadkowego,nastąpi ruch w dół...następna fala spadkowa...mieszcząca się w kanale,nie naruszająca go...albo nastąpi po ruchu do górnej bandy...wtedy czeka nas fala spadkowa dużo większa,gdzieś do 1520$/ozt. Z resztą,o tych poziomach pisałem po raz pierwszy już z miesiąc temu...1520 docelowo,a po drodze 1620-30 jako pierwszy cel. Z lekkim niedowierzaniem wtedy o tym pisałem...ale gdy zobaczyłem,co się wyprawia na FRX...prawdopodobnie stawki depozytów na COMEX...co czyni grę na gold mało opłacalną i niepewną....oczywiście tajemnicą poliszynela jest to,że decydenci COMEX nawet nie pier...dną w sprawie zmiany stawek,bez wyraźnego polecenia,żądania zmiany przez Gminną Spółdzielnię...wniosek prosty. Goldman Sachs zawsze ma rację...a jak jej nie ma...patrz punkt pierwszy. Wystarczy polecenie dla COMEX-u. Pytanie...jaki poziom satysfakcjonuje G.S.? Zobaczymy,jeśli w trakcie godzin aktywności Jankesów złoto przestanie się osuwać,a zacznie rosnąć. Na razie kasa ma iść do pompowania akcji,a nie złota. To też ktoś sobie ustalił...poziomy do osiągnięcia."Więc nie będą nam bruździć,kierując kasę gdzie indziej"...tak pewnie myślą u Goldmana. I tak sterują rynkiem.
max1224 / 2012-12-27 16:09 / Tysiącznik na forum
z przyzwyczajenia nie zaglądam tam i mam kiepską orientację na tamtej stronie jakoś wygodniej zerknąć na stooq:)
tedchom / 2012-12-27 02:31 / Tysiącznik na forum
Cóż może i przyjdzie czas na załadowanie się weń?
Zeus52 / 2012-12-27 02:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja w gold siedzę od paru dni,ale na FRX...tu mogę zawsze szybko,w sekundę,to zamknąć...choć nie czuję takiej przemożnej potrzeby... Ale mając na myśli jakąś poważniejszą jazdę up,która opłacałaby się w fundach,muszę brać pod uwagę wykres weekly,gdzie obecny ruch w górę robi ewidentnie miejsce dla jeszcze jednej fali spadkowej...ten ruch w górę oddala gold od dolnej bandy kanału spadkowego...robiąc miejsce na jeszcze jedno walnięcie w tę bandę...takim poślizgiem w dół po bandzie. Kurna,na macronext.com ktoś zamieścił identycznie oznaczony wykres dla gold,jakim się posługuję...ze szczegółami. Ale ma jeden błąd. Na gold nie ma żadnej luki bessy w grudniu...tego dnia była normalna,czarna szpulka. Ktoś,kto to rysował,popełnił błąd,sugerując się może wykresem swojej platformy,z której korzystał...może 20 grudnia była nieczynna...na gold nie ma żadnej luki!
piotik / 2012-12-26 01:05
Wszystkiego najlepszego i Wesołych Świąt
tedchom / 2012-12-24 23:04 / Tysiącznik na forum
Zastanawiam się jak ująć w słowa to czego chcę życzyć tobie Max i nam wszystkim. Pozwolę sobie więc zacytować życzenia znalezione na stronie malinka.org.pl mam nadzieję, że mi wybaczą, oddające treść którą chciałem napisać.
Jak pasterz troszczy się o swoją trzodę, gdy jest pośród swoich rozproszonych owiec, tak Ja zatroszczę się o moje owce – Ez 34,12

Bóg jest wspaniałym troszczącym się o nas Ojcem. Jego troska nie ogranicza się tylko do naszej codzienności lecz obejmuje naszą wieczność. On pragnie mieć nas u siebie po wszystkie czasy. Stąd też posłał na ziemię swego Jednorodzonego Syna.
Pragnę Wam życzyć, aby radość z kolejnej pamiątki Jego narodzin nie ograniczała się tylko do okresu kilku świątecznych dni, nie wiązała się jedynie ze wspaniałym niepowtarzalnym nastrojem lecz wypełniała Wasze serca i Waszą codzienność, nieraz pełną problemów, bólu czy doświadczeń.
Błogosławionych, pełnych Zbawiciela Jezusa Chrystusa, Świąt Bożego Narodzenia oraz spokojnego – miejmy nadzieję, ze przybliżającego nas do powtórnego przyjścia Pana Jezusa – kolejnego Nowego, 2013 Roku.
Ks. Leszek Czyż
privy / 2012-12-24 15:31 / Tysiącznik na forum
Amen. W sumie to jesteś trochę poszkodowany. Urodziny i Wigilia w jednym, ach te przeciwności losu :) Wszystkiego dobrego Max, niech Ci się darzy.
max1224 / 2012-12-26 23:59 / Tysiącznik na forum
Dzięki wszystkim ... a to nie jest tak do końca krzywda pomyśl pierwszą wigilię przeżyłem w dniu urodzin kiedy skończyłem roczek miałem już na koncie dwie ... i tak jest do dziś zawsze o jedną więcej niż każdy przeciętny człowiek ... przy założeniu, że jesteśmy rówieśnikami to mam o jedną więcej :) i kto tu poszkodowany he he he
Zeus52 tel. / 95.41.102.* / 2012-12-24 18:24
Ja nic nie mówiłem o imieninach 22 grudnia...bo dzień wcześniej miał być koniec świata....nie mam na co narzekać...od 22 da się zrobić to w ramach jednej imprezy...:). . Maxowi z okazji jego święta życzę...przede wszystkim zdrowia. Zdrowia i miłości. Na resztę sam sobie zarobi dobrze inwestując. I oczywiście...to już życzenia dla wszystkich.... Oby czas tych świąt,ten czas spędzony w gronie najbliższych pozwolił wszystkim odetchnąć od codzienności,skupić się na sprawach naprawdę ważnych...na rodzinie,dzieciach,matkach,ojcach...i nie tylko...niech wszyscy będą dla siebie rodziną. Ściskam Was wszystkich! Wesołych Świąt.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy