Forum Polityka, aktualnościKraj

240 tysięcy złotych zarobił prezydent Gdańska. Trwa wyścig po władzę i pieniądze

240 tysięcy złotych zarobił prezydent Gdańska. Trwa wyścig po władzę i pieniądze

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.27.78.* / 2010-11-19 18:15
Byłem dziś w Starostwie średniej wielkości powiatu ziemskiego w skład którego wchodzi 5 gmin wiejskich i 3 miasteczka. Powiat posiada aż 2 szpitale ogólne i kilka przychodni zdrowia w tym żadnej specjalistycznej oraz 2 licea ogólnokształcące i 3 szkoły ponad gimnazjalne. Za to gmach starostwa to potężny kompleks budynków z 5 klatkami schodowymi 7 wejściami i przybudówkami dla powiatowych jednostek budżetowych.
Zarząd powiatu jest 6 osobowy Starosta ma gabinet o powierzchni 48 m2 Wicestarosta 40 m2
Każdy z członków zarządu zajmuje gabinet o powierzchni od 25 do 35 m2
do gabinetów wchodzi się przez ogromne sekretariaty obok których znajdują się zaplecza kuchenne większe niż większość kuchni w mieszkaniach sekretariatów jest 3 po jednym dla każdej pary członków zarządu. Skarbnik i Sekretarz powiatu również zajmują okazałe gabinety. Gabinet przewodniczącego Rady powiatu nie ustępuje wielkością gabinetowi Starosty chociaż Przewodniczący bywa w nim kilka godzin tygodniowo ale na zmianę z wiceprzewodniczącymi rady których jest 2. Oprócz tego jest duża sala sesyjna i 4 mniejsze sale konferencyjne. Natomiast pracownicy obsługujący interesantów siedzą po 4 osoby w jednym znacznie mniejszym pokoju w tym 1/3 biur szeregowych urzędników jest na dość ciemnym poddaszu więc światła palą się cały rok przez 12 godzin dziennie, bo i sprzątaczka musi wieczorem sprzątać kilka godzin . Ogółem w starostwie zatrudnionych jest 120 osób a dodatkowo w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie 7 osób, w Powiatowym Zarządzie dróg 24 pracowników umysłowych w tym Dyrektor i Zastępca oraz główny księgowy. W powiatowej bibliotece publicznej pracuje 5 osób. Osobno jest Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i Ośrodek Geodezyjno Kartograficzny. Jak widać koszty utrzymania ogromnych wystawnych gabinetów ich ogrzewanie i sprzątanie wymaga sporych nakładów finansowych z naszych podatków. Nic więc dziwnego, że na remonty dróg i ich sprzątanie pieniędzy brakuje. Starostwo ma siedzibę w mieście które samo dla siebie jest powiatem więc tam jest jeszcze większy urząd miasta z ogromnymi gabinetami prezydenta i jego zastępców oraz drugi komplet instytucji takich jak Ośrodek geodezyjno kartograficzny, Miejski zarząd dróg, Miejska biblioteka publiczna, Miejskie domy kultury, dwa szpitale, 6 szkół średnich zarządzanych odrębnie od szkół powiatu ziemskiego są odrębnie zatrudnieni księgowi i dyrektorzy z sekretarkami i wszystko w jednym mieście dubluje liczbę stanowisk dla własnej obsługi. Administracja samorządowa aż 1/3 pracowników zatrudnia dla własnej wygody i obsługi, kolejna 1/3 to pracownicy polityczni z wyborów i ich obsługa jak np. sekretarki i kierowcy oraz ochrona budynków a tylko 1/3 zatrudnionych to urzędnicy załatwiający sprawy mieszkańców miasta i powiatu. 4/5 strzeżonego parkingu obok starostwa zajmują samochody urzędników a klient musi parkować w płatnej strefie na mieście i to kilkaset metrów od starostwa bo centrum zapchane jest instytucjami takimi jak GUS, ZUS, US, itp. do których musi przyjeżdżać wielu obywateli a wolne bezpłatne miejsca parkingowe zajęte są od rana przez samochody urzędników.
Nic dziwnego, więc, że coraz większe są nakłady na biurokrację a na inwestycje i remonty brak pieniędzy publicznych i deficyt budżetowy czy kryzys czy prosperita stale jest wysoki i nie znika ani na 1 rok.
Janek1111 / 194.106.193.* / 2010-12-24 03:01
święte słowa, ja wyliczyłem, że najelpszą reformą dla POLSKI byłaby likwidacja gmin. Cyfryzacja, informatyzacja, wszechobecne banki, kurierzy, poczta. oświadczenie zamiast zaświadczeniea i mamy do zwolnienia:
kilkaset tysięcy urzędników, do wynajęcia kilkadziesiąt urzędowych biurowców. do tego dołożyć likwidację senatu, radnych w gminach (bo nie ma gmin), radnych dzielnic, sołtysów (ten to nie wiem po co jest!) w XXI wieku sołtys?!!! i mamy najbidniej oszczędność dla PAŃSTWA POLSKIE DLA NAS rzędu kikunastu mld rocznie!
Czy możliwa jest TAKA REFORMA ojjjjj nie, to najlepszy elektora przecierz
Bernard+ / 83.27.78.* / 2010-11-19 18:09
Powiatów w Polsce za Gomułki było nieco ponad 200 przy 17 województwach. Potem w 1975 roku Gierek czując się zagrożony przez I sekretarzy wojewódzkich, zlikwidował powiaty i zrobił 49 województw. W 1998 roku Buzek dopuścił do powstania 308 powiatów przy 16 województwach, podczas gdy wszyscy ekonomiści i specjaliści od organizacji i zarządzania mówili, że w 21 wieku przy nieznanych wcześniej możliwościach, jakie daje łączność elektroniczna województw powinno być nie więcej niż 10 a powiatów, około 100 bo tworzenie powiatów o liczbie mieszkańców mniejszej niż 300 tysięcy jest bardzo kosztowną ekonomiczną bzdurą. Jednak dla zaspokojenia ambicji na stołki płatne z budżetu dla pachołków Krzaka Mariana powiatów powstało 3 razy tyle niż jest potrzebne i np. powiat Sejny w 5 tysięcznym miasteczku ma aż 21 tysięcy mieszkańców, więc z dochodów własnych nie może nawet zapłacić zatrudnionych w nim urzędników a na jakiekolwiek inne wydatki np. na utrzymanie dróg i szkół musi otrzymywać dotację. Dziś powiatów jest jeszcze o kilka więcej prawie 320 i większość z nich powinna zostać połączona z sąsiednimi powiatami mniejszymi, aby nie utrzymywać kosztownej administracji dla jednej szkoły średniej i zatrudniania więcej urzędników od papierowego zarządzania drogami niż w powiecie jest osób pracujących w firmach mogących te drogi remontować, bo niema juz na remonty dróg pieniędzy, gdy zapłaci się pensje urzędnikom prowadzącym szczegółowe rejestry dziur w drogach.
michacel2 / 2010-11-19 13:50 / Tysiącznik na forum
Teraz widac POco walczy POmafia
Wybory samorządowe Puck - nieskonczone manipulacje POmafi
Andrzej Sitkiewicz kandydat na burmistrza i staroste Pucka członek zarządu Mostostal Warszawa ze Znina. Znowu rekomendowany kandydat przywieziony ze stolicy w teczce PO na Kaszuby. Ta mafia wtyka swoje macki wszedzie ale na ile mozemy nato jeszcze pozwolic - dosyc POpsujów i POszolomów, to co sie im udalo, to najwazniejsze dla Polski orliki, wyprowadzenie wojsk z Iraku, letarg i chaos gospodarczy, wielka dziura budzetowa, gigantyczny dlug publiczny i niegodna Polaka wojna polso-polska, która teraz perfidnie zaciekle obwiniaja PiS, bedacy tez wsciekla szydzaca kampania i nagonka wraz z POplecznymi mediami i budka suflera GW jakaly Michnika dekorowal za to Orderem Orla Białego kumpel Komorowski.
Drodzy wyborcy, zwlaszcza Obywatele gminy Puck, jesli uczciwie chcecie oddac swój glos sumienia, to glosujcie wylacznie na kandydatów PiS, z mysla i w trosce o rodziny oraz nasze dzieci. Zawsze lepszy uczciwy radny czy wójt z PiS niz cwaniak rekomendowany z Platformy mianujaca sie falszywie Obywatelska. Zwracam uwage, ze Tusk na swojej zielonej wyspie z wielka dziura budzetowa i gigantycznym długiem publicznym wlasnie obecnie już nawet siega po nasze fundusze inwestycyjne OFE do latania swojej dziury kosztem naszych dzieci czy wnuków, bo podwoil administracje.
Change -Time - Normality nadszedł najwyższy czas zmiany na normalnosc z zakończeniem perfidnej tuskowej wojny polsko-polskiej. Nasi właściwi i uczciwi oraz sprawdzeni zalecani kandydaci z PiS:
Adam Sliwicki, Zygmunt Wisniewski czy Romuald Orzel lub kazdy inny, byle nie Platforma Obłudników rzadzacych aferalnych rozbójników.
M.C.
ZZZ,, / 212.91.17.* / 2010-11-18 23:34
patrząc na zarobki tych WSPANIŁYCH opadają mi ręce .I gdzie tu szukać motywacji do pracy, jak w koło złodzieje rozkradają POLSKĘ -- to w imieniu prawa .WAŁĘSA -TEN ZDRAJCA krzyczy precz z KACZYŃSKIMI, bo mu patrzyli na ręce..A ja krzyczę DOŚĆ ROZKRADANIA POLSKI
ŁATWOWIERNY / 212.91.17.* / 2010-11-18 23:18
To jest POLSKA wałęsowska- .TO JEST OKRADANIE PAŃSTWA W IMIĘ DLA SIEBIE STWORZONEGO W ZMOWIE PRAWA.. WAŁĘSA - TY ZDRAJCO LUDU PRACUJĄCEGO
sewerer / 80.48.115.* / 2010-11-18 23:04
To jest właśnie ta "wolna Polska", w której sfera budżetowa tak dobrze zarabia. Koniecznie należy wprowadzić podatek liniowy, bo przecież nie może tak być, że pielęgniarka płaci wielokrotnie mniej podatku niż prezydent Gdańska. Rozliczałem w ostatnim roku koleżankę, pielęgniarkę. Jej przychód roczny to aż 16 540 złotych po 25 latach pracy. Nóż się w kieszeni otwiera! Później się dziwią, że w historii miała miejsce Rewolucja Październikowa. Jedni zdychają z głodu, a inni pławią się w luksusach. Żaden z rządów nawet nie kiwnął palcem, by ukrócić tę patologię. Jak słucham pseudo ekonomistów - Balcerowicza, Boniego czy Gomółkę, którzy nie mają nawet zielonego pojęcia co to jest współczynnik Giniego i jak katastrofalne skutki przynosi rozwarstwienie społeczne, to zaczynam chwalić komunizm!
gruby rychu / 193.111.144.* / 2010-11-18 21:12
a drugiej strony trzeba jakoś ryj przyzwyczaić do koryta
adeks / 95.49.125.* / 2010-11-18 15:20
Co to za pieniądze 5 tys miesięcznie. Cały dzień zajęty a niekiedy i niedzielę i święto. Jeśli chodzi o wójtów to zgadzam się. Ich zakres spraw jest dużo mniejszy i nie powinni dużo zarabiać. Z drugiej strony są oni bardziej narażeni na działania korupcyjne. Nie wiadomo co lepsze. Najlepiej byłoby, gdyby prawo w Polsce było stabilne i jasne.
sewerer / 80.48.115.* / 2010-11-18 23:21
Na działania korupcyjne wrażliwi? I sądzi pan, że dobrze opłacany nie bierze? Nie ma takiej zależności i nigdy nie było. Człowiek, gdy czuje się bezkarny, bierze zawsze i ma rację, po od pewnego poziomu, już mu nikt nie podskoczy. Później opłaca się tylko mecenasów i rządzi, fałszując demokrację. Bill Gates jest w stanie dzisiaj kupić połowę kongresmenów w USA niezależnie od opcji politycznych. Maluczcy wybierają, a wielcy rządzą! W Polsce jest podobnie. Poczytaj pan sobie ulotki wyborcze i porównaj z tym, co będzie, gdy nasi przedstawiciele siądą za korytem. Szybko zmieniają się z naszych sług i przedstawicieli w naszych panów i autorytety. Dlatego tak ważnym jest, by była szeroka klasa średnia, a znikomy odsetek biedy i bogactwa, o czym tak ładnie mówiono wcześniej, a dzisiaj zupełnie zapomniano. Każda z partii najchętniej by zajęła miejsce dawnej PZPR. PiS nawet nie kryje się z tym. Nie widzi swej mizerii i gdzieś z tyłu śmiało moderuje nasze życie polityczne. Kiedy Polacy to zauważą? Kiedy będzie tak, jak niegdyś w Niemczech, że poparcie kleru będzie oznaczało klęskę w wyborach?
I / 89.76.56.* / 2010-11-18 14:21
??????????
Observer. / 79.186.28.* / 2010-11-18 14:05
Ludzie - idźcie do wyborów i popierajcie ten system. Oni się bardzo z tego ucieszą i będą klaskać w dłonie. Duża frekwencja = akceptacja dla zastanego porządku. Wygrana tych, co są przy korycie = akceptacja dla kierunku ich poczynań. Mi ręce już opadają. A wszystkim miało być lepiej...
ada1552 / 89.171.188.* / 2010-11-18 13:02
Adamowicz 60 tys za wynajem mieszkania? 5 tys miesięcznie? nieźle!
Ti ta nic / 178.37.128.* / 2010-11-18 12:23
Demontaż regionu Polen trwa.Kasyno zawsze wygrywa.Jak brzmi refren do ,,Sprzedam wasze lasy, wy naiwne ....... ,,?
arch / 2010-11-18 12:53 / Tysiącznik na forum

Demontaż regionu Polen trwa.Kasyno zawsze wygrywa.

CD.-----Rząd odpuszcza opłaty za gaz łupkowy

na przykład w USA, gdzie gaz z łupków jest już wydobywany, 1000 m sześc. kosztuje teraz 180 – 280 dol.

na przykład w Polsce , gdzie gaz z łupków jest już wydobywany, 1000 m sześc. kosztuje teraz 1,4 dol. ! !

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/438954,rzad_odpuszcza_oplaty_za_gaz_lupkowy.html
miśdziś / 83.9.161.* / 2010-11-18 12:07
Nie mają się czym chwalić. Np. burmistrz takiej Sobótki (dolnośląskie) też coś ok 140 tyś rocznie. A to mała gmina, ok. 12 tyś mieszkańców ( wychodzi 1 pln od głowy miesięczne! ) ;))))) Powinni podać ile nas kosztuje ta cała rozpasana samorządowa mistyfikacja.
emeka / 89.76.56.* / 2010-11-18 11:09
GPEC sprzedany Niemcom przy poparciu Adamowicza wprawia w zły humor gdańszczan że muszą płacić za ogrzewanie i ciepłą wodę potomkom nazistów.
arch / 2010-11-18 11:52 / Tysiącznik na forum
"Tusk zabiera zysk z akcji

Zamiast reformować finanse premier chce rozmontować system emerytalny — alarmują eksperci.
Łatanie dziury budżetowej kosztem przyszłych emerytur — tak eksperci określają pomysł Tuska, "

www.pb.pl/a/2010/11/18/Tusk_zabiera_zysk_z_akcji?readcomment=1#comment
kom. / 78.88.93.* / 2010-11-18 09:35
pewne widełki tak jak pewne pieniądze i władza
magnes dziurawego budżetu
kom. / 78.88.93.* / 2010-11-18 10:03
intratne posady w zadłużonych budżetach samorządowych,
które pokazuje zegar zadłużenia Polski
arch / 2010-11-18 11:07 / Tysiącznik na forum
-spoko .- koncierta nie budiet , € toże nie budiet patamu szto donalu i vincentu zapi.zdili patiefon .

22.10. Warszawa (PAP) -"... dług publicznyw 2009 r. ukształtował się na poziomie
---97 mld zł, co stanowi -7,2 %PKB, natomiast dług publiczny wyniósł 684 mld zł, tj. 51%PKB. Wg Ministerstwa Finansów w 2010 r. deficyt sektora wyniesie
-- 112 mld zł, tj. -7,9 % PKB, a dług 782 mld zł, tj. 55,4 % PKB"
www.bankier.pl/wiadomosc/Dlug-publiczny-w-2010-wyniesie-55-4-proc-PKB-2231334.html

EBOR: Obciążenie długiem publicznym ryzykiem dla Polski

17.11. Londyn (PAP) - Polska rosnące obciążenie długiem publicznym oraz wszelki niekorzystny obrót wydarzeń w eurostrefie są dla niej ryzykiem coraz wyraźniej widocznym.

Konkluzja ta sformułowana jest w najnowszym raporcie (Transition Report 2010) Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), udostępnionym w środę.

www.bankier.pl/wiadomosc/EBOR-Obciazenie-dlugiem-publicznym-ryzykiem-dla-Polski-2245007.html

Zebyśmy tylko nie skończyli jak Argentyna
Bernard+ / 83.27.78.* / 2010-11-19 18:20
Dawno dawno temu pisaliśmy na ulotkach: Rada pije kasa płaci Zorro ratuj wypłata się traci.
To wredne jak zamiast rozwiązywać problemy likwidując ich przyczyny rządzący starają się podstępem zdobyć pieniądze na pokrycie złych skutków swoich nieuczciwych, kłamliwych, nieudanych reform, które sami psuli ze strachu przed rozwydrzonym przywilejami elektoratem uchwalając i utrzymując system kosztownych przywilejów degradujących zdolność narodu do uzyskiwania szybkiego i efektywnego rozwoju gospodarczego. Politycy złym prawem stale psują jakość Naszego Państwa zadłużając je w tempie rosnącym po krzywej wykładniczej. Zawodowi kłamcy uzyskali większość w sejmie i senacie, dorwali się do publicznych pieniędzy i nic dobrego nie robiąc dla rozwiązania problemów, które powodują, że 38 milionów Polaków wypracowuje rocznie PKB takie same jak wypracowuje sobie 9 milionów Szwedów. Polscy zawodowi Politycy siedzący w parlamencie d 20 lat kombinują stale, kogo by tu jeszcze można oszukać i okraść z owoców jego pracy aby na jeszcze jedną kadencję udało się wytrwać przy publicznej kasie i uchwalać sobie dla siebie pensje apanaże emerytury i diety!

Jak Władza mówi, że chce Naszego dobra to ludzie czym prędzej dobrze schowajcie swoje dobra. Aby obronić nasze pieniądze mamy tylko jeden sposób obrony trzeba wypędzić z sejmu i senatu kartka wyborczą wszystkich odpowiedzialnych za to, że jesteśmy najbiedniejszym narodem w Unii Europejskiej bo mniejsze PKB na głowę mieszkańca od nas Polaków ma już tylko Rumunia i Bułgaria. Odpowiedzialni są za to znani z imienia i nazwiska wszyscy, którzy od 1994 roku do dziś zasiadają w sejmie lub senacie to oni najbardziej swoimi ustawami z roku na rok kadencji na kadencję psuli Państwo Polskie. To Oni wyhodowali kilkumilionową kastę uprzywilejowanych 40 letnich emerytów oraz właścicieli ziemskich żyjących na koszt zaledwie 5,5 miliona Polaków którzy swoją pracą wytwarzają całe PKB do podziału pomiędzy 38 milionów Polaków w tym 4 miliony uprzywilejowanych emerytów ogromną liczbę urzędników rządowych i samorządowych + 3 miliony pracowników kosztownych a nie efektywnych instytucji budżetowych jak ZOZ - y i agencje oraz zakłady budżetowe. To Ci politycy zadłużyli nasze państwo czyli Nas Naród na ponad 730 miliardów długu publicznego.
Czas najwyższy odświeżyć parlament z zawodowych polityków którzy przez 20 lat życia w Sejmie i Senacie w ogóle już nie znają problemów ani trosk zwykłych nieuprzywilejowanych obywateli zmuszanych do płacenia za ich byle jak stanowione prawo.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy