24X - 28X

tedchom / 2011-10-23 23:59
Otwieram kolejny tydzień licząc na zieleń bo tak jestem częściowo załadowany
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-10-31 07:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrzę na wykres USD/JPY i wygląda na to,że BoJ się zdenerwował i mocno w nocy zainterweniował. Jeśli wypchnęli jeny za dolary,to dolar się umocnił. Dlatego taki efekt także na innych parach+surowce. Zobaczymy na ile to będzie trwałe,a na ile chwilowe. Zachowanie indeksówTASE(2% spadki) w niedzielę sugeruje jednak jakąś korektę,realizację zysków.
G77-nielg / 178.232.214.* / 2011-10-31 09:10
A co myślisz o złotku odbiło od twojego oporu czyli ok 1745-47 już teraz kierunek 1540 czy jeszcze może wrócić w rejony 1744 w najbliższym czasie?pozdr
Zeus52 / 2011-10-31 16:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zauważyłem. Najpierw się precyzyjnie zatrzymało,nie chcąc iść wyżej,mimo silnego wzrostu ED,a teraz zwrot w dół. Ale te zejście dzisiaj też nie jest zbyt silne...a właśnie po korekcie można ocenić chęć do dalszych wzrostów. Hmmm...na razie złoto słabo spada,mimo EDa i wcześniejszych sugestii...to jest nadal pod obserwację.
G77 / 2011-10-31 18:32
Nom , mały kontrkcik s otworzyłem i narazie obserwuje jak idzie nie w tą strone ;)pozdr
Zeus52 / 2011-10-31 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Są dwa sprzeczne ze sobą fakty. Gold,jeśli wziąć pod uwagę wstęgi Keltnera,to cofnęło się tuż przed dotknięciem górnej,a jej naruszenie byłoby zanegowaniem poprzednich,pesymistycznych prognoz...i to powinien być zły znak. Cofnięcie przed górną wstęgą,zwykle oznacza powrót do wcześniej wygenerowanych sygnałów spadkowych,a więc powrót do dolnej wstęgi i jej dziurawienia w dół. Jednak patrząc,co wyprawia się na świecach i traktując to jako odejście także od poziomu oporu...jak widać,słabe odejście,połączone z zakupami(dolny cień)...to daje sygnał wręcz przeciwny. Aby to pogodzić,myślę że będzie jeszcze jutro zejście po cieniu i to dopiero rozstrzygnie o najbliższym kierunku. Jednak nawet w razie wzrostów jutro,czy w następnych dniach,dopóki nie nastąpi naruszenie górnej wstęgi Keltnera,nadal złoto źle wygląda i nadal wzrosty traktuję,jako tylko korektę spadków. Potrzebne jest choćby naruszenie górnej wstęgi górnym cieniem. A tego,jak dotąd nie było. Ciągle pod obserwacją,właśnie z powodu tych sprzeczności. Także miedź jest w podobnej sytuacji,choć tu jestem większym optymistą.
max1224 / 2011-10-28 17:11 / Tysiącznik na forum
cóż po takim wyskoku i na koniec tygodnia można zyski realizować ... odpoczynek się przyda
Zeus52 / 2011-10-28 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do tego dochodzą bardzo dobre wyniki spółek kurierskich i transportowych,traktowanych jako prognostyk dla gospodarki. Akurat nie wiem,dlaczego np Piotr uwziął się na jakąś mało znaną spółkę kurierską(jej nazwy nie przytoczę,bo nie pamiętam,nigdy jej wcześniej nie słyszałem),która podała akurat złe wyniki...może dlatego,że to wyjątek wśród spółek kurierskich i pasuje,jako jedyna do teorii...:). Za to zupełnie pominął FEDEX...super powalające wyniki+jeszcze lepsze prognozy...a to już wiele mówi.
Zeus52 / 2011-10-28 20:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. A czy można w takim tempie jechać(do kogoś znajomego poniżej)? Oj można! Można! I to pod same szczyty. Taki zasięg ma"diament"z połowy października. Także Keltner sugeruje wyraźnie ostrą jazdę na północ i to w niemałym tempie. Pozostaje poczekać na budowę szczytów RSI w strefie 70+.
max1224 / 2011-10-28 20:11 / Tysiącznik na forum
janki wnet odrobią straty a nam jeszcze z 15% zostanie do odróbki
Zeus52 / 2011-10-28 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Weź pod uwagę,że właściwie to niewiele się stało. Została wytyczona pewna mapa. Czekamy więc na konkrety w listopadzie właśnie,na następnych szczytach. Pozostają,zgodnie z sugestią z resztą,dane.
max1224 / 2011-10-28 21:06 / Tysiącznik na forum
oczywista sprawa ... tylko trochę to nieładnie jak się więcej spadało, a teraz nie nadąża za rynkiem ... o tę dysproporcję chodzi reszta jasna weź DAX ten wczoraj 5% ponad i dzisiaj też leciutko zielony
Zeus52 / 2011-10-28 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jakby potwierdzeniem tego poniżej jest opinia Gminnej Spółdzielni:że wszelkie działania polityków w strefie euro są bez sensu. Fundusz EFSF,nie tylko jego poszerzanie,ale istnienie jest zbędne,ponieważ sam ECB poradziłby sobie bez problemu,na dodatek lepiej z tzw"kryzysem zadłużenia"....panika na rynkach spowodowała nierozsądną panikę wśród polityków,którzy tworzą coś na wyrost. Tak można zrozumieć wypowiedzi analityków Goldmann Sachs.
Zeus52 / 2011-10-28 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
A spadać bez sensu o 15-20% w ciągu tygodnia,to było ładnie? Dlaczego nie ma więc rosnąć w takim tempie? Wiem,japońskie przysłowie mówi:"łatwo zbiega się z góry"...ale w określonych warunkach,to i pod górę frunie się,jak na skrzydłach. Tak się złożyło,że mamy i uspokojenie w strefie euro,a na dodatek w tym samym czasie dane. To już taka masa krytyczna się zebrała(jeśli chodzi o dane),że po nałożeniu na działania polityków,musiał nastąpić wybuch. Nie wszyscy obserwowali np Baltic Dry Index...większość dopiero teraz przeciera oczy ze zdumienia:co też ci analitycy i ekonomiści od siedmiu boleści,gadające głowy w T.V.,nam wcisnęli? I jak mogliśmy łykać ten kit? Bo sama sprawa strefy euro by nie wystarczyła. Z resztą,był taki moment,że już zaczęła się realizacja zysków(intraday,po porozumieniu)...ale nadeszły dane. Dane o PKB+wcześniejsze o zakupach,później o zamówieniach,dziś Michigan...nie,tego nie dało się zdzierżyć..."To oni nas robią w trąbę. I to na żywca. Największa masowa superhipnoza,sztucznie wywołana histeria kryzysu",zawołały niedźwiedzie...i uciekły.
Roll / 89.68.159.* / 2011-10-27 20:49
http://www.youtube.com/watch?v=YJ5jJYkgM4U

Bull rally do marca 2012? ;)
max1224 / 2011-10-27 18:35 / Tysiącznik na forum
stasiek 4 pkt. powyżej średniej MA200 (1274,21),
Zeus52 / 2011-10-27 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dane,dane,dane...zobacz odczyt PKB Stanów.
szalony inwestor / 2011-10-28 08:12 / Tysiącznik na forum
huraoptymizm to ostatnia.faza.zwyzki trzeba byc.ostroznym
ja sie juz.pozbylem czesci akcji(kghm) wole powolne.spokojne.wzrosty
co szybko.rosnie.to.szybko.spada
szalony inwestor / 2011-10-28 09:56 / Tysiącznik na forum
mialem eski od.wczoraj ale.cieklem i sie do nich do.wtorku nie.dotykam niech sie.rynek wyszumi i emocje.opadna.wzrosty.wg mnie.beda.max.do.wtorku potem korekta
privy / 2011-10-28 10:41 / Tysiącznik na forum
To bardzo możliwe zwłaszcza, że rynki zbliżyły się do oporów wynikających z różnych rzeczy. To najlepszy moment na korektę.
szalony inwestor / 2011-10-28 11:29 / Tysiącznik na forum
czy to juz czas na wejscie.w.fundusze chinskie?
tak doradzilem koledze mam nadzieje ze.zarobi troche na.tym
Zeus52 / 2011-10-28 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
W/g mnie to już najwyższy czas. Właściwie to już jest w niedoczasie...
jerzy3000 / 83.31.221.* / 2011-10-29 15:53
jak beda to od nowego roku dopiero - takie dluzsze - rynek musi sie rozbujac i zachecic
privy / 2011-10-28 09:47 / Tysiącznik na forum
Takiego tempa utrzymać się nie da, odchylenia są już bardzo duże więc należy spodziewać się korekty bądź ruchu w bok. To będzie sporo mówić o tym co dalej. Najciekawsze jednak było to, że eur/chf kompletnie miał gdzieś tę zwyżkę. Może to elekt ''wyrównywania ciśnienia'' po interwencji SNB.
max1224 / 2011-10-27 23:04 / Tysiącznik na forum
widziałem a jakże ... tyle że nadal z podziwu nie mogę wyjść nad tym co zrobiła Radwańska (oj to się oglądało!!!)
Zeus52 / 2011-10-27 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Porównaj ED-a i gold...zdaje się,że doszło w punkt. Teraz dopiero zaczyna docierać do gold...QE3? Jakie QE3? Przecież jednym z warunków jest utrzymujący się przez pewien czas PKB poniżej 2%....a tu"nagle"skok z 1,5% do +2,5%. Mają problem. Jeśli teraz ED się skorekci...
Zeus52 / 2011-10-27 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak zwykle nie miałem czasu.
tedchom / 2011-10-27 12:55 / Tysiącznik na forum
Póki co to dzisiejsza sesja wygląda ciekawe jak flaki z olejem nic nie wiadomo z tej sesji chyba, że po południu cokolwiek się zmieni
Shadowm / 2011-10-27 10:41
Witam po dłuższej przerwie Panowie! Nie było mnie na forum przez dłuższy czas ze względu na sporą przeprowadzkę. Niestety z tego wszystkiego nie miałem okazji dokładnie obserwować sytuacji na rynku i przegapiłem pociąg. Widzę, że nastroje co do przyszłości są wciąż podzielone. Zeus, wieszczysz wzrosty na staśku, ale co z naszymi? Dzisiaj od rana hura optymizm, ale przydałby się w końcu jakiś oddech na Wigu...
privy / 2011-10-26 10:57 / Tysiącznik na forum
Dziś się przekonamy ile prawdy jest w słowie ''unia''. Mam wrażenie, że ten cyrk się dziś nie skończy.
Uqui / 130.149.49.* / 2011-10-25 19:11
Ale ladnie zloto ze srebrem wystrzelily. Czy to juz koniec konsoli?
Zeus52 / 2011-10-25 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Technicznie nic nadzwyczajnego. To o czym niegdyś pisałem a privy ujął to w szczegółowy poziom...1720 i coś tam,z kawałkiem..."to ładny kawał drogi w górę". A chodzi o linię szyi podwójnego szczytu. W dłuższym terminie i tak nadal źle wygląda.
szalony inwestor / 2011-10-25 22:05 / Tysiącznik na forum
jak.sie odnosicie do dzisiejszej przeceny w usa?
ja licze ze.jutro.tragedi.nie.bedzie
licze.na.to.ze.dojdziemy.wyzej przed jazda.w.dol
janki zawsze.wszystko popsuja
privy / 2011-10-25 22:42 / Tysiącznik na forum
Możemy zobaczyć nawet 1190. Na kreskach dziennych mam tam wstępny sygnał sprzedaży. Ta korekta była zwyczajnie za mocna i była na niej aktywność większa niż wczoraj. Dla mnie to mimo wszystko ostrzeżenie zwłaszcza, że mamy zamknięcie poniżej piątkowego close.
max1224 / 2011-10-25 23:46 / Tysiącznik na forum
wg ichimoku stało się dokładnie to o czym wspominaliśmy wczoraj z Zeusem w dyskusji powrót do wybitej chmurki bessy stanęło na lini w punkt na staśku a cieniem liznęło na DJ
Zeus52 / 2011-10-26 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
I efekt widzimy dzisiaj. Chęć do wzrostów jest przemożna,co widać po wykresach. Niedźwiedzie tak właściwie,to w najbliższym i średnim terminie nie mają nawet szans na pomyślenie o korekcie...to byłoby zupełnie bezsensowne działanie. Pod prąd nie popłaca. O tym właśnie pisaliśmy z maxem. Ichimoku,Keltner itp...S&P500 może nawet zbliżyć się i zaatakować kwietniowe szczyty...choć pewnie,że nie w jednym ruchu.
max1224 / 2011-10-26 22:13 / Tysiącznik na forum
to ichimoku wrzuciłem na bloga dla wizualizacji tego o czym pisaliśmy no i może ktoś coś z tego skorzysta;)
Zeus52 / 2011-10-27 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
O! Tak właśnie,jak w tej chwili przefrunął nad "super-opór"...ot to,ot to...śladami Nasdaq i DJIA.
max1224 / 2011-10-27 18:30 / Tysiącznik na forum
teraz niech utrzyma się powyżej do zamknięcia
Zeus52 / 2011-10-27 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i na dolarze USD/PLN po prostu masakra....i żeby nie było,że nie ostrzegałem
Zeus52 / 2011-10-27 08:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że choć jakaś realizacja przy 1260p. na Staśku jest możliwa,tak teoretycznie,to jednak zakres proporca jest tak olbrzymi,a odległość do tzw super-oporu tak mała,że Stasiek może przez ten opór po prostu przefrunąć bez nawet postoju. A skorekcić się później,już jako typowy ruch powrotny do przebitego oporu.
max1224kom / 83.29.221.* / 2011-10-27 08:46
np. taką luką jak wig20fut tworzy ... choć osobiście nie lubię wysokich otwarć
Zeus52 / 2011-10-26 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę może na wyrost napisałem o kwietniowych szczytach,bo na razie nie powinienem. Ale jednak o kwietniowych szczytach myślę. I to w całkiem niedługim czasie. Choć oczywiście,zgodnie z techniką,powinienem pisać nadal o jedynie korekcie spadków. Ale i tak myślę o 1400-1450p. na S&P500 i to w ciągu max 2 miesięcy. I nic na to nie poradzę. Tak to widzę. A wracając do ichimoku...gdy Stasiek wyfrunął ponad chmurkę(także pozostałe indeksy),to nawet nie wypada moim zdaniem,pisać że"Stasiek jeszcze jako tako się trzyma"...nie powiem nic więcej. Ten kto to napisał z pewnością wie do czego piję. Ładnie się trzyma..."jeszcze jakoś się trzyma". Ciekawe....pewnie,że się trzyma. Trzyma się,bo wybiera się na rekord w tym roku. I nie tylko Stasiek. Zobacz,jak dołączają kupujący,przy najmniejszym zwrocie,natychmiast skup,obrona na zwiększonych obrotach. Jakaś korekta,lub raczej konsolidacja będzie pewnie na 1160p....tak teoretycznie mogło by się stać... Co do złota. Faktycznie mamy lokalne sygnały zakupu...ale to wszystko pod LS. To jest dokładniej na 1745-7$. Ale wczoraj ktoś,jeden z członków FED,powiedział rzecz zupełnie nierealną,a mianowicie że FED szykuje się do jak najszybszego wprowadzenia QE3...a wszelki"dodruk"złoto uwielbia. A teraz rynki potrzebują paru dni na przetrawienie tego. Zanim dojdą do wniosku,że to jest wręcz rzecz o znikomym prawdopodobieństwie. Parę dni,to akruat czas na dojście gold do LS podwójnego szczytu. A później się zobaczy. Jakie rozmiary przyjmie spadek. Czy warto próbować szczęścia z gold. Korekta ruchu pokaże,jak rzecz się ma.
Uqui / 130.149.49.* / 2011-10-25 19:36
To prawda, technicznie srebro tez zatrzymalo sie pod kluczowymi poziomami - pierwszy z nich to okolice 33.15$. Teraz zobaczymy czy jest ochota na wyzej, bo tak jak piszesz poki co sytuacja w srednim terminie bez zmian.
Zeus52 / 2011-10-25 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na gold jest jeszcze miejsce na podobny skok,jak dzisiejszy(może raczej w kilku mniejszych świecach. I to technicznie możliwe,a nawet wskazane,by wypełnił się ruch powrotny do linii szyi. Dopiero wybicie powyżej anuluje długoterminowy sygnał sprzedaży. Tylko anuluje,a to nie jest nawet równoznaczne z takimże sygnałem zakupu. Musiała by ewentualnie powstać jakaś konkretna formacja odwracająca.
privy / 2011-10-25 20:40 / Tysiącznik na forum
Z tym złotem to się trochę układ sił zmienił. Bodaj w czwartek wstępny kupna a dziś dym na górnej kresce kanału. Jeżeli jutro nie nastąpi wyraźne cofnięcie to zacznę dopuszczać do siebie myśl o powrocie złota do TW.
Zeus52 / 2011-10-25 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znowu chodzi o czas,timin. Krótkoterminowe sygnały kupna,a nawet średnioterminowe(pozytywna dywergencja RSI),to już mamy od dłuższego czasu. A teraz te"W"...ale zasięg tego"W",to właśnie ruch powrotny,akurat do LS podwójnego szczytu. Póki więc ten podwójna wysokość"W",a jednocześnie super-opór,nie zostanie pokonana...nadal mamy tylko korektę spadków. A dzisiejsza świeca? Cóż,nie zdziwi mnie jutrzejsza,odwrotna.
privy / 2011-10-25 21:24 / Tysiącznik na forum
Tak może być.
max1224 / 2011-10-25 21:09 / Tysiącznik na forum
szczególnie, że na fibo zbliża się do 38,2%, a to około 1730
Zeus52 / 2011-10-25 18:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi...nasi nabigosili z Ecofinem...ale za sami nie bardzo się tym przejęli(Wig20)
max1224 / 2011-10-25 18:39 / Tysiącznik na forum
przyczajka pod MA200 z jednoczesnym testem chmurki jak wczoraj chciałeś tak dzisiaj masz ... jak tu nie wierzyć, że nas czytają i jeszcze jedno wrzucę Ci na skrzynkę co dziś dostałem, porównaj z tym co wczoraj na blogu też dość ciekawe
Zeus52 / 2011-10-25 19:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo są inni o zbieżnych osądach,albo udaje nam się wyczuć rynek... A już samo to,że rynek robi to,co zaplanowaliśmy świadczy o tym,że takich jak my jest spora grupa...inaczej rynek tak właśnie by nie reagował...duża grupa myśli podobnie. To takie trochę"masło maślane"...
szalony inwestor / 2011-10-25 19:29 / Tysiącznik na forum
ja ostatnio rynku ne czuje... coz nie.zawsze.mozna miec.racje
Zeus52 / 2011-10-25 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Są takie momenty,że zadyma robi się okrutna. A zwłaszcza,gdy nie układa się coś,co z oczywistych względów wydaje się pewne...trudno się wtedy przestawić...ale to rynek zawsze ma rację,nie my, Z resztą,czasami można się z rynkiem spierać,a chodzi czasem o termin,a właściwie o timing.
max1224 / 2011-10-25 19:59 / Tysiącznik na forum
każdy ma coś o czym wspomina szalony
szalony inwestor / 2011-10-25 21:42 / Tysiącznik na forum
dzis sie spdziewalem wzrostu a.tu zonk...
ale nadal licze na wzrosty do konca miesiaca
Zeus52 / 2011-10-25 19:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki,już dostałem. Także Rumburak mi akurat to samo dziś podesłał(pamiętasz go?). Ja też czasem sobie żartuję,że"chyba nas czytają"...wiadomo,że to żart. Po prostu są inni o zbieżnych osądach...
max1224 / 2011-10-25 19:18 / Tysiącznik na forum
no jasne wszak wszyscy patrzymy na to samo :)
Zeus52 / 2011-10-24 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jest taka sprawa. Może dziwić rajd surowców,wobec takiego sobie,nienadzwyczajnego wzrostu EUR/USD.Ale jeśli popatrzeć na surowcową parę AUD/USD,to raczej nic w ruchu na surowcach dziwnego.
Zeus52 / 2011-10-24 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fakt jest też taki,że na jankeskich indeksach coś na kształt jakiejś dywergencji na MACD się szykuje.Ale na razie nie wiadomo,co z tego wyniknie,czy się w ogóle wykształci.To nie jest na razie powiedziane,że powstanie.Szykuje się,ale niekoniecznie do niej musi dojść.Wypada poczekać i poobserwować.
max1224 / 2011-10-24 21:05 / Tysiącznik na forum
no to się o nas pobiją co tylko moody's straszy obniżaniem nam ratingu , to S&P ma zamiar podnosić, dobre mi się podoba
Zeus52 / 2011-10-24 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
BNP Paribas: PKB Polski w 3 kwartale nie powinno odbiegać od pozostałych kwartałów i wynieść około +4%. S&P ma zamiar podnieść rating Polski. Ale trzeba uczciwie przyznać,że S&P jest właśnie w tyle za pozostałymi agencjami i ma zamiar to po prostu skorygować w górę.Ale jednak. Moment wybrany w sam raz! hi,hi,hi...
0 / 89.68.159.* / 2011-10-24 15:10
Niezawodnie idziemy na rajd Św. Mikołaja.
Zeus52 / 2011-10-24 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
To za wcześnie. Rajd będzie po korekcie(po już tylko ruchu powrotnym do przebitych oporów)którą przeczuwa privy.
privy / 2011-10-24 11:12 / Tysiącznik na forum
W piątek obroty były cienkie jak pasztecik w stosunku do zmienności, dodatkowo fut na na zamknięciu to ucieczka niedźwiedzia i realizacja zysków przez część byków (duży wolumen na małej zmienności).

DAX prawdopodobnie w formacji harmonicznej jedynie stasiek się jeszcze trzyma, ale pod czujną obserwacją przez słabą piątkową aktywność. Tu też formacja harmoniczna tylko w cenach intra.

Edek poszedł po stopy na 1,3950 a tam nic nie było a wręcz przeciwnie, dostał porządną kontrę. Wniosek nasuwa mi się taki, że to bardziej przypomina coś do zamykania zarobionych pozycji niż otwierania nowych.

W piątek oczywiście pojawiły się sygnały kupna na indeksach. Wspomniane formacje harmoniczne dają szansę na wzrost, ale wzrost ograniczony, którego minimalny zasięg został już wypełniony. Co dalej? Zejście pod piątkowe zamknięcia powinno wzmóc czujność i to bardzo.

To tak dla przeciwwagi obozu optymistów.
szalony inwestor / 2011-10-24 11:46 / Tysiącznik na forum
witam po dluzszej przerwie pewnie mieliscie nadzieje ze nie wroce ...ale juz jestem
widze ze tu wszyscy maja bycze zapedy
privy-gratuluje czujnosci
ja oczywiecie gram s od 2348
jak sp500 przekroczy 1260 zrobi korekte i 1260 okarze sie wsparciem to moze uwierze we wzrosty
mam tu ciekawy link dla bykow
bycmoze to znacie bycmoze nie
http://www.harmonictrading.pl/
max1224 / 2011-10-24 21:03 / Tysiącznik na forum
to na razie wtopa na tych eskach ... witaj po przerwie;) co do 2450 to taka nieścisłość drobna, bo właśnie w środę będzie ogłoszony plan działań, (będzie po myśli inwestorów = odpał, nie = zwała) no i nie bez znaczenia poziomy jankeskie wszyscy tu staramy się czuwać ... niektórzy tylko reagują w kontekście funduszy ... ot choćby ostatnia korekcina wiadomo było, że będzie (możesz nawet sprawdzić na blogu poziomy) inna sprawa, że nie było sensu wychodzić z rynku,
szalony inwestor / 2011-10-24 22:19 / Tysiącznik na forum
strata 12 pkt na.kontrakt to nic wielkiego
w srode politycy zatwierdza pakiet ratunkowy inaczej nie.moze byc . bedzie euforia a potem korekta ktora pokarze ile.te wzrosty.sa.warte
ja mam troche
akcji (pko pekao kgh lubie plynne spolki)
sprzedam to w pewnie.w.srode.czekam na.euforie
Zeus52 / 2011-10-24 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
To zrozumiałe,że Ty na kontraktach,czy akcjach możesz pogrywać na krótszych i szybszych ruchach i je dobrze wykorzystać...jak jest okazja..pewnie,czemu nie.Jakaś realizacja musi być.Dziwne,gdyby jej nie było.Ale jej zakres? Przed Windows Dressing?
szalony inwestor / 2011-10-25 10:21 / Tysiącznik na forum
realizacja moze byc na poczatku nowego moesiaca. pozatym mysle ze warto obserwowac rynek chinski tam jest duza szansa na koniec bessy i wtedy bedzie mozna wejsc w fundusze rynku chinskiego (w mbanku jest hsbc o ile dobrze pamietam) to moze.dac dobrze zarobic
Zeus52 / 2011-10-25 18:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Akurat Chiny mamy pod obserwacją i od pewnego czasu niektórzy pewnie w portfelach. Kiedyś to było omawiane,a Skandia ze swoim programem(QE2,Chiny,surowce...) jakby"podkradła" pomysł.
Zeus52 / 2011-10-24 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale czas na korektę...cósik,jakby się kończy...data!!! Znowu proponuję rzut oka na kalendarz.
max1224 / 2011-10-24 22:28 / Tysiącznik na forum
mam nadzieję, że ten żarcik wybaczysz ... jasna sprawa, że będzie jak piszesz tylko, że ta korekta zależeć będzie też od tego jak wysoko się wtedy znajdziemy ... może to być w ramach testu wybitych oporów ... może to być na tyle wysoko, że po korekcie będziemy wyżej niż dziś ... może wreszcie teraz wyznaczamy szczyty (osobiście w to wierzę najmniej) nie ze względu na zajete pozycje jest kilka faktów w tym twarde dane, że nie musi być źle
szalony inwestor / 2011-10-25 12:49 / Tysiącznik na forum
moze byc tak.ze.dzis otrzemy sie o 2450 ...byczo to wezystko wyglada chyba dokupie kghm .
Zeus52 / 2011-10-24 21:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy nikt już nie patrzy na inne,niż S&P500 indeksy? Wiadomo,najważniejszy jest szeroki rynek,S&P500. Ale Stasiek nie biega samopas,bez względu na resztę...DJIA,Nasdaq. A gdzie one są???...Czy ktoś to,poza mną widzi? W ogóle obserwuje? Tymczasem:"jak Stasiek przebije 1260p.(to linia szyi RGR!),to się zastanowię". Niezwykle interesujące. Czy na Nasdaq też czekamy na przebicie LS RGR? Bo jeśli tak,to spieszę poinformować,że Nasdaq,owszem,może przebić linię szyi...ale ja wtedy już bym nie wchodził. Bo może ją przebić,ale już tylko w dół. :))
max1224 / 2011-10-24 22:07 / Tysiącznik na forum
patrzę patrzę ... tam dawno po zabawie ... a zerknij na bloga jest jeszcze miedź i ropa ... patrzę patrzę
Zeus52 / 2011-10-24 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miedź mnie nie dziwi...wiesz,sam to(nieco zbulwersowany prognozą ze stooq)rozgryzałem.Nie ma jeszcze formacji odwrócenia na kagi,ale szykuje się inna,liniowa.No i na świecach to już było najwcześniej widać. Świece i wskaźniki. A zerknij na pozostałe indeksy,DJIA
max1224 / 2011-10-24 22:37 / Tysiącznik na forum
taa oczywiście widziałem ... dorzucił bym też dax;)
Zeus52 / 2011-10-24 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Włącz ichimoku,Keltnera itp
szalony inwestor / 2011-10-24 22:24 / Tysiącznik na forum
jak miedz przekroczy cene 347 to dopiero bedzie odpal na.wigu 20
max1224 / 2011-10-24 22:29 / Tysiącznik na forum
tak właściwie to LS podwójnego dnia przebity ... jeszcze potwierdzenie wybicia i masz co chcesz:)
max1224 / 2011-10-24 22:31 / Tysiącznik na forum
ups ... dna oczywiście
szalony inwestor / 2011-10-24 16:47 / Tysiącznik na forum
widze do srody zaliczymy 2450
piterus1 / 87.205.247.* / 2011-10-24 18:38
Czy do środy zdążymy dolecieć do 2450 pkt cięzko powiedzieć, ale drogą w tym kierunku została otwarta.
Zeus52 / 2011-10-24 08:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście gdybania na temat ED są w trybie warunkowym. Teraz czekają na dane PMI z Eurolandu. Jeśli nie będą za bardzo tragiczne,to wybija definitywnie ORGR. Jeśli będzie pozytywna niespodzianka...to tym bardziej w górę. Musiałyby być bardzo złe,by spowodować większe cofnięcie.
max1224 / 2011-10-24 21:10 / Tysiącznik na forum
Ej a czy Ty przypadkiem nie wygrałeś tego dolara z autografem?? PAMIĘTASZ?
Zeus52 / 2011-10-24 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max!!! Faktycznie! Zapomniałem. Muszę się upomnieć u Piotra o swojego wygranego dolara. Z autografem, I to koniecznie,wszak 3 lata nie minęły,a City wzrósł trzykrotnie! A taki był zakład i Piotr to potwierdził,kazał sobie przypomnieć,gdy stuknie 300%
szalony inwestor / 2011-10-24 22:30 / Tysiącznik na forum
taki dolar to niezla inwestycja;-)
jakiej spodziewasz sie sredniorocznej stopy zwrotu?
Zeus52 / 2011-10-24 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie wiem...z autografem...unikat!
max1224 / 2011-10-24 22:08 / Tysiącznik na forum
:))
szalony inwestor / 2011-10-24 19:20 / Tysiącznik na forum
jak politycy oglosza ze unia.zostanie. uratowana i zapewnia kase na to. to bedzie 2450
Edimax / 192.249.47.* / 2011-10-24 10:53
Witam,
Zeus52 jak myślisz wchodzic w akcyjne fundusze w tej chwili mBank ??

Pozdrawiam Edimax.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy