25.05-29-05

tedchom / 2009-05-24 00:22
dalej z boku choć minimalnie cieszy ta przecena oby poważniej runęło w dół:)
Wyświetlaj:
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-29 20:47
hej wszystkim
musze cos napisac bo tak nisko, tego watku jeszcze nie widzialam :-)))
privy / 2009-05-29 21:20 / Tysiącznik na forum
Bo nie ma o czym pisać. Jesteśmy stale w hipnozie ruchu bocznego.
max1224 / 2009-05-30 15:02 / Tysiącznik na forum
eh złoto złoto
jak się patrzy na wykres edka i porówna ze złotem w dodatku na wykresie tygodniowym uwzględni pojawiające się tam sygnały i doda fakt że chińczyki też ostro kupują to jedynym argumentem przeciw jest wysoka cena
a w tym wszystkim Xau przeszedł trzydniową korektę niemal w miejscu i pomknął do góry jakby zapragnął przetestować 200 czyli osiągnięte kidyś szczyty
kto wie czy na dzień dziecka nie kupię sobie złotka ???????
lukaszn19 / 2009-05-30 15:22 / Tysiącznik na forum
na razie o zlocie cisza w mediach czyli,ok im wiecej znow bedzie o zlocie sie pisac i mowic to juz bedzie trzeba sie zastanowic nad wyjsciem, a tydz. umiescilem tu wykres CRB BULL TREND HAS COMING http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID3153741&cmd=show[s163679932]&
disp=P lub co powiesz na to http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1209336&cmd=show[s163533125]&disp=O jednakze licze na ten typ korekty gdzie bede mogl dokupic nie teraz jak rosnie i mam juz inne ciekawe miejsce do zakupow ;)
max1224 / 2009-05-30 15:31 / Tysiącznik na forum
nie mów że GM poniżej dolca choć to w sumie łakomy kąsek
lukaszn19 / 2009-05-30 15:47 / Tysiącznik na forum
mowie o fundach tu malo kto z reszta akcjami handluje,juz prawie przesadzone wejscie ale jeszcze troche przemysle przez niedziele
lukaszn19 / 2009-05-30 15:43 / Tysiącznik na forum
obecnie mecze troche polkie akcje( (Lotos od srody i PKN) lotos +8% pkn chyba +3%) zreszta tez pislaem na forum iz warto sprobowac wtedy a GM moze kupie symbolicznie jak strace to malo a jak zyskac to z 300% jak na City kiedys tylko tez male kwoty wtedy wchodzily w gre
max1224 / 2009-05-30 15:28 / Tysiącznik na forum
tak widziałem tam data 21.05 była rewelacyjna ale byłem wtedy od tego wszystkiego oderwany i jakoś brakło przekonania a może po prostu odwagi
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-31 18:00
No i po raz pierwszy cos mi sie udalo :-))) wlasnie z ta data weszlam w zloto a do tego omylkowo nie kupilam pio3. Obecnie mam 20%ml5 i od jutra ok. 5% wigusia.
Lukasz, wykresy robia wrazenie!!!
Lukasz, czy w momencie korekty pozbyc sie zlota? wiesz 2 dni na wyjscie, potem 2 dni na wejscie... moze lepiej poswiecic ten zysk i juz nie kombinowac? a tylko ewentualnie sledzic moment, kiedy dokupic. Caly czas zastanawia mnie temp4...
Pewnie jutro padna jakies przemyslenia, dzis niedziela wiec tak tylko rzucam pytanie korzystajac z chwili czasu. U mnie paskudna pogoda, wciaz leje brrrr
Max, chyba ja Cie przestraszylam przed wejsciem w zloto ;-)
Ale tak powaznie to jeszcze sie nie ciesze, bo jutro moge plakac
lukaszn19 / 2009-06-01 00:06 / Tysiącznik na forum
a czemu chcesz walczyc z trendem raczej dokupuj podczasz spadkow idz za trendem poki nie pojawi sie syg. jego zmiany a wiec gdy juz jestes i masz jakis plus to nie sprzedawaj bo to tylko korekta i nikt nie mowi ze jeszcze nie urosnie poki ona sie zacznie (korekta) jestes w lepszej sytuacji od osob ktore chca jeszcze wejsc i to ich ruch wiaze sie z ryzykiem, a Ty weszlas w dobrym momencie a wiec zostan w ML5 poki nie pojawi sie syg.odwrocenia trendu (i na pewno obserwuj magiczna bariere 1000)
lukaszn19 / 2009-05-30 15:37 / Tysiącznik na forum
a widziales juz ten drugi wykres zlota iscie szarlatanski, a 200 na XAU to rozgrzezwka, ale jest moze troche przesadzony na zlocie 1000 napewno da do myslenia inwestorom dlatego towarowe bezpieczniejsze tam zloto to tylko jakis % reszta to produkty rolne,energia,metale przemyslowe,zywnosc itp. mysle ze w okolicach wakcji rosnaca inflacja od grudnia przelozy sie wlasnie na ten okres i wzrost tych towarow
privy / 2009-05-30 15:53 / Tysiącznik na forum
Jeśli wariant wzrostowy zmaterializuje się, to gdzie zajdzie gospodarka USA?
lukaszn19 / 2009-05-30 16:13 / Tysiącznik na forum
gospodarka juz od jakiegos czasu jest na dnie, wielkie czyszczenie zrobilo tu swoje ,ale wbrew przekonaniom kiedys wyjdzie im to na dobre i tak wogole to temat rzeka, zycie ponad stan przez mieszkancow usa, domy z cenami kosmicznymi itp. zanim znow ruszy troche potrwa, jezeli chodzi o inflacje rosnaca = rosnace towary (tylko z opuznieniem) to i tak mamy spory zapas do wzrostu cen towarow w porownaniu do tego co bylo rok temu, a wiec na razie jest ok (np.ropa wtedy 150 teraz 65), stopy trzymaja nisko by cos ruszylo w gospo. i akcje lubia taka atmosfere niskich stop% i zapewne po wiekszych odbiciach na gieldzie w usa zaczna je podnosic (przynajmniej te krotko termin.), zreszto byl syg. dwa dni temu na obligacjach usa do zmiany kierunku i tu najblizszy miesiac pokaze co dalej, jezeli obligacje rzeczywiscie odbija to rentownosc obligacji spadnie i presja inflacyjna sie troche zmniejszy co odczuja towary po jakies chwili, jednakze to co juz inflacja urosla nie zostalo jescze odzwierciedlone w cenach towarow
lukaszn19 / 2009-05-30 16:19 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID396524&cmd=show[s121123287]&disp=P tutaj wspomniana sytuacja z obligacji i jezeli grasz na walutach to masz tu wolumeny indeksow walutowych moze sie przydac
inny / 2009-05-30 11:36 / Bywalec forum
Ciekawy fragment z blogu Maliszewskiego. Zwłaszcza to o głupocie? cynizmowi? OFE, które przecież wciąż tracą NASZE pieniądze (ostatnio wydało się, że kupowały śmieciowe obligacje ze spółek-matek) wydaje się w 100% prawdziwa i tragiczna zarazem.

"Kilka słów na temat oczekiwanej korekty na rynku akcji. Należy wyraźnie odróżnić dwa typy oczekiwań. Pierwszy typ – oczekuję korekty, więc sprzedaję swoje akcje, gdyż obawiam się, że znowu zacznę tracić pieniądze. Drugi typ – nie kupuję akcji, czekając na korektę, by kupić je po lepszych, niższych cenach.

W moim przekonaniu mamy właśnie do czynienia z tą drugą sytuacją. Wielu dużych uczestników rynku została zaskoczona skalą odbicia w górę i pozostali bez akcji portfelu. Ich sytuacja jest nieciekawa. Gdy kursy akcji spadały tracili sporo. Wreszcie zdecydowali się sprzedać swoje akcje obawiając się dalszych spadków.

Gdy spadki się zatrzymały i pojawiło się mocne odbicie, inwestorzy tacy nie mają czym odrabiać straty. Zaklinają więc „deszcz” przekonując wszystkich dookoła i samych siebie przy okazji, iż spadki muszą się pojawić. MUSZĄ!

Gdy tak wielu czeka na spadek – wielu, którzy nie posiadają akcji w portfelu – spadek może być bardzo płytki. Za wielu chce ustawić się w kolejce do odnowienia swych pozycji na rynku. Wystarczy spojrzeć na paniczne wręcz wypowiedzi zarządzających aktywami w Funduszach Emerytalnych. Fundusze Emerytalne niemal przez całą bessę utrzymywały wysoki udział akcji w portfelu aktywów. Wieszczcie na początku 2009 roku fundusze zdecydowały się (niemal jak jeden mąż) sprzedać duże pakiety akcji. Teraz gdy rynek rośnie, z przerażeniem stwierdzają, iż w ich portfelu jest rekordowo niski udział akcji – zaledwie kilkanaście procent aktywów przypada na akcje. Złośliwi zapewne przypomną sobie wypowiedź prezesa OFE Commercial Union sprzed kilku lat „nie mamy problemów ze sprzedaniem dużych pakietów akcji nie obniżając kursu, gdyż płynność zawsze chętnie nam gwarantują nasi NATURALNI PARTNERZY”.

Być może to właśnie owi NATURALNI PARTNERZY zapewnili naszym OFE płyność, gdy te chciały się pozbyć dużych pakietów akcji."


Czyli to OFE odpowiadają za styczniowo -lutową panikę. Sam pamiętam wypowiedź OFermy z marca, gdzie chwaliła się, ze w akcjach to mają dużo poniżej 20%. A na szczycie hossy mieli 40%. Ale premie i zyski samych OFE rosną i rosną.
privy / 2009-05-30 13:39 / Tysiącznik na forum
A co Ty o tym sądzisz? Czy masz jakąś wizję rynku?
lukaszn19 / 2009-05-29 22:16 / Tysiącznik na forum
jest o czym przeciez na surowcach i towarach mega wzrosty juz od jakiegos czasu tylko wiekszosc pozbyla sie tych fundow, a tu dalej w gore (tydz. temu pisalem o mozliwosci powiekszenia ml5 i sh1 ale oglnie panowal wtedy odwrot na forum a dobrze bylo miec teraz troche tych fundow )
privy / 2009-05-29 23:41 / Tysiącznik na forum
Tak Łukasz masz racje, ja odniosłem się do rynku rodzimego, ''sprawnego inaczej''. ML5, liczyłem/(śmy) na korektę pozbywając się tych fundów, ale zielony słabnie i słabnie i złotko rośnie tą słabością i rośnie pomimo przegrzanych wskaźników. Decyzja bardziej rozsądkowa niż techniczna.
lukaszn19 / 2009-05-30 01:45 / Tysiącznik na forum
a czy spogladasz na wskazniki dlugoterminowe gdzie syg. kupna zlota dopiero co zostal dany w tym tyg., wykres CRB gdzie RGR zostalo ukonczone 2 tyg. temu, gdzie spadki nawet 3-4 dni z rzedu nie zmieniaja ogolego trendu, rosnaca znacznie rentownosc obligacji ktora wskazuje na rosniecie inflacji, a na taka sytuacje towary reaguja ja grzyby na deszcz tylko troche w opuznionym terminie, wskazniki dzienne rzeczywiscie przegrzane i korekta w przyszlym tyg. wcale nie zaszkodzi ogolnej sytuacji, BDI rosnie z tyg. na tydz. coraz bardzie mysle ze rowniez wiesz co to oznacza, a ten wskaznik to rzeczywiste zamowienia a nie tak jak z danymi o nieruchomosciach, pomysl nad tym.... czy na pewno nie jest to decyzja techniczna
privy / 2009-05-30 14:11 / Tysiącznik na forum
Łukasz, masz może jakąś inną stronę z BDI niż ta z investmenttools?
lukaszn19 / 2009-05-30 15:07 / Tysiącznik na forum
czesto trafiam na BDI na stronach "public charts" ale nie pamietam dokladnie na ktorych lub http://stockcharts.com/h-sc/ui , jak trafie na jakis ciekawy projekt nap.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-29 21:25
no to ja tak dla podtrzymania watku zapytam o temp3 i 4 , ladnie poszybowaly i kusza mnie strasznie, ale to juz chyba za pozno, zeby w to wchodzic?
ps. no normalnie, beze mnie watek by upadl
ha ;-)
tedchom / 2009-05-29 22:29 / Tysiącznik na forum
dzieki kinia:)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-31 18:08
bardzo prosze :)
privy / 2009-05-29 22:19 / Tysiącznik na forum
Brazylia, Rosja to rynki ''ropne'', ropa w górę i one też. BRIC był na pewno najlepszą inwestycją i na sygnałach kupna trzeba zawsze rozważać kontekst wyboru Polska - inne EM. Co dalej? Poanalizujemy jeszcze na razie trzeba odpocząć.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-29 22:15
ojej, to oczywita oczywistosc , ze zartowalam z tym ps.
dobrej nocy wszystkim, tym obrazonym tez ;-)
myfa / 2009-05-29 20:54 / Bywalec forum
cicho bo czerwony kolor dominuje, jedynie zlotko i ropa w gore :)
ebi / 2009-05-29 07:37 / Łoś giełdowy
Witam wszystkich tutaj

Prosze o podpowiedź. Ciekawi mnie wycena Allianz walutowy.Np. za 27 dolar i euro w góre a fund -0,10%. Czy to obligacje tak spadły? Czy fundusz ma jakąś skomplikowaną wycenę?
I jeszcze jedno.Z której godziny fundy w mBanku robią wycenę walut przy rozliczeniu dnia?
A tak przy okazji ,który warto fund wybrać oparty na walucie? Wiem ,że to wątek nie mbankowy ,ale tutaj jest większość.
INNY . Mogę liczyś na ciebie?

Dziękuje serdecznie jak ktoś mi podpowie.
u2mart / 2009-05-29 12:27 / Tysiącznik na forum

Np. za 27 dolar i euro w góre a fund -0,10%

Za 27 maja odpowiednio -0.16% dla euro a zielony -0.73%
Jeśli dobrze myślę to wycena która powinna być podana dziś za 28 maja będzie do przodu bo dolar +2.22 a euro +1.27

Z której godziny fundy w mBanku robią wycenę walut przy rozliczeniu
dnia?

No chyba dany kurs NBP za każdy dzień
A co do fundów walutowych to zależy czy chcesz inwestować w dolca czy euro.
Najbardziej popularny to unidolar obligacje a co do euro np.DWS Euroobligacji
ebi / 2009-05-29 21:23 / Łoś giełdowy
Super.Dzięki za info.Tak więc wykresy dolara i euro np. w Ispaq na www.stooq.pl mają się nijak do wycen NBP.
Barny / 195.205.24.* / 2009-05-29 07:25
Złoto dalej do góry
a miała być korekta :\
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-28 22:40
No i dobra kupie jutro 10% wigusia (tak na probe). Szkoda, ze jeszcze dzis sie nie da.
Jednak licze na odbicie i tez chce jechac na urlop ;-)
dobrej nocy
privy / 2009-05-28 18:04 / Tysiącznik na forum
Oj spółki złota dzisiaj sobie urosną, że hej. Do tego zielony ponad +2%. Straszne zamieszanie jest na rynkach, nie wiadomo czego się spodziewać. Jak już jankesi robią takie ''windy'' na indeksach to może być znak, że COŚ jest już blisko.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-28 21:25
hej wszystkim :-)))
no i super, choc raz super!!! nio !!!
to cos blisko, to myslisz, ze czas juz sie tego pozbyc? a dolar? tez juz chyba na spadek? prosze o kilka opinii
ps. cisza tu straaasznaaa ostatnio
privy / 2009-05-28 21:41 / Tysiącznik na forum
Kinia dokup może trochę fundów bo coś spadać nie chce :)

Ja u nas żadnych sygnałów kupna nie widzę za to sprzedaży tak, ale. Tkwimy w konsolidacji a sygnały w takim czymś nie są dobre dla funduszy bo mogą być bardzo krótkotrwałe. Dolar różnie, obecny wzrost może wiązać się z końcem miesiąca, czy będzie z tego coś więcej zobaczymy w przyszłym tygodniu. W sumie to sporo rzeczy możemy wówczas zobaczyć.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-28 21:51
no niby tak, ale zobacz ile to juz trwa a mimo wszystko zloto i ropa daly zarobic. Na zloto nawet moje wejscie nie mialo wplywu ;-) Kusi ten wigus, bo tak sobie mysle, ze jeszcze przed sezonem urlopowym gracze beda chcieli zarobic na ten urlop, tak sobie bredze... nie wiem, czy wakacje maja jakie kolwiek znaczenie
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-28 21:36
Hej Kinia :)
Moja (jak najbardziej subiektywna, nie podparta AT opinia) - jutro dzień odwrotu, nie można w nieskończoność ignorować złych danych. Dlatego właśnie we wtorek dałem zlecenie konwersji z ML5 na obligacyjne i gotówkowe ($) - realizacja z dzisiejszą wyceną. Zakładam spadki na giełdach i umocnienie dolara, zwłaszcza w stosunku do naszej złotówki. Pozdr.
P.s.
Czyżby jakiś mecz?
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-28 21:46
no, to ja jeszcze jutro zobacze z tym ml5, jesli zlotko spadnie to moze dolar cos poprawi na +? Jesli chodzi o akcje to wlasnie zuwazylam, ze ich nie mam bo zamiast pio3 kliknelam pio6 czyli zrobilam konwersje z pienieznego w pieniezny, niezle nie? Wiec wychodzi na to, ze ten spadek na WIG-u to nie moja wina, ha :-)))
ps. chyba cala seria, znowu 20 facetow biega za jedna pilka a wszyscy na to patrza, paranoja jakas... ;-)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-28 21:54
Na jutro masz w ML5 "bonus" z dnia dzisiejszego. Wycena za dzisiaj +1,13% obejmuje tylko część dzisiejszego wzrostu i wczorajszy spadek w końcówce sesji. Musiałoby jutro nieźle rymsnąć w dół, żeby pożreć dzisiejszy wzrost. Do tego (mamy nadzieję) tarcza z $.
Co do meczu - jest jeszcze dwóch facetów drepczących prawie w jednym miejscu i jeden ganiający w czarnym gajerku :)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-28 21:58
jupiii !!! bedzie chociaz na prowizje
a no tak, ten w czarnym, co w Polsce tak swietnie zarabia? tylko musi dobrze gwizdac ;-)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-28 22:14
Taaa - nie martwią się kiedy zrobić konwersję i mają w d..... (a raczej w gwizdku) fundy :)
u2mart / 2009-05-28 17:41 / Tysiącznik na forum
Jedno Jankom trzeba przyznać uparci są że hej
Piołun / 94.240.2.* / 2009-05-28 14:53
Witam.Mam prosbe.Prosze o podanie mi nazw indeksow:Indii,Chin i Turcji.Z gory piekne dzieki
max1224 / 2009-05-28 15:24 / Tysiącznik na forum
Indie BSE30
Chiny Hang Seng (HSI), Shanghai B sHare*, Shanghai Composite*
Turcja ISE 100
* indeksy wewnątrz chińskie tylko na HSI handel ogólnoświatowy
inny / 2009-05-28 23:11 / Bywalec forum

Chiny Hang Seng (HSI), Shanghai B sHare*, Shanghai Composite*
* indeksy wewnątrz chińskie tylko na HSI handel ogólnoświatowy


Shanghai B sHare to przecież specjalny indeks dla zagranicznych inwestorów, więc jest "ogólnoświatowy" co by to nie znaczyło.
Dla Indii lepszy jest chyba BSE500, bo wiele funduszy kupuje też indyjskie midcapy.
Wszystko zależy od konkretnego funda.
max1224 / 2009-05-29 08:22 / Tysiącznik na forum
z HSI nie pomyliłeś?
a może to ja pomyliłem w każdym razie HSI jest na pewno otwarty na inwestorów zagranicznych i w tym sensie "ogólnoświatowy"
tedchom / 2009-05-28 14:35 / Tysiącznik na forum
jakos nie chce isc w dół wiec wyszlem z ing4 10% i dokupilem arka3 i pio3 po50% pozdr
privy / 2009-05-27 23:14 / Tysiącznik na forum
Petru widzi już hossę a przynajmniej to, że będzie wyżej, co najwyżej mała korekta po drodze.
max1224 / 2009-05-27 19:35 / Tysiącznik na forum
okropne to czekanie ale cóż cały maj w miejcu na akcjach można by powalczyć a z fundami lepiej nie zmieniać podjętej decyzji po niedzieli pewnie się wyjaśni nowy miesiąc itd itp
###_maciejk / 2009-05-27 21:12 / Bywalec forum
więc czekamy....
Zeus52 / 2009-05-26 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
A propos dyskusji poniżej chciałem na coś zwrócić uwagę. Wejście w akcje? A kiedy będzie realizacja zlecenia! A teraz coś ku uwadze.Chciałem zaznaczyć,że indeks nastrojów konsumentów to,po pierwsze nie dane o gospodarce,ale o nastrojach. To to,co amerykanie mówią,a nie co robią.Ostatnio jest już normą,że każdy następny odczyt jest lepszy,tylko że nie przekłada się to później na wydatki amerykanów...a te dopiero mówią prawdę. Czy już wszyscy zapomnieli o ostatnim rozczarowaniu wynikami o sprzedaży.Nic dziwnego z resztą,że takie nastroje...tyle obietnic! Także giełdy w górę,więc nastroje też lepsze...Nastroje lepsze,więc giełdy w górę...toż to perpetuum mobile. Sprawa następna. Dzisiaj były też dane z gospodarki U.S.A. Czyżby nikt nie zauważył,że z gospodarki,właśnie dzisiaj napłynęły informacje złe,bardzo złe i tragiczne...innych nie było. Nawet umiarkowanych. Znowu mamy następne rekordy spadków. W cenach domów nawet rekord 30 letni. I podsumowując. Czy ktoś pamięta,co to window dressing pod koniec miesiąca? Jeśli nie,to właśnie może się przypatrzyć. A indeks nastrojów to tylko pretekst. Pretekst do niezauważenia złych danych z gospodarki. Pretekst do podciągnięcia wyników do końca miesiąca. Do końca miesiąca! Czyli ten tydzień. I to wszystko! A później? A teraz zlecenia,które zostaną zrealizowane pod koniec tygodnia... No cóż. Pozostawiam to do przemyślenia. Na zakończenie dodam tylko,że indeks nastroju i tak jest na bardzo,baa...ardzo niskim poziomie. On nie liczy się w skali od zera do stu! Pzdr.
Ziiibi Go / 94.240.2.* / 2009-05-29 13:31
Zdrowo przesadziłeś Zeusie.
pchelek / 2009-05-27 08:58 / Tysiącznik na forum
problem w tym ze wydrukowany pieniadz musi sie gdzies zalogowac - jedyne miejsce to gielda - ponadto inflacja pomoze wzrostom - spadki moga byc ale umiarkowane - po prostu jestesmy na jednokierunkowej ulicy [tylko do przodu].
Ceny domow w USA byly z syfitu [troche dykty, pojedyncze okna, drzwi z papieru - takie polskie baraki]
London / 2009-05-27 00:41 / Bywalec forum
Dobrze napisane Zeus52 , mydlą oczy że aż w nie szczypie ;)
inwestor krotkoterminowy / 94.196.234.* / 2009-05-27 00:37
masz racje zeus ten ideks zaufania to odwracanie uwagi od tego co sie dzieje w gospodarce a dzieje sie zle, troche sie leszczy podnieci dizsiejszymi wzrostami w usa da to paliwo do wzrostow moze uda nam sie podejsc nawet pod 1900pkt. Jutro euforia po jutrze moze tez a potem kubel zimnej wody na glowe i kac... i sie okarze ze to byl ostani zryw bykow przed ustapieniem pola niedzwiedziom. Bezie KOREKTA caly czas jest ona oddalana w czasie i dlatego bedzi bolesna. Juz sie zaczynala w czwartek dzis gdyby w usa byly spdki 2% u nas mielibysmy spadki rzedu 4% a tak mamy biala swieczke mlot i jutro wszyscy sie rzuca kupywac akcje potem beda zalowac.Ludzie myslcie to nie boli, kto obserwuje co cie dzieje i czyje gielde kupil dzis akcje na fixingu sprzeda jutro zarobi na entuzjazmie ktory bedzie trwal jeszcze dzien moze dwa.
pozdrawiam
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-27 00:11
Logicznymi argumentami uzasadniłeś moje przeczucia i domysły. Napisałem o piątku, a to ostatni dzień giełdowy w tym miesiącu. Nie chcę krakać, ale ....
Wracając do wczorajszej dyskusji o ML5 - dałem dzisiaj zlecenie konwersji całości (prawie) na obligacyjne dolarowe, gdzie pewnie trochę poczekam. Prawie, bo zostawiłem symboliczne 1% portfela w ML5 na zabezpieczenie ewentualnej przyszłej ewakuacji. Uczę się od ciebie, Zeusie :)
tomek zielony / 2009-05-27 00:17 / Bywalec forum
jak działa ta ewakułacja jeśli masz 1 proc i dajesz zlecenie na np 90% w pon a we wtorek się rozmyślisz bo bedzie lipa to co??
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-27 00:43
To jest zostawione na przyszłe wejście i ewentualną szybką ewakuację. Zeus to opisał:
1. daję zlecenie konwersji np. z obligacyjnych w ML5 w poniedziałek
2. we wtorek się rozmyślę - mój 1% ML5 jest widoczny w portfelu, więc daję zlecenie konwersji 100% ML5
3. pierwsze zlecenie zostaje zrealizowane z wyceną ze środy (wejście w ML5)
4. drugie zlecenie zostaje zrealizowane z wyceną z czwartku (wyjście z ML5)
W rezultacie ew. tracę tylko w jeden dzień. Gdyby tego 1% ML5 nie było cały czas w portfelu to możliwość zlecenia konwersji powrotnej z ML5 miałbym dopiero w czwartek w nocy lub w piątek (dopiero fundusz by się pojawił w portfelu). Zlecenie zostałoby zrealizowane z wyceną z wtorku (następny tydzień) - a więc w razie "lipy" zaliczyłbym straty z 4 dni "roboczych". Pozdr.
Zeus52 / 2009-05-27 10:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Priv trzyma "na zaczepnego"wiele najczęściej używanych fundów,których suma nie przekracza 5%,jak napisał. To nie wpływa na ogólny wynik,a przydaje się w niepewnej sytuacji.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-27 10:45
Nie mogę trzymać za dużo :( Tak się złożyło, że mam w Skandii dwie polisy i ich system głupieje przy konwersjach! Wczoraj robiłem konwersję 99% ML5 (miałem w nim 100% portfela). Chciałem zrobić konwersję na 4 fundy (gotówkowy, obligacyjne). Przy zleceniu konwersji z pierwszej polisy system nie chciał zatwierdzić operacji, bo "liczba funduszy będzie wynosiła 11, dozwolona liczba 10". Nie wiem jak to jest liczone, bo wg mnie przy konwersji z pierwszej polisy liczba funduszy w sumie wynosiłaby tylko 6 (ML5 na drugiej polisie, ML5 na pierwszej polisie, 4 fundy pieniężne i obligacyjne na pierwszej polisie). Zaraz będę dzwonił do Skandii, ciekawe jak to wyjaśnią. Pozdr.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-27 10:59
No i mam już odpowiedź - system liczy fundusze aktualnie znajdujące się w portfelu, docelowe oraz ..... - dawno przeze mnie zapomniane fundusze struktury portfela. A tej opcji dawno nie ruszałem, żeby się nie blokować na 5 dni roboczych. Poczekam teraz do piątku - jak się zacznie "zwałka" to spokojnie siedząc w obligacyjnych zmienię strukturę portfela (składek już nie dopłacam, więc struktura portfela i tak będzie tylko pro forma).
Zeus52 / 2009-05-27 11:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i wszystko jasne. Tylko mam prośbę o odróżnienie terminów:konwersja i transfer,żeby komuś świeżemu,kto by nas czytał się nie pomyliło. Nieraz bywały nieporozumienia z tego powodu. Pzdr.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-27 11:32
Oczywiście - dlatego właśnie użyłem pojęcia "konwersja" do aktualnie przeprowadzanych manewrów i "zmiana struktury portfela" do tego, co planuję. A tak na marginesie - ciekawe, jak moje zlecenie konwersji (99% ML5) zostanie zrealizowane? Opis przy dyspozycji cyt. "Dyspozycja umożliwia zbycie dowolnej ilości funduszy lub portfeli modelowych znajdujących się w portfelu inwestycyjnym w określonej części (10%-90%) lub w całości (100%)", a moje zlecenie na 99% przez system zostało zaakceptowane.
Pozdr.
Zeus52 / 2009-05-27 11:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...nie wiem!Nigdy tak nie robiłem.Pożyjemy,zobaczymy. Zawsze dodatkowa wiedza się przyda i mam nadzieję,że się później nią podzielisz. Gdy miałem np.kilka,lub kilkanaście procent jakiegoś fundu i dałem zlecenie sprzedaży 90%,to samo przez się wychodziły ułamkowe ilości....
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-27 12:09
Jak tylko zrealizują zlecenie napiszę, jak to wyszło. Będzie kolejna "cegiełka" informacji o możliwościach w Skandii :)
grzegorz77 / 2009-05-27 12:15
Bardzo sie przyda wszystkim takie info :) podobnie wychodzi jak mamy nawet 10 % jakiegos fundu potem wkladamy dodatkowe srodki (np. na rachunek dodatkowy) w tym momecie to juz nie jest 10% bo zwiekszyla sie wartosc calego portfela.pozdr
tedchom / 2009-05-27 22:38 / Tysiącznik na forum
wcinając się w ten wątek powiem tak że sprzedałem 10% ing4 i kupilem za to ml5,sch1,arka3,dws3,kaha2 po 20% by móc wykorzystac w pełni możliwości skandi
tomek zielony / 2009-05-27 23:07 / Bywalec forum
dla mnie zbyt wiele negatywnych opinii łącznie z "przewodniczącymi" forum poczekam choć łapki świerzbi niemiłosiernie
Zeus52 / 2009-05-27 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Takiego wysypu złych danych już dawno nie było,ale faktycznych,a nie nastrój. Do tego doszła sprzedaż obligacji...niebawem następne,bodajże już jutro. Teraz wszyscy już zaczynają się naprawdę zastanawiać nad wielkością długu rządu U.S.A.. Zastanawia tylko,dlaczego tak długo indeksy się jako tako trzymały?
pepe nowicjusz / 212.106.147.* / 2009-05-27 10:55
daj proszę znać co powiedzieli.
pzdr
tomek zielony / 2009-05-27 07:02 / Bywalec forum
dzieki, dobre pora zacząć tworzyć skromną baze 1 proc
tomek zielony / 2009-05-27 00:08 / Bywalec forum
chłopy z funduszowych sa podobnego zdania cytat dla nie zapisanych

"Wielu inwestorów na pewno zastanawia się, czy mocniejszy
wzrost rynku ma szansę być zrealizowany. Patrząc na spółki
z indeksu WIG20 nie widzę lidera (sektora), który byłby
w stanie pociągnąć rynek. Trudno więc rozważać jakiś
wiążący wariant wzrostowy, kiedy nie ma spółek, które
mogłyby go zrealizować.
Możliwa zwyżka na rynku (jeżeli nastąpi), powinna zatem
zostać wykorzystana do zamknięcia pozostałych pozycji
związanych z rynkiem akcji."
Zeus52 / 2009-05-27 00:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podtrzymana dzisiaj rekomendacja dla lokomotywy WIG20:KGHM-SPRZEDAWAJ !
Zeus52 / 2009-05-27 00:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
A! Jeszcze jedno. Wzrost pewnie będzie...nie ma innego wyjścia,tylko jak długo potrwa windows dressing. Czy przebijemy 1920p.? Śmiem wątpić. Musielibyśmy zacząć z wyższego pułapu. Powinniśmy być teraz "w przyczajce"pod oporem,a nie nad wsparciem,gdzie na dodatek po byle ruchu w górę wszyscy rzucają się do realizacji zysków. Pzdr.
RT2 / 89.78.51.* / 2009-05-27 12:45
W przyczajce pod oporem jest wlasnie DAX, jak w USA dalej wzrosty to dzisiaj chyba powinni przebic? Jakos wydaje mi sie ze dla zachodnich gield ten opor wcale nie jest taki wazny.
u2mart / 2009-05-27 12:57 / Tysiącznik na forum
Zachodnie ledwie na malutkich plusikach tylko Węgry jak zazwyczaj ostatnio i Rosja lecą w kosmos.
Jak się Janki po otwarciu zaczną zwalać a dziś sprzedaż obligacji u nich i trochę danych to czerwień nas zaleje.
Jak dla mnie to te wzrosty to takie ostatnie podrygi i kto może zacznie w końcu realizować zysk
Zeus52 / 2009-05-27 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Plusy i minusy dzisiejszej sesji to:jako plus duży obrót,przynajmniej na początku,wzrost obejmujący szeroki rynek. Przygniatający stosunek spółek rosnących do malejących. Luka hossy,jeśli się utrzyma zawęzi nam obszar późniejszej zmienności(podwyższ półkę). Minusem jest ciągłe oglądanie się na euroland,a tam bywa nieciekawie. Dax zaczął podobnie,jak my,ale zdążył zaliczyć już czerwoną stronę mocy...
RT2 / 89.78.51.* / 2009-05-27 13:15
Wegry to chyba sam George Soros napedza, pozniej sie bedzie musial z tego tlumaczyc ;-)
u2mart / 2009-05-27 13:07 / Tysiącznik na forum
USA wnioski o kredyt hipoteczny -14,2%
No to się zaczyna (
Chyba że znowu wszyscy będą mieć to w d...
Zeus52 / 2009-05-27 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dodam jeszcze,że wbrew temu,co mówią w T.V.,nasza giełda bardziej nie podskoczyła wcale nie dlatego,że wcześniej skończyła niż reszta eurolandu. Dane z U.S.A. były wcześniej. Był wyskok,ale była też od razu realizacja zysków,czyli część inwestorów zaczęła sprzedawać w końcówce akcje znając dane ze Stanów. Jak dotąd nasi z GPW wykazywali się lepszą orientacją niż cała reszta. Pzdr.
tedchom / 2009-05-27 01:19 / Tysiącznik na forum
zeus mam pytanie z innej beczki czy używasz moze idm trader?(forex) i w ogóle co o tym sądzisz?
Zeus52 / 2009-05-27 10:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
To chyba pytanie bardziej do priva. On się tym zajmuje.
Gucioo / 2009-05-26 21:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chyba wejde w akcje na pare dni chociaz mysle o arce i seb co o tym myslicie?
privy / 2009-05-26 21:27 / Tysiącznik na forum
Ja to się zastanawiam ile osób już tak myśli.
lukaszn19 / 2009-05-26 21:47 / Tysiącznik na forum
ja jestem za przypuszczeniem ataku na 1900 wig20 fundami o mozliwosci szybkiej reakcji i wrazie niepowodzenia przy oporze wycofac z niewielka strata (ale uwazam ze takei przedsiewziecie bylo najlepiej zapoczatkowac dzis) oraz akcjami gdzie rakcja jest na drugi dzien a wiec ryzyko straty nie jest tak duze, z fundami na zagraniczne indeksy poczekalbym do przebicia poniewaz tam trensfer nie jeste tak szybko realizowany i mozliwosc wiekszej straty
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-05-26 21:57
Moim zdaniem wejście fundami zbyt ryzykowne. Amerykanie lubią odwracać kierunek ruchu w piątki. Gdyby tak miało być, to nawet wejście w mBanku przez PZU Krakowiak byłoby już spóźnione - zlecenie dzisiaj, wejście z wyceną jutrzejszą, ale fund pojawi się na rachunku chyba dopiero w piątek. Lepiej z fundami chyba poczekać na rozstrzygnięcie batalii.
lukaszn19 / 2009-05-26 22:08 / Tysiącznik na forum
oczywiscie ryzyko jest, ale na Wig20 to juz ostatnia szansa na wybicie w gore, kolejne zejscie do wsparcia to juz wybicie z kanalu wzrostowego i duzo wieksze szanse na spadki, czyli sznsa na przebicie 1900 w tak pozytywnej atmosferze juz nie bedzie, oczywiscie jezeli nie przebije zapewne zostanie zrealizowana jakas strata
lukaszn19 / 2009-05-26 22:10 / Tysiącznik na forum
bezposrednio na akcjach duzo lepsza sytuacja poniewaz realizacja zawsze na drugi dzien, a wiec w zaleznosci od akcji strata raczej nikla
privy / 2009-05-26 17:07 / Tysiącznik na forum
No no, ale się jankesom zaufanie poprawiło. Chyba na jakiś imprezach te ankiety robili :))) Czasami się zastanawiam czy ten wskaźnik nie jest przypadkiem miarą skuteczności propagandy.
RT2 / 89.78.51.* / 2009-05-26 18:46
Niestety nie da sie wykluczyc, ze znowu podejdziemy pod sama gore. To moze byc ten ostatni dolek w tym miesiacu (czekalem na 25.05-27.05), znowu szansa na przebicie oporu, tym bardziej, ze jak dotad wzrosty na przelomach poprzednich miesiecy byly bardzo gwaltowne na WIG20.

Az glupio to widziec i tego nie obstawiac, ale coz wolalbym korekte i na nia licze :-/
privy / 2009-05-26 19:00 / Tysiącznik na forum
Zaraz wyniki aukcji amerykańskich obligacji.
wilkw1 / 77.254.13.* / 2009-05-25 22:07
czy jest jeszcze jakiś fundusz w mbank który inwestuje w złoto oczywiście oprócz DWS gold?
u2mart / 2009-05-25 22:48 / Tysiącznik na forum
Niestety nie ma i to jest minus
A DWS Gold to jedna wielka pomyłka!!!
Powinni dopłacać za to że ktoś chce tam pchać kasę
devil000 / 2009-05-25 23:48 / Bywalec forum
popieram lepiej nie wchodzic w zloto nizeli mial by to byc dws powinni zamknac ten ich chlew juz lepiej w kotrakty rzepakowe uderzyc wyjdziesz lepiej niz powierzenie kasy baranom z dws przykre slowa jednak wstyd ze takie fundy istnieja i ludzi naciagaja na ten bubel
lukaszn19 / 2009-05-26 00:14 / Tysiącznik na forum
niestety musze przyznac ten fund to pomylka
max1224 / 2009-05-25 18:54 / Tysiącznik na forum
no to dziś urlopik nam zafundowali trzeba czekać co jutro
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy