26 IV - 30 IV

privy / 2010-04-25 12:53
Sytuacja trudna do oceny w średnim terminie. Są głosy za wzrostami za spadkami nie widzę, ja jestem neutralny a oto dlaczego:

Za wzrostami
1. miedź wygląda wzrostowo ropa również a zatem powinniśmy mieć pozytywny wpływ na nasz rynek.
2. układ moich kresek wskazał, że mieliśmy we czwartek potencjalne dno i piątkowa sesja niejako za tym przemawia.
3. technika - układ formowania wzrostowej flagi.

Za spadkami
1. Także technika gdyż flaga może przerodzić się w kanał trendu spadkowego. Także wcześniejszy kanał wzrostowy został przebity w dół i nie wróciliśmy do niego (dolna linia na poniedziałek 2545 pkt). Piątkowe umocnienie może zatem w kolejnych dniach skończyć się jedynie technicznym powrotem do tego poziomu i następnie kontynuacją spadków. Obecnie trend zinterpretowany dość jednoznacznie na spadkowy, choć możliwym jest, że dno zaliczyliśmy.
2. Rynki EM, które też mają trendy spadkowe, na razie krótkoterminowe.
3. Rynki amerykańskie, które zaczynają już tworzyć dywergencje niedźwiedzia zbliżając się jednocześnie do 200 tygodniowej.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-04-30 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Departament Sprawiedliwości wszczął postępowanie na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego(ichni odpowiednik),która po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem stwierdziła,że działania naszych"inwertosów"mają charakter kryminalny,więc przekraczają jej kompetencje i sprawą powinno zająć się FBI..."Washington Post". Tak ogólnie to można streścić.
max1224 / 2010-04-30 20:46 / Tysiącznik na forum
a mi się te zabawy coraz mniej podobają i tak sobie myślę czy nie stanąć obok rynku do wyjaśnienia przynajmniej z gpw
Zeus52 / 2010-04-30 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo widzisz...Janki nas widocznie czytają...ale nie kazałem im tak od razu...nie mogli poczekać? :) To teraz wiem,co to był za pik na wykresach o 15.00...nikt nie uruchomił żadnego systemu,ale może....wycignęli wtyczkę.
max1224 / 2010-04-30 22:22 / Tysiącznik na forum
ale komuś zależy żeby to wszystko gruchło jak grecja nie pomogła hiszpania nie pomogła a portugalii nikt nie zauważył to się wzięli za GS a to już janki zauważyli bo to ich bezpośrednio dotyczy w tym kontekście w poniedziałem może być faktyczniue jazda na walucie tylko chyba jednak powinienem się z gpw zwinąć (brakło pomysłu w co wchodzić)
Zeus52 / 2010-05-01 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,że mnie było,ale dopiero wróciłem do chaty. Wybaczcie,jeśli coś niedokładnie podałem. Jechałem autobusem,gdy zrobił się jakiś gwałtowny(tylko z początku gwałtowny)ruch. Zacząłem szukać...nigdzie nic nie było,aż przez finance/google/finanze trafiłem na stronę"Washington Post". Artykuł był dość obszerny i to nie cytat,ale tylko takie moje szybkie,w emocjach streszczenie. Więc sorry,jeśli coś źle przetłumaczyłem,albo niedoczytałem. A później siadła mi bateria w telefonie...i dopiero teraz mogę rozeznać się w sytuacji. A więc rozeznam się i napiszę...ale na wstępie nie widzę paniki,więc dlaczego ja mam panikować?
London / 2010-04-30 23:11 / Bywalec forum
Coś się szykuje od jakiegoś czasu.Przepychanki ciąg dalszy, ale trend jest silny i łatwo się nieda .Tyle ,że jak już to gruchnie tak konkretniej to ostatnie zrzuty będą miłym wspomnieniem.
Zeus52 / 2010-05-01 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak. Pamiętam. Przy poprzednim zrzucie u Janków zauważyłem,że ich agencje główny nacisk kładą na możliwość przesłuchań figur z Goldmann Sachs i Paulson&Co przed stałą komisją senacką. Na to był główny nacisk. Natomiast tematem dodatkowym była Grecja. Ale później wszędzie jakoś to zanikło,nasi też pisali o tylko o Grecji,jako przyczynie zrzutu u Janków...więc nie drążyłem tematu. Tylko ostatnio taki "nasłuch"Janków robiłem,co tam się wyrabia,jakie nastroje...i dlatego ten wpis o"inwestorach zza węgła,z gazrurką w dłoni". Ale to dzisiaj to zaskoczenie. Że tak ostro i szybko się zabrali do tego. Ale cóż,to Janki...to nie ślimacza Unia z Merkel na czele.
tedchom / 2010-04-30 23:08 / Tysiącznik na forum
Co się tutaj dzieje chłopaki coś kombinujecie? zaczyna to być męczące taka jazda na krótkie pozycje by się nadawała ale to nie w fundach góra dół, góra dół aż dobijemy cwałem bocznym do 1186 na s&p i w ten to czas się okaże czy dalej na północ czego oczekuję, czy też na południe i w tedy ucieczka wyraźna. Wig20 jakoś i tak jest za wysoko no chyba że s&p poleci na północ to wigu raczej nic nie zdołuje:) Szkoda czasu jadę na wczasy nad polski Bałtyk może pociągnę indeksy za sobą:)
akordent / 2010-05-01 01:10
I co siedzisz dalej w SF czy zmykasz ? te-3,5 trochę zabolało czy sądzisz,że to jednorazówka czy pojedzie dalej w dół?
tedchom / 2010-05-02 00:37 / Tysiącznik na forum
póki co siedzę jak widać
Zeus52 / 2010-04-30 18:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dodatek do moich wczorajszych i wcześniejszych wpisów. Właśnie ogłoszono,że Departament Sprawiedliwości wszczął postępowanie karne przeciwko Goldman Sachs i kumplom.
lukaszn19 / 2010-04-30 07:48 / Tysiącznik na forum
hi
z tego co zaobserwowalem na wykresach to w dlugim terminie nie ma najmnijeszych zludzen przed wzrostami, w srednim sytuacja wyglada podobnie a wiec przyszly miesiac powinien zamknac sie dodatnie, a co do krotkiego terminu kilku dni to 3 tyg. sytuacja wcale nie wyglada gorzej tylko ze na pewno bede korekty jednak sa to tylko korekty. W b.krotkim terminie widze natomias kilka syg. ktore jeszcze sie nie pojawily, ale jak sie pojawia to powinny dac syg. wzrostow na dluzsza mete od razu, by dokladnie to wytlumaczyc musialyb przedstawic to na wykresie (dla osob nie kozystajacych na codzien z wykresow), ale glownie mysle o fladze z wig20,wskazniku Rsi,pozytywne formacje na polkich najwiekszych akcjach oraz dokonczonej formacji RGR na zlocie, pozytywnym ulozeniu lini trendu na Sp500 i Dji, do uruchmienia wszystkiego sadze ze niewielu juz potrzeba a syg. do takiego pozytywnego scenariusza moze pojawic sie juz praktycznie na kazdej nastepnej sesji, pozd
privy / 2010-04-30 10:34 / Tysiącznik na forum
Mamy właśnie wybicie z flagi. Jeśli nie wrócimy to w zasadzie będziemy mieli potwierdzenie sygnału kupna.
Zeus52 / 2010-04-30 15:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zauważyłeś? Coś,jakiś system uruchomili o 15.00... To nie rynki,jeden patrząc na drugi. To system. O 15.00 w tej samej sekundzie nie tylko u nas,ale w całym Eurolandzie nastąpił nagły wysyp zleceń na kontraktach z jednoczesnym rzutem koszyków na rynkach kasowych. Znowu powiedzą,że ktomuś palec się omsknął? Wypadek,czy początek jakiejś zagrywki? A jeśli tak,to jakiej?
privy / 2010-04-30 18:01 / Tysiącznik na forum
Akurat nie patrzyłem, ale już wcześniej widziałem te szopki.
Zeus52 / 2010-04-30 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tzn różne rzeczy wymalowali. U nas,czy Bratanków to akurat"spotkanie". Punkt pierwszy: patrząc,tak zimno na wykres,powinienem się bać,bo to bardzo brzydka formacja. Punkt drugi: Co kombinują grubasy? O co im chodzi?...i tu,wróć do p.1
Zeus52 / 2010-04-30 18:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Można sprawdzić na wszystkich wykresach Eurolandu,kasowych i kontraktów o 15.00...taki mały ząbek. Ale wykresy to później łagodzą,skala się zmienia...najlepiej widać"Live". Coś chcieli wymalować...g wymalowali spotkanie.
privy / 2010-04-30 18:30 / Tysiącznik na forum
Wraca nocna koncepcja edka. U nas dodatkowo powrót do flagi. Pułapka wybicia? Zobaczymy we wtorek.
privy / 2010-04-30 10:49 / Tysiącznik na forum
Kreski nadal jeszcze z hasłem beztrendzie.
privy / 2010-04-29 21:21 / Tysiącznik na forum
Na wigwamie wstępny sygnał kupna. Powstaje jednak pro spadkowy trójkąt więc nawrotka, jeśli on zadziała, będzie gwałtowna i powinna nastąpić za max 2 sesje lub 3 z pułapką.
Zeus52 / 2010-04-29 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie ED się utrzymuje...może tym razem nie będzie takiej powtórki? Zapomniałem o BoJ. Ale poobserwować jakiś czas warto....
London / 2010-04-29 22:41 / Bywalec forum
Czyli mówisz ,że trzeba się przygotować na następny zrzut na wigu. Nie miałbym nic przeciwko byle ruch był jak największy .Tak conajmniej 2% :) Ostatnim czasy wmiare przewidywalne są ruchy w tą i w tamtą i można coś ugrać zmieniając często pozycje. Oczywiście mam na myśli gpw nie waluty.
Zeus52 / 2010-04-29 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
PRIV! Czas ucieka,zaraz Janki zamykają. A EDa znów tylko giełda utrzymuje w stanie nadającym się do spożycia. Może się mylę,ale warto przyuważyć...może jeśli nie chleb,to jakie kajzerki z tego będą?
Zeus52 / 2010-04-29 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Priv,o tym później. Teraz mało czasu,coś ważniejszego,być może,widzę. Coś dla Ciebie. Obecna sytuacja...czy Ci czegoś nie przypomina? Może jednak dasz się skusić na nockę?
privy / 2010-04-29 22:46 / Tysiącznik na forum
Jeśli myślimy o tym samym to tak, też mi się wydaje, że to widzę, ale pewności mam na max 60%. Co do nocki.....oj nie kuś.
Zeus52 / 2010-04-29 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewności nie ma. Bo dane z Japan,poza tym BoJ może popsuć zabawę...takie plotki obiły mi się o uszy,więc może powtórki nie być.
privy / 2010-04-29 22:49 / Tysiącznik na forum
W szerszym spektrum widać to wyraźniej, może być ciekawie.
Zeus52 / 2010-04-29 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet,jak popatrzeć na wykres daily...taka konsola...i powtórka świecy(?). Niedawno sypnąłem tym poziomem,przy przebiciu 1,33...aż boję się mówić głośno. Tylko,że dziś w nocy te dane...to ryzykowne. Sam pisałeś,że przy danych lepiej stanąć obok. Ale kusi. Ja się tym nie przejmuję,bo jak w ten poziom walnie,to jeszcze szybciej się odbije(nareszcie),mi to w fundach nie przeszkadza,taki krótki(czasowo) ruch. Ale czemu ktoś miałby nie skorzystać...Na razie nic się nie dzieje. Kurna,aż jestem ciekaw. Chyba też szybko nie zasnę.
privy / 2010-04-29 23:37 / Tysiącznik na forum
To jest trochę pochylone co stwarza niebezpieczeństwo powstania formacji o przeciwnym kierunku działania. Będzie z tego łamigłówka.
Zeus52 / 2010-04-30 02:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co jeszcze? Otóż miedź dzisiaj zeszła sobie,gdyż technicznie po prostu musiała,do poziomu luki hossy(przed marcową konsolidacją). Spółki z resztą to zejście i tak olały. Tu ponad górnym ograniczeniem okna,nastąpiła długa i z pewnością owocna wymiana. Część inwestorów stwierdziła,że pieniądze to brudna sprawa,nie chcą ich zarabiać i oddała papiery tym,którzy chcą. Nie znam wolumenu,ale obrady były długie i wyczerpujące,więc pewnie jest wysoki. Cena tylko dolnym cieniem dotknęła górnej krawędzi okna i natychmiast znalazło się tylu chętnych do oswobodzenia wystraszonych ze zbędnego zapasu papierów,że odskoczyła jak oparzona od luki i upworzyła szpulkę ponad nią. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie wzrostom i to pewnie mocnym. Wig20...sorry,trochę lekceważąco napisałem wczoraj na temat wsparcia na 2480p. To nie tak. Wiem,że to ważne wsparcie,konsola ze stycznia,przed strzałem płomienia. Ale chodziło mi o względną ważność. Z resztą sprawdził się sposób obserwacji wolumenu przy jego obronie,co zauważył kolega z pod Londynu. Chodziło mi o to,że w zależności od inwestorów,od czasu inwestycji...dla jednych to ważne wsparcie,a dla innych mniej,dla jeszcze innych,długoterminowych,takim ważnym wsparciem jest lutowy dołek. Dopiero jego naruszenie skłoni ich do działania...przy różnych terminach inwestycji będą różne wsparcia. I nawet przełamanie 2480p.porwie do działania tylko część inwestorów. Ogromna,przypuszczam,większość tego by się wcale nie przestraszyła. Za to chętnych do zakupów był aż nadmiar. Dla mnie ważnym,naprawdę ważnym wsparciem...i to takim,na którym niedźwiedzie poczują i na długo zapamiętają,gdyby do tego doszło,czym grożą bycze rogi jest poziom około 2450p. Jeśli poprowadzisz linię po dołkach,to tak by teraz wypadało. Ale nie dlatego jest tak ważne,bo linia...Nie. Chyba wszyscy o czymś zapomnieli,więc przypomnę. Na tym poziomie powstało okno hossy. Następnie z góry,z nad okna mieliśmy stopniowy zjazd aż do parapetu. Na mizernym wolumenie,jak przy każdej konsolidacji przed wystrzałem. I w tym miejscu,na wysokości parapetu okna powstal taki olbrzymi,bijący z daleka po oczach znak:STOP! Stop spadkom. Taki widoczny z daleka,dla niedowidzących...świeca...właściwie doji wysokiej fali. Bardzo wysokiej. Po małym,konsolidacyjnym wolumenie i obrotach...wielki znak stop z obrotami: 4,5 mld PLN. To,jakby ktoś zapomniał. To takie wsparcie...w razie niemca,gdyby komuś się zachciało tam zapuszczać,widzę usłane trupami,krwawe pole. Usłane przemielonymi,jak przez walec pogruchotanymi kośćmi,pomieszanymi ze strzępami niedźwiedziego futra...to tak,jakby komuś marzył się zjazd np do 2400p.,albo niżej...taka wizja niedźwiedziej przyszłości. Nawet skóry przed kominek po tym nie będzie. Chyba,żeby zszyć ze strzępów...
Zeus52 / 2010-04-30 01:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja i tak jestem byczo nastawiony do tego,co widzę. Ale taka szansa na EDzie się rysowała. Do niezłej zagrywki dół/góra. Ale chyba nic z tego. Może,jak Ninja zaczną,to coś jeszcze...ale szanse na teraz chyba już maleją. To musiałoby być już widoczne zaraz po zamknięciu giełd...a tu nic. Jest jeszcze szansa na taki manewr jutro. Wszyscy liczą,że jutro będą konkretne posunięcia w sprawie Grecji...spread już spadł do 600p.(z ponad 900!)...tak było powiedziane,dano nadzieję,że już w piątek będą konkrety. I tu jest haczyk...dotychczasowa opieszałość w działaniu,wręcz nieudolność,skłania mnie do myśli,że to raczej mrzonki...ucieszę się,jeśli okaże się,iż się mylę. Ale zakładam wstępnie,że jutro rynek może spotkać duży zawód. To nam daje 1,29 na ED. A później? Później przejdą nad tym do porządku...wtedy wszyscy pewnie się ruszą,obiecają popracować nad problemem nawet w weekend...a jeszcze później przyjdą dane: PKB za 1 kw.(coś zaniżone prognozy mają),deflator PKB,końcowy Michigan,koszty,wydajność pracy...nietypowo,w ten sam dzień Chicago PMI,no i raporty kwartalne...można wyobrazić sobie efekt+efekt przełomu miesiąca. Bo po niedzieli ISM przemysł,ISM usługi...poza tym technika.Nasdaq wystrzelił,jak było do przewidzenia,z parapetu okna hossy.Taka moda ostatnio,polegająca najpierw na przymykaniu okna i odpale czasem z pod parapetu...poza tym pisałem wczoraj koledze z pod Londynu...tak na zimno,plusy i minusy. Bez konkluzji,choć z sugestią(proporcja korpusów do wolumenu)...do samodzielnego przemyślenia. Sugestia była dość wyraźna,ale chciałem,aby sam to sobie dopowiedział...No,a wracjac do EDa...to oczywiście taka na razie bajeczka,bo może faktycznie jutro będą jakieś konkrety,albo przynajmniej pewność konkretów tuż po niedzieli. A ! Jeszcze do tych,jak sądzę,pozytywów ze strony danych. Bank of Japan wypowie się jednak dopiero jutro,już po danych.Ale BoJ...może tylko jeszcze właczyć dopalacze dla euro...a więc dane+spółki+window dressing+technika na giełdach+BoJ=przełamanie linii trendu na ED!To nas czeka i na to liczę.
Zeus52 / 2010-04-28 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Może Cię to zaskoczy...choć pewnie nie zdziwi,że ML5 dał dziś:-0,23%. To i tak daje+2,79% już z dolcem. Ale znasz powód...Newcrest na lekkim minusie i pewnie parę innych w Australii. No i było takie większe obsunięcie XAU,zdaje się że w czasie rozliczeń. A więc na jutro reszta. Ta reszta,to na tę chwilę prawie +4% XAU.
max1224 / 2010-04-28 22:39 / Tysiącznik na forum
nie powiem żebym się martwił a na marginesie odnośnie tej jazdy złota na szczyt to od wybicia z orgr ani przez moment nie zwątpiłem nawet jak testowana była opadająca LS przy ok 1131 wydaje się że na tę chwilę wszystkie przeszkody pokonane a na dodatek każda zła informacja to odpał na złocie
Zeus52 / 2010-04-29 12:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...zaledwie wczoraj pisałem o tym,że ta nagonka,a zwłaszcza momenty ogłaszania ratingów przez S&P w połączeniu z tym co widać na wykresach....że tak,w takich momentach robi się interwencję walutową...Max,dzisiaj rano,jak zobaczyłem,co Kiepas napisał...to myślałem,że jeszcze śnię ! Albo,że to nie dzieje się naprawdę,ale to moje urojenia się sprawdzają. Już zacząłem wertować podręcznik psychiatrii...jaką jednostkę chorobową sobie przypisać....bo jak urojenia mi się sprawdzają,to leżanka u psychologa już nie pomoże. Kurna! To były interwencje walutowe! Jakiś grubas umoczył potężne środki w opcje walutowe na ED:1,32,które wygasają dzisiaj po południu! To są podobno gigantyczne pozycje...No wyobraź sobie,co poczułem i pomyślałem rano...Nie! To sen! Jeszcze śpię...albo dostałem fixum dyrdum i to wszystko dzieje się w mojej chorej wyobraźni!
max1224 / 2010-04-29 16:34 / Tysiącznik na forum
no i co rusz któryś grubas taki numer wykręci wszak oni z tego co się tu pisze nie wszystko rozumieją później sypią raitingami jak coś przegapili ot ciołki jedne
Zeus52 / 2010-04-29 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,znowu żeby nie być gołosłownym...o tych miliardach. Oczywiście znalazłem. Pisze o tym Kiepas...podobno duże banki sypały workami euro,aby tylko je sztucznie zdołować...to było wtedy,gdy Janki,już po luce zaczęły budować nad nią biały korpus...i oczywiście,jak już nie mogły dać rady,to Moody's wszedł do akcji...ale też im nie pomógł. Nie mógł...zdaje się,że niektóre grubasy zapomniały,że walca drogowego nie da się zatrzymać,podstawiając mu nogę. A mamy do czynienia z walcem,którym kierują byki...nie od dziś to z resztą wiadomo...
tedchom / 2010-04-29 21:25 / Tysiącznik na forum
nic tutaj nie wymyślimy, oglądaliście w cnbc gościa z SF? zdywersyfikował dokładnie tak jakby tego podczas zarządzania nigdy nie zrobił dobry był gość:)
idę dalej się położyć i leczyć moją miesięczną już chorobę.pozdr
privy / 2010-04-29 17:30 / Tysiącznik na forum
Eh... To nie jest rynek, to jest kupa szumu i to wszędzie. Strasznie to męczące. Nawet na FX potrafią testować mi pozycję ''10'' razy w ciągu godziny, to jest po prostu bez sensu, szkoda czasu.
Zeus52 / 2010-04-29 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tam miliardy się sypały,żeby zdusić EDa...nawet pod prąd. I wszystko,jak w studnię bez dna,bo Janki mają ich w nosie i idą up. Tak myślałem,że chcąc rozliczyć po swej myśli opcje,coś wymyślą. Bo tyle kasy utopili,a tu bez efektu. Czekam,czekam,a tu nic. Widocznie S&P nie miał nic akurat przygotowane,wszystko już wykorzystali. Albo czek w kopercie za kolejny rating był,jak dla nich za mały. W końcu Moody's się połasił...widać nie mają takich wymagań,co do łapówkek. Obciął rating greckim bankom
privy / 2010-04-29 18:27 / Tysiącznik na forum
Normalnie karuzela.
tedchom / 2010-04-29 18:34 / Tysiącznik na forum
jednak z tego co widzę to do jazdy na południe brak jest mimo wszystko siły, niedźwiedzie niby się na wiosnę obudziły ale trochę słabowite wyglądają i dobrze moc z bykami póki co...
privy / 2010-04-29 19:06 / Tysiącznik na forum
Cóż....
Właśnie rodzą się myśli o nieuchronności wzrostów. Rzut okiem na kreski i na razie to wszystko też jest w ramach korekty a nie powrotu do wzrostów. Janki musiałyby jeszcze mocniej podciągnąć by dojść do pewnej granicy lub poczekać do jutra a granica sama przyjdzie. U nas to samo. Jest generalnie beztrendzie.
Zeus52 / 2010-04-29 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
W pewnym sensie mógłbym się z tym zgodzić. Ale patrząc tak mechanicznie,beznamiętnie na wykresy...to tak. Ale z innych powodów(które tak po kawałku mam porozrzucane wszędzie po wątkach) to nie. Jeśli myślę o korekcie...to tylko o korekcyjnych spadkach. To spadki we wzrostowym trendzie są korektą,a nie wzrost. Jednak,jeśli nie chodzi Ci o całość ruchu od dna w lutym,ale tylko lokalnie...to owszem. Tu korekta(ale cały czas tylko korekta wzrostów) może być bardziej złożona i być może mamy korektę spadku. Ale lokalną korektę,lokalnego spadku. Czyli korekta korekty. Albo boczniak...ale to już pisałem na przykładzie Janków. Tymczasem patrząc np na Nasdaq...czy po przećwiczeniu tego u nas...nie próbujesz teraz u Janków wymalować drugiego ramienia RGR...grubasie!? :)
paweł77 / 2010-04-29 21:39 / Bywalec forum
max, jak myślisz, czy warto jeszcze w obecnym okresie wskoczyć w dws gold?
max1224 / 2010-04-29 21:45 / Tysiącznik na forum
tak
paweł77 / 2010-04-29 22:55 / Bywalec forum
dzięki, pozdro
max1224 / 2010-04-29 18:13 / Tysiącznik na forum
ale po uśmieciowieniu wczoraj to i tak bez sensu teraz inni równają do s&p
Zeus52 / 2010-04-29 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście,dlatego Janki to mają gdzieś. Po prostu nic nie mieli,więc na siłę...a może poskutkuje? Ten kryzys spowodował,oprócz wymiernych strat,jeszcze coś. Kompromitację,upadek wszelkich autorytetów. Sami się kompromitują...to cała lawina. "Najlepsi"inwestorzy,podawani za wzór do naśladowania,jako przykład doskonałej analizy rynku i przewidywania...okazuje się to picem na wodę...bo okazuje się,że to pospolici kryminaliści,którzy niczego nie przewidzieli...ale to stworzyli. Łatwo było "przewidzieć"coś,co się samemu,z rozmysłem zaplanowało i wprowadziło w życie. Teraz na gości stojących za węgłem z gazrurką w garśbi też należałoby mówić:inwestor! Tak jak Paulson. Kto cię tak pobił? A...inwestorzy...jak wracałem z wypłatą. Bo jeśli Paulson to inwestor... Teraz agencje. To nie teraz...oni kompromitują się od dawna. Kuczyn pisal,że" jedynie Fitch zachował się odpowiedzialnie...". Można tak powiedzieć. Ale druga strona medalu jest taka,że Fitch już pokazał,co potrafi...i raczej sądzę,że te jego kontry przeciwko ratingom S&P były spowodowane tym,że po prostu siedzą w kieszeni innego grubasa,niż S&P. Ich grubas grał widocznie po przeciwnej stronie,niż gruby,który płacił S&P...tak,że priv sobie nie pogra,bo co by się nie rysowało,to w każdej chwili może zostać zanegowane,bo ktoś podsypie w drugą stronę i jak królik z rękawa,pokaże się jakiś przeciwny rating...to już nie jest szyte grubymi nićmi,nawet szewską dratwą,ale konopnym szmurkiem.
tedchom / 2010-04-29 19:04 / Tysiącznik na forum
no trudne czasy zeus trudne na krótkie pozycje
Zeus52 / 2010-04-29 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ja nie narzekam,siedzę w ML-ach i np rating Fitcha np dla Hiszpanii AAA...czyli tej samej klasy,choć bez plusika,jaki mają Wlk.Brytania,Stany Zjednoczone,jak z resztą identyczny od Fitcha dla Portugalii...bardzo mi odpowiada. Ja nie siedzę w shortach,z resztą,jak wiesz byłaem temu przeciwny. Ale tak,jak ratingi S&P,tak i Fitcha to tylko wielki pic,choć w różne strony. Fitch mi akurat pasuje do zajętej pozycji(choć ze względu na gold,to wszystko mi pasuje),ale zdaję sobie sprawę,że to jest tak samo nieczyste,jak S&P.
Zeus52 / 2010-04-29 17:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,to Kuczyn kiedyś wspomniał...że grubasy mylą się tak samo,jak inni gracze. A nawet częściej...bo oni mają odpowiednie symulacje,programy i komputery ! Nie wiem...czyżby znowu coś ze"złotych myśli" wyszło?
co wy na ten wykresik / 83.26.207.* / 2010-04-28 23:19
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e7a4266c2ec54f3.html
co wy na ten wykresik / 83.26.207.* / 2010-04-28 23:23
jak myslicie teraz bedzie koreta 4 a nastepnie 5 na euro/dolar
London / 2010-04-28 22:34 / Bywalec forum
Trend póki co się niedaje. Czyli przeciągania liny ciąg dalszy. Ale Zeus52 przyznasz ,że zrzut na Wigulu był całkiem ok ;)
Zeus52 / 2010-04-29 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Był O.K. Ale nadal panuje niepewność,co do kierunku. Teoretycznie stało się to,co powinno. Obrona wsparcia w porzo. Ale znowu to samo:otoczenie zewnętrzne. DAX nie wyrysował ostatecznie pożądanej świecy:sprawa nierozstrzygnięta,mogą robić powtórkę z rozrywki,czyli próbę zakrycia dolnego cienia. Bo wszystko byłoby ładnie,przy tym wolumenie...gdyby utrzymali długi cień i najlepiej wyszli białą szpulką...nawet potwierdzenie byłoby wtedy zbędne. A tak mamy niejasność,z możliwością ataku na cień. Pamiętajmy,że luka bessy z zasady promuje niedźwiedzie i wszelkie szpulki,nawet gdyby były w kształcie wschodzącej gwiazdy,należy traktować,jako przystanek przed dalszym spadkiem. I tu ważny wolumen. Bo jeśli mały,to przeważnie przystanek. Jeśli duży...zwrot w przeciwną stronę. Względny wolumen. Był wręcz zarąbisty...ale świeca niepewna.Janki...z jednej strony Stasiek na plusie,który uszedłby w tłoku...ale u nich na odwrót,niski wolumen nie potwierdza tego ruchu w górę...to pachnie przystankiem w zjeździe. Nardaq...ciekawie się prezentuje. Cały czas walka o okno hossy. To nic,że na parapecie. Jak zauważyłem mamy taką modę. Kiedyś przy domykaniu okna następowała ucieczka. Teraz na topie jest postraszyć zejściem nawet pod parapet i z pod niego zrobić odpał. Niepewny jestem,jak potraktować dzisiejszą spwiecę. Na plus działa okno,ale niższy wolumen,jak napisał Kuczyn,nie potwierdza ruchu. Ale to taka klasyczna formułka. Bo czy wolumen przy tej świecy był duży,czy mały? Był mniejszy od wcześniejszej,spadkowej świecy. Ale o...2%. A rozmiary obu korpusów? Przecież chodzi o porównanie względnego wolumenu świec...w takim razie przy tej szpulce na Nasdaq wolumen względny był olbrzymi...a więc...czy to przystanek? Czy zwrot w górę? Bardzo gwałtownie zszedł RSI...jeszcze trochę,a nie pozwoli na żadne spadki. Także ultimate nie ma zamiaru dać sygnału sprzedaży. Dziś się nawet od niego oddalił. Za dużo w tym wszystkim niejasności. Są plusy i minusy,czyli nadal sprawa czeka na wyjaśnienie. Jednak nastawiam się na odpał,a jeśli nie,to w najgorszym razie znowu na ruch boczny. To u Janków. Trzeba mieć też wgląd na całość,nie tylko technikę. Bez przerwy sypią się raporty spółek...możesz zgadnąć jakie. I to jest reguła. Wreszcie zaczną się poważne dane makro. Te z najwyższej półki. Początek w ten piątek,a później posypią się od poniedziałku,jak z rękawa. To seria jednych z najpoważniejszych danych. Czy mam podstawy do przypuszczeń,że nagle,gwałtownie,jak królik z cylindra,wyskoczy seria złych danych? Czy może przeciwnie? A to już od piątku i cały następny tydzień. Piątek,to koniec miesiąca na dodatek. Czy wobec tego,co wyprawia agencja S&P,bo inaczej tego się nie da nazwać,nie mam prawa przypuszczać,że komuś zależy i to bardzo pilnie,jak najszybciej, na zrzuceniu indeksów. Bo być może zna już dane i chce się obkupić przed nimi? Zobacz taką sprawę. Ratingi przygotowuje się tygodniami,miesiącami...a jeśli przyjąć nawet,że są rzetelne,co stoi pod dużym znakiem zapytania...musimy uznać je za rzetelne,zrobione zgodnie z dobrymi intencjami,ale tylko dlatego,że nie da się udowodnić,że jest inaczej. To niezła fucha. Duży szmal,a żadnej odpowiedzialności...żadnej,bo nie da się udowodnić komuś złej woli.Więc przjmując nawet,choć z trudem, ratingi za rzetelne,pozostaje sam moment ich rzucania na rynek. Przyglądałeś się w jak dobranych momentach to następowało? Bo ja tak. To były precyzyjne uderzenia. Tak robi się interwencje walutowe. Jestem pewien,że gdyby Janki chciały zrealizować to drugie śródsesyjne"W",to poleciałaby od razu informacja o możliwości obniżenia ratingu np Irlandii.
Zeus52 / 2010-04-28 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak uciąłem sobie wczoraj pogawędkę mailową z Kiepasem z forexu,na temat gold. Tak,dla potwierdzenia,maxsiu...jest podobnego zdania. Różne rzeczy mogą się dziać na giełdach,ale złoto idzie swoją drogą na grudniowy szczyt wszechczasów i to w bliskim terminie(maj???).
Zeus52 / 2010-04-28 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak uciąłem sobie wczoraj pogawędkę mailową z Kiepasem z forexu,na temat gold. Tak,dla potwierdzenia,maxsiu...jest podobnego zdania. Różne rzeczy mogą się dziać,ale złoto idzie na grudniowy szczyt wszechczasów i to w bliskim terminie(maj???).
privy / 2010-04-28 18:50 / Tysiącznik na forum
Jak czytam doniesienia PAP i AFP o Grecji, to mamy tam socjalizm pełną gębą. Odrzucili redukcję płac co przy braku możliwości dewaluacji zajeżdża bankructwem tego kraju z dniem 19 maja. Merkel się wkurzy, nie ma co.
Zeus52 / 2010-04-28 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz trawią komentarz FOMC...ciekawe,co z tego wyniknie?
max1224 / 2010-04-28 20:42 / Tysiącznik na forum
wiesz coś o Xstrata ? notowania na money aol finance podają -87% z hakiem (słownie osiemdziesiąt siedem procent z hakiem w dół)
Zeus52 / 2010-04-28 21:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Xstrata,zamknięcie w Londynie:-0,92%. ML6 bardzo słabo dziś wypadł:-2,68%...co daje i tak wyraźny plus,no i to połowa. Druga to ML5. Z ML6,podobnie jak z ML5,traktuję to jako przypadek chwili. Momentu notowań fundu. On,w odróżnieniu od ML5,był wczoraj i tak przeważony w wyniku. Pisałem o tym. Gdyby dziś spółki szły stabilnie,blisko zera,to wynik byłby minusowy,ale niedużo minusowy. Przy lekkich wzrostach wyszedłby na zero. Ale tu sprawa była inna. Spółki z ML6 miały szalone zrywy,wahania o dużej amplitudzie minus/plus...musiało trafić na duże wyhylenie in minus. A plus jeszcze przeważenie za wczoraj,więc taki efekt. Ale za to teraz ML6(jak i ML5) jest bardzo mocno niedoważony.
max1224 / 2010-04-28 22:35 / Tysiącznik na forum
tak sprawdziłem na ich stronie jest jak mówisz cóż czasy szalone trzeba wszystko sprawdzać
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-04-28 21:30
Z obrazka notowań wygląda na to, że "zgubili" jedynkę na początku wyniku notowań :)
Zeus52 / 2010-04-28 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz zerknę,ale była coś niecały procent na plusie. Ciągle jakieś przekłamania mają. Ja mam strony spółek w zakładkach,bo na stooq nadal opóźnione,jakieś historyczne z różnych czasów. Przypomnijmy znów o głosowaniu!zaraz sprawdzę.
Zeus52 / 2010-04-28 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie,że się wkurzy,ale jak pomyśli(jeśli ma czym)..."Co ja narobiłam?". Wiadomo...przyczyna podstawowa,to po stronie Grecji. Ale winą za późniejsze problemy,które grożą nawet krxzysem w Uni,a także na świecie,może się na pewniaka sama obciążyć. Za blokowanie wszystkiego,a przez to pogłębianie kłopotów. Dodam:blokowanie i tak nieuniknionego...tylko i wyłącznie dla własnych,partykularnych interesów. Bo wybory. A że przez jej działalność teraz koszty będą dużo wyższe...to też powie swoim wyborcom? Że przez jej gierki koszty lawinowo rosną. A Janki? Ich mało to obchodziło. Do czasu,aż doszli do wniosku,że skuteczność działania Unii jest wręcz żenująca. Chyba,że Merkel zależy na tym...bo przecież nic za darmo nie dają. Zarobią na tym krocie...i może jej o to chodzi. Robić wszystko tak,żeby później więcej z Grecji wydoić. Żeby pokolenia greków pracowały później na rodaków Pani Merkel? To już szczyty obłudy z jej strony...nie dość,że zarobić na Grecji,to jeszcze pokazywać wszem i wobec,jaką to łaskę łaskę grekom wyświadcza. Po to jest Unia,że jak się psuje jakaś część,to się ją szybko napiawia. Ciekawe,czy jak nam się powinie noga...to Merkelówna też nam tak samo pomoże. Też dostaniemy kopniaka...jako akt łaski...żebyśmy się dłużej nie męczyli?
tara / 2010-04-28 18:56 / Tysiącznik na forum
Re Privy czy bankructwo Grecji nie wywoła paniki na walutach i warto kupic dolara ?
privy / 2010-04-28 19:15 / Tysiącznik na forum
Mają jeszcze czas, ale przyznać trzeba że ciśnienie Grecy zrobili i sam jestem ciekaw jak to się potoczy. Co do walut zielony z pewnością podskoczy nawet pow. 3.15, ale jakoś wierzyć mi się nie chce, że Grecy się nie opamiętają. Teraz rządzi polityka czyli festiwal wyciągania ''królików z kapelusza'' i ciężko cokolwiek powiedzieć nawet w przypadku bankructwa.
Zeus52 / 2010-04-28 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przeholuj pirv,nie przeholuj z tym bankructwem...a jeśli Janki się dziś nie zwalą,to na USD/PLN lokalny szczyt właśnie stanie się historią...muszę Ci powiedzieć,że ta Pani ma rzeczywiste dolary,o ile pamiętam,i nie ma możliwości skakania,jak my. Ewentualnie kantor. A tam spqead. Więc łudzić się 3,15,albo 3,20 to możemy my. Co to nam szkodzi. A tu jest zbyt poważna sprawa na "złudzenia". Później minie okazja i znów przyjdzie czekać. Weź to pod uwagę. Pzdr.
privy / 2010-04-29 06:59 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, to tyczyło nasilenia niekorzystnych zjawisk. Zakładając, że wiele banków zaangażowanych jest w Grecji to utrata płynności w tym kraju oznacza spore straty dla systemu bankowego. W konsekwencji wywołania to większy spadek na indeksach z obawy o pozostałe zagrożone niewypłacalnością kraje i automatyczne spowoduje ściągnięcie kasy z EM co wywinduje waluty. Trzeba tylko przewrócić pierwszą kostkę domina i powinni to zrobić a nie ratować dupska kolejnym bankom za ich nieodpowiedzialne inwestycje. Gdyby dług Grecji nie schodził sami by się opamiętali.
tara / 2010-04-28 19:49 / Tysiącznik na forum
Dziekuje za podpowiedz jestescie naprawde super . pozdr
Zeus52 / 2010-04-29 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodziło mi o to,że nie można jeszcze ustalić na pewno kierunku. Oba są możliwe. Ale cena w okolicach 3,20 lub wyżej wymaga naprawdę dużej korekty na giełdach. To nastąpi,ale nie przypuszczam żeby teraz. Wszystko zależy od czasu,kiedy potrzebna będzie kasa. Faktycznie,jeśli komuś nie zależy na czasie,a nie chce się bawić w krótkie gierki ze sprzedażą,kupnem...to może spokojnie poczekać. Kiedyś na pewno będzie dużo powyżej 3,20. Ale to może być i za miesiąc,dwa..ale w końcu będzie. Ale jeśli kasa potrzebna jest szybciej...to lepiej uważać,bo może się okazać,że okazja już uciekła,albo będzie krótka i to np 3,05 będzie tą maksymalną ceną... Przy dłuższym trzymaniu...czemu by nie zrobić takiego manewru...opchnąć i kupić za kasę więcej,gdy spadną. Ale to wymaga obserwacji. Na razie nic nie jest przesądzone.
Zeus52 / 2010-04-28 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P obniżyła rating Hiszpanii z AA+,do AA...to ta sama klasa ratingu,co oznacza raczej,że zauważają jakieś niewielkie,wręcz w tęj chwili minimalne kłopoty. Jednak perspektywę utrzmali negatywną. Czyli możliwość obniżki ratingu w przyszłości. I tu ciekawa sprawa,bo właśnie swoją ocenę przedstawił Ęitch. Uważają swój rating dla Hiszpanii za właściwy,o perspektywie stabilnej. I tu ciekawostka. Ęitch w ten sposób mówi o swoim ratingu,czyli AAA...tzn o całą klasę wyższym niż wystawił S&P.
tara / 2010-04-28 18:47 / Tysiącznik na forum
Witam , jak myslicie do ilu im sie uda zepchnac euro/dolara , gdzie ten dołek ? czy rozwinie sie z tego wieksza korekta na giełdzie ?
tara / 2010-04-28 18:48 / Tysiącznik na forum
Moze teraz dojdzie usd/pln do 3,20
Zeus52 / 2010-04-28 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
3,20 to raczej przy następnej,już dużej korekcie...wydaje się,że to jednak jeszcze nie teraz. GPW musi jeszcze zaliczyć nowe szczyty...wiem,że trzmanie rzeczywistych dolców,to co innego niż np fundy,gdzie można przerzucać środki. Wskoczyć w dolca,wyskoczyć. W przypadku innych fundów dolarowych bez przewalutowania,a w innych wypadkach to zaledwie 0,2%. Realny dolar...trudna sprawa,bo ten spread między ceną kupna,a sprzedaży....tu różnica kursu musi być na tyle duża,żeby spread pokryło,najlepiej z nawiązką. Ale np sprzedaż w okolicach 3 PLN i odkupienie w okolicach 2,80 to już coś,przy większej ilości...Mimo kantorowego spreadu się opłaca.
Zeus52 / 2010-04-28 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakby ktoś się dziwił,co się stało,to niech odpowiedzią będzie ten wyskok złota w kosmos w tej chwili. S&P obniżyła rating Hiszpanii. Widać gruby jeszcze się nie nachapał. Chce taniej.
Zeus52 / 2010-04-28 13:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dolar na fixingu NBP:+3,02%...Aż miło popatrzeć. Jeśli teraz ML5 jeszcze coś dołoży,a powinien,bo za wczoraj jest niedoważony...wystarczy na zero,to i tak nieźle wypadnie. ML6 też chyba potencjal do spadku wykorzystał. Może mały minusik,który przy dolcu i tak zniknie. Spółki,które poprzednio hamowały ML6,jak BHP Billiton,wygląda że potencjał spadkowy już wcześniej zrealizowały. Teraz doszły do takich wsparć,że blokują dalszy spadek fundu. Oby tak dalej.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-04-28 19:58
ML5 niestety dzisiaj nie dołożył (-0,23%), a szkoda.
max1224 / 2010-04-28 20:19 / Tysiącznik na forum
eh maruda masz po uzłotowieniu 2,785% więcej i jeszcze źle?? ml6 dał tylko 0,34% i trzeba sięcieszyć że urosło głowa do góry dzisiejsze wzrosty będą jutro
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-04-28 21:00
To nie marudzenie, a tylko podanie wyniku za dzisiejszy dzień :)
Z ręką na sercu - nie liczyłeś Max po cichu, że fund jeszcze coś do dolca dorzuci? :)
max1224 / 2010-04-28 15:04 / Tysiącznik na forum
ha ha grubas na potęgę kupuje waluty bedzie jutro odpał że hej jak jeszcze janki do wieczora zzielenieją ze złości to faktycznie jeszcze nie ta korekta i tu pytanie to co będzie w stanie wywołać tę właściwą korektę???
Zeus52 / 2010-04-28 15:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też to obserwuję. Obsunięci...a w tym czasie złotówka up,i wiadomo co za chwilę...i sprawdza się! Ale teraz najważniejsi są Jankesi. Bo całe wywody wezmą w łeb,jeśli Janki wykażą jednak ochotę do korekty. To,co wczoraj,to za mało,to mógł być wypadek przy pracy. Nie muszą robić wielkich wyskoków. Wystarczy,że wykażą chęć do większych zakupów na dołkach. Tak,jak to na razie pokazali Niemcy na DAX...ładna świeca,ładny obrót. To jest identyczne,jak na S&P500w ten pamiętny piątek w lutym. Pamiętasz na pewno. Szpulka,cień długości Dunaju. I wolumen! Przy tak małym korpusie(szpulka),tak potężny wolumen. Większy,niż przy poprzedzającym ją,czarnym wieżowcu. Chodził wtedy po NYSE taki jeden i skupował:Handel,handel,makulatura,papiery skupuję,na wagę,jak leci. Teraz to samo ma DAX. W takim układzie potwierdzenie układu jutrzejszą świecą staje się zbędne. Ale powtarzam: Janki! Jeśli zawalą,to i DAX jeszcze dziś się może obsunąć,a my z nim,jak nie dziś,to jutro. Ale pozostańmy w nadziei na lepszą wersję.
max1224 nielog / 195.117.209.* / 2010-04-28 17:07
lepiej zerknij na xau
Zeus52 / 2010-04-28 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
No ładnie+2,85%...coś takiego mi mignęło. Wczoraj jednak był niewielki minusik,chyba pisałem wtedy przed zamknięciem. Ale i tak nieadekwauny do minusa fundu. Newcrest Mining w Australii dał jednak coś około 0,6%na minusie,więc ta spółka trochę obciąży...to jednak 10%portfela ML5. Czyli c.d.n.
Zeus52 / 2010-04-28 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz zobaczę. Ale pisałem...już wczoraj ML5 był niedoważony,gdyż pokazał -0,83%(w dolarach),a XAU był już wysoko w górze,na zielonym. Dzisiaj się zsumuje i plus jeszcze 3%za zielonego. Wiesz,jutro,jak widzę po Jankach,dolar dużo zabierze z powrotem,ale gdyby tak ktoś akurat dziś wychodził...miałby żniwa. A ML6,myślisz,że dużo gorszy? Wczoraj więcej spadł,ale z dolcem to -1,73%,za to spółki i dolec dziś!?
max1224 / 2010-04-28 18:06 / Tysiącznik na forum
no z dolcem to jednak dużo chyba nie zabierze wraca teraz pod 3 zł
Zeus52 / 2010-04-28 18:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zerknij na górę strony.
max1224 / 2010-04-28 18:35 / Tysiącznik na forum
taaa ale coś nie bardzo się tym przejęli nasdaq wyrysował intra W i się dźwiga a s&p 0,5% up za to xau już pod 3% wygląda to jakby spółki nadrabiały wczorajszą jazdę kruszcu
Zeus52 / 2010-04-28 15:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętaj,że to było wydarzenie jednorazowe,losowe można rzec. A tymczasem dane makro,wyniki spółek,rekomendacje,to ciągły proces i o jednoznacznym kierunku. Do tego koniec tygodnia,to koniec miesiąca. Ja to obserwuję,ale palce by mi odpadły,gdyby o wszystkim pisać. Wyniki spółek...nie było tym razem pompowania przed wynikami,przynajmniej w nadmiarze,jak poprzednio. Na spółkach wynikowych brak więc realizacji zysków! Jeśli nawet,to tylko w pojedyńczych wypadkach i co najwyżej jednosesyjne. Te spółki nadal szły w góre.. To jedno z najpoważniejszych ostrzeżeń dla niedźwiedzi przed wchodzeniem w shorty! Ale jak ktoś się koniecznie uprze...cóż. Jego kasa,jego wola.Zawsze może ją komuś podarować na kontraktach. Wspominałem o tym na przykładzie niektórych,wynikowych spółek z ML6...że w takim razie przyjdzie poczekać na efekty na czas po wynikach. BHP Billiton i parę innych zachowywały się słabo,ci co czytali i widzieli wykresy Łucjana ze stooq. wiedzą,dlaczego(technika). Wszystko się sprawdziło.Ale fund,to nie tylko dwie,trzy spółki. One go wcześniej hamowały. Ale teraz,gdy BHP Billiton dotknął luki hossy...zakończył ruch w dół. To nawet było widać rano,przy złym otoczeniu...gdyby nawet tak zostało,to i tak spadki ML6 zostałyby przez te spółki wyhamowane i możnaby liczyć na neutralny wynik,zwłaszcza że fund zawiera też spółki złota. A rozliczany jest,tak jak i ML5 w dolarach,więc te+3% dzisiaj dodajemy do wyniku... Ale giełda nie lubi zastoju,tak więc spółki,jak BHP Billiton,też nie chcą stać w miejscu,po dotknięciu luki hossy...i widać efekty !
akordent / 2010-04-28 13:26
Cały czas biję się z myślami czy coś podziałać? mam sf1 i szczątki ML6 i zastanawiam się czy zrobić konw na ML6 z SF1 czy w nim zostać czy w ogóle przefastrygować się w piniądz ? Może ktoś coś podpowie?
Zeus52 / 2010-04-28 13:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na rynku walutowym,to umocnienie euro,to być może nie tylko reakcja na jakieś,na razie nieznane dobre wieści. Prawdopodobnie była interwencja walutowa Bank of Japan.
Zeus52 / 2010-04-28 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rynek coś już wie. Pary jenowe pierwsze wystrzeliły ostro w górę...coś poprawi nastrój. Ale co? Plotki mówią,że MFW dorzuci jeszcze 10mld pomocy,co da łącznie 25mld od MFW. Cała pomoc ma być w wysokości 90mld euro. Widać poszli po radę do Kuczyna. Tylko ta ślimacza szybkość działania! Czas jest istotny...a Merkel woli gadać banialuki pod wyborców,zamiast działać. Działa w ten sposób,owszem...opóźniając,co i tak niezbędne i rozwalając system finansowy całej Unii. Destabilizując euro...jeśli dojdzie do drugiego etapu kryzysu to właśnie przez grę Merkel pod wyborców...czyli w gruncie rzeczy działa przeciwko nim,na ich szkodę. Ciekawe,czy nadal będą ją tak kochać,jeśli doprowadzi do kryzysu?
Zeus52 / 2010-04-28 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale Piotruś pojechał z Merkel w komentarzu! To powinni przeczytać i nad tym przemyśleć jej wyborcy...może to byłaby pierwsza myśl,jaka w życiu wpadła im do głowy,jeśli tak można nazwać ten proces:"To myśmy ją wybrali? Co narobiliśmy?"...powiedziałby neuron do drugiego neurona,gdyby go wreszcie spotkał.
dumniy / 2010-04-27 22:25
Czy ktoś widzi co sie dzieje z walutami ?? Dolar prawie 10 gr up. Mnie jest to na reke bo od początku kwietnia siedze w obligacjach
-60% Franklin tempeltion global bond (wycenianych w USD) i mam na tym fundzie +1,5% w fundzie (i jak dobrze pójdzie + 5% na kursie doplara)
-15% Dws Dłużny papier
-15% Skarbiec obligacja
-10% fund piniężny
w czwartek realizacja konwersji 100% franbklina na pieniężny mam nadzieję ze USD bedzie na poziomie 2,95 (kupiłem za 2,86) może będzie 3 zł i moje +5% będzie realne??
Nie pisałem parę dni bo nic ciekawego się nie działo co by mogło mnie bardzo zmartwić zreszta od kwietnia licze na spadki.
Ta sytuacja z walutami jest podobna (KURDE TAKA SAMA) do tej z pierwszego tygodnia lutego. A historia lubi sie powtarzać . Proszę o jakis komentarz do tej sytuacji kogoś bardziej obeznanego w rynkach niż ja.
akordent / 2010-04-28 06:39
W co radzicie wskoczyć?
Zeus52 / 2010-04-28 00:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poprawka. Nasdaq wjechał gromnicą w okno hossy. Ale to też jest okazja do wyjechania z niego jutro w górę. Ale to tylko taka możliwość,w którą coraz mniej wierzę.
Zeus52 / 2010-04-27 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...od początku roku było wiadomo,że dolar wzrośnie,bo będzie korekta,później spadnie na czas wzrostowej piątki...a następnie znów wzrośnie przy korekcie. Pytanie tylko,do jakiego poziomu? Kurna,nie zaglądałem jeszcze na wykres. Piszę,tak aby szybko odpisać. Teraz dolar może łatwiej wzrastać,a trudniej spadać. Istnieje bowiem zagrożenie interwencją walutową. Wszyscy to pamiętają i nie odważą się na silniejsze umacnianie złotówki. Przez to waluty stają się bezpieczniejsze. Po prostu ewentualne straty w wypadku dalszego zrywu giełd up stają się ograniczone. Można przyjąć założenie,że w razie czego dolar,czy euro nie spadną więcej,niż do poziomu interwencji,albo jeszcze powyżej tego poziomu spadki się zatrzymają. Na razie ta opcja nie grozi,bo korekta nie będzie jednak jednodniowym zrzutem. Ale też nie jest to jeszcze TA KOREKTA. To jeszcze nie koniec piątej,wzrostowej fali. Po prostu przerywnik,czwórka,będzie miał inny kształt. Fala złożona. Chyba zapomnieliśmy o zasadzie zmienności. Dwójka była prosta. Na S&P500,czy Nasdaq comp...Trudno w tej chwili powiedzieć,gdzie zatrzyma się korekta(jeśli się jutro potwierdzi,że się zaczęła faktycznie !!). Ale widzę to raczej jako boczniak,choć o szerszym zakresie...pomiędzy konsolą marcową,a szczytem. Nasdaq...tu w ogóle nie wiadomo,czy niedźwiedziom uda się nawet tknąć okno hossy...a jeśli,to może okazać się ich porażką. Nic więcej na razie. To tyle tak na gorąco. GPW? Tutaj czekają tylko na okazję,żeby tylko się skorekcić,choć niczego wielkiego dotąd nie zrobili...więc pewnie będą chcieli wykorzystać okazję. Czy to się uda? Kto ich wie. Gdybym patrzył technicznie...to stawiałbym na byki. To one mają przewagę. Wybroniły się z RGR,teraz luka hossy...jej naruszenie nic nie znaczy,chyba że pokazuje niemoc niedźwiedzi. Ale chodzi o to,że GPW pójdzie taką drogą,jaką pokazali Jankesi,choćby nie wiem co było wymalowane. Nie wierzę,że własnymi siłami damy radę się postawić,jeśli był odpływ ka.pi,.tału...czyżby? Sorry,tak pisałem,jak właśnie pomyślałem...a zachowanie złotówki...później...po dojściu do max poziomu za dolara? To cofnięcie!? Nie wiem. Poczekajmy do jutra.
privy / 2010-04-28 10:59 / Tysiącznik na forum
Na naszym grajdole 2480 to bardzo istotny poziom. Jak go przełamiemy to celem może być obszar zimowej korekty. Czy go przełamiemy? Mamy obrót więc spadliśmy nim na wsparcie. Według teorii PK powinien być to dołek. Ja mam spore wątpliwości bo żadna średnia nas tu nie trzyma a obrót mogą robić łapacze noży.
Zeus52 / 2010-04-28 11:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym nie wiem,o czym piszesz. Gdzie mamy dzienną świecę z wolumenem,stojącą na wsparciu 2480p.? Kiedy taka powstała? Bo może nie zwróciłem uwagi...jakaś dodatkowa,nocna sesja była na GPW? I co to za"mocne"wsparcie? Dołek intra,na który dłużsi gracze nie zwracają uwagi? Teraz to ja nie kumam...wiem,że pasowałby Ci zjazd z powodu pozycji...ale to tak nie chce. Wątpię,żęby pełny,minimalny zakres RGR się zrealizował,czyli poziom około 2400p. 2450p.,luka hossy i 38,2 fibo w zupełności wystarczy.
privy / 2010-04-28 13:03 / Tysiącznik na forum
Tak, widziałem na nocnej sesji.

Dołek intra? ''Mocne'' wsparcie? To dobrze, że nasze AT choć trochę się różnią. Ja teorii AT nie podważam, chyba błędnie odczytałeś intencję. Co do wolumenu to już pisałem, że dla mnie jest to drugorzędny wskaźnik i jak widać moje nic nieznaczące 2480 broni się bez niego. Ja odnoszę się do obrotu, a ten na obecną godzinę jest powyżej średniej 5 dniowej.
student_mel / 2010-04-28 12:28 / Bywalec forum
Panowie czy nie czas zrobić konwersję z akcji?
Takie spadki jak funduje nam dziś Europa mogą potrafić dłużej?
Zeus52 / 2010-04-28 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie próbujemy to rozkminić. Priv uważa,że spadki potrwają,korekta będzie duża i bolesna. A ja na odwrót,że to tylko zrzut o bardzo ograniczonym zasięgu. A poza tym,szturcham go,żeby był czujny. Nie dam mu"przysnąć". O to chodzi.
privy / 2010-04-28 13:14 / Tysiącznik na forum
Ja tak nie uważam cyt. ''moje kreski pokazują dno obecnego ruchu jeśli to tylko mała
korekta w trendzie wzrostowym''.
Zeus52 / 2010-04-28 14:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Acha! A to może pomyliłem,bo coś tu było pisane o jakichś dziwnych poziomach z tegorocznego dna. Ale dzisiaj się rozstrzyga. Jeśli Janki wykażą chęci korekcyjne,to zjazd u nas może być duży. Ale jeśli byczy duch u nich nie zmalał,a w to bardziej wierzę...to zobacz,co się będzie działo. DAX już ze 100 punktowym dolnym cieniem+obroty! A GPW? Tu właśnie ma okazję sprawdzić się zasada obrony wsparcia,spadek na nie z dużym wolumenem. Na GPW raczej patrzę na obroty. I nie zwalaj,w razie czego na Kuczzna. On tego nie pisał. Także o nieproporcjonalności wolumenu do świecy spadkowej u Janków,jakiś tydzień temu. To ja. Kuczyn kiedyś coś podobnego pisał,nie teraz,a ja tylko to sobie zapamiętałem...jak wiele innych rzeczy. Po prostu na tym polega uczenie się...tak.więc jeśli to nie wypali,to raczej mój błąd. Może optymistycznie podcgodzę do tematu. Widziałem niższy szczyt RSI w strefie,na Nasdaq. Czyli dywergencję. Była dzień wcześniej. Ale nastawiam się pozytywnie. Czekam nie na następny szczyt lokalny,ale na trzecią serię szczytów RSI. Tak trzeba w trendzie. Jeśli się zmieni będę musiał zmienić nastawienie. Psychicznie przestawić się wtedy na niedostrzeganie pozytywów...muszę zmienić wtedy nastawienie. Ale to wręcz konieczne...bo tak robi rynek! Tylko krowa...ect. Ale na razie nie widzę do tego powodów,więc przmykam oko na negatywy. One się zbierają,ale tak jak rynek,tak ja przymykam oko. Gdy trend faktycznie zacznie się zmieniać...to wszystkie te negatywy wygarnę. Bo tak zrobi rynek...wtedy agencje zaczną pisać głównie o minusach,będą tłumaczyć wszystko na korzyść niedźwiedzi. Ale teraz pozostaję w byczym nastawieniu. Pzdr.
Zeus52 / 2010-04-28 11:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie tak. Tak nie można upraszczać automatycznie,nie w każdym otoczeniu. Teoria jest dobra i logiczna,z resztą zgodna z A.T.,jak dobrze poszperasz. Tak by było,gdyby GPW działała sama. Ale wobec tego,co zrobiły Janki jest to niemożliwe. A jeśli chodzi o zakres,to 2450p. powinno wystarczyć.To te miejsce,o które kiedyś był jakby spór. Niby-luka z połowy marca. Tylko,że ja też patrzę na sam Wig20. Gdyby działał sam,to byki powinny bez problemu poradzić sobie na 2450p. Ba! Nie doszłoby do wcześniejszego przełamania...ale widzisz,co się dzieje na świecie. Spread fruwa wysoko ponad 900
London / 2010-04-28 11:14 / Bywalec forum
A czy tam EMA50 przypadkiem nie przebiega na Wig20 ? Na futures co mnie bardziej interesuje EMA50 została przebita . 2300 nadchodzi ...?
privy / 2010-04-28 11:24 / Tysiącznik na forum
Historia pokazuje, że generalnie lepiej sprawdza się SMA niż EMA. Z ciekawostek moje kreski pokazują dno obecnego ruchu jeśli to tylko mała korekta w trendzie wzrostowym. Jeśli przebijemy poranne minima może dojść do przesilenia i budowania trendu spadkowego.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy