Forum Polityka, aktualnościGospodarka

27 lat temu wybuchła wojna polsko-polska

27 lat temu wybuchła wojna polsko-polska

Money.pl / 2008-12-13 09:06
Komentarze do wiadomości: 27 lat temu wybuchła wojna polsko-polska.
Wyświetlaj:
keyser soze / 89.79.112.* / 2008-12-13 09:06
kiedyś "kupowałem" argumenty spawacza o nieuchronnej interwencji. Parę lat temu miałem przyjemność obejrzeć wywiad z prof. Brzezińskim, który wielokrotnie podkreślił, że w 1981 roku nie było mowy o interwencji państw układu warszawskiego. Nie potwierdzały tego raporty wywiadu, analizy zdjęć satelitarnych, etc. Towarzyszom radzieckim paliły się pióra w d...pie w Afganistanie.
GDA66TY / 2008-12-13 11:03 / Tysiącznik na forum
Nie wiem ile masz lat i co pamiętasz z tamtych czasów ale nie zgadzam się z tobą. W Białorusi wojska Rosyjskie gotowe były do wkroczenia na teren Polski. To samo było na granicy Czechosłowacji. Pamiętam stan wojenny i zamieszki w gdańsku. W porównani do teraźniejszych zamieszek w Grecji, stan wojenny to był spacerek po ulicach. nie chce nawet myśleć o tym co by się działo gdyby Jaruzelski nie wprowadził stanu wojennego. W Rosji rządził jeszcze Breżniew a nie Gorbaczow a on był bezwzględny jak Stalin.
Energy 67 / 89.78.141.* / 2008-12-13 11:35
Poza tym, przecież Rosjanie nie musieli "wkraczać", oni BYLI w Polsce, stacjonowali tu przecież. Ludzie, którzy mówią, że nie byłoby interwencji zakładają, że Polska stałaby się w 81 roku kapitalistyczną demokracją - w otoczeniu NRD, Czechosłowacji i ZSRR ! :))) A rosyjskie wojska same grzecznie wymaszerowałyby z Polski.
logik / 80.187.105.* / 2008-12-15 02:17
DO GDA66TY STAN wojenny to spacerek w porownaniu do zamieszek w Grecji.Ile w Grecji jest ofiar smiertelnych? W Grecji sa wolne wybory w POLSCE ,Jaruzelskiego nie bylo.Komunisci zrealizowli swoj cel i panuja nad waszymi umyslami.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy