27.VIII - 31.VIII

tedchom / 2012-08-27 14:50
Cóż nie zauważyłem, że mamy nowy tydzień, a wątku nie ma kto otworzyć co niniejszym czynię. Zeszły tydzień nie wyszedł po mojej myśli ale ten już z większą pewnością rozpoczynam licząc na zakończenie powyżej zeszłego tygodnia. Póki co DAX odbił się od wsparcia w okolicach 6945 co napawa nadzieją na utrzymanie kierunku.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-09-02 14:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak na marginesie wątku funduszowego zwracam uwagę na FRX. Niektóre instrumenty będą w poniedziałek notowane krócej. I tak kontrakty na indeksy jankeskie 00:00-17:30. Contrakty na miedź(copper-futures),ropa,gaz i GOLD....00:00-19:15. Future 10YUS...00:00-19:00. To tak dla przypomnienia,aby ktoś się nie zapędził....mógłby zostać z otwartymi pozycjami na wtorek...a czasami to ryzykowna i niebezpieczna rzecz...jakaś luka mogłaby się trafić...a wtedy ustawione S/L wtedy jeszcze pogorszyłyby sprawę. Z resztą,każdy sam wyciągnie odpowiednie dla siebie wnioski. To dla tych,którzy poza fundami,pykają co nieco na forexsie
Zeus52 / 2012-09-01 01:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...ja zdaje się,że jak dłużej nie śpię,to w ogóle później spać mi się nie chce....może by się człek odzwyczaił w ten sposób...takie marnowanie czasu...:)) No dobra.Karaluchy pod poduchy...Dobranoc wszystkim!
privy / 2012-08-31 16:42 / Tysiącznik na forum
Benek znowu bla bla bla.
max1224 / 2012-08-31 18:31 / Tysiącznik na forum
ale chyba słusznie bo jak będzie dobrze to QE3 zbędne, a jak źle to też dobrze bo będzie QE3 ... jeśli to tak rozkminią, to jazda do 6 IX pod EBC, a dalej się zobaczy ... według moich oznaczeń eliotem zaczynamy najprawdopodobniej 3 w dużej III
Zeus52 / 2012-09-01 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,wróćmy do tego,co już w różnych terminach było pisane. Posiłkuję się tym,co napisał Piotr,ale już dużo wcześniej,parę razy w tym roku,w różnych fragmentach to pisałem...zwracałem uwagę na priorytety FED,do tego prognozy umocnienia PLN...najpierw do euro(trochę to nadmiarowo nawet wyszło),a następnie w podobny sposób,ale bardziej umacnianie do dolara...taka zmiana warty w walutach bitych przez PLN. Ale o PLN to dygresja. Chodzi o QE3. Czy będzie? W jakiejś formie tak. Kiedy? To zależy od danych z rynku pracy....i czegoś jeszcze. Od ECB,a właściwie reakcji rynków. 1) Jeśli dane będą słabe,to możliwe jest jakieś częściowe wspomaganie ogłoszone teraz. Możliwe,ale niekoniecznie dużego kalibru i od razu. Tylko możliwe. 2) ECB ogłasza coś tam 6 września...i teraz,w zależności od reakcji rynków...Reakcja pozytywna,byki górą...Ben odkłada QE3 na później. Reakcja na ECB 6 września:wchodzą niedźwiedzie, rynki spadają= Ben ogłasza pełne QE3 na najbliższym posiedzeniu FED. Tydzień po ECB. Krótko i na temat. Pamiętaj o powiązaniu,o którym parę razy pisałem...a Piotr akurat to przypomniał,podsumowując. Rynek. Zwała po ECB= natychmiastowe QE3!
max1224 / 2012-09-01 12:00 / Tysiącznik na forum
tak ECB koniecznie trzeba brać pod uwagę właśnie w takim jak piszesz kontekście ... może szarpać ostro ... a kierunek trwalszy chyba dopiero po 12 IX
Zeus52 / 2012-09-01 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...w takim razie też powinieneś jak najszybciej uruchomić real na FRX...żniwa trwają i nadal tak będzie.
Zeus52 / 2012-09-01 01:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...a wiesz,że indeks spółek złota $XAU....sugerowany zasięg w krótkim terminie to 178p.,natomiast na dłuższy termin to 224p. Silver...58$/ozt.Gold(to już chyba pisałem)...1780$/ozt..Na razie!
image77 / 2012-08-31 22:16
ml6 dziś powinno urosnąć (powinno bo wyników jeszcze nie ma za dziś) bo największe kopalnie z tego fundu zanotowały solidne plusy szczególnie Vale. Mam nadzieję że to zwrot na północ
max1224 / 2012-08-31 22:39 / Tysiącznik na forum
minimalnie stracił ale to wszystko przejdzie na poniedziałek ... a wyniki faktycznie taki Glencore np. 7,68% Xstrata grubo ponad 5% Freeprort 4% :)
image77 / 2012-08-31 22:43
ja obstawiam w każdym razie max że będzie w 4 kw. hossa na ml6 która potrwa do grudnia czy końca stycznia no ale nie obejdzie się bez spadków poważniejszych jak przystało na agresywność tego fundu. Ważne żeby sobie jajka podwiązać i nie panikować :)
max1224 / 2012-08-31 22:49 / Tysiącznik na forum
a czytałeś dzisiejszy post o ml6 ? cały czas pracuję nad doskonaleniem suflera to moje dziecię przecież
Rio Tinto 10,0
BHP Billiton 8,1
Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc. 5,8
CIA Vale Do Rio 5,7
Glencore International 5,0
Teck Resources Ltd 5,0
First Quantum Minerals 4,3
Xstrata 3,8
Newcrest Mining 3,2
Impala 3,1
pokazał się TOP10 wg stanu na 31 lipca dla ml6
image77 / 2012-08-31 22:57
no czytałem. Zawsze czytam twoje posty :) miłego weekendu ps. dolar nie powinien wg mnie co dziś Ben powiedział jakoś pocwałować w dół. Obstawiam przedział 3,45-3,10 w tym roku
Zeus52 / 2012-09-01 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo złe dane.PKB za II kwartał...kwiecień.maj,czerwiec...i w czasie przygotowań do Euro 2012 i samych mistrzostw taki wynik,wzrost PKB o 2,3% to porażka absolutna.A co będzie później? Teoretycznie RPP powinna ciąć stopy procentowe.Tylko co z inflacją,gdy katastrofalne susze u największego eksportera żywności już wywindowały ceny...u nas niby spokój,bo lato,zbiory własne...a co później.Za parę miesięcy i do nas dotrze wzrost cen pasz,mięsa,ogólnie żywności.Nie chciałbym być członkiem RPP. Jednak,jak pisze Piotr,ewentualne cięcie stóp nie jest główną przyczyną osłabienia PLN i na dłuższą metę nie zaszkodzi złotówce.Uważa,że to raczej realizacja zysków z dywidend(zamiana PLN na waluty przez zewnętrzne fundusze),a więc to chwilowa słabość PLN.Przecena złotówki,akcji,oraz polepszenie atmosfery w razie pozytywnych rozwiązań w Eurolandzie(politycy,Draghi,niemiecki T.K.)...to spowoduje natychmiastowy napływ kapitału z zewnątrz,a co za tym idzie,wymiana walut na PLN...i znów pompowanie PLN.Próbkę mieliśmy dzisiaj.Owszem,można tymczasowo przyjąć,że dzisiejszy spadek dolara,to ruch powrotny do wyłamanej linii szyi"W" na USD/PLN...ale nieco to gwałtowny powrót i nieco głęboki.Należało by się zastanowić...czy to jedna sesja? Bo USD/PLN wszedł tak głęboko w to "W",że musiałby natychmiast odbić w górę,jeśli nie chce tego"W" anulować.A czy sytuacja sprzyja takiemu odbiciu...no szczerze mówiąc...raczej nie.Teraz będą oczekiwania na działanie,lub mocny plan działania ECB,oczekiwania na dane,na posiedzenie FED we wrześniu,na polityków w sprawie ESM i EFSM,na Trybunał Konstytucyjny Niemiec.I jeszcze coś,na co nikt nie czeka...bo wszyscy o tym jakoś zapomnieli...Chiny coś MUSZĄ zrobić,a jeśli nie tną stóp,znakiem tego planują coś poważniejszego.Czy w tym otoczeniu PLN może słabnąć? Dywidendy gigantów już się skończyły.W oczekiwaniu na najbliższe wydarzenia,USD/PLN chyba nie może nie zanegować"W"...a jeśli tak,to ma to swoje techniczne skutki.Już samo to wystarczy.To tak,jak z fałszywym wybiciem...nieudane wybicie w dół,mści się spotęgowanym ruchem w górę.Nieudane wybicie w górę mści się mocnymi spadkami.Nie wiem,jak będzie,co zrobią politycy,ale zapowiada się pozytywnie dla eurodolara,akcji,surowców i...PLN !!!
max1224 / 2012-08-31 23:33 / Tysiącznik na forum
wzajemnie ... no i niech się dolar trzyma lekko osuwając coby zysków spółek zbyt dużo nie zjadał:))
image77 / 2012-09-01 08:49
ja w przeciwieństwie do zeusa może nie koniecznie osuwanie ale zwyżkę do końca roku raczej bym obstawiał. Przede wszystkim słabnąca gospodarka polska, belka i te sprawy...
Zeus52 / 2012-09-01 10:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może EUR/PLN...zjechał nadmiarowo,wobec moich przewidywań...może teraz podrośnie i po wielu wahaniach góra/dół zakończy rok na obecnym poziomie. Natomiast USD/PLN....jeszcze nie osiągnął docelowego poziomu...owszem,będą momenty,gdy będzie i po 3,45...ale docelowo 2,94 a przynajmniej tuż ponad 3,00 na zakończenie roku. Pamiętajmy,że PKB,stopy,słabnąca gospodarka u nas...to wszystko racja. Ale to rzecz względna....wobec reszty. Euroland,Stany. Waluty ocenia się w parach...PLN do USD, PLN do EUR... A jak oni stoją? Dlatego wieloma,niby negatywnymi dla PLN informacjami nie za bardzo bym się przejmował. Chwilowa reakcja na negatywne informacje na przegrzanym rynku PLN. I tyle. Po korekcie,ciąg dalszy kierunku.
Zeus52 / 2012-09-01 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że się tak jakby "wciąłem"...sorki.
max1224 / 2012-09-01 00:21 / Tysiącznik na forum
eee tam po prostu kolejny cenny głos w dyskusji :))
Zeus52 / 2012-09-01 00:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
USD/PLN ma i tak swój kanał spadkowy i raczej w nim powinien się poruszać.Ale to wszystko trzeba ze świeżą głową przemyśleć.A ja,niestety...od wczoraj nie zmrużyłem jeszcze oka.Od momentu,gdy pisałem,że właśnie ściągam w dół stopy na parach AUD/USD i AUD/JPY...początkowo chciałem puścić trailing stopa...ale nie mogłem zasnąć...tak coś czułem,że to stanie się tej nocy,zmiana kierunku.Tu chyba Freud się kłania...pisałem o odbiciu,zmianie kierunku...a sam ciągle w eskach na parach AUD od wielu dni i do tego olewając stopy...jakby na pewniaka,że będą spadały.Ale to nie było jakieś zamierzone... Dopiero wczoraj,tak sobie pomyślałem...oni czekają na maxa! Wszystko na to wskazywało...niechęć do spadków(wymuszone)na GPW,szpulka,obroty...jakiś gruby coś planuje.Trzeba stopy zacieśnić.I pomyśleć o gold,gdy je wywali.Dlatego zrezygnowałem z trajlusia....no i efekt taki,że teraz nieco przysypiam...
image77 / 2012-09-02 11:14
no niech sobie i ten dolar spada po troszku, ważne że surowce zdrożeją i ml6 popędzi w górę.
Zeus52 / 2012-08-31 14:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Można rzec,że zakupy u nas robią z prędkością 100mln PLN/h...
max1224 / 2012-08-31 14:16 / Tysiącznik na forum
mówiłem, że za mną pójdą, ale sam nie do końca wierzyłem, że posłuchają ... i zamachał ogon psem ;)
Zeus52 / 2012-08-31 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prawdopodobnie nie zostanie z góry ustalona wielkość QE3...jak pisze Rogalski,prawdopodobnie od września będzie coś w rodzaju QE3 "na raty"...etapami i dalsza obserwacja skutków.
Zeus52 / 2012-08-31 10:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
A namęczyły się wczoraj niedźwiedzie,namęczyły...całą sesję im wczoraj zajęło,by przepchnąć na siłę Wig20 pod 2242p. Dziś ten poziom zatrzymał szarżę byków....bodajże...nie wiem...na 5 minut(?)
Zeus52 / 2012-08-30 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...a ja właśnie ściągnąłem S/L-ki w dół na AUD/USD i AUD/JPY...po raz pierwszy od początku transakcji...Dotąd fruwały tam,gdzieś wysoko,na początku jazdy.
Zeus52 / 2012-08-30 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
W poniedziałek Jankesi mają święto pracy...jutro po 16.00 Ben w Jackson Hole...Nie,no...Jankesi to chyba fioła dostaną,nie będą wiedzieli,co robić...mało czasu będzie na reakcję,tylko w piątek.
szalony inwestor / 2012-08-30 17:59 / Tysiącznik na forum
Mocny zjazd w jankesowie jest tylko kwestia czasu
wig 20 pokazal juz jsnkesom jaką drogą mają podążać
max1224 / 2012-08-30 18:12 / Tysiącznik na forum
od kiedy to ogon macha psem ? ogarnij się facet
Zeus52 / 2012-08-30 18:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobre...Jankesi będą oglądać się na to co zrobił Wig20...Chcieli zjechać,wykorzystując okazję zebrać wszystko,co wyrzucane do podstawionego koszyka(vide FW20U12)...i zrobili to.Zbierali mocno,aż wolumen zrobił się niebotyczny.I zobacz w jakim punkcie na kontraktach.
szalony inwestor / 2012-08-30 19:35 / Tysiącznik na forum
nie wiem w jakim punkcie ale ja zamykałem eski po 2230pkt
pozycje otwierałem jak wig 20 był powyżej 2300 punktów i wy bylicie pewni ze idzie na 2450 wtedy się ze mnie nabija liście
max1224 / 2012-08-30 21:00 / Tysiącznik na forum
pamietasz może kto to pisał?
"psunolem sie do ostatecznosci i zamienilem krotkie na dlugie to powinno przyniesc pecha indeksom:)
terrrrrrrrrr to juz musi spdac..."
to było dokładnie 21 sierpnia o 15:50 w tym dniu zamknięcie WIG20 2299,36
taki jesteś wiarygodny ... fee
image77 / 2012-08-30 21:23
max ml6 na dziś dzień 52,36.... głupio wychodzić w sumie jak jest tak nisko tylko czy to nie jest jakiś wodospad w rejon nawet 40$ ?
max1224 / 2012-08-30 21:48 / Tysiącznik na forum
głupio nie głupio ... czekam na sygnał jutro albo się odmieni albo się zmieni:)
image77 / 2012-08-30 22:37
tyś to zawsze był optymista :) ja w sumie też ale nerwy mi trochu puszczają momentami
Zeus52 / 2012-08-30 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
A komu nie puszczają? Oto jest pytanie...Ja siedzę w QUE2,bo sądzę,że mam rację.Ale może tak mi się wydaje...więc pogrywam na FRX...na walutach,ale jak by nie było,w przeciwną stronę.Nadmiar może trafić ponownie bezpośredni przelew do Skandii w QUE2...gdyby było taniej...cóż,każdy orze,jak może.Takie tam...
tedchom / 2012-08-30 23:11 / Tysiącznik na forum
Tak przeglądam ten nasz psi wykres i ustawiłem sobie psychiczne miejsce wsparcia 2154, po pokonaniu którego wychodzę odpocząć w bezpieczne w razie w. Jednak w ten poziom za nic w świecie nie chce mi się wierzyć byśmy osiągnęli również w tym podejściu. Jakoś mi tak wychodzi, że wpierw stukniemy się z sufitem w okolicach 2450 (nic odkrywczego prawda?) i EWENTUALNIE potem powrót. Jednak dla mnie ten powrót i tym razem może nie dojść do linii tego wsparcia, która nota bene będzie już wtedy dużo wyżej.
Zeus52 / 2012-08-30 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeśli to na wykresie,to...flaga? Dokąd musielibyśmy najpierw zejść,aby po 300-punktowym ruchu up,osiągnąć 2450p.?
tedchom / 2012-08-30 23:52 / Tysiącznik na forum
Wiesz mi to na flagę nie wygląda, ale jeśli? Tylko, że jakie dane z rynku musiałyby teraz spłynąć by ten poziom w tej serii zaliczyć? Nie wiem huragany w usa to chyba za mało
Zeus52 / 2012-08-31 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,wiem...Wig20 dość dziwnie wygląda po tych dywidendach...Mówiąc o fladze miałem na myśli kontrakty,ewentualnie Wig.
Zeus52 / 2012-08-31 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie...ja tylko tak,głośno myślę...zobacz Wig20 dolarowy...gdzie się zatrzyma?
tedchom / 2012-08-31 00:35 / Tysiącznik na forum
Zeus patrzyłeś na DJC dojeżdżają do wsparcia
tedchom / 2012-08-31 00:20 / Tysiącznik na forum
Pasowało by 604 a to możemy osiągnąć w dzień no dwa
Zeus52 / 2012-08-31 00:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
I waluty,z dwóch opcji,USD/PLN wybrał tę z wędrówką do górnego ograniczenia kanału spadkowego.Tak to przynajmniej na razie wygląda.Na razie. J.P.Morgan obniżył dość znacznie swoją prognozę PKB dla Polski...tak znacznie,że zupełnie niewiarygodnie.Zaraz po nim to samo zrobił Nomura.Jakby się zmówili.I to nie jest przenośnia...to ważni gracze na GPW,na kontraktach.Już wcześniej pogrywali na Wig20 i FW20U12 jakby doskonale się rozumieli,bez słów.Ale,czy to ma sens,czy nie...i tak dopną swego,więc musimy traktować to,co mówią,jakby to miało sens.Częściowo mają rację,ale to pretekst,wyolbrzymienie.Im chodzi o tanią złotówkę. Bo zakupy mają być tanie.Po prostu.
max1224kom / 83.7.175.* / 2012-08-31 09:57
:))
Zeus52 / 2012-08-31 10:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ano właśnie! Ten wolumen na szpulce na FW20U12.
tedchom / 2012-08-31 00:22 / Tysiącznik na forum
Sorki patrzyłem na tygodniowy wykres oj tego w dzień nie zrobią. Na dziennym 628?
max1224 / 2012-08-30 23:01 / Tysiącznik na forum
spoko stary wchodze dokładnie na 38,2% fibo albo jak kto woli 50% wczorajsze dywagacje z piterusem sprawdziły się dziś co do joty ... oby tak jutro
max1224 / 2012-08-30 22:48 / Tysiącznik na forum
procentowo dużo masz ML6 w portfelu u mnie 25%
image77 / 2012-08-31 08:06
ja mam 45%. no ale jakiś spadków super nie mam bo dolar fajnie poszedł do góry. No ale jednak te 5 PLN na akcji się straciło około przez dwa tygodnie jak wszedłem. Chce wejść kolejną gotówką jak ml6 uderzy w dno roczne tylko niewiadomo czy to będzie dno w okolicach 50$. Ja mam nadzieję że tak. A ostatnim kwartale można zawsze zaobserwować na ml6 wzrosty (poza kryzysem w 2007). Więc w tym roku ludzie znowu będą kupować węgiel bo zima może być sroga więc liczę na wzrosty. Pytanie kiedy wejść np z kolejną 25% porcją gotówki w ml6
Zeus52 / 2012-08-30 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chłopie...ty przestań konfabulować,jak dziecko! Powyżej 2300p.,to Ty brałeś longi...i wszyscy to czytali... Nie wiem,czy medycyna ma już na to jakieś lekarstwo...ale nie martw się...podobno robią postępy.
szalony inwestor / 2012-08-30 21:49 / Tysiącznik na forum
Widze ze nie odruzniacie zartow od normanych wpisow a zauwazyliscie to - ;-)- na koncu wpisu to bylo z przymrozeniem oka napisane
szalony inwestor / 2012-08-30 22:11 / Tysiącznik na forum
Widze ze macie problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego
cytujecie moj wpis w ktorym pisze ze bralem L po to zeby stracic wiem ze to troche zapetlone ale to chyba logiczne dla was ze nikt nie dziala z premedytacja na swoja niekorzysc?
Za bardzo sie przejmujecie gielda to tylko pieniadze sa wazniejsze w zyciu rzeczy ale widze ze niktorzy z was tym zyja
wspolczuje
Zeus52 / 2012-08-30 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdy spada...Ty piszesz,że akurat miałeś eski,gdyby rosło,to oczywiście Ty miałeś elki.A więc kłamiesz.A jeśli nie teraz,to skłamałeś wcześniej.Na jedno wychodzi...A po co? Żeby pokazać,że jesteś kimś lepszym,mądrzejszym od forumowych głupków,siedzących z resztą w funduszach...które Cię i tak nie interesują...i co Ci to daje? Jak to,co piszesz to tylko Twoja konfabulacja,chora wyobrażnia,a nie rzeczywistość...dzieciaku!
szalony inwestor / 2012-08-30 23:10 / Tysiącznik na forum
Ty udajesz forumowego guru a tak naorawde zapewne jestes agentem skandia/aegon i to forum jest dla ciebie platformą pozyskiwania nowych klientow i pakowania ich w to bagno
drodzy forumowicze wy nie potrzebujecie skandi - aegonu to oni potrzebuja was
na tym forum tworzy sie iluzje ze da sie na tum zarobic ale to tylko iluzja
Bedac klientem tych instytucji godzicie sie na to ze zanim jakis zysk do Was dotrze jego czesc zabiora po drodze skandia/agent/zarzadca funduszu
teraz zapewne max i tedchom mnie zaatakuja....
tedchom / 2012-08-30 23:19 / Tysiącznik na forum
Na to liczysz? Cóż wypada coś dorzucić;), ale wypowiadasz się na temat Zeusa który z tym co piszesz nie ma, z tego co się orientuję nic wspólnego, więc ulżyj sobie śmiało. Może w tym będziesz lepszy co czas pokaże. Pamiętaj jednak, że na tym forum można całą historię wpisów prześledzić, A wpisy świadczą o wpisującym. Więc dalej czekamy na twoje konkretne prognozy i wcześniej podawane ruchy byś mógł coś tutaj komukolwiek pokazać. Wal dalej na pewno znajdziesz naśladowców, tylko pamiętaj ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Zeus52 / 2012-08-30 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dajmy sobie spokój.Wiesz,dlaczego,mimo prób wciągnięcia go do dyskusji,nic z tego nie wychodzi? Bo to dzieciak i tyle.Naczytał się czegoś o giełdzie...nawet wyczytał w jakimś samouczku,że inwestor powinien mieć strategię...nawet pewnie nie rozumie,co to słowo znaczy...ale ładnie i mądrze brzmi,więc go np wczoraj użył.Tak,że jakiekolwiek próby"wyduszenia"z niego czegokolwiek,jakiejkolwiek analizy,są raczej z góry skazane na niepowodzenie...szkoda nerwów. Proponuję skończyć ten temat,bo to bez sensu...wiem,wiem...tak mówię,a za chwilę,jak mi nadepnie na odcisk,to sam nie wyrabiam.Ale się postaram. :))
max1224 / 2012-08-31 00:05 / Tysiącznik na forum
słusznie gościu ma 889 wpisów z czego 850 to mniej więcej coś w stylu idzie zwała, a reszta marnej próby zaczepki i jeszcze słabsze dowcipy, nie warto
piterus1 / 164.127.72.* / 2012-08-30 19:50
Szalony troszkę naginasz rzeczywistość. Od początku mówiliśmy że będziemy mieli korekcyjną 4 przed atakami na 2400-50 więc narazie idzie zgodnie z planem. Poza tym nie zapominajmy że wykres W20 jest troszkę oszukany oczywiście ze względu na dywidendy...
Zeus52 / 2012-08-30 18:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic z tego.Ja już kiedyś,w podobnej sytuacji(wtedy chodziło o dane),mówiłem....jeśli się boją,to dobrze,że PRZED.Przed danymi,teraz PRZED Jackson Hole...Wtedy można mówić o zaskakującej i pozytywnej niespodziance. A Wig20...czy coś pokazał? FW20U12 coś pokazał? Nie wydaje mi się.
al_albo wierny czytelnik / 83.189.131.* / 2012-08-29 23:06
[09:01:59] Lis: linia na euro do pln gwaltownie sie odgieła
[09:02:12] Lis: moze byc dzis jakis przełom na tej parze

tak mi pokazał system,wtedy cena wogole sie nie ruszała,godzina wpisu jest powyzej....dzis zrobilismy magiczne 83+ od esktremu czyli dotykajac 2251 z 2234 uznaje to jako 1sza noge i po ustanowieniu jej denka,podbitka i pogłebienie bedzie,stawiam 80% na to po setkach testow z przełomu lat...
privy / 2012-08-29 20:55 / Tysiącznik na forum
Bardzo ciekawy dzień, nie potrafię wysnuć wniosku. Czekam obecnie na techniczny sell na staśku. Pewnie nastąpi to z rejonów 1430/50 - przeczucie takie. Mam wrażenie, że ktoś już pomału zbiera zabawki z poszczególnych rynków, ale to może być subiektywne bo się podejrzliwy zrobiłem. Wszędzie są wstępne selle, brakuje mi tylko kropki nad i, takiego energicznego hop siup.
Zeus52 / 2012-08-29 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałbym rzec,że u nas specjalnie cofnęli się,żeby max miał dobre wejście po czwartkowej cenie...ale jednak niepewność zasiali. Można by zrzucić winę na Belkę z RPP,ale to chyba nie tak. Coś,jakby odwrót od regionu,a my oczywiście,jako najpłynniejszy rynek obrywamy w pierwszej kolejności...Max wchodzi jutro,może w sam raz na window dressing...kurna,mam teraz dylemat na FRX...wychodzić z shortów na AUD i już robić wskok w gold-futures na long...czy odczekać do jutra. Gold dotknęło od góry,wybitej wcześniej linii trendu(czy to już BYŁ ruch powrotny???). A może eski w USD/JPY...(???)
szalony inwestor / 2012-08-29 23:26 / Tysiącznik na forum
Ja stawiam na longi na zlocie ale jeszcze nie teraz
Zeus52 / 2012-08-30 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jak kilka dni temu pisałem o NZD,to wtedy na tych parach była taka ciekawa"spadająca gwiazda"...a później jak po sznurku,cztery konkretne czarne gromnice daily...zwłaszcza NZD/CAD. Teraz obserwuję...czy są szanse na dzienną czarną świecę na AUD/USD. Tak by pasowało. Ale zobaczymy.
image77 / 2012-08-30 17:38
zeus jeśli wejdzie QE3 to jak zachowają się spółki surowcowe szczególnie ml6? bo złoto rozumiem pójdzie w dół a dolar osłabnie
Zeus52 / 2012-08-30 17:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto w górę.Właśnie na to się czaję(tak,jak czai się i gold)...następna,może nawet silniejsza fala up. Podobnie silver,platyna.Na razie ciągle jadę na spadkach AUD...ale do czsu...to może się gwałtownie zmienić.Choć w teorii,na podstawie wykresów A.T.,można by liczyć na kto wie,jak duże jeszcze zjazdy na AUD,to wolę mieć stale na niego oko...na razie jest bosko!!!
Zeus52 / 2012-08-30 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też trochę długa ta czarna świeca mi się zdaje,jak na start od razu. Poza tym ja mam dotknięcie linii trendu z góry,końcem dolnego,dzisiejszego cienia...tam z powodzeniem zmieściłaby się jeszcze czarna szpulka. Na silver mam dwie linie,bo tam 21 lutego była taka dziwna jazda...i teraz mam silver pod tą wyższą,a nad drugą poniżej...przy tej odległości(od lutego)na mniejszej kompresji,np 1H wychodzi mi praktycznie równoległy kanał w którym silver się porusza...jakby chciało jeszcze raz stuknąć w jego dolną bandę...czarna,godzinowa gromnica i odbicie zdechłego kota od jej podstawy...jeszcze jedna taka czarna godzinówka by się przydała...ale,kurna,mam siedzieć znów po nocach... Fajnie mi się wyczaiło parę dni temu,gdy pisałem o parach NZD,że chcą iść z opóźnieniem w ślady AUD...poszły. Nic,chyba chwilę posiedzę jeszcze. Pary PLN na kompresji 4H i mniej stały się straszliwie wykupione...O! Uciekam,bo widzę,jak AUD ładnie się akurat sypie...
al_albo wierny czytelnik / 83.189.131.* / 2012-08-29 23:00
nie wiem czy dojda ale sp ma zasieg z tygodniowego jak cos 1463-4 i ogolnie czasowke na 5-7wrzesnia...
szalony inwestor / 2012-08-29 21:29 / Tysiącznik na forum
Grube kocury z wall street trzymaja staska wysoko i czekaja az sie ulica rzuci na akcjie a tu zonk...wiec pewnie podpompuja
Zapewne na dniach sypna pozytywnymi informacjami zeby wywolac euforie
max1224 / 2012-08-29 21:44 / Tysiącznik na forum
u nas dobijemy jutro do 61,8 fibo ostatniej fali i po korekcie ... przy odrobinie szczęścia może uda się ustrzelić dołek ;)
piterus1 / 164.127.29.* / 2012-08-29 21:53
Hmm z fali 3 schodzimy do 38,2% więc korekcyjna 4 powinna się dzisiaj zakończyć.
max1224 / 2012-08-29 22:32 / Tysiącznik na forum
jedno z drugiemu raczej nie przeczy (zobacz bloga)
piterus1 / 164.127.29.* / 2012-08-29 22:36
Ooo widzę że moją sugestię również uwzględniłeś a podobnie, akurat jutro dokupuje troszkę akcji. A co do poziomów sell mi wychodzi poziom 2200 pkt.
piterus1 / 164.127.29.* / 2012-08-29 22:37
Sorrki 2220.
max1224 / 2012-08-29 22:41 / Tysiącznik na forum
u mnie to jest nieco bardziej skomplikowane ... każdy fundusz ma określony indywidualnie od momentu otwarcia pozycji ... pozostałe tylko orientacyjnie sobie mierzę
image77 / 2012-08-30 07:43
max ty wychodzisz z ml6? bo na na stan dzisiejszego poranka to jest to ciągle poważy ruch w dół i nie wiadomo że czy nie jakiś wodospad. Pytanie czy jak wyjde to wtedy nie pójdzie akurat do góry?
image77 / 2012-08-30 08:18
jedynie dolar trzyma fajnie i idzie w górę ale jak te walnięte kopalnie lecą w dół to zysku za bardzo nie ma. Jedynie mam nadzieję że to jest zjazd do dołka z okolic 20 lipca a potem znowu w górę. Jaka jest twoja teoria max?
piterus1 / 164.127.29.* / 2012-08-29 22:55
Oglądasz Real- Barcelona?
max1224 / 2012-08-29 23:06 / Tysiącznik na forum
już tak ... zatraciłem się troszkę w czasie słuchając Apocalyptica albumu pod tym samym tytułem i myślałem, że już po meczu
max1224 / 2012-08-29 22:58 / Tysiącznik na forum
niestety :(
piterus1 / 164.127.29.* / 2012-08-29 23:03
Masakra, powiem Ci że całkowicie ich nie poznaje. A co zrobiło dzisiaj 3 z 4 obrońców Barcy to już dawno nie widziałem takich wielbłądów
max1224 / 2012-08-28 21:24 / Tysiącznik na forum
a ja zrobiłem ruch w kierunku z obligacji na kontrakt zamieniając UNK2 na QUE2 wycena we czwartek :)
Zeus52 / 2012-08-29 09:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,może rzeczywiście na Ciebie czekają...lukę zrobili,ale na PZU. I wykupują ile wlezie,cały obrót to właściwie PZU. Reszta śpi. Przynajmniej rano.
Zeus52 / 2012-08-28 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Waluty,pary PLN niewiele nam powiedzą,bo zdaje się,że kapitał znowu zakamuflował się"wewnątrz",w obligacjach,np 10PLY.B. Właśnie rentowność 10PLY.B dobiła dziś w punkt do poziomu lewego ramienia potencjalnej o-RGR....tworząc (prawdopodobnie) jej prawe ramię. Jeśli miałby teraz nastąpić zwrot,a więc ucieczka z obligacji...pytanie:dokąd?
max1224 / 2012-08-28 23:20 / Tysiącznik na forum
za mną hi hi hi
Zeus52 / 2012-08-28 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miejmy nadzieję,że tak. Ale ciekawie się złożyło :) Tak patrzę na wykres 10PLY.B...a tu czytam,że max wyskakuje z obligacji.
duch_hopkina / 89.99.88.* / 2012-08-28 22:56
zrobilem ten sam ruch, obysmy byli na + bo sporo zawirowan wokol gieldy, a jest on zalezny od wig20....
image77 / 2012-08-28 22:04
a nie uważasz że que2 jest zbyt wysoko i czas na korektę? a co do twojego wywodu na forum to liczysz że ml6 też się byczo zachowa bo na razie to tak wolno opada. mój dawny nick to quest77 z tym że teraz się na stałe zalogowałem :)
max1224 / 2012-08-28 22:33 / Tysiącznik na forum
po pierwsze jak jest wysoko to nie znaczy, że nie może być wyżej, zobacz po ile był w lipcu ubiegłego roku ma co odrabiać,
po drugie ml6 faktycznie wygląda słabo jeszcze trochę i pokaże mi się sygnał
na coś trzeba się zdecydować:)
image77 / 2012-08-29 08:18
przeczytałem właśnie o kłopotach BHP Biliton że będą musieli dywidendę za straty odpalić i takie tam.... tak się zastanawiam czy warto jeszcze robić "trzymaj" dla ml6 ?????
image77 / 2012-08-28 22:44
postanowiłem być konsekwentny i wiernym ml6 (póki co). Wierzę że pójdzie niebawem w górę bo ileż można tkwić na dole
image77 / 2012-08-28 22:52
a tak całkiem na marginesie.... to chłopaki jakie wy tu sumy inwestujecie? w sensie powyżej 200.000 czy poniżej? :)
tedchom / 2012-08-28 23:51 / Tysiącznik na forum
;) Na takie pytanie raczej Ci nikt nie odpowie
image77 / 2012-08-29 07:29
dlatego napisałem czy >
tedchom / 2012-08-28 23:52 / Tysiącznik na forum
Ja mogę tylko powiedzieć, że inwestuję całe swoje środki na to przeznaczone i powiedzmy jest tego ponad 1000 tysiąc złotych;)
szalony inwestor / 2012-08-29 00:41 / Tysiącznik na forum
swego czasu Stracilem ponad dwa razy więcej niż tedchom inwestuje - na samych kontaktach:-)
teraz systematycznie zarabiam i mysle ze bylo warto:-)
tedchom / 2012-08-29 00:49 / Tysiącznik na forum
zauważ że napisałem ze znaczkiem ;) to tylko symboliczna kwota. Już prawie mnie sprowokowałeś by napisać ile kiedyś straciłem a było by tego trochę ale psst...
image77 / 2012-08-28 22:37
ml6 też jest nisko w konteście poprzednich nawet 2 lat:)
Zeus52 / 2012-08-28 18:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,chyba cósik mi timing nawalił...powtórkę z rozrywki z zeszłego tygodnia na EUR/USD,czyli jazdę na 1,27 mieli zacząć od jutra...psia kostka...nie posłuchali tym razem...:))
max1224 / 2012-08-28 23:10 / Tysiącznik na forum
nie nie nie muszą na mnie zaczekać wskakuje we czwartek :))
Zeus52 / 2012-08-27 15:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...tam,nie po Twojej myśli...dobrze wyszedł,co chcesz. Mam na myśli FW20U12...idzie podobnie do Wig-u,a nie Wig20,z zafałszowanym obrazem z powodu dywidend. Idziemy zgodnie z planem...znowu cudują z dywidendą...i znowu tak samo idiotycznie,jak w przypadku PGE...wyprzedawali,by zaraz na następnej sesji(w poniedziałek)rzucić się do masowych zakupów PGE...tamto zostało przewidziane i podobnie będzie teraz. Do tego w City mają letnie święto bankowe...i jak jutro dołączą...jeśli oni będą musieli jutro nadrabiać zaległości...uderzą też na GPW. A to może oznaczać jedno...fruwające wszędzie strzępy niedźwiedzich,zdartych na żywca futer...dlatego to,co dziś robią na GPW może jedynie budzić wesołość...
image77 / 2012-08-27 22:20
w cnbc mówili że surowce dołek mają przed sobą jeszcze (jakiś gość się wypowiadał) że dopiero w 1 kw. 2013 będzie dobry czas na zakupy. co ty myślisz o tym zeus? szczególnie chodzi mi o te które ma ml6
image77 / 2012-08-27 17:45
Zeus a co to są te tzw. sektory zdywersyfikowane których ml6 ma aż 50% w portfelu?
image77 / 2012-08-27 16:57
Co myślisz o wykresie kopalni Vale? od stycznia 2010 systematycznie leci w dół. Myślisz że to czas na wybicie czy zanurkuje jeszcze głębiej? to jedna ze spółek ml6
Zeus52 / 2012-08-27 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wiem...co prawda dawno tam nie zaglądałem...ale BHP Billiton,Rio Tinto,Alcoa,Vale,Xstrata,Anglo-American...do tego gold:Newcrest i parę innych,to zwykle były spółki z Top10 w ML6. Ale muszę zerknąć. Nie sprawdzałem z braku zainteresowania...nie z powodu braku widoków na wzrosty...tydzień temu pisałem(A to i tak było przez zapomnienie,bo zapowiadałem wpis o tym jeszcze tydzień wcześniej) o 176p. na XAU(ML5 ,ale i częściowo ML6) jako prognoza na najbliższy czas. Brak zainteresowania wynikał z czegoś innego...z obaw o zjazd na USD/PLN...a to fundy rozliczane w dolarach. Ale zerknę na La Vale,gdy dorwę się do kompa...jak to czasem mi się zdarza,piszę z telefonu. Mógłbym łatwo załadować lżejszą stronę,ale już np stockcharts.com to zabiera za dużo czasu...jedno wejście to pikuś,ale szukanie Vale,ustawianie parametrów...z telefonu to ciągnie i czas i money...chyba,że do Mac Donalda(hot spot) po drodze wpadnę...
image77 / 2012-08-27 17:49
w co ty w ogóle poleciłbyś teraz inwestować z fundów? bo to ml6 podobno ma teraz pro-wzrostową tendecję w jakieś tam powiedzmy półrocznym okresie no ale... zawsze jest to ale czy aby to na pewno nastąpi bo ciągle ten dolar wisi nad nami....
Zeus52 / 2012-08-27 18:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,dolar jest jakby w zawieszeniu,z powodów technicznych,o których co nieco było w poprzednim wątku,pod koniec. Fakt,że wybił w dół ponad roczną linię trendu wzrostowego...już gdzieś na początku sierpnia...ale jest w takim miejscu względem mniejszego kanału spadkowego(na dolnej bandzie),że to nie pozwala mu na razie dalej spadać. I jest to sytuacja dwuznaczna...bo może się odbić w górę i podążyć w stronę górnej bandy...choć marne ma szanse dogonienia wznoszącej się linii rocznego trendu,to może rosnąć jakiś czas pod nią...aż do następnej zwały...wtedy już totalnej. Jednak w razie odbicia w górę istnieje też opcja dość dużego ruchu w górę...mimo,że długoterminowo i tak nie ma szans na powrót powyżej rocznej lini trendu. A przynajmniej znikome szanse. Takie coś mogłoby zaistnieć,gdyby eurodolar mocniej spadł...może po zaliczeniu 1,27...jako linii szyi potencjalnej o-RGR na ED? Ale do tego brak eurodolarowi jeszcze jednej fali(powtórki z rozrywki),podobnej rozmiarami do tej z ubiegłego tygodnia...czy tak się stanie,mogę tylko przypuszczać. Wszak nie byłem ostatnio na wycieczce do przyszłości...nie podbiłem biletu miesięcznego :)))
tedchom / 2012-08-27 15:35 / Tysiącznik na forum
Widzisz podobnie zakładam. Zeszły tydzień miałem nadzieję, że pójdą już w końcówce tygodnia up ale poszło jak poszło. Do do wig-u to faktycznier masz rację tylko, że my w wigu-20 siedzimy po uszy, ale nic to. Co się odwlecze to nie uciecze
Zeus52 / 2012-08-27 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na to,co się stało na AUD/USD popatrz też w kontekście wykresów weekly i monthly.
tedchom / 2012-08-27 23:28 / Tysiącznik na forum
Nic tam nie widzę
tedchom / 2012-08-27 23:36 / Tysiącznik na forum
prócz boczniaka oczywiście
Zeus52 / 2012-08-28 00:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja tam widzę niezły potencjał spadkowy...niezły,jak na FRX.
tedchom / 2012-08-28 00:37 / Tysiącznik na forum
He to może jest fakt ja jednak nie gram na fx więc nie patrzę na to w ten sposób. Dodatkowo nie sprawdzałem jak się mają te kursy do rynków akcji, ale to moje niedoinformowanie sorki;)
Zeus52 / 2012-08-28 10:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Australijski dolar ma swoje problemy,jakby oderwane nieco od Stanów i Eurolandu...rosnący EUR/USD(slabnący dolar)nieco podciąga w górę pary AUD...ale chwilowo i mizernie...nawet ubiegłotygodniowy wystrzał na ED posłużył jedynie do budowy prospadkowego,kontynuacyjnego układu na parach AUD...tak,że potencjał spadkowy na tych parach ma mało wspólnego z tym,co nas interesuje w fundach. Indeksy i eurodolar nie interesują się na razie Chinami,interesują się Benem,Draghim i polityką w Eurolandzie. Daje się więc grać pozornie sprzecznie,na wzrosty indeksów,a jednocześnie spadki AUD. Dopóki Chiny nie zrobią niespodzianki ze stopami. Ale tego raczej nie planują...jak pisał Rogalski,ogromne transakcje rew.repo,jakie przeprowadził chiński bank centralny,raczej wykluczają cięcie stóp. Ale to tylko tymczasem jest minusem. Ogólnie traktowałbym to jako pozytyw. Bo jeśli nie planują teraz cięć stóp...a sytuacja wymaga działania...to może jedynie oznaczać,że szykują coś znacznie potężniejszego. Jakiś program stymulacyjny. Ale to pewnie,jak to w Chinach,ogłoszą pewnie przed ich świętem...dopiero przed rocznicą Wielkiego Marszu. Tak przypuszczam. Ale tego oczywiście nie wiem.
quasi_trader / 5.173.188.* / 2012-08-28 17:29
Pisałem już kiedyś, że AUD/USD wyprzedzał w ostatnich miesiącach rynki akcji. Bardzo prawdopodobne, że tym razem będzie tak samo zwłaszcza, że wyszedł dołem z kanału. Duży wpływ na tę parę walutową mają pogłoski o QE3 w USA i podobnych działaniach EBC w Europie. Gdyby dodruk faktycznie stał się faktem to mocno odczuły by to surowce, a wraz z nimi "surowcowa" australijska waluta. Może AUD już to powoli dyskontuje?
Zeus52 / 2012-08-28 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jak surowce mogą odczuć"dodruk"? Wzrost inflacji,osłabienie dolara...mogą to odczuć...rosnąc. Więcej kasy trzeba gdzieś zapakować,między innymi w surowce. Australia odczuwa to,co dzieje się w Chinach,Japonii...jest największym,właściwie głównym dostawcą surowców do Chin. Oni tym się martwią,a mniej ich obchodzą rozgrywki Euroland/Stany. A Chiny na razie milczą....ale to mi wygląda na ciszę przed burzą...jeśli nie tną stóp(co by i tak słabo podziałało)...to szykują coś znacznie większego. I też pewnie czekają...też na Bena,Draghiego...ciąg dalszy takiej sobie"wojenki"walutowej...i czekają pewnie na okazję. Większe rzeczy,jak program stymulujący w komunie ogłasza się"przy okazji"...jakaś ważna rocznica,zjazd partii...pewnie więc czekają na akcję Jankesów(FED)i Euroland i np na rocznicę w październiku...jeśli tak się stanie,to AUD migusiem zmieni kierunek na północny. Ale do tego czasu...cóż... w Chinach źle się dzieje,dla Australii to zagrożenie(już widoczne efekty)...bank centralny Chin nic nie zamierza robić...AUD spada. Na razie daje się na to pograć. Na razie!
szalony inwestor / 2012-08-28 15:04 / Tysiącznik na forum
no i gdzie te latajace strzepy skory niedzwiedzi?
Zeus52 / 2012-08-28 17:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poczekaj,a zobaczysz. Ja już szykuję miejsce przed kominkiem na niedźwiedzią skórę.
tedchom / 2012-08-28 15:37 / Tysiącznik na forum
Napisz tylko kiedy ustawiasz się na krótkie to zaraz pójdzie w druga stronę
szalony inwestor / 2012-08-28 16:02 / Tysiącznik na forum
Krotkie to sie teraz zamyka
szalony inwestor / 2012-08-28 16:03 / Tysiącznik na forum
Jak bedzie okazja to napisze
leonorazak / 83.10.76.* / 2012-08-28 16:59
idzie hossa i euro/usd na 1.37 tyle w temacie beda drukowac i bedzie hossa i tyle w temacie kto kupuje ten zyska.Poprzez dodruk banki centralne widza wyjscie z kryzysu tzn hiperinflacja brac kredyty i kupowac akcje to zarobicie
szalony inwestor / 2012-08-28 17:14 / Tysiącznik na forum
Do hossy potrzebne sa zdrowe fundamenty a nie puste pieniadze
drukowanie pieniedzy przerabiala juz japonia
Zeus52 / 2012-08-28 17:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ty jesteś albo ślepcem,albo kompletnym nowicjuszem,nie mającym pojęcia o giełdzie...sądzę od dawna,że jedno i drugie....zdrowe fundamenty...O Boże! Początkujący anal-nieopierzony golowąs czegoś takiego by nie powiedział...
szalony inwestor / 2012-08-28 18:13 / Tysiącznik na forum
ale ty nerwowy jesteś z takim podejściem nigdy niczego nie zarobisz
Pocwicz joge pomoze ci:-)
Zeus52 / 2012-08-28 19:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet pomysły z jogą podkradasz...pewnie tak samo,jak te truizmy z samouczka dla początkujących inwestorów. Popatrz lepiej na Wig20 i powiedz,co tam widzisz. I konsekwencje tego.
szalony inwestor / 2012-08-28 19:58 / Tysiącznik na forum
Ciemnosc widze ciemnosc
ciemne chmury zbieraja sie nad indeksami
Zeus52 / 2012-08-28 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne,że +0,13% na kontraktach nie mogło powalić niedźwiedzi,a co dopiero mówić o strzępach futra... Ale co widzisz na Wig20? Może lukę bessy....której nie ma? Dywidenda PZU to minus 20p. od całego indeksu. Wiesz,gdzie rzeczywiście jesteśmy? To popatrz na tę świecę z piątku...bo jesteśmy u jej podstawy. Nawet nie na dolnym cieniu,ale podstawie korpusu...tak zniekształcony jest wykres z powodu dywidendy. Nie po raz pierwszy...ale za to ostatni w tym roku! I to jest bodaj najważniejsze zdanie w tym tekście. Teraz można już jechać normalnie. Wolumen(względny),obroty(względne wobec otoczenia) na tej dzisiejszej szpulce? Poziom...bez zniekształcenia dywidendowego...poziom silnego wsparcia...+obroty,wolumen=silna(również względnie)obrona tego wsparcia. Wnioski...jeśli brać pod uwagę wykres taki,jaki jest...jeśli nie wiesz,jak wygląda formacja"porzucone dziecko"(szpulka w dole,oddzielona dwiema lukami, najpierw luką bessy i później luką hossy)...to jest szansa,że dowiesz się tego jutro. I jasne,że to szansa,a nie pewnik...gdybyś tego nie rozróżniał...nie mam wehikułu czasu...jest w serwisie. Szklana kula też :))
szalony inwestor / 2012-08-28 20:41 / Tysiącznik na forum
podobno Fusy daja dobre wyniki
tedchom / 2012-08-28 21:05 / Tysiącznik na forum
Podobno, a używasz tą metodę? Bo póki co miałeś kilka strzałów trafnych.... prawie, ale zobaczymy w dłuższym terminie jak twoje proroctwa będą się sprawdzały. Wiesz każdy zegar dwa razy na dobę też pokazuje idealnie czas, więc poczekamy zobaczymy. Jeśli w ciągu kilku lat będziesz taki celne strzały dawał to może staniesz się dla części czytelników guru. Może wydasz książkę ,,Analiza Techniczna Szalonego,, Życzę tobie tego ale na rynku nie ma mądrych więc pokory każdemu się odrobina przyda. Nie wyłączając żadnego z tu obecnych....
Zeus52 / 2012-08-28 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszyscy wiedzą chyba...tam jest coś napisane na dole strony,drobnym druczkiem...coś o tym,że wypowiedzi tutaj zawarte stanowią prywatne opinie ich twórców,ect...dlatego nie widzę potrzeby mitygowania się za każdym wpisem...że"może będzie tak,a może przeciwnie"...bo wtedy,jako żywo przypominałbym przeciętnego analityka z T.V.. Jasne,że są rzeczy bardziej,jak i mniej prawdopodobne. I to próbujemy przekazać... A pomyłki się zdarzały,zdarzają i będą zdarzać. Z tym,że z tymi fruwającymi strzępami niedźwiedziego futra nie mogę uznać za pomyłkę. Ewentualnie w kontekście timingu. Z resztą i tak miało być po wtorku...spadki DO środy,a odpał OD środy. Co nieco przyspieszyłem później,że może jednak dzień wcześniej...ale to nadal aktualne.
image77 / 2012-08-28 22:31
ja tam zeus wolę 3 razy się zapytać niż 5 razy stracić :)
szalony inwestor / 2012-08-28 22:30 / Tysiącznik na forum
Nawet jak wig 20 pojdzie w gore to max 2375-2400 potem w pazdzierniku wielka zwala i ja na niej zarobie:-)
Gruby na nowej serii bedzie mial S
Zeus52 / 2012-08-28 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też coś takiego mi się widziało...i kto wie. Ale powiedzmy...zwała,nie musi oznaczać powrotu do bessy. Może oznaczać dużą korektę. Tyle,że....zapomniano o Chinach...a mój nos mówi mi,że właśnie w październiku,gdy wszyscy będą się przyzwyczajać do myśli o zwale...oni mogą(i raczej to zrobią)wyskoczyć z czymś,co już ze względu na to,że to Chiny,przyćmi i FED i ECB.
szalony inwestor / 2012-08-28 22:04 / Tysiącznik na forum
Caly czas dopracowuje swoja metode gry
ale nie ma cudow gra na gieldzie polegaa na jezdzie schematami z zwracaniem uwagi na drobne niuanse ktore innym umykaja
max1224 / 2012-08-28 21:32 / Tysiącznik na forum
oj święte słowa :))
Zeus52 / 2012-08-28 20:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...fusów już próbowałem...przereklamowane!
szalony inwestor / 2012-08-28 22:00 / Tysiącznik na forum
Ti musza byc fusy z dobrej swierzomielonej kawy najlepiej kolumbijskiej:-)
Zeus52 / 2012-08-28 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak...a ja z arabiki próbowałem. To nie mogło się udać. Może w gwiazdy popatrzę...ale to już byłoby przegięcie-total. Albo karty tarota...:)
szalony inwestor / 2012-08-28 23:10 / Tysiącznik na forum
Niektorzy patrza w gwiazdy i calkiem dobrze na tym wychodza
astronomiafinansowa.blogspot.co.uk/?m=0
Zeus52 / 2012-08-28 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie patrzę na to...wiele można sobie samemu wmówić,jeśli się chce. Choć nie da się zaprzeczyć faktom,że np wpływ Księżyca na życie na Ziemi jest ogromny. Wiele zwierząt,od owadów poczynając opiera swój cykl rozwojowy o fazy Księżyca,tym żyją...a żeby daleko nie szukać...proszę zapytać tej piękniejszej części ludzkości,z czym kojarzy jej się miesiąc księżycowy. Tak,że temu akurat(Księżyc) nie zaprzeczam...bo to byłoby niedorzeczne. Ale cała reszta,to już raczej fikcja...
Zeus52 / 2012-08-27 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uff nareszcie! Nareszcie mi się AUD/USD ruszył...bo przy ostatnim marazmie,to co zarobione,to punkty swapowe zabierały...już myślałem,że będę musiał wychodzić przed północą... Trochę szkoda,że nie sięgnąłem po AUD/CAD...tym bardziej,że widziałem co się kroi na CAD/USD...ale cóż,taki już wybór zapadł...AUD/USD co prawda wyłamał wcześniej linię trendu na daily,ale po korpusach...trzymała go jeszcze linia po cieniach. Dlatego tak opornie szło...ale pooo...oszła.Myślę,że NZD/USD i NZD/CAD dopiero się szykują.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy