28 II - 4 III

tim999 / 2011-02-27 18:46
Tym razem ja zaczne;) Zapraszam do oceny i komentarzy wydarzeń na rynkach finansowych, przemyśleń na temat własnych trwających inwestycji i ewentualnych planów!
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-03-07 00:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie ma komu otworzyć nowego wątku....nieciekawie to wygląda,bo faktycznie coś się kroi w Arabii Saudyjskiej. Libia? Poradzą sobie. Zdaje się,że powstańcy mają większe siły,niż to widać na filmach... Ale do tego,co dzieje się w Libii rynek przywykł. Jednak Arabia Saudyjska,to już najcięższy kaliber....złoto dawno już nie miało otwarcia luką hossy...jeśli obecne otwarcie się utrzyma...to byłby zły znak dla rynków akcji...
pls / 188.146.197.* / 2011-03-04 14:49
Indie cos dziś kulawo ktos wie o co chodzi pomijając spadkową środę na rynkach w sytuacji kiedi oni mieli święto?
domus1 / 2011-03-04 11:14
Czyżbyśmy w końcu łamali te pieprzone :)j 2800 na wigwamie?
Zeus52 / 2011-03-04 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nio,nio...i tak ze dwieście następnych punkcików by się przydało...to byłoby idealnie...
Zeus52 / 2011-03-04 07:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest Mining w nocy:+4,68%. Anulował całe spadki od początku stycznia,dochodząc do luki bessy z pierwszej sesji roku. Chwilowo zapuszczał się nawet na lukę(+5,1%)... Ale jazda!
Zeus52 / 2011-03-04 03:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ech,max ma pewnie niespokojne sny,martwi się tym,czym straszą nas na gold....postraszą,postraszą i przejdzie im... Ech max,gdybyś nie spał i widział pewien wykres...ech... Taki biały,nieduży korpus dwa dni temu,na MA50 i poziomym wsparciu...na rekordowym wolumenie. Czarny korpus wczoraj w nocy,na śladowym wolumenie....a teraz nie dość,że ten czarny,spadkowy korpus został pokonany,cała jego długość....to ponad nim długo nie ma nic...taaaaka luka hossy....a ponad luką zaczyna się biały korpus. Zaczyna się,ale gdzie się kończy,to słabo widać,bo wysoki,kurka wodna,jak wieże z Kuala Lumpur....Max! Śnij tak,żeby to się do rana utrzymało. Ta odpowiedź Newcrest Mining na to,co zrobił indeks XAU...chciałbym,abyś miał niespodziankę rano. I reszta"złotników". Dobranoc All.
max1224 / 2011-03-04 08:08 / Tysiącznik na forum
;-)))
Zeus52 / 2011-03-04 13:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie nie zgadłbyś,z kim był wywiad w Al Jazeera....no dobrze,już mówię: Roger Waters się udzielał....z resztą nie mogło go nie być...oj posiwiał nieco od czasu"Ca ira"
max1224 / 2011-03-04 15:37 / Tysiącznik na forum
i odpaliło ale miałem sen .... nie uwierzysz... śniło mi się ... a co tam wiesz dobrze co mi się śniło ;-))
Zeus52 / 2011-03-04 16:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiedz mi jedno....czy grubasy grający na Newcrest mają dużo wcześniej dane...czy po prostu to ta sama cęntrala i robią coś,co później zamierzają powtarzać na pozostałych rynkach... A dostałeś na skrzynkę wykres Newcrest Mining,ten 10 letni?
max1224 / 2011-03-04 18:22 / Tysiącznik na forum
taa dzięki zacząłem czytać dzisiejszą pocztę i przyszli goście zanim zdąrzyłem odpisać sorry .... teraz z kolei my sposobimy się do wyjścia ... taka kołomyja
Zeus52 / 2011-03-04 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj kołomyję to nam grubasy chcą w głowie zrobić...zobacz...podejrzana ta wczorajsza maribuzu(prawie)na Staśku była....ale to dzisiaj z resztą też...w ogóle to chyba raj dla daytraderów. Sądzę,że kapitał,który wszedł na GPW,wie jednak lepiej,co Janki zamierzają...ta sama centrala...to pewnie tak,jak z Newcrest i gold...nie wiem. Dopiero połowa sesji...zobaczymy,czy druga będzie na odwrót(?)
max1224 / 2011-03-04 22:07 / Tysiącznik na forum
jakiś odwrót był może nie do końca udany ale spadki zatrzymane i dolny cień zostaje ... ale sciemniają, że hej coraz trudniej się w tym połapać
Zeus52 / 2011-03-04 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Będzie dobrze. Na dziś ładny plusik. Nawet ML2 też nieco na zielono. Tym samym tydzień wychodzi wyraźnie na plus. A XAU...spoko,wcześniej,czy później,powtórzy to,co zrobił dziś Newcrest. Czyli luka+biały wieżowiec. I myślę,że będzie to raczej wcześniej,niż później...może w poniedziałek(?). S&P500...kurka wodna...wiedziałem...no kurna,wiedziałem,że ta fala da naszym nerwom popalić i pójdzie tym razem po linii trendu. Ciekawe,że i Staśka i XAU widzę podobnie,pozytywnie...może tak być musi,bo XAU to akcje. Jednak jest zagrożenie...tu drogi Staśka(ML2) i gold(ML5) mogą się rozejść...Bachrajn,Jemen i...zapowiadany na 11 i 20 marca"Dzień gniewu" w Arabii Saudyjskiej !!!
max1224 / 2011-03-04 23:23 / Tysiącznik na forum
a i bovepa dołożyła 1,05% minus dolar ;-))
Zeus52 / 2011-03-05 11:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,obejrzałeś w wolnej chwili ten 10letni wykres Newcrest Mining? Ciekawe,prawda? Zobacz od ilu ten wykres startują....5 AU$ w 2002r.,czyli wzrost o 800% w ciągu 6 lat. Jeśli ktoś kupił akcje wtedy za milion,to po 6 latach miał 8 milionów...wtedy mógł je spokojnie sprzedać,poczekać i odkupić po korekcie na przełomie 2008/09....i po dwóch latach,obecnie ma ponad 20 milionów AU$. I zobacz średnią....ona przez cały ten czas,dziesięć lat,nigdy,nawet przez chwilę nie opada,najmniejszej ujemnej falki...tylko stały,dodatni kierunek o różnym nachyleniu,ale zawsze pod pórę. Raz tylko prawie poziomo...No i zobacz,tak w dłuższym termieie(1świeca,to 1miesiąc),dokąd Newcrest się wybiera. Możliwe,że po korekcie do średniej za jakiś czas....ale mierzy bardzo wysoko. Jedynie nie wiadomo w średnim terminie:czy ruch powrotny do linii szyi ORGR już się skończył,czy będzie jeszcze jedna falka w dół(na takim wykresie to mini falka)...ale ostatecznie,w długim terminie,najbliższy rok,do trzech lat...podwójna wysokość ORGR w górę...to daje wręcz kosmiczną jazdę. Ale wtedy złoto wypadałoby rzeczywiście chyba grubo ponad 2000$....tak w czasie 2012/15. Trudno sprecyzować dokładniej czas.
max1224 / 2011-03-05 13:30 / Tysiącznik na forum
tak ale przyznam nie analizowałem pod tym kątem
Zeus52 / 2011-03-05 14:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tą pocztą to się właściwie domyślam. Wiesz....po pracy spotykają się dwaj listonosze. Jeden zobaczył pełznącego obok ślimaka. Wściekł się i natychmiast go rodzdeptał. -To okrutne-rzekł drugi.- Dlaczego to zrobiłeś? -Ten mały sk.....el łaził za mną cały dzień!
Zeus52 / 2011-03-05 13:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taka ciekawostka. Głównie jednak chodzi mi o tę ORGR na 10Y monthly.... Max,jak to jest,że list priorytetowy dociera do adresata po tygodniu...to tak z innej beczki...
Zeus52 / 2011-03-04 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurczę,wkurzają mnie nasze media tzw informacyjne. Powtarzają tylko,i to w formie bardzo okrojonych,maksymalnie streszczonych napisów pod ekranem,to co np Al Jazeera,albo Euronews, podają wiele godzin wcześniej,albo nawet poprzedniego dnia...na dodatek jest to okrojone,wielu naprawdę ważnych informacji w ogóle nie ma(jak choćby o planowanym"Dniu gniewu" w A.S.)...poza tym rozmowy,wywiady....nieistotne,że wszyscy w tych wywiadach kłamią,robią totalną szopke...ale można próbować wyczaić między wierszami,o co może chodzić w tej szopce,co mają na celu kłamiąc...to trochę trzeba widzieć. A u nas nic...głównie p*******..."co Pan,Panie pośle sądzi o tym,co pan X powiedział",albo "co pan sądzi o czymś...na czym pan się kompletnie nie zna"...czyli nasze media zajmują się wyłącznie plotkami. Same sieją plotki na dodatek....i jak ja mam zdobywać informacje niezwykle istotne dla nas w tej chwili,jako inwestorów? Przecież to są jaja...
tedchom_nielog / 194.177.30.* / 2011-03-05 00:35
Witaj słuchał ktoś może Staniszewskiego dzisiaj w cnbc bo nie zdążyłem?
max1224 / 2011-03-05 13:29 / Tysiącznik na forum
tak słuchałem w paśmie powtórkowym, ale nic nowego nie powiedział pozostaje optymistą wykluczył double deep, nawiązał do korzyści z kryzysu greckiego przemilczał wątek afrykański koncentrując się na raitingu hiszpanii
Zeus52 / 2011-03-05 01:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie. Próbowałem wyłapać,co w świecie słychać...bo,jak pisze Kuczyn...wszelkie dłuższe prognozowanie mija się z celem i nie bardzo ma sens. Jeśli chaos ma się rozszerzyć,to ropa zawędruje bardzo wysoko,nawet na szczyty jeszcze dotąd nie oglądane,a indeksy się posypią. Natomiast w razie uspokojenia,unormowania w regionach roponośnych,może gwałtownie się posypać. I to o 20%,a indeksy poszybują w niebo...i ustaw się tu we właściwym kierunku...
tedchom / 2011-03-05 11:07 / Tysiącznik na forum
widocznie wszyscy mamy ten sam problem
ja mam aktualnie hmm.. trudno to nazwać taki jakby rozkrok ING4 ~38%, CU~ 7%, ML5~15%, ML6~2%, QUE2~14%, QUE3~2%, SF1~15%, SCAN5 ~6% i zastanawiam się nad momentem konwersji z que2 na 3 wczoraj nie nie zdążyłem :( pozdr. all
Zeus52 / 2011-03-05 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie...Wig20...w razie wybicia jazda na 3000p. Ale...postaram się w miarę powtórzyć słowa Kuczyna:" Dotąd jazda od deski,do deski była dość prosta i w miarę pewna,dawała zarobić. Jednak obecnie stoimy przed możliwością wybicia. Ja w takich wypadkach wchodziłem większym kapitałem dopiero po potwierdzonym wybiciu(możliwość pułapki,jak to już bywało),licząc się z tym,iż stracę w razie wybicia początkową fazę ruchu. Ale tak robiłem z wejściem większym kapitałem. Wcześniej jakiś już był. A,jak sądzę,nikt w tej chwili nie ma przecież pustego,bez akcji portfela...więc coś,w razie wybicia,z tego będzie. Jednak zwiększenie radziłbym po potwrerdzeniu wybicia"...to nie dosłowny cytat,tak z pamięci....ale pasuje idealnie do tego,co niedawno pisałem o gold,także max...tak piszę,bo widzę,że masz co nieco na GPW.
Zeus52 / 2011-03-04 16:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,na to wiele się składa,także wpisy różnych osób tutaj...albo Radosław z funduszowych(tak piszemy sobie maile)...przypomniał mi bodaj wczoraj,aby spojrzeć na srebro...normalne załamanie,pozytywne dla byków,ruch powrotny...to niejaki max coś podrzuci,przypomni i jeszcze parę osób...do tego Kuczyn coś podpowie,albo Łucjan...Ty wiesz,że on wyjechał do Stanów? Z tamtąd pisze analizy na stooq.pl i jak mi pisał,tak będzie prawdopodobnie przez najbliższe 4-5 lat...nie spytałem,czy Copernicus TFI też zarządza ze Stanów(?)...i cóż...jakoś się plecie.
try / 83.29.45.* / 2011-03-03 17:28
Panowie czy jest jakiś odpowiednik ML5 w mbanku?
max1224 / 2011-03-03 17:34 / Tysiącznik na forum
dws gold
Zeus52 / 2011-03-03 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tu sobie gadu,gadu,a tymczasem złoto przebiło w dół ten niższy szczyt. Wraca do konsolidacji z końca stycznia....tymczasem spółki ML2 wyglądają coraz ciekawiej. General Electric,JPMorgan Chase,IBM,LSI-Corp,Merck,Hewlett-Packard,nawet Travelers oderwał się mocno od dna...
max1224 / 2011-03-03 18:45 / Tysiącznik na forum
a na dodatek rysuje ..... jakby nie patrzeć .... oj nie chcę tego jeszcze pisać .... ale to chyba .... niestety gwiazda wieczorna
Zeus52 / 2011-03-03 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mala pomyłka. To Merck odbił się mocno od dna, rocznego minimum. A co do gold....taaa...można powiedzieć:"Gwiazda wieczorna",od razu z realizacją zakresu rażenia...tak też bywa. Ciekawe,co by było,gdybym znowu zrobił taki szybki numerek,jak ostatnio...jeszcze nie mam gold,zakup po dzisiejszej cenie. Zlecenie sprzedaży znów wypadłoby na odbiciu po tej świecy? Czy nie? Mniejsza,co dalej,ale chodzi mi o sam ten moment...trafię? Nie trafię? Żartuję...nie chce mi się tak naprawdę bawić w taki "daytrading funduszowy":-). Chodzi mi o ruchy nie na teraz,jedno,czy dwudniowe,ale próbuję ustawiać się na dłużej. A te manewry,to tylko,żeby nie pominąć początku jazdy....ale której...to trochę niejasne. Bo S&P500 ma coś do pokonania,dwa istotne w tej chwili poziomy(wiesz sam jakie),aby mówić o czymś większym.
max1224 / 2011-03-03 19:59 / Tysiącznik na forum
tylko ta gwiazda mi nie daje spokoju, a może to jest tak zakończyła się fala 1 nowego impulsu i jedziemy korkcyjną 2 ?
Zeus52 / 2011-03-03 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tymczasem na S&P500 zaliczamy pierwszy...może nie tyle pierwszy,co pierwszy kluczowy poziom....przed chwilą mailowałem z Piotrusiem...on też zauważa te nieco dziwne,jak na tak niepewny czas jazdy...chodzi o brak emocji na wykresach intraday...bo pewne emocje są,to widać po luce otwarcia,ruchy gold i ropy. Ale intra mamy albo beznamiętną,rozpisaną na całą sesję wyprzedaż(bez paniki!),albo takież zakupy...tak robią zwykle fundusze,grubasy. Tyle,że czas nie pasuje. Wszystko by grało,gdyby ten beznamiętny zjazd był w końcu miesiąca,g zakupy na początku(przemeblowanie,"WD"),a nie jedno i drugie na początku...trudno rozgryźć na co ktoś chce nas naciąć,w którą stronę...pozostaje nadal czujność,nie możemy wejść w coś,zamknąć kompa do szafy pancernej i wyrzucić klucz...
max1224 / 2011-03-03 20:35 / Tysiącznik na forum
mi podoba się układ na bse30 natomiast to złoto mocno niepokoi
pls / 80.53.5.* / 2011-03-03 20:59
Jeśli bedzieszmial chwilke to napisz co masz na mysli z bse30
max1224 / 2011-03-03 21:01 / Tysiącznik na forum
podwójne dno i zamknięcie z przygotowaniem na jutro do wybicia co powinno się udać przy takich nastrojach
Zeus52 / 2011-03-03 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na Bovespie masz już naruszenie linii szyi ORGR... Zdaje się,że czas na decyzję nadchodzi(lub brak decyzji). Wiesz,ja w tym punkcie dopiero wejdę w gold(częściowo). I teraz pytanie(tak głośno myślę,aby na żywym przykładzie przybliżyć niektóre manewry). Jeśli dam zlecenie sprzedaży,to zanim zostanie zrealizowane powinienem trafić na odreagowanie tej czarnej gromnicy...lokalny(być może)szczyt...i jeszcze na tym zarobić. Jeśli będzie odreagowanie. Wiesz,nie chodzi mi o takie kombinacje. Kiedyś,jak pewnie pamiętasz,robiliśmy takie manewry...jedno zlecenie,a za nim następne zanim pierwsze się wyświetliło. Ba! Zanim pierwszy zakup,został zrealizowany już szła decyzja sprzedaży...takie przewidywanie ruchów kilka dni do przodu. Ale to mnie już nie bawi. To była sztuka dla sztuki. Raz,drugi,piąty się udało...za to jedna pomyłka zabierała większość,lub dawała straty...nie o to mi chodzi teraz,ale o ustawienie na dłużej. Jednak to kusi...
max1224 / 2011-03-03 21:32 / Tysiącznik na forum
taa kusi ale zostawiłem jak jest poczekam do jutra i zobaczę co dalej zmienność taka że AT staje się jakby mniej wiarygodna pomimo tego co nasmarowałem na blogu a swoją drogą zapomnieliśmy też o SF1 a ten dziś ni z tego ni z owego ponad 5%
Zeus52 / 2011-03-03 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
W gruncie rzeczy,jeśli się przyjrzysz naszym przewidywaniom i ruchom po nich następującym,to A.T. doskonale się sprawdza...każdy poziom,układ świec,itp jest precyzyjnie realizowany,w każdym miejscu wynikającym z A.T. coś się dzieje...problem polega na timingu...dzieje się albo za wolno,albo za szybko na reakcję,na wejście np w gold...gdy spodziewamy się dojścia gold,silver do jakiegoś poziomu...to się dzieje(ale szybciej,niż planowano),gdy spodziewamy się zatrzymania i cofnięcia zatrzymania i cofnięcia na gold...ono następuje dokładnie tam,gdzie powinno...ale cofnięcie,ruch w dół,albo jest spóźnione,albo krótkie...albo jedno i drugie. A jazda up następuje szybciej,niż to planowaliśmy... Tu jest problem. Bo z zasady większość się układa,jak należy...tylko utrafić niełatwo...co innego na forexie. A propos...fajny wywiad był na Polsat News z Rogalskim z DM BOSSA. Taki ogólny,o inwestowaniu,grze na rynkach kapitałowych...niby nic nowego,ale mimo to fantastyczny. On mówił coś,co dopiero po dłuższym czasie dociera do inwestujących...A.T.,fundamenty,psychologia,euforia sukcesu...."Trzeba najpierw przegrać i to nie raz.". " Najwięksi przegrani to ci,którym od razu,na początku,udało się wygrać,zwłaszcza dużo....najczęściej są już straceni,to tylko kwestia czasu,kiedy pójdą z torbami.". Niedokładne cytaty,ale chodzi o sens.
Zeus52 / 2011-03-03 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Zwłaszcza,że choć daje się wyczaić jakiś krótki ruch,to często bywa tak,że fund z wyceną trafia inaczej...albo zwrot na rynku się o dzień opóźni,lub przyspieszy i później okazuje się,że choć zamiar był dobry,wyszła lipa... Ja też nic nie zmieniałem na razie. A więc full ML2 (S&P500) przejdzie w skład: ML2:ML5=50:50. Na razie. Z dwóch powodów. Po pierwsze,ja dopiero w gold ponownie wchodzę. Po drugie: Spójrz na XAU,na tę świecę i obronę dolnym cieniem MA50. Fakt,nie liczę na długą jazdę na gold,bo na MACD mamy dywergencję prospadkową,jak szafa trzydrzwiowa,jeśli brać sugestię szybkiego MACD(6,19,6)...więc poczekam na jakieś rozstrzygnięcie. ML2 pozostaje...tu zarówno dywergencja MACD,w tym wypadku prowzrostowa,też przybiera konkretny wymiar,też jak przynajmniej duża komoda. Do tego STS sugeruje możliwość dużego ruchu w bliskim terminie. Może z mini-załamaniem,co pasowałoby do jeszcze małego ruchu RSI do 50p. i wtedy potrójna dywergencja MACD....O kurna,chyba się rozpędziłem.
Pietrodolar / 2011-03-03 23:13 / Bywalec forum
Sorry, że wchodzę w dialog ale a propos krótkich ruchów i gry na wycenie fundu to parę dni roznyślając o Bovespie znalazłem to ; http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/sfi/fi.html?HBRB
Bardzo ciekawie wygląda na wykresie okres od świąt przez ok. 2 miesiące do końca lutego, czyli w zasadzie okres korekty na Bovespie, ciekaw jestem waszych komentarzy... jeśli będziecie mieli chwilę żeby zerknąć.
max1224 / 2011-03-03 22:19 / Tysiącznik na forum
a teraz włącz xau usuń średnie i na czysto zapodaj ichimoku tenkan sen (pierwsze wsparcie- niebieska linia tuż przy świecach) podobnie jak senkou span B (czerwona linia - górna granica chmury) ta z racji swojej poziomowości jest szczególnie silnym wsparciem a najważniejsze zamknięcie ponad chmurą (japończycy pomijają cienie) natomiast nie ma sensu przywiązywanie wagi do formacji młota ten ma znaczenie po spadku teraz nieistotny
PS. to pierwsze efekty studiowania ichimoku podoba mi się jeszcze bardziej niż wcześniej teraz zaczynam coś kumać :-))
Zeus52 / 2011-03-04 00:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aj tam,aj tam...po spadku...to jest młot po spadku,który sam zrobił...tak można to rozpatrywać. Ale ja nie pisałem o młocie...tu nie chodzi o nazwę. Z resztą też w niektórych wypadkach zwracam uwagę na cienie,bo czasami to tylko zbędny szum. Jednak tutaj jest to istotne,bo mamy obronę MA50 intraday. Do tego naruszenie i odbicie poziomu szczytu z końca lutego...okno hossy niby zostało domknięte...ale z takiego poziomu parapetu bywa,że jest wybicie. Jednak faktycznie,na XAU prosi się jeszcze próba sił w świetle dzisiejszego dolnego cienia...jak to się ma do ichimoku? Widzę,widzę...maxiu...zdaje się,że XAU ma zamiar zrobić właśnie to,o czym niegdyś pisałem...pamiętasz? Były pytania o moment wejścia. Jednym z nich mógł być właśnie moment zejścia od góry na chmurkę ichimoku...tę następną chmurkę,bo trzeba uwzględnić upływający czas i zmiany w czasie....czy to ja coś takiego pisałem? No to,jeśli wypali,to będę się cieszył trafieniem....dziwne,biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo. Wiesz...opis zbyt wielu ruchów...tu wchodzi w grę koniunkcja prawdopodobieństwa....czyli,mówiąc prościej:im bardziej skomplikowany,wydumany przez siebie ruch opisujesz,tym bardziej jego prawdopodobieństwo maleje. Nawet do zera...a tu masz...eee,tam...pewnie nie wyjdzie. Przecież zgodnie z kombinatoryką,to nie może...,to nieprawdopodobne:-))). Ale jak wyjdzie...to Ci powiem...tym to się właśnie różni od nauk ścisłych. I dobrze.
pls / 80.53.5.* / 2011-03-03 21:11
Dziekuje
Zeus52 / 2011-03-03 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
ISE-100 też ładnie! To może być wskazówką,że chodzi o szanse uspokojenia w Libii,a także okolicach...S&P500 też cieszy oko...ale to maribuzu...bywają zdradliwe...jakiś zaplanowany skup. To tak się dzieje,jakby ktoś zaplanował,wręcz zarządził:dziś sprzedajemy,albo...dziś robimy zakupy. Nie mam nic przeciw temu...ale odchodzić od kompa w najbliższym czasie nie mam zamiaru. Dziś"zarządzono"zakupy...no i dobrze.
max1224 / 2011-03-03 20:59 / Tysiącznik na forum
też tylko że w skandii turków nie mamy jak indie w odrębnym fundzie
Zeus52 / 2011-03-03 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. I dlatego tak rzadko zerkam na ISE-100,ale niektórzy tutaj mają...ciągle nie mogę sobie przypomnieć kto wszedł w QE...Wig20 levarowany...nie wiem komu złożyć gratki...ale ktoś pisał,że wchodzi,i to przy dolnej bandzie. Tedchom(?)...
max1224 / 2011-03-03 21:11 / Tysiącznik na forum
17 lutego miał zamiar dotankować
max1224 / 2011-03-03 21:07 / Tysiącznik na forum
tak zdaje się że to on gratki zasłużone oj zasłużone
max1224 / 2011-03-03 13:41 / Tysiącznik na forum
jak mam być szczery to układ na złocie robi się nieładny czyżby korekta impulsu za rogiem? to tak jakby nowa struktura po ostatniej korekcie jeśli tak jest to czeka nas zniesienie co najmniej 62,8% w ramach fali 2 ale z drugiej strony to może byc po prostu test wybitego przedwczoraj oporu (zasada 2 dni bedzie potwierdzona?)
Zeus52 / 2011-03-03 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,tak jak wczoraj(i wcześniej decyzją)pisałem,że nie skreślam S&P500,bo ma szansę na ruch w górę,tak też teraz nie skreślałbym na razie gold. Na razie rynki się cieszą,bo MOŻE nadchodzi jakieś rozwiązanie konfliktu(Chavez). Plus pozytywny układ danych makro oczywiście,ale to bardziej w drugim planie. Jednak nadzieja na jakieś rozwiązanie konfliktu,to nie jego rozwiązanie. Mimo różnych,także moich przypuszczeń,tak naprawdę nie wiemy,kto tam miesza i jaki ma cel. Może wcale nie chodzi o to,aby konflikt został rozwiązany. Zastanawia dzisiejsza decyzja Sikorskiego...nasza ambasada jest w Trypolisie. Trypolis jest pod kontrolą Kadafiego...teoretycznie powinna być bezpieczna,bo Kadafi nie będzie raczej chciał zaogniać sytuacji...przeciwnicy Kadafiego też nic nie mają do nas...pozostaje domysł,że Trypolis i Kadafi stanie się niebawem celem...i nieważne,co się oficjalnie mówi(Kadafi też mówi,że nie ma manifestacji),że interwencja na razie odpada itd,itp....Albo coś się święci,o czym Sikorski wie(ale oczywiście nie może powiedzieć),albo chodzi jedynie o nacisk,żeby Kadafi tak myślał...że lada chwila coś mu na głowę spadnie,jeśli się nie dostosuje.
max1224 / 2011-03-03 18:25 / Tysiącznik na forum
szczególnie że był w stanmach przedwczoraj czy jakoś tak ... instrukcje?
Zeus52 / 2011-03-03 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Ale niekoniecznie musiał być osobiście w Stanach. Jakiś czas temu było jakieś tam,niechętne,wymuszona jedynie przez krytykę,i zupełnie zbędne zalecenie do niewyjeżdżania do Egiptu. Natomiast szybka i ostra reakcja była w przypadku Libii. Ta reakcja została w pewnym momencie,dość nagle,bardzo zaostrzona:"Kategorycznie wzywa się do opuszczenia Libii"....i co się okazało...na drugi dzień po tym kategorycznym oświadczeniu dowiadujemy się,że Stany wprowadzają embargo. To niby nic. Ale przy tym była informacja,iż rozpatrywano możliwość interwencji zbrojnej. Ograniczono się do embarga...ale po pierwsze:na razie. A po drugie...sądzę,że wszelkie przygotowania i tak są w toku... Ale chodzi mi w tym o coś innego: Sikorski wiedział o tym wcześniej. Dlatego te nagłe zaostrzenie stanowiska. Z resztą,to chyba nic w tym dziwnego,wszak należymy do NATO. Więc i tym razem może chodzić o coś poważnego....było 4 pracowników ambasady,a nagle ewakuacja wszystkich,z niszczeniem dokumentów,kodów...dość ciekawe,zwłaszcza w momencie,gdy Kadafi godzi się na mediacje międzynarodowe... Chyba,że jak mówiłem,chodzi o wywarcie jedynie presji....żeby właśnie Kadafi myślał,jak my w tej chwili.
Zeus52 / 2011-03-03 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max...obserwuję to. Weź pod uwagę,że w gold jeszcze mnie nie ma. Na razie full ML2. Będzie tanie wejście w ML5,ale w połowie. I jak pisałem,to nie jest ostateczna pozycja....z tego może być ruch w którąś ze stron... Gratki dła tego,kto wszedł w QUE2 w samym dołku...nie pamiętam,kto to był,tedchom,czy u2mart...ale gratki! To cieszy.
Zeus52 / 2011-03-03 15:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto zależy w tej chwili od sytuacji geopolitycznej. Jak wszystko,z resztą. Mamy próbę załagodzenia sytuacji w Libii,propozycję Chaveza,którą Kadafi przyjął. Jednocześnie presja ze strony Uni i Stanów...max! Pamiętasz naszą rozmowę mailową? Oni robią dokładnie to,co Ci pisałem....chodzi o zasadę"kija i marchewki"dla Kadafiego...groźba ustrzelenia...Kadafi musi tak myśleć(co nie znaczy,że naprawdę tak się nie stanie w razie potrzeby),a jednocześnie powołanie Trybunału...(czytają nasze myśli i maile?). Z drugiej strony marchewka,Chavez. Jest szansa na uniknięcie najgorszego. Do tego zdaje się,że w Arabi Saudyjskiej,Katarze,poszli po rozum do głowy... To ma głębszy sens,te wydarzenia....bo oni wszędzie tam mają pustynie i ropę. Ropę pompują,aż kiedyś ją wypompują...i zostanie pustynia bez ropy. I zdaje się,że te wydarzenia mogą coś zmienić...tak patrząc na A.S. i inne kraje regionu...coś wreszcie kombinują...może kiedyś,za sto lat będą o tym uczyć w szkołach na lekcjach historii...może za daleko wybiegam,ale teraz trzeba już coś robić,tworzyć coś więcej,a nie tylko pompować ropę,a reszta na zasiłkach. Jak ropy braknie,będzie już za późno.
Zeus52 / 2011-03-03 13:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że Chavez pomaga giełdom. To,o czym tak sobie gadaliśmy,a więc wsparcie lotnicze z"upolowaniem"przy okazji Kadafiego,bez lądowania w Libii...oni sami by sobie poradzili. To samo się jakby narzucało...i nawet takie propozycje,jak się okazuje, są ze strony Libijczyków...pewnie,z resztą,jest to rozpracowywane. Ale z jednej strony Kadafi trzyma swój naród,jako zakładników...zagroził,że będzie mordował własny naród w razie interwencji...a ma czym. I będąc skazanym na odstrzał,na pewno to będzie robił. Z drugiej strony Stany,czy NATO nic nie zrobią bez pretekstu...a więc najpierw musiałaby nastąpić rzeź,a dopiero wtedy atak na Kadafiego....jak by nie patrzeć,źle. Więc chyba pozostaje Chavez....to nie rozwiązuje sprawy,ale daje furtkę Kadafiemu i może da się uniknąć najgorszego. I zdaje się,że nie tylko Wenezuelczycy lubią Chaveza...jak widać giełdy też.
matu / 15.203.233.* / 2011-03-03 12:38
Panowie, ile wczoraj procentowo dał z dolarem ML5? nie moge znalexc nigdzie wyników za wczoraj :( pozdrawiam
max1224 / 2011-03-03 12:46 / Tysiącznik na forum
ml5 0,56% dolar 0,7% razem 1,26%
matu / 15.203.233.* / 2011-03-03 13:08
dzieki max
max1224 / 2011-03-02 21:48 / Tysiącznik na forum
Piotr Kuczyński w tvncnbc o 22:00
z doskoku / 217.171.129.* / 2011-03-02 09:29
Trzymaj ktos dzielnie turcje ? Bo cos te spadki wygladaja niesmacznie
jasiuneo / 86.136.130.* / 2011-03-03 22:20
ja juz sprzedalem... zszedlem ponizej zaplanowanej straty i zakupilem wiecej jednostek na rosje, widac dobre perspektywy na tym rynku... do turcji najwyzej wroce jak sie zaczna wieksze zakupy i pojda akcje w gore, prognozy mowily ze jeszcze w 2011 ISE100 wzrosnie, moze nie tyle co w ubieglym roku... ale moze kilk-kilkanascie pocent
maxsio / 2011-03-01 22:21 / portfel
A co sądzicie o Edku? Zaczął realizować podwójny szczyt czy też może jednak się mylę (jeśli miałby utrzymać korelację z złotem to powinien wybić 1,3860 i zacząć iść na północ)?
Zeus52 / 2011-03-02 14:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
USD/PLN i EUR/PLN mogą się wybić górą z kanału spadkowego. To mogłoby dać wyskok w górę,ale z powodu układu świec tylko krótkotrwały wyskok. W efekcie zmieniłby się co najwyżej przebieg kanału spadkowego. A może nawet przeszło by to w jakiś boczniak. Przydatne,co najwyżej, dla siedzących w akcyjnych fundach rozliczanych jedynie w dolcu.
max1224 / 2011-03-02 15:33 / Tysiącznik na forum
z tego o którym pisywaliśmy z zasięgiem 2,94 wczoraj wyszedł na chwilkę teraz wrócił tyle że ma dołem krótkoterminową linię zwyżki graną od 1 lutego teraz ugrzązł między nimi a problem polega na tym że za dwa góra 3 dni linie się przetną zatem dziś najpóźniej jutro powinno póść wybicie nie ważne w któą stronę ale musi
Zeus52 / 2011-03-02 15:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiąc jeszcze krócej:gdyby(podkreślam to"gdyby")nawet doszło do wybicia linii trendu...to nie będzie się i tak czym podniecać...to ewentualnie nam się przyda,ale nie"dolarowcom"(gdyby tacy się znaleźli)
Zeus52 / 2011-03-02 15:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miałem na myśli grupowanie się pod główną linią trendu spadkowego. Że jeśli(jeśli!) nawet doszłoby do jej wybicia,to możemy mieć co najwyżej następny krótki wystrzał do 2,94...i z powrotem w dół. Może jakiś boczniak. Który właściwie jakby już się układał...
max1224 / 2011-03-02 15:57 / Tysiącznik na forum
taa nie stoi w sprzeczności z tym co piszę wyżej mam to w innym programie i jeszcze z niego nie generowałem rysunków ale spróbuję jak się uda to podeślę ;-))
Zeus52 / 2011-03-02 16:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kuczym to,o czym było gadane wczoraj,napisał dziś rano:"Kto rozgryzie,jak zakończy się ostatecznie kryzys w Afryce i na Bliskim Wschodzie,będzie bardzo bogaty. Ja nie jestem w stanie". Jasne. Tak właściwie,to w dużej mierze jesteśmy skazani nie tyle na A.T.,co na pomysły tamtejszych dyktatorów. A nie wiadomo,co im wpadnie do głowy. Tak oglądałem wieczorem Al Jazeera...król A.S. postanowił wysupłać dodatkowo ze swojej skarpety 36 mld $...takie tam"drobne" dla utworzenia nowych stanowisk pracy,oraz na podwyżki płac. Król Jordani,inni...szybciutko biorą się za reformy,a tymczasem wykładają na dodatki dla najmniej zarabiających,dla zubożałych rodzin...oj spieszą się teraz nagle wszyscy....i teraz pozostaje pytanie:czy zdążą...
Zeus52 / 2011-03-02 16:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na razie postanowiłem tak posiedzieć"okrakiem",pół na pół ML2 i ML5. Podkreślam,że to nie jest prawdopodobnie pozycja ostateczna,ale wyczekująca. Właściwie to powinienem od razu taką przyjąć...trochę zbyt szybko wskoczyłem na S&P500. Ale nie skreślam tego na razie...
max1224 / 2011-03-02 16:19 / Tysiącznik na forum
ja zaś trzymam się ml5 i ml7 75/25 procentowo
Zeus52 / 2011-03-02 16:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak by nie było,to spółki XAU nie podchodzą nazbyt entuzjastycznie do wzrostów złota...ML5 wciąż jest względnie tani. Być może XAU zechce zrobić ruch powrotny do MA50...to właśnie obserwuję. To byłby ruch"małpujący"Newcrest Mining...i jeśli ciąg dalszy byłby podobny(dziś Newcrest jednak wyrwał z pod"parapetu"okna hossy i swojej,naruszonej średniej),to ostatecznie może warto by wtedy skupić się bardziej na ML5... Ale i"druga strona"...S&P500...co prawda trudno liczyć,że byki od razu zabiorą się do odrabiania strat...to nawet nie byłoby wskazane...ale silne wsparcia niedaleko. A skup tam był jednak solidny.
Zeus52 / 2011-03-02 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z korelacją to już wszystko się poplątało...próbowałem coś rozgryźć,ale to na nic.
London / 2011-03-01 22:17 / Bywalec forum
Ja sobie siedzę na ropce i goldzie póki co. Na giełdach ciężka sytuacja. Już wszyscy pomyślili ,że to już po korekcie bo libia przycichła ale mi się coś wydaje ,że to jeszcze nie koniec i czekam na jakieś większe sygnały aby obrać jakiś kierunek do gry .Na wigu jedziemy dalek boczniakiem , co wydaje się nie być takie złe ponieważ jak ruszy następna runda wzrostów powiniśmy zdecydowanie się wybić.
Zeus52 / 2011-03-02 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
KGHM... interesujące rzeczy się dzieją. Dobre wyniki kwartalne,roczne. Do tego niezłe prognozy na ten rok i następne lata. Produkcja...miedź elektrolityczna(99,9999%czystości):547 tys.ton. Srebro: 1161 ton.(prawie 40 milionów uncji). Złoto...nie znam danych,ale to produkcja uboczna,mniej istotna. Zasobowe projekty zagraniczne mają przynieść prawie podwojenie tej produkcji do 2018roku i mogą pozwolić na przesunięcie KGHM z 9 miejsca,na 6 miejsce w świecie. Do tego doszły informacje o planach wejścia na inne giełdy...
maxsio / 2011-03-01 21:31 / portfel
Jako ciekawostka: http://www.etf.com.pl/Aktualnosci-Polska/KNF-notyfikowala-dwa-kolejne-fundusze-ETF-Lyxora
max1224 / 2011-03-01 17:52 / Tysiącznik na forum
tymczasem poprawka ataku na złocie dzieje się oj dzieje
Zeus52 / 2011-03-01 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przed chwilą dyskutowaliśmy sprawę z Kuczynem. Na temat gold,S&P500...brak paniki,ale systematyczna wyprzedaż,rozłożona na całą sesję...tak robią grubasy. Powód? Rozmawialiśmy o Libii. Piotruś napisał:"Libia? To już nie o Libię chodzi! Proszę zerknąć na indeks w Arabii Saudyjskiej,który spada dziś o 6,8%! Jeśli pan zgadnie,jak to się skończy,będzie pan miał klucz do wszystkiego. Ja nie wiem."I tu może być coś na rzeczy. A ponieważ ja też nie wiem,więc na razie wyrównałem ML2/ML5: 50/50. Podczas dalszych sesji będę"pykał"po trochu w którąś ze stron.
maxsio / 2011-03-01 22:16 / portfel
Hmm, co do samej Arabii Saudyjskiej jakoś nie wydaje mi się, że nastąpią tam zamieszki lub też przewrót.
Zbyt silnie reprezentowane są tam interesy USA, aby dokonała się rewolucja i obalenie króla. Jest to strategiczny partner w tym rejonie. Zresztą zawsze dobrze się dogadywali i jedni drugim 'szli' na rękę, więc jeśli CIA miałoby teraz gdzieś działać, aby nie doszło do przewrotu to właśnie tam.
Ale właśnie niepewność w regionie dość skutecznie napędza spadki.
A czy się mylę? Okaże się, bo jeśli miałbym pewność w takich kwestiach to byłbym już bogatym człowiekiem :).
Pietrodolar / 2011-03-01 22:41 / Bywalec forum
W necie jest dużo plotek o potencjalnej interwencji zbrojnej Arabii SAudyjskiej w Bahrajnie ... oficjalnie zaprzeczają.
max1224 / 2011-03-01 22:55 / Tysiącznik na forum
dokładnie jak zobaczyć dzisiejszy wykres intra ropy to mamy takie dwa duże stopnie pierwszy między 13 a 14 dotyczył jeszcze Libii coś tam Kadafi bredził drugi ok 16 jest właśnie o AS w kontekście Bahrajnu, a że Turcy dość blisko im pierwszym puściły zwieracze a może to konsekwencja sypiącej się giełdy Arabii ? w każdym razie te zdarzenia zdecydowały reszty pewnie dowiemy się niebawem
maxsio / 2011-03-01 22:52 / portfel
Pytanie tylko czy wtedy nie ruszy się Iran i nie zacznie wówczas wojny w tamtym rejonie. Tutaj już mogłoby wtedy nie być wesoło, bo wówczas nie wiadomo jakby się to nie skończyło i czy nie doprowadziłoby to do III WŚ. Wówczas już pozostanie pytanie czy będzie dane cieszyć się z zysków, które mamy szansę mieć teraz.
Pietrodolar / 2011-03-01 23:32 / Bywalec forum
Jak podaj Reuters całe zamieszanie ponoć się zaczęło w momencie aresztowania jakiegoś szyickiego duchownego we wschodniej AS (pola naftowe), który nawoływał do zmiany ustroju na monarchię konstytucyjną. 60% Bahrajnu to szyici. Z kolei Iran kiedyś rościł sobie prawa do Bahrajnu, ostatnio w 2007 były jakieś incydenty. interwencja AS w Bahrajnie byłaby o tyle dziwna, że w Bahrajnie stacjonuje V flota USA. Więc może Wuj Sam im coś podzlecił ... Ogólnie panika i niezły pasztet, którym jutro dalej nas będą karmić ...
http://www.reuters.com/article/2011/03/01/mideast-markets-wrap-idUSLDE7201WQ20110301
Zeus52 / 2011-03-01 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Iibia? Podobno okręty U.S.Navy płyną tam z misją humanitarną,jak powiedział Clinton....właściwie ma rację...taki eufemizm byłby całkiem odpowiedni..."Misja humanitarna"...i dla Libijczyków...i dla Kadafiego. Bo pewnie teraz mają lepszy sprzęt,żeby go namierzyć,niż kilkanaście lat temu...szybko i bezboleśnie.Misja humanitarna...No,no...tak to się teraz nazywa(!?).Iran ma już sam u siebie problemy. A chciałem jeszcze zauważyć,że coś się święci w Chinach. Grupują wojsko,policję w okolicach Pekinu i Szanghaju....jak pisał Piotruś,na razie pewnie nic tam się nie zdarzy,ale nie wiadomo,jak długo...sytuacja do pilnej obserwacji,bo to dopiero byłaby bomba...
max1224 / 2011-03-01 23:22 / Tysiącznik na forum
oj tak z Chinolami jak w dowcipie na wieczornym apelu wódz narodu zdradza plan
-Jutro zajmujemy Rosję są pytania?
- A co po południu?
maxsio / 2011-03-01 21:31 / portfel
Oj faktycznie dało dzisiaj do pieca. Trochę żałuję, że wyszedłem, ale cóż może odrobi się na czymś innym.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy