28 III - 01 IV

u2mart / 2011-03-27 22:08
No jak co tydzień widzę, że nikt nie pali się otworzyć nowy wątek więc ja to czynię, a że nie robiłem tego długo to może tydzień będzie udany dla fundów akcji czego życzę wszystkim którzy takowe posiadają
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-03-28 02:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,chyba w złym momencie napisałem,że może już nic się w Japoni nie zdarzy. Znów wstrząs w okolicach północnej Japoni. Co prawda o kilkaset razy mniejszej energii(6,5 Richtera)od wstrząsu głównego(9 R.),ale chyba musiało być płytko pod wodą,bo idzie fala tsunami w kierunku wybrzeży preefektury Miyagi...ma być, na szczęście, niska...ale to się dopiero okaże.
Zeus52 / 2011-03-27 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z jednej strony,może jakaś szansa na uspokojenie w Libii. Może ostatnie wydarzenia zmuszą reżim Kadafiego do ustąpienia. Odbicie ważnych punktów strategicznych przez powstańców,rozbicie oddziałów Kadafiego w Adjabiji,w tym wzięcie do niewoli głównodowodzącego armii rządowej... Opanowanie portu naftowego w Ras al-Unuf...to może wpłynie na spadek cen ropy i jazdę up na indeksach(?). Ale z drugiej strony...pogarsza się sytuacja w Japoni,w Fukushimie. Napromieniowani ratownicy,z poparzeniami nóg...którzy mimo odzieży ochronnej i mimo małej części ciała narażonej,przyjęli niebezpieczne dawki promieniowania...gdyby to poszło na całość ciała,a nie tylko fragment,groziłaby"śmierć pod promieniami",lub poważna choroba popromienna,z podobnym skutkiem później. Dzisiaj trzynaście razy ekipy ratownicze zanotowały strumień neutronów i to w odległości pół kilometra.od elektrowni. Takie rozbłyski neutronowe na zewnątrz oznaczają jedno:stopienie rdzenia i wytopienie bloku reaktora...rozpoczęcie ponownej,głównej reakcji łańcuchowej...po prostu,topiące się pręty spływają,mieszanina uranu i plutonu(taka jest w trójce) topiąc się,zbliża się niejako do siebie,spływając w dół wychodzi z zakresu działania prętów hamujących reakcję,wyłapujących neutrony. Przynajmniej częściowo...pręty paliwowe ciągle się grzeją,w końcu się topiąc,spływają w dół. Tymczasem pręty blokujące się nie grzeją,w nich nie zachodzi reakcja...na dno spływa więc głównie materiał prętów paliwowych...już bez żadnej blokady. W tej części stopionej reakcja łańcuchowa może zachodzić już bez przeszkód... To oczywiście najczarniejszy scenariusz,bo może nie wszystko spłynie,może wymiesza się z materiałem prętów sterowniczych...ale faktem jest,że w jakimś stopniu,przynajmniej w części materiału reakcja łańcuchowa się rozpoczęła. A rozbłyski neutronowe w pewnej odległości świadczą nie tylko o powrocie głownej reakcji rozszczepienia,ale także o tym,że dzieje się to już poza obudową... Skąd te info...nieistotne...może niebawem ujawnią to media. Nasi oczywiście na końcu...jak już nie da się nic ukryć. Ale to taka dygresja. Istotne jest to,iż Fukushima może nam zaszkodzić...nie promieniowaniem,bo za daleko(nawet Chińczykom nic nie będzie)...ale może zaszkodzić giełdom. I w ten sposób mamy dwa wydarzenia,jakby przeciwnie działające...co przeważy?
Pietrodolar / 2011-03-28 10:56 / Bywalec forum
Nie wygląda to ciekawie..., w 3-ce jest paliwo typu MOX
Zeus52 / 2011-03-28 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz mówią o dwójce...tylko,że ja mam info,że to promieniowanie z trójki jest tak silne,że uniemożliwia prace w reaktorach obok. Dwójka to oddzielna sprawa. A co do złota...wypowiedzi Phlossera i innych członków FED w piątek o możliwościach podwyżek stóp w Stanach+Niemcy, zmiana warty(gdzie dwóch się bije,tam lewica zdobywa punkty,to samo Francja),powoduje spadek eurodolara i surowców,w tym gold. Jednak Newcrest Mining też tak w nocy się obsuwał...a skończyło się białą szpulką.
długodystansowiec / 193.188.253.* / 2011-03-28 13:59
Czy w związku z tym podwyżki stóp krzyżują nam plany zyskania na złotku?
Zeus52 / 2011-03-28 14:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rynek nieruchomości i tak ledwie zipie...jeszcze tylko podwyżki stóp mu brakuje do zapaści... Ale lokalnie takie wypowiedzi mogą namieszać. Dziś też mamy w planie dwa wystąpienia członków FED...cały ten tydzień będzie taki,codziennie jakieś wystąpienie kogoś z FED,z różnych stanów.
Zeus52 / 2011-03-28 14:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Długodystansowo chyba nie...bo Plosser może sobie i planować,ale to nie on rządzi FED. Przedstawił nawet plan,jak on widzi sposób wyjścia z ultrałagodnej polityki pieniężnej...podnoszenie stóp? A rentowność? Rynkowe stopy procentowe? Łatwo powiedzieć:podniesiemy stopy...i dorżniemy gospodarkę?
długodystansowiec / 193.188.253.* / 2011-03-28 14:55
Dzięki. Może te drobne lokalne spadki (jak dzisiaj) są dobrym momentem na dotankowanie...
Zeus52 / 2011-03-28 15:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Należałoby śledzić w tym tygodniu ogół wypowiedzi członków FED,bo takowe będą...jak się rozkładają głosy...trochę polityki nie zaszkodzi. Ale ekonomia,to co mówią przedstawiciele FED,to jedno...a moja teorga "spiskowa",dotycząca rzeczywistych zamiarów i działań FED(jak najsłabszy dolar),to drugie. No i do tego te nieruchomości,kredyty...
tedchom / 2011-03-28 00:47 / Tysiącznik na forum
ty Zeus zawsze potrafisz wlać optymizm w serce chociaż patrząc na Japonię to wolałbym chyba stracić te parę% będąc ustawionym na spadki niż zarobić bo koszt wydaje się zbyt wysoki;(
Zeus52 / 2011-03-28 02:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aluzju paniał..."wlać optymizm w serce"...co ja mogę,że to tak brzydko wygląda. Ale jestem faktycznie optymistą. Tylko takim optymistą,który wie jak jest groźnie...a inwestycje? Cóż...to nie my wywołaliśmy trzęsienie ziemi i nie my rządzimy Libią...smutne to,przerażające...ale nie mamy na to wpływu. Jedyne,co możemy zrobić,to coś z tego wyciągnąć...życie toczy się dalej. Też mam nadzieję,że już nic gorszego Japoni się nie przydaży. Tak samo mam nadzieję,że w końcu ktoś Kadafiego trafi,albo sam zrezygnuje,że w końcu będą mieli referendum,wolne wybory,i ułożą sobie życie tak,jak na to zasługują. nam pozostaje robić swoje.
tedchom / 2011-03-27 22:20 / Tysiącznik na forum
no proszę a już myślałem że ten tydzień ja otworzę:)
co do tych akcji to mam nadzieję na małą korektę bo ustawiłem się na zły kierunek
tedchom / 2011-03-27 22:23 / Tysiącznik na forum
kurcze, że też człek taki pazerny w miarę dobre wyjście ale zamiast odpocząć chwilkę to zaraz ustawienie się w drugą stronę nie było chyba zbyt mądre, ale cóż zobaczymy co z tego wyniknie ewentualnie będzie trzeba dokupić
max1224 / 2011-03-27 22:36 / Tysiącznik na forum
oj teraz to nie ma mądrych i wszystko jakby sztucznie kierowane bardziej się wykresy słuchają wypowiedzi ekonomistów, polityków niż AT o AF nie wspominając sam jestem ustawiony tak, że dolar i złoto mnie interesuje a po piątkowym popołudniu kto wie?
długodystansowiec / 193.188.253.* / 2011-03-28 08:03
Czy ze złotem coś nie tak? Bo nie wiem.
max1224 / 2011-03-28 08:08 / Tysiącznik na forum
odpoczywa po zdobyciu szczytu, jak poczytałem ciut wyżej Zeusa .... złoto nie powinno lecieć
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy