28XII-31.XII

max1224 nielog / 195.117.209.* / 2009-12-27 20:12
Zacznę od podziękowań za życzenia WIELKIE WIELKIE dzięki wszystkim
no i jak wrócęto podam nowe prognozy dla złota
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2009-12-31 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziejsze wyniki. SCH1:+0,13%,ML5:+1,02%,ML6:+1,63%. I niech te wyniki będą zadatkiem sukcesów dla wszystkich w nadchodzącym 2010 roku. Oby trafne decyzje przeważały nad złymi. Także sukcesów zawodowych,szczęścia rodzinnego,zdrowia oraz spełnienia...po prostu:spełnienia. Tego życzy wszystkim Zeus.
u2mart / 2009-12-31 17:57 / Tysiącznik na forum
Zdrowia i pomyślności w Nowym Roku, a także wielu procentów z inwestycji jak i z dzisiejszych imprez )
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-31 17:47
wszystkiego dobrego w nowym roku aby okazał się nie gorszy dla inwestycji niż ten odchodzący oraz udanego wieczoru sylwestrowego
###_maciejk_nielog / 87.205.188.* / 2009-12-31 17:07
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku !!!
tedchom / 2009-12-31 16:27 / Tysiącznik na forum
Życzę wszystkim abyśmy w tym nowym 2010 roku zwracali uwagę, na sprawy które w naszym życiu powinny zawsze być najważniejsze. Po prostu życzę wszystkim Bożego pokoju na każdy dzień, oraz mądrych decyzji w inwestycjach.
jerzy3711 / 2009-12-31 12:33 / portfel / Bywalec forum
Kiedy Nowy Rok nadchodzi kieliszeczek nie zaszkodzi, kufel piwa to za mało, litr szampana by się zdało. Trzeba opić wszystkie troski by następny ROK był BOSKI !!!
Wszystkim forumowiczom oraz sobie życzę Szczęśliwego Nowego Roku i samych trafnych i udanych inwestycji . DO SIEGO ROKU :)))
myfa / 2009-12-31 16:13 / Bywalec forum
Życzę Wam wszystkim szampańskiej zabawy do rana oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Udanych i trafnych decyzji w inwestowaniu :) Do Siego Roku !!!!
London / 2009-12-31 12:13 / Bywalec forum
HAPPY NEW YEAR :)
max1224 / 2009-12-31 11:34 / Tysiącznik na forum
cóż kolejny rok za nami nowy niesie nowe nadzieje wyzwania plany i oby Wam wszystkim udało się w 2010 spełnić swoje i te wielkie i te małe życzenia plany i pragnienia
DO SIEGO ROKU !!!!!
Gucioo / 2009-12-31 09:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Życze wszystkim szampańskiej zabawy sylwestrowej suto zakrapianej alkoholem :P , i żeby przyszły rok był co najmniej o 20% lepszy niż obecny jeszcze pozdro :) złotko odbiło myślę ze odrobi to co straciło :P
mario_2009 / 194.140.255.* / 2009-12-31 09:49
Jeśli zechciałbym teraz wejść w ML5 czy to byłby bardzo zły pomysł? Nie jest za późno lub za wcześnie..??
Udanego wskoku do Nowego Roku i Najlepszego w tym 2010!!! - stały cichy obserwator ;)
max1224 / 2009-12-31 11:29 / Tysiącznik na forum
tego raczej nikt Ci nie powie musisz czytając próbować wyciągać wnioski i samemu decydować albo podłączać się pod ruchy opisywane na forum każdy dzień niesie zmiany a trzy dni różnicy np. w moim wyjściu z ml5 (2 później) i ponownym wejściu (1 wcześniej) pozwoliły by ochronić ok. 8% więcej udało się 3,5% takich jedno dwu dniowych momentów nie trafisz możesz zarobić mniej lub więcej ważniejsze jaki trend i jak długo potrwa ile z tego da się ugrać pozdr
Gucioo / 2009-12-30 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale na dziennym xau macd prawie wygenerował sygnał kupna, brakuje mu tylko przeciąć od dołu czerwona wstęgę i up do góry, mylę się? na xau jest prawie najniżej od 2 miechów 165 było min więc czas najwyższy na odbitkę, czego sobie i innym życzę pozdro :)
max1224 / 2009-12-30 21:40 / Tysiącznik na forum
tak tak tyle że lekko skłania się do równoległości a powinien zmierzać z kątem do prostego
Zeus52 / 2009-12-31 03:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę na minus nam wpadło. SCH1 też minus,ale niewielki wobec reszty,więc uśrednił nieco spadek w portfelu. Trochę mnie nie było,ale to znaczy,że bez zmian w portfelu. Poobserwowałem spółki i gdy zauważyłem,że odzyskują wigor,mimo chwilowego osunięcia surowców,po prostu się zdrzemnąłem. Kiedyś chyba trzeba. Dobry objaw,po danych spółki zaczęły znów rosnąć. Niestety ML6 nie zdążył już tego wyłapać. Świeca na XAU też wygląda ciekawie. Cóż dodać? Teraz,w nocy Newcrest rośnie,BHP Billiton też. Nic nowego poza tym,że wszystko bez zmian. Dla Newcrest,po wyrysowaniu"W"przed świętami(gwiazda poranna na świecowym),ten ostatni spadek wyrysował prowzrostowy proporzec i obecnie się z niego wybija. Podobnie na innych spółkach złota. Fakt,że nieco mnie to dziwi ze względu na dolara,ale jakąś niewielką nadzieję na ruch na gold i spółkach mam. Inaczej uciekłbym nawet z tej 1/3. Rentowność korekci się już drugi dzień,choć po troszeczku...więc może. Prawda,że dolar rysuje różne dziwne rzeczy,straszy...tylko,że przy tak małym rynku nie wygląda,że warto się tym przejmować. Teoretycznie to samo można by powiedzieć o surowcach,ale tak nie jest,bo tu dochodzą już twarde fakty w postaci dobrych danych. Danych,które prawdopodobnie będą też niezłe w styczniu. Do momentu,gdy będą dotyczyły grudnia. A więc o wycofaniu się trzeba jednak już myśleć...zasada kupuj plotki...Pierwsze gorsze dane ze stycznia mogą jeszcze dużo nie zaszkodzić,bo osłabią chwilowo, dolara. I to powinien być moment ucieczki z surowców przemysłowych,gdyż następne gorsze dane ponownie zaczną dolara umacniać(znów zgodnie z korelacją bessy)...ale surowce i jednocześnie indeksy polecą...a więc to będzie spektakularna zwałka. Ale do tego czasu surowce mogą osiągnąć oczekiwane poziomy(opory). Dla ropy takie najbliższe rozsądne opory są w okolicach 82 i 85$,dla miedzi 343-5 Ec/funt.To tak trochę w skrócie na temat przypuszczalnych wydarzeń. To taka moja wersja. Napisałem tylko,jak to sobie wyobrażam. Na co mam nadzieję teraz,w tym ruchu. Pozdrawiam All i chyba mam czas,aby trochę pospać.
myfa / 2009-12-30 21:30 / Bywalec forum
czekam na to i ja , zapakowany juz 90 % ml5 a reszta dolacze niebawem :)
Zeus52 / 2009-12-30 14:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale numer wycięli. Bez żadnego powodu nie opublikowano danych na temat wniosków o kredyt hipoteczny. Powinny być kiepskie,przy ciągle rosnącym oprocentowaniu. Może popsułyby nieco nastrój na dolcu...nie wiem,bo ich nie ma..!?
tom ziel / 87.207.17.* / 2009-12-30 14:39
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,7408078,Sprott__Inwestorzy_zle_zinterpretowali_dane__S_P500.html
Gucioo / 2009-12-30 14:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Muzyka moich uszu szczególnie o wzroscie ceny uncji złota :)
max1224 / 2009-12-30 20:45 / Tysiącznik na forum
coś mi mówi ze jeszcze dwa dni i bedzie po wszystkim (dwa dni notowań) zadziwiające ale było ostatnio na indeksie spółek złota i srebra 8 dni wzrostów (mini trendy) a następnie 8 dni spadków po nich 13 wzrostów i ....

tak tak 13 dni spadków po nich z kolei mielśmy 21 sesji zwyżkujących a dzisiejsza jest 19 sesją zniżkującą czyżby więc ??? jutro 20 a w poniedziałek 21 ....(regularność że hej)
co we wtorek????? ciekawe czy się sprawdzi no i jak policzyłem na podstawie dwóch ostatnich dołków to wyszło że po tych 21 dniach spadków 34 wzrostowe co również sugeruje prawo serii wzrosty /spadki te liczby są chyba wszystkim znane
tedchom / 2009-12-30 18:02 / Tysiącznik na forum
nie tylko dla twoich ale wątpię w taki scenariusz chociaż z innej strony patrząc to w dłuższej perspektywie usa powinno osłabnąć
Zeus52 / 2010-01-01 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piszę w sprawie postu poniżej. Chodzi o tę bardziej prawdopodobną wersję prognozy na obecny 2010r...dolna część wpisu. Taką wersję podawałem Ci wcześniej w mailu,jeszcze przed świętami pisałem też o tej wersji do priva. Musimy tę wersję długiej prognozy na 2010 wziąść na warsztat w nowym wątku. O co chodzi? Dlaczego? Dlatego,że dziś ukazała się długa prognoza na ten rok pana Piotrusia...i to jest właśnie jego podstawowa wersja wydarzeń,obowiązująca teza,która podlegać będzie weryfikacji,poprawkom w miarę rozwoju sytuacji. Nie muszę chyba dodawać,że chciałem się pochwalić...to właśnie wersja,którą opisałem poniżej,gdy wersja pesymistyczna z początku 2009r.okazała się(jej ciąg dalszy,bo dotąd się sprawdziła)niemożliwa...Byłem pierwszy!!! Hip,hip,hurrra. Oczywiście powiem to samo,co pan Piotruś o swojej,prawie identycznej:jest to wersja,którą należy przyjąć jako podstawę,ale wersja ta będzie korygowana i uściślana w miarę postępujących zmian. Mam nadzieję,że się sprawdzi. Ale mam prawo pisać,jako o swojej...wiesz,jak to cieszy,jeśli zrobisz coś wreszcie całkowicie samodzielnie,a później okazuje się,że zupełnie niezależnie,zostaje to uznane za najwłaściwsze? Dlatego proszę mi wybaczyć. Nie chciałbym być zarozumiały,a tylko normalnie,po ludzku się pochwalić. No i trzeba to będzie omówić na forum. Na razie to były tylko prywatne dyskusje,jakby podskórnie prowadzone. Dopiero przedwczoraj wspomniałem o tym poniżej.Pzdr.
Zeus52 / 2009-12-30 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o scenariusz długoterminowy,to go znamy. Wystarczy popatrzeć na wykresy indeksów. DJIA...to,co on pisze o 15 letniej stagnacji to po prostu fakty wynikające z pewnej cykliczności i skokowych wzrostów. To chyba jest nawet większy okres czasu(18-20lat). Kiedyś to było omawiane. Także scenariusz możliwych wydarzeń. Wysyłałem wykresy,wysyłał Łukasz. To był jeden z możliwych scenariuszy,który gdzieś na przełomie luty/marzec był wysyłany na priva(może ktoś jeszcze pamięta),jako "Scenario 2". Zaznaczone tam przyszłe ruchy ułożyły się później w rzeczywistość: korektę bessy,jak zaznaczał to później Kuczyn na swoich wykresach(niektórzy pewnie też mają jego analizy na codzień). W tej wersji był zaplanowany zjazd poniżej dotychczasowego dna bessy,od jesieni do końca 1 kwartału 2010r. Ale to jedna z wersji. Obecnie,po danych napływających z gospodarki,takie zakończenie stanowczo odpada. To,że dotąd się sprawdziło...jazda up,korekta,następne up,aż do końca października(tyle przewidywał scenariusz),nie oznacza,że nadal tak będzie. Bo to nie był jedyny scenariusz. Wszystkie miały i tak podobny układ dla 2009r.,różniły się ciągiem dalszym. Ten rozsyłany,był najbardziej pesymistyczny. Poza tym był optymistyczny i taki pośredni. W optymistycznym dotychczasowe A,B,C korękty bessy staje się 1,2,3 impulsu nowej hossy. W/g tego powinna nastąpić niewielka korekta(czwórka),a następnie piątka,czyli następna,trzecia z kolei długa fala wzrostów. Gdyby tak miało być,to wszystko powinno zamknąć się w pierwszym kwartale 2010r....mała korekta i up! Dla nas mogłoby to oznaczać np.WIG20 w okolicach 2800-2900p. A dopiero później(2 kwartał?) duża korekta(to byłoby już wtedy A,B,C hossy). Ale to też jedna z opcji. Ta bardziej optymistyczna.
bierr / 2010-01-01 21:18
czy możliwe dostać te wykresy na priva?
Zeus52 / 2010-01-02 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak wyjaśniłem poniżej i w mailu,chwilowo dysponuję tylko telefonem. Szukałem,ale na razie znalazłem tylko ten wykres"S&P500 Scenario2" z przed roku,oczywiście teraz to już się rozwinęło. Mogę go przesłać z uwagami na temat zmian,jakie moim skromnym zdaniem należałoby wprowadzić...bo gość nadal wierzy,conajmniej w 3 wojnę światową,jak nie koniec świata. Fakt,że do listopada sprawdziło się,jak po sznurku o niczym nie świadczy,bo jak pisałem było wiele wersji. Pesymistyczne,optymistyczne i takie pośrodku,ale i tak wszystkie oparte były na takim ruchu,jaki miał miejsce w ubiegłym roku. Wariant pesymistyczny prezentowany nadal przez gościa,całkowicie odpada...właśnie przez tę"drobną"różnicę w końcówce. Celowo napisałem w cudzysłowie,bo jak zobaczysz na wykresie,a to wykres weekly,to bardzo poważna różnica,burząca cały Jego ciąg dalszy. Wysłałem Ci maila,ale wykresu nie mogę przez Money. Musi być kontakt bezpośredni.
Zeus_52 / 95.40.166.* / 2010-01-02 02:35
Na razie nie,a to z tej przyczyny,że obecnie posługuję się tylko telefonem. To potrwa jeszcze trochę,może nawet do tygodnia,lub więcej po Nowym Roku. Ale może coś znajdę. Szukam po internecie. Chodzi o to,że co analityk,to inna prognoza i inaczej opracowane wykresy. Tak bywa,gdyż wykresy to tylko A.T....może być wiele możliwości. Mam pewną wizję,jak to powinno się rozwinąć,jak opisana powyżej krótka korekcyjna czwórka od drugiego tygodnia stycznia i długa wzrostowa piątka gdzieś od przełomu stycznia/lutego,aż do maja. Poszukam,a jak znajdę coś,co najbardziej będzie zbliżone do tego,o czym myślę,to zrobię screena i prześlę. Albo podam adres. Tu chodzi o taką wersję,zgodną z A.T.,a która będzie potwierdzona przez sytuację w danych makro,prawdopodobnych wynikach kwartalnych,rynkowych stopach procentowych. To wszystko,co mogę zrobić w tym czasie,mając do dyspozycji jedynie telefon. Pzdr.i kurna...zapomniałem się zalogować...
bierr / 2010-01-02 10:38
dzięki, poczekam i sam taż poszukam :)
po prostu bardzo interesuje mnie Twoj awersja
bierr / 2010-01-02 10:39
he he he nie awersja tylko wersja
Zeus52 / 2009-12-30 17:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Szkoda,że danych o kredytach nie podano. To była jedyna rzecz,która mogła osłabić dolara. Gdzieś niżej wypunktowałem,co dolara wzmocni,a co może osłabić. Niestety tego,co mogło go osłabić zabrakło. Chicago PMI przypuszczałem,że zaskoczy na plus,ale nie aż tak. W takim układzie należy się spodziewać przedłużenia serii pozytywnych danych w styczniu. Zwłaszcza ISM dla przemysłu i usług. Wygląda na to,że korekta na zielonym dobiega końca i nadal będzie się umacniał. Na razie waluty wobec złotówki,zwłaszcza euro trzymane są na smyczy...więc parasol może być mizerny. Ale po Sylwestrze już pójdą swoją drogą. Da się wytrzymać,tylko gold...nie mam pojęcia,co z tym zrobić. Tak samo nie chcę teraz wychodzić...Ale może wykorzystam tę część na dolca? Na razie to"myśli nieuczesane".
tedchom / 2009-12-30 18:04 / Tysiącznik na forum
ja chyba poczekam gold no chyba że spadnie xauponiżej 1080
Zeus52 / 2009-12-30 09:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo....i następny rekord roku na miedzi.
Gucioo / 2009-12-30 09:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nio miedź cynk i inne metale ładnie ciągną nie dziwota ze ml6 ładnie idzie niestety nasz ml5 do szczytu ma około 7 $ natomiast ml6 tylko 2,5$ choć na www.stockcharts.com xau na wykresie dziennym powinno zacząć odbijać w górę, tygodniowego nie wiem jak odczytywać ,boje się że moment wyjścia byl przy poziomie 1106$ i teraz poleci dużo niżej, no nic do wieczora kupa czasu zobaczy się jak kształtuje sie sytuacja, edek jak to edek poszedl na piwo :P
Zeus52 / 2009-12-30 10:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na dodatek Ninja jutro mają wolne i w razie wzmocnienia dolara nie będzie w nocy wybicia surowców po chwilowym spadku. Mniejszy ruch na jenie. I z chwilowego może zrobić się większy.
Zeus52 / 2009-12-30 10:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
I tak trzeba uważać,bo inaczej niż surowce bazowe,spółki zachowują się ociężale. To może być wstępem do spektakularnej zwały w przypadku zwrotu na surowcach. Poprzednio rosły nawet bez surowców,dyskontowały ich przyszłe wzrosty.Teraz zostają w tyle. I tak poczekam do wieczora,ale jak nic się nie zmieni to uciekam także z ML6 i SCH1. Być może później pójdą nadal w górę,ale priv może mieć w tym układzie rację.
Gucioo / 2009-12-30 10:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety tego się obawiam ale nie wiem czy nie za późno za ucieczkę dobry moment był 2 dni temu gdy zaczęła się taka umiarkowana stagnacja. Tobie Zeus się nie dziwię ładnie ml6 nabił sh1 również a ta 1/3 ml5 to możesz olać my złotnicy troszkę inaczej to musimy postrzegać , szczególnie ja i paru innych ziomków co siedzą od dłuższego czasu.
Fakt ze z 5% straconych odrobiłem 3% ale znów zaczyna lecieć , i obawiam się że średnioterminowe poziom Gold będzie schodził coraz bardziej niżej i niżej.
No nic obserwacja do wieczora i ewentualnie decyzja pozdro
max1224 / 2009-12-30 10:57 / Tysiącznik na forum
dwa dni temu wchodziłem były wtedy sygnały tylko czy nie były fałszywe z drugiej strony ten dziwny czas może być okazją do utworzenia W na goldzie coś o tym wspominaliśmy z Zeusem nie trać ducha wychodząc możesz złapać dołek 1080 linia obrony i czekam
Gucioo / 2009-12-30 11:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie nie głupot nie będę robił Max najpierw przemyśle powymieniam się z wami opiniami przed ewentualna decyzja, zresztą najwięcej danych jest pod wieczór i wtedy najlepiej podejmować decyzję bo jakby konwersja trwa tylko 2 dni bo ten dzisiejszy dzień znamy już odczyty, dane, komentarze itp, no chyba że zwiecha ze strony skandii a bywały już takie(odpukać) pozdro
Zeus52 / 2009-12-30 10:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,bo to jest gra pod dobre dane. Wczorajsze też uznano,jako lekko dobre. Dolar już to dyskontuje. Dzisiejsze. Ale to nie jest przecież pewne. Tak się układa w zgodzie z przypuszczeniami,ale może być niespodzianka. Np rażący spadek wniosków o kredyt...choć to może nie najbardziej istotne,ale poczekam. I tak mam czas do wieczora do 21.30
max1224 / 2009-12-30 10:59 / Tysiącznik na forum
aśmy się zgrali minutka zero dwa hi hi hi ;-))
Zeus52 / 2009-12-30 11:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wow! Max,ale widziałeś list. Więksi od nas "zawieszają myślenie na kołku" w tym czasie. Nie wspominając pana J.,który już wcześniej stwierdził,że nie czuje rynku. Ale taka pora,więc wszystko się gmatwa. To nie ma się czemu dziwić,że my maluczcy mamy problem. A euro wobec złotówki trzymają do końca. Ciekawe,co stanie się po nowym roku.
max1224 / 2009-12-30 11:51 / Tysiącznik na forum
no i też tak postanowiłem zwłaszcza że po konsultacji z kumplem od złota jestem ciut spokojniejszy pozdr biorę się za robotę wracam po południu
Zeus52 / 2009-12-30 04:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie to wygląda. Im euro/dolar niżej,tym surowce wyżej. Zwłaszcza na miedzi przy nałożonych wykresach.To tak,jakby patrzył na widok góry(miedź) i jej odbicia w lustrze jeziora,w dole(edek)...nie,to na pewno nie jest korelacja z dolarem. Chyba,że dodatnia: im droższy dolar,tym droższa miedź. Z resztą,ropy też to dotyczy,choć mniej wyraźnie. Zobaczymy,jak to do rana się rozwinie. Dobranoc...albo dobrerano!
Gucioo / 2009-12-29 20:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no ml6 ładnie =0,8% w gorę, natomiast ml5 lekko w doł -0,3% martwi mnie osłabienie edka zleciał z 1,44 do 1,34 fakt że dość krótko był na tym wzniesieniu. cholera wie tak mieszają niech ich chudy byk :P
Zeus52 / 2009-12-29 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Dokładniej,to: ML5:-0,32%,ML6:+0,83%,SCH1:+0,79%. Ale w złotówkach to wypadnie: ML5:-0,73%,ML6:+0,42%,SCH1:+0,66%.Co z edkiem? No cóż,widocznie tak wyszło,że S&P/C-S uznano za neutralny,bo dla 10 metropolii lepszy,ale w szerszym zakresie minimalnie gorszy. Powiedzmy,remis. Natomiast Conference Board,choć był właściwie zgodny z prognozą(0,1p.poniżej),to jednak było to potwierdzenie,że wcześniejszy bardzo słaby wynik to tylko przypadek. Ten wcześniejszy też został skorygowany z 49,5p.na 50,6p. Tak,że suma sumarum mieliśmy dobre dane,umacniające dolara. I wygląda na to,że faktycznie pod to była zagrywka z plotkami. Żeby wyciągnąć edka jak najwyżej,aby ktoś mógł więcej ugrać na spadku z wyższego poziomu. Ale nie widzę tego tragicznie..."może ktoś powiedzieć:łatwo ci mówić,nie siedzisz za bardzo w gold"...ale to prawda. Nie widzę tragedii,bo wygląda na to,że rentowność 10Y ma zamiar się korekcić. Tak to obecnie wygląda. A to oznacza niebawem dalszy ciąg korekty zielonego.
privy / 2009-12-29 23:39 / Tysiącznik na forum
ED - sygnał sprzedaży
Gold - sygnał sprzedaży
Ropa - Silny dynamiczny opór
Copper - gwiazdka doji, która na interwale tygodniowym może zapoczątkować powstanie dywergencji.

Jeśli gold nie dźwignie się wyraźnie w przyszłym tygodniu to może się wyraźnie przeceni. Ropa również nie ma już miejsca na triki, a cooper...., jeśli wszystko inne zacznie się sypać, w przyszłym tygodniu możemy zobaczyć porzucone dziecko.

W sumie byłoby to dość ciekawe gdyby przyszły rok, na dzień dobry, zafundował nam skok na bandżi bez liny :) Ja się zastanawiam nad momentem ewakuacji ze wszystkiego agresywnego co jest w moim portfelu. Spadki są znacznie dynamiczniejsze od wzrostów, w razie falstartu powrócę nieco wyżej.
Zeus52 / 2009-12-30 01:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co myślisz o stopniowym przejściu,tzn częściowo w dolca,np SKAN2? Tak,żeby się skompensowało w razie spadków. Tak zrobiłem,chwilowo,wychodząc z gold w surowce przemysłowe.. Co prawda wykres R10Y wróży,że nadchodzą ciężkie czasy dla obligacji,ale tu chodzi o dolara. Jakie rozbieżne opinie mają grubasy. Morgan Stanley wróży w niedługim czasie wzrost rentowności do ponad 4%,a tymczasem Goldmann Sachs,że spadnie do 3,25%... Teraz mamy 3,81%,czyli każdy z nich wybiera się w inną stronę! Może by tak wyszli gdzieś na ubocze,dali sobie w ryło,a później ewentualnie oparli sprawę o bufet i znów w ryło. I w ten sposób uzgodnili by stanowiska,jeśli nie da się inaczej. Bo,jak sądzę,każdy z nich zechce grać pod to,co "przewiduje". Jeden na wzrosty,drugi na spadki. A ja mam zgadywać,kto wygra? Do diaska!
privy / 2009-12-30 10:36 / Tysiącznik na forum

Co myślisz o stopniowym przejściu,tzn częściowo w dolca,np SKAN2?


2,85 gdzieś tu jest wsparcie jeśli to ma rosnąć. Wydaje się więc, że to dobry moment. Sam jednak rozumiesz....ten płytki tydzień może być bardzo zaszumiony.

Tak na marginesie BDI ponownie spada, ale miejsca na wypełnienie odwróconej flagi brak, może zatem podwójne dno? Ciekawie w tym ujęciu wygląda wzrost cen surowców.
Zeus52 / 2009-12-30 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
To niżej na razie jakby przestaje być aktualne. Chodzi o spółki. Już nie są tak ociężałe,po wynikach dostały lekkiego wigoru. Fakt,że ogólnie obracają się wokół zera. Jedne na plusach inne trochę pod kreską,ale porównując to do wcześniejszych notowań,gdy surowce były dużo wyżej(ASX,LSE),to zrobiły duży krok w górę. Mimo obsunięcia na surowcach bazowych i ogólnie czerwonych indeksów. Wygląda,że znów dyskontują to,co powinno dziać się niebawem na surowcach. Jutro może nie,bo Ninja mają wolne,ale 1 stycznia za to tyrają. I później. Na dodatek istnieje duże prawdopodobieństwo dalszej serii dobrych danych w przyszłym tygodniu. ISM dla przemysłu w poniedziałek. W środę przekonamy się,czy poprzedni mizerny odczyt ISM dla usług był tylko wypadkiem przy pracy. Ja obstawiałem,że tak, Kuczyn na odwrót,że to rynek pracy był wypadkiem(zobacz blog).Zobaczymy.
Zeus52 / 2009-12-30 10:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podesłałem Ci w nocy wykres. Ale jest inny problem. Pisałem na górze. Spółki stają się ociężałe. Przedtem dyskontowały wzrost surowców,teraz zostają w tyle. To sygnał ostrzegawczy. Jen też ma zamiar się lokalnie umocnić,choć potencjał do spadków,na dłuższą metę ma olbrzymi. Dobra waluta do C.T.,ale może na razie wystarczy.
Zeus52 / 2009-12-30 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę zajrzeć do kalendarza,jak to wypadnie z terminami zleceń...dni robocze,ect. Ropie przydałoby się jakieś zatrzymanie,załamanie na kagi(tfu! Miałem nie pisać!)...kurka wodna...nie chce. To wszystko wygląda zupełnie nieźle. Tylko ten wolumen... Na razie czekam,ale z palcem na spuście. Trochę zastanawia edek. Dolar się korekcił,gdy rentowność rosła. Teraz,gdy rentowność przystępuje do korekty,co powinno przedłużyć korektę na dolcu,zielony zaczyna nam podskakiwać. Trzeba na razie obserwować,co z tego w najbliższych dniach wyniknie. Może ta korekta(jakby początek) R10Y wynikła z innych przyczyn...i jest tylko zmyłką...aukcja obligacji?
tedchom / 2009-12-30 00:55 / Tysiącznik na forum
i co zeus? jak ci wyszło?
wychodzisz czy nie ?
Zeus52 / 2009-12-30 01:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli cokolwiek miałbym robić,to i tak poczekam co najmniej do 21.00. To niczego nie zmieni,bo termin zlecenia i tak będzie z dzisiejszą datą(30.12.09),a realizacja wypadnie w poniedziałek(05.01.10). Tak mi wychodzi. Bo jutro dzień roboczy,w piątek wolne.
tedchom / 2009-12-30 00:57 / Tysiącznik na forum
widziałeś co się dzieje? już mamy 1091,20 jeszcze chwilka i będzie po wsparciu:)
max1224 / 2009-12-30 01:20 / Tysiącznik na forum
coś jakby zaczynało się podwójne dno lokalne i to właśnie na wsparciu budować zobaczy się do rana wpp otwiera się droga do 1050-1030
Zeus52 / 2009-12-30 01:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie podesłałem tedchomowi wykres z podobnym wnioskiem. To może być"W",lub coś podobnego,a wtedy nie ma strachu. No,jeśli dno by puściło,to wiadomo. Ale podesłałem też wykres miedzi z nałożonym edkiem. Ted,widziałeś to opóźnienie,jakby przesunięcie równoległe wzdłuż linii czasu? To nie edek tym rządzi! Edek to sprawa wtórna.
tedchom / 2009-12-30 01:56 / Tysiącznik na forum
no faktycznie nie widziałem tego wcześniej, jest jedno małe ale kurka jak długo to tak pójdzie???
Zeus52 / 2009-12-30 02:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie spoko. A to po pierwsze dlatego,że i tak nic nie możemy zrobić. Po drugie zakończenie nie musi być takie złe.Dzisiejsze dane. Chicago PMI...na dwoje babka wróżyła,ale raczej zaskoczy pozytywnie. To byłby plus dla dolara,ale też fundamentalny powód do wzrostu surowców(poza złotem,niestety). Oczywiście chwilowo mogą się osłabić. Kto wie,czy właśnie teraz nie jest to dyskontowane. Ale poza tym są inne dane. I tu mogą być niespodzianki,dla nas na szybsze plusy.A) Wnioski o kredyty hipoteczne...nie sądzę,żeby ich przybyło przy ciągle rosnących ostatnio rynkowych stopach procentowych(benchmark to właśnie rentowność 10Y). B) Zapasy ropy. Analitycy znowu sądzą,że ubyło tylko 1,2mln baryłek. Liczę na to,że się przeliczą. Czyli możemy mieć co nieco na osłabienie dolca(wnioski)i na wzmocnienie ceny ropy(zapasy)
tedchom / 2009-12-30 02:27 / Tysiącznik na forum
patrząc na xauusd to raczej jak już zauważyliście Ty albo Max nie ma za bardzo gdzie szaleć, więc gdzieś max za 5 sesji poziom 1075-1080 powinniśmy pójść w górę bo miejsca już nie ma za bardzo do podłogo a sufit hoho wysoko że hej
Zeus52 / 2009-12-30 02:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podesłałem Ci wykresik. Ciąg dalszy miedź+edek. Ninja zaczynają działać...i znowu korelacja po byku. Jak przed świętami,tylko raczej nie z edkiem.
tedchom / 2009-12-30 02:18 / Tysiącznik na forum
TAK NIC NIE WYKOMBINUJEMY ja chyba w dzisiejszej cenie dokupię ml5 więc mnie na rękę by spadało ale jeśli poleci niżej to spadam z tego całością
tedchom / 2009-12-30 01:47 / Tysiącznik na forum
ZARAZ ZERKAM DZIĘKI
Zeus52 / 2009-12-30 01:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. Błądziłem gdzie indziej. Zaraz zerknę.
u2mart / 2009-12-29 21:25 / Tysiącznik na forum

zleciał z 1,44 do 1,34

Chyba miało być 1.43
Strach się bać co by było jakby było 1.34
Zeus52 / 2009-12-29 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki R10Y=3,81. Spadek bez zmian:0,78%
Zeus52 / 2009-12-29 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie znalazłem dane Rentowność 10Y(3,71%)to oznacza ruch=-0,78%. Spadek niewielki,ale może zapowiadać korektę. Teoretycznie dolar powinien więc się posypać. Choć ostatnio zachowuje się dziwnie,bo jego korekta zaczęła się jeszcze przy rosnącej wciąż rentowności...ale,może w myśl przysłowia:co się odwlecze,to nie uciecze!
Zeus52 / 2009-12-29 21:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie zwróciłem na to uwagi,bo domyślam się,że Guciowi chodziło o dalsze miejsca po przecinku...widocznie przejęzyczenie. Ale nawet nie myśl o tym poziomie,bo naprawdę strach się bać. Choć z drugiej strony...żeby tak spadł edek to musiałyby być wy...iste dane,seria danych. To znowu plus dla surowców. A zamiast dolara w carry trade znów zastąpiłby jen. Tak ostatnio było i na tym dotąd jechałem,od Mikołaja. Zmiana waluty do carry trade! Właściwie zmiana nacisku w kierunku jena,bo c.t.zawsze istnieje na różnych walutach,tylko istotne jest,które w danej chwili przeważa. W nocy wyjazd w górę(Ninja),a później niech sobie spada,grunt żeby zostawało coś na plusie. Czyli niech surowce idą sobie czarnymi świecami,byleby w górę.Pzdr.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy