29 VII - 2 VIII

privy / 2013-07-29 09:23
No i półmetek sezonu ogórkowego. Wygląda na to, że pójdziemy testować luki. Janki jeśli dziś nie pokażą jakiejś wzrostowej determinacji to najdalej we środę spodziewam się cofnięcia na czerwcowe szczyty.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-08-08 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znamy już przyszły skład Wig30...no i zmiany,zmiany,zmiany...maksimum 7 spółek z jednej branży...maksymalna kapitalizacja spółki nie może przekroczyć 10%. Poza tym powstanie Wig50 i Wig100. Zmiany także na kontraktach...nie będzie 10 PLN za punkt/lot.ale 20 PLN za punkt/lot.Ale pewnie wszyscy to już wiedzą i nie mam pojęcia po co to piszę... :)
Gregors77 / 2013-08-09 09:42
A jak to się ma do Que 2 w skandii? pozdr
Zeus52 / 2013-08-09 10:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
W tej chwili zmiany są istotniejsze dla m-Wig40...10 największych spółek z tego indeksu wejdzie od września do Wig30,więc fundusze już robią zakupy portfelowe...co widać po atrakcjach na m-Wigu.
Zeus52 / 2013-08-09 10:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba obojętnie.QUE2 oparty jest na konkretnym instrumencie FWig20...dźwignia:2. Dopóki będzie istniał Wig20 i kontrakty na ten indeks,nic się nie powinno zmienić w QUE2...To fundusz i ma swoje twarde określone zasady.Będą musieli tak dopasować parametry,by utrzymać wszystko zgodnie z regulaminem...tak,że dźwignia z 2 do 4 w funduszu nie podskoczy.Nie może,bo byłby to inny fundusz,o innych parametrach,a ktoś kto w niego wszedł nie godził się na zmianę.Ciekawie to będzie na FRX...Np Bossa ma dźwignię:100 Natomiast na mikrolotach...to tylko tak się niewinnie nazywa,bo MOŻNA grać na tym rachunku małymi stawkami...ale można grać i dużymi!...tam jest dźwignia:200 do tej pory tak było. Teraz wypadałoby,że się zwiększy odpowiednio do 200 i 400.Ale tylko teoretycznie,bo pewnie biura maklerskie wprowadzą wyższe stawki depozytów,co w jakimś,nieznanym jeszcze stopniu zniweluje ryzyko
Gregors77 / 2013-08-09 10:27
Dzięki :) Jestem w Que 2 od dłuższego czasu ( troszke za wcześnie wszedłem) i tylko czasem jak spada wartosc dokupuje za miesięczne składki, taka emeryturka niby ma być ;)niewielkie kwoty odkładane co miesiąc.Wig 20 bedzie publikowany do 15-12-2015 a to mam czas pewno wtedy nastąpi jakaś zmiana w Que2. ? pozdr
Zeus52 / 2013-08-09 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zmiana? Likwidację QUE2 można tak nazwać...:) Bo raczej fundusz będzie musiał zakończyć wtedy działalność,zniknie instrument na którym bazuje.Pewnie powstanie inny fundusz.
Zeus52 / 2013-08-08 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
no,może pospieszyłem się z ta zmiana trendu na miedzi.Pękła linia półrocznego,przyspieszonego trendu spadkowego,ale nadal pozostaje główna linia spadkowa do pokonania.No i miedź dotarła do górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Sądzę,że możliwe jest zetknięcie się z główną linia trendu spadkowego i potencjalną linią szyi o-RGR w tym samym czasie,jednocześnie...a w takim razie musiałaby posmędzić się jeszcze w kanale wzrostowym,zanim dojdzie wraz z nim do linii szyi.Nastąpiłby wtedy zwrot w dół i budowa prawego ramienia o-RGR weekly...jako przygotowanie,cofnięcie dla nabrania impetu do połamania głównej linii trendu spadkowego. Jednioczesnie powstałoby ogromne,widoczne na kompresji"monthly" "W"...z zakresem rażenia przekraczającym poziom rekordu wszechczasów.Cóż...jeśli to wypali zgodnie z planem...to faktycznie następnym celem długoterminowym będzie 840c/lb. Z resztą wskaźnik nieustannie pokazuje ten cel i nawet na moment nie zmienił wskazań.
Zeus52 / 2013-08-08 17:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...ale nam się wątek tygodniowy wydłużył...Miedź tym czasem wybiła w górę linię półrocznego trendu spadkowego,kończąc w zasadzie bessę na tym walorze.Prawdopodobnie będzie chciała zrobić odwróconą RGR na weekly...ale tu też nie ma o czym pisać...wszak to już było omawiane wiele razy.
Gregors77 / 2013-08-07 14:12
Widać wakacje w pełni :) Może ktoś zajrzy w między lądowaniu ;)
Zeus52 / 2013-08-07 19:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj tak...dla kogo wakacje,dla tego wakacje...inni muszą w tym czasie pracować.Dlatego piszę tylko dorywczo.Cóż poza tym dodać...pozycje od dawna zajęte...oczywiście longi...a w tym czasie praca,praca i jeszcze raz praca. Trzeba być zabezpieczonym z każdej strony.Zarabiamy na życie z pracy...a longi sobie profitują...i będą jeszcze bardziej!
Zeus52 / 2013-08-02 16:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i na GPW pękł szczyt z 2011roku...3000p. Oczywiście na m-Wig40. :)
Zeus52 / 2013-08-02 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...zaskoczenie jest...w druga stronę :)
Zeus52 / 2013-08-02 14:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak pisze Stefaniak...duże banki prognozują w rzeczywistości wzrost zatrudnienia NFP powyżej 200kilo. i z modelu wynika 220-230kilo. Tymczasem prognozy,konsensus zaniżono dokładając celowo mało znane instytucje,które typują poziomy niskie,zaledwie 30-40kilo...to dało sztuczne zaniżenie konsensusu do 175kilo...ktoś chce sztucznie wywołać jak największy efekt zaskoczenia danymi.
Zeus52 / 2013-08-02 14:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...uwaga na FRX. Prawdopodobnie mamy do czynienia ze sztucznym zaniżeniem prognoz z rynku pracy. Mechanizm manipulacji podał gość od FRX na macronext.
Zeus52 / 2013-08-02 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na m-Wig i s-Wig mamy nowe szczyty.proponuję też zerknąć na szeroki rynek...Wig też gdzieś się przymierza.
tedchom / 2013-08-02 01:17 / Tysiącznik na forum
Oj widać, że wakacje mamy. Jednak rynek całkiem nie źle sobie radzi. Zobaczymy co juro Janki powiedzą bo to powinno określić dalszy kierunek i naszego straganiku. Póki co jestem optymistą choć ostrożnym co wynika z mojej pozycji tylko zwykłe que1;)
Zeus52 / 2013-08-02 08:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe poziomy P&F,w zależności czy daily,czy weekly...S&P500:1970(1970)p. DJIA:17000(17800)p. Nasdaq: 4400(4400)p. DAX: 9550(10800)p.
krokodyl13 / 83.10.97.* / 2013-07-31 14:55
Zeus,lepiej napisz coś o swoich perypetiach na fx bo na naszym bananie straszna bryndza
Zeus52 / 2013-07-31 15:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
E tam,zaraz bryndza...Ale wakacje,marazm na forum...piszącemu te słowa również to się udziela...poza tym,wszystko co miało być powiedziane,zostało powiedziane już dawno temu...i niewiele się dotąd zmieniło.Privy napisał tyle ile mógł w danej chwili napisać...domyślam się,co chce sprawdzić,ja z resztą to samo...taki mały teścik.Ale wskaźniki pokazują coś innego(keltner),a więc teścik może wypaść pozytywnie(bo to działa),tyle że w drugą stronę(na plus)..."szczyt tydzień temu,a jeśli teraz nastąpi dołek to może być potężna jazda w górę"...to,o czym jak sądzę myślał privy się sprawdzi również w takim wypadku,bo mówi tylko o momenty przegięć...a te będą precyzyjne.Ale kierunek ostateczny to już sprawa inna...po szczycie dno? Czy drugi szczyt i zwała...Jeśli Privy myślał o tym samym,co ja...to wie o co chodzi.jeśli nie...to tłumaczenie nie ma sensu. Ale dodatkowo może jednak posłuchać Keltnera...bo tan ubiegłotygodniowy szczyt był w jego planach,jak i zejście+dno.Tak,że nie ma tu nic nadprzyrodzonego...
krokodyl13 / 83.10.97.* / 2013-07-31 16:36
Zeus jak interpretujesz tego Keltnera :-( zauważyłem że często wspominasz tego gościa:-)
Zeus52 / 2013-07-31 18:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czasami,jak wszędzie,powstają też fałszywe sygnały.Jak w ostatniej dekadzie czerwca.Ale to było pierwsze naruszenie dolnej bandy,a więc sygnał jedynie wstępny(więc trudno nawet nazwać go fałszywym),a po naruszeniu dolnej Keltnera i tak powinien iść ruch w górę przed ewentualną zwałą i dopiero ten ruch,jego przebieg mógłby sugerować ciąg dalszy. I najbardziej newralgicznym,z punktu widzenia Keltnera, momentem nie były ostatnie,niedawne sesje,lecz sesje z przełomu czerwiec/lipiec.Wtedy to wykres S&P500 dotarł od dołu do średniej Keltnera szczytami górnych cieni dotykając MA50,a jednocześnie korpusy szpulek stykały się ze średnią Keltnera...dość precyzyjne zamknięcia na Średniej K.. Tu mógł nastąpić zwrot w dół i wtedy atak na dolną Keltnera,przy takim jak wtedy ułożeniu,byłby pewnie skuteczny...a ponieważ byłoby to powtórne naruszenie dolnej bandy,więc mielibyśmy ważny sygnał sprzedaży.I to ze skutkiem totalnej i długotrwałej zwały...wiele tygodni,czy nawet miesięcy zjazdu.Może MA200 dopiero by to zatrzymała.Ale ponieważ do tego nie doszło,indeks powędrował ponad MA50,a następnie byki wykazały się niesamowitą siłą,ścigając uciekającą w górę,ponad dotychczasowe szczyty górną bandą Keltnera(kurna chyba "deja vu"...taka przyszłość była już tu opisywana!?),były więc w stanie ją dogonić i naruszyć...co ostatecznie jeszcze nie daje sygnału kupna na dłuższy termin,tylko sygnał wstępny,ale anuluje ten wstępny sprzedaży i znacznie zwiększa prawdopodobieństwo potwierdzenia sygnału zakupu.Sygnału na dłużej...bo dużo wcześniej były sygnały na krótszy termin.Na dłużej oznacza...do znudzenia..."kiedyż wreszcie ta korekta?"I takie stękanie przez wiele tygodni.Ale jak na razie takiego sygnału nie mamy na S&P500. I póki co,to właściwie wszystko jeszcze może się przydarzyć. Mamy za to taki sygnał na Nasdaq...można by chyba przyjąć,że oddzielnie te indeksy,każdy w inną stronę, raczej nie pójdą.Poczekajmy na FED.
Zeus52 / 2013-07-31 17:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem...interpretacje bywają różne i co ciekawe każda ma sens...bo inna jest dla spółek.Wtedy tak,jak boolinger...nadbicie bandy=finał jazdy w tym kierunku,a inna dla indeksów,czy surowców. Konkretnie dla S&P500 stosuję własną interpretację.Jest to interpretacja pośrednia,gdzie własnie naruszenie którejś bandy jest wstępnym sygnałem do ruchu w tym kierunku,ale przed kontynuacją powinna być korekta...pozorowany atak w stronę bandy przeciwnej.Do tego obserwacje zachowania na średniej Keltnera,także w razie jej przełamania,zachowania przy przeciwnej bandzie.Do tego jakiś oscylator...RSI,lub MACD.To wynika z bezpośrednich,osobistych obserwacji...to z resztą konieczność.podobnie,jak z ichimoku,każdy musi sam dojść do własnej interpretacji,bo książkowe...je też ktoś opisał"pod siebie",a ktoś inny próbując to stosować dokładnie tak,jak w opisie...dojdzie wkrótce do wniosku,że to bzdura,bo się nie sprawdza.Mogę próbować opisać wiele niuansów,bardzo różnych,możliwych do zaistnienia sytuacji...ale to byłaby książka,lub przynajmniej jej rozdział...zanudziłbym forum dokumentnie.A i tak w ostateczności każdy sam musi"dojrzewać"do swojego wskaźnika.Dlatego tylko tak ogólnie napisałem,główne zasady.Chodzi o zmienność i siłę jaką dysponują byki,lub niedźwiedzie...czy są w stanie naruszyć pewien zakres zmienności...trudny do naruszenia na Keltnerze. To drastyczny test.Jeśli to potrafią...to strona przeciwna z reguły nie ma co podskakiwać.Ale by taki test zaliczyć,to wymaga impetu,dynamiki,a to pewnego wysiłku...więc strona której naruszenie którejś z band się udało jest z reguły krańcowo wyczerpana...więc musi odpocząć...stąd ruch(z reguły symulowany) do przeciwnej bandy.
privy / 2013-07-31 10:25 / Tysiącznik na forum
No to zobaczymy czy janki zaczną dziś spadki. Mamy kilka atrakcji informacyjnych dużej mocy również w piątek. W takie dni lepiej poinformowani budują długie cienie wybijając przy okazji stopy i jak patrzę na wigwam to jakoś ten podskok mnie nie dziwi. Na kontraktach możliwe uderzenie nawet w 2300 i wygenerowanie wzrostowego sygnału kontynuacji, który już w tej chwili jest faktem. Szkoda, że nie zechcieli zrobić tego jutro albo wczoraj. Cóż, mętna woda to podstawa dlatego jak węgorz wyłażę z wody i idę dziś w kapustę.
Zeus52 / 2013-07-31 12:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi tydzień temu w poniedziałek szczyt...ciekawie by się zrobiło gdyby początek tego tygodnia okazał się dołkiem.wtedy zgodnie z wcześniejszym Keltnerem....mogłoby być wiele tygodni jazdy na północ....coś niebywale potężnego. Ale warunkiem jest dno i wyjście ponownie nad górna bandę Keltnera.
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-07-31 13:11
a klin u nas widzisz? jeszcze nie zanegowane podwójne dno ale robi się bardzo dwuznacznie
Zeus52 / 2013-07-29 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
O kurna,od rana nawet nikt dzień dobry nie napisał...ot wakacje.
dziendobry / 86.46.218.* / 2013-07-30 12:36
dzien dobry, niech to forum zacznie zyc z powrotem :)
Zeus52 / 2013-07-30 14:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam...ale nadal pomysłów mi brakuje...a i czasu co nieco też.
privy / 2013-07-30 11:03 / Tysiącznik na forum
Ja też trochę na wakacjach. Tu trochę rano i przez chwilę późnym wieczorem. Poza tym na razie wieje nudą a wczorajsze obroty mówią wszystko.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy