29 X - 02 XI

Zeus52 / 2012-10-29 16:23
Cóż,jak nie ma nikogo do otwarcia wątku...muszę sam się za to zabrać.Dziwny,skrócony tydzień uważam za otwarty....skrócony u nas z powodu święta i skrócony u Janków,którzy widocznie nie widzieli dotąd wiatru o sile naszego Halnego...
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-11-04 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...zajrzyj do skrzynki...,ten plik trochę waży.ponad 20mega,ale tam masz całą prezentację nowej szaty macronext.com.Do oceny.
amen / 83.22.41.* / 2012-11-04 23:25
Wierzę w jednego Tuska, ojca wszech-uwielbianego przez WSI, Putina i Merkel, stworzyciela autostrad i stadionów, wszystkich dotacji z unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego pana ministra Rostkowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który przez Putina z KGB został stworzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, europejskość z europejskości, Fakty prawdziwe z TVN obiektywnego, przez Lisa z WSI stworzone i mówione, współistotne Tuskowi, a przez niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i naszego ogłupienia, zstąpił z Kremla i za sprawą Putina Wielkiego przyjaciela III RP, przyjął miliardy z Unii i stał się wnukiem dziadka z Wehrmachtu. Pomógł Grecji również za nas i pod namową Angeli został poklepany, pochwalony i odznaczony oraz ponownie wybrany dnia trzeciego jak oznajmia OBOP. I wstąpił do rządu, siedzi po prawicy Bronka i powtórnie przyjdzie w chwale, a qrestwu jego nie będzie końca. Wierzę w pancerną brzozę, Zdradka Radka jej ożywiciela, który od Tuska i Rostowskiego pochodzi, który z Tuskiem i Bronkiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę od Putina za zgodę na mokrą robotę POd Smoleńskiem, który mówi przez Olejnik i bzdurczoka Durczoka. Wierzę w jeden wielki, powszechny i europejski kryzys. Wyznaję brak emerytury i długie oczekiwanie na lekarzy specjalistów jako odpuszczenie grzechów. Oczekuję kromki chleba, szklanki wody, haszu i marychy na Woodstocku oraz nowej edycji Kiepskich w Polsacie i Tańca z gwiazdami w TVNie, PO których będę do syta najedzony i ukulturalniony
(nie)prawdziwy katolik / 83.7.198.* / 2012-11-05 10:50
Zaiste piękna modlitwa. Jak na prawdziwego Polaka i katolika przystało, tyle miłości i serca.
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2012-11-04 23:52
Współczuję;(
Zeus52 / 2012-11-05 01:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...musiało się chłopisko gdzieś wyżyć...taa...ale wyrazy współczucia...eee...nie jest tak tragicznie,medycyna podobno robi duże postępy
max1224 / 2012-11-04 21:03 / Tysiącznik na forum
a przede wszystkim DZIĘKI
Zeus52 / 2012-11-05 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zajrzyj jeszcze raz do skrzynki...i jak Ci się podoba jazda na dwóch walorach jednocześnie?
max1224 / 2012-11-04 21:03 / Tysiącznik na forum
zobaczymy w praktyce, wygląda zachęcająco, rozumiem, że analizy obu panów jak na stooq w abonamentowych subskrypcjach, a co z narzędziami AT, może mi umknęło ale czy będzie sobie można porysować na wykresach? ... ogólnie to wygląda o wiele lepiej niż stooq
Zeus52 / 2012-11-04 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też tak mówię,że zobaczy się w praniu,jak to się rozkręci...a załącznik to od Krzysztofa.
Zeus52 / 2012-11-04 18:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem już,jak będzie wyglądała nowa wersja strony macronext...dostałem to dziś do zaopiniowania.Czy ktoś jeszcze to widział? Jeśli tak,to co sądzicie... A druga sprawa,to Chiny,odczyt ISM-usługi= 55,5p.!!! No to ciekawie będzie na parach australijskich...trzeba chyba będzie zajrzeć do nich jeszcze dzisiaj,po 23:00...
Zeus52 / 2012-11-02 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Bogl i Krysl"...ciekawa firma,a jeszcze ciekawsze wiadukty budują.Jak nie wiesz,co zrobić z nielubianą teściową,wyślij ją pod most zbudowany przez"Bogl i Krysl"ze Słowacji....co zbudują,to im się zawali.U nas,jak budowali wiadukt,to przynajmniej odbiór techniczny wytrzymał...to było z resztą wszystko,co wytrzymał...pewnie go drągami podpierali,gdy kierownik szedł po wypłatę. Na Słowacji już tak starać się widocznie nie musieli...więc rozsypał im się już w trakcie budowy.Ciekaw jestem...jak długo muszą eksperymentować,by zostać mistrzem w budowaniu wiaduktów? Aaaa.....a...może należało najpierw pójść do szkoły.Pewnie jakaś,choćby zasadnicza,zawodowa jest w ich okolicach...
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-02 21:11
Pisałem L cel 1434,ile dzis mieli sp?,radzilem s łykac tam,ktos posłuchał leszcza?....Zeusie ,jeszcze raz kuknij co podałem macd tyg ,srednie u jankow ,wrzuc na wykres,piekny dzien;-))edek zatrzymal sie na wsparciu...
Zeus52 / 2012-11-02 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale też fakt,że wczoraj próbowałeś esek nieco przedwcześnie...ale grunt,że dopiąłeś swego.Rozumiem,że tak jak pisałeś,tak zrobiłeś...wtedy gratki!
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-03 16:16
Gram to co pisze...aud/cad:-) czekam na 1.02.60-70 cel i sie zobaczy...najnowsze wytyczne dla sp,szukac bede miejsca do obrocenia s na L ,sp 1404-6 byłoby super ,byc moze bedzie trzeba obracac wyzej i lecimy na 1428 zdac L ,tam sie zobaczy ,zapewne obrot na s pojdzie,wyjdzie w praniu;-)))
Zeus52 / 2012-11-02 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobra,dobra...jakiego leszcza...fajnie się z Tobą pisze.Pamiętam,pamiętam,co pisałeś...dobrze trafione.Zawsze pamiętam,co kto pisze,jeśli jest to coś konkretnego
privy / 2012-11-02 07:27 / Tysiącznik na forum
Dziwne rzeczy się dzieją. Sądziłem, że tym razem edek pociągnie mocniej a tym czasem potężna nawrotka na pierwszym lepszym oporze i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. Ciekawe, że ze wzrostem ryzyka giełdy też sobie rosną chyba, że to takie opóźnienie w stosunku do edka zrobione pod wybicie stopów. Tak naprawdę wiele wyjaśni się pomiędzy poziomem 1430 a 40 na fut.
Zeus52 / 2012-11-02 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzieje się na ED...niezależnie od tego,z jakim to będzie krótkotrwałym skutkiem,to wreszcie coś się nam wykroi na H1 na RSI i to głęboko w strefie 30(-).To z pewnością jest o wiele ciekawsze,niż sam poziom na ED...będzie jakiś odnośnik.
Zeus52 / 2012-11-02 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
A zobacz,jak dziwne rzeczy działy się na GPW.To nie był jedynie"cudo-fixing"...to się powtarzało w trakcie sesji...jakieś duże zamykanie esek...i to parę razy...podprowadzenie i srrruu...realizacja,pozbycie się esek...i powtórka...to nie były małe pakiety...zobacz wolumen.Jakiś grubas tak eski wyrzucał,że aż się kurzyło.
tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2012-11-02 19:00
To powinno dalej iść up, jednak dopiero przyszły tydzień który będzie miejmy nadzieję 5 dniowy potwierdzi albo zaprzeczy temu co dziś było na naszym straganie dziś a na świecie już wczoraj.
max1224 / 2012-11-02 18:57 / Tysiącznik na forum
wyskoczył mi dziś sygnał sprzedaży QUE2 i sprzedałem ... ciekawie się złożyło wyjście wypada na wieczór wyborczy w USA powinno coś podskoczyć do wyjścia:)
Zeus52 / 2012-11-02 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiem Ci,że nie kumam sytuacji na GPW...wygląda,jakby grubas zmieniał pozycje,wyrzucał duże ilości esek...to nie sam fixing! Zobacz z resztą sam...zmiana LOP kierunek ruchu przy tym i wolumen przy tych wyrzutach.Tak by wyglądało.Ale nie jestem pewny...bo to równie dobrze może być na odwrót...tak myślę,czy można by sprowokować dużą ilość"drobnicy"do wrzucenia esek w tej samej chwili...koszyki kupna na Wig20 na przykład.Tyle,że ta opcja nieco się kłóci z opłacalnością takiej zagrywki dla grubego...za duże obroty na GPW...to za duży byłby koszt,jak na li tylko zagrywkę. Ale wolał bym usłyszeć,co o tym sądzi privy...W sprawie GPW i kontraktów,on może napisać coś bardziej konkretnego...
privy / 2012-11-02 20:47 / Tysiącznik na forum
Skoro mnie wywołujesz: od jakiegoś czasu nie śledzę bazy a to właśnie tu może być odpowiedź. We środę ktoś mocno redukował longi a dziś lekko podawał je nowemu nabywcy. Tyle jestem w stanie bez wiedzy na temat zmian bazy i koncentracji. LOP w każdym innym przypadku raczej nie powinien spadać a spadł więc to właśnie najprawdopodobniej gruby wywołał całą akcję zamykając swoje pozycje.
szalony inwestor / 2012-11-02 22:12 / Tysiącznik na forum
Sygnaly sa jednoznaczne
nalezy OCZEKIWAC ZSLAMANIA NA RYNKU AKCJI.
Zeus52 / 2012-11-02 21:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że to były wystrzały w górę,z jednoczesnym spadkiem LOP...więc chyba z esek ktoś w tych momentach zwiewał...Te wystrzały były skutkiem zamykanych shortów...przy potężnym wolumenie na tych transakcjach...chyba...tak nieco książkowo kombinuję...
privy / 2012-11-02 21:30 / Tysiącznik na forum
Pierwszy był fix a drugi spadek lopu na konsoli po pierwszym dzisiejszym wystrzale. Widać to na 5min. Na drugim strzale mamy stabilny LOP i tu baza byłaby jakąś podpowiedzią a najlepiej arkusz zleceń.
Zeus52 / 2012-11-02 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Arkusz zleceń...chyba tylko grubego na to stać.Ciekawa sprawa z 10USY.B...po danych zapikowały w dół,choć teoretycznie powinno być odwrotnie.10PLY.B też niezły zjazd...to by tłumaczyło względnie silną złotówkę.Bo złotówka,to następna zagadka.
max1224 / 2012-11-02 19:39 / Tysiącznik na forum
u nas łatwo zrobić fałszywy ruch, nawet jak obrót wyższy, to grubas nie zauważa że się bawił ... a ponadto musieliśmy wczorajsze odreagować troszką
Zeus52 / 2012-11-02 20:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale Ci powiem,że jednak boję się jazdy od bandy,do bandy...chodzi mi o ewentualne sell...to USD/CAD...czyli jednak USD...a sytuacja,tak ogólnie...nie leży mi teraz gra na zejściach USD/CAD.Jeśli chciałby to zrobić,to wolę poczekać,aż zejdzie...i longa
max1224 / 2012-11-02 20:41 / Tysiącznik na forum
ta zobacz konsekwencje walutowych ruchów na staśku
Zeus52 / 2012-11-02 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak....skasowane,bo RSI zasugerował znowu przesilenie...
Zeus52 / 2012-11-02 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie zaliczył 23,6 fibo i odbił się w górę.Zobaczymy co dalej...w razie Niemca zamykam pozycję,robię małą modyfikację kresek...z klina na kanał spadkowy...i może pojeździmy od bandy,do bandy...ale to się zobaczy.Może za chwilę.....na ra!
Zeus52 / 2012-11-02 20:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tymczasem nadal kombinuję z USD/CAD...dywergencja(+)od najmniejszych interwałów,aż do H1...znowu wskoczyłem przy niższym dnie i wyraźnej dywergencji(+)...zaczęłą się,jak zwykle,od najmniejszych interwałów...ale już jest widoczna na H1...choć H4 jeszcze tego nie potwierdza i może tym razem pójdzie dalej.Na razie wybił się górą z czegoś w rodzaju klina zniżkującego i świeca,właśnie ukończona H4 dość ciekawie wygląda.Ale,że brak potwierdzenia,dywergencji na H4 właśnie,więc obserwuję...może jeszcze wracać w dół po cieniu H4.Gdyby się miał zamiar rozpędzać,to kasuję...w takim wypadku dam fory niedźwiedziom na tej parze do 23,6fibo...bo to też górna,wybita banda klina...powrót pod nią sugerował by,że muszę polować na dywergencję na H4 właśnie...czyli jeszcze tańszy zakup.
privy / 2012-11-02 21:02 / Tysiącznik na forum
Na D1 masz wykonane fibo i zaliczoną 100. Tu chyba w ogóle doszło do klinczu pomiędzy 100 a 200 więc można spodziewać się strząśnięć. Długoterminowo obowiązuje jednak up.
Zeus52 / 2012-11-02 15:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ed na najmniejszych interwałach dywergencja(+),m30.H1...duże zagłębienie w strefę(30-)...na H4 właśnie w strefę wchodzi...na D1 jeszcze mu do niej brakuje.Noże to się odbyć w ten sposób,że będzie jakaś krótka czasowo podbitka,a następnie poprawka w dół...aż takimi etapami RSI na daily znajdzie się również w strefie.Z resztą,tak to się dotąd odbywało...półki tworzone przy dywergencjach na małych interwałach.Tymczasem do czegoś takiego na H4 i D1 nieco daleko.To może w efekcie faktycznie dać 1,2745 za jakiś czas.
Zeus52 / 2012-11-02 14:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Anulowanie opcji z o-RGR na H4 teoretycznie dawałoby"pieska",czyli jej zasięg,ale w dół,czyli spadek do 1,2745...tak mi wychodzi.Ale może się z tym powtarzam...jednak zwróć uwagę na RSI i co się będzie działo na dolym ograniczeniu trójkąta...chwilowo jest już naruszone,popatrzmy co dalej.Bo to nic dziwnego,że po tak wręcz wystrzałowych danych z rynku pracy dolar się umocnił. Nie dość,że świeże dane mamy wystrzałowe,to jeszcze jest rewizja poprzednich i to silna rewizja w górę.Ale takie dane...to powinno niebawem pozytywnie podziałać na nastroje,rynek u Janków...i co wtedy zrobi ED...na dolnej bandzie trójkąta,na max wyprzedaniu...
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-02 14:41
aude/cad;-))...pisałem 1434 sp? wziete s i zapraszam na 1420 na poczatek,wczorajsze s po 25,8 dzis zamykalem po kosztach,ladny gartley spadkowy janki maja,zerkamy,ten edek eh
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-02 08:48
nawet mi nie mow z edkiem;-( pisałem przy 1.30 rowne mial ze idzie identyczna struktura wztosrowa jak euro/gbp i powinien sie zwalic w dol nie przechodzac 30.20 gdzie moje s,wrrr....wcale Zeusie nie było złe to s? przyznasz mi racje mam nadzieje teraz;-)tam wystarczyl stop na 15pipsow ,oj..wszyscy widzieli wybicie trojkata a ja widzialem strukture wzrostu
Zeus52 / 2012-11-02 14:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,masz rację,ale tylko po części. Chodzi o czas...przecież na FRX żyjemy często chwilą...można było załapać i jedno i drugie...już po wyjściu z EUR/GBP.Przecież z EUR/GBP ja np wyskoczyłem wczoraj,skasowałem i wyskoczyłem.A eski na ED?...było na nie jeszcze dużo czasu,by je wziąć.Sorry,ja tak mówię,w tym wypadku czysto teoretycznie,bo sam też na EDku ich nie wziąłem,a szkoda.
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-02 15:45
1.28.10-15 lub abcd 1.27.50-60 edek
privy / 2012-11-02 16:02 / Tysiącznik na forum
Cokolwiek to będzie powinno pójść odreagowanie z pierwszego poziomu. Ja przynajmniej się tam czaję.
Zeus52 / 2012-11-02 18:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...zobacz na godzinę wpisu o USD/CAD i popatrz,co się po chwili stało z tą parą.Wygląda,że te polowania na ruch na konkretnej parze,jak odreagowanie na ED,są niepotrzebne...sytuacja niejasna,gdy tymczasem dość przejrzysty sygnał RSI na USD/CAD...i zobacz ile można by chapnąć. Chyba zbyt sztywno trzymamy się czegoś,w tym wypadku polowania na odbicie na ED.Tymczasem na USD/CAD można było ładnie chapnąć i to mimo denerwującego spreadu
Zeus52 / 2012-11-02 17:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
I słusznie pokazał RSI...bo ledwie pokazał,ledwie wyskoczyłem...a USD/CAD zwalił się czarną gromnicą...
Zeus52 / 2012-11-02 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakby spodeczek na 5min...Trochę pobawiłem się USD/CAD...od małej dywergencyjki na 5m i 15m...ale,taka tam zabawa.Wyskoczyłem,bo RSI jakby zaczął dawać oznaki przesilenia...takie tam,drobne.
Zeus52 / 2012-11-02 16:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
RSI na H1 będzie pewnie wtedy gdzieś w okolicy 15,albo mniej...Zobacz na małe interwały...nie chodzi o grę na nich,bo jak pisałeś...5-minutówki to abstrakcja.Ale zobacz,jak tworzą się na nich dywergencje(+)na RSI,a następnie,po małym podskoku są załamywane.Ale tak musi być,bo to działo się dotąd ponad strefą 30,no i większeinterwały...tam jest miejsce do spadku,zwłaszcza daily.Do odreagowania potrzeba nam dywergencji w strefie poniżej 30.A do naprawdę dużego...to samo,ale na H1
Zeus52 / 2012-11-01 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za chwilę zestaw danych...od budowlanki,poprzez rynek pracy,po ISM...
Zeus52 / 2012-10-31 10:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie powiem,że cierpliwość się nie opłaca...te płynne przejście w piątek z longa na USD/CAD w longa na EUR/USD...w sam koniec dolnego cienia...no całkiem ciekawie się zrobiło wczoraj i teraz...hi,hi...heja!
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-31 12:28
na sp czekamy niezmiennie na cel,edek,hm...zerkam bacznie ,on idzie struktora jak niedanwo euro/gbp(nastapilo rozpoczecie spadkow), musza przewalic ten szczyt co maja przed soba,momentum na dziennym w L trzyma,ogolnie jesli wybija to 32.30 gdzie bym go widział...banan jest problem,niby ciesza wzrosty,2360 rowne fw opor wyzej 72-3 z tych okolic powinny go sprowadzic na nowe min ,to tak ze szklanej kuli i techniki,co bedzie zobaczymy
szalony inwestor / 2012-10-31 18:48 / Tysiącznik na forum
Stosujesz ZL al?
szalony inwestor / 2012-10-31 19:49 / Tysiącznik na forum
Zero line
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-31 20:33
co zero line ,na czym? wysłow sie albo wiecej nie pytaj ,zebym to ja jeszcze musiał ciagnac za "jezyk"
szalony inwestor / 2012-10-31 20:58 / Tysiącznik na forum
Niewazne
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-31 19:17
tz?
Zeus52 / 2012-10-31 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na EUR/GBP wyłamanie w dół z małej flagi na 4H i mniejszych interwałach...wręcz cudo.Stoi na jednej z linii trendu,po korpusach daily od lipca.
Zeus52 / 2012-10-31 12:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
A przyglądałeś się EUR/GBP? Co myślisz o wykresie daily? Te negatywne dywergencje RSI...czy to nie wygląda na odbicie zdechłego kota po silnym spadku...nie sądzisz,że te piękne,czarne gromnice daily krzyczą o powtórkę? Może coś niebawem na krótko...to tylko taka sugestia.
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-31 13:06
Moze tak byc...mam s na aud/cad ,jedyna pozycja na forexie obecnie..
Zeus52 / 2012-11-01 01:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak zerkniesz na EUR/GBP na godzinę wpisu powyżej...to powiem krótko...masz czego żałować.Szkoda,że od tej godziny nie miałeś esek na właściwej parze...:))
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-11-01 11:24
ano zycie;-( gratki....szkoda rowniez edka,poszedł dokładnie jak edek/gbp impulsem ,ktory powinien byc ostatnim i rozpoczecie spadkow...aj,nie skusiłem sie ze stopem na 30.20 wrrr....fw cieszy...
Zeus52 / 2012-11-01 11:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...tam,zaraz gratki...to forum wymiany informacji,dla wszystkich.Jak coś znajduję,to piszę(jak akurat mam czas na znajdowanie i pisanie)...może ktoś skorzysta,lub wniesie jakieś poprawki.Ale fakt,faktem...tak się złożyło,że godzina wpisu,tuż przed trzynastą...to był ten czas.Najpierw na małych interwałach...aż do daily.Tak się trafiło.Z EDa też wyskoczyliśmy akuratnie.
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-11-01 12:08
Wyskoczylismy z L ale s nie wzielismy;-)
Tutaj jest osoba ktora naprawde jest dobra i chłodnym okiem wyraza swoje opinie,bardzo polecam...sledzi pary walutowe ktore mozna gdzies pominac,link:
http://analizyforex.blogspot.com/
Zeus52 / 2012-11-01 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eski na ED...hmmm...wydaje mi się,że jednak eski na EUR/GBP były wyraźnie wydajniejsze.Nie tylko intra,ale daily.To wręcz mały wodospadzik się zrobił.Wyłamanie małej flagi intra,a następnie dużej na daily...mamy już wyłamanie na weekly...albo przynajmniej naruszenie.A ED? Czy ja wiem...nadal możliwe sprawdzenie się scenariusza o którym pisałem wczoraj,przed wyskoczeniem z niego...o-RGR na H4("...możliwe,że będzie zjazd i budowa prawego ramienia").Nawet mamy minimum na wysokości lewego ramienia.On ciągle porusza się na granicy,najczęściej ponad linią trójkąta,linią trendu od lipca...stale ponad,z chwilowymi tylko naruszeniami.Na daily nie ma dywergencji wskazującej na większy spadek...na mniejszych interwałach jest nawet coś prawie przeciwnego,coś co uniemożliwia,albo przynajmniej utrudnia przebicie tych kresek w dół.Trwałe przebicie,bo naruszenia mieliśmy.Wydaje mi się,że jeśli nawet ED na siłę zjedzie,to będzie to krótkotrwały zjazd,a po nim strzał w górę...RSI nie pozwoli na coś większego,silniejszy spadek.Brak dywergencji po utworzeniu szczytu na daily sugeruje nawet coś więcej...atak i pokonanie dotychczasowych szczytów...musi być powrót RSI do 70(+)...i wyższy szczyt cenowy przy niższym szczycie RSI.Dywergencja.Wtedy można śmiało mówić o nadchodzącej zwale na ED.Na razie to ED jest byczy,jak diabli.Dlatego obawiam się grać na nim na eskach...jedynie chwilowo,jakieś małe,krótkie ruchy w dół.Te są niby możliwe,ale nieco na siłę.Ale możliwe....przed jazdą w górę.Natomiast równie prawdopodobne, wydaje mi się utworzenie,i zrealizowanie od razu, odwróconej RGR na H4,z zasięgiem 1,31389(lokalny szczyt).
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-11-01 16:00
Ja tam widze ze pipsowo wczoraj edek wcale mniej nie spadł niz edek/gbp...sp cieszy dawac,dawac bo bede L chcial obrocic na s...
Zeus52 / 2012-11-01 16:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
EUR/GBP miał dzisiaj ciąg dalszy...cały zygzak w dół.Stasiek? Nie tylko...zobacz NASDAQ...i Apple! (Musiałem to przypomnieć...nie byłbym sobą..hi,hi)
przemas80 / 80.53.38.* / 2012-11-01 16:24
Panowie tutaj debatują, mimo że Polska giełda ma dzisiaj odpoczynek.
Może, ktoś wypowiedziałby się na temat giełdy tureckiej (XU100) dawno , nie był poruszany ten temat .
Jakie górne ograniczenie ma ta giełda . Obecnie jest na poziomie 71500, więc jest dosyć wysoko?
Jakieś sugestie odnośnie tego rynku .
Ps. Bardzo mnie ten rynek zadziwia .
Zeus52 / 2012-11-01 16:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie też.Zdaje się,że kiedyś podawałem sugestie wynikające z wykresów P&F...było dla DAX,S&P500(te słynne 1500-1550) i chyba ISE100,ale głowy bym nie dał.Z resztą mało teraz istotne.Dla ISE100 to jest obecnie 86000p. Ale dziwne jest dla mnie to,że oni tak napierają,bez większej korekty...ja ten ruch nieco inaczej sobie wyobrażałem.Z większymi zjazdami po drodze. RSI jest wysoko,ale nadal buduje coraz wyższe szczyty...tak,jak wykres,zgodnie z nim.Pozostaje więc czekać na następny szczyt RSI...jeśli przy wyższej wartości indeksu szczyt na RSI wypadnie niższy...nastąpi zjazd.Ale przy tym trendzie,to i tak nie będzie ostatnie wejście RSI do strefy.Najpierw powinna powstać jakaś szczytowa formacja odwrócenia(w powiązaniu z obserwacją RSI)...na której zawsze,w razie Niemca da się wysoko wyjść.
przemas80 / 80.53.38.* / 2012-11-01 20:27
Dzięki Zeus52.

Widziałem, że nadal siedzisz w ARKA1 (SWE). Masz jakieś przewidywania odnośnie tego regionu? Do jakiej wartości uważasz, że ten fundusz dojdzie. Jakie masz przewidywania odnośnie tego fundu? Lecimy z nim na północ ?:)
Głównie ten fund zależy właśnie od Turcji.
Ps. Co myślisz odnośnie funduszu energi akcji (ARKA ENERGI).
Zeus52 / 2012-11-01 21:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,to jakaś pomyłka,może o kogoś innego chodzi...bo ja ciągle siedzę w QUE2.A co do ISE100,to P&F sugeruje jazdę aź do 86000p. To tak,jak pisałem o tym,że P&F,a właściwie program komputerowy...i żeby nikt się nie czepiał,podkreśliłem to niegdyś wyraźnie...to program,a więc coś pozbawione emocji,sugerował jazdę na S&P500 do 1550p.,DAX do 7650p..a teraz ISE100 do 86000p.A co ja,cz my o tym myślimy,to inna sprawa.Teraz to samo z ISE100.Program sugeruje jazdę do 86000p.,ale my powinniśmy mieć to niejako"z tyłu głowy",że taka możliwość istnieje i w sprzyjających okolicznościach indeks tam ma prawo zawitać...ma prawo...to chyba właściwe określenie.A czy zawita...właśnie obserwacja na bieżąco jest niezbędna,zwłaszcza przy takim poziomie wykupienia(RSI).Czy nie wytworzy się dywergencja pomiędzy indeksem,a wskaźnikiem,no a wtedy...czy i jaka formacja odwrócenia się szykuje...co jest możliwe...RGR,podwójny szczyt.To ważne,bo RSI jest tak szybki,że jeśli jakąkolwiek dywergencję zauważymy,to na ucieczkę w fundach bywa za późno...to dzieje się często tak...no właśnie...tak,jak pisałem wczoraj o EUR/GBP.Zadziałać skutecznie(na czas) można mając rachunek maklerski,albo na forexie,ale nie w fundach.Ale po to wypatrujemy formacji odwrócenia.Bo po pierwsze,bez którejś z formacji szczytowych nie ma odwrócenia...a po drugie,tworzenie formacji dasje czas na wyjście w fundach z minimalnymi stratami,lub bez strat....po pierwszym zjeździe tworzy się drugi szczyt,albo jeszcze wyższa głowa RGR...coś w tym rodzaju.Dlatego,jak coś ładnie rośnie...to po co przeszkadzać...niech idzie do oporu,ile tylko natura da.
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-11-01 18:06
obrocilem sp po 25,8 na s zrobili a=c zobaczymy
Zeus52 / 2012-11-01 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz,a piszę to już po dwudziestej drugiej...coś tam się kroi na S&P500-futures...ale to na małych interwałach...H1 i mniejszych(RSI).Jednak H4 już tego nie potwierdza,a tym bardziej daily.Może szykuje się coś,co później będzie tylko dolnym cieniem...
Zeus52 / 2012-11-01 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej sceptycznie patrzę na to,co napisałeś...Mówisz o Staśku,jak rozumiem(te a,b,c).A sceptycznie dlatego,bo RSI potwierdza ruch up...nadal up,nawet przy pewnym cofnięciu,a nie koniec ruchu...a w takim razie to może nie być "c",ale mała trójeczka.Kluczowe słowo,to"może".
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-01 20:46
Spokojnie,dajmy im chwilke;-)3 razy obrabiałem Lki przez ostatni czas,pora najwyzsza cos misia wspomoc;-)niby moje 1434 powinno wzywac...to ja powiem tak...kuknij macd tyg jankow czy zapodaj dzienny interwał i odpal ema20 oraz sma50...beda szli,pkc zawsze mozna ,wiesz co mam na mysli,nie potrzeba sie rozpisywac ,liczylem na cofke na 1419-20 i dalej by sie zobacyzlo ale cos nie chca wspołpracowac,zerkamy dalej
Zeus52 / 2012-10-31 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,czy to nie był właśnie ten moment na EUR/GBP,na sell...
Zeus52 / 2012-10-31 13:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
EUR/GBP niby obronił linię trendu...tak mi wynika z kresek...ale co to za obrona,gdy po niej ledwie się dźwiga,budując prospadkową flagę.Tyle,że nie lubię par tak szalonych na małych interwałach,na dodatek spread...mała płynność w porównaniu z ED-em.A od czegoś trzeba zacząć...od 5 minutówek,15 min...jakiś moment do zaczepienia.
szalony inwestor / 2012-10-31 15:36 / Tysiącznik na forum
nalezy oczekiwac zalamania na rynku akcji...
Zeus52 / 2012-10-31 15:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
A z pogodą? Co będzie z pogodą...
szalony inwestor / 2012-10-31 15:46 / Tysiącznik na forum
bedzie wial halny
kursy akcji beda sie lamac pod jego naporem
zalamanie pogoddy przyjdzie zza oceanu
szalony inwestor / 2012-10-31 15:38 / Tysiącznik na forum
miedz caly czas tanieje a kghm caly czas drozeje
nadchodzi pora na zalamanie na kgh
kghm pociagnie wig20 w dol
Zeus52 / 2012-10-31 15:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miedź wiecznie tanieć nie będzie...już czas na nią się zbliża.A poza tym,KGHM to jednak nie pierwszy sort na GPW,duży,ale nie największy.Banki są tanie i układ sprzyjający zakończeniu korekty,Albo przynajmniej jej pierwszej spadkowej części,jeśli myślimy o korekcie bardziej złożonej.
Zeus52 / 2012-10-31 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
ED jest pod 1,30221...ponieważ tam miałem silny opór,a do tego RSI...na razie dałem EDowi odpocząć.Co miało być skasowane,skasowane zostało.Gdyby zechciał zrobić prawe ramię odwróconej RGR na 4H...nie miałbym nic przeciwko temu...wskoczyłoby się niżej z nadzieją na 1,31220...ewentualny zasięg rażenia o-RGR+szczyt-opór.Ale na razie dałem sobie spokój.Co ugrane,to ugrane...nic na siłę.Mówiłem co prawda w piątek,że chciałbym wejść w coś na dłużej...no więc właściwie to zrobiłem...choć to nie zupełnie to,o czym marzyłem.Ale...spoko,ciągle coś się trafia...5dni w tygodniu,24h na okrągło...i niczego natychmiast nie muszę.Nikt mnie nie ściga...Teraz powinienem zamknąć kramik i o nim przez jakiś czas nie myśleć,bo euforia po sukcesie nie jest wskazana...chyba pójdę na spacer.
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-31 12:56
rowniez oddalem L na edku 30,13 ale cos dygam s wziasc wiedz zerkam co dalej
wszystkiego najlepszego / 83.5.164.* / 2012-10-31 12:37
Dzieki dobry , wierny czytelniku za prognoze i prawdziwa analize bo te anale mnie osłabiaja .Dziwnie ,ze pln umacnia sie do euro do usd a frank trzyma fason bo przeciez kredyciarze nie moga miec za lekko , szulernia,,,, niedługo zabieram swoje zabawki i zmykam z tego kraju ....
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-31 13:00
Witaj,ja jestem zwykły leszcz wiedz ....najgorsze co moze sie bykowi przdarzyc to jesli jankinie pojda po open zrobic cel tylko cos cofna...zapewne banan w dol,janki po naszym zmaknieciu lub jutro( data z bradleya )wiedz moze byc zdziwienie jak cos...ja obrociłem L od 2330 na s po 2358 i zerkam co dalej,jak padnie syfnał na Price action bede dobierał zapewne,na ta chwile ciezko cos powiedziec,teraz mam ,pkc i za 1min moze byc bp czy L ,trzeba probowac reagowac i tyle...
Zeus52 / 2012-10-30 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Psia kostka...od 10 godzin nie idzie się dodzwonić do New Jersey...ani na domowy,ani na komórki...
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-30 08:36
Dzis ponownie kasowy jankow zamkniety...
http://ifotos.pl/zobacz/esfffjpg_xxwawer.jpg/
Zeus52 / 2012-10-30 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,Wiem...stale obserwuję EDa...zrobił już te podwójne dno na H1 i niższych interwałach,czy tylko udaje...Tak już się ze mną drażnią od piątku...kurna,a swapy lecą...dobrze.że udeptują te dno mi nad głową.
przemas80 / 80.53.38.* / 2012-10-30 12:35
Witam.

Zeus52, jakie przewidywania masz co do kursu Wig20 , na najbliższy okres (do końca roku).
Chodzi mi o obecną sytuację w USA (wieje w USA) oraz 6 listopad czyli wybory, jakie masz przewidywania ?
Konkretnie to chodzi mi o portfel inwestycyjny na najbliższy okres (fundusze inwestycyjne).
Z góry dziękuję za wypowiedź.
Zeus52 / 2012-10-30 17:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pytanie niby proste,a jakże trudna odpowiedź.Amerykanie są bardzo pragmatyczni...nawet ci,którym odpowiada Obama mogą zagłosować na Republikanina...bez żadnych skrupułów...tylko i wyłącznie dlatego,aby nie było wojny pomiędzy prezydentem,a parlamentem.Oni są w stanie powiedzieć:"Obama,kochamy cię bardzo...ale ty nie masz szans na zrobienie czegoś pożytecznego,bo Republikanie to utrącą...więc wybacz,ale nie zagłosujemy na ciebie".To możliwe,choć osobiście daję dużo większe szanse Obamie,to....nie ma nic pewnego.Ale jeśli Obama wygra....naprawdę,trudno wyczaić.Z powodu zagrożenia klifem fiskalnym może być chwilowa zwała.Ale z drugiej strony,wygrana Obamy,to wygrana Bena...on osobiście nie potwierdził plotek o swym odejściu...to chyba raczej gra.Sam pewnie plotkę sprowokował...ale jej nie potwierdził.Pewnie,jeśli Obama wygra...to plotkę zdementuje,a jeśli Obama przegra,to ją potwierdzi.Taka gierka.by wyjść z twarzą w każdej sytuacji.
szalony inwestor / 2012-10-29 18:42 / Tysiącznik na forum
...pogody w w Usa
Zeus52 / 2012-10-29 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)
privy / 2012-10-29 17:43 / Tysiącznik na forum
Czy mi się wydaje, czy cyklon powinien mieć oko? Ja żadnego oka nie widzę więc to jedynie coś w rodzaju burzy tropikalnej, ale panika przednia. To chyba jakiś nowy stres test :)
Zeus52 / 2012-10-29 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na to wygląda...ale po tylu przejściach chyba wolą dmuchać na zimne,Z resztą,sama nazwa,klasyfikacja...huragan,nie cyklon(np:Katrina).Medialnie katastrofa też lepiej się sprzedaje.Przy huraganie problemem może być jego długotrwałość...dość silny,ale jednostajny wiatr przez dłuższy czas...podtopienia,cofnięcie wód lądowych(rzeki)...połamanie co słabszych drzew,jakiś dach gdzieniegdzie,niezabezpieczone okna...ktoś może czymś latającym oberwać...Ale to nie tornado wysysające wszystko,co napotka.Po prostu silny,długotrwały wiatr.120km/h?...o rany,oni naprawdę nie widzieli halnego i jego prędkości.
szalony inwestor / 2012-10-29 18:41 / Tysiącznik na forum
Nalezy oczekiwac zalamania ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy