3 000 pkt pokonane

Money.pl / 2006-04-13 19:31
Komentarze do wiadomości: 3 000 pkt pokonane.
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-04-14 11:41 / portfel / Wierny Forumowicz
wczoraj nie dodałem że kupiłem troszkę SKOTANA po 42,4
i dokupiłem LZPS po 32,1 ale nadal 33% gotówki i czekam aż się znajdzie na koncie bo chcę znów wejść w opcje i może kontrakty.
Tak bez emocji i na spokojnie już wiem jaki błąd popełniam za często- gdy sprzedam walor bo "czuję" że spadnie to potem brak mi konsekwencji aby go w dołku odkupić.
Przemo8888 / 217.96.143.* / 2006-04-14 11:29
Wesolych swiat i..
... byle do wtorku ;))
agat123 / 2006-04-14 11:06 / Bywalec forum
Ostatni tydzień gapienia się w komputer przyniósł dokładnie 0,0% efektów w moim portfelu.
Życzę Wszystkim Wesołych Świąt
agat123 / 2006-04-14 11:35 / Bywalec forum
Dla posiadaczy PBG
KRI spólka zależna giełdowego PBG zajmująca się obrotem gazu może nim handlować również z zagranicą. ,,Urząd Regulacji Energetyki udzielił spółce dziesiecioletnich licencji."
Parkiet 14-17.04.2006
dżeju / 2006-04-14 09:42 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
No cóż, ja jak zwykle nie zrealizowałem zysków na Lubawie, licząc na więcej, i sprzedałem połowę po cenie zakupu. Kiedy ja sie opamiętam? Pamiętałem jednak próchnik i capital, które sprzedałem za wczesnie.
Mam nadzieję, że poświąteczna hossa + pipki pozwolą odzyskać mi to, czego nie zarobiłem (ale konstrukcja :)
Za to Centrostal - mniód! Eh, żebym tylko nie był kupił go po 5,90 a 1 zł niżej...

Koleżankom i Kolegom Forumowiczom bez względu na płeć, wiek, upodobanie i wyznanie:) oraz Redakcji co to kubki rozdaje za darmochę (wierzę na słowo), życzę udanych Świąt i grubego portfela po.
Jeck / 2006-04-14 22:06 / "Poławiacz perełek"
Ten kubek był nie za darmo, tylko ode mnie - prawda Redakcjo Forum?

Życzę wszystkim Wesołych Świąt, mokrego smigusa (Brydzia, Anna, A2- ;) a Panom, aby żadnej Pani nie przepuścili- oczywiście najdoższymi perfumami zakupionymi z zysków z giełdy ...

POzdrawiam
siepan / 81.168.203.* / 2006-04-14 09:19
Zespół elektrowni może kosztować Elektrim nawet 250 mln USD. Na modernizację bloków energetycznych konieczne są setki milionów złotych. Ponadto, w 2008 roku gdy Unia zmniejszy w Polsce limity emisji siarki, bez nowego bloku energetycznego w Adamowie elektrownia może nawet stanąć przed groźbą zamknięcia - mówi Mielczarski.

Wiecie co to oznacza. jedynym znaczacym wykonawca czegos takiego jest RAFAKO. tak wiec radze mu sie blizej przygladac.
A MOŻE NIE MAJĄ POJĘCIA O WYCENIE AKCJI / 213.134.160.* / 2006-04-14 01:40
PGNIG (PGN): PGNiG - ostrożnie z gazem (03.02.2006 18:32) REKOMENDACJA - REDUKUJ oraz 12-miesieczną ceną docelową na poziomie 3,14 zł za akcję.
Bazując na wycenie metodą porównawczą i DCF, uważamy, że PGNIG jest przewartościowany o ok. 13%. Poza tym potencjalnym czynnikiem ryzyka są gwałtownie rosnące ceny gazu importowanego, co nie znajduje odzwierciedlenia w cenach dystrybucyjnych PGNIG, gdyż te zależne są od administracyjnych decyzji Urzędu Regulacji Energetyki.







Uważamy, że w 2005 roku PGNIG osiągnie słabe wyniki. Szacujemy, że zysk netto spadnie o 29% r/r do 865 mln zł. Negatywnym czynnikiem okazały się szybko rosnące rynkowe ceny gazu, które nie były w pełni zrekompensowane przez urzędowo regulowane ceny sprzedaży. W latach 2006-07, w wyniku spodziewanego zmniejszenia się różnicy między ceną rynkową a regulowaną prognozujemy wzrostu zysku netto o odpowiednio 35% i 16%. Mimo tego pozytywnego faktu, PGNiG jest obecnie notowany z premią 31% i 20% wobec porównywalnej grupy spółek w oparciu o wskaźnik P/E, który wynosi odpowiednio 18,2x i 15,7x na lata 2006-2007.

PGNiG jest narażony na znaczne ryzyko związane z polityką taryfową URE, która opiera się na formule ?koszt plus marża?. URE jednak stosuje pewną elastyczność w odniesieniu do polityki taryfowej, co zwykle oznacza że ceny taryfowe nie w pełni pokrywają rosnące ceny gazu.

Uważamy, że duży wzrost cen rynkowych gazu może spowodować zwiększanie się różnic między regulowanymi a rynkowymi cenami gazu, co w następstwie negatywnie wpłynie na zysk netto. W kolejnych latach PGNiG jest zobowiązany do dywersyfikacji dostaw gazu. Należy tutaj zaznaczyć, że dostawy gazu ze źródeł innych niż Rosja czy Kazachstan będą droższe z uwagi na dodatkowe koszty transportu.

Słabością modelu biznesowego spółki jest niski ROIC, prognozowany w roku 2008 na poziomie 6% wobec WACC na poziomie 9%. W rezultacie, PGNIG, nie jest w stanie wypłacać wysokich dywidend swoim akcjonariuszom. Spodziewamy się, że spółka wypłaci dywidendę w wysokości 10% rocznego zysku w kolejnych dwóch latach oraz 20% w 2008r., co implikuje stopę dywidendy na poziomie max. 1,5%.
ravdrab / 2006-04-14 00:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja się zastanawiam nad Novitą, Leną, CCC, Dudą czy też Cersanitem.
... za tydzień opiszę, co się z nimi działo.
strokuś / 2006-04-13 23:54 / Uznany Bywalec forum i giełdy
czy któraś z osób polecających Toorę analizowała wpływ 40-50% wzrostu cen aluminium w ciągu ostatniego półrocza na wyniki spółki?
sama spółka w ostatnim raporcie napisała jedynie "Jednym z głównych czynników kosztotwórczych dla Spółki jest aluminium ( pierwotne oraz wtórne) które stanowi materiał podstawowy do produkcji. W perspektywie ostatniego kwartału zanotowano drastyczny wzrost ceny tego surowca ( +25%). Spółka stara się uwzględnić wzrost cen w polityce cenowej wobec swoich klientów."
pytanie czy na pewno uda się jej przerzucić wyższe ceny aluminium na klientów
moim zdaniem nie i spowoduje to obniżenie rentowności sprzedaży
aktualne p/e na poziomie 30 wskazuje, że inwestorzy oczekują dalszego wzrostu zysku
prognoza wzrostu przychodów na ten rok to +50% r/r
jeżeli aluminium będzie rosło dalej to nie ma szans na zrealizowanie takiego wzrostu zysku by zapewnić dobry poziom p/e
już w 4kw05 spółka wygenerował zysk netto jedynie dzięki różnicom kursowym
mimo 100% wzrostu przychodów w stosunku do 4kw04 zysk ze sprzedaży i zysk oper. praktycznie się nie zmieniły
nie wygląda to zbyt różowo
podobna sprawa w przypadku Kęt - prognoza na 2006 zakładała cenę aluminium na poziomie $1900 za tonę - obecnie cena jest powyżej $2500, może spadnie, a może nie
ATX / 213.134.160.* / 2006-04-14 02:17
STROKUŚ POPATRZ JAKI WPŁYW MIAŁ WZROST CEN PALIW NA WZROST KURSU I ZYSKI PKN ORLEN I INNYCH KONCERNÓW NAFTOWYCH NA ICH ZYSKI A PRZECIEŻ TE FIRMY SĄ DYSTRYBUTOWAMI A NIE WŁAŚCICIELAMI SZYBÓW NAFTOWYCH. JAŻELI CENA ALUMINIUM WZROŚNIE O 100% TO CENA FELG TEŻ WZROŚNIE I JEDNOCZEŚNIE MARŻA TEŻ WZROŚNIE. FELGI SĄ DLA LUDZI BOGATYCH A ONI MUSZĄ SIĘ POKAZAĆ.
Lechu / 2006-04-14 09:26 / portfel / Po prostu Lechu...
ale tankowac musi kazdy kto ma auto, a niekoniecznie musi jezdzic na alu;)
strokuś / 2006-04-14 08:47 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wydaje mi się, że 2 sprawy są różne:
- dla pkn przy wyższej cenie ropy brent rosła różnica do ceny ropy ural i to stanowiło dodatkowe źródło zysków
- ropa/benzyna to nieporównywalnie bardziej niezbędne produkty

gdy cena felgi wzrośnie o powiedzmy 110% jak mniej więcej piszesz to czy na pewno znajdzie się na nią wtedy tyle samo nabywców co obecnie?
zobacz raczej jak cena ropy wpływała na notowania innych firm produkujących coś z materiałów ropopochodnych

oczywiście cena aluminium jest to tylko jeden z czynników i do tego jej przyszłości przecież nie znamy, ale trzeba mieć świadomość negatywnego wpływu wzrostu cen tego surowca - a zdaje się, że nie wszyscy taką świadomość mają
ravdrab / 2006-04-13 23:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak jak Ty, panie Kierowniku, pisywałeś o Almie - tak ja o Toorze:-))
strokuś / 2006-04-14 00:06 / Uznany Bywalec forum i giełdy
napisz trochę szerzej, bo nie bardzo widzę analogię, jak i w ogóle powiązania z tematem
ravdrab / 2006-04-14 00:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Był taki czas, że wychwalałem Almę pod niebiosa. Tyś zaś się wtrącił, żeś pisywał o niej.
Ja zaś pisywałem o Toorze, a Tyś teraz wspominasz.
ot taka analogia...
strokuś / 2006-04-14 00:20 / Uznany Bywalec forum i giełdy
nie wspominam Twojego pisywania - ostatnio kilka osób polecało toorę i do nich adresowany jest ten komentarz
ravdrab / 2006-04-14 00:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mogę dodać tylko, że istnieje zależność, że jeżeli MACD rośnie wraz z rosnącym trendem to ów trend jest prawdziwy, a tego trudno dla nich się doszukać.
ravdrab / 2006-04-14 00:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zobacz na RSI Toory, czy też Kęt.
RSI wyprzedza kształtowanie się trendów, uprzedza nas też o prawdopodobnym odwróceniu trendu.

RSI daje sygnał, czy rynek jest w fazie wzrostów aczkolwiek akcje są silnie wykupione i prawdopodobna w najbliższym czasie jest podaż walorów, czy też przewodnictwo na rynku przejęła strona podażowa (niedźwiedzie) lecz ich siły powoli się wyczerpują - rynek jest bardzo silnie wyprzedany i jest szansa na ponowne wzrosty.
strokuś / 2006-04-14 00:31 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ravdrab, nie pisz komentarzy w stylu "RSI for dummies" :-) - napisz raczej co wg Ciebie z niego obecnie wynika
na kętach zarówno kurs jak i rsi od września znajdują się w trendzie przeciwnym do trendu na cenach aluminium
na toorze moim zdaniem jest to kwestia czasu
i nawet jeżeli możliwy jest jakiś krótkoterminowy wzrost to lepiej się trzymać z dala i wybrać coś co ma dobre perspektywy długoterminowe - mniejsze prawdopodobieństwo wpadki
ravdrab / 2006-04-14 00:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tłumacząc na polskie uważam, że jeszcz dwa trzy dni trzeba poczekać, bo kurs sie osłabi,a potem będzie twz. odbicie od dna. Inaczej mówiąc skok do przodu, lekki krok do tyłu a potem kolejny skok z tym, że ten drugi juz słabszy.
Tak ja widzę ten układ. TOORA.

Natomiast Kęty będą miały jeden, ale dość długi skok do góry, ale za tydzień.

Nie śmiej się z mojej dokładności, ale z wykresów widzę, że"górka" będzie poparta jakąś informacją emitenta.
Pozdrawiam.
ravdrab / 2006-04-13 23:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zdrowych, wesołych i jedocześnie spokojnych świąt życzy RAVDRAB
Życzę Wam realizacji myśli:
... w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym....
czy też
...nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem.
Robbi / 2006-04-13 23:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam wszystkich po pokonaniu psychologicznej bariery.
Kożystając z okazji chciałbym złożyć wszystkim forumowiczom ZDROWYCH, POGODNYCH, WESOŁYCH, BEZSTRESOWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH I MOKREGO PONIEDZIALKU, aby we wtorek zaświeciło słoneczko i miiało co osuszać, a przy okazji jasno Nam świecić nad parkietem,aby zieleń bujnie rozkwitała.

Podsumowując miniony, skrócony tydzień oceniam go bardzo dobrze (wzrost portfela o ponad 2%), tak jak pisałem 11 dni temu planując zmiany w portfelu, troszkę się w nim pozmieniało i w chwili obecnej, liczony od początku roku daję mi 12,7% zysku (43,1% w skali roku - żona nie może uwieżyć, a chciała abym założył lokaty, bo były chyba po 5,5%).
Obecnie mój portfelik przedstawia się następująco:
Polimex - 23,2% (~58,11zł / +43,3%)
Getin - 18,05% (~9,02zł / -0,5%)
Onet - 8,2% (~131,52zł / +18%)
Wandalex - 5,5% (~4,76zł / +17,7%)
Capital - 5,3% (~26,5zł / -24,4%)
Hydrotor - 5,1% (~31,8zł / +1,1%)
Paged - 4,9% (~23,46zł / +14,1%)
PEP - 4,6% (~11,55zł / +9,9%)
Swarzędz - 4,5% (~0,9zł / +1,4%)
Hoga - 4,3% (~6,15zł / +0,8%)
17,9% stanowi gotówka no i te troszkę PP Fona,

Przypominam zapis: Nazwa - %portfela (śr. cena zakupu / aktualna strata lub zysk w % po uwzględnieniu prowicji biura).

Jak Stara Gwardia ocenia obecny stan mojego posiadania? Czakam na sugestie i propozycję, szczególnie w co zainwestować tą nieproduktywną gotówkę.
ravdrab / 2006-04-13 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
BRAVO, BRAVO, BRAVO, BRAVO, BRAVO!!!!!!!!!!
marek100 / 2006-04-13 21:37 / Bywalec forum
Wesołych i Spokojnych Świąt dla Wszystkich oraz prawdziwego odpoczynku od cyferek
warren buffet / 2006-04-13 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Wesolych Swiat !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy