Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

3 pytanka od niedoswiadczonej;)

3 pytanka od niedoswiadczonej;)

Marta62 / 194.145.96.* / 2007-10-22 12:25
Hej:) pomozcie blondynce:P,
1 czy Podatek belki jest naliczany po uwzględnieniu oplat prowizyjnych

Np: kupilem 10 akcji po 10zl czyli zapłaciłem 100zl + 5zl oplaty czyli 105 zl.
Sprzedałem akcje za 115 zlotych z czego 5 zlotych to oplata prowizyjna czyli zarobiłem na czysto 5 zlotych czyli podatek powinien wynosic ok. 1 zl? Czy tak mam to rozumiec?

2 jak to jest z placeniem podatku pod koniec roku? Czyli jeśli sprzedałem raz akcje z zyskiem 100 zl i raz sprzedałem akcje ze strata 200 zl to mam nadzieje, ze nieplace podatku bo ogólnie jestem na stracie tak?

3 czy jeśli zloze zlecenie np. kup jedna akcje X za maks cene 100zl a akcje X będą przez caly dzien kosztowaly 105 zl wiec zlecenie nie zostanie zrealizowane. Czy place mimo to oplate prowizyjną????
Wyświetlaj:
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-22 12:43
1. Tak.
2. Nie.
3. Nie.
Idyll / 2007-10-22 21:48 / Bywalec forum
Podatek od zysków kapitałowych jest pobierany u żródła, oznacza to, że nie płacisz tu żadnych zaliczek, nie składasz nawet deklaracji, po prostu podatek pobierany jest przez płatnika, np. bank w momencie wypłacania tobie zysku osiągniętego na inwestycji kapitalowej (lokacie, funudszu). W żadnym wypadku wyniki osiągnięte na kilku różnych inwestycjach, nawet w jednym okresie czasu, nie będą potraktowane w sposób kompesacyjny!
Kilka ciekawych informacji na ten temat możesz znaleźć na różnych portlach poświęconych inwestowaniu, ostatnio na coś podobnego trafiłem na unionklub.pl.
przewodnick / 2007-10-22 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podatek od zysków kapitałowych z giełdy jest pobierany i rozliczany inaczej niż z lokat czy funduszy (są wyjatki - zagraniczne TFI np. WIOF, od których podatek należy odprowadzić osobiście). W przypadku inwestowania na giełdzie podatek odprowadza się na podstawie PIT przesłanego z biura maklerskiego i są traktowane kompensacyjnie w ramach okresu rozliczeniowego-w tym przypadku roku klendarzowego. Stratę można odliczać do 5 lat.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy