3 VI - 7 VI 2013

tomasz13 / 83.22.129.* / 2013-06-03 17:57
Nikomu się nie chce to ja sobie pozwole, początek tygodnia nieciekawy ,w Turcji armagedon , Japonia c.d. coś to wszystko śmierdzieć zaczyna.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-06-10 00:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o Nikkei...znowu ogromna ilość kapitału uciekła z zagranicznych obligacji i wróciła do Japonii...w ciągu ostatnich 3 tygodni ponad 3 biliony jenów...z naciskiem na ostatni tydzień...ten kierunek przepływu się nasila.Ostatnio ten długaśny dolny cień na UJ,no i nikkei...wzrostowe"B" powinno być również"słusznych"rozmiarów.
Zeus52 / 2013-06-09 15:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na TASE luka hossy nadal się utrzymuje.Co prawda opadają na nią,ale wygląda to raczej na flagę...luka hossy jako niewidoczny biały korpus,a opadanie na nią,jako prowzrostowa flaga,powiewająca u szczytu tego wirtualnego korpusu.Ale jeszcze trochę handlu im zostało...u nich już jest 16:10
Zeus52 / 2013-06-09 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
TA-20,TA-100,Ta-composite...jak na razie to reagują na tę cześć danych z Chin oznaczoną poniżej: 2)...a więc luka hossy,która się utrzymuje.To może być jednak efekt piątkowej sesji u jankesów.Zobaczymy dalszy ciąg dzisiejszej sesji...jeśli utrzymają lukę,albo coś więcej,to znaczy,że bardziej liczą na efekt drastycznego spadku CPI...punkt 2)
Zeus52 / 2013-06-09 11:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy dane z Chin.1)Sprzedaż,produkcja...choć nie w normie,to zgodnie z prognozami.Za to spadek importu,spadek dynamiki eksportu i...2)pogłębiająca się deflacja PPI,drastyczny spadek dynamiki wzrostu CPI,wyraźny spadek kredytów i podaży pieniądza. Punkt 1) powinien dać,przynajmniej teoretycznie,po pupie miedzi. Ale punkt 2) mówi,że tylko teoretycznie...bo może być na zasadzie"im gorzej,tym lepiej",jak w przypadku FOMC.Dane z punktu 2) powinny wymusić działania ze strony chińskiego banku centralnego...i jeśli rynki już się"przyzwyczaiły"do złych danych typu 1)...to może zareagują na dane z punktu 2). A może nie będą musieli wyczekiwać długo na interwencję i dylemat,pod co grać,zniknie.Na razie,jak pisał privy, miedź wyczekuje.Mam nadal aktywny długoterminowy sygnał zakupu,z bardzo wysoko położonym celem(dużo ponad rekordy historyczne),jest krótkoterminowy sygnał zakupu...ale sytuacja jest dwuznaczna,położenie obojętne...sygnał może zostać w każdej chwili anulowany,jak i może nastąpić start na nowe rekordy na miedzi(i to takie rekordy,że prezes Wirth mógłby być spokojny o swoje prognozy podwojenia kapitalizacji KGHM,licząc od 200PLN...sama cena surowca mu to załatwi).Ale,jak wyżej...sprawa wymaga rozstrzygnięcia...trochę przez rynek,trochę przez to,co zrobi chiński bank centralny.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-06-09 21:21
na ml6 zbliża się już czas inwestycji długoterminowy?
Zeus52 / 2013-06-10 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
O widzisz,aby te przewidywania co do miedzi się spełniły,to najpierw musi się uratować te"W" na wykresie...a tymczasowo przynajmniej,źle to wygląda.Na razie działa punkt 1) z wpisu powyżej...a jak długo,zobaczymy.I to właśnie musi się wyjaśnić.
Zeus52 / 2013-06-09 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście wkradł się błąd...przy cenach miedzi wcisnąłem nie tan klawisz...powinno być 800centów/lb(dokładniej 825c/lb)...a ja odruchowo wcisnąłem "$".Ale dotychczasowe rekordy wszechczasów na miedzi to było 464centy/lb...właśnie po tej jeździe z 2009/2010...pierwsza fala,a następnie druga do 2011,jako następstwo pierwszej.
Zeus52 / 2013-06-09 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tylko rozważania,w związku z tym,co pokazują mi wskaźniki,wykresy...i te wskazania wyglądają sprzecznie.No bo trudno jest mi sobie wyobrazić jednocześnie miedź ponad 800$/lb(2 razy nad rekord wszechczasów!)...a w tym samym czasie srebro poniżej 8$/ozt.A taki rozpi....ziel się porobił.Takie mam wskazania.Dla miedzi i srebra w przeciwnych kierunkach.Coś tu nie gra.Dlatego piszę tylko dla informacji,że jakoś takie sygnały wypadły...ale na razie nie wiem,czemu wierzyć.Miałoby to swoje uzasadnienie...bywało już tak,że miedź,ropa...surowce przemysłowe rosły,jak na drożdżach,wręcz euforycznie...gdy złoto w tym czasie w identycznym tempie spadało,wręcz zawału dostało.Srebro też,choć mniej.Tak,to już było przerabiane...2009r./2010r...miedź rekordy,euforyczna jazda up,a złoto Halemba Głęboka,szyb główny.Ale czy teraz tak może być...cóż...złoto(a z nim srebro),w obawie o zmniejszenie dodruku przez FED...a miedź...cóż...Chiny,jeśli obetną stopy...może coś jeszcze dorzucą...do tego odbicie w gospodarce Eurolandu też wiecznie nie będzie przesuwane.Miedź,to bardziej realna gospodarka...choć dodruk też jest istotny,to jednak nie tak,jak dla gold i silver.A jeśli dojdą do wniosku,że spadki miedzi są już wystarczające wobec dna w Eurolandzie,a Chiny też są już na absolutnym dnie...i gorzej już nie będzie...to teraz tylko w górę.Ale nie złoto...bo jesli będzie naprawdę lepiej...to dla złota tym gorzej...FED.Tak,że to może miec sens.Taka rozbieżność wskazań dla silver i miedzi.Ale na razie zostawmy to na później...niech się coś wyjaśni.Bo to na razie jest w fazie:ble,ble,ble...a nic nie wiadomo. :)) Jeśli te"W" na miedzi(i KGHM) zostanie obronione...no...to wtedy będziemy mogli odetchnąć z ulgą i czekać na rekordy.Bo to znowu będzie reakcja łańcuchowa...od małego układu intra,poprzez aktualnie widoczne"W"...aż do poziomów niewyobrażalnych...pewnie wielu,gdy czyta o 800$/lb(i to z hakiem)...to aktualnie,właśnie puka się w czoło: Zeus się naćpał! Niech powie,gdzie ten towar dają...my też chcemy spróbować. :)
Zeus52 / 2013-06-09 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem na pewno,ale to się właśnie rozstrzyga,być może od tego małego,lokalnego sygnału("W") się zaczęło coś naprawdę wielkiego.Ale nic nie rób pochopnie...NA RAZIE TO ROZWAŻANIA...kurna,chcesz mnie chyba do zawału doprowadzić...:)) Nic na razie o wejściach w cokolwiek.
Zeus52 / 2013-06-07 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jaka cisza zapadła na forum...jakby jakiś grom z jasnego nieba uderzył...kurna,przecież nic nadzwyczajnego się nie stało...tak miało być,to było w planach.Albo ruch powrotny do LS o-RGR(to w najgorszym razie,najbardziej pesymistyczna opcja)...albo realizacja prowzrostowego proporca na Wig20.Nie wiem,skąd ten smutek na forum.Bo tak to odbieram,taka cisza...jak żałoba.
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-06-08 13:51
oj tam oj tam zaraz żałoba ... pisałem, że ostatnio zajęty mocno jestem;) nawet z blogiem ledwo wyrabiam;)
Zeus52 / 2013-06-08 14:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczymy,czy na Nikkei rozwinie się teraz"B"... Wiesz,trzeba pamiętać,że nasz NBP nigdy nie chybia z interwencjami...takie zdarzenia nie mają miejsca.Zawsze robią to zgodnie z A.T.,a jeśli jest inaczej,to znaczy,że jest coś innego na rzeczy...wiedzą o czymś,co nastąpi,a swoimi działaniami to wyprzedzają,maksymalizując późniejszy efekt.Jak ktoś napisał na blogu Piotra...bardzo możliwe,że BoJ szykuje interwencję i już porozumiał się z innymi bankami centralnymi,by ich nie zaskakiwać.
Zeus52 / 2013-06-07 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do wpisu gdzieś poniżej.Co prawda nie słyszałem,by Kuroda pogroził palcem,ale efekt mamy ten sam...może przestraszyli się,że to zrobi....warto było posiedzieć dziś w nocy i zobaczyć ten długaśny dolny cień intra(15min) na UJ...a teraz Nikkei-future. Tak,ta noc to był ten moment. To,przy okazji pocieszenie dla tych siedzących w Nikkei. Właściwie było już wczoraj(wpis). No i jest przyjemniej w portfelu.
privy / 2013-06-06 16:04 / Tysiącznik na forum
Dla małej przeciwwagi wspomnę o 2 sprawach: 1-stopy procentowe będą ograniczać zyskowność sektora bankowego, 2-miedź wykonała ruch powrotny do przebitej linii trendu i od niej odbija. To są rzeczy dość problematyczne.
przemko748 / 94.251.232.* / 2013-06-07 10:06
Jak panowie widzicie Turcje. Jakieś analizy na tym wykresie :)

Oczywiście odnośnie też może ktoś się może podjąć próby analizy :)
Zeus52 / 2013-06-06 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i tania złotówka...za jakiś czas to będzie dodatkowy prezent dla chcących wejść w GPW zagranicznych graczy...jazda"na podwójnym gazie"...wzrost akcji+wzrost PLN.Gdyby złotówka zrobiła zwrot ku aprecjacji teraz.to od razu mielibyśmy rakietę...a tak,to samo,lecz z opóźnieniem.Niech się osłabia...poczekamy na przegięcie i zmianę kierunku...i srrr...u na GPW...będzie podwójny profit.A że PLN niewiele już do osłabiania zostało,to i szybko można się spodziewać większych odwiedzin kapitału w Warszawie...w celach turystycznych :)
tomasz13 / 83.29.92.* / 2013-06-06 18:19
Mowisz o kgh, ładne W się tworzy od kwietnia, copper przebił przedwczoraj ls orgr ale dzisiaj juz jest pod nią , na srebrze jakas dywergencja hmm
privy / 2013-06-06 18:54 / Tysiącznik na forum
Patrzę na miedź od 2010r. i mówię nie tylko o kghm ale odnoszę ją jako barometr kondycji gospodarki na świecie. Jak poleci miedź to poleci wszystko a miejsca ma nawet na ponad -30%. Dopóki kontrakty nie wskoczą na 350 to takie ryzyko ciągle wisi.
Zeus52 / 2013-06-06 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sądzisz,że Kuroda będzie się tylko przyglądał,jak mu się jen wzmacnia. Może już czas na "B" na UJ i Nikkei...coś z dolnym cieniem(?).Nie wiem,czy kłaść się spać,czy posiedzieć obserwując Ninja...bo UJ pewnie zejdzie w dół,a schodząc w dół,naruszy niebezpieczne poziomy...a jak na to zareaguje Kuroda? Chyba nie może nie zareagować.Jak pisałem jakiś czas temu...pograłbym sell na UJ.ale nie chciałbym,by ktoś później mi powiedział:"Zeus,lepiej było ci iść na wymianę kopów z koniem"...no a teraz w nocy może być ten czas...BO jak pęknie wsparcie,to nie będzie żadnego "BO",ale BoJ...
Zeus52 / 2013-06-06 11:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i właśnie pooo...oszła linia trendu spadkowego na rentownościach 10PLY.B..,Ten huk,który słyszeliście,to było to. Linia trendu i linia szyi o-RGR....luką hossy. A luką bessy i LS-RGR na samych obligacjach. Czyli zgodnie z planem.
tomasz13 / 83.29.92.* / 2013-06-06 13:37
Zeus,poczekajmy na zamkniecie dnia , jak na razie to sie cofa , dobry punkt na odwrót.
Zeus52 / 2013-06-06 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,na razie jestem bardzo zajęty,wiadomo czym...wpis niżej o ED.
Zeus52 / 2013-06-06 08:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwaga na eurodolara. Klei się tak ciasno do linii trendu,że górną bandę proporca prowzrostowego intra zbudował na niej....z miłości do L.T. tego raczej nie robi...chce ją połamać.
chceinwestowac / 86.44.222.* / 2013-06-05 18:12
a jak myslicie czy Miss beda kontynuowaly dalej wzrosty? Czy warto teraz wejsc w fundusze inwestujace w male i srednie spolki?
Zeus52 / 2013-06-05 19:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powinny,ale poważne opory nad głową.I tutaj zalecenie może być podobne,jak do "questa" jakiś czas temu w wypadku Wig20...nie spiesz się z wchodzeniem,bo zanim wejdziesz Wig20 będzie wysoko i może się korekcić...można na ruchu powrotnym do LS o-RGR,a jeśli odpali wcześniej(bo to aktualne),to nie szkodzi.I tak długa jazda przed nim,prawdopodobnie najdłuższa...będzie czas na wejście. To dotyczyło Wig20.ale to samo dotyczy małych i średnich,choć tam o coś innego chodzi.
Zeus52 / 2013-06-05 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tymczasem na Wig20 mamy ładny klin prowzrostowy...to powinno zadziałać,jak proporzec powiewający dopiero w połowie masztu.
tomasz13 / 83.4.240.* / 2013-06-05 17:52
Wszędzie leci krew a u nas twardo trzymają czyżby czekali na odwrót .
Zeus52 / 2013-06-05 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem na pewno,ale Belka osłabił mocno PLN,poleciały taż na łeb obligacje-na rentownościach możliwe,że wyszło prawe ramię o-RGR...takie mikre,ale lewe też takie było...o-RGR i linia trendu...niedawno gdzieś o tym pisałem,tutaj,albo w wątku o obligacjach...że należy liczyć się z atakiem na linię trendu i jej wyłamaniem,a nie odbiciem się od niej,to tylko kwestia czasu(to była kontra wobec artykułu o rychłym powrocie hossy na obligacjach na macronext)...może część pieniędzy z nich trafiła na GPW(?).Ale to tylko zgadywanie.
taki_ktos / 94.251.250.* / 2013-06-04 19:26
jak panowie widzicie obecnie XU100, co oni będą wyprawiać , w jakim kierunku pójdą :)
tomasz13 / 83.4.240.* / 2013-06-05 17:46
Stary, było mówione w zeszlym tyg. ze zjazd idzie i to prawdopodobnie jeszcze nie koniec ,mozemy zobaczyc piorun na wykresie czyli podejscie do góry i kolejny zjazd a decydować musisz sam.
Zeus52 / 2013-06-04 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż,sygnał sprzedaży,to sygnał sprzedaży...ale powinni w końcu zrobić te wzrostowe"B" korekty.To może być i nawet podjazd pod MA-50.A później nadal groźba powtórki z rozrywki.
Zeus52 / 2013-06-03 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co tu dodać...Jankesi mają tak "wielką" ochotę na korektę,jak ostatnio i my.Zrobili"windows dressing o rebour,obniżyli bazę na później...świeża kasa w nowym miesiącu poszła w ruch,co widać po potężnych obrotach na Nasdaq...na tym dolnym cieniu młotka.Miśki nie potrafią przebić nawet średniej Keltnera,a co dopiero choć zjechać w pobliże dolnej...nie mówiąc już o Nasdaq,gdzie było ponowne nakłucie górnej bandy w miniony wtorek,a teraz średnią Keltnera naruszają co najwyżej końcem dolnego cienia...wszystko odbywa się ponad nią. Tak sobie myślę,że jeśliby Turcy znowu chcieli zrobić sobie u nas wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, jak kilkaset lat temu...to powinniśmy się na to odpowiednio przygotować...dowiedzieć się,co lubią najbardziej...Drogowskazy pozmieniać...skierować je na Warszawę...i dać na nich napisy: Kamieniec Podolski 200km. A później strzałki,najlepiej zielone,z napisem"Najbliższy Meczet",skierowane w stronę ulicy Książęcej...jakiś czerwony dywanik...niekonieczny,ale może być. :)
ctc / 94.197.127.* / 2013-06-05 16:18
I co zeus jankesi nie maja ochoty na spadki?
Kolejny raz gdy jest szczyt ty widzisz poczatek wzrostow.
Jestes nieudacznikiem a kreujesz sie na gieldowego guru.
Twoje wpisy to bicie piany.
ctc / 188.29.58.* / 2013-06-05 13:02
igdzie te wzrosty zeus gdzie swierza nkasa co poszla wruch?
ctc / 92.40.255.* / 2013-06-04 19:44
Co tu dodac....
Spadki nabieraja tempa a zeus.... jak zawsze nagania na wzrosty kiedy jest gorka.
Glupota nie boli i tak juz od lat.
Nie wstyd ci zeus?
Grazyna 78 / 217.212.230.* / 2013-06-03 22:58
Witam ,i przepraszam ,ze zasmiecam wam watek odnosnie giełd ale moze ktos na tym forum zna sie na obliczeniu podatkow lub moze mi podac namiary na jakas osobe ktora mi pomoze sie z tym uporac gdyz nie ogarniam wogole tematu.Jestem emerytka i dotychczas mieszkałam w USA przyjechałam do corki niedługo bo w lipcu minie mi te 183 dni pobytu w Polsce i niestety zdrowie mi nie pozwala na powrot do ameryki,/ mam podwojne obywatelstwo/ bo tam po smierci meza nie mam nikogo , a corka jest na rencie i nie chce jechac tam ze mna W zwiazku z tym mam prosbie aby ktos mi podpowiedział jak mam rozliczyc sie z fiskusem w Polsce od emerytury otrzymywanej na konto w banku amerykanskim .Mam wypracowana emeryture z social security i druga emeryture prywatna .Czy od tych dwuch emerytur mam odprowadzic podatek i od jakiego momentu, od momentu wjazdu do Polski ? Bardzo prosze o podpowiedz czy doradce ktory za mnie to obliczy gdyz corka takze sie na tym nie zna bo jest na rencie polskiej i ZUS wszystko oblicza.Ja tez w Polsce pobieram polska emeryture .
Zeus52 / 2013-06-03 19:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,muszę poczekać na wykres na stockcharts.com do wieczora...nie mam Turcji na platformie,ale nawet mając,pewnie nie wszedłbym w eski...Keltner co prawda dał sygnał do armagedonu(to tam,po piątkowej sesji)...ale po nim zwykle następowała jeszcze próba kontrataku.I tak skazana na niepowodzenie,ale jednak.A tu od razu po sygnale...sru,bez"zmiłuj się Panie".W fundach bez szans na reakcję...musiałaby nastąpić na początku poprzedniego tygodnia,a na platformie,gdyby nawet był dostęp,to pewnie czekałbym z"sell" na większe odbicie...bo po sygnale Keltnera,pozostaje tylko czekanie na okazję do"sell".Ale z wyższego poziomu...po jakiejś próbie podejścia.Nie widzę tego,czekam na wykres ze stockcharts...ale to dopiero po 22:00...z takim opóźnieniem pokazują Turcję.
max1224 / 2013-06-03 22:39 / Tysiącznik na forum
Mieliśmy na XU100 lukę startu, dziś lukę kontynuacji to jeszcze powinna być luka wyczerpania ... kto wie może akurat książkowy układ wytworzy się do opisania.
Zeus52 / 2013-06-03 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz także Nikkei również naruszona dolna banda Keltnera...
max1224 / 2013-06-03 23:08 / Tysiącznik na forum
a patrz jak mi sufler fajnie się sprawdził sygnały odpowiednio wcześniej i zamknięcie pozycji wyszło bardzo ładnie;) fakt, że w portfelu nie miałem (chodzi o Japonię), ale wszystkiego mieć nie można ... niestety trochę mnie robota pochłania i mniej czasu na pisanie ale jakby na blogu więcej się produkuje i nie ma sensu powtarzać tutaj ... się zorientowałem, że ludzie stąd i tak czytują
Zeus52 / 2013-06-04 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co więc pozostaje? Może powinienem dodać,że mimo tego,iż dolar wygląda makabrycznie,jeśli chodzi o jego przyszłość średnioterminową(długoterminowych sygnałów spadku dolara jeszcze nie ma),to złotówka spadała...ale weź pod uwagę wypłaty dywidend(to cykliczny okres osłabiania PLN),a do tego opinie analityków na temat RPP i poziomu stóp procentowych...oni nawet nie myślą o tym,że Rada może nie obniżyć stóp! W wypowiedziach,prognozach,na porządku są takie teksty:"...czerwcowa obniżka stóp jest pewna i możliwe,że będzie także we wrześniu...",albo:"...w czerwcu obniżka stóp jest przesądzona,następna z pewnością we wrześniu...",albo: "...o czerwcowej decyzji Rady nie musimy wspominać,bo Rada obniży stopy.Wypada zastanowić się o ile.i czy następna obniżka będzie we wrześniu."... Wręcz kuriozalne wypowiedzi,ale jeśli oni tak naprawdę myślą,a ktoś ich słucha...no to nic dziwnego,że złotówkę sprzedają. Tymczasem ośmielę się napisać,że obniżka stóp w czerwcu jest nie tylko mało prawdopodobna...ona jest krańcowo nieprawdopodobna.nie powiem,że niemożliwa,ale prawie niemożliwa.Prawie,bo jednak RPP naprawdę trudno rozgryźć,bywają nieobliczalni.Bardzo się zdziwię,jeśli obniżą stopy w czerwcu...a we wrześniu...we wrześniu,to tym bardziej nie. Ale jeśli tak się stanie,to będę musiał przyjąć to do wiadomości i tyle...choć będę bardzo zdziwiony.Logicznie biorąc,nie powinni ciąć stóp...ale właśnie,z nimi nigdy nie wiadomo.Są zwykle potwornie spóźnieni ze swoimi ruchami.Nie cięli,gdy było to wręcz konieczne,za to kto wie,czy nie przyjdzie im do głowy ciąć,gdy teoretycznie nie powinni...Jeśli tną stopy,to i tak to będzie w cenach,nastąpić może realizacja zysków,zwłaszcza przy armagedonie na dolarze...więc złotówka zacznie rosnąć do USD.Jeśli jednak zachowają się logicznie i pozostawią stopy bez zmian...no to wyobraź sobie ten strzał na PLN...te zapóźnienia w stosunku do lecącego na łeb,na szyję dolara...nie mówiąc o tym,że dollar-index nadal powinien się mocno sypać.Wtedy USD/PLN powinien nadrobić to z nawiązką...mówię o konkretnym zwrocie w dół.A GPW...no cóż...zobaczymy,jakie ruchy wykona i w jakim tempie.
Zeus52 / 2013-06-03 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
I niestety...60kilo na drogowskazie.
max1224 / 2013-06-03 23:05 / Tysiącznik na forum
nie chciałem nikogo dobijać ale jak to pisywałeś?? Halemba Głęboka???
Zeus52 / 2013-06-03 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś w tym stylu.Tyle,że zwykle po nakłuciu bandy jest najpierw ruch przeciwny...a później,jak mawiałem w takich wypadkach,następne nakłucie i ...już nie ma zmiłuj się Panie.Ale W Turcji tego nie zrobili...od razu poszli w dół,zaraz po sygnale...średnia,średnia MA50...na Nikkei też poszła w diabły!Turcy przełamali nawet MA200.Dla Nikkei to jest około 11000p.
ontakiwturcji / 86.46.249.* / 2013-06-03 23:16
z ta halemba to macie na mysli Turcje, bo juz sie pogubilem w waszych wywodach :(
Zeus52 / 2013-06-03 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
w ubiegłym tygodniu Keltner dał sygnał dla długich i mocnych spadków ISE-100...czyli Halemba Głęboka,szyb główny. A dziś padł taki sam sygnał dla Nikkei,z celem 11000p. Ale zwykle po takim sygnale następowało chwilowe odbicie,czasami mocne...Pozostaje pytanie,czy Turcja była wyjątkiem w regule,a Nikkei zachowa się"normalnie",a więc z silnym odbiciem przed ostatecznym pogromem?Czy pójdzie w ślady Turcji...pojawiło się podobne zagrożenie,jak na ISE-100 w piątek...poza Keltnerem,przebicie w dół MA50...podobieństwo sytuacji niesamowite.Jeśli dodać do tego czarne wizje dla dolara...bardzo czarne...indeks dolara!!!Indeks pogromu,mówiąc w skrócie. A w takim razie jednak groźba silnych spadków USD/JPY.Źle to wygląda. ISE-100 i tak czekałaby Halemba Głeboka,po sygnale na Keltnerze...to praktycznie było nieuniknione...tak,jak obecnie także Nikkei. Tylko wchodziła w grę kwestia czasu zawału...i jego rozmiarów.Ale przede wszystkim czasu,timingu... RGR takich rozmiarów(?),spadamy już z wysokości głowy(?).Takie pytania sobie zadaję.
ontakiwturcji / 86.46.249.* / 2013-06-03 19:01
myslisz ze historia ma to do siebie ze czasem lubi sie powtarzac :)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy