30 000zł

czupryn4 / 2008-10-18 18:38
Witam wszystkich czy ma ktos pomysł na zainwestowanie 30tzsi czekać zzakupami na niżej czy kupować a może na razie obligacje na przeczekanie ps namawiaja mnie na rynek foex co o tym sądzicie dobra inwestycja czy lepiej nie bawic się w cos na czym sie nie znam pozdrawiam wszystkich i czekam na rzetelne wypowiedzi
Wyświetlaj:
topfinanse / 91.94.223.* / 2008-10-22 22:40
Witam
Tak jak napisał Pilsner taki fundusz to dobre rozwiązanie, można też się pokusić o fundusze hedgingowe któe zarabiają również w czasie bessy, lokowanie w lokaty ale nie zwykłe bankowe a takie, które mają 100% ochronę kapitału, a przy okazji jesteś ubezpieczony na życie ( dwa w jednym). Można rozważyć też inwestycje w złoto.
Jak coś z tego co napisałam Cię zainteresuje to wyślij do mnie meila a wyślę wszelki dokładne info na ten temat. Mój adres: topfinanse@op.pl
Pilsener / 2008-10-18 22:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pomysłów może być bez liku - zależy na jaki czas i jakie ryzyko. Jak na średni termin to proponuje 20% fundusze akcji dużych spółek, 60% lokaty a pozostałe 20 to wg fantazji - fundusze hybrydowe, takie które inwestują w instrumenty pochodne etc. Podstawą jest rozłożenie zakupów akcji w czasie oraz dywersyfikacja portfela. Jeśli sytuacja będzie stabilna, to w niedalekiej przyszłości można zwiększyć udział akcji do 40% i stopniowo zamieniać lokaty na obligacje. Podstawowy błąd to "wrzucić na raz", w dodatku w jeden fundusz . Jeśli nie chcesz analizować sytuacji na rynkach to proponuję fundusze aktywnej alokacji, których zaangażowanie w akcje zależy od koniunktury giełdowej.
bbfbf / 89.78.51.* / 2008-10-22 20:13
Tylko zeby jeszcze te fundusze aktywnej alokacji korzystaly z tego ze moga zmieniac to zaangazowanie w akcje.
Ja sledze taki fundusz i w ciagu ostatniego roku zmienil on swoja alokacje dokladnie raz: teraz traci w stosunku 1:3 w porownaniu do funduszu akcji, wczesniej 1:2.
Jezeli jeszcze jakies zmiany byly to efektu nie widac na wykresie.
Pilsener / 2008-10-22 23:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, albo jak zmienili to władowali się z akcjami prosto w korektę :) Trzeba czasu, żeby rynek zweryfikował umiejętności zarządzających.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy