Forum Polityka, aktualnościKraj

30 maja - dzień bez wokandy

30 maja - dzień bez wokandy

skomentuj
Money.pl / 2008-05-16 19:09
Komentarze do wiadomości: 30 maja - dzień bez wokandy.
Wyświetlaj:
josef / 91.44.195.* / 2008-05-30 22:30
==>W tym dniu znowu setki spraw ulegly przedawieniu. Oj, cieszy to wielu..
Najlepiej by bylo... zwolnic wszystkich sedziow i do roboty lopatkowej z nimi..
Kazdy zlapany prze policje bandyta, by sie sam na podstawie kodeksu.k.a. sam skazywal.
PS/KW: Najlepiej by bylo...jakby przestepcow nie bylo.
mfg
bata / 77.113.169.* / 2008-05-18 08:46
Tompot o jakiej ty przyzwoitości piszesz. Czy według ciebie jest przyzwoite, że jedna z równorzędnych władz (a jest ich 3 jakbyś nie wiedział), zarabia o ponad 100% miniej od pozostałych. Co to za równorzędność skoro dwie władze decydują o zarobkach trzeciej władzy - sądowniczej, a nadto władza wykonawcza ma instrumenty prawne do ingerowania w sposób prowadzenia spraw sądowych. Sędziowie nie mogą ingerować w sposób tworzenia przepisów, które zbyt czasto są po prostu bublami prawnymi nastręczającymi więcej problemów dla ludzi i sądów niż pożytku. Doradcy ministrów zarabiają lepiej od sędziów, a nie ciąży na nich taka odpowiedzialność jak na sędziach. Czy ty myślisz że jest prostą sparawą orzec, czy ktoś zabił czy nie, orzec dożywocie czy 25 lat lat pozbawienia wolności, albo zasądzić wiele tysięcy czy minionów złotych.Sędziowie nie myśla o pracy tylko na sali sądowej, ale także w domu - gdy myją gary, piorą, gotując, czy kładąc się spać, a nawet i w nocy, gdy z powodu trudnej sprawy nie mogą spać. Dlaczego więc mając wiecznie zaprzątaną głowę sprawami zawodowymi mają zarabiać niewiele ponad średnią karajową. Widać tompot, że nie rozumiesz problemu, więc najlepiej nie wypowiadaj się.
tompot / 2008-05-16 19:09 / portfel / Bywalec forum
Proszę bardzo niech odchodzą z zawodu, rzesze aplikantów sędziowskich już czekają. Są niestety dalej w Polsce ludzie, którym obce jest takie słowo jak przyzwoitość.
łomot / 213.134.160.* / 2008-05-30 10:58
He..he - rzesza aplikantów? Pewnie tak - tych odrzuconych. Nie radzą sobie w zyciu - pójdą sądzić. Jest wielu ludzi, którzy za przyjemność "orzekania" (czytaj - pastwienia się nad ludźmi), nie wzięli by nawet wynagrodzenia. Coraz więcej niestety takich wśród młodych sędziów. Normalni, którzy chcieliby uczciwie sądzić, odejdą do innych, lepiej płatnych zawodów. Zostaną ci z poczuciem MISJI. Gorzej jak wpadniesz w ich ręce...
sędzia SA / 89.25.139.* / 2008-05-16 22:19
tompot, jaka rzesza alikantów?? Jeżeli uważasz, że aplikant nawet po egzaminie sedziowskim w obecnym stanie prawnym ma prawo być sędzią, to wybacz ale pierw musisz trochę poczytać zanim zabierzesz głos. Własnie o to chodzi, że wymiarowi sprawiedliwości grozi zapaść także z tego powodu, że po likwidacji asesury, jedyna droga do zawodu biegnie z innych zawodów prawniczych, a chętnych brak z uwagi na poziom wynagrodzeń.
Większośc zorientowanych w temacie twierdzi, że za około 2 lata okres oczekiwania na wyrok wydłuży się dwukrotnie !!!
Jeżeli tego społeczeństwo i Ty chcesz, to proszę bardzo.
skomentuj

Najnowsze wpisy