31 XII - 04 I

max1224 / 2012-12-31 15:05
Wszystkiego najlepszego w 2013 roku samych udanych inwestycji i zysków takich przy których obecne wydadzą się śmiesznie małe
Wyświetlaj:
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-05 14:57
Witam po przerwie,mam nadzieje zabawa sylwestrowa była ok;-)na edku rowniez mam l 30.11,1h pokazywał dywergencje czy to rsi czy macd,tutaj tez miał zasieg w doł ktory w pełni wykonał,cel ustawiony 31.10 jak Priv (czytałem wypowiedz ponizej) powinien zrobic 31.10-20ale jak "wszyscy" to widza?hm,janki luka poszła strach było dotykac wiec zerkałem cały czas az do wczoraj(zajeta pozycja s po 1465 zaczepna),maja rzut beretem do ostatniego szczytu,dla mnie oczywiscie dj rzadzi nie sp ktore zrobiło 3 razy wzrosty po 808pk ,przypadek a moze jakis znak;-)przejda ten poziom bedziemy juz madrzejsi wtedy hehe,autoamtycznie dostanie dj i sp L na macd tyg i od razu dalej wyzej lub po cofnieciu.Pisałem przy 1425 zanim zeszli w doł ze dostali s na macd tyg...co do banan ,troszke gry bardziej intra,probujac tu dziabnac misia czy bysia po udzie az do czwartku ,gorka 2664 cofka w doł i podejscie na 2653 gdzie było 61% ,poł pakietowa s poszła na 2652 i mam nadzieje,ze zagosci na dłuzej,do 161% zasiegu zewnetrz. dziennego zabrakło 20 pk i mam nadzieje,ze sobie juz daruja chodz nadal piłka niby w grze...tak czy siak 200pk w doł zejdziemy min obstawiam pyt czy juz gorka czy jednka sie wybierzemy na 161% czy nawet naruszymy 2700,ogolnie i tak jak ostatnio pisałem,prawo giełdy nie pozwoli pojsc wyzej i zadne wskazniki,srednie i dane nic tego nie zmienia ,dax na 7805 ma 161%,moze bedzie janki up a cały swiat bokiem lub spadanie,we will see;-)obecnie kreska hossy na fw 2430 i wiadomo,ze sie podnosi,korekta bedzie na bananie na 99% min 200pk pyt czy juz była gorka a szklana kula sie potłukła ,o przepałach,dywergolach,wykupieniach nie ma co pisac bo kazdy to widzi...
Zeus52 / 2013-01-07 00:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nareszcie...witaj...kopa lat! Czyli właściwie jesteśmy zgodni.MOŻE być tak,że teraz Janki popędzą i tam pójdzie kapitał...ale nadal kluczowe słowo to"może". "Może" z powodu wykupienia i innych powodów,które podawałem.Natomiast wątpliwości to: rozkład dotychczasowych fal...do września cała,mała piątka=duża jedynka...za diabła nie pasuje teraz 200p.korekta,nawet po zaliczeniu 2700(2686?),gdyby do tego doszło...za duża. Dywergencja na RSI...fajnie.Tylko zobacz ile RSI się schłodził za jednym ruchem.A tak w ogóle,to mam tak,jak Ty...kula zmętniała,fusy po kawie ktoś wylał do zlewu...za diabła niewiele na razie widać.A powód jest jeden...to,co działo się ostatnio,przy świątecznych obrotach ma małe znaczenie.Handel dopiero się zacznie.
Zeus52 / 2013-01-04 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to mam jakiś kompletny mętlik w tej chwili,gdy patrzę na waluty...któryś z rynków musi się mylić. Tylko który. Gdy patrzę na pary EUR i USD w powiązaniu z jenem,albo te same z AUD,czy GBP...to dochodzę do wniosku,że na rynku dwa plus dwa,zamiast 4 daje czasami 1,5 a czasami 5...niby to się na rynku zdarza...ale trochę przesadnie to wygląda,jakieś zachwianie proporcji.
Zeus52 / 2013-01-03 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ewentualnie byłaby szansa na jakiś ruch w okolicach północy...przed i zaraz po północy...świeca 4H wtedy się kończy,a na dodatek świece 1H robią się coraz mniejsze...może powstać prowzrostowy układ"trzech południowych gwiazd" na 1H. Ale to warunkowo...JEŚLI(kluczowe słowo) powstanie teraz godzinowa szpulka.
privy / 2013-01-03 22:41 / Tysiącznik na forum
1,3030 tu poszukaj na mniejszych interwałach odwrotu. To powinno być bardzo mocne wsparcie.
Zeus52 / 2013-01-04 17:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miałeś rację,te okolice(ciut niżej)podziałały....ćwiczę od rana,tyle że nie mam zbytniego przekonania,że coś większego z tego wyjdzie. Niestety,potwierdzają się obawy o realizację na akcjach,obligacjach i PLN...kasa jest potrzebna gdzie indziej. Ale to nie tragedia...schłodzą wskaźniki i wrócą. Teraz to ciągle świąteczne obroty....więc to tylko drobne realizacje...bardziej osuwanie z powodu braku popytu,niż akcja niedźwiedzi.
privy / 2013-01-04 17:36 / Tysiącznik na forum
Dług wymaga korekty bo to co się działo tu na naszym czy niemieckim rynku zakrawa na balon. To może pociągnąć korekty na kasowym. Edek to już trochę własnym torem idzie. Jak do 18stej utrzyma się ponad 1,3038 to będę optymistą jak nie układ się zdestabilizuje i odpuszczę opcję na L do czasu sygnału pojawienia się sygnałów na h4.
Zeus52 / 2013-01-04 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak to na rynku...jeden news...że paru bankierów z FED uważa,że QE należy ograniczyć,lub zakończyć z końcem roku...ale oni to mówili w momencie,gdy uchwalili rozszerzenie QE...czyli wyrażali werbalnie jedno,a zrobili drugie...to nie powód do paniki na ED...tym bardziej,że jednocześnie twierdzą,iż bez dalszej,być może nawet rozszerzonej stymulacji,sytuacja się nie poprawi,a bezrobocie nie spadnie. Czyli wygląda to na jakieś ble,ble,gdadu,gadu...tyle,że bez rzeczywistego zagrożenia dla QE...Takie tam...pogadali,pogadali...a swoje i tak zrobili. Owszem w tym momencie realizacja na ED była uzasadniona,ale ta jest już mocno przesadzona...przesada tkwi w zjeździe w okolice z przed decyzji o rozszerzeniu QE3 w grudniu....wiesz o co mi chodzi....można realizować zyski,ale nie do poziomów poniżej wprowadzenia rozszerzenia QE3....to tak,jakby go w ogóle nie było...a tymczasem QE3 trwa i trwać będzie. Teraz dodaj do tego niedokończoną jeszcze sprawę klifu...klif,jako taki...ta sprawa została zamknięta...chodzi o słowo,nazwę....klif fiskalny już nie grozi. Ale to jeszcze nie koniec problemów....sprawa cięć czeka. I nie wiadomo,czym to się skończy i czy ostatecznie FED nie będzie musiał QE 3 jeszcze rozszerzać,a nie ograniczać,czy kończyć. Ale rynej już taki jest...lubi wpadać w przesadę.
privy / 2013-01-04 19:24 / Tysiącznik na forum
Zapewne, jak nie kijkiem to pałką. Tylko co na to EBC i te wszystkie mutanty zbudowane wokół niego? Europa ma też swoje problemy. Nie potrafię dziś określić, która z walut będzie bardziej śmieciowa.
Zeus52 / 2013-01-04 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwróć uwagę na to,że to nie sprawa osłabienia euro...tylko samego dolara. To dolar się umocnił...i to nieco przesadnie. Euro do jena...wzrost,i to niezły,euro do GBP...ect. Tylko na parach związanych z dolarem mamy ruch w kierunku umocnienia tego ostatniego...to niby oczywiste,ale chyba warte zauważenia. Pary jenowe potwierdzają brak obaw,strachu...jedynym sprawcą zamieszania stał się dolar(przy okazji także kanadyjski). Reszta chodzi swoimi,innymi drogami...
privy / 2013-01-04 20:20 / Tysiącznik na forum
To ciągle pokłosie FrEDa.
Zeus52 / 2013-01-04 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
W razie nie zrealizowania zysków możemy pozostać z otwartą transakcją na weekend...to nieco niepewne...co się wydarzy,polityka itp...nie chciałbym się w niedzielę o 23:00 znaleźć z ręką w pewnym nocnym naczyniu...co myślisz na ten temat?Z drugiej strony,ten podjazd może się jeszcze rozwinąć(RSI).Oczywiście w ograniczonym zakresie,jako lokalna korekta wzrostowa,bo na H4 jest tylko wyprzedanie,ale bez dywergencji...a RSI na D1 wręcz zaprasza do następnej fali w dół.
privy / 2013-01-04 21:30 / Tysiącznik na forum
Mam L po 1,3008 i zostawiam z celem 1,3110 i 150. Tu zastanowię się nad możliwością powstania formacji odwróconego wiadra na D1 i będę robił to co dziś, szukał odwrotu na mniejszych interwałach.
Zeus52 / 2013-01-04 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już mam koniec handlu...budka z lodami zamknięta.Dałem jednak stopa pod naruszoną w nocy i obecnie ponownie wybitą w górę LS o-RGR.
privy / 2013-01-04 23:01 / Tysiącznik na forum
To mogła być właśnie pułapka na miśki. Może być retest.
Zeus52 / 2013-01-05 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno,zobaczymy...może niepotrzebnie dawałem stopa...w razie otwarcia luką,pójdzie PKC-em...co zwykle bywa gorsze. Bez stopa zawsze jest szansa na następujący często atak na lukę...ale zobaczymy,mam b_uy nieco wyżej od Ciebie,ale i tak nieźle wypadło. Myślałem o gold,ale dwa dni temu wyskoczyłem z tego...to nie daje profitów,za mały lewar....musiałbym grać całymi lotami,umoczyć więcej kasy,aby osiągnąć jakiś,w miarę przyzwoity efekt...lepieg wychodzi na walutach,przynajmniej na razie....dokładniej,to 3 razy lepiej. Ryzyko też większe....bo na gold słabo rosną profity,ale podobnie lekkie są zejścia...nie wiem,jak jest gdzie indziej,ale bossa jest uzależniona od większych dealerów,sami od siebie nie zmienili warunków. Na gold nie opłaca się gra....aby wyrobić 1000%,złoto musiałoby powędrować gdzieś do 2200$/ozt z obecnego poziomu....nawet,gdyby nie groziły spadki do 1520$/ozt(a grożą)....to weź wejdź i czekaj...ile? Pół roku? Rok? Żeby zwinąć 1000%? Duży kapitał,to owszem....ale pograj np 0,1 lota,albo inną,ułamkową ilością...."po trwającej rok inwestycji zarobił na foreksie....7350.- PLN"...to wręcz śmiesznie by nawet wyglądało. Jak sądzę,stąd te dziwne ruchy...niedokończone falki wzrostowe,stale niezrealizowane prowzrostowe flagi na różnych interwałach....ludzie wchodzą,bo okazja....a dopiero,gdy zerkną na licznik..."o kurna! Nie warto...wyskok!"
Zeus52 / 2013-01-04 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki...w sam raz,bo na bossie czas mi się już kończył
Zeus52 / 2013-01-04 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już chciałem się Ciebie zapytać...co byś zrobił,gdybyś miał możliwość jakiegoś wyrównania nieprawidłowości,jakiegoś arbitrażu na walutach...takie,chyba naturalne ciągoty do wykorzystania jakiegoś haczyka...co więc zrobią ci,którzy mogą? Teraz jednak pozostaje inne pytanie:Co robimy? Realizujemy zyski? Czy czekamy na ciąg dalszy...zważ,że to się dzieje po wyraźnej dywergencji(+)na RSI H1
Zeus52 / 2013-01-04 18:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
W ogóle,to chodzi o nasz dług....nie wiem,czy widziałeś tabele Reuteursa(przytaczałem tutaj tylko parę danych)...Niemcy są daleko za nami pod tym względem. Owszem,wartości bezwzględne mają wyższe,ale pod względem przyrostu wartości w 2012 roku,wyprzedzają nas tylko Grecja,Portugalia,Włochy,Irlandia....a jeśli teraz uwzględnisz sytuację tych krajów,fakt że wcześniej ich obligacje przeszły wręcz armagedon...tam ten wzrost jest normalny,dochodzi odreagowanie,skup wymuszony przez ECB. Oni byli po zawale. Czyli właściwie,gdyby to pominąć,to nasze obligacje wychodzą na pierwsze miejsce,tak jak złotówka. A Niemcy...gdzieś tam,hen,hen,za nami. Ale to tym bardziej powód do realizacji dużych zysków.
Zeus52 / 2013-01-03 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
A! Na naszych stronach już piszą o"minutes"...właśnie tego się przestraszyli na ED...część członków FED była za zakończeniem QE przed końcem tego roku,część od 2014...czyli wszystko się zgadza.Jednak część była też za silniejszym QE...
Zeus52 / 2013-01-03 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
114,87...tyle jest warta jednostka QUE2 po dzisiejszej sesji...około +75% od dna z maja.Ciekawe,ile przyjdzie oddać? Jankesi?S&P500?...spoko,jest dobrze.Ale korekta na ED uderzy w PLN i GPW...właściwie...tak,w przybliżeniu biorąc,to bez zaskoczenia.Choć...kurna...te 2686p.mogli zaklepać...złośliwcy...:) A co do EDa...tak,racja.W tym,co pisałem stale miałem na myśli ewentualny,niewielki ruch korekcyjny INTRADAY...z myślą,że może się rozwinąć w coś większego...początkowo z taką myślą...gdyby odbicie nastąpiło z 38,2 fibo i powstał dolny,najlepiej jak najdłuższy cień na 4H i w konsekwencji na 1D.Ale w obecnej sytuacji sprawa się nieco komplikuje.Na razie"co nieco"...
Zeus52 / 2013-01-03 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że miałem rację z tym poczekaniem na większe zejście na ED,ale tylko rację połowiczną...naruszył nawet 38,2fibo i LS o-RGR i nadal układ nie wygląda dobrze...ciągle chinkou-span,nawet na mniejszych interwałach jest zbyt daleko po lewej od wykresu...no i RSI na wyższych interwałach pozwala na dalsze spadki.Jak nie dziś,to później...dywergencja(+)jest tylko na 5min,z ewentualnym powstaniem na 15 min. A dalej niż 15min.? Cóż...ciemność i zgroza,jak na razie.
Zeus52 / 2013-01-03 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że chodzi o"minutki"z posiedzenia FED i jakieś sugestie,że program QE może się zakończyć po 2013roku...jakoś tak...jeszcze poszperam.
Zeus52 / 2013-01-03 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Układ wykresu i RSI na ED nadal jest niekorzystny na większych interwałach,a to oznacza możliwość większych spadków...korzystnie wygląda na małych interwałach,co sugeruje jakąś niewielką korektę wzrostową intraday...
Zeus52 / 2013-01-03 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
O właśnie.privy...o coś takiego mi chodziło na ED...teraz ja próbuję poćwiczyć.Nie wiem,co z tego wyjdzie,bo mimo ruchu technicznego na ED,to jednak impuls zdaje się być jakiś newsowy...a w takich wypadkach to róźnie bywa...jeśli ktoś coś chlapnął i mocno wystraszył,to technika może(chwilowo)być bezradna.Na razie mam zakup dosłownie na dnie,na 1-minutówkach na 38,2 fibo=LS o-RGR...zobaczymy.Czy to faktycznie dno,to się okaże.
digger / 178.43.242.* / 2013-01-03 21:32
ED RSI robienie z forum funduszowego forum forex
udawanie ze sie zarabia
a jak ktos porusza fakty nieprzyjemne dotyczące skandi to jest to przemilczane
www.przywiazanidopolisy.pl
tedchom / 2013-01-03 23:19 / Tysiącznik na forum
Zeus poniżej dobrze to ująłeś. Może gość załapie, że na rynku by ktoś mógł zarobić to ktoś musi stracić. Jest to zasada podstawowa. Firmie Skandia i innym podobnym, nie wolno pisać co kiedy klient ma kupić, dają portfele modelowe i inne, ale klient musi i tak zdecydować czy woli agresywne czy nie.
Kolego digger może spróbuję zobrazować temat,choć nie wiem czy i się to uda.
Wyobraź sobie, że na całym świecie jest złota 10kg i ani dkg więcej.
Warte to to jest np 1000 000zł. I teraz ty jesteś np skandią i napisałeś swoim klientom (załóżmy, mają na kontach 2000 000zł) że mają kupić całe złoto.
Co musi się stać?
Musi je ktoś chcieć sprzedać. Załóżmy, że taki ktoś jest i co się stało? Każdy klient chciał kupić za całość więc nie wystarczyło kruszcu. Pierwszy kupił najtaniej drugi drożej trzeci jeszcze drożej itd aż wykupili wszystko. Okazało się, że cena złota wzrosła załóżmy 400% ( tak +-) Teraz inni inwestorzy widzą że złoto tak bardzo zarabia więc wystawiają zlecenia zakupu a złota dalej nikt nie sprzedaje i co się dzieje? Cena dalej idzie w górę. Ludzie zablokowali kapitał wzrosła jego wartość i wszyscy czekają na wystawiony chociaż gram kruszcu. Jednak nikt go dalej nie sprzedaje więc cena się napędza w nieskończoność i co? I nic. Kto zarobił? Ten co sprzedał na początku reszta ma zarobek wirtualny ale by go zrealizować musi kruszec sprzedać. Wiec znowu kto zarobi najwięcej? Ten co uprzedzi innych i wystawi na sprzedaż swoją część jako pierwszy. A po co kiedy to ciągle rośnie? Jednym słowem zarżnęliśmy rynek złota. Tak można ze wszystkim. Dlatego na całym świecie są instytucje jak u nas KNF które czuwają nad takim zachowaniem tego typu instytucji aby był cały czas handel.
Nie ma handlu nie ma rynku i wracamy do epoki kamienia łupanego bracie.
Już nie wspomnę co byś ty mówił gdybyś się zorientował jako ostatni, że wszyscy już złoto posprzedawali i staniało a ty znowu nie zdążyłeś. To byłby znowu lament jakie to są złe firmy itd.
Wyobrażasz sobie dziś świat całkowicie bez handlu?
Pomyśl każdy dzisiaj sam za siebie decyduje i całe szczęście chociaż wiem, że niektórym marzyła by się komuna kiedy wszyscy mieli ponoć po równo, sam jednak wiesz jak było na prawdę. System wolnorynkowy powoduje że, każdy ma szansę, ale wygrywa sprytniejszy. Wiem jest to brutalne ale lepszego jeszcze nikt nie wymyślił. Proponuję zająć się własnymi pieniędzmi bez znaczenia na jakiej platformie i zacząć zarabiać, a nie winnić cały świat za swój problem zbyt wąskiego spojrzenia.
W Biblii jest napisane: Przypowieści Salomona
27,22 Choćbyś głupca starł w moździerzu tłuczkiem razem z krupami, nie opuści go głupota.
Życzę tobie i nam wszystkim byśmy w tym 2013 roku podejmowali mądre przemyślane i odpowiedzialne decyzje.
Zeus52 / 2013-01-04 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak a propos złota...to ktoś pomógł(depozyty),aby chcieli sprzedawać i zaczął się ruch w interesie...ale to tylko taka dygresja.A tak w ogóle to chodziło mi oto,że jeśli nawet ktoś,mający związek z fundami(tak hipotetycznie)by się tutaj udzielał,to nie widzę tu nakłaniania,reklamy(to jest dla tych którzy już w tym są)...i toto na pewno nie są ludzie typu"krawaciarzy"...JEŚLI NAWET...to widać,że im na czymś zależy.
Zeus52 / 2013-01-03 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co kogo obchodzi Skandia...tu większość ma serdecznie w d... tematy Skandii,Aegonów,ich regulaminów,słusznych,czy niesłusznych itp...popsiocz sobie na te instytucje w odpowiednim wątku...widziałem takowe tytuły... i dajże wreszcie spokojnie pomyśleć,co robić i w co wejść.To nie jest wątek do naganiania,ani też do WYGANIANIA ludzi z tych produktów...bo,jak sam napisałeś...z wyjściem są problemy finansowe.Tu piszą ludzie,którzy już w tym siedzą i dla takich samych,jak oni....kto Ci tu kogokolwiek nagania...co to? Ogólnie dostępna reklamówka Skandii,czy Aegona? Widzisz tu gdzieś coś takiego? Nikt nawet słowem nie wspomina o tym...czasami max coś rzuci,ale tylko informacyjnie,o jakichś nowościach...dla ludzi,którzy i tak JUŻ W TYM SIEDZĄ!!! A na dodatek coś Ci powiem...Skandia,czy Aegon,choćby chcieli prowadzić"za rączkę"swoich klientów...to jest mocno wątpliwe,czy mogą,czy jest to zgodne z polskim prawem...chodzi o zmowę w celu manipulacji rynkiem. Nawet to,co piszemy jest w zasadzie na pograniczu prawa...jedynie ta formułka na dole tej strony nam pozwala działać.Czyli Skandia dostarczyła narzędzie,bez"instrukcji obsługi"rynku...taki zarzut często słyszałem.Tyle,że gdyby oficjalnie mieli mówić klientom,co mają robić,w co wejść...no właśnie...polskie prawo się kłania,bo to mogła by już być zmowa.KNF by tego nie przeoczyła. A tak,mamy ogólnie dostępne forum...każdy pisze swoje opinie...nie działa w imieniu Skandii...pomyśl trochę.
Zeus52 / 2013-01-03 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na ED to jest chyba ruch powrotny do LS o-RGR i jednocześnie 38,2 fibo(ruch od 12 grudnia)...1,3060-1,3070.Przystanek nastąpił na 50% ostatniej fali wzrostowej
digger / 178.43.242.* / 2013-01-03 18:41
ble bleble
kkreowanie się na forumowych guru przez gości którzy umoczyli
naganiacze skandii i aegonu!
tedchom / 2013-01-03 19:08 / Tysiącznik na forum
Dużo wniosłeś w wątek dziękujemy. W co teraz inwestujesz? Jakie prognozy na przyszłość? Kto umoczył ten umoczył;) Każdy inaczej okazuje kompleksy. Nie krytykuję twojego sposobu tylko podziwiam.
digger / 178.43.242.* / 2013-01-03 20:30
max+tedchom =pracownicy skandii
sami o tym pisali
skandii i aegonowi zależy zeby jak najwiecej osób stało się ich ofiarami
po co?
bo jak umowa zostanie rozwiazana przedwczesnie to zabieraja wiekszosc uzbieranych srodkow (70% po 4 latach)
i to ma być pomoc w systematycznym oszczedzaniu?
przedewszystkim to jest NIEZGODNE Z PRAWEM TO OKRADANIE KLIENTA!
to dlatego wiekszosc klientow ponosi strate bo tak naprawde chodzi o to zeby wciagnąć ludzi w program systematycznego oszczedzania i potem ztobic wszystko zeby jak najszybciej zrezygnowali aby położyć łape na ich kasie
www.przywiazanidopolisy.pl
max1224tel / 83.4.68.* / 2013-01-04 08:34
przywiązanym do polisy - POBUDKA, raz już poszliście owczym pędem, teraz drugi raz nabijecie tylko kasę prawnikom

zamiast tego proponuję przekujcie wady na zalety zapraszam alternatywnie na mój blog
"NA ZAŚCIANKU ŚWIATA" dowiecie się jak sobie z tym wszystkim radzić ... bez obaw nie oskubię nikogo (nie jestem ani prawnikiem, ani "pracownikiem Skandii")
max1224 / 2013-01-04 00:30 / Tysiącznik na forum
ha ha ha rzeczywiście jestem do swojej bardzo przywiązany ... tylko wbrew ogólnemu trendowi jest mi z tym dobrze
tedchom / 2013-01-03 23:41 / Tysiącznik na forum
Kolego żaden z nas nie jest pracownikiem Skandii. Nie słyszałem by oni mieli swoich pracowników tego typu jak my. Wpierw się zorientuj potem żal.
max1224 / 2013-01-04 00:29 / Tysiącznik na forum
oj coś się dzieje :))
dobry znak jeśli zaczynają się nas czepiać znaczy robota dobrze wykonana
nie chcę się przechwalać ale już kiedyś tak było (2009 i jazda na złocie)
tedchom / 2013-01-04 01:14 / Tysiącznik na forum
Może się faktycznie okazać, że znowu na nim się pojedzie. Teraz jednak ważne jest dobre wyjście z akcyjnych
mietek84 / 91.150.156.* / 2013-01-03 21:27
digger daj że chłopie spokój, ludzie dzięki tym chłopakom zarabiają i nikt tu nikogo na nic nie naciąga, śledzę te forum już chyba ze 4 lata i moja inwestycja (nie ważne gdzie) puchnie.
Zeus52 / 2013-01-03 19:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Daj spokój,szkoda nerwów...już sam wpis mówi,kto umoczył i teraz się wścieka. Naganiacze ze Skandii i Aegona...hi,hi,hi...i tak wszyscy wiedzą,że to bajka...ale jeśli nawet byłaby to prawda...to wydarzenia pokazują,że należało tych"naganiaczy"słuchać...przecież tym,co on napisał,sam się ośmieszył. Wiem,że na forum są ludzie z tych firm...wiem,bo albo sami o tym pisali w mailach,albo z adresu mailowego jasno wynikało,czym się zajmują. Ale po pierwsze,nie upoważnili mnie do pisania o tym,kto jest kim...po drugie,na pewno nie są"naganiaczami",bo interesują ich rzeczywiste szanse na wzrosty,co warto,a czego nie warto polecać...to może wyjątkowe osoby,bo nie chcą"naganiać",wciskać czegoś,co nie ma szans. A po trzecie i ostatnie....akurat oni się nie odzywają na forum,albo bardzo rzadko to robią....Może ktoś w to wierzyć,lub nie,ale ani ja,ani nikt z najczęściej piszących na tym forum nie jest pracownikiem instytucji typu Skandia,Aegon. Tu najczęściej są ludzie,którzy sami nacięli się niegdyś na"krawaciarzy"... mimo wszystko przetrwali najgorsze i postanowili sami wziąć sprawy prognozowania,rozgryzania rynku w swoje ręce...czasami z pomocą niezależnych analityków. Skandia,Aegon....zdaje się,że oni by teraz nawet coś chcieli...ale teraz to my nie chcemy nic od nich...:)
privy / 2013-01-03 18:08 / Tysiącznik na forum
Mam już longa na edzie, ale też rozważam test tej linii. SL trochę poniżej 100. Liczę na podskok w okolice 155 i zejście 3 falką na tę kreskę.
Zeus52 / 2013-01-03 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyznam,że liczyłem na dziewiątą falkę spadkową na 4H i dojście intra właśnie do 38,2 fibo=LS o-RGR...wtedy układ RSI też zabezpieczałby przed dalszym spadkiem,przynajmniej chwilowo,więc wejście byłoby właściwie,jak schylenie się po pieniądze leżące na ulicy....ale możliwe,że jeśli wszyscy to i tak widzą...mogą uprzedzić zakupy. A tak w ogóle,to chyba coś się święci,bo sygnały się pojawiają na forum...:). Tylko,że to bardzo ciekawe,bo piszę o możliwości korekty na Wig20(po dojściu do 2686p.)...tym razem optymiści się wkurzają? A może niedźwiedzie z NYSE...Bo tam przewiduję dużą jazdę,nawet na rekordy wszechczasów? S&P500:1590p.,DJIA:15000p.,NASDAQ: 4450p.(w tym wypadku to tylko podejście pod rekord z początku wieku).
tedchom / 2013-01-03 19:27 / Tysiącznik na forum
Wiesz ciekawie to wygląda. Nasz stragan już drugi dzień się buja ponad poziomem z 15.04.2010. Możemy jeszcze podjechać ładnie w górę
Zeus52 / 2013-01-03 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,jestem o tym przekonany. Ale przy 2686p.,przy takim poziomie wykupienia,musi nastąpić jakaś realizacja zysków. Zobacz to od strony inwestora zagranicznego. Widziałeś dame Reutersa na temat wzrostów w 2012roku? Niektóre dane wypisałem tutaj,gdzieś niżej...jesteśmy w samej czołówce Emmerging Markets pod względem wzrostów akcji. W czołówce światowej(5 miejsce) pod względem wzrostów cen obligacji, pierwsze miejsce w świecie pod względem wzrostu wartości dzierży złotówka....To nie sympatia do regionu spowodowała zainteresowanie naszym rynkiem...jest akurat na odwrót...to region żywił się odpadkami z naszego stołu. Dlatego też co nieco urósł,przy okazji bo byli blisko nas. Nas i Turcji....bo,jak zauważył kiedyś Piotr(potwierdzając inne,dawne rozumowanie),że rynkiem tureckim i naszym interesuje się ten sam duży gracz,lub gracze.Jest teraz z czego realizować zyski! Cena akcji+wartość PLN=zysk zagranicznego gracza. Albo cena obligacji+PLN ! To są naprawdę duże zyski. Dla nas na zwrot inwestycji np w ML5 składa się:wzrost wartości jednostek ML5+wzrost wartości USD/PLN...bo ML5 jest wyceniany w dolarach. I często ten składnik sumy jest ujemny,a inwestycja opłaca się tylko wtedy,gdy wzrost ceny fundu przebija spadek USD/PLN. Dla inwestorów zewnętrznych sytuacja jest dokładnie przeciwna...ich zysk z naszych akcji,czy obligacji najczęściej się sumuje...zwykle GPW rośnie,gdy USD/PLN spada(złotówka rośnie)...dzięki temu inwestor zagraniczny ma niejako podwójnie liczony zysk...zarabia na akcjach,w złotówkach które po wymianie na USD po wyższym kursie(niższy poziom USD/PLN...więcej dolarów za 1 PLN)...na zwykłej jeździe na Wig20 mają tyle,co my na lewarowanym QUE2. Sorki,że piszę tak łopatologicznie,ale to dla ogółu,nie dla Ciebie. Suma sumarum,chodzi o to,że zyski są olbrzymie,jest co realizować. Zwłaszcza,jeśli stworzy się okazja gdzie indziej. Ale po realizacji WRÓCĄ! Jak już załapali bakcyla,poczuli bluessa,to wrócą...bezpieczna przystań ect.
tedchom / 2013-01-03 23:38 / Tysiącznik na forum
Wiesz ja już od kilku tygodni powoli się wycofuję z lewara w zwykłe ale i tak mam jeszcze w que2 ponad 50%. Zastanawiam się tylko kiedy i w co wejść większością ale jak już pisałem mam nadzieję wycofać się jeszcze troszkę wyżej. Oby się udało. Jutro może być jeszcze cofka choć nie jestem tego nic a nic pewien, ale tak by mi pasowało;)
privy / 2013-01-02 21:39 / Tysiącznik na forum
Pytanie z tych społecznych: Czy stasiek porzuci swoje dziecko? Ruch w interesie nie powala więc alimenty będą mizerne.
Zeus52 / 2013-01-02 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ponownie naruszył górną bandę kanału Keltnera...teoretycznie powinien nastąpić teraz cały ciąg nakłuć,rozciąganie kanału w górę...takie,bez"zmiłuj się" i bez liczenia na korektę w najbliższych dniach. Co najmniej dniach,jeśli nie tygodniach. Ale to teoretycznie....choć zwykle się sprawdza. "Zwykle" w przypadku Keltnera oznacza jakieś 9 na 10 przypadków,a więc niezwykle duże prawdopodobieństwo. Z resztą,na podstawie Keltnera czekałem na to,co właśnie się dzieje...euforię,prawdopodobnie dopiero teraz podjętą dystrybucję. Za małe na razie obroty,aby mówić o dystrybucji...ale jeśli zaczną rosnąć w trakcie ruchu w górę...
privy / 2013-01-02 23:51 / Tysiącznik na forum
9/10 to sporo, zobaczymy.
Zeus52 / 2013-01-03 01:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Biorąc pod uwagę dane,które podałem poniżej,to mają z czego realizować zyski...zwłaszcza,gdyby gdzie indziej dało się dobrze zarobić...choćby w Stanach.Porównaj wykresy Wig20 i np S&P500 za ostatnie 3 miesiące...to są bardzo różne wykresy.
Zeus52 / 2013-01-03 01:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Małe doprecyzowanie. PLN w 2012 roku miał absolutne 1 miejsce pośród wszystkich walut,a nie tylko walut regionu,czy EM...w ogóle najwyższy wzrost do USD wśród walut świata.Akcje...tu wyprzedziły nas Turcja,Filipiny i Egipt. Tylko te kraje.Ale w tym wypadku dotyczy to tylko EM.Natomiast obligacje...6 miejsce absolutne,in world.Grecja,Portugalia,Węgry,Irlandia i Włochy...obligacje tylko tych 5 krajów sprzedawały się lepiej od naszych...i to znów dotyczy,tak jak złotówki...in world. Ale jednak złotówka przebiła wszystkie waluty świata.Cytuję z tabelek Reutersa.
Zeus52 / 2013-01-03 01:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie sprawdzałem statystyk,ale tak długo,jak go obserwuję...to jakoś tak wypada...prawie zawsze się sprawdzał. Czasem był zlekceważony,albo naruszenie nie było właściwe,zabrakło 1-2 punktów...tylko takie sytuacje powodowały błąd...ale to inna sprawa,to nie był błąd wskaźnika,lecz zlekceważenia jego wskazań...z różnych powodów. Tyle,że jest pewien mankament...to dotyczy Staśka,DJIA,NASDAQ. Niestety,to może nie dotyczyć naszego rynku...u nas mamy olbrzymie wykupienie...nasz grajdołek zachowywał się ostatnio inaczej,niż Jankesi...tak,jakby kapitał płynął do nas...i tak było,złotówka,obligacje,akcje....nasze obligacje są bodaj na 3 miejscu wzrostów,a PLN na niekwestionowanym pierwszym miejscu wśród walut. Tak,że choć kapitał,z braku zarobków na NYSE płynął na rynki EM,to jednak nasz,biorąc pod uwagę akcje,ale też obligacje,a zwłaszcza złotówkę,był w samym centrum zainteresowania...właściwie głównym rynkiem..."bezpieczna przystań". Ale,jeśli tak i jeśli mamy tak wysokie poziomy wskaźników,wykupienie...gdy tymczasem w Stanach szykuje się jazda i możliwy dobry zarobek...no to co zrobią? Pewnie zrealizują zyski u nas. Tymczasem,chwilowo...aż do schłodzenia. Aż do chłodzenia wskaźników u nas i schłodzenia nastrojów u Janków...wtedy wrócą na GPW. Sądzę,że tak może się zdarzyć. Tak że to,co będzie się działo u Janków,nie oznacza że tak samo będzie u nas. Ale te 2686p. mogliby przetestować...piszę z pamięci,z telefonu...chodzi mi o górne ograniczenie tej wielkiej,czarnej gromnicy na weekly na FWig20...zdaje się,że to ten poziom.
Zeus52 / 2013-01-02 07:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,faktycznie,chodziło o klif...w nocy porozumienie zatwierdziła również Izba Reprezentantów. I stało się tak,jak sądziłem,biorąc pod uwagę zależność procentową w Senacie...przeszło to z dużą przewagą głosów.
max1224kom / 195.117.209.* / 2013-01-01 13:18
witajcie w Nowym Roku ... coś się zmieniło???;)
Zeus52 / 2013-01-02 03:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś się musiało stać...albo sprawa klifu,albo Chiny...kompletnie nie wiem co,bo nic na razie nie znalazłem.Ale z pewnością jakiś news...bo tak gwałtowny atak byków na ED(atakują właśnie 1,33),ropie,miedzi,tak silny ruch w tak krótkim czasie...pewnie rano się dowiemy.Noooo... ale nieźle to wygląda.
dfg / 83.27.37.* / 2013-01-02 09:20
jak mawial andree kostolany nigdzie nie ma tylu idiotow co na gieldowym parkiecie
max1224tel / 83.4.35.* / 2013-01-02 13:38
jest, jest w internecie ;)
Zeus52 / 2013-01-02 14:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Internet przebija wszystko...Natomiast parkiety giełdowe? To może być trochę kontrowersyjne stwierdzenie...prawdziwe,ale kontrowersyjne(bo gdzie i kim my jesteśmy...)
max1224tel / 83.4.68.* / 2013-01-02 14:53
właśnie dlatego z przymrużeniem oczka :))
Zeus52 / 2013-01-02 18:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście sam też miewam dziwne loty i wyobrażenia...cóż,nie jestem maszyną,ale człowiekiem...nieraz potrafię się strasznie wk...urwić"na imbecyli,idiotów ect"...wręcz białej gorączki dostaję..."co oni wyprawiają! Przecież i tak wiadomo,co będzie!"...ale to należy opanować. Czasami to się udaje. :) Przy okazji sorki za rażące błędy ortograficzne...czasem w pośpiechu coś nie wybije jak trzeba.
max1224 / 2013-01-02 18:33 / Tysiącznik na forum
No to pojechałeś filozoficznie, że też Ci się chciało po sylwestrowych szaleństwach uderzać w takie tony, kiedy mózg jeszcze nie na pełnych obrotach:))
Zeus52 / 2013-01-02 19:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może właśnie dlatego...a może dlatego,że właśnie dostałem zaproszenie do grona znajomych na facebooku od starego znajomego,filozofa(na pewno go dobrze znasz)...dawno straciłem kontakt,aż tu nagle,po latach...facebook mi melduje najpierw o nim,a następnie o zaproszeniu od niego. Patrz...skąd oni czerpią dane...nie mieliśmy kontaktów od dawna,telefony zmienione co najmniej z dziesięć razy...adresy też...a tu taka niespodzianka. A poza tym skojarzenie...wszak jesteś matematykiem,więc najlepiej wiesz,że Smith to historia i to przebrzmiała. Po nim był John Nash i inni...
Zeus52 / 2013-01-02 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem. Ale zobacz...czy nie jest tak,że wiele tzw"mądrości"jest pisane z taką myślą"z tyłu głowy"...to inni,ja jestem kimś ponad...inni to idioci. Nawet w sposób niezamierzony,ale gdyby się dogłębnie zastanowić? Owszem,idiotów nie brakuje,ale czy znowu tak daleko od nich jesteśmy. Pazerność i poczucie bycia kimś wyjątkowym,ponad tłum....to bywa powodem,że faktycznie zachowujemy się,jak idioci...i to dotyczy wszystkich. Na tym bazują różnej maści oszuści,wykorzystując właśnie te wady...ale także na tym bazują nawet niektóre teorie ekonomiczne...właściwszym słowem byłoby"żerują"...na tym,że każdy sądzi,że będzie w tej grupie "naj",najmądrzejszych,najbogatszych...."Uber mensch"...wiele,zwłaszcza młodych,niedoświadczonych ludzi im ulega,różnym lobbystom...a mi,nie wiedzieć czemu,te teorie ekonomiczne kojarzą się z Nitchem...po pozornie wygląda logicznie,ale takim nie jest...Nitche to historia,należy mu się w niej poczesne miejsce,ale to historia dawno już dawno przebrzmiała i błędna...tak,jak Adam Smith...cześć i hwała mu za to,co zrobił...ale to historia,początki...również początki błądzenia. Obecnie to błędne teorie. Była kiedyś nawet mała sprzeczka na ten temat..."niech każdy kompromituje się na własne konto,swoimi znajomościami"...chodziło o pewną stronę pewnego pana lobbysty... Oj kurna,zdaje się,że się rozgadałem trochę nie na temat...
Zeus52 / 2013-01-02 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie nie wiadomo,ale w Senacie porozumienie przeszło prawie jednomyślnie...89:8...tylko 8 głosów przeciw.To oznacza,że jednak duża grupa Republikanów głosowała na "TAK". Gdyby w Izbie Reprezentantów wszyscy z 192 Demokratów głosowali "ZA",to potrzebne byłoby tylko 26 głosów Republikanów,aby porozumienie przeszło. 26(z 241) Republikanów musiałoby zagłosować "ZA". To jest bardzo możliwe...26 z 241...bo w Senacie ten stosunek"ZA" wśród Republikanów wypadł duuużo powyżej.Gdyby zachować takie same proporcje,przenieść je do Izby Reprezentantów,to powinno być wszystko w porzo i to z nawiązką.Ale wiesz...to tylko statystyka...prawdopodobieństwo,jakie z niej wynika...nie ma pewności.W Tel-Avivie,już 1 stycznia, byki poszły ostro,jeszcze ostrzej niż u Jankesów.Z resztą...początek miesiąca,świeża kasa w fundach,więc nic dziwnego.
Zeus52 / 2012-12-31 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja tymczasem,zamiast życzeń...to też było nasze ciche życzenie...o 19.30 ma przemawiać prez.Obama w sprawie osiągniętego właśnie porozumienia. Zdaje się,że podwyżki podatków będą dla dochodów powyżej 400tys.$,oraz 450tys.od gospodarstw domowych. Do tego wzrost podatków od nieruchomości z 35% do 40%,wzrost pod.kapitałowych. W porozumieniu nie ma cięć! Pozdrawiam więac niepoprawnych optymistów"(jak ja),którzy czekali na to do ostatniej godziny.
tedchom / 2012-12-31 18:48 / Tysiącznik na forum
Dołączam się do powyższych życzeń
Zeus52 / 2012-12-31 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mocną jazdę fundują nam Jankesi w finale roku...FS&P500 już ponad +2,4%,Nasdaq prawie +2%.nieźle wypada indeks $XAU...+3,6%. To pewnie prezenty noworoczne od Obamy...:)
tedchom / 2013-01-01 00:48 / Tysiącznik na forum
Cóż, więc ładnie ten rok się zaczyna. Oby w podobnym stylu był cały 2013. To taka druga część życzeń.
Zeus52 / 2013-01-01 03:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam w nowym roku...pewnie będzie równie dobry,jak poprzedni...choć nie bez problemów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy