Forum Forum prawnePracy

"wykonywanie innych poleceń przełożonego", czy wszystkich?

"wykonywanie innych poleceń przełożonego", czy wszystkich?

--m-- / 88.199.83.* / 2011-02-01 21:52
Witam,
pracuję na stanowisku doradcy klienta, i chciałabym wiedzieć w jakim zakresie mój przełożony może zlecać mi zadania. W mojej umowie o pracę jest paragraf mówiące, że do moich obowiązków należy wykonywanie "innych poleceń przełożonego". W ostatnim czasie mój przełożony polecił mi umycie ekspresu do kawy z którego korzysta mój przełożony oraz kilku innych pracowników. Chciałabym wiedzieć czy mam obowiązek wykonywania takich poleceń? Czy w sytuacji kiedy zostanę poproszona o posprzątanie biura przełożonego lub innego pracownika również mam takie polecenie wykonać?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
******* / 88.220.94.* / 2011-03-08 14:24
Ja mam tak sformułowany punkt w opisie stanowiska pracy... jak dla mnie to jest idiotyczne i na kursie, w którym ostatnio uczestniczyłam prawnik powiedział, że takie sformułowania są nieprawne ponieważ obowiązki pracownika powinny być jasno sprecyzowane, ale niestety żadnym paragrafem tego nie poparł :( Beznadziejne zdania typu: "wykonywanie innych poleceń przełożonego" są moim zdaniem pożytkiem jedynie dla pracodawców, którzy lubią wykorzystywać i pokazywać jacy są ważni.
Naszczęście u mnie tak nie przeginają w sensie "mycia ekspresu do kawy" - to tylko świadczy o kulturze pracodawcy, a jak leniom śmierdzącym ręce do tyłka przyrosły to niech sobie wynajmą służąca!
MAKJ / 83.30.202.* / 2012-05-13 21:38
Proponuję Ci zwolnić się z pracy i otworzyć własny biznes. Będziesz miała już własną firmę będziesz mogła pozatrudniać masę ludzi, którzy będą wykonywać dla ciebie ściśle określone zadania. Wtedy będzie możliwe np stworzenie odrębnego stanowiska np. dla mycia naczyń. Pracownik ma obowiązek wykonywać wszystkie polecenia przełożonego, które nie naruszają ogólnej etyki pracy oraz obowiązującego prawa. Jeśli ktoś tego nie rozumie, zawsze może odejść. Na pewno taka osoba tylko się przysłuży przedsiębiorstwu w którym pracowała

Najnowsze wpisy