4 III - 8 III

privy / 2013-03-04 15:25
Widzę, że towarzystwo obraziło się na brak zdecydowanych wzrostów. Spodziewam się na edku testu 1,29 a dopiero po tym ewentualne wzrosty na EM. Ja już pomału tankuję. Mam 15% kapitału w agresywnych od piątku.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-03-08 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy,chciałem coś przypomnieć,a jednocześnie wytłumaczyć moje nieraz może nazbyt arogancko-bycze zachowanie się na forum. Przypomnij sobie,co pisałew na początku roku i wcześniej...to o tej ponad 90% sprawdzalności Keltnera...,że będzie:"kiedyż ta korekta u Janków? No,pewnie teraz! A tu ani zmiłuj się Boże,atak nieustanny...i ten sam obrazek na forum i wśród anali... to ramo...tydzień później(jak w filmie)...ten sam obrazek 2 tygodnie później...ten sam obrazek po 3 tygodniach...czterech,pięciu itd,itp.Powiedziałeś:"o kurna,to dużo! Zobaczymy." I jak Ci się to widzi? Bo od nakłucia górnej bandy Keltnera na przełomie listopad/grudzień jakby tych tygodni nieco upłynęło. Acha! Post scriptum. Zapomniałbym o czymś. Ja to obserwuję,ale zapomniałem napisać...dlatego moje nieco aroganckie zachowanie wobec pesymistów może dziwić. W trakcie ostatniej korekty u Janków wykres przebił na chwilę średnią Keltnera...i natychmiast zrobił zwrot,nawet nie tknął dolnej bandy...odbił w górę,ponownie nakłuwając górną bandę,jakoś parę sesji temu...wnioski z tego pozostawiam do przemyślenia. 1600p. z kawałkiem? Przed 1800p.,po(ewentualnej) korekcie do obecnego poziomu?
Zeus52 / 2013-03-08 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nieco spóźniony komentarz,ale polecam...zwłaszcza,że to jeden z tych nielicznych gości,których lubię poczytać. Więcej,niż poczytać. http://stooq.pl/n/?f=713001
Zeus52 / 2013-03-08 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,odbudowa zapasów postępuje...+1,2% wobec poprzedniego miesiąca i +6,5% rok/rok. To bardzo dobrze dla PKB. Tak myślałem,że nasza RPP jest strasznie spóźniona w swych ocenach...myślałem o komunikacie,gdy Belka bełkotał coś o spadku PKB za oceanem....wygląda na to,że spadku incydentalnym,który zostanie nadrobiony podwójnie w następnych odczytach. Ale to pewnie wszyscy i tak wiedzą,takie mają odczucie,że RPP powinna ciąć stopy dawno temu...a oni,jak się okazuje też reagują na to co było,a nie na to co będzie. Pomieszało im się wszystko i działają chyba pod presją chwili. Ogólnie dobrze,ale w kwesti PKB za oceanem...tu się Belka myli.
privy / 2013-03-08 17:31 / Tysiącznik na forum
Prawda jest taka, że z tymi stopami poradziłby sobie w miarę rozgarnięty student ekonomii. Tylko jakby to wyglądało?:) Ci profesorowie są tak zmanierowani wsteczną ekstrapolacją, że od kiedy ja rejestruję ich poczynania to jeszcze nigdy nie zrobili właściwego kroku. Pamiętam jak kiedyś był podważany sens istnienia RPP. Nadmiar wiedzy i związane z tym poczucie własnej boskości daje takie a nie inne efekty. Są jak jedna moja znajoma, wiecznie się spóźniają.
Zeus52 / 2013-03-08 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest jeszcze sprawa bardziej z psychologii. Jest nawet takie udowodnione prawo,mówiące o tym,że każda decyzja podjęta przez demokratyczne gremium dyskutantów,jeśli brak jest w tym gremium osoby właściwie kierującej dyskusją(takiej"z jajami",jakbyśmy powiedzieli)...w takim gremium każda decyzja jest na poziomie najmniej inteligentnego uczestnika...nie ma złotego środka...demokratyczna decyzja jest z reguły tą najgłupszą. I czasem ludzie się dziwią....jak to? Tylu posłów nad czymś debatowało...demokratycznie,każdy powiedział i dodał swoje,głosowali...i wypuścili kompletny bubel legislacyjny. Cieć od łańcucha na parkingu zrobiłby to lepiej. Cóż,to normalne. Może ten cieć był nawet i przeciętniakiem...ale w parlamencie było paru poniżej jego poziomu,a źle prowadzona debata dała taki wynik...na poziomie najgłupszego z posłów. Niestety,prawo psychologii to potwierdza. Średni wynik pracy,to nie średni poziom posłów,ale zwykle zbliżony do tych z najniższej półki. To prawo ma nawet swoją nazwę,choć akurat mi uciekło. :)
Zeus52 / 2013-03-08 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
I oczywiście wiecznie mają rację,że coś zrobili,albo nie zrobili...oczywiście we własnym mniemaniu....są w stanie udowadnić,że każdy,ewidentny nawet błąd,to był sukces...cóż,każdy się broni,jak może. To zrozumiałe...ale tu właśnie kłania się to,o czym wspomniałeś...sens istnienia RPP.
Zeus52 / 2013-03-08 16:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Interesuje mnie niezmiernie jaki będzie odczyt dotyczący zapasów i sprzedaży hurtowników. A to w związku z teorią o jednostkowo niskim odczycie PKB Stanów za 4 kwartał....ujemna kontrybucja zapasów do PKB po poprawce okazała się bowiem o wiele większa,niż w pierwszym odczycie...to był pozytywny objaw,bo prawdopodobnie dzięki temu następne odczyty PKB mogą być bardzo wysokie,a ten z 4 kwartału jedynie"wypadkiem przy pracy"(strach przed klifem).
tedchom / 2013-03-08 15:28 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj nasz grajdołek w górę. Niestety nie mamy pewności co będzie się działo od poniedziałku, bo jakoś dla mnie mało wiarygodne są piątkowe ładne świeczki.
Zeus52 / 2013-03-08 15:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Młotek z przed 2 tygodni,to młotek...z wczorajszego wpisu pod"alem":"nasze pozycje na cieniu młotka są absolutnie bezpieczne,niech sobie fisiują,niech robią szum,nam nie podskoczą"....nio i..? Są różne opcje...trzymać,podciągnąć stopy,skasować zyski...
Zeus52 / 2013-03-06 14:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś do przeczytania. Dla dyskontujących przyszłość oczywiście,a nie historię(jak to robiła dotąd GPW)... http://stooq.pl/mol/?id=3097
Zeus52 / 2013-03-06 13:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
RPP się spóźnia. Pewnie wyjdą przed kamery...ręce w gipsie,plastry na twarzach...i stwierdzą: po owocnej i niezwykle intensywnej wymianie poglądów na obecną sytuację,RPP podjęła...tu splunięcie wybitym zębem...jednomyślną decyzję..."
max1224 / 2013-03-06 14:10 / Tysiącznik na forum
no to pojechali ze stopami co?
Zeus52 / 2013-03-06 14:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na PLN fisiują...ale za wiele nie nafisiują...bo jak myślisz,jaki będzie komunikat,co do dalszych cięć? Raczej to było..." The final cut"...no tak,znowu konotacje muzyczne...tak mi się z Pink Floyd skojarzyło.
Zeus52 / 2013-03-06 14:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ano pojechali...pewnie wymiana poglądów była burzliwa...dlatego spóźnienie...pół godziny na pomoc medyczną,tudzież reanimację niektórych dyskutantów. :)
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 14:58
To od jutra ludziom kasa zaczyna wyparowywac w bankach,przez to 50pk zaczynamy totolotek,zakładałem druga noge po cofnieciu,koncepcja sie zmienia,czyli wiemy,ze nic nie wiemy;-)gram eski ,jak cos wywale jesli jednak beda chcieli isc zrobic test 2511 ktory powinien byc ale teraz to zaczol sie czeski film....
tedchom / 2013-03-06 15:09 / Tysiącznik na forum
Właśnie może się okazać, że dobrą pozycję trzymam;)
Zeus52 / 2013-03-06 16:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niooo..."Wszysko się może zdarzyć..." kurna,znowu...ciągle mi jakieś muzyczne teksty się nawijają. Brak pozycji,to też niby pozycja... Tyle,że Janki na dziś też mają inne plany,ambitniejsze,niż akurat pokazują.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 16:19
mam nadzieje,ze janki mnie nie zawioda i podejta te 10pk a banana to bym chcial w dol;-) ten test oporu dziennego mnie nurtuje na 2511 ze sie nie odbył ,nic zerkam jak cos pkc reagujemy;-) hehe i 2ga noga na 80% statystycznie powinna byc ,norlamnie to za L bym zerkal a tak cos robic panie premierze przez te ciecie o 50pk zrobil sie totolotek,sp to powinno zejsc intra na 32-35 i pojsc w gore
Zeus52 / 2013-03-06 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówisz i prawie masz. Zaliczone 37 na F-Staśka...myślisz jednak o 32-35...czy to było tylko tak,pi razy drzwi...na oko.
Zeus52 / 2013-03-06 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...pesymisyczni anale widzą oczywiście jedynie mniejsze zyski dla banków z powodu niższych odsetek od kredytów...o tym,że banki ustalają swoje prowizje,a także o innym i nie bezpośrednim przełożeniu na kredyty raczą zapominać...bo to anale-niedźwiedzie są...i jako niedźwiedzie,oczywiście o niższym oprocentowaniu płaconym przez banki za depozyty również zapominają. Jak i o tym,że to banki od NBP dostaną kredyt za 3,25%....żyć,nie umierać dla banków! Pewnie więc ktoś,kto słuchał takich niedźwiedzich anali chwilowo powziął nieprzemyślaną decyzję o sprzedaży akcji banków. Nic to,prześpią się z tym,przemyślą.... Każdy kij ma podobno dwa końce,a tymczasem każdy anal mówi o jednym...akurat zgodnym z jego widzimisię. Poza tym....rynek przecież wiedział,że będzie 50punktów bazowych,a nawet więcej. Sądził jedynie,że będzie to trwało dłużej. 50p. teraz zamyka cięcia na długo...a prawdopodobne,że na zawsze. Gra powinna się więc toczyć bardziej pod zakończenie cięć,a nie reakcja pod coś,co było wiadome(choć nie na raz 50p.).
privy / 2013-03-06 19:16 / Tysiącznik na forum
To tak prosto nie działa. Bank kreuje kasę z pieniądza depozytowego przy pomocy pewnych mnożników. Dlatego przy spadku oprocentowania przychody odsetkowe z kredytów w stosunku do kosztu depozytów spadają w relacji pow. 1. i to czasami znacznie.
Zeus52 / 2013-03-07 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
O taki zwrot w dół na parach PLN chodziło w poniższym wpisie....no dobra,zamilczę,bo znowu jakiś zdziwiony się odezwie..."skąd mu to się wzieło?" :)
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-07 17:05
Na razie nedza,czekamy na poziomie co była mowa o jankach ,na fw wczoraj pisałem powyzej 2490 ze czekamy na 2468-72 jako 4rka i powinna byc 5tka ,zerknij na liniowy ...taki wypust 3 szczyty piekne na nim tam wyzej,ogolnie to nedza ten banan straszna,zerkamy co zrobia zdamy s i obrotka L cel 2511 ,taki plan na ta chwile...
Zeus52 / 2013-03-07 17:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nędza,jak nędza...może dla innych. Ani mnie,ani Tobie niedźwiedzie nie są w stanie zagrozić. To szum. Bardzo wkurzający szum,dla tych,którzy weszli spóźnieni,na wyższym poziomie. Z resztą,o to walka się toczy,o wywalenie ich z rynku. My jesteśmy nietykalni. Zawsze jest taki punkt,gdzie szum nie dociera...zawsze! To punkt ekstremalny...a taki był na dolnym cieniu"młotka"z czwartku,2 tygodnie temu. To jest absolutnie bezpieczna,wręcz idealna pozycja. Niech fisiują...nam nie podskoczą.
Zeus52 / 2013-03-06 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą,ja też nie powiedziałem wszystkiego. Z jednej strony jestem pod wpływem anali-optymistów,twierdzących,że nastąpi odpływ z depozytów,lokat w stronę akcji. Ale to też nie jest oczywiście od razu... No i to byłby plus dla rynków kapitałowych...ale w Niemczech,w Stanach. Nasz grajdołek jest głównie zależny od zewnętrznych graczy,a im pasuje coś wręcz przeciwnego...groźba podwyżek stóp,to dla nich okazja do zaparkowania u nas kapitału...jeśli nie zarobią na akcjach,to zarobią na rosnącym PLN. Groźba spadków PLN ich odstrasza od inwestowania na GPW. Tyle,że nie ma strachu...właśnie ten komunikat(wait and see...czyli obojętnie,z opcją ruchu w obie strony,gdy zajdzie potrzeba) to załatwia...a to powinno oznaczać jedynie lokalne,chwilowe zachwianie złotówką. Nastawiałbym się niebawem nawet na ostry zwrot w dół na parach PLN....no,na EUR/PLN to nawet zwot jest zbędny,wystarczy kontynuacja zjazdu.
Zeus52 / 2013-03-06 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale za to ma kredyt od NBP=3,25%
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 15:30
wsio mozliwe,janki 10pk wyzej maja 161% z dziennego i rownosc 208pk,127x-147x,134x-155x zobaczymy co z tym zrobia ,system price action mi sie podciagnol,zamknie 1h ponizej 89 da s a trzyma L od wczoraj z 2455
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 10:55
Ogolnie mało pisze bo nie bardzo jest o czym,es na 1552% ma 161% to samo co mieli na 1470 przy wczesniejszym szczycie czy fw na 2684,tam czekam i bede zerkał co zrobia z poziomem,wiem,wiem orgr 10pk wyzej zasieg itd,1576sp stasiek,wszystko wiemy....na fw mamy 82pk od dołka ,uznaje ze mamy noge w gore,po jej ustanowieniu moze 2499 bylo nia,cofka na min 23-5 pk ,moze byc i 50 w co oczywiscie watpimy bo czasu mało,powinna nastapic 2ga noga z przebiciem 1szej,ile?nie ma zasady,byłowalo ze tylko o 5-10 pk ,na 2500rowne fw ma r2 tyg,w20 na 2493 bardzo wazna strefa,chwilowo wysiadłem z L po 98,s nie biore bo 1ga noga moze pojsc wyzej....ogolnie cel 2510-11 na ta chwile typowa 4rka z dziennego,wyjscie nad 2536 powie nam o obcieciu nog fali nr 5....
Zeus52 / 2013-03-06 11:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na jankeskich indeksach,w długim terminie wychodzą mi horrendalnie wysokie poziomy i należało by się zastanowić,co po drodze. To są poziomy NIE DO OSIĄGNIĘCIA bez naprawdę dużej korekty. Pytanie pozostaje,na średni termin...kiedy i od jakiego poziomu zacznie się ta większa korekta. Ja stawiam na RGR RAZY DWA w górę. Nie chodzi mi o obecną,lokalną o-RGR. Pisałem o dużej RGR z 2007roku...i przemnożoną przez dwa w górę...wysokość RGR z 2007 roku odłożona w górę od szczytu(głowa) z października 2007. W tym się różnimy. Ja patrzę na tamtą formację...pokonanie jej LS anulowało ją. A niedawne pokonanie w górę jej prawego ramienia dało silny sygnał zakupu,z celem: wysokość formacji razy dwa od LS...to jest ponad 1600p. Szczyt wszechczasów,głowa RGR, to przecież dopiero RGR razy jeden...
Zeus52 / 2013-03-05 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli się dobrze przyjrzeć samemu Wig20,to tam w dole jest"wyspa odwrotu"...począwszy od tej już chyba słynnej(bo tyle razy to powtarzam) świecy młotka z poprzedniego czwartku...świecy pod lekką luką bessy...aż do wczorajszej sesji. Dziś mamy wyjście luką hossy. No..."wyspa",jak w mordę strzelił...
max1224 / 2013-03-05 19:26 / Tysiącznik na forum
he he jest coś na rzeczy:)
ale pamiętam jak na jesieni mówiłeś o ciężkim I kwartale incydentalnie i to się sprawdza:)
Zeus52 / 2013-03-05 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,ale to bardziej chodziło o sytuację makro w I kwartale.na podstawie IFO...jednak nie przewidziałem,że nasz grajdołek aż tak się zapędzi w spadkach.Ten luty to już spadek nadmiarowy...ale,jak pisałem...to ma też dobre strony...późniejsze,podwójne odrabianie strat.Strat do rynków bazowych+wyrównanie nadmiernego zrzutu.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 07:40
Na naszym syfku,bez zmian ,obowiazuje jak we wczesniejszym wpisie L 2441 z wyzszego dołka ,cel 2510....co do jankow ,dawac smiało es na 1552-3;-)
Zeus52 / 2013-03-06 11:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzę,że pomyślałeś podobnie...młotek i"W"...trochę wyższy drugi dołek. I pewnie tylko ja zauważyłem ten uśmieszek :) w jedym z Twoich wpisów w poprzednim wątku...może dlatego,że podobnie wtedy pomyślałem....ale nie dziw się takim decyzjom...sytuacja naprawdę mogła przyprawiać o zawrót głowy. Nic to,zobaczymy,co dalej...choć ja mam nadzieję na nieco więcej,niż Ty.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 11:15
nie pamietam zbytnio co pisałem w watku wczesniejszym szczerze mowiac;-) na 4rki był min cel 2491fw,po 2441 z dziennego odpalał wyzszy dołek,po 2455 wczoraj price action dał L na systemie ,chciałbym aby fw cofneło na 2469-76 bo na razie "gad " stoi wrrr,ja sie nie upieram wogole nad tym co ma byc ,rynek da odp.jak zwykle zreszta ...
Zeus52 / 2013-03-06 11:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uśmieszek po gratulacjach za podjęcie pewnej"rozsądnej" decyzji wyjścia...akurat w tym momencie,gdy jak widzę,sam zająłeś longa...cóż,najwytrwalsi wymiękli. Ale bez urazy,ja też miałem czarne myśli co do fundów,a działania na FRX miały służyć zniwelowaniu strat w fundach...więc nie dziwię się tedchomowi,któremu tak nieszczerze,z uśmieszkiem,gratulowałeś podjętej decyzji...ale jak mówię:tedchom,bez urazy...mnie też nachodziły takie myśli. I tylko możliwość dorobienia na FRX powstrzymała mnie od pochopnego grzebania w fundach. Na zasadzie: a co tam,i tak za późno na działanie,niech leży,jeść nie woła,niebawem przestanie spadać,a tymczasem nadrobię na FRX. Więc się nie dziwię decyzjom...tedchom jest za dobry, i tak to sobie odrobi....wszak od początku roku i tak wyszedł lepiej,trafił ładnie w zwykłe akcyjne...stoi więc i tak lepiej ode mnie.
tedchom / 2013-03-06 12:35 / Tysiącznik na forum
Wiesz co, tak jak pisałem wyszedłem bo korzystam również z systemu który w tych okolicach karze wyjść z rynku by odcinać ewentualne straty. Serce bolało ale trudno. Czasem lepiej nie zarobić niż stracić. Czasem to co również tutaj się pisze to tak de facto trochę wróżenie, a jako takie może nie wypalić kiedyś. Jednak mimo wszystko tym miejscu muszę gratulować Wam bezdyskusyjnie lepszego wyczucia rynku.
Jednak stosując jakąś nadrzędną zasadę mogę się uchronić od straty wypracowanych już wcześniej zysków. A wiadomo że to co robię robią też nie rzadko i moi "znajomi" więc muszę trzymać emocje na wodzy. Teraz mam kłopot bo znowu powinienem wejść w akcyjne i rozważam dzisiaj zlecić wejście na 100% ale bez lewara tym razem. Jednak do końca jeszcze jest trochę czasu więc spoko.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 12:17
Ok,juz pamietam...to wcale nie miało byc złosliwe,nawet spojrzałem na zamkniecie w20 jakie wtedy było kiedy wychodził ,2451 czy 53,coz teraz mamy 30pk wyzsza cene,juz tam nizej rsi dzienne klepało w wyprzedanie zapowiadajace odbicie,sam liczyłem na zejscie 2380-90 i dopiero odbicie ,czy niesłusznie wyszedł to sie dopiero dowiemy...
tedchom / 2013-03-06 12:38 / Tysiącznik na forum
Tak idealnie to bardziej pasowały by mi okolice bliziutko 2400 na zakupy ale jak pisałem wyżej, się zobaczy, bo w razie by nie szło już w te okolice to i tak trzeba będzie coś zrobić bo leżał z boku nie będę;)
Zeus52 / 2013-03-06 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Amen.
privy / 2013-03-06 09:19 / Tysiącznik na forum
no i chyba tylko Ty zakładasz obecnie korekcyjne B na bananie a to dobrze wróży całemu układowi i jeździe na 2300.
privy / 2013-03-06 09:14 / Tysiącznik na forum
Oh ''al'' jakie wspaniałe dywergencje były by wtedy, nie tylko wskaźnikowe ale i indeksowe. Powstałoby niesamowite zamieszanie na rynkach. Wtedy poprosiłbym o dołek w maju poniżej 1300.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-06 11:24
Jak o jankow to bardziej bym widzial cos ala wczesniejsza cofka,155x sp i cofka 130pk jaka byla wczesniej z 1470 na 1340 i gorna na 1600,cofka i upup,zobacz sobie rsi miesieczne w cyklach hossa/bessa na razie podchodzi do 70,jak Zeus napisal 1800sp byłoby git ale nie bawmy sie we wrozenie co i jak,jedno co uwazam na jankach ,maja rzut beretem do 161% i kazde wyjscie nad ten poziom nalezy walic s czy wyzej tym wiekszy bedzie bonus,oczywiscie zakłądajac ze kto nie lewaruje na maxa i stopy na 5pk .Wam tego Panowie nie trzeba zreszta pisac,do czytajacych: olac moj wpis i nie nasladowac przypadkiem,depo nie zwracam;-)mamy czasowki na 6-9 marzec u jankow ale ile to juz razy miały zadziałac;-) hehe,wiedzz to tylko info na tam gdzies z tyłu głowy,szum wiatru ...
Zeus52 / 2013-03-06 10:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ ja także myślę o maju...2 tygodnie temu pisałem,że są elki na młotku,bo to był nadmiarowy strzał w dół(intra to była czarna gromnica),dla wypłoszenia najwytrwalszych....i nasze forum mnie w tym utwierdziło,później...gdy zobaczyłem,że najwytrwalsi mają dość i wymiękli...kto miał więc z banana wyjść,już wyszedł...tymczasem późniejsza próba pokonania cienia przez niedźwiedzie była tak niemrawa...obserwując jednocześnie rynki bazowe....nie,panowie miśki,w ten sposób niczego już nie zdziałacie. Stąd powiększenie pozycji. Pisałem,że dzięki gold mam głębszą kieszeń i mogę sobie pozwolić na utrzymanie pozycji na FW20...bo oczywiście mogą jeszcze fisiować...ale pozycja jest dobra,warto utrzymać ją na dłużej...dni,tygodnie...chciałem mieć coś małego,ale na dłużej...ALE MYŚLĘ O MAJU! Już wtedy o tym myślałem...oczywiście włączył się jakiś defro...i wielkie zdziwienie z jego strony...to niech się dziwi teraz. Ale wracając do tematu...przecież mówię,bodaj już pod tą datą wątkową...nie mam pewności,co do naszych...czy pokonają szczyt. 100-procentowej pewności. Tak,że to nie tylko al- ...ja mam podobne obawy. Tyle,że poziomy wyższe,dużo wyższe cele dla Staśka przed większą korektą...tak,by korekta zmieściła się Z góry...DO szczytu z 2007roku. Z GÓRY. To także jest TYLKO jedna z opcji...może tak być,ale upierał się nie będę,jeśli rynek pokaże coś innego. Taką opcję mam po prostu"z tyłu głowy"...tak silne wyjście up,że duża korekta cofnie rynek jedynie do obecnych poziomów. Niektóre kreski(P&F) pokazują bowiem poziomy circa...1800p.(Stasiek)i 16000p.(DJIA).
Zeus52 / 2013-03-05 16:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i Dow Jones jest najwyżej w historii...teraz czas na powtórzenie tego na S&P500...z resztą,nie przypuszczałem,aby jankeskie indeksy miały mieć jakieś problemy z nadbiciem szczytów z 2007roku...aż 3 sesje spadkowe przed atakiem...dla mnie to mały zaskok,liczyłem na max 2 czarne korpusy("1-2 to nie korekta") i raczej przejście szczytów z 2007 a la...gorący nóż przez masło...bez większej korekty. Wszak sygnał do ataku był,pokonanie prawego ramienia RGR z 2007 roku. Cel jest bardzo wysoko,RGR razy dwa...to na początek. I tam jest opór,gdzie coś może się dziać,a nie szczyt z 2007.
Zeus52 / 2013-03-05 13:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi mają ambitne plany,nawet bardzo ambitne biorąc pod uwagę wczorajszy AHI...wyjście na nowy szczyt wszechczasów na DJIA,oraz atak na szczyt na Staśku...cały miesiąc się do tego sposobili i teraz mają okazję do ataku.
Zeus52 / 2013-03-04 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno dać sygnał do zakupów w fundach...i tak wykorzystuję zejścia jedynie do powiększania pozycji long...ale to nie w fundach. Z fundami,wiadomo...to musi być coś na dłużej,to nie FRX. Dlatego,jak sądzę,taka cisza...ja uważam,że to już czas...od pierwszego wejścia w poprzedni czwartek(młotek) i powiększenia pozycji przy ataku na dolny cień młotka("W"?)...tak sądzę,że to było dno...ale brak przekonania,takiego 100-procentowego.
tedchom / 2013-03-04 22:44 / Tysiącznik na forum
Ni żeby się ktoś obrażał. Jakoś tak szybko dnie mijają, że nie zauważyłem że już poniedziałek. Siedzę obok rynku więc i emocje mniejsze a i oczekiwany właśnie nie wzrost tylko jeszcze spadek;)
Gregors77 / 2013-03-04 15:28
Ok Byłes pierwszy o sekunde :)
privy / 2013-03-04 15:34 / Tysiącznik na forum
Mnie wszystko jedno :)
Gregors77 / 2013-03-04 15:36
No to zostajemy tu .pozdr :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy