Forum Forum finansoweBanki

40 % zysków miesięcznie

40 % zysków miesięcznie

rudy123 / 2012-05-17 14:55
Witam.
Jak pisze nie w tym miejscu to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Mam do Was pytanie czy słyszeliście może o piramidzie finansowej mmm-2011. Czy wiecie cos więcej na temat legalności tego typu piramidy w Polsce? Cała piramida istnieje już od 16 miesięcy i na chwile obecna ma już ponad 25 milionów użytkowników. Cieszy się głównie popularnością w krajach wschodu głównie w Rosji i na Ukrainie. Właśnie wchodzi ona też na polski rynek. Założycielem jest Sergey Mavrodi który oficjalnie przyznaje iż jest to piramida finansowa i pieniądze ulokowane w niej można stracić w jednej chwili, więc nie daje nam żadnej gwarancji ani zobowiązań. Samym „produktem” systemu są wirtualne pieniądze tzw. Mavro które wymieniamy na prawdziwe pieniądze ale nadal bez żadnych gwarancji.
Cała zabawa z piramidką polega na tym żę osoba która kupuje 1 MAVRO w cenie 1 USD w ilości np. 10 sztuk już po miesiącu może odsprzedać je za cene 1,2 USD.
Wszystkie „możę” , „bez zobowiązań” , „bez gwarancji” itd. użyte w piramidzie są po to by nie trafić pod artykuł o oszustwo jak również i samo ogłoszenie na stronie Mavrodi, iż jest to piramida finansowa.
Sama piramida działa na zasadzie że "wszystkim jest wszystko płacone" - czyli za ten rok istnienia piramidy, każda osoba otrzymała zwrot swoich pieniędzy wraz z odsetkami. Czyli osoba, która np. rok temu wpłaciła do systemu 1000 PLN wyciągnęła po roku 129 746 PLN, ale nadal bez żadnych gwarancji ani zobowiązań.
Stąd też moje pytanie ponieważ zainteresował mnie ten system po tym jak dostałem linka od znajomego www.mmm-polska.pl/ przy rejestracji otrzymał 20 USD które będę mógł wypłacić od niego po 2 tygodniach i rzeczywiście tak się stało po 2 tygodniach wypłaciłem pieniądze.
Głównie chodzi mi o to czy w Polsce jest to legalne? Czy może ktoś z Was miał już styczność z tym systemem.
Podkreślam że nie promuje w żaden sposób piramidy chodzi mi jedynie o zaciągnięcie informacji i opinii. Gdyż zainteresował mnie ten temat i zastanawiam się właśnie nad zainwestowaniem swoich oszczednosci.
Czekam na wasze opinie i pozdrawiam ;)

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: