Forum Polityka, aktualnościKraj

40 lat po wydarzeniach marcowych

40 lat po wydarzeniach marcowych

Money.pl / 2008-03-08 11:20
Komentarze do wiadomości: 40 lat po wydarzeniach marcowych.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.106.* / 2008-03-08 20:46
Dziwne, ale miałem w tym czasie paru kolegów Żydów, którzy z wielką radością przyjęli
możliwość wyjazdu z tego kraju. Jak mówili: ... "jedziemy do Stanów a motłoch do
Israela"... Oczywiście była też z tej okazji feta; wódeczka, dziewczynki itp... Teraz
trzeba dać im o ile wrócą, medale!
andowc / 83.30.59.* / 2008-03-08 17:29
Leszek Kołakowski podkreślił, że chamstwo i nienawiść, widoczne wtedy na ulicach, ujawniły do czego może prowadzić komunizm.

Odp/
Nauczył ich tego "hitleryzm"
jakopożytecznyidiota! / 83.24.206.* / 2008-03-09 13:34
wiedział co mówił, skoro ten komunizm wcześniej szczerze i z zapałem popierał.
jan kowalski / 2008-03-08 15:07 / Tysiącznik na forum
mnie obrzydzeniem napawa chęć sprowadzenia wydarzeń marcowych do sprawy antysemityzmu. To przecież zwykli ludzie, polscy studenci, upomnieli się o swoje prawa, przeciwstawili się władzy. To nie miało nic wspólnego z antysemityzmem, do czasu kiedy zbrodniarze komunistyczni pod wodzą Gomułki czy Moczara wykorzystali te wydarzenia do swych celów i wzniecili antyżydowskie prowokacje. Żydzi to był margines ludzi poszkodowanych, ich było raptem kilkanaście tysięcy, gdy naszych rodaków wyrzuconych z pracy, z uczelni, szykanowanych, zamykanych w więzieniach bylo kilkaset tysięcy. To bardzo niesprawiedliwe i nie fair, że się o tym zapomina, widać, że żydowskie lobby ma więcej do powiedzenia niz nasi ojcowie i matki, bracia i siostry. Rzygać mi się chce na taka sprawiedliwość.
jan kowalski / 2008-03-08 15:17 / Tysiącznik na forum
nawet mogę powiedzieć dlaczego tak się dzieje, - bo większość dzisiejszych profesorów, ludzi z tzw. elity intelektualnej to ówcześni działacze bojowek komunistycznych, studenci, którzy wtedy ze strachu popierali przewodnią siłę narodu. Nie bardzo mają interes by dzielić się prawdą o sobie i swojej przeszłości. Ci, którzy protestowali zostali wyrzuceni z uczelni i zamknięto im drogę kształcenia.
man13 / 2008-03-08 11:20 / Tysiącznik na forum
Represje marca 68 budziły wywoluja obrzydzenie tak samo jak postawa Lecha Kaczynskiego w kwestii dzielenia narodu na lepszych i gorszych patryjotow. Chamstwo i nienawiść, widoczne wtedy i dzis na ulicach, ujawnia do czego może prowadzić nacjonalizm i nienawisc religijna.

Najnowsze wpisy