Forum Forum inwestycyjneFundusze

40 tys - jakie fundusze

40 tys - jakie fundusze

qwertyyy / 83.15.139.* / 2010-10-04 15:59
Witam,

6 lat temu zacząłem inwestować w fundusze - początkowo był to ING Akcji, po 2 latach na sporym plusie zmieniłem na Arkę Akcji.
Po czym oczywiście popłynąłem - z tygodnia na tydzień licząc że giełda się odbije..
Generalnie przyjąłem strategię - niech niech leży, mam czas...
NIe mam dużej wiedzy jak inwestować, mam teraz dodatkową gotówkę na lokacie którą chciałbym zainwestować w fundusze.
Na Arce mam 25 tys, planuje dołożyć 15 - ale czy do tego samego funduszu? Jakieś propozycje?
Akceptuję wysoki poziom ryzyka i planuję realizację zysków za 3-5 lat.
Wyświetlaj:
tedchom / 2010-10-05 00:39 / Tysiącznik na forum
o ile Cie dobrze rozumie to inwestujesz bezpośrednio w fundy więc proponuję dokupić tych akcyjnych arki chyba ze możesz zmieniać często TFI to pilnuj sobie tego 5 lat to powinno wyjść na + ale ustaw sobie sam stop loos
qwertyyy / 83.15.139.* / 2010-10-05 09:44
Czemu miałbym często zmieniać TFI?
Masz na myśli grę na krótkich wzrostach wartości?
Do tej pory po prostu pieniądze leżały, nie wiem jakie są strategie działania w funduszach...
Myślałem zawsze, że nie da się zarobić na ciągłym wpłacaniu i wypłacaniu bo zysk zjadają opłaty dystrybucyjne i manipulacyjne - mylę się?
tedchom / 2010-10-05 09:57 / Tysiącznik na forum
inwestujesz w parasolu?
tedchom / 2010-10-05 10:20 / Tysiącznik na forum
fajną strategią jest sprawdzanie raz w miesiącu które tfi ma lepszy wynik i wchodzenie w niego na następny miesiąc i odcinanie strat np strata 15% wychodzisz wzrost 15 wchodzisz ja wykorzystuję platformę Skandi jak zrobić by nie blokować sobie kasy napiszę jak chcesz na priva.
Ale nie jest prawdą że na fundach zarobisz jak włożysz i będziesz czekał pięć lat bo za kolejne pięć możemy być niżej jak dzisiaj a w tedy klapa
qwertyyy / 83.15.139.* / 2010-10-05 10:19
nie. Zwykły akcyjny ARKA FIO AKCJI
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy