Forum Forum prawneCywilne

5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów

5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów

Wyświetlaj:
alen 377 / 31.0.68.* / 2017-02-13 22:54
Najwięcej za was kobiety powinni się brać komornicy. Mnie zona podala o alimenty jestem z nią caly czas małżeństwem bo nie mamy seperacji ani rozwodu. A jeszcze ona klamie ze ja sam opuscilem ja i córkę a to ona mnie wyrzucila jak śmiecia na ulice. Choruje niedawno operacje mialem jestem niezdolny do pracy bo jak choruje dluzej jak 3 miesiące to lekarz orzecznik musi wystawić mi taki papier ze mogę pracować np. Ale ja się nie martwię bo gdybym zmarł nagle to corka dostanie rentę po mnie. Bo jest taka ustawa 5 lat musi miec rodzic przepracowane by dziecko rentę dostali z zusu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2017-02-14 09:33
Trochę OT- ale może się przydać:

5 lat ubezpieczenia rentowego w ciągu ostatnich 10 lat przed dniem śmierci, o ile umiera ubezpieczony starszy niż 30 lat.

Warunek nie obowiązuje dla zmarłego ze stażem składkowym ogólnym min. 30 lat (mężczyzna).

Ponadto- śmierć musi nastąpić w czasie ub. rentowego lub nie później niż 18 miesięcy od jego ustania.

Warunek nie obowiązuje dla zmarłego ze stażem ogólnym 25 lat (mężczyzna).

Ustawa po prostu emerytalna (zusowa).
Ola15 / 31.179.211.* / 2016-10-26 15:16
Ale bzdury wypisujecie.Żaden z tych wspaniałych sposobów nie jest skuteczny.
alibaba 711 / 31.0.68.* / 2017-02-13 22:32
A dlug co fundusz placu alimenty na dzieci to jak się sporządzi testament to np na partnerkę by przeszly wszystkie dlugi które pobrala pieniadze ze skarbu państwa. Bo wy kobiety tylko obwiniacie swoich parnerow ze to ich wina albo cos
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alibaba 711 / 31.0.68.* / 2017-02-13 22:28
Tak jest bo to wy kobiety niszczycie swoje zwiazki lub wasze matki rozwalają związek córki i jej męża
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alibaba 711 / 31.0.68.* / 2017-02-13 22:22
A jesli ta osoba odbierze sobie życie przez was urzędników co ma przyznane te alimenty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Paulina248 / 37.7.130.* / 2016-06-21 14:24
Mój były mąż również nie poczuwał się do obowiązku płacenia alimentów. Wszystko zostało ustalone w sądzie, a on później twierdził, że nie ma pieniędzy i od tego obowiązku się uchylał. Sama z jednej pensji nie jestem w stanie utrzymać domu i dwójki dzieci. W związku z tym postanowiłam skorzystać z usług www.tarnow-komornik.pl/. Trafiłam na skutecznego profesjonalistę. Dzięki niemu w końcu nie muszę odmawiać dzieciom zabawek, czy nowych ubrań.
Kasia516 / 91.241.38.* / 2016-03-24 17:09
Czy alimenty można ściągać od żony pozwanego?
szklarek / 2016-03-24 18:52
Zasadniczo NIE, co wynika z art. 41, par. 2 KRO
Ewula / 188.33.109.* / 2015-08-25 21:36
Witam mam pytanie mam zasadzone alimenty od narodzin dziecka czyli od czerwca 2014 a dopiero teraz w sierpniu 2015 złożyłam wniosek o alimenty czy Fundusz Alimentacyjny mi nadpłaci za ten cały rok ?? prosze pomóżcie bo nie wiem co mam robić
szklarek / 2015-08-26 09:53
Nie. Świadczenie z Funduszu jest wypłacane za bieżące okresy i tylko w cyklu świadczeń takim jak inne rodzinne (bo czyni to MOPS/GOPS), czyli wnioski składa się na okres świadczeniowy październik- wrzesień.
mama591 / 213.92.175.* / 2015-07-31 21:08
Mój były mąż też nie płaci ma długi ok 30-40 tys ,byłam wszędzie gdzie tylko można .... ale wystarczy ze wpłaca nawet 10 zł i nic z nim nie robią jeżdzi na wakacje ze swoją partnerką i jej dziećmi itp . Ja pracuje od świtu do nocy i nie wiem ile jeszcze tak wytrzymam . Co jest z naszym rządem że alimenciarze są bezkarni !!! Nic z nimi nie robią . Żałosne to prawo !!!
SZSONIA / 83.0.165.* / 2015-07-01 14:25
PISAŁAM OSOBIŚCIE DO PROKURATURY W RUDZIE ŚLĄSKIEJ ŻE MĄŻ NIE PŁACI I MA JUŻ ZALEGŁOŚĆ LICZONĄ W TYSIĄCACH,CHOĆ WYROK JEST, A ON PRACUJE!!! NA CO PROKURATURA ODPISAŁA ŻE NIE MA NIE ALIMENTACYJNOŚCI PONIEWAŻ DAJĘ SOBIE RADĘ I DZIECI GŁODNE ANI OBDARTE NIE CHODZĄ, CÓŻ Z TEGO ŻE BEZ MAMY KTÓRA MUSI PARAĆ SIĘ PRACĄ OD ŚWITU DO NOCY ŻEBY DAĆ RADĘ. NIKOGO TO TAK NA PRAWDĘ NIE OBCHODZI PUKI COŚ SIĘ NIE STANIE DZIECIOM. OJCIEC DZIECI NIE PŁACI BO MOŻE NIE PŁACIĆ I NIKT MU NIC NIE ZROBI!!! GDYBY BYŁO WIĘZIENIE, LUB PRACE PRZYMUSOWE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH DLA TAKICH UCHYLAJĄCYCH SIĘ TO PRZYNAJMNIEJ CZĘŚĆ BY PŁACIŁA ZE WSTYDU, SKORO NIE Z RODZICIELSKIEJ MIŁOŚĆI.
Marzena512 / 176.111.234.* / 2015-07-09 18:35
jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Mam 3,5 letniego synka a ojciec zabiera go nieraz na godzinkę bo więcej czasu nie ma dla dziecka bo zawsze ma ,,sprawy do załatwienia" , nie daje na synka ani grosza woli je przeznaczyć na dyskoteki, alkohol i inne używki. Ja pracuję całe dnie i każdy pieniądz na dziecko przeznaczam a on jeszcze komentuje co trzeba dziecku kupić. Takim ludziom dobrze będzie się żyło w Polsce skoro nie muszą płacić i jeszcze korzystać z życia a dziecko brać na pokaz i opowiadać na prawo i lewo jaki to dobry i przykładny ojciec. Żałosne to prawo w Polsce.
Marysia328 / 46.112.179.* / 2015-06-19 18:16
Czy można odzyskać pieniądze z alimentów, których ojciec nie płacił przez ostatnie 16 lat?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-06-19 19:52
Można, jeśli dłużnik nagle zmieni podejście do swych powinności. Bez jego 'nawrócenia' kluczowa jest kwestia tego, że roszczenie o alimenty przeciw rodzicowi przedawniają się po 3 latach, ale bieg przedawnienia zaczyna się od ustania władzy rodzicielskiej. Czyli na ogół od uzyskania pełnoletności przez dziecko lub wejście go w związek małżeński lub pozbawienia rodzica władzy rodzicielskiej orzeczeniem sądu. W zależności co nastąpiło wcześniej.
ematka / 188.117.151.* / 2015-04-10 08:31
Kara pozbawienia wolności to...więzienie :-) - patrz ostatnie zdanie artykułu. Chyba powinno być: "ograniczenia wolności "
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ewela867 / 78.31.149.* / 2015-03-22 19:09
Ojciec dwojga naszych dzieci nie płaci alimentów od dwóch miesiecy razem 1200zl napisałam wniosek do komornika wszczęto postepowanie egzekucyjne ale komonik nie ma z czego sciagnac poniewaz ojciec dzieci nie pracuje. Jesli zgłosze sie do funduszu alimentacyjnego czy zostanie mi wypłacona cała suma ? i Czy zostanie mi wylacone zaległe alimenty z dwóch miesiecy ? Sprawa odbyła sie w Styczniu tego roku.
Daria786 / 86.103.161.* / 2015-03-13 07:19
Czy mozna odzyskac zalegle alimenty 1 rok wstecz Z funduszu alimentacyjnego?
szklarek / 2015-03-13 13:48
Nie. Świadczenie z Funduszu jest wypłacane za bieżące okresy i tylko w cyklu świadczeń takim jak inne rodzinne (bo czyni to MOPS/GOPS), czyli wnioski składa się na okres świadczeniowy październik- wrzesień.
moni14 / 89.230.129.* / 2015-02-18 00:28
Ojciec mojej 11 letniej córki nie płaci alimentów od 7 lat. Od 6 lat nie dostaje alimentów z państwa, ponieważ przekracza mi dochód. Złożyłam zawiadomienie do Prokuratury, wiosek umorzono z uwagi na brak czynu zabronionego, i jeszcze napisano mi, że nie wymaga on uzasadnienia.
Poinformowałam Komornika, że dłużnik dostanie w spadku nieruchomość wartą ok. 15 tys. i proszę o zajęcie tej nieruchomości na poczet zaległych alimentów, które wynoszą prawie 25 tys.
Komornik mi odpowiedział, że i tak z tego nic nie dostane, ponieważ w pierwszej kolejności muszą spłacić alimenty, które kiedyś dostawałam z funduszu alimentacyjnego. A ten dług wynosi 18 tys zł. Dlaczego w pierwszej kolejności nie są brane pod uwagę potrzeby dziecka?
pracującamatka / 178.42.21.* / 2015-01-24 12:06
Tylko nikt nie pisze że fundusz g...o obchodzi że były mąż nie płaci od roku alimentów a świadczenia naliczane są rok wstecz kiedy jeszcze płacił. Nie ważne że nie płaci bo ustawodawca utraty alimentów nie traktuje jako utraty dochodu. Dopiero jak ja stracę pracę i wyląduje pod mostem to łaskawie coś dostanę. A panu " po 10 latach uważam że nie dorosłem by być ojcem" nic nie mogą zrobić ! Chory kraj
krowa667 / 213.146.39.* / 2014-10-24 11:51
Co robić w sytuacji ! mam syna z pierwszą Żoną która zostawiła swojego syna w wieku 15 lat i uciekła do innego faceta do niemiec.Oczywiście dopiero po roku pozbawiłem ja prawa na dziecko .alimenty i rozwód -dostałem za pierwszym razem. ALE mam drugą żonę która ma swoje dziecko w wieku 7 lat . brała Alimenty od państwa w wysokości 500 zł wzięliśmy ślub . zarabiamy ok 2950 zł razem , więc państwo przestało płacić i były mąż mojej obecnej żony tez nie płaci Alimentów ( dlaczego) Ale nazwisko musi nosić Tatusia (dlaczego) .Dlaczego ja jako opiekun nie mogę rozliczyć go z urzędem skarbowym jako moje dziecko? przecież nikt nie płaci alimentów ! - takie jest polskie prawo.
Maka84 / 31.174.201.* / 2015-02-18 21:08
Polskie prawo , jest żenujące, nie rozumiem pewnych żeczy , dlaczego kobiety ktore byly bile znecano sie nad nimi i ich dziecmi nie dostaja zadnej opieki np w czasie kiedy kobieta sklada pismo o zabezpieczenie alimentow , czemu od chwili przejzenia dokumentow juz w sadzie , nie ma mozliwosci zeby dali jakas pomoc finansowa jesli ojciec dzieci nie placi na nie a dajmy na to pracuje na czarno a sa na to dowody , on sie glupio tlumaczy ze nie prapuje itd a wszysko jest i widac jak na dloni ze oszukije i klamie.
Maka84 / 31.174.201.* / 2015-02-18 21:16
Kobiety są bite i czemu nie dostają żadnej opieki i pomocy finansowej tak miało to być napisane, przepraszam za błędy .
robi217 / 2.103.35.* / 2014-11-02 08:04
Ty dobrze wiesz dlaczego nosi nazwisko Tatusia! Po pierwsze jesli chcesz aby alimety byly egzekwowane to dziecko musi nosic nazwisko Ojca, po drugie nie masz uprawnien do rozliczenia (Tatusia) z urzedem skarbowym i po trzecie jego dziecko nigdy nie bedzie twoje! jestes niestety tylko opiekunem [...] Rada; jak ci molo pieniedzy to zmien posade na lepiej płatną
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Mama 2313 / 188.33.65.* / 2015-03-19 22:15
To nie prawda. Jestem matką 5 letniego dziecka od 3 lat mam zasądzone alimenty , od 2 lat jestem żoną innego mężczyzny , mam zasądzone alimenty w kwocie 80% kosztów utrzymania dziecka , mój syn po moim ślubie przybrał nazwisko mojego męża , nie potrzebowałem na to zgody sądu ani ojca biologicznego , mam prawo co pół roku podnosić mu alimenty zrobiłam juz tak 2 razy i wygrałam , nie potrzebowałem adwokata ani żadnego pisana napisanego przez radcę prawnego , byłam tylko ja ,ojciec biologiczny i sędzia . Dlaczego tak jest ? Bo ograniczyłam prawa rodzicielskie ojcu biologicznymi i gaz nie ma on prawa nawet paznokci mojemu dziecku poobcinać bez mojej zgody . A PIT otrzymuje w całości ja ponieważ jestem jego prawnym opiekunem . Wychodzę na okrutną ale to ojciec mojego syna rozstał sie ze mną kiedy dziecko nie było jeszcze na świecie , kłamał oszukiwał zdradzał i sie nademna znęcał zarówno psychicznie jak i fizycznie był / jest narkomanem i alkoholikiem błędem młodości jedyne co osiagnął w życiu to spłodzenie dziecka , cudownego upragnionego i kochanego przezemnie . Dlatego teraz nie pozwolę mu sie zbliżyć do dziecka . Jednak tak silne argumenty nie były potrzebne w sadze po to aby prawa zostały ograniczone . Wystarczy brak kontaktu zdzieckiem lub dobrowolna zgoda ojca biologicznego . To poczynienie to chyba najlepsze co mogłam zrobic dla swojej rodziny i mojego syna
Tutencham / 81.190.65.* / 2015-06-05 17:15
Jesteś matką tzw właścicielką, takim osobom w młodości, gdzieś na poziomie liceum Państwo Polskie powinno przymusowo dokonywać lobotomii.
Jak można w tak egoistyczny sposób podchodzić do potomstwa i macierzyństwa. To właśnie takie postawy jak Twoja rodzą najwięcej kontrowersji. Małżeństwo, związek dwojga osób, z którego rodzi się dziecko to nie tylko kasa, zwiększana co 6 miesięcy, to także wartości inne, wspólne relacje, relacje rodzic dziecko, relacje społeczne i rodzinne to o czym piszesz świadczy tylko o jednym, - dobrze że nie macie wspólnie drugiego dziecka bo dla nikogo taka sytuacja nie byłaby komfortowa
mamusia308 / 109.199.24.* / 2015-02-05 16:18
Małe sprostowanie kolego!Aby alimenty były egzekwowane dziecko nie musi nosić nazwiska''tatusia''a co więcej ''tatuś''może też mieć zabrane prawa rodzicielskie a alimenty i tak będą egzekwowane!!
agulka 111 / 31.61.138.* / 2014-10-16 09:57
A jak zadziałać jak alimenciarz płaci co 2 miesiące a nie co miesiąc jak mam w wyroku bo jest dobrze poinformowany ze komornik jest wtedy zablokowany a jego nie interesuje ze jeść dziecko musi zawsze nie co 2 miesiące co wtedy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dotota 1312 / 188.146.249.* / 2015-03-07 23:14
Ojca nie interesują dzieci
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robi317 / 2.103.35.* / 2014-10-16 10:18
Najlepiej weź się do pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy