Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500+ "to rachunek na 17 mld zł i nowa armia urzędników. Polaków na to nie stać"

500+ "to rachunek na 17 mld zł i nowa armia urzędników. Polaków na to nie stać"

Wyświetlaj:
XCVBNM / 195.211.8.* / 2016-02-02 20:49
JAK WIEKRZOŚĆ POMYSŁÓW PIS NIEPRZEMYŚLANE - SZUKANIE POPULARNOŚCI ZA WSZELKĄ CENĘ. PO NAS CHOĆBY POTOP , BYLE JESZCZE CHOĆ PRZEZ CHWILKĘ PRZETRWAĆ PRZY KORYCIE - JAKIE TO PISOWSKIE.
mamapr / 89.67.164.* / 2016-02-02 17:41
a ja nie chce juz łączyc pracy z pseudomacierzynstwem! jasełka, wyjścia dzieci dzień kotka i matki!!! chodzą babcie. jak i mąż nie ma jak wyjść z pracy to szukanie po ludziach kto odbierze przedszkolaka do 17!!! i nie chcę przedszkola do20!! chce dac dziecku obiad o15 a o20czytac baje po nacieszeniu sie nim i przygotowaniu do lekcji pierwszaka!! nie chce rewanżowac sie dalszym i obcym za opiekę spędzam czas w pracy żeby zarobic na to!!nie chce żeby mąż sobotami jeżdził do tesciowej/szwagierek odwdzięczac sie za opiekę z byle urwanego wieszaka robi się remont itp. on w... potem całą nd!! 3szwagierki na wychowawczym jedna bo ja stać 2bo nie. nie stać ich ani na opiekunki! mieliśmy mieć lepiej pomyśleć o mieszkaniu! trafiły sie alergie i astma niediagnozowalna w ramach nfz! a zwolnic sie strach no bo leki kosztuja wizyty a i tesciowa co "4wychowała pracowała"co mam krzyczec komuno wróc bo była na kazdym zebraniu przedstawieniu itp?! no to wróć! plan jest taki ze jak zdrowie pozwoli 3cie dziecko bilans ten sam bo dostanę wowczas 1500 ale przyszłej trzecioklasistce z 4kl pomoge sie zmierzyć no i będę tam gdzie powinnam! w końcu cos chcą ale nie! a moja koleźanka w niemczech siedzi z 2. w ciaży miała pania do pomocy a teraz ja stać na bycie matką a ich stać na matki!!!. a tu tylko zawiść w kominie tych 500zl nie spale ani nie porwe na kawałki Boże co za kraj!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ola664 / 83.3.106.* / 2016-02-02 12:24
A co z rodzinami w których jest dwoje dzieci ale jedno skończyło 18 lat? Te dzieci nie potrzebują już jeść ubrać się czy uczyć? Wygląda na to ,że edukacja w Polsce powinna zakończyć się na gimnazjum a później dzieci powinny iść do pracy...
Holly / 85.158.137.* / 2016-02-03 09:43
kobieto weź rozpęd i je...j o ścianę może cie to otrzeźwi. Ktoś kto skończył 18 lat jest w świetle prawa dorosły i może legalnie iść do pracy, a to oznacza, że na młodsze dziecko automatycznie zostaje więcej pieniędzy w rodzinie. Więc w czym problem?
trochęsmutna :) / 91.198.177.* / 2016-02-02 11:14
i jak zwykle dla ludzi z rzadu urzędników wszystko byle nie dla rodzin - i dlaczego nie powiedzą , ze pieniądze mają zwyczajnie trafić do ..
gg09 / 37.249.7.* / 2016-02-02 10:03
co za bzdury tu wypisujecie. Z treści komentarzy i poniekąd artykułu wynika, że dzieci to zło. Taki tok myślenia jest chory i skrzywiony. Przyjmując za sposób podejścia niektórych widać że są 100% EGOISTAMI CYNIKAMI i na ironię kopią dołki pod sobą. Myśląc w ten sposób wrócimy na drzewa każdy zajmie się sobą i jedyne jakie prawo będzie obowiązywało po prawo silniejszego. Widać, że chyba do tego dążycie. Propaganda i tyle.
Holly / 85.158.139.* / 2016-02-02 09:13
Pis doprowadzi kraj do ruiny, Wam się wydaje, ze dostaniecie po 500 zl i będzie git, tylko ze ktos inny za to zaplaci a koszt dla państwa będzie horrendalny, wraz z całą administracją ktora będzie musiala zostać utworzona. Zamiast walczyć o to, żeby ludzie mieli pracę i zeby rynek pracy stał się bardziej konkurencyjny, albo żeby ceny mieszkań w końcu wróciły do rozsądnych poziomów, to się wymyśla jakieś g...niane programy, które tworzą 'sztuczne bogactwo'.
Gdyby nie MDM i rodzina na swoim to ceny mieszkan z czasów bańki spekulacyjnej dawno by j**.y, a tak kasę pompujemy dalej w developerow i banki.
Zeby rządzić nie wystarczy dorwać się do władzy, trzeba jeszcze mądrze rządzić.
Agata38 / 87.206.84.* / 2016-02-02 11:01
Wreszcie ktoś trzeźwo myślący. Popieram też tak myślę
globus1234 / 188.146.66.* / 2016-02-02 09:29
Nie wiem o czym mówisz ale ceny mieszkań obecnie są o wiele niższe niż za poprzedników... PiS myśli długoterminowo... Ktoś za to zapłaci.... Banki wreszcie będą płacić podatki a nie tak jak do tej pory!!! a inwestycja w przyszłe pokolenia nie jest niczym złym???? W co inwestowało PO???? w autostrady których nie będzie za 10 lat bo się rozsypią, bo robiły je "zaprzyjaźnione" firmy wyłonione w przekręconych przetargach.... PO nie wymyśliło żadnego mądrego programu żeby pomóc a za ich rządów w administracji przybyło prawie ponad 300 tyś urzędników!!!! Tak!! z 340 tyś do 700 tyś, więc jak widzisz ilość urzędników nie jest proporcjonalna do tego ile się robi dla ludzi!!!
JNKVLJN / 195.211.8.* / 2016-02-02 20:54
PROSZĘ NIE UŻYWAJ OKREŚLENIA " PIS MYŚLI " - TO NIEZGODNA Z PRAWDĄ FANTAZJA W KTÓRĄ CIEMNY LUD STARA SIĘ WIERZYĆ BO OBIECANO MU 500
Holly / 85.158.139.* / 2016-02-02 12:23
Przypomnij mi kto rządził między 2005 - 2007 rokiem? bo wtedy zaczęła się pompowac bańka spekulacyjna na nieruchomościach, której apogeum mieliśmy między 2007 - 2012 rokiem!!! Ceny by spadły gdyby nie pompowanie pieniędzy w RnS i MdM !

Nie mam zamiaru kłócić się z tobą która partia co zrobiła źle, bo każda zrobiła coś źle i coś dobrze, zależy od punktu widzenia.
bardzo się cieszę, że będzie (o ile będzie) podatek od banków i supermarketów tylko pamiętaj ze takie instytucje jak bank odbiją to sobie na nas. ceny na pewno nie pozostaną takie same.
Chcąc być sprawiedliwym należałoby w koncu opodatkować też kościół, bo tam to dopiero pompowane sa ogromne pieniądze!

Pamiętaj ze nie ma się co pienić. Pis może i da 500 zl na dziecko (wciąż nie sprecyzowano czy brutto czy netto) sic)!!! pamiętaj jednak ze takie rozdawnictwo przyczyni się do ogromnego zadłużenia państwa, a to w rezultacie odbije się na wszystkich obywatelach. Kusi Cię 500 zl ale skutki długofalowe będą o wiele gorsze.
Nikt też nie daje Ci gwarancji, ze 500 zl faktycznie bedziesz otrzymywal do ukonczenia przez dziecko okreslonego wieku np 18 lat. bo kolejna wladza moze ci te swiadczenia odebrać. tak jak przesiano pieniądze z OFE, jak podniesiono wiek emerytalny podatki czy wiele innych. i wszystko przechodzi bez echa!
narobisz sobie dzieciarni licząc na hajs, a potem zostaniesz z przyslowiowym palcem w d..

Jeśli zawarłbyś umowę z panstwem polskim, ze bez wględu na sytuację polityczną i ekonomiczną panstwo Ci gwarantuje wypłatę świadczeń przez 18 lat to OK w innym przypadku to są dla mnie tylko puste slogany, patykiem po wodzie pisane.

jak mysleć to mój drogi właśnie długoterminowo, tak jak sam piszesz.
monika900 / 81.161.113.* / 2016-02-02 09:12
PIS zrobiło największą krzywdę wszystkim obywatelom polskim jaką mogło zrobić. Ludzie zrażeni poprzednimi aferami politycznymi (a przecież w każdej partii rządzącej w Polsce takie się trafią) i skuszeni głupią kiełbasą wyborczą typu 500 + lecieli głosować. Od wielu lat czekaliśmy na podniesienie wynagrodzeń. Nie tylko tych najniższych ale wszystkich...tak by średnia choć trochę zbliżyła się do Europejskiej. Popatrzcie na dane wynagrodzeń i porównajcie je z krajami EU. Jesteśmy na szarym końcu (chodzi o średnią netto!!!!). Czekaliśmy na to i co zrobił rząd...zamiast te 500 do wynagrodzenia każdego Polaka....postanowił wspierać dzietność. Myślę, że w pierwszym przypadku dałoby to lepszy efekt demograficzny jeśli już polityka "ekonomiczna" rządu stawia sobie za priorytet regulacje demografii podczas gdy zmagamy się z szeregiem ważniejszych problemów. Jaki będzie efekt tego zobaczycie wszyscy za parę lat. Dobrze że nie muszę wiązać przyszłości z tym krajem no i że nie mam dzieci, które będą musiały łatać dziurę budżetową.
globus1234 / 188.146.66.* / 2016-02-02 09:35
Kobieto!!! tylko że PO w ciągu ośmiu lat miało tych afer ze 40!!!!! i Ty uważasz to za normę???? Dziurę budżetową to nam PO powiększyło dwukrotnie!!! Podobno poszło to na autostrady!! Najlepsze jest to że podobno wybudowaliśmy je dzięki UE, to wkońcu dzięki komu???? Akurat problem demograficzny powinien być priorytetem bo może i Ty nie wiążesz przyszłości z tym krajem to nie interesuje cię ewentualna emerytura, ale są tacy którzy myślą inaczej. Dzięki bogu nie masz dzieci??? jak będziesz w przyszłości samotnie umierać w Niemieckim Hospicjum to będziesz żałować swojej cudownej decyzji!!!
borysniebudka / 79.191.27.* / 2016-02-02 08:50
Tak Polaków nie stać, ale gdzie było to forum, gdy rządził Donald i Bronek Wspaniały, którzy zatrudniali dziesiątki tysięcy urzędników, Donek wylatał 6 mln złotych do Sopotu by w weekend pobiegać, a wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze. Bronek miał dwór porównywany z królową brytyjską przynajmniej z utrzymaniem królowej, gdzie to forum było? niech teraz zamilczy
wryty / 83.22.145.* / 2016-02-02 08:27
Masz Pan rację. Polaków nie stać na 500+. Polaków stać na wypłaty prezesów banków spółek państwowych np. węglowej, na odprawy, premiedla wybranych itp.
Antysyf / 193.200.83.* / 2016-02-02 08:02
Trochę nie fachowy tytuł, Polaków nie stać, ma być podatników nie stać. A wystarczy zlikwidować szarą strefę papierosy,alkohole,budowlanka,tartaki,targowiska i inne oraz zmniejszyć ogromną rzeszę urzędników , przywileje, uprzywilejowane emerytury i zabrać się do roboty oraz odpowiadać za swoje czyny w polityce i biurokracji. To wszystko dało by około 200 mld rocznie i to minimalnie. Wniosek ,pieniędzy mamy za dużo ale nikt nic nie robi z wyjątkiem podatników aby ten bałagan jakoś jeszcze funkcjonował. A co jak się zbuntują podatnicy, twórcy PKB ? wystarczy parę miesięcy i mamy Ugandę nikogo nie obrażając.
prawie ekonomista / 83.11.193.* / 2016-02-02 08:00
przez 20 lat to jest 120 tysięcy na jedno dziecko!!!!!!!!!!! to straszne !!!!! jeżeli już to odkładać te pieniądze na konta aby młody człowiek miał na start - na studia, na rozpoczęcie działalności, własna firma, mieszkanie itd... tak by sobie zapewnić przyszłość a nie na PRZEŻARCIE w dzieciństwie na to powinni zapracować rodzice ludzie opamiętajcie się będziemy hodować roszczeniowe społeczeństwo bo na wszystko im się należy i całe życie będą żerować na podatnikach ( czyli tych co pracują uczciwie bo ktoś na to musi zarobić ) LUDZIE !!!!!!
htedsf / 89.174.200.* / 2016-02-02 07:52
Nie będzie na wyższą kwotę wolną, nie będzie na żłobki i przedszkola, bo to nie są instrumenty wspierające elektorat partii. Grupą docelową nie są ludzie pracy, ludzie dbający o edukację dzieci. I kto to jest bogaty według ministra? Może bogactwo to 4000 zł na rodzinę pięcioosobową? Może to każda rodzina, w której jest jakiś dochód? Może prawdziwa polska rodzina zasługująca na uwagę państwa to stały beneficjent opieki społecznej? Jakby tak minister raczył sprecyzować.
matka617 / 83.11.193.* / 2016-02-02 07:50
i tak podatnicy poprzez te sklepy czy firmy zapłacą chamstwo innego rozwiązania trzeba było poszukać a nie pierwszy pomysl i do realizacji!! a może stopniowo trzeba było zwiększać ,może ulgi odpisy od podatku przedszkola, żłobki, krótszy czas pracy, więcej urlopu dla rodziców, czas urlopu wychowawczego wliczyć do emerytury.... sposobów "pieńcet" a ekonomiści powinni przeliczyć przeanalizować i wybrać najkorzystniejsze najbardziej procentujące w narodzie i dla narodu a nie tylko na przejedzenie dla rozrzutnych i niezaradnych i leniwych pomóc należy w tak aby wszyscy skorzystali na tym
Monika++ / 78.88.15.* / 2016-02-02 07:42
A Ja się przyznam że dostając 1000 zł na dzieci + 178 rodzinnego nie zamierzam iść do pracy, bo wypłatę miałam mało większą 1286zL - miesięczny na dojazd 80zł = 1206zł dostawałam na konto. Więc szkoda zachodu bo praca też nie była zbyt ambitna w sieci polskich sklepów.
pewienlukasz / 193.93.68.* / 2016-02-02 11:30
500 zł jest bez progu dochodów, więc miałabyć 1286+500= 1786-80 = 1706+(zwrot podatku 200 pln na m-c) daje 1906 PLN więc 700 PLN więcej niż przy twoim modelu, masz szansę na podwyżkę i odkładasz na emeryturę
Dddd814 / 5.172.252.* / 2016-02-02 09:18
Jak można za te pieniądze godnie żyć?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Monika++ / 78.88.15.* / 2016-02-02 10:47
No niestety takie czasy przyszły, że więcej nie płacą. Moja siostra 20 lat temu zarabiała więcej niż teraz.
hrtgsf / 89.174.200.* / 2016-02-02 07:53
Będziesz pasożytować na mnie. Bombowo, cieszę się.
Monika++ / 78.88.15.* / 2016-02-02 08:10
A może ty na mnie ja mam już 10 lat pracy i płacenia tych waszych składek i co widzę co roku na wykazie z OFE tu wpłatę a za parę pozycji wypłatę do ZUS z odsetkami.
ojehac / 83.23.173.* / 2016-02-02 07:33
500+ rozwiąże częściowo bieżące problemy PIS-u.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy