Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 złotych na dziecko. Kompendium wiedzy na temat sztandarowego programu PiS

500 złotych na dziecko. Kompendium wiedzy na temat sztandarowego programu PiS

Wyświetlaj:
IWONA508 / 79.184.233.* / 2016-02-14 13:09
PANI SZYDŁOWA DOSTAŁA SIĘ DO KORYTA I NIE MA 500 + NA PIERWSZE DZIECKO,CHOCIAŻ OBIECAŁA PRZED WYBORAMI A TERAZ TO GADA ŻE SIĘ PRZEJĘZYCZYŁA.JAKIE PANI DOTRZYMAŁA SŁOWO,CHYBA SIĘ PANI SZYDŁOWA MYLI.NAJWAŻNIEJSZE BYŁO SIĘ DOSTAĆ DO KORYTA.
Piotr1008 / 79.184.68.* / 2016-02-12 19:42
Chociaż kibicuje temu projektowi to obawiam się iż budżet nie wytrzyma takiego obciążenia, tak naprawdę każdy zdaje sobie z tego sprawę ale boi się o tym myśleć. Państwo będzie musiało wyciągnąć brakujące miliardy złotych z kieszeni podatników czyli chcieli dobrze ale wyszło jak zawsze. Zapłacimy Wszyscy za sztandarowy projekt PIS-u. Głosowałem na nich i nie żałuje, przynajmniej coś robią i mają cohones a nie jak mięczaki i cwaniaczki z platformy.
lico / 93.174.25.* / 2016-02-12 18:49
kolejny podział, tym razem dzieci. We wszystkich uregulowaniach, dziecko uczące sie mogo korzystać ze świadczeń do 25 rż, aler nie w 500+. Mimo, że mam 3 dzieci, (19, 18 i 16) to na 500 od zł akurat mi się nie należy. Wq czym moje dzieci są gorsze pytam?
dr hab / 178.43.96.* / 2016-02-12 14:12
Do wszystkich ujadających, że na ich ukochanego synusia jedynaczka nie dostaną tych 500 zł, bo dochód za duży i są dyskryminowani. Dyskryminowane są rodziny wielodzietne. Mam trójkę dzieci i nie jestem żadną patologią (dr hab. nauk technicznych, moja żona księgowa). W pracy u żony ciągłe uszczypliwości ze strony koleżanek (większość jedno dziecko, wychowaniem zajmuje się babcia) - bo przecież jest impreza i byś w końcu przyszła, a moja na to, że przy trójce dzieci się nie da i odpowiedź: żeby się w dzisiejszych czasach nie zabezpieczać itp. Szef: jest pani bardzo dobrym fachowcem, ale pani rozumie podwyżki nie będzie , bo te ciągłe wyjścia z dziećmi do przychodni itp. (ja nie mogę pracuję na uczelni 50 km od domu). Traktuje to jako swoistą rekompensatę za wyrzeczenia związane z wychowaniem dzieci. Więc niech te paniusie z podmalowanymi paznokciami (moja na to czasu nie ma) nie wyciągają łapek po 500 zł , bo najpierw trzeba poznać życie a potem dopiero wyciągać wnioski.
michaaalina / 82.160.131.* / 2016-02-13 01:05
Ty to dopiero życia nie znasz.
Nie wszystkie mamy jedynaków to, jak to ująłeś, paniusie z pomalowanymi paznokciami.
Nie wszystkie matki mają jedno dziecko, bo taki jest ich wybór. Nie zapominaj o wypadkach losowych, kiedy na przykład jedno z dzieci umiera, albo kobieta nie może zajść w ciąże ze względów zdrowotnych.
To dopiero jest dyskryminacja, cwaniaczku.
Mamusia-Paniusia / 188.146.3.* / 2016-02-12 22:20
Jako samotna wychowujaca synusia, gratuluje Pana zonie, kochanego meza, "wspierajacego" swoja żonę w wychowywaniu trojki dzieci. To przykre, ze chwali sie Pan tym iz Pana zona nie ma czasu nawet umalowac paznokci, pochlonieta wychowaniem dzieci. A gdzie tutaj jest Pan? Pan jako dr hab i taka nietolerancja? Dlaczego uwaza Pan, ze matka wychowujaca "synusia jedynaczka" maluje tylko paznokcie?. Czas matki dla siebie tez jest wazny a odnosze wrazenie ze przez brak Pana zonago nie ma. Z drugiej strony to kwestia organizacji swojego zycia. Moze jak teraz dostanie Pan te 1000zl to wspomoze Pan zone w obowiazkach domowych( kilka godzin mniej na uczelni, chyba nie zaszkodzi), tak by mogla zadbac o siebie? Nalezy jej sie to! Wie Pan, chcialabym miec meza i trojke dzieci, ale nie kazda kobieta miala tyle szczescia. Pana wypowiedź- niegodna dr hab., chociaz moze dlatego ze nauk technicznych...
Ps. Paniusia nawet z pomalowanymi paznokciami moze wiecej wiedziec o życiu niz Pan, bo zmaga sie z codziennoscia samodzielnie! I gdyby myslal Pan tez o zonie to zdazyla by tez do fryzjera.

Do wszystkich ujadających, że na ich ukochanego synusia jedynaczka nie dostaną tych 500 zł, bo dochód za duży i są dyskryminowani. Dyskryminowane są rodziny wielodzietne. Mam trójkę dzieci i nie jestem żadną patologią (dr hab. nauk technicznych, moja żona księgowa). W pracy u żony ciągłe uszczypliwości ze strony koleżanek (większość jedno dziecko, wychowaniem zajmuje się babcia) - bo przecież jest impreza i byś w końcu przyszła, a moja na to, że przy trójce dzieci się nie da i odpowiedź: żeby się w dzisiejszych czasach nie zabezpieczać itp. Szef: jest pani bardzo dobrym fachowcem, ale pani rozumie podwyżki nie będzie , bo te ciągłe wyjścia z dziećmi do przychodni itp. (ja nie mogę pracuję na uczelni 50 km od domu). Traktuje to jako swoistą rekompensatę za wyrzeczenia związane z wychowaniem dzieci. Więc niech te paniusie z podmalowanymi paznokciami (moja na to czasu nie ma) nie wyciągają łapek po 500 zł , bo najpierw trzeba poznać życie a potem dopiero wyciągać wnioski.
nie oszołom / 109.95.92.* / 2016-02-12 13:35
Pis ledwo teraz znalazł pieniądze na 500 + a co będzie jeżeli dzieci zacznie przybywać ??? Bardzo się cieszę, że założyli sobie pętlę na szyję, która pomału zacznie się zaciskać. Mam nadzieję, że szybko - zanim zrujnują do cna biedną Polskę i nas normalnych obywateli.
Zwiastun76 / 188.29.13.* / 2016-02-12 13:30
Jest tylko jedno dobre rozwiazanie na przyrost demograficzny.
Praca, praca i jeszcze raz praca dobrze platna. A tej z roku na rok coraz mniej. Kapitalizm juz nie potrzebuje tylu ludzi do pracy.
friko393 / 89.25.191.* / 2016-02-12 13:21
rząd nam nic nie daje bo nic nie ma a tylko zarządza tym co wydusi od obywateli i firm
gdgg / 94.251.234.* / 2016-02-12 13:16
Samotnie wychowuję dziecko, starcza mi od wypłaty do wypłaty bez problemu. Ale też chciałbym coś dziecku kupić a nie ma z czego odłożyć. Chyba rząd nie uważa, że to 500 zł to będzie dla nowo spłodzonego dziecka. Te pieniądze rodziny pełne przeznaczą na swoją dwójkę dzieci czyli po 250 zł na dziecko. Ja nie przeznaczę nic. Mało tego z moich podatków dostaną właśnie te dzieci w pełnych rodzinach, które są szczęśliwsze bo mają ojca i matkę. Mam płacić na szczęśliwszych i bogatszych. Za ten program PiS ma u mnie krechę jak stąd w piz.... Program ten podzielił społeczeństwo. Jeszcze jeden minus i wylot po 4 latach z sejmu tak samo jak PO.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-12 16:14
Ciągle nie dociera, że to nie jest fundusz alimentacyjny, zasiłek socjalny. Są kryteria jak w każdym programie, każdej ustawie. Mi np. nie przysługuje jeszcze darmowy abonament TV i nie robię o to jazgotu. Nie spełniam kryteriów i tyle. Tak jak ty nie dostanę na jedno dziecko, bo nie spełniamy kryterium dochodowego.
Ir. / 176.221.123.* / 2016-02-12 13:13
PiS zapomniał o że młodzi wyjadą za granicę a starzy zostaną w Polsce i to oni pójdą głosować !!!
Korwinista / 46.112.173.* / 2016-02-12 13:11
Lepiej mieć 400tyś urodzeń normalnych czy 700tyś urodzonych z patologii? Przecież te dodatkowe dzieci to w większości będą umysłowe debile, kolejni degeneraci i patole! Prawie żadna normalna rodzina nie zdecyduje się na kolejnego potomka z powodu 500zł, a meliniarstwo jak najbardziej, 90% normalnych rodzin ma 1-2 dzieci, a większość patoli po 4-5, piszę o większości i tendencji, a zaraz jakaś oburzona mama z trójką dzieci będzie się burzyć,
Qwety / 31.61.136.* / 2016-02-12 13:09
Prawie żaden 18 latek nie jest samodzielny - zazwyczaj todruga lub trzecia klasa szkoły średniej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-12 16:21
18 latek w drugiej klasie to jakiś opóźniony. Ja zrobiłem maturę mając siedemnaście lat a gdyby nie tzw. reforma miałbym 16. Mając lat osiemnaści studiowałem i byłem człowiekiem dorosłym.
Jeżeli osiemnastolatki są dostatecznie dorosłe by się mnożyć, pić to są dostatecznie dorosłe by trochę o siebie zadbać.
12568 / 79.110.193.* / 2016-02-12 13:08
"Święto polskiej rodziny". Wg PiS samotna matka z jednym dzieckiem to nie rodzina. I dlatego ta matka będzie się zrzucać na wzorowe bogatsze rodziny z dwójką dzieci. Bo przecież posłowie PiS będą płacić po 500 nie z własnej kieszeni a z kieszeni m.in. tych samotnych matek
Jacek332 / 83.2.129.* / 2016-02-12 12:54
Najwięcej za ten projekt zapłacą najbiedniejsi to oczywiste. Patologia o, której się tyle pisze nie będzie musiała do pracy się starać choćby takiej najmniej wymagającej .Znam co najmniej kilkanaście takich przypadków. Udało się Pani Premier.
ela21 / 79.162.243.* / 2016-02-12 12:52
wielka pomoc dla rodzi ale nieprzemyslane poco bogadym od 2 dziecka a jedynaki a co z dziecmi 3 jak maja starsze rodzienstwo to taka pomoc jak zwykle niewypal
dadas616 / 46.112.173.* / 2016-02-12 13:07
Bogadym? Proszę nie rozmnażaj się ... nie dziwie się, że jesteś biedna ...
TatoIot / 195.191.163.* / 2016-02-12 13:06
To jest buraku propagowanie dzietnosci a nie
Socjal
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
RGET / 62.133.146.* / 2016-02-12 12:46
WŁAŚNIE STARTUJE W PRZETARGU WYKUPU CAŁEJ POLSKI WRAZ Z CAŁYM JEJ ,,MAJDANEM " . JUŻ TAK MNIE WKUŻAJĄ ŻE TA SUMA JAKĄ MIAŁBYM ZAPŁACIĆ ZA CAŁĄ POLSKĘ TO TYLKO 10% MOJEGO CAŁEGO MAJĄDKU !!!! .JESTEM SKŁONNY TO ZROBIĆ ALE LUDZIE Z RZĄDU BĘDĄ CHODZIĆ JAK W ZEGARECZKU !.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy