Forum Forum emerytalneInne

6 mld zł rocznie na wcześniejsze emerytury górnicze

6 mld zł rocznie na wcześniejsze emerytury górnicze

Bogusław / .* / 2005-07-26 23:06
Wyświetlaj:
Krystian / .* / 2005-08-18 21:52
Górnicze przywileje emerytalne są niezgodne z kknstytucją i społeczną solidarnością! Na jakiej podstawie reszta społeczeństwa ma dopłacać do nierentownych kopalni, wydobywających węgiel na którego nie ma zapotrzebowania. Kogo obchodzą ciężkie warunki pracy kopalniach skoro nie ma popytu na węgiel. Jestem młodym człowiekiem i nie obchodzą mnie w ogóle to że kiedyś w socjaliźmie górnicy byli elitą. Powinni podlegać zasadą wolnego rynku na równych zasadach z innymi. Nie mam w przyszłości dopłacać z mojej składki emerytalnej do górników. Niech się przekwalifikują i pracują na wolnym rynku. Szczególne przywileje górnicze są dla mnie kolejnym argumentem przekonującym za wyjazdem z tego p****.... kraju, gdzie więcej do powiedzenia ma zgraja wrzeszczących i agresywnych górników niż zdrowy rozsądek. Ludzie pomyślcie ile fabryk by można zbudować za pieniądze jakie się dopłaca do górniczych emerytur. Kolejne pieniądze mogące być przeznaczone na rozwój zostana przeznaczone na przejedzenie!
Hajer / 193.239.62.* / 2008-12-01 20:37
Jeżeli tak twierdzisz to jesteś zwykłym burakiem w krawacie który nie wie po co jest górnictwo i jaki trud w prace wkładają ludzie żebyś grzał tyłek w domu i miał prąd!
logo / .* / 2005-08-06 21:13
Te WETO powinno być w pierwszej kolejności do Służb mundurowych,budżetówki jak również zrewidowane powinny być renty KOMBATANCKIE mamy już 65-lat po wojnie a kombatantów jakoś ilość nie maleje .Jak twierdzi Kazimierz Grajcarek przygotowanie ustawy emerytalnej było zadaniem rządu, z którego nie wywiązał się przez 4 lata. Jak wykazują FAKTY to przedstawiciele POLSKIEGO PARLAMENTU byli bardziej zajęci swoimi interesami jak zaangażowaniem się w tego typu Ustawy które nie przyniosły by im osobistych korzyści. / W Sejmie znajduje się aż 78 z 460 to milionerzy którzy dorobili się majątku w ostatniej kadencj wykorzystując do tego swje stanowiska rządowe- naczele tej grupy stoi marszałek sejmu W.Cimoszewicz)Dlatego nie można zgodzić sie na tuszowanie tego faktu po przez tłumaczenie:"Najwyraźniej zabrakło wiedzy i kompetencji. Teraz politycy się wstydzą". Jest to ewidentne nadużycie swoich kompetencji dla prywatnej korzyści a nie należycie wywiązywanie się ze swoich obowiązków służbowych .Dlatego tą sprawą powinien zająć się PROKURATOR GENERALNY -Kazimierz OLEJNIK
Wiesiek / .* / 2005-08-01 11:09
Zastanawiam się nad sposobem w jaki to przeprowadzono. Teraz każda grupa zawodowa powinna się nachlać i iść pod sejm z pałami, Może to naszychy "oświeconych" parlamentarzystów zmusi do myślenia. Ale raczej nie to tylko taki ochłap przedwyborczy. Górnicy zasłużyli na wcześniejszą emeryturę bez najmniejszych wątpliwości. Tylko jakoś nikt nie pamięta o kilkudziesięciu tysiącach włókniarek z Łodzi, których warunki pracy niewiele odbiegały od górniczych. Ale niestety to kobiety i mają inne zajęcia niż pojechać pod sejm(z małej litery ) wybijać szyby i tłuc się z policjantami. Ktyórym kiepsko poszło z górnikami - ale o wiele lepiej z protestem pielegniarek. Tam panowie poradzili sobie bardzo sprawnie. Też mają odwagę - szkoda, ze tylko w stosunku do kobiet.
Mad Anz / .* / 2005-08-01 23:06
Policjanci: Pewnie jest tak dlatego, bo nie chca przypominac ZOMO, wiec najpierw bija, a potem przepraszaja :)
górnik / .* / 2005-08-01 10:11
...wyliczyła Pani Chłoń Domińczak...nie, nie, nie, ja dziękuję tej Pani i niech idzie do kopalni na przodek.
Mad Anz / .* / 2005-08-01 23:10
A po jaka cholere miala by sie pchac do ciezkiej roboty, na oplacenie ktorej musi sie skladac caly narod (bo my tu na przodku,k..., mamy ciezko, wiec wy nam placcie). Wyjdz spod ziemi! Moze zobaczysz innych ludzi!
Zdebal / .* / 2005-08-01 09:08
Gdyby kopalnie były rentowne to dawno byłyby sprywatyzowane.Momenklatura PRL uwłaszczyła się, przejmując najatracyjniejsze sektory. Górnictwem wegla kamiennego nie była zainteresowana.Praca pod ziemia jest ciężka i niebezpieczna, W zasądzie nieludzka. Nigdy bym nie chciał tak pracować a gdybym pracował to bym wszystko robił aby sią z pod ziemi wyrwać. Dlatego uważam, że taki zawod jak górnik dołowy powinny nie istnieć lub jeżeli musi to w ograniczonym zakresie ( np. dla skazanych za nacięższe przestępstwa). Sa inne sposoby pozyskiwania i produkcji energii. Natomiast wygobycie sórowców to juz inny temat. Górnicy z KGHM Polska Miedź chyba nie narzekają i nie rzucaja śrubami.
ze śląska, nie górnik / .* / 2005-07-31 16:54
Jeśli górnicy za swoją ciężką pracę chcą być na wcześniejszej emeryturze to niech będą. Ja nie mam nic przeciwko temu. Tylko niech otrzymują swoją emeryturę ze swoich wcześniej zapracowanych i wpłaconych składek do ZUS-u. Tak jak każdy. Wtedy będzie sprawiedliwie i nie powinno dochodzić do skłócenia różnych grup zawodowych. Słyszy się wypowiedzi górników, że 25 lat ich pracy powoduje, że nie są w stanie już więcej pracować, ich organizmy są całkowicie wyeksploatowane i dlatego muszą mieć przywilej wcześniejszych emerytur.. Moi znajomi górnicy, już od paru lat są na górniczych emeryturach. Ja muszę jeszcze 17 lat pracować do mojej emerytury(do 65 lat). Ale oni też pracują pobierając emeryturę. Chyba ich praca w kopalni, tak naprawdę nie wyniszczyła, skoro mają siły jeszcze pracować. Natomiast dzisiejsi aktywni, pracujący ciężko górnicy mają siły i na zawiezienie śrub do W-wy i na "wyrzucenie" sobie tymi śrubkami przywilejów (np. emerytalnych) i na w przyszłości dalszą pracę jako emeryci. A może ja czegoś nie rozumiem. Może ten prawdziwy problem mają nie górnicy a tzw. "dolnicy" i to tylko im powinny być przyznane przywileje a nie tym co byli w W-wie, a najwięcej chyba było związkowców działaczy. Może niech powiedzą czy swoje pensje mają tzw. "dołowe" bo są "górnikami" czy...Myślę, że nasi wspaniali górnicy pojechali do stolicy aby kolejny raz pokazać nam jakie mamy rządy w kraju, kto nami rządzi. Pozdrawiam
Mad Anz / .* / 2005-08-01 23:16
Wlasnie. Praca ciezka czy nie, zarob na siebie sam. Gdyby nie wysokosc plac, wysokosc emerytur czy korzystniejszy czas przejscia na emeryture, kto by chcial pracowac na dole. Hobbysci?
logo / .* / 2005-07-31 13:32
jeüeli POLSKE stać na dopłate z racji przynależności do EU w tym roku 268 mil. € to co to jest te 6 mld zł na renty i emerytury.Przeciwko dopłacie do EU jakoś nikt się nie sprzeciwia ale tym co wypracowali środki na TO to tak !!!
Z szokowany / .* / 2005-07-31 12:17
Parlamentarzyści mają w d..ie sprawiedliwość i racjonalność tworzonych ustaw. Ważne jest tylko aby nie odpaść od żłobu. Byle jeszcze jedną kadencję a potem niech się martwią inni. A dla nas nauczka, jak chcesz coś w Polsce uzyskać, to musisz nakupić śrub i jechać walczyć do Warszawy.
Mad Anz / .* / 2005-08-01 23:28
Oto smutny wniosek: kup sruby, a wywalczysz wszystko co chcesz w tym kraju prawa i pozadku. Gdyby politycy nie byli takimi walami bez jaj, patrzacymi jedynie w sadaze i obrzucajacmi sie nawzajem g..., lecz mezami stanu z glowa "na karku", a nie w d..., to bys niczego poza guzami nie wywalczyl srubami i prawo bylo by lepsze (wymierzanie sprawiedliwosci zostawmy sadom). Coz, jaki narod, tacy jego reprezentanci.
nedzasz / .* / 2005-07-30 22:59
polska to ciekawy kraj ,preferuie sie czarnych i górników
mario / .* / 2005-08-01 16:28
nedzasz walnij sie w glowe ty czarny dopo dajco
toto / .* / 2005-07-30 23:01
to normalne jedni ślązacy drudzy pracownicy watykanu, a polaczki to pariasi
Zbuntowany / .* / 2005-07-30 08:37
Dranstwo! Ja tez pracuje w szkodliwych warunkach i grozi mi tyranie do 65 roku zycia.Gdzie ta sprawiedliwosc.Czy liczy sie to, ze jest ich wielu?! Pier.... Ślązoki !!
kaszub / .* / 2005-08-02 00:53
Zjedź Przyjacielu przynajmniej raz na dół do kopalni (nie do Wieliczki) a potem pluj na kogoś. Raz w roku w około "Barbórki" jest taka możliwość. Górnicze pozdrowienia.
Mad Anz / .* / 2005-08-01 23:31
I ja te pracuje w warunkach szkodliwych dla zdrowia... wsrod moich rodakow (szkodliwych dla zdrowia psychicznego ma sie rozumiec).
misiek34 / .* / 2005-08-01 16:15
Co za brednie!Może 30,40% rdzennych Ślazaków pracuje w górnictwie,ale reszta to tatałajstwo, które przyjechało z wielu regionów Polski w tym wielu z brudnego wschodu.
wojt / .* / 2005-07-30 22:37
Jak zwalniano pielęgniarki, stocznowców itd-jeszcze długo wymieniać, to czy ktos dawał im po 70 tysięcy złotych odprawy? Jak długo jeszcze górnicy będą uprzywilejowani. Nie zgadzam się aby ich emerytury były opłacane między innymi z moich pieniędzy!!!! Ja pracuję w odlewni żeliwa - to taka mała huta- i nikt mnie się nie pyta o moją emeryturę, a warunki pracy podobne- no ale nasz zakład ma "tylko" 165 osób.
abc / .* / 2005-07-30 07:55
U nas są zawsze stare portfele - nauszyciel który przeszedł na emeryturę 15 lat temu ma około 700 zł emerytury. Nie ma z czego podweyższyć bo budżet dopłaca do emerytur rolnikó, górników, służb mundurowych itp. Chyba wszyscy pozostali powinni z resztek emerytury kupić śruby i styliska kilofów oraz jechać pod sejm - może jeszcze ten parlament im pomoże.Na marginesie chciałem dodać, że od 1 sierpnia kompania Węglowa podnosi ceny węgla grubego ponad 20 zł czyli biorąc pod uwagę pochodne (m.in.VAT) cena detaliczna wzrośnie o 30 zł. Nareszcie emeryci będą mieli na co wydaść swoje nadwyżki. A Kompania będzie miała za co podwyższyć apanaże górników.
Domin / .* / 2005-07-29 23:51
Jak już ktoś wcześniej napisał - głównym celem polityki rządów w tym kraju jest skłócenie narodu. Od czasów komuny reszta Polski czuje conajmniej niechęć do śląska i gorników. Ale dlaczego wszyscy ciężko pracujący ludzie nie są w stanie zjednoczyć się i wywalczyć sobie godnych warunków życia? Górnicy mają przynajmniej odwagę powiedzieć co ich boli. Ludzie! Jak nam niedługo wprowadzą euro jako walutę to co najmniej 25% z nas jest biedakami. Niemcy stracili na tej zmianie a euro kosztowało około 2 marki, u nas 4 złote - ile razy stracimy? Myślcie i jednoczcie sie póki czas - może jeszcze nie jest za późno. Walczmy o równe prawa dla nas wszystkich. O górnikach głośno po to aby zagłuszyć afery na milionowe odprawy prezesów którzy nieżadko niezhańbili się uczciwą pracą, trzeba też zatuszować czy wyciszyć przekręty na miliardy. Chodzi o to żebyś nie wiedział, że kilkudziesieciu chamów jest w stanie zagrabić majątek który mógłby uzdrowić kraj i dać każdemu godne życie. Ich celem jest to żebyś ty miał ochotę zagryźć sąsiada za to, że lepiej zarabia i wcześniej skończy pracę. Jak motłoch będzie się gryzł sam ze sobą to my Panowie będziemy robić co sie nam spodoba - wszystko przejdzie.Zauważyliście moi mądrale ile afer wykryto a ilu faktycznie winnych osądzono i ukarano. Sądzą latami miliardowych złodzieji a w tym czasie kolejne rodziny odczuwać zaczynają głód. Myślcie i wyciągajcie wnioski.Domin
mm / .* / 2005-07-30 22:12
No właśnie! Dlaczego prosić złotą rybkę o kurę która znosi złote jaja, lepiej niech sąsiadowi ta kura zdechnie! Mozna mnożyć przysłowia, np pies ogrodnika - sam nie weżmie ale drugiemu też nie da! Tak własnie my się zachowujemy. Tak się nami manipuluje. Nie ma to jak ubić tego co walczy o swoje! Zaznaczam - nie pracuję na kopalni i nie mam współmałżonka górnika.
nastolatek / .* / 2005-08-03 23:50
ty to baran jestes cepie..jesli wszyscy pojdziemy walczyc o emeryturki to po raz dostaniemy 30% wypłaty do reki, po dwa na nic innego nie starczy..słuzba zdrowia podupadnie a samochodem nie przehedziesz bo nie bedzidze za co dziur naprawic..te przykłady mozna mnozyc bez konca to dobry przykład ze nie myslisz o przyszłosci...jak jestes takikozak to zapier..alaj 20 godz na dobe i płac na nasze pzyszłe emerytury...WSZYSTKIE KOZAKI za łopate i zaróbcie na emeryture dla górników...podsumowójąc : wczesniejsza emeryturadla górników TAK.. wieksza NIE... no cyba ze kozaki pojdana to pracowac..pozdrawiam
koval / .* / 2005-07-29 22:15
moim zdaniem górnikom przypominaja sie czasy prl-u kiedy to ich zawód był wybitnie uprzywilejowany. Nie powinno tak być!!! W jaki sposób górnik jest lepszy od np. pracownika jakiejś odlewni, obydwaj są narażeni na podobny stopień uszczerbku na zdrowiu. Dla starszych górników np. praca na powierzchni i tyle...
wojtek / .* / 2005-07-30 22:32
Pies ogrodnika????- przecież to między innymi z moich pieniędzy więc co to znaczy że sam nie wezmę i innemu nie dam- no nie bo to mi wezmą bez mojej zgody.
IDZI / .* / 2005-07-29 22:12
Panowie i Panie SKANDAL!! jak tak można tożto przecież gorzej niż totalitaryzm!! Dlaczego jedna kasta ma miec przywileje bo kamieniaimi potrafi rzucać?! Całe społeczeństwo ciężko pracuje na to co ma... i nikt nie ma specjalnych przywileii. Fakt faktem ciężko pracują ale nikt ich nie zmuszał. A rękąpensatą jest duża pensja. Co maja powiedziec Ci którzy w supermarkecie dostają 400 zł albo na ochronie 600 zł.... brakuje mi słów!! Mam tylko nadzieję ze jeszcze zostali ludzie z rozumem w głowie w naszym rządzie (jeżeli nie w tym to następnym) i nie będą tak łatwo ustępliwi.
LIJO / .* / 2005-07-30 18:25
Nikt cię nie zmusza do pracy w markecie.
Tomek / .* / 2005-07-31 18:25
Proponuję aby górników wozili 65 letni kierowcy zawodowli. Ciekawe czy wsiedliby do takiego autobusu.
zyg / .* / 2005-07-28 14:39
zawsze tak było, że Ci co sie nie chcieli uczyc to pracowali na kopalni, mnie w domu też tak straszyli .Teraz sie okazjue, że mogłem sie nie uczyć to bym po 25 latach miał emerytyrę.Za póżno
wojtek / .* / 2005-07-28 23:01
nie za późno... masz szczęście...
BuRaQ / .* / 2005-08-03 23:55
jakie szczescie ..dobrzemowi..maja 40lat bym siedział przed telwizorkiem i nic nie robiąc miał 2000 na reka ..jak nie wiecej..kto by tak nie chciał zyc..pozdrawiam ZYGa...głupki do łopaty i niech im sie dobrze wiedzie!!!!!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy