7 II-11 II

devil000 / 2011-02-06 21:32
Pozwole sobie tym razem otowrzyc nowy tydzien zyczac wszystkim udanych inwestycji a przy tym mniej stresu......ciekawy artykul znalazlem na jednym z blogow moze sie przyda w tych niepewnych czasach.....zostawiam pod obstrzal:)

http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/02/krotko-o-sfp-czyli-o-dodatkowych-25-mld.html
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-02-11 23:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5:+0,74%. Dolar:+1,11%. Razem:+1,85%. To tyle na dziś...ML5 okazał się jednak niedowartościowany po wczorajszym wyniku. Dziś...cóż. Już nie chciałem psuć nikomu rano humoru,bo Newcrest znowu zjechał...ale ktoś tam chyba jest u nich pianistą,bo idą boczniakiem białe i czarne klawisze,na przemian. No tak...Australia..."Fortepian"... Ale wszystko się sprawdza. Jak Newcsest pokazuje,że jest O.K....jak wczoraj w nocy...to złotko nie spadnie,tylko długi dolny cień zostaje i szpulka. Jak Newcrest sugeruje ruch boczny...czyżby złotko miało się jakiś czas pokisić w świetle wczorajszego cienia? Cóż,ostatecznie taka konsola i tak byłaby byczym układem...ale nie powiem,że to nie denerwuje. Na ED jednak diament nie wypalił...ale w RGR też nie wierzę. Już wszyscy o tym piszą,a to znak,że nic z RGR nie będzie. A,B,C i zakres 1.3400-1,3450 wystarczy,jako kres zjazdu i to w najgorszym razie. Tak to widzę,a czy się mylę...jeśli tak,to wybaczcie. Z resztą,to się niebawem okaże.
Zeus52 / 2011-02-10 09:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
A więc tak...RSI na S&P500 co prawda lekko naruszył linię dywergencji,ale jakby wymięka przed strefą 70...być może będzie chciał znów zejść w dół i tym razem naruszyć poziom 50....AHI wczoraj spadł aż o 0,45%...to niezwykle duży spadek(choć głównie dotyczy Nasdaq). Eurodolar...można dopatrzyć się takiej opcji przechylonej RGR...ale kierunek tego przechyłu jest dziwaczny. Raczej tym bym się nie przejmował....po prostu niech realizuje zwykłe"c"spadkowe....RGR,to raczej szujanie czegoś na siłę. Z resztą,zakresy RGR i"c" tak bardzo się nie różnią i w obu wypadkach stoi im na drodze,już na poziomie wyczerpania ruchu LS tego bohomaza"W". Złotówka słabnie do obu głównych par. Być może szykuje się zjazd na GPW. Ale niedźwiedzie nie powinny się cieszyć dłużej niż lokalnie....taka zasada(którą przypomniał Piotruś),że"nie skraca się nudnego rynku",powinna się niedźwiedziom świecić,jak czerwona lampka,z tyłu głowy. Nawet w razie korekty u Janków. I tak to na razie wygląda. Mi tymczasem humor po nocy wybitnie się poprawił. Max,i pewnie parę zainteresowanych osób pewnie się domyślają,dlaczego...
max1224 / 2011-02-10 11:48 / Tysiącznik na forum
newcrest ???
Zeus52 / 2011-02-10 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi...max,pamiętasz naszą mailową rozmowę na temat gold....w związku z tą poprawą humoru po nocy....cały dzień czekałem na te szpulki na gold i silver...teoria spiskowa się sprawdziła. Tylko ED jeszcze się zastanawia...ale jest na dobrej drodze,bo nie chce rysować RGR,ale coś,jakby "diament"...Jednak centrala wszystkim rządzi...ech,ten Newcrest... Dzisiaj ML5:-1,97%...już w złotówkach,po doliczeniu USD/PLN. Ale on tym razem załapał wynik z poziomu tych dolnych cieni,więc już jest niedowartościowany...
max1224 / 2011-02-10 23:05 / Tysiącznik na forum
dokładnie nawet byłem zdziwiony że ml7 lepiej się spisał a ten przecież rósł w trakcie sesji więc części wczorajszych spadków plus jeszcze końcowe odejście ()dolny cień) zrobiły swoje
Zeus52 / 2011-02-10 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jakże!
max1224 / 2011-02-10 11:41 / Tysiącznik na forum
a mnie nieco inaczej pomijam bovespę dziś test 62% fibo i wszystko (dla mnie stanie się jasne) ale pojawia się zagwozdka ze złotem i ten wczorajszy sygnał ze spółek czy przypadkiem z tym naszym złotkiem nie jest tak że rozpoczęliśmy właśnie c impulsu spadkowego i to po odbiciu dokładnie od 50% fibo jak na rysunku
http://www.bankfotek.pl/view/887918
Zeus52 / 2011-02-10 02:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zapomniałbym o czymś. Big-Bull-Ben spowiadał się przed Kongresem. No i nie chciałbym już przynudzać z tym tematem....ale cóż zrobić...Ben też mówił o rentowności 10Y. Kurna,jakiś temat dyżurny się z tego zrobił. Ben stwierdził,ze zdziwieniem,że dotychczasowy program"dodruku",skupu obligacji nie spełnił oczekiwań(sugerując nawet jego zwiększenie)....że dziwna sprawa,ale nieruchomości nie sprzedają się,jak należy,kredytów ludzie nie chcą brać w odpowiedniej ilości(zaiste"dziwna i niezrozumiała sprawa")...tego Ben nie rozumie,dlaczego. Jednocześnie stwierdził...że gwałtowny wzrost rentowności w/g niego jest objawem optymizmu(tu wykazał się znajomością podręcznikowej regułki) i niczym nie grozi....(sic!) Inflacja jest,mimo wzrostów cen surowców,nadal na niskim poziomie...ale Ben nie obawia się szkodliwości jej wzrostu...bo nadal utrzyma się wysokie bezrobocie! Ben nie obawia się też inflacji w późniejszym czasie...FED sobie poradzi...tylko zastanawiam się jak? Podnosząc stopy...gdy rentowność,a więc i rynkowe stopy już paraliżują kredyty i nieruchomości....jak sobie poradzi z inflacją...Nie. Ja wymiękam...to jakaś tajemna i pokrętna logika Bena. Nie na moją,za ciasną głowę...
privy / 2011-02-10 07:37 / Tysiącznik na forum
Kasa wraca do usa prawdopodobnie po to by benek mógł tanio skupić dług. Zrobi to pewnie pustą kasą wpompowaną do banków, która będzie sukcesywnie zastępowana zyskami tyle, że nie po tych cenach. Benek straszy, ale my się nie boimy, idzie korekta na rynkach akcji i te akcje trzeba komuś sprzedać, najlepiej tym co tanio pozbywają się długu. Innego wytłumaczenia nie widzę. Najlepiej zasiać niepewność i skorzystać z jej dobrodziejstw. Zyska Benek-tani dług i banki-tanie EM i pewnie za chwilę tanie Rynki Rozwinięte (propozycja nowego skrótu RR), reszta się nie liczy.
max1224 / 2011-02-11 17:40 / Tysiącznik na forum
na razie "moja" bovespa dziarsko się broni czyżby jednak zadziałało 61,8% fibo? tak przypadkiem niemal zlewając się z Twoją linią "pocieszenia" ;-))
privy / 2011-02-11 18:38 / Tysiącznik na forum
Cóż podwójne wsparcie to już coś. Niestety na 66klio jest podwójny opór i dopiero jego przebicie czyli powrót do kanały zachęciłby moją skromną osobę do zainteresowania tym rynkiem. Na razie korekta z poziomu wsparcia.
max1224 / 2011-02-11 20:53 / Tysiącznik na forum
podsatwowa różnica mieć otwartą a otwierać pozycję;-))
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-02-11 20:50
Co myślicie o Indiach, tamtejszy BSE30 robi się atrakcyjny, korekta była/jest? tam najokazalsza z wszystkich EM. Dobrze że "mój" RTS (max ma Brazylię :p) dziś odbił, bo już rozpatrywałem o ewakuację. Euro coś średnio broni przy spadkach, dolar jest lepszy jako "złagadzacz spadków" Pozdrawiam
Zeus52 / 2011-02-10 08:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak.Z pewnością kasa z rynku długu idzie w akcje...ale ona nadal pójdzie w tym kierunku...musiałbym sam przeczyć temu,co pisałem przed wystąpieniem Bena...że na razie "no problem" jeśli chodzi o spory jeszcze zapas do wzrostów indeksów...w kontekście poziomu R10Y,do stopy wzrostu zysków operacyjnych spółek...jako wyznacznik"progu bólu". Ale Ben mówił o przyszłości,nie o teraz...że nie widzi zagrożenia. Pewnie. Sądzi,że ogłosi QE3 i R10Y spadnie...ale po QE2 nie spada,lecz rośnie...Ben skupuje obligacje,a one na przekór tanieją...nie widzi tego,że to strach przed produkcją inflacji? A rynek wie chyba dobrze....Ben właśnie nie straszy,próbuje uspokajać...wmówić,że"to objaw optymizmu inwestorów"...rynek jednak widzi to inaczej. Optymizm...po części na pewno,ale to coś za silny wzrost. Niebawem mogą pęknąć linie długoterminowego trendu,powstaną silne sygnały sprzedaży obligacji. To nic trudne.go,ponieważ na R10Y,zakres realizowanej już flagi przewyższa z dużą nawiązką obecny poziom lini trendu. Wiesz,nie da się ukryć,to co Ben robi,to akurat nam pasuje...ale są wątpliwości,czy nie wplątał się już w spiralę bez wyjścia...on zadrukuje się w końcu na śmierć.
privy / 2011-02-10 09:12 / Tysiącznik na forum
To jest trochę skomplikowane. Na razie tym drukiem wywołał inflację w EM, dlatego jest odpływ, po prostu przesadzili, szczególnie na tynku towarowym. Jakie będą perturbacje, tego już nawet ben nie wie. Efekt skrajny tego to bankructwo usa. Staną się wtedy chińską kolonią.
Zeus52 / 2011-02-10 10:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Agencje ratingowe już kiwają paluszkiem(na razie w bucie)Stanom. No,pomijając agencję chińską,która już obniżyła im rating...ale to,na razie przynajmniej,z kategorii dowcipów....ale za jakiś czas,kto wie. Są tak różne"szkoły"na temat długu,rentowności,inflacji...dodruku...kto wie...może Ben ma rację. Ale to wzbudza obawy,że balansuje na krawędzi,lub sam nie wie,co już ma robić...wpadł w jakąś spiralę,bez wyjścia. Teraz z innej beczki. Są różne wersje:że ED maluje(ma zamiar malować) przekrzywioną RGR,albo zygzak korekcyjny a,b,c...sam,z resztą o obu wersjach pisałem. A może ED wszystkich"pogodzi"i wysmaruje diament...taka jeszcze opcja przyszła mi,gdy spojrzałem na wykres. Ale to akurat szybko się może wyjaśnić...tzn ta wersja szybko może zostać wykluczona...
London / 2011-02-10 10:15 / Bywalec forum
No właśnie oni sami nie wiedzą jakie tak naprawde będą efekty takiego masowego druku. Sami podkreślają to w wywiadach , że nie wiedzą czego oczekiwać. To tak jak z eksperymantami. Zróbmy to może w ten sposób , póki co jest ok, a co będzie potem to może już inni będą się martwić.
privy / 2011-02-09 20:21 / Tysiącznik na forum
Bovespa tym spadem pokazała, że się na jakiś czas skończyła. Wypadła z kanału i kierunek na 61 kilo. Może po drodze jakiś mały powrót do przebitej linii kanału, ale jakoś słabo w to wierzę.
Zeus52 / 2011-02-10 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Halemba Głęboka...ale dobra,już nie będę...
max1224 / 2011-02-10 00:58 / Tysiącznik na forum
ha mam z tą bovespą tak mniej więcej ajk w tym kawale ... co łączy topielca, kobietę w ciąży i spalony chleb ... ???


za późno wyjęty
Zeus52 / 2011-02-10 01:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,ale z Bovespą,to raczej skłaniam się do tego,co pisze privy....a może nawet tylko,jako miejsce korekty. Bo tak ogólnie,to coś gorszego może się wydarzyć. Ten ruch privego,to może być dopiero część spadków,po niej odbicie i później jeszcze ciąg dalszy w dół....wielki,podwójny szczyt,jego zakres rażenia,to jest takie"ustawowe"minimum,nie maksimum ruchu...a coś mi to wygląda na dużą korektę,ale całego ruchu up...całej hossy na Bovespie...więc chyba prędzej poziomy fibo calego ruchu,nie ostatnich krótko i średnioterminowych wzrostów...
Zeus52 / 2011-02-10 01:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie powiem,że się nie cieszę,że bez zastanawiania się,zwiałem zaraz,przy pierwszej okazji,gdy blokada mi zeszła. Na dodatek trafiając odbicie na do widzenia. Ale smutno mi,że tobie i innym smutno.
max1224 / 2011-02-10 17:12 / Tysiącznik na forum
dzięki za słowa otuchy ale jest jedna sprawa może nie wszystko stracone jeśli bovespa urosłaby dziś ponad 1,56% to.... ;-)))
no to ludziska brać się do roboty i jak kiedyś na złoto tak dziś dmuchać na bovespę;-))
privy / 2011-02-10 18:50 / Tysiącznik na forum
Pocieszę Cię max, poprowadź linię przez szczyty kwietniowy i październikowy.
privy / 2011-02-10 19:03 / Tysiącznik na forum
Upss kwietniowy i sierpniowy
max1224 / 2011-02-10 19:51 / Tysiącznik na forum
najbardziej mnie zaskoczyły dziś wyniki ml5 duuuuużo słabiej niż ml7 a powinno być raczej odwrotnie
Zeus52 / 2011-02-10 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie...no przecież zobacz...ML5 załapał wczoraj plusy,a wobec późniejszego zachowania spółek stał się niedowartościowany. Już wczoraj. A dziś wyłapał na dodatek wyniki z zakresu dolnych cieni...więc nic dziwnego,że minus 2,72%. To i tak nieźłe,ale tu Newcrest z nocy dużo i tak pomógł tym wyjściem up...gdyby nie Newcrest byłoby w takim układzie dużo gorzej. Za to teraz ML5 powinien być poważnie niedowartościowany...Ale wręcz bajka z tym,co pisaliśmy...o graczach na Newcrest....a Ty pisałeś...no to gold już macha na dole malutkim ogonkiem...to znamy już zakres dolnego cienia przyszłej szpulki. Jednak większość grubasów gra na tej spółce...a ich bentrala wie,co planuje zrobić na gold....czasami tylko to się nie sprawdzało. Ale teraz,po tym jak wczoraj spółki w Stanach się sypały...Newcrest w nocy maluje biały korpus...to musiało wprawić w szampański humor...
Zeus52 / 2011-02-10 18:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wiesz,taka ciekawostka,bo wcześniej,parę dni temu obserwowałem Bovespę. To było tak,że jeśli intraday coś źle się działo u Janków,to z automatu szła w górę Bovespa...
Zeus52 / 2011-02-10 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jak tak dalej pójdzie na ED,to wypadnie zapytać,taki egzamin z książki: formacja często mylona z RGR,gdyż podobnie się zaczyna,buduje lewe ramię,głowę...charkteryzuje się nietypowym ułożeniem pozornej linii szyi...ukośnie w prawo i w dół...choć w zasadzie kierunek ruchu zależy od kierunku wybicia,to najczęściej jest formacją kontynuacji... Ale poczekajmy do końca. Może coś z tego wyjdzie,może nie...pożyjemy,zobaczymy.
privy / 2011-02-10 18:46 / Tysiącznik na forum
To formacja niespodzianki. A jeśli przekroczy poziom głowy to ''dużej niespodzianki'' :))
Zeus52 / 2011-02-10 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...diamentowa niespodzianka...wygrał Pan w naszym teleturnieju super nagrodę: parę skarpet nie do pary,korkociąg i wycieczkę rowerową wokół remizy...Publika:Brawa! Cóż Pan uczyni z tak wielką wygraną?
privy / 2011-02-10 19:02 / Tysiącznik na forum
Odstąpię teściowej.
Zeus52 / 2011-02-10 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne....Niech buli podatek...z pewnością się ucieszy....(tu złośliwy chichot i słychać zacieranie rąk z uciechy)
max1224 / 2011-02-09 21:00 / Tysiącznik na forum
http://www.bankfotek.pl/view/887526
byłbym zapomniał rysunek;-))
privy / 2011-02-09 21:09 / Tysiącznik na forum
No tak, ostatnia deska ratunku.
max1224 / 2011-02-09 21:16 / Tysiącznik na forum
ktos kiedyś gdzieś o brzytwie mówił hi hi hi mam i ja swoją ;-))
privy / 2011-02-09 21:24 / Tysiącznik na forum
No to przydałoby się zwiększenie zaangażowania.
max1224 / 2011-02-09 21:35 / Tysiącznik na forum
ha wchodzi dziś "mała" sumka tyle że w proporcji 3:1 ml5:ml7 ale zawsze coś :-))
Zeus52 / 2011-02-10 00:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,a ja teraz będę się gryzł...co by było,gdyby było? Gdyby poszło wczoraj to zlecenie zakupu dolara....ale nie poszło...nic. Zobaczymy,porównamy później.
max1224 / 2011-02-10 00:49 / Tysiącznik na forum
w sumie to wiesz wejście mogłoby się nawet i udać kto wie ale jest jeszcze druga strona znaczy powrót
Zeus52 / 2011-02-10 01:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,gdybym był pewny swego,to bym dał zlecenie...a wiesz,jak było. To było na zasadzie:"wieee....esz max...a może byśmy tak wyrkoczyli profilaktycznie,choć na krótko....coooo?". Tak przekręcam,żeby pokazać stopień niepewności... A teraz pocieszam się,że może z dużej chmury,mały deszcz spadnie. Wiesz,z tym mikrym wolumenem na spółkach gold.
max1224 / 2011-02-10 01:06 / Tysiącznik na forum
lepiej patrzeć co jutro nowy dzień nowe nadzieje i nowe decyzje przecież "to se ne wrati"
Zeus52 / 2011-02-10 01:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale pozostanie nauczka,aby słuchać przeczucia,takiego pierwszego rzutu oka na wykres. Bo później,to człowiek,im więcej się zastanawia,tym więcej życzeniowych wzorków dostrzega,takież teorie dorabia.... Ale racja. Może to,co pisałem o tym wolumenie,że chyba znowu ktoś,kogoś chce wyciąć równo z murawą...może jednak się sprawdzi.
London / 2011-02-09 23:30 / Bywalec forum
Bovespa ostatnio pojechała jak nikt inny ;) Może te 64000 zadziała jak trampolina .Tego życze tym co posiadają te coś. Bo jak przebite to ho ho .
max1224 / 2011-02-09 20:57 / Tysiącznik na forum
jeszcze nie na 63800 tak około wypada 61,8% fibo zniesienia wzrostu od dołka z 20 maja 2010 jest jeszcze ciut zapasu choć owszem można zwątpić, a że mam jej ok 25% to zaczekam do przebicia a nuż właśnie z tego poziomu odbije ?
privy / 2011-02-09 20:24 / Tysiącznik na forum
Edek zaprasza do gry na RGR
Zeus52 / 2011-02-09 15:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,to jakby inwestorzy nie zauważyli,gdzie fruwa rentowność 10Y( R30Y już testuje linię ćwierćwiecznego trendu!),to pojawił się Geithner zapewniając o bezpieczeństwie amerykańskich obligacji....a jak Geithner się w ogóle pojawia...nieważne nawet,co mówi...on przynosi pecha...
privy / 2011-02-09 16:21 / Tysiącznik na forum
Obligacje są jak najbardziej bezpieczne tylko kto trzyma w nich kasę 30 lat? To instrument spekulacji i tyle i jak pójdą w górę rentowności to balonik zrobi pufff i pewnie pojawi się hiperbola na staśku.
Zeus52 / 2011-02-09 17:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry....pozostawię bez komentarza...imprezka się udała?
privy / 2011-02-09 17:12 / Tysiącznik na forum
Za dużo skrótów myślowych?
Zeus52 / 2011-02-09 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz... http://stooq.pl/n/3f=413247&c=1&p=6 O to mi chodzi,a nie o jakieś inwestowanie w obligacje.
Zeus52 / 2011-02-09 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,nie rozumiem,co ma piernik... ."Kto trzyma obligacje przez 30lat"...ja na pewno nie. Tymczasem wszystko byłoby w porzo,tylko Geithner,jak zwykle chciał dobrze...chciał uspokoić...i jak zwykle chlapnął coś takiego...że jeśli ktoś jeszcze nie widział,to teraz spojrzał na rentowności 10Y i 30Y....i blady strach zajrzał w oczy inwestorom...on jest pechowy...powinni go zamknąć i nie pozwalać się odzywać...
privy / 2011-02-09 17:59 / Tysiącznik na forum
Zakupione w cenie nominalnej są bezpieczne czekając do wykupu - to w razie trzaśnięcia linii, taka była moja dygresja. A spekulanci? Myślisz, że dopiero teraz patrzą na to co się dzieje? Może właśnie o to chodziło temu ''G'' by zwiększyć nerwowość. Takie komunikaty są dobrze zaplanowane. Tym czasem 5ka spadkowa niemal zakończona na 30Y. Sądzę, że rentowność jeszcze spadnie choćby w ramach samej korekty, a później cóż FED wyspecjalizował się do walki z inflacją za pomocą pustego pieniądza majtając kursami walutowymi, a nie przy pomocy stóp więc sądzę, że tragedii nie będzie. Zrobią co najwyżej test ostatniego dołka i pojadą do góry wywołując korektę na rynku kasowym.
Zeus52 / 2011-02-09 18:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rentowność 10Y to jest benchmark rynkowych stóp procentowych! Ben utrzymuje niską stopę referencyjną(0-0,25%)i obiecuje trzymać ją długo. Tymczasem rentowność 10Y jest ponad 3,7%....nie pamiętam,jaki jest współczynnik do przemnożenia tego,ale w efekcie daje to rynkowe stopy procentowe ponad 4,5%....i stale rosną za R10Y ! Niedawne wzrosty kredytów hipotecznych mogły być ostatnim takim wzrostem...bo Amerykanie doszli do wniosku,że taniej już nie będzie i chcieli wykorzystać ostatnią szansę na w miarę tani kredyt...teraz może być coraz gorzej... Owszem,część widziała,my akurat też....ale po co było akurat teraz pokazywać to wszystkim. Z resztą,na razie nie ma aż tak wielkiego problemu....jeszcze nie. Różnica pomiędzy średnią zysków operacyjnych spółek S&P500,a rentownością 10Y jest jeszcze spora,więc indeks ma duży zapas do wzrostów(do tzw"progu bólu"). Ale chwilowo może wystraszyć,namieszać. Masz rację...może o to chodziło Geithnerowi. Też może mieć w tym interes. Jak Chenney,który w rozmowie"pokojowej" z Irakijczykami,przed inwazją,na propozycje pokojowe,odpowiedział:"O czym wy pieprzycie? Nie przyjechałem gdać o jakiś bzdurach...co z moimi kontraktami na wydobycie ropy....będą kontrakty,nie będzie nalotów na Saddama"...autentyczny zapis! Różne rzeczy później wychodzą. Tak samo Geithner może mieć swój interes...
max1224 / 2011-02-08 21:16 / Tysiącznik na forum
tymczasem ml5 1,13%, ml7 0,7% a dolar dokłada do tego 0,12%
Zeus52 / 2011-02-08 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
I zanegowana RGR,pokonane prawe ramię, na silver...dlatego tak tę białą gromnicę wyciągnęło...a to może być brzemienne w skutki wydarzenie. Także dla gold,bo jak pisałem:trudno uwierzyć,aby szły osobno.
max1224 / 2011-02-08 23:27 / Tysiącznik na forum
no właśnie poszło kilka uwag na skrzynkę w tej sprawie
Zeus52 / 2011-02-09 00:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,max...tak sobie przypomniałem,bo jakiś czas temu chodziło mi to po głowie,a później umknęło. Ten Twój poziom odbicia na gold...wiesz,wtedy gdy podawaliśmy swoje. Mi pasował najbardziej zakres 1313-20,Ty pisałeś wyżej....i to ten Twój poziom powinien się sprawdzić. A dlaczego stało się inaczej...zobacz na kontrakty gold. Ciągle intrygował mnie ten gwałtowny spadek LOP-u,właśnie przy Twoim poziomie...tak gwałtowny,że musiało to być dzieło pojedyńczego,być może,grubasa....jakiś grubas został wykoszony równo z murawą(gruby też popełnia błędy),można rzec:"grubasa kopnął prąd...a Turbodymomen zawstydził prąd"....grubas uciekł gwałtownie z longów...zobacz,jak LOP prawie zanikł...a to spowodowało SZTUCZNY,bo nie spowodowany innymi okolicznościami zjazd...a jeśli sztuczny,to powinien być SKORYGOWANY przez rynek...rynek nie planował takiego zjazdu. Dlatego mamy korektę. A w co ona się rozwinie,zobaczymy. Srebro wskazuje ciekawe poziomy. Piotruś pisze o rentowności 10Y...po wybiciu z flagi napiera ostro w górę i,jak pisze Piotruś:"jeśli ktoś miał wątpliwości i posiada jeszcze obligacje amerykańskie,to rynek wyraźnie dał mu sygnał,że już nie powinien ich posiadać.. ..ciekawe tylko,kiedy amerykanie zauważą wzrost rentowności i zaczną mówić o groźbie inflacji?"....i wiesz...patrząc na złoto,które przekroczyło pułap tego punktu,w którym nastąpił ten nieuzasadniony już zjazd...to może właśnie Janki zauważyli to,o czym pisał Piotruś?
privy / 2011-02-08 18:23 / Tysiącznik na forum
Powalająca jest ta słabość niektórych EM. Kasa wraca do domu i robi pompki w juesej. Cóż, mieli lepszą hossannę niż my. EDziu walczy ze zniesieniem 50% na 1,3686 i od tego miejsca lub od 62% (1,3722) powinna zacząć się trzecia fala korekty z celem na 1,3400/50 czyli gdzieś na LS tego bohomaza i 62% zniesienia wzrostu od jego dołka do ubiegłotygodniowego szczytu, typowe ABC. A potem okazja do sporych zysków na porządne wakacje, oby :)
Zeus52 / 2011-02-08 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzę,że o tym samym myślimy...to faktycznie bohomaz...jakiś analfabeta te"W"malował. Tylko pamiętajmy,że te fale tkwią jedynie w naszych umysłach,i pewnie jeszcze gromadki graczy,a czy rynek,jako całość też ma to w głowie,to się zobaczy...
uqui / 80.226.0.* / 2011-02-08 21:23
no wlasnie,ja siedze od grudnia w em Azji i poki co sytuacja nie wyglada rozwojowo.ktos jeszcze sledzi te rynki?
długodystansowiec / 89.230.35.* / 2011-02-08 20:14
Pytanie czy w takim razie warto inwestować w tym roku na GPW czy jednak uderzyć bardziej na rynek amerykański. Co o tym sądzicie? Nasza GPW jakaś taka niemrawa. A propos może wiecie jakie w mbanku są fundusze akcji amerykańskich? Dzięki za jakieś info.
krótkodystansowiec / 84.38.18.* / 2011-02-08 22:12
witam
w mbanku sa tez certyfikaty, te sá z USA:
RC6OGAOPEN Indeks DJ STOXX® 600 Oil & Gas naśladuje zmiany indeksu akcji najwiekszych firm dzialajacych w branzy gazowej i ropy naftowej.
RCDACAOPEN Indeks Dow Jones AIG Commodity®) naśladuje zmiany indeksu akcji najbardziej znanych indeksów surowcowych
RCNDXAOPEN Indeks Nasdaq-100©
RCSP5AOPEN Indeks S&P 500®

http://www.gpw.pl/certyfikaty_strukturyzowane?page=701
http://www.gpw.pl/produkty_strukturyzowane_pelna_wersja

pozdrawiam serdecznie Caly Kácik ;)
Pietrodolar / 2011-02-08 20:58 / Bywalec forum
W SFI jest dostępnych kilka fundów z mniejszym lub większym udziałem akcji amerykańskich, są w Amplico, ING, HSBC, w DWS Agrobiznes 40% to USA, każdy ma jakąś specyfikę, trzeba poczytać karty ...
Zeus52 / 2011-02-08 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może popatrzmy na srebro...to taki bardzo wyrazisty wykres...czy utrzyma się ponad prawym ramieniem RGR. Bo gold przebiło opór na 1361$/ozt i jest blisko zadanego poziomu 1374$/ozt...więc tu zatrzymanie byłoby rzeczą naturalną i w takim razie niewiele(na razie) nam powie. Ale trudno,żeby gold i srebro nie szły wspólnie.
matu / 15.195.185.* / 2011-02-08 12:46
http://www.globtrex.com/Wiadomosci/show/42794-Zlota+hossa+na+urlopie

inne spojrzenie na złotko :) pozdrawiam,
Zeus52 / 2011-02-08 16:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
O tym właśnie na dole strony. Ale nie chodziło o"Globtrex". Oni tylko"gościnnie"umieścili artykuł Panów od kawy,na swojej stronie.
Proman / 212.91.17.* / 2011-02-08 10:54
a ja to czekam i czekam i nikt nie chce się odważyć wypowiedzieć w tj kwestii :)
London / 2011-02-08 11:32 / Bywalec forum
Myślę ,że tu nie trzeba mieć wyjatkowej odwagi. Rosja jest ryzykownym rynkiem wchodzącym mocno w EM. Jeśli reszta będzie rosła, Rosja tym bardziej , jeśli reszta bedzie spadać ,Rosja jeszcze bardziej . Do tego Rosja to surowce więc trzeba na to też patrzeć. Pzdr .
misiek440 / 2011-02-08 11:39
To ja jeśli mogę zapytam się czy warto jeszcze zostać w Funduszu IDEA Surowce plus i do doświadczonych co można o nim powiedzieć na obecną chwile.
London / 2011-02-08 12:44 / Bywalec forum
Według mnie teraz będzie czas indeksów giełdowych .Surowce są mocno już napompowane a indeky do szczytów mają jeszcze spory zapas na jazdę. Do tego na surowcach pewnie będzie bardziej bujać.
domus1 / 2011-02-08 13:11
A ceny żywności? Czy trzeba na to patrzeć podobnie jak na surowce, czy w pewnym oderwaniu? Pytam bo mam trochę DWS Agrobiznes a w tej chwili jest on na swoich maksimach i zastanawia mnie czy żywność dalej będzie drożeć...
Proman / 212.91.17.* / 2011-02-08 10:55
chodziło mi o tą wypowiedz eh przestawiło mi się wyświetlanie

2011-02-06 23:44:42 madix
7 II-11 II [18]
Ja pozwole sobie zacząć od pytanie o rynek rosyjski,co myślicie Panowie?
Zeus52 / 2011-02-08 14:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z wyświetlaniem to nie u Ciebie. Wszyscy mają podobnie,coś Money.pl ma jakiś kłopot...prawdopodobnie z zegarem,czas. Dlatego mi też się mieszają miejsca wpisów,max o tym meldował. A na surowce musimy uważać,zwłaszcza miedź powinna być pod ścisłą obserwacją. Ludowy Bank Chin podniósł dziś stopę depozytową o 0,25p.p. To oznacza co prawda coś przeciwnego do ostatnich działań,bo to oznacza,że to właśnie banki komercyjne będą dostawały więcej kasy od Banku Centralnego,za złożone w nim swoje depozyty....ale rynek surowcowy może reagować nerwowo. Zwłaszcza na początku.
madix / 2011-02-06 23:44
Ja pozwole sobie zacząć od pytanie o rynek rosyjski,co myślicie Panowie?
Zeus52 / 2011-02-07 07:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Posłużę się ogólnymi wnioskami Piotrusia. Być może w tym tygodniu na S&P500 nastąpi ciąg dalszy korekty. Jednak,gdy wszyscy zorientują się,że poważna korekta Jankeskim indeksom nie grozi,co najwyżej korekta-boczniak,kasa zacznie płynąć na rynki wschodzące. Nie wszystkie. Ale np na GPW(i być może RTS). Już od pewnego czasu pisałem z własnych obserwacji,że na GPW ulica i nasi zarządzający wyprzedają co się da,a zewnętrzny kapitał po cichu wszystko akumuluje. Ostatnie dni pokazują już mocne,wyraźne,bez ogródek, wejście grubasa(waluty) z zewnątrz. Dlatego Piotruś spodziewa się skutecznego ataku na bariery ponad 2800p.na Wig20 już dzisiaj....A przy okazji,z innej beczki: Eurodolar...przydałby się zjazd do linii szyi"W". Ponieważ ruch w górę stwarza zagrożenie. Jeśli byki pozwolą na zjazd do linii"W",to uniemożliwią niedźwiedziom zbudowanie RGR. Dlatego nie przejmowałbym się właśnie spadkiem ED do 1,3450...to na gold przeżyjemy(ostatnio korelacja jakby się zmieniła na właściwą),bo z linii"W" mamy okazję do ładnego odbicia na ED i wtedy także gold. Chyba,że znów coś się zmieni z korelacją...co trochę inna...
tedchom / 2011-02-07 15:24 / Tysiącznik na forum
tak patrzę na w20 i już któraś z kolei coraz wyżej ustawiona sesja spadkowa się szykuje dosyć to dziwne jak dla mnie tak jakby chciało spadać a nie mogło hmm.
Zeus52 / 2011-02-07 16:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi,hi....Analitycy"kłócą się"w swych diagnozach tego zjawiska. Jedni są zdania,że to dystrybucja,inni przeciwne,że akumulacja....Ale eurodolar dobrze idzie:unika w ten sposób utworzenia RGR i zbliża się do strefy silnej obrony(LS"W").
London / 2011-02-07 16:07 / Bywalec forum
Odwieczny problem - urośnie czy spadnie ;) Ktoś się pomyli napewno . Mi się wydaje ,że możemy długo boczniakiem jechać ,aż się trochę towarzystwo umęczy .
Zeus52 / 2011-02-07 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal nie wydaje mi się,aby sprawa była rozstrzygnięta... Tymczasem robiłem przegląd spółek XAU...ciekawa sprawa. Jak wygląda wykres XAU wszyscy widzą na stockcharts. Tymczasem w całym indeksie jedynie 6 spólek było na czerwono,a 10 na zielono.Do tego dużo na wysokich plusach. Z tych 6 na czerwono,są to male,często ułamkowe minusiki. Jedynie Freeport miał:-2%. Ale nazwa mówi za siebie: Freeport McMoran COPPER&gold...Zastanawia więc ta dziwna świeca na indeksie YAU,nie odzwierciedlająca w ogóle tego,co robiły spółki...a robiły coś w drugą wręcz stronę. Widocznie to kwestia wagi w indeksie. Czyżby Freeport aż tyle ważył?
max1224 / 2011-02-08 09:16 / Tysiącznik na forum
Złota hossa na urlopie
polecam fanom złota artykuł pod rozwagę
Zeus52 / 2011-02-08 14:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętasz ich"perełki"? Początek września 2009r? Gdy my obkupieni w 100% w gold jechaliśmy w nim aż do grudnia,do wtedy szczytu wszechczarów? Sam wtedy ustalałeś zakres zwyżki,pisaliśmy o 190p.,z nadbiciem ewentualnym do 200p. na XAU...osiągnął 198p. To było we wrześniu. Co na przełomie sierpień/wrzesień pisali nasi"ulubieńcy"? Ten cały,umotywowany głęboko fundamentalnie,oraz technicznie wywód,z konkluzją...że to ostatni podryg złota,że najpóźniej za tydzień,a prawdopodobnie może to się stać w każdej chwili,złoto po prostu tak gwałtownie zmieni trend(już nawet nie pisali o korekcie,ale o zawale),że spadnie gdzieś tam 800$,a prawdopodobnie jeszcze niżej....i najpóźniej w połowie września. Poza tym ich(dez)informacje...że w gold nie opłaca się inwestować. Bo dolar zabiera zyski. W Polsce natomiast nie ma możliwości inwestowania ani bezpośrednio w spółki,ani nie ma dostępu do funduszy inwestujących w spółki gold...a do tego,gdyby nawet coś takiego było,to oni odradzają. Bo inwestowanie w spółki,fundusze spółen,to....jedynie dla wysokiej klasy specjalistów! Nie każdy,przeciętny analityk jest w stanie to zanalizować i nie odważyłby się w to inwestować...dlatego stanowczo odradzali przeciętnym inwestorom nawet myślenie o funduszach spółek gold...gdyby nawet były dla kogoś dostępne. Bo oni uważali,że w Polsce takich nie ma. I to był artykuł z początku września 2009r....Kuriozalne wywody Emila Szwedy? Tak. Ale sam czytałeś,bo podrzuciłem Ci link.
max1224 / 2011-02-08 14:41 / Tysiącznik na forum
Ty to masz pamięć ;-))
Zeus52 / 2011-02-08 13:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jedynie kawy podobno mają dużo...i częstują...to ich niewątpliwy plus.
Zeus52 / 2011-02-08 13:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Czytałem. Zwróć uwagę,że to pisali nasi"ulubieńcy"...a więc wszystko trzeba na odwrót....jak grożą spadkami trzeba kupować,gdy wieszczą wzrosty,czas wiać -)). Choć,oczywiście biorę pod uwagę,że im też czasami,choć baaa....ardzo wyjątkowo,udaje się z czymś trafić....
max1224 / 2011-02-08 15:00 / Tysiącznik na forum
a właśnie to mi umknęło (autor)
max1224 / 2011-02-08 14:45 / Tysiącznik na forum
ale w pewnym sensie tj. w części co było ;-)) trudno im racji odmówić tyle to sam wiedziałem a że u mnie z pamięcią nie tak jak u Ciebie sobie myślęwrzucę niech inni się wypowiedzą
Zeus52 / 2011-02-08 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,oni mają pewnie dużo racji,wiedzę itp. Ale to może dla"swoich",dla abonentów,czy coś w tym rodzaju. Natomiast ich"otwarte"teksty są często tak niechlujne(przoduje w tym zwłaszcza Pan Emil),wyssane z palca dane,powiązania...masa błędów. Nawet w tym tekście. Zauważyłeś może tam pod koniec artykułu...ile to złoto"spadło"od ubiegłorocznego Sylwestra? Pamiętasz cenę złota z 31 grudnia 2009r.? Oby zawsze były takie"spadki"... No i jeśli ktoś pisze jesienią 2009r.,że w Polsce "nie ma dostępu do funduszy spółek gold"...Albo,że choć to bardzo opłacalny sposób inwestowania,to zalecany jedynie dla "najwyższej klasy specjalistów-analityków"...bo spółki,to"wyższa szkoła jazdy"...to oznacza,że autor(to był Emil) sam tego nie ogarnia,to go przerasta. Może coś się zmieniło,bo upłynęlo trochę czasu...ale niechlujstwo i tak pozostało. Mam na myśli takie,zwykle przekręcanie faktów,danych...jak choćby ten"spadek"od Sylwestra 2009. Wiem,każdemu się to zdarza. Sam robię wiele byków,jakieś posklejane,nieskładne zdania...ale ja jestem amatorem,piszę często,jak teraz,z telefonu,prawie w biegu,w autobusie,pracy,na ulicy...a czasem budząc się w nocy i sięgając po telefon pod poduszkę. Dla nich to jest jednak praca,tym się stale zajmują...więc ta niechlujność nie ma usprawiedliwienia.
max1224 / 2011-02-08 15:24 / Tysiącznik na forum
co racja to racja, nam wolno im nie ;-))
Zeus52 / 2011-02-08 15:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,no...każdemu się zdarza,choć nie powinno. Ale co innego robić coś"w biegu",a co innego,jeśli to jest obowiązkiem,w pracy. A głównie chodzi o to,że oni mają chyba jakieś zawody...próbują czasami wejść do księgi rekordów,w kategorii:kto zrobi więcej merytorycznych błędów w jednym zdaniu. Albo artykule. Ten akurat jest w porzo. Jeden wyraźny błąd...poza tym,że wyraźnie się błąkają...to już pomijam. Ale bywały takie ich artykuły,w których,jeśli było jakieś zdanie bez byka(nie chodzi o ortografię),to w następnym za to były trzy...żeby statystyka pasowała:jedno zdanie-jeden błąd. A wkurzali mnie zwłaszcza dlatego,że nieraz,z rozpędu,nie patrząc na autora,zacząłem przekazywać przeczytane u nich informacje na forum....i tu Zonk! Nagle odzywa się Łukasz,albo ktoś inny z pretensjami:gdzie ty to widzisz? I kurna...jeszcze raz zaglądam: No tak! Panowie od częstowania klientów kawą...to im dobrze wychodzi(czymś muszą nadrabiać). I później szukasz na nowo danych,co spadło,co wzrosło,co na wykresie zostało wykreślone....ale"przypał". A wystarczyło zerknąć od razu na autora...acha...pomijamy,szukamy dalej.
Zeus52 / 2011-02-07 17:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P500 robi maribuzu(zdradliwe!),ale RSI szwenda się w pobliżu strefy 70 i walczy z linią dywergencji...jest ona lekko naruszona na daily,ale to niewiele znaczy przed zamknięciem. Dopiero po zamknięciu można mówić o jej przebiciu. Do tego czasu możliwa szpulka na wykresie cenowym i odbicie RSI od linii dywergencji w dół. DJIA wygląda lepiej,bo tam nie było dotąd dywergencji,a RSI wszedł właśnie do strefy 70+..Ale,że tutaj dywergencji nie było...może właśnie powstać. Pod względem wskaźnikowym DJIA może być w tyle i może go dopiero czekać niższy szczyt RSI...tak,jak na Staśku tydzień temu...Nic to. Pozycje zajęte...czekamy. Jeśli Stasiek postraszy...to nasi zarządzający na GPW pozbędą się reszty,której jeszcze nie sprzedali. A J.P.Morgan,czy inny grubasek to skupi...ciągle to robi....
privy / 2011-02-07 17:52 / Tysiącznik na forum
Na staśku mamy:
1. albo falę 3 hossy i wówczas jesteśmy niespełna w jej połowie,
2. albo falę C korekty i wówczas jesteśmy w jej połowie,

Fale to nie moja specjalność, ale z tego co słyszałem 5ka spadkowa nie może przechodzić w 5kę wzrostową, więc z tego wynikałby wariant 2 z jazdą gdzieś na 1500 co dałoby podwójny szczyt. Tak mogłoby to wyglądać na zdrowym rynku, na obecnym zarządza Ben i to już inna sprawa.
max1224 nielog / 195.117.209.* / 2011-02-07 18:42
a może to jest tak ?
http://www.bankfotek.pl/view/885538
i w tym kontekście 1 (choć może nie do końca w połowie 3)?
privy / 2011-02-07 18:58 / Tysiącznik na forum
O to chodzi ABC w systemie 5-3-5, lub fala 3 impulsu hossy, która powinna być najdłuższa i bardzo stabilna tak jak właśnie obecna. Idzie jak przy linijce. Zatem ewentualna korekta na staśku będzie raczej symboliczna max 10% i to dopiero przy odpowiednim odchyleniu od sma50 by przy korekcie nie naruszyć trendu.
max1224 / 2011-02-07 19:08 / Tysiącznik na forum
tylko że o korekcie mówimy jesli zniesienie sięga max 61,8% zniesienia fibo dalej to odwrócenie trendu
http://www.bankfotek.pl/view/885557
to przemawiałoby za wariantem 1
privy / 2011-02-07 20:04 / Tysiącznik na forum
No cóż, na razie jesteśmy zgodni co do tego, że jedziemy w kierunku 1500, a co dalej to się okaże. Zastanawia słaba postawa EM w tym przeciętna NE. Ben-drukarz robi swoje.
max1224 / 2011-02-08 11:58 / Tysiącznik na forum
no i w tym kontekście czy przypadkiem nie powinniśmy siedzieć w ml2 lub skan5 względnie dających ostatnio dobre wyniki hsbc2 jb2 skan7 temp1 ml4 czyli najprościej na rynkach akcji krajów rozwiniętych ?
London / 2011-02-07 20:20 / Bywalec forum
Z EM był ostatnio odnotowany największy odpływ gotówki od 3 lat . Więc jeśli spojrzeć przez ten pryzmat wig zachował się całkiem stabilnie. I jeśli gotówka zacznie powracać mamy szanse ruszyć do przodu bardziej zdecydowanie.
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-02-07 21:39
z wyjątkiem Rosji, tam hossa trwa w najlepsze. I chyba jeszcze trochę potrwa, dziś dałem zlecenie na ML3
Zeus52 / 2011-02-07 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wiesz,to średni termin. Teraz właściwy byłby przystanek. Korekta-boczniak. Tu jest moje niedźwiedzie nastawienie. Nie stałe,bo liczę na wysokie szczyty,ale chwilowo niedźwiedzie,bo czas na odpoczynek. Na tym to polega. Ale z rynkiem boksował się nie będę. Jak gdzieś już pisałem...to wszystko wynika z obserwacji wskaźników(RSI) i jeśli z obserwacji wyniknie,że dywergencja zostanie przełamana....to wracam do stanowiska jak najbardziej byczego. Piszę tylko o tym,że jesteśmy w momencie zagrożenia...ale jeśli ono minie...choćby przez utrzymanie wybicia...co będzie się wiązało z nowymi szczytami w 70+...to zmienia postać rzeczy. Strefa 70+ jest pojemna...jest miejsce na szczyty,aż do 100...i czas na coś takiego również długi. To może wtedy potrwać wiele tygodni,do kwietnia,maja...tyle czasu w strefie 70+,nie byłoby nadzwyczajnym wyjątkiem i Stasiek mógłby osiągnąć w tym czasie zadane cele. Pytanie pozostaje:czy to już? Czy jednak jakiś przerywnik? I to jest cały niedźwiedź we mnie. Tak po prawdzie,to wcale go nie widać...dotyczy tylko pewnej chwili.
Zeus52 / 2011-02-07 18:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
W średnim terminie już od dłuższego czasu mam opcję 1490p.na S&P500...
London / 2011-02-07 18:55 / Bywalec forum
No te 1500 jako podwójny szczyt za jakiś czas powinno być i tam będzie większa rozgrywka .
Zeus52 / 2011-02-07 19:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Kwestia polega jedynie na tym,czy jedziemy od razu,czy po odpoczynku. Ale to jest tak,jak nieraz tu było pisane. Padały pytania:czy warto wchodzić teraz w akcje. Odpowiedź najczęściej sugerowała poczekanie na jakąś korektę. MINI KOREKTĘ! I zalecenie,że to zależy od indywidualnego podejścia,odporności...bo jeśli ktoś myśli o dłuższym terminie i nie zależy mu na omijaniu drobnych dołków...to czemu nie. Ale musi się liczyć z jakimś chwilowym zjazdem. Który ostatecznie i tak zakończy się odpałem. Kwestia indywidualnego wyboru strategii...i wyobraź sobie,że przecież nie jesteśmy sami...nie tylko my tak do tego podchodzimy,nie tylko my to widzimy. To byłby szczyt zadufania i arogancji,gdybyśmy sądzili,iż my widzimy coś,czego nie widzi reszta. Oni myślą tak samo...i część właśnie wybiera taką drogę:po co mamy sprzedawać,jeśli spaść dużo i tak nie spadnie,a w końcu i tak pójdzie,być może nawet na szczyty wszechczasów...i to wcale nie za tak długi czas...więc lepiej już kupujmy. Uprzedźmy tdraz to,co i tak nieuniknione. Nawet,jeśli wstępnie coś stracimy,to później się to odbije w dwójnasób. I nie ominiemy momentu odpału. I to powoduje,że rynek nie chce się głębiej skorekcić,a każdy zrzut jest pretekstem do błyskawicznych zakupów...dochodzą wtedy dotychczasowe niedowiarki,spóźnialscy... No,pomijam nasze fundusze,ich zarządzający jak zwykle powiedzą później,że mają taki wynik,na jaki rynek im pozwolił,a nawet minimalnie lepszy...co będzie po prostu jeszcze jednym kłamstwem...bo są współkreatorami rynku(GPW)...i gdyby nie wyrzucali za bezcen wszystkiego,to taki J.P.Morgan i tak by kupił,ale zrobiłby to po wyższej cenie...Wig20 osiągnąłby nowe szczyty już miesiąc temu,a teraz atakowałby rekordy...czyli w skrócie: nasi zarządzający byli,są i będą wycyckani...a ze swojej totalnej klęski zrobią jeszcze sukces...bo"mamy wynik o 0,2% wyższy od indeksu bazowego!"...i takie tam bzdety. Ale nie powiedzą...kurna,ale zawaliliśmy sprawę! Można było wydoić J.P.Morgana,podciągnąć Wig20 do 3500-3600p.do kwietnia. A my głupole(sorry za wyrażenie,ale inaczej się nie da. To i tak łagodne określenie) tego nie zrobiliśmy. Daliśmy zarobić tym z zewnątrz. I to dotyczy absolutnie wszystkich naszych zarządzających.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy