7 XI - 10 XI

privy / 2011-11-07 09:14
Chyba wszyscy mają dość tej kręcioły bo znów muszę otwierać temat. W tym tygodniu możliwy test minimów z ubiegłego tygodnia i to jak przebiegnie prawdopodobnie wyznaczy kierunek.
Wyświetlaj:
privy / 2011-11-10 21:41 / Tysiącznik na forum
Na pocieszenie: janki ciągle w TW, ale... jeśli tydzień zamknie się na tych poziomach to równowaga zostanie zachwiana. Jutro co najmniej 1250. Jak nie będzie to zostaje poniedziałek, który powinien rozpocząć się luką nad tym poziomem i już go nie oddać. Jeśli nie to anale poczekają na zaklinane wzrosty.
Zeus52 / 2011-11-11 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie są"zaklinane"wzrosty. Rynek jest w tak byczym nastawieniu,że jedynymi szansami dla niedźwiedzi są tylko zbiegi bardzo,ale to bardzo negatywnych informacji. Nie pojedyńcze,ale splot negatywów jest w stanie spowodować,że niedźwiedzie mogą coś ugrać na spadkach. A i to w ciągu max 2-3 sesji,a często tylko w jednym dniu. Bykom wystarcza najmniejszy,choćby nawet idiotyczny pretekst. To jest więc rynek byka. I potrwa. Nie ma co patrzeć na zjazdy,bo stanowią jedynie okazję do tańszych zakupów. Nawet przerwy przed Mikołajem,o której(w najgorszym wypadku!) myślałem,może nie być. W tej chwili na Staśku(i nie tylko) potwierdza się budowa trójkąta symetrycznego,po silnym wzroście...minimum 80% prawdopodobieństwa wybicia górą...a to oznacza podwyższenie moich dotychczasowych oczekiwań. Dotychczas myślałem jedynie o PRÓBIE zaatakowania kwietniowych szczytów,ewentualnie ich chwilowym nadbiciu o 50-100p. Teraz myślę o czymś większym. O trwałym wyjściu ponad 1400-50p. na S&P500. Jak nie na koniec roku,to w styczniu.
Uqui / 130.149.49.* / 2011-11-09 20:18
dzisiaj zloto ze srebrem wyraznie sie rozjechaly. Zloto zabarykadowalo sie w strefie 1780-1800 i wyglada na to ze moze to byc tylko konsola. Srebro jako bardziej podatne na uderzenia, troche sie korekci, ale 34 powinno wytrzymac.
Uqui / 91.65.192.* / 2011-11-09 22:42
no to srebro dzis wytrzymalo na 34$. Ale poczekajmy do konca tygodnia na dalszy rozwoj wydarzen.
Zeus52 / 2011-11-09 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,nie było mnie trochę i od razu dziwne efekty. "Radziłem"dokładnie tydzień temu rynkom,że przedwczesna próba odreagowania na EUR/USD może skończyć się korektą złożoną,zygzakiem A,B,C..."lepiej by łagodnie wyhamowali i skończyło by się korektą prostą. Ale to nie ode mnie zależy"...znowu autocytat,kurna. Ale podobno to z powodu Włoch,ich rosnących rentowności obligacji. Podobno to zbyt duży kraj,by upaść i zbyt duży,aby mu pomóc...to może uderzyć w europejskie banki...takie teksty czytam w newsach. Zbyt duży? Nieporównywalny z Grecją? Bez dużej interwencji ECB będzie lipa. Prawda. Ale prawda jest też taka,że Włosi są oszczędni i większość obligacji znajduje się w ich ręku,a nie banków europejskich. Co prawda do nas i tak się chowają,nie mają tak dużego,jak my,rynku wewnętrznego obligacji...ale jednak. Więc o co ten raban? Widocznie przeciętnym inwestorom zapomniał ktoś to naświetlić dlatego panika...i okazja do zakupów.
max1224 / 2011-11-09 20:09 / Tysiącznik na forum
jak patrzę na nasz wykres to mamy naruszenie tej wąskiej konsolidacji o której pisałem, w najgorszym wypadku budowa prawego ramienia, a tak ogólnie to wydaje mi się, że ktoś powiedział SPRAWDZAM dla zapewnień z końca października (ostatni szczyt unijny) i jest to atak/próba
Zeus52 / 2011-11-09 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest raczej"sprawdzam"dla S.Draghi....jakoś słabo ECB zadziałał i pogorszył przez to sytuację. Zadziałał symbolicznie,więc możliwe,że teraz się poprawi. A może i to bez problemu. To dałoby odwrotną świecę jutro.
max1224 / 2011-11-09 23:18 / Tysiącznik na forum
no tak zupełnie zapomniałem o tej zmianie ... ale to się ściśle jedno z drugim wiąże
Zeus52 / 2011-11-11 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi,hi..."może nawet ten wczorajszy zjazd na ED,to wszystko."...ale wyszło w sam raz.
max1224 / 2011-11-11 19:29 / Tysiącznik na forum
szanse na lukę w poniedziałek wzrosły
Zeus52 / 2011-11-11 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Głosowanie we włoskim senacie,ale dane,dane,dane...już się powtarzam któryś raz...dzisiaj był Michigan: 64,2p.! A propos wcześniejszych danych o sprzedaży we wrześniu(wczoraj,czy dzień wcześniej)...wcale nie były zle,jak na wrzesień. W tym miesiącu...sezonowo biorąc,drugi po okresie styczeń/luty,najgorszy miesiąc roku,w którym do handlu często się w sklepach dokłada...jak na tak zły sezonowo miesiąc,to wynik był całkiem,całkiem niezły. Nawet w dobrych latach wrzesień stanowi dno w sprzedaży(to z rodzinnego,kilkudziesięcioletniego doświadczenia). A w takim razie,jeśli dno nie było aż takim dnem,to można się spodziewać ciekawych danych za okres żniw w handlu...grudzień,a wcześniej listopad..."czarny piątek". Od tego dnia zaczyna się rajd Mikołaja...od wyników sprzedaży w sieciach handlowych,podawanych w piątek pod koniec listopada. To one zdecydują,czy Mikołaj do nas zawita.
max1224 / 2011-11-11 23:29 / Tysiącznik na forum
no śliczny ten trójkąt faktycznie ... a zerknij na wig20 tygodniowy:)
Zeus52 / 2011-11-13 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeśli teraz nastąpi wybicie z niego górą,a to wielce prawdopodobne,to dotychczasowy opór(nieco poniżej 1300p.) tego w żadnym razie nie zdzierży. Po prostu S&P500 przejdzie przez ten poziom,jak rozgrzany nóż przez masło,a zatrzymać się może,na chwilę, dopiero na sierpniowych szczytach. A co później? To się zobaczy,co się wykluje. Jak się ułoży. Na razie może być tak,że mamy nadal korektę bessy...wtedy mamy za sobą "A" i chyba"B",a teraz czas na "C"( równe długością"A"). To pesymistyczny obraz,ale który i tak doprowadzić powinien pod tegoroczne szczyty. Obraz optymistyczny,to taki że mamy za sobą "jedynkę",pierwszą falę impulsu wzrostowego,a także mamy za sobą(już?)korekcyjną"dwójkę",a teraz zaczyna się właśnie wzrostowa"trójka"...a jako,że trójka nie bywa falą najkrótszą,więc powinna właśnie doprowadzić do minimum szczytów z sierpnia,a może i wyżej. Właśnie od tego,co będzie później,po dojściu do tych poziomów(dla Wig20 byłoby to 1650p.)będzie zależało,co to jest...początek"C" korekty bessy,czy początek "trójki"impulsu. Tylko wiesz,jeśli to"trójka" i jeśli doprowadziłaby pod szczyty...to pozostanie jeszcze"piątka"...(styczeń?)
Zeus52 / 2011-11-10 07:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Draghi jest Włochem,co stanowi dość niezręczną(dla niego) sytuację...z tego powodu ECB zadziałał tylko symbolicznie w obronie Włoch...nie wypadało mocniej. A to tak,jak...no wyobraź sobie,co by było np ze złotówką,gdyby NBP działał zbyt słabo. Nieudana interwencja=huzia...atak na PLN. I tak teraz stało się z rentownością włoskich obligacji i euro...ECB nie dało sobie rady,więc hurra,atak na euro. Wspomagany paniką(niewielką i krótką). Ale to nie jest objaw słabości EBC. O tym chyba panikarze nie pomyśleli. Po prostu sytuacja taka niezręczna była. Ale to chwilowe i pewnie więcej się nie powtórzy. Dlatego nie sądzę,aby na EUR/USD nastąpiła pełna korekta złożona A,B,C...dla tego C rozglądałbym się za wyższym wsparciem,niż wynikającym ze standardowej równości,że A=C. Może nawet ten wczorajszy zjazd do wszystko(?)
salamander1 / 78.8.96.* / 2011-11-09 16:48
jaki jest dobry moment pułap na wejście w rcgladaopen?
privy / 2011-11-09 10:39 / Tysiącznik na forum
Dax ponownie na wstępnym sell.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-11-09 12:58
Na W20 jesteśmy przy kluczowym wsparciu 2335 pkt.
privy / 2011-11-09 13:20 / Tysiącznik na forum
test nr 2
szalony inwestor / 2011-11-09 14:28 / Tysiącznik na forum
ja proponuje zaczac dzis kupywac pekao promocja jest:-)
140 to dobra cena
max1224 / 2011-11-09 18:48 / Tysiącznik na forum
bierz eski jedziemy do 2175 ... jeśli tylko jutro potwierdzimy to wyłamanie budowa prawego ramienia orgr rozpoczęta?
szalony inwestor / 2011-11-09 19:28 / Tysiącznik na forum
na eski byla pora przy 2450 w tych okolicach lapalem szczyty ale.wzrosty w usa mnie zmylil i pozamykalem pozycje bojac sie.ze pojdziemy wyzej
ja lubie zalapac.sie na pelny ruch wiec.teraz moze sprobuje zaladowac sie w longi moze na.2250 czas pokarze
Zeus52 / 2011-11-10 08:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam ostatnio to samo. Można było wejść w eski(QUE3)i waluty,tak na krótki czas...już tydzień temu działo się na włoskich i hiszpańskich CDS-ach,a więc nawet w fundach by się zdążyło. Ale jakiś marazm taki myślowy...owszem było gadane,ale z wykonaniem gorzej. Też nic nie zrobiłem,jakoś tak wypadło,choć dużo gadałem o korekcie. Zdarza się. Nie szkodzi,nie czas płakać nad już rozlanym mlekiem...poczekamy,nie powinno być źle.
tedchom / 2011-11-10 11:12 / Tysiącznik na forum
zastanawiam się czy czasem nie dokupić jeszcze que2 ale to może wyjść znowu za późno i będzie po korekcie
Zeus52 / 2011-11-10 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo możliwe,że właśnie tak będzie. Czyli już"po...". Zastanawiam się już nad wykresem daily,gdyby Janki skończyli,tak jak myślę. Czyli zakończyli na poziomie do którego czają się,jak pies do jeża,udając spadki,czyli gdzieś w okolicach 1243-45p. Tak by wypadało z przebiegu intraday...(?)
tedchom / 2011-11-10 21:37 / Tysiącznik na forum
postanowiłem zostawić jak jest ten nasz stragan coś dziwnie nisko zjechał więc po niedzieli może być gonienie reszty.
szalony inwestor / 2011-11-09 14:28 / Tysiącznik na forum
ja proponuje zaczac dzis kupywac pekao promocja jest:-)
140 to dobra cena
privy / 2011-11-09 15:26 / Tysiącznik na forum
130 technicznie lepsza. Janki strasznie się boją, będą robić zawiechy notowań.
szalony inwestor / 2011-11-09 19:07 / Tysiącznik na forum
130 pewnie ze.lepsza jak do tego spadnie to dokupie bo odbicie przyjrzie i.da na pekao zarobic kupowalem dzis tez pko pozbylem sie kgh zanim jazda sie zaczela w dol boryszew tez opchnolem jestem pare % na minusie na higienice ale jest ok
o eskach pomysle po odbiciu
robi sie ciekawie
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-11-09 14:05
Jeżeli się dzisiaj nie zamkniemy powyżej to drogę jest otwarta do...tego narazie nie będę pisał.
max1224 / 2011-11-08 21:31 / Tysiącznik na forum
Berlusconi odchodzi???
tedchom / 2011-11-08 22:01 / Tysiącznik na forum
tak podają
max1224 / 2011-11-08 20:59 / Tysiącznik na forum
a co tu tak cicho ludzie, cisza przed burzą??
czy kombinujecie tak mocno jak ja efekt wypocin jak zwykle na blogu
Zeus52 / 2011-11-07 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na temat złota już pisałem. To było coś w rodzaju ostrzeżenia...na krótką metę dla shortowców...bo ta świeca-szpulka z dolnym cieniem o względnie bardzo silnym wolumenie,dająca praktycznie pewność wybicia ponad LS Podwójnego szczytu,a także MA50 za jednym zamachem...a jednocześnie niepewność o dłuższy termin. Też ciągle myślę o korelacji gold-giełdy. I choć ciągle wydaje mi się,że powinna nastąpić korelacja ujemna,to jednak jest także taka,nie odstępująca mnie,natrętna wręcz,myśl...że to może na razie nie nastąpić. Że nadal złoto będzie szło wspólnie,a nawet wyznaczało kierunek. Dla ED,dla pozostałych rynków...Kiedyś nawet niechcący,taką myśl przemyciłem,tak jakoś samo wyszło,że gold pokazuje,co ED dopiero zrobi w najbliższej przyszłości. Ale to takie myśli,trochę nieuczesane...
max1224 / 2011-11-08 21:08 / Tysiącznik na forum
a złotko uderzyło w punkt 61,8% i zawraca
Pietrodolar / 2011-11-08 23:12 / Bywalec forum
A propos innych surowców... dość ciekawie wygląda sytuacja na wykresie ropy brent. Wyłamana została w górę linia średnioterminowego trendu spadkowego co sugeruje ruch w górę i po oporach 116, 120, 127, 145 otwiera się droga do poziomu 170$, wydaje się to kompletnie nierealne w kontekście ogólnej sytuacji gospodarczej, ale patrząc na wykres technicznie możliwe. Z kolei patrząc na linie kształtujące kanał wzrostowy w 2009/2010,do ktorego w sierpniu nastąpił powrót, na poziomie ok 121-122$ znajduje się górna linia, więc może po odbiciu nastąpić szybka zwała do ok. 97$. To chyba lepiej wpisywaloby się w scenariusz wzrostów na rynkach. Co myślicie?
Uqui / 130.149.49.* / 2011-11-08 11:54
No wlasnie,zloto juz uroslo ok. 10% i wyglada na to ze okolica 1800 jest w tej chwili kluczowa. Jesli utrzymamy sie w niej do konca tygodnia to atak na szczyt historyczny przed koncem roku moglby wejsc w rachube. Srebro po przebiciu oporow w strefie 32-33 (po ktorym to zdecydowalem sie na wejscie) znalazlo sie pod poziomem 35 i raczej powinno powtorzyc ruch zlota do okolic 39. Widzieliscie jak idealnie oba metale szly w poniedzialek?
max1224 / 2011-11-07 22:34 / Tysiącznik na forum
ciekawe jest też to, że na wig20 pokano kirunek dla janków i sprawdziło się
Zeus52 / 2011-11-07 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest coś takiego,że choć pisałem,iż rozmyślam na temat korekty,budowy prawego ramienia ORGR na Wig20,oraz wejściu na krótki okres w QUE3,oraz SKAN2...to jednak ciągle mam obawy przed wejściem w shorty,nawet na krótki czas...no kurna,boję się wzrostów! Przed takim ruchem powstrzymują mnie choćby wykresy par złotowych. Fakt,że np na EUR/PLN jest możliwość wzrostów,ale jak pisałem w poprzednim wątku...i tak,nawet przy jakiejś ewentualnej, lokalnej falce wzrostowej, tylko kwestią czasu jest wybicie w dół linii trendu wzrostowego. Czy jakieś wzrosty na EUR/PLN(a więc i USD/PLN) w najbliższym będą,czy nie,to i tak w średnim terminie nie ma zbyt wielkiego znaczenia...ta linia trendu musi pęknąć. Może za miesiąc,może za dwa tygodnie...ale równie dobrze za dwa dni. To może stać się właściwie w każdej chwili. A wtedy zawał na walutach,euro po 3,85. Dolar po 2,90 lub 2,85....a może i siódemka się pokaże. Czy to będzie na przełomie roku,jak sądziłem? Może i tak. Ale linia trendu może pęknąć w każdej chwili...i dlatego pewien strach przed eskami na Wig20. Choć tak teoretycznie,to jakaś korekta przed Mikołajem powinna się zmieścić. Teoretycznie....
szalony inwestor / 2011-11-08 11:18 / Tysiącznik na forum
to nie pora na eski zeus no chyba.ze podejdziemy pod 2450 to tam mozna sprobowac ze stopem 10 pkt ake to sliska sprawa pora na eski jeszcze przyjdzie teraz lepiej sie ladowac w akcje ja ciagle dokupuje pko kgh mam tez boryszew hygienike I przymirzam sie do bzwbk moze hutmen
max1224 / 2011-11-07 23:08 / Tysiącznik na forum
no ale równie dobrze może być jak opisałem na blogu ... dlatego też nic na razie nie zmieniam
Zeus52 / 2011-11-07 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jeśli wszyscy,łącznie ze mną,rozmyślają o korekcie,to wiesz,co to może oznaczać...takie,kontrariańskie myślenie nakazywałoby o tym zapomnieć...może właśnie...nie chciałbym,aby wypadło za dużo autocytatów...ale..." czy może tak nadal w takim tempie rosnąć? Ależ może! Może! Obserwuję RSI i oczekuję szczytu w strefie 70+...a później następnego,serii,coraz głębszych wejść w górną strefę"....jakoś tak to brzmiało,pozbierane z różnych wpisów,ale myśl wspólna: patrząc na RSI,aż prosi się o takie szczyty. Wiesz,na stockcharts.com mają tak na bordowo u góry...tzn na razie nie mają,ale RSI tak systematycznie tam podchodzi,od dolnej strefy i dołków w niej,że raczej takiej serii w strefie 70+ nie uniknie...przy tym podejściu nie ma opcji zwrotu przy poziomie 70,ale wbicie się w głąb strefy serią szczytów. Głęboko.
privy / 2011-11-08 07:12 / Tysiącznik na forum
No nie wiem, korekta przecież już była, a gdzie nie popatrzę to anale wieszczą wzrosty do końca roku połykające niemal całe letnie spadki. Tak czy inaczej trendy są na razie wzrostowe. Mamy jakieś zatrzymanie.
max1224kom / 83.29.39.* / 2011-11-08 08:59
no i to jest najgorsze (anale)
privy / 2011-11-08 09:32 / Tysiącznik na forum
Mam jednego anala, którego zdanie może zatrzymać mnie w moich decyzjach. Problem w tym, że nasze zdania są zbieżne. Jego zdaniem pole do wzrostu jest już mocno ograniczone. Był chyba jedyny, który miał odmienne zdanie kiedy reszta zgodnym chórkiem wołała 3300.
privy / 2011-11-08 10:31 / Tysiącznik na forum
Jeśli dax do zamknięcia wytrzyma nad 6kilo to na moich kreskach zaneguje się wstępny sell i powstanie sygnał kupna.
privy / 2011-11-07 18:32 / Tysiącznik na forum
No to mamy ciekawą sytuację: apatyczny edek i gold z ADHD. Tak się na dłuższą metę nie da. Albo rynki ruszą do jutro góry, albo na złocie będzie odwrócenie. Jeżeli nic z tych rzeczy się nie stanie to z każdym dniem będzie rosło zagrożenie silnym załamaniem na giełdach i hiperbolą na złocie.
max1224 / 2011-11-07 21:02 / Tysiącznik na forum
a tak naprawdę to czekamy na jakieś rozstrzygnięcia ... nieco zieleni w USA pomoże?
privy / 2011-11-07 21:37 / Tysiącznik na forum
Zobaczymy czy pewna metoda, która przewiduje szczyt na jutro, zadziała. Akurat na staśkowy i daksowy podwójny lokalny szczyt. Na tych indeksach mam generalnie sprzeczne sygnały. Oba są co prawda w trendzie wzrostowym, ale ten drugi na wstępnym sell. Trudno to jakoś ogarnąć gdy wszystko chodzi jak chce.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-11-07 10:48
Wg. mnie kluczowym wsparciem jest 2335 pkt. jak się przebijemu przez nie to mozemy spać w okolice 2200 pkt.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy