7.XII - 11.XII

kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-05 19:48
TADAM! brawa prosze, watek otwarty:-)
sama juz nie wiem kto co ma ale mam nadzieje, ze juz wkrotce wszyscy znowu bedziemy jechac na jednym wozku i oczywiscie w gore:-)
Wyświetlaj:
privy / 2009-12-11 20:33 / Tysiącznik na forum
Hmm....
Wykresu f.sp500 wygląda bez sensu, widocznie to co jest tam przewidziane pojawi się w tygodniu cudów. Złoto, 1100-1080 jeśli ten przedział tego spadku nie zatrzyma to będzie się działo. Jest na razie miejsce na spekulacyjny zakup, ale jedynie dla zuchwałych. Na razie wszędzie poza bodaj Bovespą i BSE obowiązuje trend spadkowy zwany krótkoterminowym dopóki nie pękną bariery średnioterminowe. Wszystkie wzrosty to potencjalne korekty nowych trendów. Od poniedziałku będę poza akcyjnymi od wczoraj zielony + Bovespa suma 30%. Jak to dalej poukładam, nie wiem, na razie brak pomysłu, czuję się trochę jak na rodeo :)
max1224 / 2009-12-11 15:15 / Tysiącznik na forum
czy zauważliście zmianę korelacji jeśli na dobre dane umacnia się dolar a nie euro jeśli powoduje to cofnięcie cen złota i ropy przy zachowaniu wzrostów na giełdach to bliski jest czas że w momencie korekty giełd złoto pójdzie w drugą stronę wraz z dolarem
a właśnie na to czekam z niecierpliwością
Zeus52 / 2009-12-12 03:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz niżej. Ale w opisanym wypadku,jeśli np dane ze Stanów będą złe,to giełdy będą reagowały spadkiem,dolar spadkiem i surowce też...spadkiem. Po prostu wrócimy do dawno nie widzianej normalności. A złoto? Będzie wtedy zachowywało się różnie,zależnie od lokalnej w danym czasie sytuacji. Może być i tak,że wzrośnie.
tedchom / 2009-12-11 15:20 / Tysiącznik na forum
no dzisiaj tak to wygląda złoto rosło dolar w dół teraz złoto w dół dolar up jeśli bedzie jak piszesz ze złoto i dolar na północ to byłaby informacja jak miód na moje uszy i ... portfel no ale się rozmarzyłem
Zeus52 / 2009-12-12 03:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak będzie niebawem(pytanie:kiedy?)na surowcach. Ale dalsze poprawiające się dane muszą umocnić,właściwą dla hossy,dodatnią korelację dolara z danymi(zagrożenie podwyżkami stóp).Wtedy nastąpi odejście,w procesie "carry trade",od pary euro/dolar ,do pary jen/dolar. A cena surowców będzie zależała od kursu tej pary i na jego podstawie,oraz analiz wykresów JPY/$ będziemy się zastanawiali nad tym,czy np: ropa,lub miedź spadnie,czy zdrożeje? A to nie musi mieć bezpośredniego związku z kursem euro/dolar i złoty/dolar.
max1224 / 2009-12-11 15:31 / Tysiącznik na forum
daleko pies od zająca ale po nowym roku czemu nie;-)
bierr / 2009-12-11 16:39
tylko nie wiem czy już kupować te złotko czy jeszcze poczekoć?
Zeus52 / 2009-12-11 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli spełni się zygzak a,b,c...to"b" i tak nie sięgnie wyżej,niż 1070-80$. Natomiast zwałka po "b" może być duża. Dotychczasowe"a",to było ponad 100$ spadku od szczytu. Jeśli kłasycznie"a"="c",więc jeśli"b" skończy się na max 1170-80$ to dalszy ciąg korekty zrzuci cenę także o ponad 100$ do około 1070$...do niższego zgrupowania poziomów fibo. No i jeszcze pytanie:czy będzie teraz to wznoszące"b"? Jestem przekonany,że tak. Ale to nie wystarczy,bo rynek i tak zrobi po swojemu. Może też nastąpić od razu dalszy ciąg zrzutu,od razu do okolic 1070$.
Zeus52 / 2009-12-11 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja zaryzykowałem na 33% portfela:Realizacja będzie w poniedziałek. Ale to tylko przejście,głównie z ML6 i ALL1. I liczę TYLKO na krótkie"b" w górę(zygzak a,b,c). O większej jeździe na gold na razie zapomnijmy. Na surowcach tak,i to mimo dolara,ale nie na gold. Zobacz wyżej priva.
Zeus52 / 2009-12-10 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja znowu muszę utulic pogrążonych w żalu. Zacznę od najgorszych wieści. Tak tragiczny wczorajszy spadek ropy nie okazał się aż tak tragiczny dla portfeli. SCH1(109,79Eu)=1,75%,ale po dodaniu 0,41%za euro=-1,34%. Nie tak tragicznie,jak wyglądało,tym bardziej że jak się orientuję,nikt(łącznie ze mną)nie ma go dużo w portfelu. I to była ta zła wiadomość. A teraz pozostałe. ML5(50,88$)=+0,85% i +0,72%za dolca=+1,57%...to była informacja dla złotników. A teraz gwóźdź programu:ML6. Dzisiejszy wynik(64,58$) =+1,43%,a wraz z dolarem=+0,72%,no nie chce być inaczej...=+2,15%. Przypominam,że wczoraj,z powodu walut,jak już pisałem w poprzednich pocieszeniach,wszystkie wymienione fundy dały plusy i to nawet miłe dla oka...kogo ja więc pocieszam? I po co? Więcej takich korekt!
max1224 / 2009-12-11 17:13 / Tysiącznik na forum
zob edka prorok czy co ?? ;-))
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-10 22:30
no jak to kogo!!! od razu lepiej :)))
chociaz kurcze ale jakos nie widze tego w portfelu - ciage krecha w dol :(
dobrej nocy all
Zeus52 / 2009-12-10 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj już powinnaś mieć za wczoraj. A to za dzisiaj,jutro. Ale to zależy od składu portfela. Większa ilość SCH1 może zaszkodzić. A tak w ogóle,to nie chodziło mi o to,że ma być wzrost w portfelu...przecie trwa korekta. Ważne,żeby się utrzymało do jej końca. Wzrost byś miała np gdybyś miała tylko ML6,ale w inne dni byłaby strata. A ropa z miedzią tak śmiesznie chodziły,na zmianę,raz jedno na zielono,a drugie na czerwono i vice versa. No i waluty! Ciekawe. Przetrwać korektę w akcyjnych...bo mam nadzieję,że się skończy. Pzdr.
tedchom / 2009-12-10 23:10 / Tysiącznik na forum
no proszę jak max gadał gold stoi w miejscu ciekawe tak bedzie stać w bezruchu ja z tego co pamiętam to dzisiaj dokupuję ml5 i nici z tańszych zakupów:( buuuu
Zeus52 / 2009-12-11 13:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest właśnie ta siła A.T. Choć to tylko pewna,jak napisałem gdzieś niżej,fantazja na temat przyszłości,bo nigdy na ten temat nie można mówić niczego twierdząco,to jednak z A.T.zwiększa się prawdopodobieństwo poprawności prognoz. Luka hossy,nagromadzenie poziomów fibo tuż poniżej itp.
tedchom / 2009-12-11 13:13 / Tysiącznik na forum
czyli że co? ja zakładam że pójdzie do góry gold jeszcze dlatego dokupiłem go
Zeus52 / 2009-12-11 13:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli poczytasz moje posty od pewnego czasu,to nie musisz pytać. Wiele z nich było adresowanych do złotników,że jeśli weszli to nie mają wyjścia i powinni czekać na odbicie przy wyższej luce,a gdyby ta nie wytrzymała(a tak się stało),to do tej niższej jest i tak niedaleko. Wczoraj,gdy dostałem na dodatek od maxa wykres z opracowanymi poziomami fibo,to widząc potwierdzenie przypuszczeń także z tej strony od razu poszło zlecenie przerzucenia części środków z ALL1 i ML6 na ML5(6% już było wrzucone wcześniej) i dorzucone do SCH1 Tak,że teraz będzie po równo,po 1/3: ML5,ML6,SCH1. To trochę inna sprawa niż wejście,to przerzucenie z i tak agresywnych w inne. A więc likwidacja miśków(i tak było ich niewiele),oraz zredukowanie dość dużego udziału ML6 w celu wyrównania jak wyżej.
tedchom / 2009-12-11 13:34 / Tysiącznik na forum
no ja mam więcej ml5 mbo po wczoraqjszej cenie dokupiłem w sumie mam ml5 ok 45% reszta sf1
Zeus52 / 2009-12-11 13:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwróć uwagę,że jeszcze nie było odbicia,a już mamy 2 dni zaliczone na ładnych plusach. No,a gratki za SF1 Ci się należą. Jestem zaskoczony tym,że tak pojechał. Pzdr.
pchelek / 2009-12-11 18:45 / Tysiącznik na forum
Zeusie - spojrz na fund Pacific w Blackrock.
To chyba fund niedoceniany i pomijany.
Zobacz wzrosty.
A z Latin to sie trzeba ewakuowac - tak zamierzam.
Zeus52 / 2009-12-11 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka...Impala(platyna,pallad,rod)=+2,83%. A myślałem,że tylko"kto na miedzi siedzi...". Sorki,ale przeglądam moje spółeczki z ML6.
Zeus52 / 2009-12-11 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna,ale oberwanie na gold...ale tym razem odbiło zgrupowanie fibo poniżej luki hossy. Może złotko postanowiło zawrócić i na mnie zaczekać. Może na ropie niedźwiedzie też się wypsztykają? Tymczasem coś z miśków się zaliczy.No i BHP Billiton,Rio Tinto,AngloAmerican,a także nie związany z miedzią Alcoa,czyli składniki ML6,po wczorajszym popisie, dzisiaj też idą bardzo ładnie. To tak,a propos tego przekładańca między fundami. A pacyfik...w Skandii jest,ale Black Rocka? Nie wiem,sprawdzę.
u2mart / 2009-12-10 22:47 / Tysiącznik na forum
Jutro zobaczysz, głowa do góry
Dobrej nocy
u2mart / 2009-12-10 22:00 / Tysiącznik na forum
A co do jutra to co myślicie o sprzedaży detalicznej za listopad.
Generalnie to chyba taki kiepski miesiąc więc i dane mogą być kiepskie do prognoz bo anale przewidują dalej wzrosty.
No ale to jedna wielka niewiadoma. Gdyby jednak tak się stało to co jak się okaże że to gwóźdz do trumny
max1224 / 2009-12-10 21:27 / Tysiącznik na forum
ciekawe czy dziś ok. północy wartość złota będzie jak wczoraj i przedwczoraj 1128 z dokładnością do kilkunastu centów ???
grzegorz77 / 2009-12-10 19:30
John J. Murphy " Analiza techniczna rynków finansowych" ja jako laik próbuję ją ogarnąć i powiem tak, czytać czytać i nie starać się pojąć rozdziału po rozdziale. Zaglądać i porównywać wykresy a z każdym dniem wszystko będzie coraz jaśniejsze ;) choć pewno zawsze będzie jakiś problem a wtedy ... mamy to forum :)pozdr
Gucioo / 2009-12-10 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czegoś nie kumam Edek poszedł w górę waluty w dół indeksy akcji w góry a złoto w dół ;/
Zeus52 / 2009-12-10 14:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na pocieszenie,ML5 dał wczoraj plus ze względu na walutę,a nie załapał+2,8%wczorajszego wzrostu XAU
max1224 / 2009-12-10 12:30 / Tysiącznik na forum
a próbowałeś kiedyś powtrzymać lawinę ?
jak już ruszyło to teraz leci siłą bezwładności potrzeba mocnego bodźca żeby zatrzymać
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-10 18:55
maxio jaka lawina?! wykasuj, usun, zamaluj, nie wiem jak ale wyrzuc to slowo!!! ;-)
max1224 / 2009-12-11 23:24 / Tysiącznik na forum
sorki że się nie pomyliłem co do złota
max1224 / 2009-12-10 19:11 / Tysiącznik na forum
no wiesz będę samolubny mi to gra jestem poza rynkiem acz zob co Zeus ciut niżej zrymował może to On ma rację głowa do góry
Zeus52 / 2009-12-10 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,tylko przypomnij mi na czas to,co sam pisałem. Żeby nie wpadać w euforię po odbiciu,ale obserwować,bo to może być ewentualnie tylko okazja do ucieczki. Mi się zdarza czasem zapominać o tym,o czym sam przestrzegałem. Człowiek już taki jest...ułomny,niekonsekwentny. Przypomnij mi. Pzdr.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-10 19:49
a ja tam kibicuje tym wszystkim co siedza w zlocie i trzymam kciuki
sama mam troche sch1 i ml6 i juz naprawde nic z tego nie rozumiem bo skoro zapasy ropy spadly to teraz powinna ropa zdrozec? no tak czy nie???
u2mart / 2009-12-10 19:35 / Tysiącznik na forum
Maxie jedną rzecz mi wytłumacz.
Cały czas skłaniasz się że złoto po dojściu do określonych poziomów znów zacznie swój rajd wzwyż. Jak mogliśmy zaobserwować niedawno indeksy nie miały na niego własciwie żadnego wpływu bo było oderwane od "reszty świata"
A co jak rzeczywiście zacznie się zwała i dolar zacznie się umacniać do euro o naszej złotówce nie wspominając. Istnieje możliwość że złoto już nie powróci na poziomy z których spadło?
Pytam bo sam jestem przygotowany na zakup DWS GOLD )))
bierr / 2009-12-10 21:34
a nie myślałeś o certyfikaćie RCGLDAOpen, DWS ma słabe wyniki
(jako nowicjusz trochę boję się kupować bezpośrednio na giełdzie)
u2mart / 2009-12-10 21:47 / Tysiącznik na forum
Nie, bo jak pisałem wczoraj skończyłem z certyfikatami, akcjami i tym podobnym )
u2mart / 2009-12-10 21:52 / Tysiącznik na forum
Aczkolwiek jeśli rzeczywiście na jazdę by się zanosiło to certyfikat dałby zarobić więcej niż fund, więc cofam co napisałem wcześniej bo może i się człek zdecyduje w przyszłości
max1224 / 2009-12-10 21:12 / Tysiącznik na forum
Ja właśnier tylko na to czekam niech jeszcze najlepiej ta zwała zbiegnie się w czasie z gwałtownym skokiem inflacji którego wszyscy tak się obawiają wtedy mamy jazdę na dolarze popartą jazdą na złocie jako najlepszym zabezpieczeniu przed inflacją ponadto w sytuacjach anormalnych a taką mamy aktualnie zdarzają sie historie jak w w 2005 i 2008 roku kiedy złoto i dolec szły ramię w ramię na północ podczas gdy cała reszta pogrążała się w otchłani spadków więc dlaczego nie?
PS. ale zastrzegam tak być nie musi to tylko moje bajanie i sza bo znowu się objawi jakiś oburzony tym że zdradzam co nieco
devil000 / 2009-12-10 21:39 / Bywalec forum
czyli panowie jednym slowem opcja pro zielono-zolta (po cichu) )tylko u2mart ja bym nie ryzykowal dwsa chociaz ladnie ostatnio szybowal przy wzrostach ale wroc pamiecia troche dalej i zobacz ile my wszyscy mbankowcy psow na nim zesmy nawieszali za ich wyniki ponad pol roku temu:) tak na marginiesie indeks dolara juz wybil z trojkaa rozszezajacego EUR/USD okopane kolo 1.47 ciekawie ciekawie czyzby na tym titniku juz tylko orkiestra zostala:)
u2mart / 2009-12-10 21:51 / Tysiącznik na forum
No ale ostatnio Dws ładnie się sprawił, więc trzeba mu dać szansę.
ps. mój lapek wyłączył mi się w ostatniej godzinie 4 razy, bo problemy z włączaniem miał już od lata ale widzę że długo na nim nie pojedzie już buuu
devil000 / 2009-12-10 22:03 / Bywalec forum
a jakiej firmy jesli moge spytac bo mialem ten sam problem i naprawilem
u2mart / 2009-12-10 22:08 / Tysiącznik na forum
Siemens Fujitsu. W serwisie kiedyś powiedzieli że to chipset na płycie , a płyty wymieniać się nie opłaca bo lepiej dopłacić i nowego kupić na gwarancji. I właśnie się zastanawiam jaki bo na pewno już nie tej firmy. Kumpel co w serwisie pracuje opowiadał że większość ludzi co przynosiła lapki tej firmy to z podobnym problemem
devil000 / 2009-12-10 23:09 / Bywalec forum
tez mialem ten problem ale z HP laptop sie okropnie grzal luty puscily i chipset walnol dlatego hp zrobilo przedluzona gwarancje o rok i bez problemu wymienili wadliwe czesci masz racje nie warto wymieniac lapki sa tanie i masz nowego a jak dolar odbije to i nawet na swieta rodzine mozna bedzie obkupic:) hehe
u2mart / 2009-12-10 23:15 / Tysiącznik na forum
Jak dolar odbije to będę miał figę z makiem bo tylko pieniężne na dzień dzisiejszy.
A ty opchnąłeś dzis dolara czy masz jeszcze?
devil000 / 2009-12-11 08:01 / Bywalec forum
trzymam jeszcze bo w sumie zakup byl po 2.75 wiec wiec nie bylo najgorzej
u2mart / 2009-12-10 21:38 / Tysiącznik na forum
A czy wzrost inflacji nie powinien osłabić dolara?
Czy raczej w odpowiedzi na wzrost Benek zdecyduje o podwyżce stóp, albo i nie musi decydować bo wszyscy będą i tak myśleli że stopy wzrosną i do da paliwa zielonemu?
No to ja poproszę żeby twój scenariusz się sprawdził i wtedy będę posiadaczem unidolara i DWS Gold.
Tylko że jak gruby to przeczytał, to ciężko będzie coś zrealizować wtedy , bo może się zdarzyć że nie będzie już ani dolarów do kupienia nie mówiąc o złocie.
Tylko gdzie on to załaduj bo chyba nie na tankowcu. No chyba że mu się tam miejsce zrobiło, co możliwe bo ropa leci na pysk czyli tankowce puste w porcie stoją ))
bierr / 2009-12-10 21:30
dobra ja też nikomu nie powiem:):):)
Gucioo / 2009-12-10 13:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fakt lawinę ciężko zatrzymać ;/ ale jak sie wszyscy zbierzemy w kupę to ja podźwigniemy :P cóż szukam okazji do ucieczki ale przy lekkiej odbitce a nie na dnie bo nie o to chodzi
Zeus52 / 2009-12-10 13:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytałem rano p.Piotrusia. Zauważył postępujący wzrost wolumenu na WIG20,co jak zaznaczył w/g klasycznej A.T.oznacza potwierdzenie zwały. Jednak w jego subiektywnej,jak stwierdził,ocenie w zaistniałej sytuacji zewnętrznej...to potwierdza,że mamy do czynienia z akumulacją,zabieraniem papierów od przestraszonego tłumu,przez grubasów! Tym razem dynamika wzrostu wolumenu jest zbyt duża w stosunku do spadku. Przestrzegł jednak,że nastała moda na ratingi i mogą być celowo,nie tyle robione,ale przynajmniej rozpuszczane pogłoski na ten temat.
artuab / 2009-12-10 14:35
Czytałeś o tym na blogu PK Zeusie? Bo nigdzie nie znalazłem.
Zeus52 / 2009-12-10 14:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie na blogu,ale w porannej analizie na stooq.pl. Tylko sorki,ale musisz mieć dostęp.
Zeus52 / 2009-12-10 12:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie ma się czym gorączkować,cały czas walczy w rejonie luki hossy. Gorsza sprawa,że edek nie dobił wczoraj do wsparcia 1,4624 i za szybko odbił w górę,tym samym robiąc szpuleczkę w dolnej części czarnego korpusu. Kurna,gold jest na poziomie,przy którym wychodziłem...całą górkę ścięło.
max1224 / 2009-12-10 13:02 / Tysiącznik na forum
ale przecież nie byłeś po za rynkiem więc chyba coś jeszcze ugrałeś
Zeus52 / 2009-12-10 16:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzisz ten trojkącik na edku? Żeby nie zechciał tylko zapatrzeć się na funta do dolara,który wybudował już RGR i naruszył linię szyi. A z innej beczki. Na kurs euro do dolara mówimy Edek. To jak nazwiemy kurs funta do dolara? Przypominam,że w orginale funt zaczyna się na"P"...jakieś dziwne skojarzenie mi się narzuciło. Tak,jakoś Edek/P...,Edzio/P...
tedchom / 2009-12-10 21:55 / Tysiącznik na forum
a może tak pokrętnie fedek?
Zeus52 / 2009-12-10 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz pierwsze,co mi się narzuciło,to PD. Ale jakaś samogłoska była potrzebna,więc tak fonetycznie,jak się wymawia:a,be,ce,de...pe...to mi tak wyszło,że jakoś tak niecenzuralne to by było. Pudzian...Pudek,może być,bo funt mocny jest. Ale czasem zachowuje się,jak PUdelek. A jeśli już spolszczone"F",to może Ferdek? To nawet kojarzyło by się z Fergie(na pewno ma ładniejsze paluszki,niż Ferdek)...kurna,znowu zbacyam z tematu.
privy / 2009-12-10 17:21 / Tysiącznik na forum
Oj Zeus Zeus przecież ''e'' jest od ojro a tu ojro nie ma więc zostaje zdrobnienie od Pudziana.......pudzio.
Zeus52 / 2009-12-10 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aż mi ulżyło...bo jak tu używać tak niepolitycznych zwrotów. To nie byłoby correct.
Hania z Bydgoszczy / 83.26.157.* / 2009-12-10 18:15
Hej witam moze ktos podpowie ile jeszcze bedzie spadac to złoto bo juz dostaje zawału miało przeciez rosnac a tu zaczyna spadac i konca nie widac ////Zeus52 jak to widzisz bedzie jeszcze długo ta korekta i kiedy wreszcie ruszy ta giełda z kopyta .
Zeus52 / 2009-12-10 18:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Żebym to ja takie rzeczy wiedział,to bym nie tutaj,lecz na Karaibach siedział. A tak poważniej,choć nie siedzę w złocie,tak sobie wmawiam:niebawem odbije,będzie po kłopocie !
Zeus52 / 2009-12-10 14:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu wychodzą zalety fundów w walucie. Gdyby to było w PLN,to czarno to widzę. Miedź oddala 50% wzrostów.
Zeus52 / 2009-12-10 13:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,chwilowo dolar,a później ML6,SCH1,ALL1. Szło różnie. Początkowy tydzień lepiej niż ML5(uniknąłem spadku,a wpadłem akurat na wzrost),później podobnie...tzn podobnie niemrawo. Następnie cieszyłem się już tylko,że spadki mnie ruszają,ropa i miedź trzymają się dobrze(łącznie,albo na zmianę...to nawet śmiesznie wyglądało),a dolar pokrywa czasem częściowo,czasem z nadwyżką,jak wczoraj,spadki. W sumie nie mam podczas tej korekty dużej obsuwy,określiłbym to,jako powiewający lekko w dół króciutki proporzec...i to tylko ostatnie dni. Wiesz,tak posługując się znanymi pojęciami. Obawiam się,że teraz mnie dopiero dopadło,tak z opóźnieniem w stosunku do gold. Za wczoraj plusy dzięki przelicznikowi walutowemu,ale przy słabym odbiciu dzisiaj ten wczorajszy spadek ropy zostanie zauważony na SCH1. Co prawda mam go 25%,ale jednak. Jeśli ktoś ma ML5 teraz,to za wczoraj to samo. Minus z fundu,ale nawet nieco większy plus w portfelu. Za to wczoraj XAU wyjechał na+2,8% budując harami wzrostowe. Dostałeś pewnie wykres od Rumburaka.Nieźle
chinek / 2009-12-10 14:17
Gdzie odczytaliście wzrost XAU. Podajcie linka, dla tych, co się uczą (tak jak ja).
max1224 / 2009-12-10 14:28 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$xau
mowisz masz;-)
chinek / 2009-12-10 15:25
Wielkie dzięki. Jeśli to możliwe, to od czasu do czasu wstawcie jakiegoś linka. Bardzo nam to pomoże w obserwacji i nauce. (Choć i tak umrzemy głupcami. :) ) Dla pociechy (tych co mieli zgon 2007): Kto wcześniej umrze, ten jest dłużej nieżywy. Pozdrawiam z zapłakanego Berlina
max1224 / 2009-12-10 15:52 / Tysiącznik na forum
zawsze można wstawić tylko lepiej jak wiemy co Was w danym momencie interesuje i mamy na to odpowiedź pozdr ;-))
Gucioo / 2009-12-10 14:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zeus ale jakie 2,8 przecież wczoraj xau nabił +4,5pkt , może dziś fund wykaże wzrost po 5 dniach spadków , a co do wykresu nie wiem czy to do mnie ale żadnego wykresu od Rumburaka nie otrzymałem pozdro :)
Zeus52 / 2009-12-10 14:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,nie mam gold,więc tylko tak rzuciłem okiem. Dokladnie,teraz sprawdzałem,jest XAU=+2,64%. A pytanie o wykres było do maxa. Z góry już uprzedzam,bo byl kiedyś problem na forum,co do wyglądu harami. Otóż to,co jest na XAU,to w/g J.J.Murphy"Analiza..."wyd.9-wa 1999. Str.270...czyste harami,z zachowaniem proporcji,wyjęte prosto z obrazka.
tedchom / 2009-12-10 15:28 / Tysiącznik na forum
szacunek zeusie dokładnie tak jest jak gadasz strona pasuje:) takie tylko pytanie to masz wszystko w głowie czy zaglądasz do książek tak często?
Zeus52 / 2009-12-10 16:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dużo w głowie się nazbierało,ale często zaglądam...teraz akurat dlatego,że dostałem wykres spółek wydobywczych XAU,od Rumburaka,na którym zaznaczył kółkami historyczne podobieństwo układów:obecnego i poprzedniego dołka. Poprzednio mieliśmy coś przypominającego"kanapkę"(tylko podobne,ale skuteczne). Teraz"harami". Tak odpisałem,ale ponieważ przypomniałem sobie o wynikłych kiedyś niejasnościach,dlatego zerknąłem do podręcznika. Nieporozumienie,które kiedyś z powodu harami wynikło,polegało na tym,że w różnych podręcznikach różnie podawane są warunki,jakie"harami"powinno spełniać. Niektóre wymagają jednak krótszego korpusu drugiej świecy. Dlatego,żeby ewentualnie się nie spierać,kto ma rację,podałem że jest to"harami"w/g takiego to,a takiego podręcznika. Być może Nison miałby zastrzeżenia,ale zostawmy tę pomiędzy Murphim,a Nisonem,a nie między nami na forum. Jak zwał,tak zwał,byle było skuteczne. Dlatego ten wpis. Pzdr.
tedchom / 2009-12-10 22:00 / Tysiącznik na forum
dzięki bo już myślałem że natrafiłem na geniusza pozdr.
Zeus52 / 2009-12-10 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
No cóż,żałuję jeśli sprawiłem zawód. Ale za to Murphi pewnie był...więc warto zaglądać. Pzdr.
tedchom / 2009-12-10 23:00 / Tysiącznik na forum
nie znowu zawód bo chciałbym mieć tą wiedzę i zacięcie co ty
Zeus52 / 2009-12-10 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie rób tego,bo pąs gigant na mnie się rzucił. Przestanę się odzywać...duża przesada. Sam zobaczysz.
tedchom / 2009-12-10 23:44 / Tysiącznik na forum
wiadomo jest przecież że jak pisze Elder są zawsze chwilowi "guru" w ten czas wszyscy ich znają i słuchają, potem jak zaczną się mylić to się tłum od nich odwraca nie? jak się pomylisz to nic takiego nie ty jeden. Pamiętasz jak gadano że Kuczyn się długo mylił aż nadszedł "jego czas" prawda?
Zeus52 / 2009-12-11 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,o coś takiego chodzi. Po prostu to jest rynek i wiem,po jak cienkiej linie się chodzi. Nie da się przewidzieć przyszłości. Można tylko fantazjować na podstawie A.T.,czy A.F.i mieć nadzieję,że to się sprawdzi.Wiesz,jak najlepiej rozśmieszyć Boga? Wystarczy powiedzieć mu o swych planach. Każdy wolałby usłyszeć,że mu się coś udało trafić. Ale wiem,że to dotyczy przyszłości i ręce mi się trzęsą za każdym razem,gdy mam coś napisać na ten temat,albo dać zlecenie. Po prostu coś tam wiem,ale ciągle nie ogarniam tego. Za każdym razem boję się pomyłki. Fajnie jak się coś sprawdzi,fajnie jak ktoś o tym wspomni. Ale nic więcej! W żadną stronę. To też jest rodzaj obawy,że ktoś źle to zrozumie. Pomyli wiedzę, z nieomylnością...A na dodatek w sytuacji,gdy sam wiem,jak wielkie mam braki i mogę popełnić błąd,którego ktoś inny by uniknął. Wiesz...co innego,jeżeli byłbym fachowcem,zrobił wszystko zgodnie z zasadami,a mimo to coś się nie udało. Bo rynek jest nieobliczalny. Ale wtedy nie mam wyrzutów. Cóż,siła wyższa. Tymczasem ja nie jestem pewny swego. Może robię błąd. Gdybym był tego pewny,to cóż bym Ci odpowiedział? Pewnie:W porzo,staram się żeby było O.K.. Cóż,nie zawsze wyjdzie,ale cóż? Siła wyższa! Tymczasem pewny tego,czy robię dobrze,nie jestem i to nie chodzi o sam efekt,ale czy wszystko jest w/g zasad,czy czegoś nie zauważyłem,albo zlekceważyłem. W tym cały problem. A poza tym sam jestem inwestorem i ulegam emocjom. Czasem lubię za bardzo ryzykować. Dlatego nie gram na giełdzie na kontraktach,ani na foreksie. Nie powinienem. Ale dość zwierzeń. Późno się zrobiło. Pzdr.
tedchom / 2009-12-11 01:46 / Tysiącznik na forum

To też jest rodzaj obawy,że ktoś źle to
zrozumie. Pomyli wiedzę, z nieomylnością...A na dodatek
w sytuacji,gdy sam wiem,jak wielkie mam braki i mogę
popełnić błąd,którego ktoś inny by uniknął. Wiesz...co
innego,jeżeli byłbym fachowcem,zrobił wszystko zgodnie z
zasadami,a mimo to coś się nie udało. Bo rynek jest
nieobliczalny. Ale wtedy nie mam wyrzutów. Cóż,siła
wyższa. Tymczasem ja nie jestem pewny swego. Może robię
błąd. Gdybym był tego pewny,to cóż bym Ci odpowiedział?
Pewnie:W porzo,staram się żeby było O.K.. Cóż,nie zawsze
wyjdzie,ale cóż? Siła wyższa! Tymczasem pewny

wydaje mi się że tak zwani profesjonaliści mają ten sam problem co my wszyscy jedem uważa tak inny na odwrót i jak to zwykle bywa zawsze ktoś ma rację.

Fajnie że napisałeś
Pomyli wiedzę, z nieomylnością...

ludzie czasem tak właśnie myślą (też kiedyś takie miałem wyobrażenie) i fajnie by było gdyby ktokolwiek czasem nam wszystkim o tym przypominał że nieomylność i wiedza połączona z wyczuciem to co innego
max1224 / 2009-12-11 00:52 / Tysiącznik na forum
ha dotknąłeś sedna znam ten bół szczególnie kiedy piszę wykonałem taki lub inny ruch pierwsze dni to koszmar uda się czy nie i co w razie porażki zrobię przecież jak ktoś przeze mnie straci swoje oszczędności to będzie miał żal i tylko z grzeczności powie dobra ja wiem ze to trudne i sam bym pewnie jeszcze gorsze rzeczy robił i można się jakoś usprawiedliwić ale zadra zostaje i najgorsza świadomość że dało się komuś nadzieje i zawiodło i trzeba z tym się zmierzyć
tedchom / 2009-12-11 01:33 / Tysiącznik na forum
Panowie i Panie jestem jeszcze chyba w trudniejszej sytuacji bo pomagam zarządzać kasą znajomym i tym bardziej boli nie trafiony strzał, ale cóż jak się czasem z czymś nie wstrzelimy dobrze to potem...pozostaje tylko jak najszybciej pomóc to ludziom i sobie odrobić z nawiązką. Z tego samego powodu zeus nie gram na giełdzie, bo jakoś mimo drobnej już może świadomości zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli ja zarobię tam 10 000zł to ktoś tyle musiał stracić. Drażniłby mnie fakt że bym mógł to być ja przy mojej dużej tolerancji na ew. straty. Bo tak można szybko stracić całą kasę pozdr. ide spac
blazek999 / 2009-12-11 01:18 / Bywalec forum
Jest kilku na forum od których nie tylko wiedzy można się uczyć , ale i pokory.
Pozdrawiam.
J.S. / 2009-12-10 08:41 / Bywalec forum
max1224 co myślisz na temat wejścia w złoto poziomy się zdliżają?
cały czas uważasz że to korekta?
max1224 / 2009-12-10 08:48 / Tysiącznik na forum
trzymam się na razie tego co pisałem jeszcze w listopadzie tzn zejście w okolice 1100 z opcją poniżej i wolę wejść o 2 dni za późno niż dzień za wcześnie na trafienie dołka nie liczę a wchodzenie dziś uważam ża zbyt wczesne i choć wielu weszło a wskaźniki się zbliżają do wyprzedanych to zostaję przy swoim
tak moim zdaniem to cały czas korekta a właściwie końcówka pierwszej fazy jeszcze dwie przed nami niebawem krótki ruch wzrostowy (okazja do wyjścia ) i dokończenie korekty
wit12 / 212.76.37.* / 2009-12-09 23:25
zwracam się z prośbą o informację na temat godzin realizacji sch1 oraz o stronę gdzie można śledzić aktualne wyniki funduszu z góry dziękuję
Zeus52 / 2009-12-10 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz podam,ale na razie coś na pocieszenie. Wiem,że to chwilowe,jutro wyniki mogą(choć nie muszą)być gorsze. Ale trochę balsamu na skołatane dusze się przyda. Dzisiejsze wyniki. SCH1(111,75Eu)=-0,58%,ale po uzłotowieniu daje to+0,75%. ML6(63,67$)=-1,41%,ale po uzłotowieniu=+0,55%. Jeśli kto ma ML5,to dał -1,33%,ale w złotówkach to+0,66%. To tyle na dobranoc,żeby sny były bardziej kolorowe.
max1224 / 2009-12-10 01:02 / Tysiącznik na forum
dobry ten blog podoba mi się i już ma swoje miejsce w moich ulubionych dzięki to tak w kwestii formalnej bo wcześniej mi umknęło
Zeus52 / 2009-12-10 02:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedna sprawa z tym wieszczeniem kryzysu wiosną 2007. Wtedy było masę wpisów,czasami bardzo niewybrednych i sądzę,że wiele z nich było pewnie autorstwa naganiaczy na fundy akcyjne,lub kogoś z ich strony...tak już jest,jeśli psuje się komuś interes...myślę,że czytasz nie tylko literki!? Pzdr.
Zeus52 / 2009-12-10 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak zajrzysz do wpisów z wiosny 2007 roku to Cię dopiero zaskoczy! Oj wieszano na nim psy,wieszano. "jak można pisać takie bzdury na temat nadchodzącego kryzysu?"," Pan to jest antywskaźnikiem,bo pisze o nadchodzącej zwale,a tu ciągle wszystko rośnie"...może niedokładnie,ale coś w tym stylu. Teraz wiesz,dlaczego taki pogląd pokutował gdzie niegdzie na forach?
max1224 / 2009-12-10 01:32 / Tysiącznik na forum
taa pamiętam nawet kiedyś o tym wspominałem ale to było dawno i nieprawda;-)) cóż byłem ignorantem
tedchom / 2009-12-10 01:42 / Tysiącznik na forum
to wy już panowie tak długo razem?
nono a ja w tym czasie napawałem się wzrostami na nic nie bacząc aż tu prasło i tyle a gadali mi że wszystko jest zbyt wysoko . W ten to czas się zarabiało jak teraz prawie na wszystkim i nie trzeba było być mądrym. Wyhodowała się u tłumu postawa ignorowania głosu rozsądku bo po co nyśleć jak nie trzeba...
jak człek nie słucha czasem nikogo to sam się musi poparzyć:)
ale dzięki temu że trochę zdołowałem z rynkiem to teraz jestem "kupę" mądrzejszy mam nadzieję :) dzięki doświadczeniu zdobytym z autopsji i takim gagatkom jak wy
Zeus52 / 2009-12-10 02:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę wody w Wiśle upłynęło,ale tu chodzi o coś innego. Piszemy o wpisach na blogu Kuczyna..i pb
Zeus52 / 2009-12-10 01:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz wyobraź sobie,że tu trzeba sprzedawać jednostki funduszy,najlepiej akcyjnych,a tu ktoś zamiast pomagać we wciskaniu kitu,ostro bruździ....z tego muszą być kłopoty...nie dziwię się więc czasami pewnej zgryźliwości,tudzież ironii wobec komentatorów giełdowych.
max1224 / 2009-12-10 00:08 / Tysiącznik na forum
wyceny ok 21:00
max1224 / 2009-12-10 00:07 / Tysiącznik na forum
http://www.schroders.com/poland/schroder-isf/ceny
wit12 / 212.76.37.* / 2009-12-10 07:17
dziękuję
Zeus52 / 2009-12-10 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
O...już jest adresik.
max1224 / 2009-12-10 00:24 / Tysiącznik na forum
a tak wyszło właśnie się dorwałem do kompa;-))
Zeus52 / 2009-12-10 00:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,co do PLN/Eu,to w tym wypadku trudno zarzucić Goldmanowi cokolwiek. Fakt,że kręcą niemiłosiernie,ale ostatnio tak to wyglądało. Na wykresie po wybiciu dołem z konsolidacji była prospadkowa flaga z takim zakresem. Później po pokonaniu 4,07 euro nie chciało wyjść w górę i to mimo bardzo sprzyjających okoliczności. GPW się obsuwała,edek walił,złotówka słabla wobec dolara,ale nie wobec euro... 4,07(wtedy już opór)trzymał mocno. W takich warunkach! Wystarczyło odbicie na gieldach,jazda edka w górę,cokolwiek...i euro wędrowałoby w stronę 3,90 i to z hukiem. Tylko cud mógł je uratować. I taki cud się zdarzył w postaci różnych figur w celu zdołowania indeksów...
max1224 / 2009-12-10 01:01 / Tysiącznik na forum
tu masz rację czemu dałem wyraz w mailu;-))
devil000 / 2009-12-09 22:56 / Bywalec forum
witam
u2mart wylazles z naszego zielonego smiecia czy powstrzymales sie ja mysle nad chwilowym ulotnieniem z jutrzejsza wycena gorne ograniczenie trojkata rozszezajacego osiagniete teraz moglo by zejsc na 2.70 i wtedy cos mocniejszego a co do glebszej korekty to przekonuja mnie wypowiedzi na tym forum iz coraz wicej z nas tutaj szanownych zaczyna lapac dolki na gieldzie i rozwazac spadki jako chwilowa korekt mozliwosc do zapakowania sie w akcje miesiac dwa temu pamietam jak kazdy taki glebszy spadek byl wyczekiwaniem na ta nieunikniona odlutowa gleboka korekcine ot ma taka psychologia pozdrawiam
u2mart / 2009-12-09 23:08 / Tysiącznik na forum
Wyszedłem z dzisiejszą wyceną, czy dobrze to okaże się jutro. Mam nadzieję że tak
Chciałbym żeby twój scenariusz się sprawdził tj. zielony znów w okolice 2.70, na Wigusiu i SP500 podwójny szczyt i zamiast rajdu św. Mikołaja zrobiła by lawina błotna )))
devil000 / 2009-12-09 23:28 / Bywalec forum
pamietaj ze wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma:) opcji teraz jest tak wiele ze ciezko cos wymyslic i sie tego trzymac jesli mowimy o short term oczywiscie, zeus ladnie to napisal ze EUR/USD zawedrowalo za nisko zbyt powazna sprawa nam sie zrobila z tym przebiciem teraz czas na ruch gield a raczej ich zblizenie do poziomu EUR/USD bo wydaje mi sie ze troche to sie za bardzo rozjechalo po tak rownym marszu od lutego razem jedna sciezka i to 1090 na s&p500 tez strzeli i trzeba bedziemy wszyscy kapiele blotne mieli za free:)


gieldy teraz dobija bo wedlug mnie troche jeszzcze za wysoko sie trzymaja po takim spadku musi to sie wyrownac patrzac w szerszym terminie
inny / 2009-12-09 22:19 / Bywalec forum
dla tych co planują wejście na GPW jutro wazny dzień. STS na WIG20porusza się w trójkacie i włąśnie dobija do dolnego ograniczenia, CCI wchodzi w strefe wyprzedania, a sam indeks zmierza ku dolnemu ograniczeniu kanału wzrostowego. na dodatek jutro wypada 13 lub 1 świeczka cyklu, więc jeśli to ma być tylko korekta, to jutro powinno zacząć odbijać.
Białek pisze, że 13 świeczka wypada w piątek, ale nie mam pojecia jak on to liczy.
aha i jeszcze wig20 zatrzymał sie dziś na 61,8% zniesienia ostatniej fali wzrostowej, jesli to tylko korekta to nie powinien zejśc niżej.
Pesymistyczne jest , że z kanału zrobił sie klin zwyzkujący, z którego wybicie jest zwykle dołem. Tak ostatnio wybił HSI, najwaznieszy indeks EM z Azji.

Co do ostatnich szaleństw fitcha to dla mnie jest to normalny bandyztyzm. skompromitowane agencje, które śmieciowym subprimom nadawały najwyższe ratingi teraz demolują indeksy giełdowe w krajach unii. a inwestorzy słuchają ich jak bożków.
Zeus52 / 2009-12-10 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Napisałem coś podobnego w liście do Kinii,tylko trochę ostrzej....nie chciałem publicznie. Wyobrażasz sobie spełnienie groźby obniżenia ratingu wypłacalności Stanom? Myślę,że temu,kto to zaproponował "leżanka" już nie pomoże. Można mieć jedynie nadzieję,że tak poza tym,to wszyscy u niego zdrowi. Ale słowa padły,a duża część słucha i łyka. I choćby człek pukał się w czoło,to nie da rady. Trzeba się dostosować.
privy / 2009-12-09 23:11 / Tysiącznik na forum
Amen. Jankesi uratowali dziś swoją linię, oby był to dobry omen.
Gucioo / 2009-12-09 21:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
AHA jeszcze takie małe spostrzeżenie ml5 spadł 5 razy z rzędu wiec powinien trochę odbić
Gucioo / 2009-12-09 21:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Aż mnie ciarki przechodzą od waszych przewidywań ;/ kurde teraz wyjść nie mogę bo przyklepie stratę, raczej staram się wierzyć i liczyć na to co napisał Zeus. Jak myślicie Gold ma szanse na odbicie? RSI jest 45 i zaczyna rosnąć MACD tez jakby miał zamiar iść w górę nie wiem gdybam bo grunt zaczyna mi sie osuwać spod nóg;/
tomasz_skandia / 89.76.124.* / 2009-12-09 21:47
Ja tam jestem optymistą i nie planuję teraz żadnych gwałtownych ruchów - w przeszłości (jak już pisałem) przynosiło to tylko straty.
A ku pokrzepieniu serc wymyśliłem teorię spiskową:
1. "Grubasy" robią dystrybucję na szczycie
2. Agencje ratingowe prześcigają się w obniżaniu ratingów - indeksy się sypią
3. "Grubasy" się obkupują w dołku
4. Zaczyna się rajd Św.Mikołaja
Takiego scenariusza sobie i wszystkim życzę :)
Zeus52 / 2009-12-09 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...ja też jestem obkupiony i zgodnie z tą samą zasadą,nie robię nerwowych ruchów.No...może zaoszczędzę na przycinaczu do paznokci. Zawsze to jakiś pozytyw. A takiego scenariusza też bym sobie i wszystkim życzył. Przedstawiłem tylko to,na co powinniśmy uważać,a co wynika z kresek A.T. To tylko prawdopodobieństwo. W każdej chwili może być jakieś odstępstwo. Scenariusza,że wyskoczą jakieś dziwne figury,np ratingi też nikt nie przewidział. Może wyskoczyć coś przeciwnego. Właściwie u Janków już wyskoczyło,choć surowce nie zdążyły na to pozytywnie przed zamknięciem zareagować. Tylko edek zdążył. A nadzieja,jak zawsze,umiera ostatnia...
andy2U / 2009-12-09 23:07 / Bywalec forum
mam nadzieję że obkupuję się w dołku, ale czy to czyni mnie od razu grubasem? 180 cm. i 70 kg. ? ale nich będzie, mów mi Gruby........-:)))) , z dzisiajszą wyceną 25% w ML5 i jutrzejszą 50%. Reszta to 25% ML6, ale myślę też o zamianie na ML5, Santa is on his way!!!
tomasz_skandia / 89.76.124.* / 2009-12-09 23:24
Tylko, psia kostka, śniegu nie ma:( Jak ten Mikołaj da radę ze swoimi saniaml? :(
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-09 21:25
kolejna kasa na pomoc
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-USA-wyda-kolejne-miliardy-na-pomoc-bankom-2061321.html dolc w dół złoto w górę, (zdanie zielonego) obiło mi się jeszcze coś o uszy że rząd chiński planuję również pomoc wew. min dopłaty do samochodów związanych ze wsią (nie wiem w jakiej wielkości)??? przecież tam jest z biliarden gospodarstw a każde auto jest z surowców o które nam chodzi (i zakładam ze autka nie będą na prąd ani z plastyku)
Zeus52 / 2009-12-10 01:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
A,więc to o to chodziło. Coś mi tak wypadło,że edek zareagował i to jeszcze nie dochodząc do wsparcia,a surowce nie zdążyły chyba. Myślałem,że chodzi tylko o dobre dane na temat nieruchomości,wzrostu sprzedaży powiązanego z jednoczesmym wzrostem zapasów w hurtowniach...a więc w hurtowniach wzrosły zapasy,mimo większej sprzedaży(to też dzisiejsze dane)czyli przewidują poprawę sytuacji,a także musiała skoczyć produkcja. Zobaczymy...
myfa / 2009-12-09 21:24 / Bywalec forum
wierze ze to bedzie odbicie bo dzis jeszcze dokupilem ml3, ml5, ml6 i czekam na ruch w gore !!! nie ma co sie lamac, bedzie dobrze !
privy / 2009-12-09 21:34 / Tysiącznik na forum
wow, skoro wszyscy wierzą, że ten spadek to tylko pan pikuś.....zaczynam się bać :)
Zeus52 / 2009-12-09 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem skąd ten optymizm. Co do odbicia,to i owszem,rozumiem. Też na to liczę. Ale widzisz pewnie,co dzieje się z eurodolarem...to optymiznem nie napawa. Jedynie te poziome wsparcie ratuje sytuację. Ale na jak długo...przecież nie wbije się z powrotem w kanał. No,mogę jeszcze, jeśli nie dojdzie do budowy RGR,zrozumieć boczniak do końca roku...ale skąd teraz paliwo na więcej?
Zeus52 / 2009-12-09 16:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jednak S&P pogroził Hiszpanii,więc może to jednak coś poważniejszego.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy