7.XII - 11.XII

kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-05 19:48
TADAM! brawa prosze, watek otwarty:-)
sama juz nie wiem kto co ma ale mam nadzieje, ze juz wkrotce wszyscy znowu bedziemy jechac na jednym wozku i oczywiscie w gore:-)
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2009-12-09 16:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna. Jakaś moda się zrobiła na obniżanie ratingów przez Fitcha. Przedtem Grecja,teraz Hiszpania,także emitentom powiązanym z Emiratami się przyglądają...pogrozili wcześniej palcem U.S.A.,co raczej zaliczyć można do objawów chorobowych. Przypominam,że wiele miesięcy temu pogrozili także nam i gdyby miało być tak,jak to widział Fitch,to powinniśmy leżeć na łopatkach i kwiczeć,a od dłuższego czasu euro powinno stać po co najmniej 5 zeta. Chciałoby się,tak jak to zrobiłem po ich emuncjacjach na temat Polski,pokazać im wyciągniętą dłoń z wyprostowanym palcem środkowym. Ale niestety...zbyt wpływowi są i musimy ich wziąć pod uwagę,bo rynki jakoś na to reagują.
privy / 2009-12-09 17:11 / Tysiącznik na forum
Nie wiedzą jak zrzucić indeksy to sobie loterię z ratingami urządzili. Pewnie będzie tego więcej. Jankesów jeszcze nie analizowałem ale my zeszliśmy za nisko. Kreski sugerują możliwość przesilenia, ale zjazd zatrzymał się w ostatnim punkcie. Jutro zatem nie ma wyjścia musi pojawić się ruch powrotny inaczej zostanie już tylko linia trendu (świecowa bo liniowa została dziś skasowana), ale jej ewentualny test wole obejrzeć poza rynkiem. Ważny dla jutrzejszego dnia może się okazać dzisiejszy test 1,4770 na edku. Dobrze by było aby dzień zakończył się pow. tego poziomu.
tedchom / 2009-12-09 13:53 / Tysiącznik na forum
patrząc na sp500 dzisiaj zatrzymamy się na oporze w wys. ok 1090 a w20 powinien zejśc do poziomu 2300 więc koło jutra 3eba by było zlecić zakup akcyjnych polskich nie? co o tym sądzicie? to tak z at wynika mi bez fundamentów
inny / 2009-12-08 21:06 / Bywalec forum
Czy na ropie crude nie mamy już zdecydowanego wybicia dołem z prostokąta/flagi? Bo na brent chyba jeszcze nie.
Zeus52 / 2009-12-09 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy,mamy wybicie dołem z kanału,tak samo jest na eurodolarze i jedynie pozostaje ewentualny ruch powrotny,a to znowu grozi RGR na edku.
elKonrad / 2009-12-09 19:51
Czy to oznacza, ze ropa moze spadac i warto zainwestowac w certyfikat na spadek ropy?
Zeus52 / 2009-12-09 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Odpowiem tymi słowami,jakie napisał mi Kuczyn na temaj gold,gdy doszło do nieporozumienia,gdyż użyłem określenia:wejście w gold na krótko. On sądził,że liczę na dalsze spadki i chcę wejść w shorty. Odpowiedź brzmiała:choć gold ma wyraźny i potwierdzony sygnał sprzedaży,to jednak z"grą na krótko"bym się wstrzymał i poczekał najpierw na odbicie. Koniec cytatu. To samo dotyczy ropy...jeśli grać na spadki to raczej trochę już za późno.Zbyt ryzykowne. Lepiej chyba z wyższego poziomu. Chodzi o moment,który mamy nadzieję upolować,żeby powychodzić z gold,ropy i czego tam jeszcze,zależy kto w czym siedzi...chodzi o to samo. Tylko my chcemy wyjść z fundów(longi),a ty chcesz kupić certyfikat(short)
u2mart / 2009-12-09 20:49 / Tysiącznik na forum
O to to Zeusie.
Kupowanie certyfikatu w tym momencie to zakładanie że odwracamy już trend, a trend odwrócić łatwo nie jest. Skłaniam się bardziej do kolejnej korekty i znów w górę.
Przynajmniej tak by wynikało z zachowania indeksów od lutego. Dlatego uciekam z zielonego, bo jakoś mi się nie chce wierzyć że to już. A szczerze to bardzo bym chciałbym żeby już trend zaczął się odwracać
Aczkolwiek to takie gdybanie
Zeus52 / 2009-12-09 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyłamanie dołem z długoterminowego kanału wzrostowego na eurodolarze,teraz ropie to nie przelewki. To oznacza przebicie w dół dolnego ograniczenia kanału,które to jest właśnie LINIĄ TRENDU. Teraz,jeśli eurodolar odbije się od wsparcia,to będzie to ruch powrotny(w górę),z małą szansą na powrót ponad linię trendu.A to ewentualnie może nam wyrysować RGR z linią wsparcia poziomego,jako linią szyi. Ta linia,to poziom listopadowego dołka. Coś około 1,465. Niech to ktoś dokładniej sprawdzi.
Zeus52 / 2009-12-09 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wybicie dołem z kanału wzrostowego(dodam:wybicie mocne i potwierdzone),nie pozostawia w tej chwili złudzeń,co do dalszego ciągu. Liczę na wzrostową korektę,ale TYLKO KOREKTĘ,obecnych spadków,żebym ja i pozostali,którzy siedzą w surowcach,akcjach mogli godnie z tego wyjść. To nie było nagłe,to już się szykowało. Były ostrzeżenia,które były lekceważone właśnie z powodu,jak napisałeś,że trend tak łatwo się nie zmienia...robiłem to samo z resztą..."a co mi tam,przeczekam korekcinę i dalej jazda". Jednak teraz musimy już uważać. Może w tym miesiącu jeszcze pohulamy gdzieś wyżej,ale to już przestaje być pewne. Proponuję http://kuczynski.blogbank.pl
u2mart / 2009-12-09 22:20 / Tysiącznik na forum
Czyli może w końcu skan2 wróci do łask niedługo )
Zeus52 / 2009-12-09 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na to wygląda. Co prawda to zdołowanie wszystkiego,ostatnio ta akcja z ratingami....ale,cóż,sprawa jest rozwojowa,jakby powiedział prokurator. Na tym mogą jeszcze pojechać...ho,ho...jest tyle możliwości. Aż inwestorom to się znudzi,wtedy wymyślą coś innego. Jeśli grubasy chcą ruchu,bo zastój im nie służy to go wywołają. Ale to nie znaczy,że teraz chcą wszystko zdołować,aby do końca roku zrobić odpał. Tak może też być,tego nie da się wykluczyć,ale to nie jest konieczne. Gruby ma czas,gruby poczeka teraz na rozwój sytuacji. Dla niego nieistotne,w którą stronę. Aby tylko był ruch. Jeśli w dół to też dobrze,jeśli w górę...no cóż. Napisałem już,że po co gruby ma robić window dressing? Żeby sobie robić"pod górkę"? To ma sens przy słabych wynikach,bessie,ale teraz wyniki są dobre,a window dressing spowoduje wyższą bazę dla rozliczeń w przyszłym roku. Po co podnosić sobie poprzeczkę? Niczego nie wykłuczam,jednak w zaistniałej sytuacji obowiązującym założeniem staje się kierunek na południe. Z możliwością wzrostowych korekt. Zawsze możemy się też jeszcze doczołgać do Sylwestra na niezmienionym,albo nawet trochę pod koniec podciągniętym poziomie...a wtedy zwałkę zrobią w styczniu... Taka zmiana założeń wynika po prostu z tego,co widać na eurodolarze,surowcach...głównie ropa,bo miedź nadal w kanale,ale jak będzie nadal się wszystko sypać,to sama miedź przeca nie zdzierży...jakby powiedział baca.
u2mart / 2009-12-09 23:03 / Tysiącznik na forum
A może to już tuż tuż. Wszyscy mówią o zwałce w styczniu, zarówno na forach jak i anale w tv i nie tylko. Więc na moje oko to zwałka ma szansę zacząć się zamiast rajdu Mikołaja.
Co mieli wypracować na premię to od lutego już pozarabiali. A gruby też czyta i widzi że wszyscy czekają na styczeń co by przewietrzenie w portfelach zrobić więc czy nie będzie mu prościej spuśćić indeksy wcześniej ?
Jeszcze 3 wiedzmy mogą trzymać. Nie wiem jak z LOP na naszym straganie. Nie zmniejsza się czasem? Może ktoś wie.
Bo ostatnio to te 3 wiedzmy poza straszeniem nic nie narobiły.
Więc może rzeczywiście małe odbicie od jutra i czas żeby z akcji przesiąść się na zielonego SMIECIA ))))
adams20go / 2009-12-10 19:07
Panowie, toczą się rozważania czy będzie ten rajd Mikołaja czy nie, jakiego koloru będą sanie itp. Ja może zadam pytanie trochę z innej beczki aczkolwiek też powiązane. Ja może od Mikołaja zażyczę sobie coś bardziej pewnego ;)
Otóż chciałbym żebyście polecili jakąś dobrą lekturkę dla laika, która pomogłaby mi zapoznać się z tym wszystkim o czym nieraz tu piszecie. O tych wszystkich formacjach, zależnościach, itd. Wiem, że pewnie trochę tego jest i TIR byłby za mało, ale od czego Wy zaczynaliście swoją przygodę z giełdą. Tak jak inni wspomnieli już wcześniej w tym, ja też przyznaję sie do tego, że siedzę sobie ciuchutko z boczku i uważnie czytam każdy Wasz wpis. Dzięki Wam udało mi się już trochę odrobić a jeszcze więcej pewnie uchować od strat :) jechałem razem z Wami na złotym wózku a teraz czekam grzecznie z boczku na sygnał.. No ale..wracając do sedna. Będę baaaaardzo wdzięczny za podanie kilka tytułów (podkreślam że to ma być coś w stylu "nie tylko dla orłów" ;) )
u2mart / 2009-12-10 19:50 / Tysiącznik na forum
Hmm sam nie tak dawno kupiłem 2 pozycje : Analiza techniczna rynków finansowych- John Murphy oraz Zawód Inwestor Giełdowy - Alexander Elder i muszę powiedzieć że warto.
Oczywiście ta pierwsza nieraz jest lepsza niż środek nasenny )) ale naprawdę warto bo pomaga rozjaśnić co nieco
No i jak gdzieś wyczytałem to taka biblia inwestora
pzdr
tedchom / 2009-12-10 22:10 / Tysiącznik na forum
w pełni się z tym zgadzam przyznam że nie kupowałem ich tylko zassałem gdzieś z neta ale są oby dwie świetne
privy / 2009-12-09 23:40 / Tysiącznik na forum
Dobrze kombinujesz, pamiętam jak bodaj na początku 2006 roku miała być zwałka a ta dopiero na maj się pojawiła. Nie wiadomo jak będzie, ale z pewnością nie wtedy gdy jest oczekiwana. Zatem, albo teraz tzn. przed nowym rokiem, albo na przełomie marzec-kwiecień po męczącym boczniaku.
Zeus52 / 2009-12-09 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
....jak by powiedział właściciel śmieciarki. Zielony,czy żółty...śmieć,to śmieć,grunt że zarobić na nim można.
u2mart / 2009-12-09 20:22 / Tysiącznik na forum
Może i warto , ale ja od certyfikatów i akcji trzymam się już z daleka. Zauważyłem że fundy u mnie w dłuższej perspektywie wychodzą na + , a straty spowodował nieszczęsny certyfikat na ropę i Anti zalecane przez PB. Wywalił dziada stop loss, ale i tak się przejechałem na tym potężnie. Wcześniej miałem WDM i też był z minus 20 ale przeczekałem i wyszedłem na plus. Z Anti cierpliwości nie starczyło i dobrze bo gniot dalej spada systematycznie.
u2mart / 2009-12-09 22:56 / Tysiącznik na forum
Anti to taka spółeczka notowana na naszej GPW zajmująca się małą i średnią architekturą.
elKonrad / 2009-12-09 20:59
Ja tez sie przejchalem na certyfikacie na rope i chce odrobic straty, moze faktycznie to juz za pozno i teraz trzeba czekac na wybicie.

u2mart: masz NowaEurope? czy juz sie pozbyles?
u2mart / 2009-12-09 21:09 / Tysiącznik na forum
Nie mam pozbyłem się w zeszłym tygodniu chyba. Miałem dolara od poniedziałku a teraz juz 100% pięniężne
max1224 / 2009-12-08 18:43 / Tysiącznik na forum
małe pytanko ma ktoś skan2 przynajmniej tak 75% portfela czy wszyscy zapomnieliśmy że teraz tam się zarabia?? ja kurcze o nim zapomniałem choć w śladach nawet go mam eh uciekła szansa
Zeus52 / 2009-12-09 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz chyba ważniejsze może być godne wyjście z ML5,dla tych którzy weszli,a także ML6,SCH1 dla mnie i paru jeszcze osób... Wracam do korekty w formie zygzaka a,b,c ,o której pisaliśmy. To nadal aktualne,tylko przesunięte wszystko równolegle w dół(jak w geometrii). Jeśli"a"sięgnęło tej niższej luki hossy i od tego momentu będzie "b",czyli odbicie(wzrostowa korekta korekty),to powinno być krótkie,do górnej luki,a max 1180$. Później"c",jeśli będzie równe"a"(100$),to w efekcie możemy wylądować na 1080$. Dlatego wracam do wpisu wcześniejszego. Kto wszedł w ML5 nie miał wyjścia,musiał czekać na"b",przy którejś z luk hossy. Ale teraz pozostaje obserwacja. Czy faktycznie taki układ się spełni. Czy do tego momentu to była cała korekta? Czy jednak obowiązuje zygzak a,b,c i mieliśmy dopiero"a"? Tego dowiemy się obserwując,jak gold poradzi sobie z odbiciem. To by było na tyle....pozostaje czekać na ciąg dalszy(który,jak to bywa,może dać całej teorii po główce)
max1224 / 2009-12-09 14:58 / Tysiącznik na forum
gwoli przypomnienia

2009-11-27 08:19:36 | | max1224
żadnych gwałtownych ruchów wygląda że uciekliśmy spod topora jeśli złoto to nie wcześniej niż przy cenie 1089$ ale trzeba zachować ostrożność bo równie dobrze może to być 1041$ a wszystko zależy czy rozpoczęta 4 przyjmie strukturą abc czy pójdzie jednym zdecydowanym
cięciem
2009-11-27 08:19:36 | | max1224
żadnych gwałtownych ruchów wygląda że uciekliśmy spod topora jeśli złoto to nie wcześniej
niż przy cenie 1089$ ale trzeba zachować ostrożność bo równie dobrze może to być 1041$ a
wszystko zależy czy rozpoczęta 4 przyjmie strukturą abc czy pójdzie jednym zdecydowanym
cięciem
Zeus52 / 2009-12-09 15:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...pan Piotruś zdaje się opisał na blogu w poniedziałek co nieco...zajrzyj.
max1224 / 2009-12-09 15:50 / Tysiącznik na forum
rzuć jakiś namiar tytuł cokolwiek bo nie mogę jak na razie znaleźć
Zeus52 / 2009-12-09 16:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://kuczynski.blogbank.pl
max1224 / 2009-12-09 16:14 / Tysiącznik na forum
dzięki
Zeus52 / 2009-12-09 16:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,co się dzieje. Fitch szaleje(drugi GS?). Jeden z analityków zażartował nawet,że pomysłów pewnie mają jeszcze bez liku,więc teraz to może być na topie...
max1224 / 2009-12-09 15:11 / Tysiącznik na forum
i jeszcze jedno przypomnienie


2009-11-23 23:10:20 | | max1224
jeśli dalej będzie szło po mojemu to odkupię złoto przy 1104-1084$ ale to się będzie
zmieniało tak jak zmienił się ostatecznie poziom wyjścia miało być 1150
tedchom / 2009-12-09 14:45 / Tysiącznik na forum
jak każdej:) ale masz rację z tym że ja jeszcze nie kumam tej teorii więc muszę się douczyć
tomasz_skandia / 89.76.124.* / 2009-12-09 02:43
Miałem do dzisiaj - z ML5 przeszedłem w SKAN2, a teraz był ruch odwrotny.
u2mart / 2009-12-08 18:58 / Tysiącznik na forum
Ja mam taki skan2 mBankowy czyli unidolara, kupiłem w poniedziałek, ale nic nie mówiłem, bo znowu by było że gruby się dowie i takie tam )))
I właśnie nie wiem co z nim zrobić jutro, konwertować na pieniężne czy czekać ?
max1224 / 2009-12-08 19:27 / Tysiącznik na forum
no gratki ale Ty zawsze byłeś czujny
myfa / 2009-12-08 20:58 / Bywalec forum
ja posiadam scan3 90% z dzisiejsza wycena wchodze 10% w ml6 i ml5 chyba troszke za wczesnie ale co tam
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-08 21:14
ja do jutra w scan3 od jutra ml 5 6 i sch 1 na full
myfa / 2009-12-08 21:17 / Bywalec forum
dzis chyba doloze z 50 % portfela albo wiecej , ryzyk fizyk
myfa / 2009-12-08 21:34 / Bywalec forum
poszlo, jeszcze 70 % w ml5 , ml6 i ml3
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-08 23:06
no i super, razem razniej:)))
pojawila sie dla mnie nadzieja, ze jednak w gore a nie w dol
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-09 21:08
dziś browarek, do "stresów" wracam jutro w piątek decyzja o dalszych ruchach, nie wykluczam gibkiej ewakuacji choć wierzę ze dołek wyczajony fartem idealnie.
andy2U / 2009-12-08 18:00 / Bywalec forum
Poszło- SH1 (25% portfela) 100% w ML5 + ML6 (47% portfela) 50% w ML5.
W sumie jutro wchodzi 25%na ML5 i w czwartek 50% w ML5, w sumie 75%.
Let's see!.......mam nadzieję że to dołek i jazzzzzzzzzzzzzzda up!
Przypominam, że kolejka banków gotowych kupić złoto się wydłuża, a i "kartek" niegługo może zabraknąć. Jak w PRL-u.................
max1224 / 2009-12-08 18:10 / Tysiącznik na forum
podziwiam odwagę
max1224 / 2009-12-08 18:19 / Tysiącznik na forum
z drugiej strony czemu się dziwię oscylatory chłodne przestrzeń na wstęgach do wzrostu już się pojawia na tyle ze poziomy nie osiągnięte a więc może oscylatory przytrzymać na dole jak do niedawna trzymało u góry a i wstęgi mogą psłużyć do schodzenia po dolnej krawędzi każdy ruch wszrostowy znoszony był w 50% i teraz do 50% brakuje można więc na krótko .... ale na naprawdę krótko i na takim ryzyku na które chyba nie jestem jeszcze gotowy
bierr / 2009-12-08 17:15
to jak sądzicie przy takim dołku wskakiwać w fundy związane z naszą giełdą z wyceną jutrzejszą czy czekać
Barny / 2009-12-08 16:35
Czyżby Grecja dała impuls ???
privy / 2009-12-08 17:08 / Tysiącznik na forum
Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating kredytowy Grecji i mamy przynajmniej na obecną chwilę ucieczkę od ryzyka czyli także od EM i ich walut.
privy / 2009-12-08 14:08 / Tysiącznik na forum
No to tak na pocieszenie, dziś wychodzi mi dołek ruchu a zatem powinniśmy jutro być wyżej jak nie będzie, będzie ZONK. Tak czy inaczej spekulacyjnie dziś Krakowiaczek. Zatem z dniem jutrzejszym przyłączam się do złotników bo to podobny wózek i fuuuuuuuu fuuuuuuu fuuuuuuu. Tak na marginesie: jak złotko zejdzie poniżej 1150$ to i wentylator nic nie pomoże.
inny / 2009-12-08 20:08 / Bywalec forum
Mi wychodzi dołek jutro, ale o jedną swieczke nie ma co kopii kruszyc. Może ten dołek byc w trakcie sesji, a zakończenie już na zielono. Na S&P500 z cykli dołek wychodzi juz dziś.
privy / 2009-12-08 21:36 / Tysiącznik na forum
Na ile świeczek liczysz staśka?
inny / 2009-12-08 22:06 / Bywalec forum
liczby fibo było 13 potem 21 teraz znów 13.
privy / 2009-12-08 22:52 / Tysiącznik na forum
Ja nigdy nie lubiłem takich ruchów jakie obecnie są na sp500 (wąski długi kanał z dziwnymi oscylacjami) zawsze jednak występowały jedynie w skali mikro. Obecna jest podobna, ale szersza i z większą oscylacją. Tamte zawsze poprzedzały korekty, a ta...hmm. Straszna ''czapa'' się z tego zrobiła. Jeśli większa czapa to z większym hukiem powinna opaść. Obyśmy jeszcze tym razem się nie mylili. Dziś sp500 testował jedną z linii trendu (połączone dołki od sierpnia z wyłączeniem listopadowego) a to oznacza, że nie ma już miejsca na frywolne południowe wahnięcia. Jej przebicie może być już przysłowiowym kamyczkiem.
tedchom / 2009-12-08 23:20 / Tysiącznik na forum
privy z tego co gadasz to nie najlepiej wróży a mi się zdaję że w razie draki sf 1 pozostaje. Tak oglądam to xau i ciągle mam przekonanie że jeszcze północ przed nami a nie za nami:) wiadomo mogę się mylić ale... właśnie to ale williams wskazuje czas kupna po woli, rsi też jeśli jeszcze troszynkę opadnie bedzie ok jedynie macd nie opadł na tyle, co bym sobie życzył więc powoli dokupuję ale jak wiadomo jeśli okaże się to zmianą trendu to szybko odfruwam z pola walki, ale w co to teraz sam nie wiem jakoś obstawiam sf1 na spadek bo dolar mnie trochę zniechęca póki co, ale to raczej jakaś osobista obsesja (liczę że stany się posypią na dobre jako mocarstwo:).
Rumburak / 2009-12-09 00:17 / Bywalec forum
ciekawe rzeczywiście - RSI pozwalałoby chyba już na odbicie ale MACD bez sygnału kupna i nawet tej nadziei nie daje ... tak wynika ze wskaźnika [sam nie czuję że rymuję :)]. Boolinger też... ale AT to nie wszystko - ważniejszy mam wrażenie cały czas będzie SPX i dolec. XAU samo z siebie nie urośnie niestety :(
privy / 2009-12-08 23:49 / Tysiącznik na forum
Wtedy już tylko zielony. Ważne jest teraz co się jeszcze w tym tygodniu wydarzy. Większość istotnych rynków wg moich kresek jest w pozycji ''oczekujące'' tz. próbujemy łapać górki i dołki a jak pójdzie poza zakres to wiać. Dziś jankesi stanęli na dolnym zakresie, podobnie my. Problem mam ze złotem i edkiem tam opcja ''wiać'' jest już w mocy co wcale nie oznacza ruskiego miesiąca w tej opcji. Korekta robi się po prostu głębsza co może przekształcić się w jakąś trwalszą tendencję. Ropa np. choć jeszcze w boczniaku to ADX wskazuje możliwy rodzący się silny trend być może spadkowy, ale to wybicie z boczniaka będzie potwierdzeniem kierunku. Ruski to widzą i popuszczają, przyjdzie czas i na Bovespe.
tedchom / 2009-12-09 00:06 / Tysiącznik na forum
bovespe? co to takiego?
max1224 / 2009-12-09 00:31 / Tysiącznik na forum
giełda brazylijska
tedchom / 2009-12-09 02:14 / Tysiącznik na forum
dzięki teraz już wiem:)
Gucioo / 2009-12-08 14:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no niestety fuuuuuu tfuuuuuuuuuuu nie pomaga juzjest poniżej 1150 1145 aktualnie;/ qrwa umoczyłem z*********;/
Rumburak / 2009-12-08 14:38 / Bywalec forum
dolec dobija golda...
max1224 / 2009-12-08 18:22 / Tysiącznik na forum
no i mamy poziom na edku o którym parę godzin temu napisałem Ci na mailu to jest dopiero siła AT ciekawe co dalej?
privy / 2009-12-08 14:45 / Tysiącznik na forum
Dolec do złociszcza jest na oporze edek na wsparciu a kreski na potencjalnym dołku a przynajmniej blisko niego więc może jutro będzie lepiej. Jak będzie zonk to padnie jednocześnie kilka barier więc sprawa poważniejsza i pojawi się nowy przynajmniej krótkoterminowy trend spadkowy.
Gucioo / 2009-12-08 11:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To kiedy i gdzie ta impreza? apropos napiszcie skąd jesteście ja jestem z t3city Gdańsk :) pozdrawiam
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-08 12:33
no jak to gdzie Gucio?! na Bora Bora:)))
tedchom / 2009-12-08 10:14 / Tysiącznik na forum
po bardzo krótkiej i powierzchownej analizie, jednak dzisiaj zleciłem zakup ml5 za 20% tego co było w ing4 wskaźniki są chłodne więc jeśli ma iść up to powinien być nie zły moment a że pewności jak zwykle nigdy nie ma to transzami 20%:)
HRW / 193.200.46.* / 2009-12-07 22:24
Witam, od jakiegoś czasu zaglądam na forum i próbuję zrozumieć Państwa posty. Latem nieopatrznie wykupiłam polisę Skandii, a ponieważ opłaty za PM2 pochłaniają z nawiązką to co tam zdąży urosnąć chciałabym jakoś temu zaradzić. Próbowałam zapoznać się z prospektami informacyjnymi sch1, ml5 i ml6, ale w któryms momencie poddałam się. Mam prośbę. Czy znalazłby się ktoś miły i zechciał by mi w skrócie przedstawić jakie są opłaty za wejście, zarządzanie i umorzenie, jakie są minimalne kwoty nabycia w tych funduszach i ewentualnie jak z podatkami, czy Skandia przed tym własnie chroni? Nie chciałabym zbytnio eksperymentować i w ten sposób zdobywać doświadczenie. W giełdę juz tak się zabawiłam jesienią 2007 :) To była głupota z mojej strony. Dobrze zapamietałam tę lekcję.
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam - Halina
Gucioo / 2009-12-07 20:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no dziś ładnie mnie złupiło;/ ml5 -4,95% PO ODJĘCIU DOLCA -3,7% natomiast ml6 -3,8% tomek gratuluje dobie idealnego wejścia jutro twoja główna transza jeśli dobrze pamiętam ja niestety przez 2 dni straciłem 3% z swojego portfela;/ cóż chyba dziś wejde reszta licząc ze odbije )'
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-08 10:05
naprawde az tak szarplo? jak w dniu wykupienia polisy wyjde na zero to juz bedzie cud, w pupe jerza
privy / 2009-12-08 10:31 / Tysiącznik na forum
wyjdziesz wyjdziesz i na imprezę nas zaprosisz. Jak będzie mało to prowiant weźmiemy ze sobą :)
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-08 12:32
2037r - wtedy sie konczy moja polisa wiec oby jak najszybciej na prosta bo nawet nie probuje liczyc ile wtedy bede miala lat - ale na pewno o duzo za duzo na impreze;-)
pozdrawiam
privy / 2009-12-08 13:08 / Tysiącznik na forum
o...joj to już prawie stary grzyb będę.
tomasz_skandia / 89.76.124.* / 2009-12-07 22:03
Czy idealne, to jeszcze nie wiadomo. Na razie wiem, że pierwsza transza odkupiona została taniej, niż cena wyjścia. Teraz potrzebny będzie zwrot i ścieżka "UUUP", czego wszystkim "miłośnikom" złota i akcji życzę :)
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-07 20:46
też mam plan wejścia jednak raczej rozdzielę na ml5 6 i sch1
Zeus52 / 2009-12-07 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i dochodzi PLN/Eu. Nie udał się wspólnej walucie ruch powrotny do przebitego w piątek wsparcia,teraz oporu. I to mimo tylu sprzyjających okoliczności...giełda,euro/dolar...a co będzie,gdy te okoliczności się zmienią? No cóż to z punktu widzenia A.T.ma swoje implikacje. Dolara, euro pewnie też pociągnie za sobą. Ach,ta złotówka! Nie oglądałem TVCNBC i pana Piotrusia,ale czytałem....oj,chyba się zdenerwuje,bo to nie po jego myśli.
Zeus52 / 2009-12-07 18:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taki komentarz do komentarza,bo w poprzednim wątku zauważyłem coś na ten temat. Otóż Kuczyn przyjął dane z rynku pracy jako"wypadek przy pracy",wynikający głównie z sezonowości. Okres przedświąteczny itp. Że wskazania PMI dla usług uniemożliwiają takie polepszenie danych o bezrobociu,a przynajmniej trwałe.Dopiero po nowym roku może się okazać,jak jest źle. Otóż rozmawiałem z nim(maile) i zapytałem o takie fakty. Gdyby ostatnie wskazania wiązały się tylko z czynnikiem sezonowym,to powinny być odosobnione. A tymczasem to nie tylko dane z listopada były lepsze. Jednocześnie zostały zweryfikowane dane z września i października i to było szokiem,gdyż właśnie te weryfikacje wypadły bardzo pozytywnie. Więc trudno w takim razie mówić o jednorazowym wybryku. Czy może więc być tak,że to odczyt dla usług,jako jednorazowy i zaskakujący,był właśnie tym wybrykiem? W odpowiedzi pan Piotr napisał,że choć wydaje mu się to nieprawdopodobne,to jednak jest możliwe. Dowiemy się tego z następnych publikacji,za okres po sezonie. Wszystko niby oczywiste,ale tylko pozornie. Bo jeśli jednak te ostatnie dane były właściwe,a nie był to żaden sezonowy wybryk(podkreślam te weryfikacje),to i tak za styczeń i luty będą pewnie słabsze. To jest okres zastoju,więc właśnie ewentualnie gorsze dane za ten okres będą właśnie obarczone błędem sezonowości,to właśnie może być wybryk! Wniosek z tego taki,że tego,jak wygląda stan faktyczny,dowiemy się nie wcześniej niż wiosną. Choć osobiście wydaje mi się,że raczej moja wersja jest prawdziwsza,ale Kuczyn ma jednak duże doświadczenie... Pozostaje obserwować więc pozostałe wskaźniki,między innymi ISM,PMI...może wcześniej coś nam powiedzą.
Zeus52 / 2009-12-07 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na temat wystąpienia Big Bena pan Piotruś też nie widział powodów do zainteresowania,a tymczasem wszyscy,jak widać po reakcjach tuż przed wystąpieniem,na nie czekają.
bierr / 2009-12-07 15:04
no to cała europa na czerwono, ale reszta świata się zieleni
Więc chyba jeszcze bez nerwowuw można potrzymać akcyjne
blazek999 / 2009-12-07 15:21 / Bywalec forum
„S&P500 osiągnie 1160 pkt. na koniec roku”
…prognozuje Thomas Lee, główny strateg amerykańskiego rynku akcji w JPMorgan.

Lee uważa, że wielu inwestorów przyjmuje zbyt konserwatywną postawę wobec zbliżającego się końca roku.

- Dow Jones na poziomie 11.000 pkt. jest bardziej prawdopodobny niż wynoszący 10.000 pkt. – powiedział Lee w CNBC. – Kiedy spojrzymy na grudzień, widać wiele procyklicznych danych, które potwierdzają ożywienie. A kiedy popatrzymy na początek 2010 roku, zobaczymy ziarna potencjalnego boomu w postaci ożywienia rynku pracy.

Dlatego spodziewamy się wzrostów pod koniec tego roku i na początku – dodał.
Lee oczekuje dojścia S&P500 w pobliże 1160 pkt. pod koniec roku. Obecnie indeks ma wartość 1005 pkt.

Pomyłka w treści, ale mniejsza z tym....ta dzisiejsza wypowiedź jest odwrotnością sugestii rzecznika białego domu z czwartku...
fasolens / 2009-12-07 15:36
Jak S&P500 rośnie to ma rosnąć to znaczy że które fundy dobrze mieć w portfelu?
Czytam na tym forum dużo nie zrozumiałych dla mnie skrótów, wykresów itp., które mam nadzieje że w niedługim czasie szybko pojmę i będę mógł się częściej włączać do dyskusji.
Zeus52 / 2009-12-07 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właściwie wtedy powinna róść większość fundów akcyjnych i surowcowych na świecie,choć w różnym stopniu-to już zależy od uwarunkowań lokalnych. I tak wszystko zależy od Janków,wszyscy na nich patrzą,a między innymi na S&P500. Dlatego tyle zamieszania. Trochę nabruździł w surowcach euro/dolar(tzw:Edek). Tu ścinają się dwa przeciwieństwa: Z jednej strony,na dłuższą metę,to surowce teraz powinny róść,jak na drożdżach. Bo lepsze dane,to wzrost cen surowców. Ale z drugiej strony jest obawa o możliwe podwyżki stóp procentowych,dla zapobieżenia inflacji,a to umacnia dolara...a surowce tymczasem na tym cierpią. Na zbyt wiele nie można liczyć po dzisiejszym wystąpieniu Bena,bo na temat stóp będzie coś wiadomo po posiedzeniu FED,ale zawsze jest nadzieja,że wspomni co nieco na temat inflacji,np że nie widać zagrożenia itp. No i jak to zostanie przyjęte przez rynek,bo o to chodzi,a nie o same słowa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy