8 VII - 12 VII

privy / 2013-07-08 09:49
Teraz albo wóz albo przewóz. Granica bólu 2215.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-07-15 01:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakaś wojnę pomiędzy G.S.,a J.P.M. mamy odnośnie prognoz dla eurodolara.J.P.M. liczy na spadek ED do 1,20...natomiast G.S, na wzrost do 1,40 w tym samym czasie. No,ciekawie to wygląda.Ale ponieważ na spadki nastawiona jest większość analityków,konsensus prognoz podobny do J.P.M....a poza tym,kto gra przeciw Goldmanowi zwykle pozostaje w samych skarpetkach...to mimo,ze można czasem się z Gminnej Spółdzielni pośmiać,jak ostatnio z tych stopów ustawianych kilkaset pipsów niżej,to jednak chyba pozostaje przyjąć prawdopodobną jazdę na 1,40.Choćby z tego powodu,że większość zwykle(a praktycznie to nigdy) nie ma racji.Trzeba więc wesprzeć Goldmana...Co? Ma tak samotnie pozostać na placu boju? :))
Zeus52 / 2013-07-12 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę chyba podziękować agencji Fitch,za okazję do zakupu EUR/USD...:)
privy / 2013-07-12 10:55 / Tysiącznik na forum
Nie ma o czym pisać, wszystko zgodnie z planem. Obecne poziomy są jak najbardziej ok na zamknięcie tygodnia. Atak na 2300 może być dziś przedwczesny.
Zeus52 / 2013-07-12 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgodnie z planem...a wtedy zaczyna się robić nudno...
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-07-12 13:57
myślę, że tylko zbadają grunt nad oporem a zamkną pod byle nie za nisko
Zeus52 / 2013-07-12 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie wiem,nie wiem...w Jankesowie J.P.Morgan i ten...no jak zwał się ten bank agenta Ashby'ego z"La Fanciulla Del West" Pucciniego...a...Wells Fargo!...Idą po wynikach wyraźnie w górę...nieco z opóźnieniem zrobili zryw,ale jednak...dołączają inne banki,Goldmann.
Zeus52 / 2013-07-11 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cisza na forum...a tymczasem u Jankesów zamiast dotychczasowego, krótkoterminowego sygnału zakupu, mamy już sygnał zakupu średnioterminowy.I stare-nowe cele na indeksach.S&P500:1900p./DJIA:16600p.-17200p./Nasdaq:4410p.Co do EDa Gminna Spółdzielnia tez miała rację...wszyscy być może mieli,bo najpierw miał być zjazd(i był),a dopiero później strzał na 1,35.Wesołe z Goldmanem było jedynie to,że przy poziomie ponad 1,30 kazał kupować,a stopy(które i tak by zostały wybite)ustawić na 1,28...pewnie ci,co tak zrobili nie są już klientami Goldmana,ale raczej klientami opieki społecznej :) Ale ogólnie miał rację.
Zeus52 / 2013-07-11 01:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
No dobra...chyba na razie już dość tej petardzie na F-S&P500...zamykam kramik. I karaluchy pod poduchy.
Zeus52 / 2013-07-11 01:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze coś ważnego....w kontekście tego,co mówiliśmy...dlaczego to ZUS nie miałby inwestować na GPW...oni już to robią,a także zrobią to z przejętymi od OFE papierami. stooq.pl/n/?f=763180
Zeus52 / 2013-07-11 01:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na miedzi byki chcą zrobić powtórkę z przełomu kwiecień/maj 314c/lb w tym momencie...masakra,Halemba Głęboka na parach złotowych się robi.I to zarówno na USD/PLN.jak i EUR/PLN
Zeus52 / 2013-07-10 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...jesteś? Dostałeś maila?
Zeus52 / 2013-07-10 16:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak tam...wszyscy jeszcze żyją?
privy / 2013-07-10 17:19 / Tysiącznik na forum
opory na bazowych trzymają a to oznacz k łopoty w przypadku dalszego marudzenia. W tym kontekście dzisiejsza podbitka może posłużyć za poduszkę bezpieczeństwa na jutro.
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-07-10 16:58
żyją, żyją ... stopy jeszcze trzymają choć trzeszczą
Zeus52 / 2013-07-10 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
No..dzisiaj to ja o mało nie przydepnąłem sobie opadniętej szczęki... Ech...jednak co pierwszy odruch,to pierwszy...te trzask,trzask,trzask,trzask w "one click trading"...bo tak to się odbyło na 2141p.,tuż nad moją czerwoną kreską...ten odruch był właściwy. Później przekombinowałem...to strach...zasada,aby tylko nie stracić się zemściła.Została,jak pisałem, jedna pełna pozycja...a mogło być:" Panowie...z tych piramid 40 lotów patrzy na was!".Cóż...od wielkości do śmieszności podobno tylko mały krok.Marne tłumaczenie...że strach...obawy...bo nasi nie widzą,co się kroi na świecie...i pewnie ich to nie obchodzi. To takie moje wewnętrzne usprawiedliwienie,że pojechałem 8 lotami,zamiast 40...no bo ostrożność tego wymagała...Marne tłumaczenie wobec tego,co sam pisałem wczoraj o Jankesach i Staśku...ich zamiarach...taki całosesyjny walec,gdzie dołki są po to,by można dokonać kumulacji pozycji(czy kapitalizacji odsetek,zysków...nie wiem,jak to inaczej nazwać)....jeśli depozyt przekracza 200%.Tak,ze z jednej strony,to japa mi opadła i nie powinienem narzekać...a z drugiej...wkur... się sam na siebie. Ech...ten pierwszy odruch,ta czerwona kreska...tak powinno pozostać.
privy / 2013-07-09 12:53 / Tysiącznik na forum
wiadro na miedzi trzeszczy tak jak 2215 na bananie.
Zeus52 / 2013-07-09 13:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozycje zajęte od 2143-2145(bo 2p.spreadu)...tak to hurtem poleciałem,bo Bossa ma pewien mankament,jeśli chodzi o maksymalną ilość,musiałem aż 4 pełne pozycje zająć...wszystkie już zabezpieczone na plusie.
Zeus52 / 2013-07-09 13:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam taka kreskę na Wig20-CFD...2140p. czerwono pociągnięta,by nie przegapić...od minimum z 21.VI...ładny punkt...i dzieje się na nim.
privy / 2013-07-09 14:22 / Tysiącznik na forum
Tak, to jej odpowiednik. Na wigwamie intraday nawet 2204, ale close powinno pow.2215 inaczej wszystko się zdestabilizuje na moich kreskach.
Zeus52 / 2013-07-09 18:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdyby tak cofka do 1643,15 można by skumulować pozycje...ze stopem ozywiscie
privy / 2013-07-09 21:23 / Tysiącznik na forum
Jakbym miał więcej pozycji na staśka to bym część teraz zamykał. Jest opór i w razie jego przebicia powinien nastąpić buyback więc bezpiecznie będzie można to odbudować. Teraz to loteria.
Zeus52 / 2013-07-09 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne,już dawno zrobione.Stasiek jest tuz pod górną bandą Keltnera...ściga ją,ale póki nie będzie naruszenia wszystko możliwe,czasami 1 punkt może zaważyć.Z resztą nawet w razie naruszenia,zwykle bywa powrót w stronę dolnej,lub przynajmniej średniej Keltnera.
Zeus52 / 2013-07-09 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zmieniłem ustawienie stop/loss. Dla 2 pozycji 2 p.wyżej(już macali te miejsce dwoma sekundowymi strzałami i poszli do góry,więc chyba im wystarczy testów?),za to 2 pozycje poniżej...w razie draki,te poniżej pozostaną,ale nawet w razie dużej draki te powyżej(na plusach
) zrekompensują straty z tych pod(na minusach)...czyli w najgorszym razie wyjdzie na zero.A zawsze jest szansa,że coś z tego wypali...wtedy pojadę na połowie pozycji.A jak nie...to wyjdzie na zero i tyle.
privy / 2013-07-09 15:33 / Tysiącznik na forum
dax i stasiek na oporach, sporo może od tego zależeć.
Zeus52 / 2013-07-09 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wytrzymałem,pozamykałem 3 pozycje od razu,a tylko jedną głęboko cofnąłem...i uchowała się! Reszta poszła w Staśka o 16:30...szkoda czasu i atłasu na Wig20...oni tak się pogubili,że nie wiedzą,co na świecie się kroi...a może mają to gdzieś? Jankesi mają sezon raportów,no i zamiary jasne,patrząc po wczorajszym AHI...więc Stasiek,poszło!
privy / 2013-07-09 17:57 / Tysiącznik na forum
To prawda, czuję się trochę jak saper :)
Zeus52 / 2013-07-09 09:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...coś ten DAX słabo działa na nas.Będzie atak na 8100p. i wyżej,a zamknięcie luki bessy i wyjście na szczyty,wobec sezonu wyników jest właściwie tylko drobną formalnością...to nasi,Wig20...cóż..."koń,jaki jest,każdy widzi"...
privy / 2013-07-09 10:07 / Tysiącznik na forum
No cóż. Rudy oszust chlapną, że jak nie zmodyfikują ofe to za 2 czy 3 lata je zlikwidują. Po takich hasłach nasz rynek może zostać wyalienowany i prawdopodobnie to widzimy.
Zeus52 / 2013-07-09 11:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na blogu u Piotra pytałem(takie,właściwie retoryczne pytanie)...a dlaczegóż to ZUS nie ma swojej komórki inwestycyjnej,zamiast tylu OFE.I zdaje się,że nie było to wołanie na puszczy...taka jest właśnie propozycja SLD...umożliwienie prawne inwestowania na giełdzie ZUS-owi.
privy / 2013-07-09 12:22 / Tysiącznik na forum
Jestem tego samego zdania co do ogółu.
Zeus52 / 2013-07-09 13:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że to powinni zrobić na początku,zamiast OFE...co nie skreślałoby możliwości istnienia prywatnych funduszy emerytalnych,ale dodatkowo,poza systemem.A ZUS...jeśli banki maja wydzielone oddziały inwestycyjne...czemu nie zrobiono podobnie w przypadku ZUS-u? Odpowiedź wydaje się oczywista...a gdzie by kolesie posadzili swoje d..ska. Jeszcze następnych"cudotworów"im się zachciewa...następni do zagarniania kasy...oddzielne podmioty tylko do wypłat emerytur...A dla emeryta zostawiliby co nieco,tak akurat tyle,by miał siły zdążyć przed szczurem do śmietnika...za to pośrednicy OFE,albo jeszcze coś w rodzaju T.U...Jasne,że wszyscy zawalili,łącznie z rudzielcem i jego koleżkami,ale i ci którzy teraz zaciekle ryżego krytykują.A coś z tym musi być zrobione.Po co w OFE ten zapis,zamiast realnych pieniędzy...czym są obligacje,które mają OFE,jak nie tylko zapisem,świstkiem...takim samym zobowiązaniem,jak w ZUS-ie w razie niewypłacalności państwa,to tylko świstek,a nie realna kasa.To na co niby jest ten"skok na kasę"...bo tego nie rozumiem? Zamiana jednego zapisu na inny,bardziej bezpośredni,bez biorących prowizję pijawek po drodze? A jeśli przymusowa danina jest MOJĄ,realną kasą,to...powtórzę za pewnym gościem...jeśli to MOJA realna kasa...to może zażądam od OFE by mi oddały co nieco(bo to podobno moja kasa)...akurat jest mi potrzebna.
Zeus52 / 2013-07-09 10:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,ale mam nieco odmienne zdanie.Rudy,jak rudy...od tego jest,by próbować coś zmienić...za to mu płacą.czy udolnie,czy nieudolnie...nad tym można dyskutować...ale coś próbuje,bo od tego do diabła jest.To są propozycje,a co mówił akurat jest faktem,bo do tego dojdzie,jeśli nic nie zrobią.Tymczasem OFE zachciało się bawić w politykę...i to w porozumieniu z G.S..próbowali,próbowali i nie mogli nikogo wystraszyć,więc zaprzęgli najcięższą artylerię do pracy...Goldmana.I to jest dla mnie ewidentne działanie obronne OFE...kij i marchewka dla rządu.Ktoś od wewnątrz pomagał Goldmanowi utrzymać eski i rzucał koszykami sprzedaży...przy braku ruchu na PLN.I twierdzę,że to były OFE! Ale teraz faktycznie nikt z zewnątrz nie jest zainteresowany...no bo ryzyko,po co się pchać tam,gdzie z giełdy ktoś sobie zrobił pole rozgrywek politycznych.OFE mogłyby się wykazać,robiąc minihossę...taka marchewka dla rządu i tłumów.Tyle,że bawiąc się w politykę narobili takich bzdur(także nagonka medialna analityków to ich dzieło),że właściwie chyba już nie mają szans na pokazanie swego pozytywnego wizerunku...sprowokowali coś,co może być śnieżną toczącą się kulą...i może być za późno by to zatrzymać.Tym samym sami,na własne życzenie założyli sobie pętlę na szyję i sami pociągnęli za dźwignię zapadni...analitycy rządowi bez problemu wykażą teraz kompletną nieprzydatność OFE i bezsens ich istnienia.
privy / 2013-07-09 11:21 / Tysiącznik na forum
ofe w tej formule nigdy nie powinny powstać. Długo by pisać. Jego propagatorzy są dziś jego krytykantami - zwykli oszuści i wtedy i dzisiaj.
famous_idiot / 83.31.185.* / 2013-07-09 14:43
... i w przyszłości :-)
Może gdzieś tu są uczciwi? Nie idzie trafić :(
Zeus52 / 2013-07-08 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Alcoa podała wyniki i po handlu posesyjnym,zarówno na spółce,jak i ogólnie AHI, wygląda na to,że się spodobały.
privy / 2013-07-08 16:47 / Tysiącznik na forum
7960 jak to na daxsie jutro wytrzyma to wzrośnie prawdopodobieństwo byczego scenariusza dla nas.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy