8X-12X

bierr / 2012-10-08 08:30
Widzę, że po ostatnich sprzeczkach nikomu się nie chce otwierać tygodnia. Obstawiam po ostatnich wieściach ze świata iż ten tydzień będzie wzrostowy.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-10-12 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jak tam wrażenia z piątku i tygodnia? Bo u mnie spoko i bez zmian portfelowych...i zmian nie planuję.
tedchom / 2012-10-12 23:36 / Tysiącznik na forum
U mnie podobnie. Czuję ze będzie jeszcze rzucało ale kierunek podtrzymamy
Zeus52 / 2012-10-13 00:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Śmieszy mnie spadek J.P.Morgan...on powinien wystrzelić tak do+10%,a nie w ogóle myśleć o nawet lekkim osuwaniu...poza wystrzałowym raportem,ogłosił że o 33% zwiększył działalność komercyjną,kredyty hipoteczne...hi,hi,hi...znając treść pewnego raportu wewnętrznego(pisaliśmy z maxem parę miesięcy temu)...to ten,kto teraz wszedł w rynek nieruchomości,będzie największym wygranym i to już za kwartał,dwa...a więc wygranym będzie J.P.Morgan....widać jednak,że raport,do którego dostęp miał Krzysztof(stooq.)nie jest ogólnie znaną"tajemnicą"...gdyby tak było,to różni anale(nawet prezes Case Schiller)nie wybrzydzaliby,że...ech,ta"poprawa"na rynku nieruchomości...eee...to tylko chwilowe...Tymczasem ma dojść do zmiany trendu,odwrót od najmu,a kupno domów jako kierunek dominujący. Ceny średnie wzrosną o co najmniej 10% już od początku 2013roku....taniej,jak w maju(a wtedy o tym pisaliśmy) w Stanach już nie będzie. A J.P.Morgan....oni wiedzą,co robią. W przeciwieństwie do wielu niezorientowanych analityków...oj wybrzydzali dziś,wybrzydzali na wszystko...szukali wręcz dziury w całym...to tak,jak nasi nie mogli strawić RPP i tego,że popełnili błąd z obniżkami stóp. Podobnie dziś anale w Stanach próbowali wmówić wszystkim,że to oni mieli rację. A fakty? Fakty,to pomyłka... :) Oni nigdy nie przyznają się do błędu...jeśli fakty przeczą prognozom...tym gorzej dla faktów. Ale nie szkodzi...poczekajmy,aż tych faktów(dane makro i wyniki) trochę się zbierze,taka masa krytyczna...wtedy inwestorzy przestaną słuchać wybrzydzań...
problem / 83.22.50.* / 2012-10-14 07:00
Na s&p500 widzę spadek poniżej kanał wzrostowy i zatrzymanie na pierwszym zniesieniu fibo i ten poziom pokrywa się z AB=CD. Przyjmując , że poziom 1426 to domniemamy punkt D bullish bat, z tego miejsca powinno być odbicie. I pewnie potem komentarze, że naruszono kanał ale rynek mocny i wrócił do wzrostów.
Tylko, że może się czepiam ale popatrzyłam na kurs Apple i tu pierwsze zniesienie fibo się nie wybroniło, a ponadto od 5 dni nie jest zamnięta luka spadkowa - to chyba dobrze nie wróży?, choć na plus działają tu jak i na całym s&p500 oscylatory.
(przy okazji czy na s&p są dwa bullish bat , jeden za drugim?, które łącznie tworzą jeden bullish bat?). Może doszukuję się abyt wielu sygnałów?
privy / 2012-10-14 10:47 / Tysiącznik na forum
W mojej jakże skromnej ocenie to nie jest BB. Wygląda jak ono, ale ma zbyt dynamiczne fazy, które takie być nie powinny. Na D1 mamy coś w rodzaju flagi, która w mojej ocenie jest już na niezłym kacu. Walka o główny trend zacznie się dopiero 30 pkt. niżej. Co się z tego urodzi to czas pokaże, na razie mamy fazę jakiegoś wyczerpania.
uwaga / 83.30.243.* / 2012-10-14 16:49
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=YgoCOxgI85M&NR=1
powiazania / 83.30.243.* / 2012-10-14 16:50
http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc&feature=related
niewiarygodne / 83.30.243.* / 2012-10-15 00:01
Kolejny artykuł na WP.pl o rzeczach, które do niedawna były tylko wyśmiewanymi “teoriami spiskowymi”, obozy koncentracyjne FEMA.

Setki tysięcy albo nawet miliony trumien zgromadziła do tej pory działająca w Stanach Zjednoczonych agencja rządowa. Wielu bacznych obserwatorów nie ma wątpliwości – Ameryka szykuje się na wielką katastrofę, której ofiary będą liczone w milionach. Dziś trudno wysondować, o jakie zagrożenie może chodzić, ale w świetle pojawiających się doniesień trudno o optymizm.

Stany Zjednoczone już dawno przestały być postrzegane jako oaza dla zwolenników wolności i swobód obywatelskich. To niebywałe, jak niewiele trzeba, by trafić tam za kratki. Postrach wśród zwykłych Amerykanów sieją też działające w Stanach Zjednoczonych organizacje i agencje rządowe, których profil nie zawsze jest do końca jasny dla zwykłych mieszkańców. Do podmiotów takich należy z pewnością FEMA (skrót od: Federal Emergency Management Agency – Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego).

Wokół agencji FEMA, która w teorii zajmuje się koordynacją działań na wypadek wielkich katastrof czy zapobieganiem klęskom, narosło przez lata wiele teorii spiskowych. Powołana jeszcze w czasach prezydentury Jimmy’ego Cartera komórka coraz częściej sprawia, że na plecach zwykłych Amerykanów pojawiają się ciarki.

Najwięcej emocji pojawia się wokół trumien, które już od dawna gromadzone są przez FEMA. Ich liczba musi niepokoić. Wiele wskazuje na to, że w ciągu ostatnich kilku lat wokół obiektów należących do FEMA udało się zgromadzić setki tysięcy, jeśli nie miliony plastikowych trumien. W internecie nie brakuje materiałów filmowych prezentujących te przedmioty.

Co ciekawe, plastikowe pojemniki są w stanie pomieścić nie jedną, ale nawet kilka osób. Znajdujące się na nich napisy nie pozostawiają wątpliwości, jakie jest ich prawdziwe przeznaczenie. Jak poinformował jeden z internautów, można znaleźć na nich etykiety, z których wynika, że są to wkłady do trumien. Pojawia się tylko jedno pytanie, w jaki sposób mogą pełnić funkcję wkładów, skoro standardowa trumna jest od nich znacznie mniejsza.

Jedna z osób, która zajmuje się badaniem sprawy należących do FEMA trumien poinformowała ostatnio, że widziała, jak kolejny duży transport plastikowych wkładów zmierzał w stronę jednej z baz należących do agencji. Po co to wszystko?

“Kongres Stanów Zjednoczonych przegłosował ustawę, która nakazuje Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego przygotować plan działania na moment, w którym dojdzie do masowej zagłady ludności, a także sytuacji, w której domy pogrzebowe, cmentarze i kostnice będą przeciążone w wyniku aktu terroru, klęski żywiołowej lub innej sytuacji kryzysowej” – powiedział Alex Jones, filmowiec, dziennikarz oraz zwolennik teorii spiskowych.

W kontekście składowiska trumien, jak bumerang powraca też temat potencjalnych obozów koncentracyjnych, które mają działać na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wiele osób wskazuje, że na terytorium USA mogą znajdować się placówki, w których przetrzymywani są amerykańscy obywatele. Zwracają one uwagę właśnie na fakt, że nieopodal Atlanty, w pobliżu jednej z głównych dróg, znajduje się składowisko plastikowych trumien, które należą do Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego – komórce podlegającej Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego.

Zgodnie z teorią spiskową, agencja ma być odpowiedzialna również za budowę obozów koncentracyjnych, do których trafiać mają obywatele po ewentualnym ogłoszeniu stanu wojennego. Taki stan wyjątkowy miałby zostać wprowadzony w razie destabilizacji sytuacji w kraju, wywołanej np. przez krach na giełdzie i zaostrzenie się kryzysu finansowego.

Nie tylko informacje na temat stale zwiększającej się liczby trumien, które gromadzi Ameryka, muszą budzić niepokój. Równie złowieszcze wydają się doniesienia na temat kolejnych rządowych akcji. Niedawno Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych wydał komunikat, w którym przestrzegał obywateli przed inwazją żywych trupów. “Zombie nadchodzą” – można było przeczytać w wydanym przez agencję oświadczeniu. Wiadomo przecież jednak, że nie chodzi tak naprawdę o niebezpieczeństwo inwazji istot rodem z filmu “Noc żywych trupów”. W założeniu, projekt, poprzez przystępną formę, ma przygotować ludzi na sytuacje, w których konfrontowani są oni ze skutkami klęsk żywiołowych oraz w sytuacjach kryzysowych

“Jeśli jesteście gotowi na atak zombie, te same rozwiązania pomogą wam w przypadku huraganów, pandemii, trzęsień ziemi i ataków terrorystycznych” – można było przeczytać w opublikowanym po raz kolejny w ostatnich latach instruktażu.

W połowie ubiegłego roku także na jednej z oficjalnych stron należących do CDC (działające w USA Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób) pojawiły się bardzo dziwne instrukcje dla obywateli. Wytyczne te miały pomóc w sprawnej ucieczce i jak najszybszym zażegnan
Zeus52 / 2012-10-15 12:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak jest zawsze i wszędzie,również u nas...a że ktoś o tym nie wiedział,teraz dopiero to odkrył,"Amerykę odkrył"...i dla niego to może i sensacja...ale chyba tylko dla autora artykułu...bo np dla mnie to normalna i konieczna rzecz,o której się na co dzień może i nie mówi...ale to naprawdę nic niezwykłego.Zwłaszcza w tak ludnym kraju,jak Stany...setki tysięcy trumien...no to znaczy ni mniej,ni więcej,żeee...żadnej większej katastrofy nikt się nie spodziewa....nie wiem,czy zwykłą umieralność w trzecim pod względem ludności kraju świata(zaraz po Chinach i Indiach) by to pokryło.Poza tym....normalne,standardowe działanie.Zawsze,wszędzie i w każdej chwili prowadzi się działania"na wszelki wypadek,na każdą okoliczność.Nawet tak"przyziemne" sprawy.Poza tym,w razie super katastrofy,jakiegoś armagedonu...kto by się przejmował trumnami....buldożery,rowy...uklepanie ziemi i finito...
Zeus52 / 2012-10-14 09:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No niestety,ale Apple mi się też nie podoba,bo ma jeszcze potencjał do spadku(podobnie jak Nasdaq)...jednak na razie walka na dolnym cieniu(tym z potężnym wolumenem,skupem)trwa...na razie skutecznie. Nasdaq...sygnał"sell"od pewnego już czasu,także nakłuta dolna banda Keltnera sugeruje dość wyraźnie,że po jeszcze jednym ruchu up,odbiciu z możliwym pobiciem szczytów i tak wróci do większych spadków... Niestety,ale to sugeruje teraz Keltner dla Nasdaq.....Masz rację,oscylatory działają na plus...ale możliwe,że należy popatrzeć na to wałaśnie tak,jak na Nasdaq i bandy Keltnera...nakłuta dolna:po odbiciu będzie zjazd do niej i próba jej rozciągania,rozdymania w dół długą serią dolnych przebić. Ale najpierw jeszcze jedno uderzenie na górną bandę...dopiero,gdy ono się nie powiedzie,dopiero wtedy wchodzi scenariusz dłuższych spadków.
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-14 08:47
Sp niby wyszedł z kanału ale to dj prowadzi rynek,ktory sie utrzymał....zgadza sie 1425-6 wazne(przypominam ze pisałem jak stukneli nizszy szczyt na 1471 ze idziemy na 1407 i tam dojdziemy obstawiam ....teraz janki odbicie 1436 intra min powinni ,mieli ładne 4 dni spadkowe z rzedu janki i skopali sprawe konczac w czwartek serie zamykajac sie o 002% zielono ,niedobrze dla bysia...niby spokojnie na razie chyba ze srednie dzienne dadza s lub macd tyg s ,zasieg do 1380 niby nic sie nie stało...piatek zamknołem s na sp na pivocie 1425,6 dokładnie ,fw nadal trzymam ...
dfg / 89.99.88.* / 2012-10-14 08:43
dlaczego kopiujesz posty innych uzytkownikow?
http://www.money.pl/forum/k-l-u-b-w-20-40-80-cz-38-t3213719.html
problem / 83.22.50.* / 2012-10-14 07:00
Na s&p500 widzę spadek poniżej kanał wzrostowy i zatrzymanie na pierwszym zniesieniu fibo i ten poziom pokrywa się z AB=CD. Przyjmując , że poziom 1426 to domniemamy punkt D bullish bat, z tego miejsca powinno być odbicie. I pewnie potem komentarze, że naruszono kanał ale rynek mocny i wrócił do wzrostów.
Tylko, że może się czepiam ale popatrzyłam na kurs Apple i tu pierwsze zniesienie fibo się nie wybroniło, a ponadto od 5 dni nie jest zamnięta luka spadkowa - to chyba dobrze nie wróży?, choć na plus działają tu jak i na całym s&p500 oscylatory.
(przy okazji czy na s&p są dwa bullish bat , jeden za drugim?, które łącznie tworzą jeden bullish bat?). Może doszukuję się abyt wielu sygnałów?
Zeus52 / 2012-10-12 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jajca dziś robią nieprzeciętne...cóż,zmiany koncepcji niesamowite. Dlatego też na FRX pozostałem poza rynkiem...ktoś może powie,że to głupie,bo można było nieźle pograć...tyle,że nie miałem możliwości...musiałbym pilnować na bieżąco,siedzieć przy kompie,a tego akurat nie mogłem...natomiast ustawianie stopów...nic by nie dało,w każdą stronę i tak zostałyby wybite. Co do walut...nadal obliczalnie zachowują się pary,jak je nazwałem"intrakontynentalne"(w poprzednim wpisie przejęzyczyłem się. Miało być intra-,a nie inter-)...CAD/USD...zmiany,ale nie przekreślające kierunku. EUR/GBP pomijam,bo jak pisałem,tam ruch był już zbyt rozwinięty,zbyt blisko oporu. Za to NZD/AUD...nooo...to chyba był strzał w dziesiątkę. Nawet w najgorszym momencie,na korpusie a la Sears Tower(powstałym po wpisie)pojawił się mały,niemrawy,górny cień....i mamy ciąg dalszy. Przypominam o 1,2950 na EUR/USD...jeśli padnie,to jazdę do górnej bandy trójkąta będzie trzeba odłożyć....naaaa...powiedzmy, niedzieli(hi,hi).
Zeus52 / 2012-10-12 16:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i wygląda na to,że Janki nie zasugerowali się wykresem 1H,z resztą sam tym za bardzo bym się nie sugerował(wpis poniżej),bo jednak ten górny cień na 1D kusił...sprawa na S&P500-futures rozegrała się wraz z ukończeniem świeczki 1H z dolnym cieniem na pierwszym wsparciu.
Zeus52 / 2012-10-12 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście biorę pod uwagę to,co sugeruje na S&P500-futures wykres np w kompresji 1H...ale gdyby wziąć pod uwagę poziomy wsparć wynikające z o-RGR z 10/11 października(w tej samej kompresji)może dałoby się wyliczyć poziom i przypuszczalny czas trwania takiego ruchu...druga godzina ruchu"c" w dół już trwa...ile jeszcze....3-4? Do 18:00/19:00? Oczywiście,biorąc pod uwagę,że sugestie z 1H będą podtrzymane przez Janków po otwarciu,co wcale nie jest takie oczywiste,bo ten wczorajszy górny cień na 1D też kusi.
Zeus52 / 2012-10-12 14:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
To się stale w pre market waha,łącznie z głębokimi zejściami pod kreskę w przypadku Wells Fargo...nadal czekamy(i nie tylko my,jak widać)na Jankesów i ich reakcję podczas sesji. Kurna,nie wiem czemu na FRX czepiliśmy się z privym walut...a czemu by nie np S&P500-futures
Zeus52 / 2012-10-12 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wells Fargo. Wynik lepszy od prognoz,w tym wypadku tylko nieco lepszy. EPS: 0,88$ wobec prognoz:0,87$. Ale rok temu było to zaledwie:0,72$. W handlu przedsesyjnym J.P.Morgan,Wells Fargo silnie rosną,a z nimi rośnie,jak na drożdżach, cały sektor bankowy. Taaa...powinienem rzec,że"jeśli EUR/USD nie cofnie się poniżej 1,2950 to uderzenie w górną bandę trójkąta mamy,jak w banku"...śmiesznie wypadło...powinienem powiedzieć:"jak w bankach...J.P.M.,W.F."... :)
Zeus52 / 2012-10-12 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Małe sprostowanie samego siebie. J.P.Morgan Chase...to nie tylko o nisko ustawioną poprzeczkę chodzi,ale w tym wypadku także wyniki bijące na głowę te z przed roku. Rok temu EPS: 1,01$. Prognozy: 1,21$. Wynik: 1,40$. Podobny układ jeśli chodzi o przychody...wyraźnie wyższe nie tylko od prognoz,ale i od tych rok temu. Co zrobią Janki,nie wiem...chyba co niektórzy już się obudzili,ale piją dopiero poranną kawę...
szalony inwestor / 2012-10-12 15:29 / Tysiącznik na forum
Nalezy oczekiwac zalamania na rynku akcji.
szalony inwestor / 2012-10-12 15:45 / Tysiącznik na forum
Wig 20 pierwszy polamie wsparcia. Do konca miesiaca w20 znajdzie sie ponizej 2300 pkt
szalony inwestor / 2012-10-12 17:33 / Tysiącznik na forum
ci ktorzy nie sprzedali akcji/funduszy kcyjnych gdy wig 20 byl powyzej 2400 pkt beda teraz mieli nieciekawa sytuacje
tedchom / 2012-10-12 19:48 / Tysiącznik na forum
Zobaczymy zobaczymy. Jestes ustawiony na naszym rynku na krótkie? jeśli tak to ustaw chociaż ciasno stoplosy
Zeus52 / 2012-10-12 13:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tedchom,tydzień jest dziwny,bo analitycy wystraszyli Jankesów prognozami wyników spółek. Najgorszymi prognozami od 9 lat. Alcoa miała mieć EPS: 0 .-, a miała 3centy. I już mówię,co dzisiaj,bo dziś już tuzy wchodzą w grę. J.P.Morgan EPS: 1,40 $ wobec prognoz: 1,21$. Zobaczymy,co z tym zrobią Janki,bo to jest ważne,a nie sam wynik. Wynik,zgodnie z przypuszczeniami,bijący mocno w górę prognozy. Ale tak nisko ustawioną poprzeczkę trudno przestrzelić w dół.
privy / 2012-10-12 11:00 / Tysiącznik na forum
Stasiek jest pod kreską a edek powinien pobujać się na nowych poziomach przez kilka godzin. Potem albo kontynuacja albo pułapka.
Zeus52 niel. / 77.113.186.* / 2012-10-12 12:56
Dla EDa istotne jest przejście ponad 1,2950. Jeśli nie zejdzie poniżej,to mamy uderzenie w górną bandę trójkąta jak w banku. Miałeś wczoraj rację...chcieli pojechać wyżej(to Twoje).Choć nie od razu,dopiero dziś to zrobili...najpierw musieli zaliczyć zejście na fibo 23,6(to moje)...czyli tak wspólnie to od razu lepiej się układa...:) Zwróć uwagę na pewne pary,można by je nazwać"interkontynentalne"...AUD źle się sprawuje wobec USD,CAD(gwiazda i dziś się potwierdza)...a NZD ma się dobrze do głównych walut...więc tym bardziej waluta nowozelandzka do australijskiej NZD/AUD. To już co prawda się zaczęło,ale zakres jest chyba obrecujący. Za to NZD/USD wygląda ciekawie...to może być początek większego ruchu. Z innych"inter" może na podobnej zasadzie EUR/GBP...tyle,że to jest już zbyt zaawansowany ruch...
tedchom / 2012-10-11 23:21 / Tysiącznik na forum
Tydzień jakiś dziwny i do tego jeszcze zatrzymały się nasze janki prawie w punkt pod wsparciem. Co d tego wyniknie Bóg jeden raczy wiedzieć. Z drugiej strony u nich ważne może teraz być dojechanie jeszcze na weekly do poziomu ok 1380 i potem dopiero kierunek północ. Tak czy siak ten rok powinniśmy zakończyć wyżej i to nie tylko kosmetycznie od poprzedniego.
Zeus52 / 2012-10-11 16:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozpatrując trójkąt na EUR/USD,to górne ograniczenie i zarazem cel na najbliższe sesje wypadałoby gdzieś na poziomie 1,3030-1,3040.Ten trójkąt dobrze jest rozpatrywać na wykresach weekly...jest bardziej czytelny jego zakres rażenia w razie wybicia...po prostu potęga.Ruch mierzony to jakieś 1,42.Wymagałoby to pewnej korekty dla koncepcji wielkiej,około 8-miesięcznej o-RGR...ale to byłoby raczej uściślenie koncepcji.
privy / 2012-10-11 17:29 / Tysiącznik na forum
Mi się ten trójkąt po nocach śni. Myślałem, że zrobią tu flagę i się ustawiłem, ale chyba nie zrobią. Dzień a nawet i tydzień jeszcze trwa a skośna linia wsparcia/oporu jeszcze się nie poddała choć jesteśmy teraz nad nią. Może teraz będzie takie ''c'' w ''C'' na flagę. Dużo kasy do zarobienia i wajchowy może okazać się bardziej łapczywy.
Zeus52 / 2012-10-11 17:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przepraszam,że mamy małe cofnięcie,ale to dlatego,że ja wszedłem sobie na trochę na sell...to zaraz minie. :))
privy / 2012-10-11 17:44 / Tysiącznik na forum
Jak zagrają na flagę a masz zarobione to trzymaj ze stopem na wejście. Albo rybka albo ...
Zeus52 / 2012-10-11 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jajca robią ze spreadem...jakby jakaś rybka miała branie...:))
Zeus52 / 2012-10-11 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie nie mam.I w tym problem.Jechałem małymi odcinkami...na wybiciu w dół linii trendu(tej od nocki)...no i przed chwilą,sądziłem właśnie,że pójdą po fladze...ugrałem nawet na butelkę Heinekena...5,50 PLN...hi,hi,hi Zaraz,zaraz....eee,chyba tylko popatrzę.
privy / 2012-10-11 20:25 / Tysiącznik na forum
Chyba jednak czeka nas nocna konsola.
privy / 2012-10-11 18:13 / Tysiącznik na forum
Gdyby to cofnięcie poszło w okolice 1,2915 to można spekulacyjnie kupić lub poczekać na wybicie 1,2950 - jedna kreska pokazuje mi chęć poprawienia szczytu na wykresie H1. Do 0,5L powinieneś dociągnąć :)
Zeus52 / 2012-10-11 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie...liczyłem,że zejdzie choć do 23,6 fibo. Przynajmniej. Kto wie...popatrz na Staśka na tych samych,małych interwałach.ED chodzi podczas sesji,jak Stasiek.
Zeus52 / 2012-10-11 16:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to cooo....proponuję jednak ten trójkąt na ED(a nie podwójny szczyt)...co na to gremium?
Zeus52 / 2012-10-11 11:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ważne,aby Wig20 obsuwał się nam powoli i systematycznie we właściwym kierunku... :)
privy / 2012-10-10 16:08 / Tysiącznik na forum
Stasiu musi dziś dbać o linię.
Zeus52 / 2012-10-11 03:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...nie wiem,czy śpisz,nie wiem,czy przeczytałeś przed północą i też jedziesz na całego...nie wiem,czy ktokolwiek ten trick z silver(i ED) wykorzystał...cóż,ja tam nie mam doświadczenia,jak szalony...więc podrzucam ciekawostki za free. Ale jazda,jak szalona...bez trzymanki.Lubię grać na silver...bo to jakby cofnąć się w czasie....te poziome 5-minutowe szpulki po 23:30,do północy. Tylko się schylić i podnieść pieniądze...i za free(nie jestem szalonym)... :))
co dalej / 83.30.253.* / 2012-10-11 08:25
Denne wyniki i prognozy spółek zakończyły hopssę bankrutów, robioną na rekordowym długu, na co nakłada się brak kapitału w bankach o czym wczoraj przestrzegł MFW, podnosząc ich potrzeby wyprzedaży aktywów do 4,5 biliona $.

Stocks closed near session lows, with the Dow posting back-to-back triple-digit losses, as outlooks from Chevron, Alcoa and Cummins added to concerns about a global slowdown. The IMF warned that if the eurozone fails to solve the debt crisis, its banks could be forced to sell as much as $4.5T worth of assets.
co dalej / 83.30.253.* / 2012-10-11 10:10
Nadchodzi druga faza łupkowej rewolucji
dzisiaj, 06:12

Ropa naftowa wydobywana z niekonwencjonalnych złóż może powtórzyć sukces gazu łupkowego - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisze dziennik, USA - gigantyczny konsument i importer gazu, w ciągu zaledwie kilkunastu lat dzięki łupkom stały się samowystarczalne. Pod względem wydobycia surowca Ameryka wyprzedziła nawet
Rosję i stała się największym na świecie producentem gazu.

"Dziennik Gazeta Prawna" podkreśla, że ostatnio z łupków w USA wydobywa się także coraz więcej ropy. Rosnąca produkcja tego surowca sprawi, że Stany Zjednoczone będą w pełni niezależne energetycznie.

Cała Ameryka Północna zużywa dziś 7 mld baryłek ropy rocznie. A tymczasem szacuje się, że może będzie w stanie wyprodukować nawet 1,2 – 1,8 bln baryłek. W efekcie stany Zjednoczone staną się wiodącym eksporterem ropy - pisze "DGP"

"Dziennik Gazeta Prawna" podkreśla, że Amerykanie są zdeterminowani, by sięgnąć po swój naftowy potencjał. - Dni OPEC są policzone. Niestabilne kraje i regiony, jak Iran czy Wenezuela będą zmarginalizowane – ocenił na łamach „FT” Roger Altman, były amerykański sekretarz skarbu. To będzie wstrząs dla energetyki światowej.

Zdaniem wielu analityków, to rewolucja na rynku spowoduje spadek cen ropy nawet do poziomu 50 – 60
dol. za baryłkę.
Zeus52 / 2012-10-11 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to jest rewolucja w Stanach...parę razy o tm samym pisałem...a niektórzy nie wierzą w mega hossę u nich.Mega hossa...mam na myśli nie to,co teraz,ale okres około 20 lat...coś takiego,co było w latach 80"-90"...dwie dekady podczas których Dow Jones urósł ponad 10-krotnie.A teraz mamy coś w rodzaju ogromnej konsolidacji...a ciąg dalszy nastąpi...Tyle,że nie wiemy w którym momencie i jakie jeszcze doły nas czekają wcześniej.
i co dalej / 83.30.253.* / 2012-10-11 10:26
Sprawy w kraju idą baaardzo źle. Tusk dzwoni do Nowaka i mówi: Sławuś, kochany, weź mi coś doradź, bo chcę sobie kupić bilet na emigrację, ale boję się wyjść z domu. Co robić? Hmm, no wiesz, trzeba by coś tak żeby się z Tobą jakoś zgrywało, może .. hmm.. co by tu? Może jak Piesiewicz przebierz się za babę? Albo nie! Stój! Wiem! Mam lepsze! Przebierz się za zakonnicę - radzi mu Nowak. Tusk przebrał się i idzie na lotnisko. Całą drogę przeszedł spokojnie i nikt go nie rozpoznał ale, jak na złość, tuż koło dworca przechodziła zakonnica. Zatrzymała się, popatrzyła na niego badawczo a po chwili ruszyła w jego kierunku i zawołała: Siostro!? Siostro!?. Donek skulił się w sobie, zbladł i szybko wszedł do hali. Zakonnica za nim i głośniej woła do niego: Siostro!?, Siostro!?. Przestraszony Donek zaczął uciekać. Biegnie, lawiruje w korytarzach raz w jedną, raz w drugą stronę, przeskoczył przez barierkę, przewrócił śmietnik i pędzi co sił w nogach, ale zakonnica nie daje się zgubić, goni go i krzyczy: Tusk! Tusk! Przerażony Donald wpadł do jakiegoś magazynu. Rozgląda się i widzi że nie ma wyjścia. Zdesperowany, chaotycznie wspina się po bagażach do okna i już ma się chwycić za parapet gdy zasapana zakonnica wlatuje do magazynu, dopada go, łapie za nogawkę i woła: Siostro Tusk! Siostro Tusk! To ja, Siostra Rostowski!
Zeus52 / 2012-10-11 11:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)
Zeus52 / 2012-10-11 02:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aaaa...wszyscy sobie smacznie chrapią,a zapomniałem wspomnieć,że od 1:00 jadę już na sell i na silver i na ED jednocześnie...
Zeus52 / 2012-10-11 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Skasowałem profit z ED-a przy 1,499...i wskoczyłem w sell na silver tuż przed północą...ładna luka bessy...od razu,na dzień dobry...i obsuwa się dalej. Niezły pomysł...co?
Zeus52 / 2012-10-10 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal jadę na sell na ED.Ale może czas się przesiąść na silver...co myślisz? Czas ucieka...jeżeli już,to szybko.Zaraz północ.
Zeus52 / 2012-10-10 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...jeśli nie śpisz,a chcesz się pobawić...zerknij na ED-a,zerknij na AHI u Janków.No i w końcu na silver....czeka! I poczeka bezczynnie na nas do północy.Popróbujemy?
tedchom / 2012-10-10 22:15 / Tysiącznik na forum
Tak patrząc na jankesów to widzę , że zatrzymali się na całkiem poważnym moim zdaniem wsparciu 1432 i powinni jutro odwrócić kierunek albo faktycznie pojadą w okolice 1400.Dax ma jeszcze dużo miejsca do opadanie 7123 podobnie CAC, wiec nie mam koncepcji co dla nich obstawiać. Póki co dalej siedzę w que2
Zeus52 / 2012-10-10 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Troszeczkę zerkam na EUR/USD...bo to niekoniecznie musi być podwójny szczyt,ale po prostu trójkąt.Trójkąt,po silnym wzroście,czyli promujący byki.Z tym,że nieraz bywało,co trzeba przyznać,że waluty szły swoją drogą,a indeksy swoją.Przez jakiś czas.
u2mart / 2012-10-10 22:20 / Tysiącznik na forum
no to się zgadzamy, z tym, że ja liczę na zmianę kierunku jutro bo jak nie to będę wyrzucać PKC wszystko chyba
szalony inwestor / 2012-10-10 23:02 / Tysiącznik na forum
Nie ty jeden bedziesz wywalal pkc
jutro kontynuacja spadku. Pora by kierunek poludniowy utrwalil sie.
Zeus52 / 2012-10-10 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
W piątek dopiero pierwsze raporty tuzów...J.P.Morgan,Wells Fargo. To się dopiero będzie liczyło.
szalony inwestor / 2012-10-10 16:19 / Tysiącznik na forum
balansowanie na krawedzi
jezeli beda ta linie lamac dzis to dopiero po zamknieciu gield w europie zeb byla niespodzianka na jutro dla europejczykow
dfg / 57.86.133.* / 2012-10-10 11:41
@Zeus52
to jak wychodzimy z QUE2? bo zaczyna sie robic nieciekawie, kolejna sesja spadkowa, podejrzewam, ze jeszcze w tym tygodniu odbije troche i potem juz osuwanie w dol... ciezko powiedziec czy jeszcze przed wyborami w US czy po....
Zeus52 / 2012-10-10 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do przemyślenia...sorki...mnam w tej chwili mało czasu na pisanie.Chciałbym wreszcie ustawić solidnie stopy na EUR/USD i iść spać...albo dać sobie spokój i skasować co jest...i też iść spać.Tańczy,tańczy...wygląda,jak by mu jankeska sesja znowu przeszkadzała...
szalony inwestor / 2012-10-10 15:03 / Tysiącznik na forum
prawdziwe spadki dopiero nastapia
pora uciekac z fuduszy akcyjnych/akcji
dfg / 57.86.133.* / 2012-10-10 15:09
jakbys byl tak uprzejmy podzielic sie swoja tajna wiedza kiedy to nastapi, to z mila checia wejde w QUE3
szalony inwestor / 2012-10-10 15:45 / Tysiącznik na forum
moja wiedza nie jest tajna wynika z wielu lat praktyki i nie zamierzam sie nia z nikim dzielic a juz na pewno nie za darmo
moja rada - lepiej teraz miec kase w gotowce
stac z boku i spokojnie czekac
to jest pora na realizacje zyskow
Zeus52 / 2012-10-10 17:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wiedza zdobywana latami praktyki. I to ta praktyka powiedziała ci,że dziś luka bessy i zjazd...a pytałem:"sądzisz,że zjazdu u Janków nie mamy w cenach...gdzie byli Jankesi,gdy my kończyliśmy...". Nooo...to się popisałeś...latami praktyki... Nie po raz pierwszy z resztą. Wiesz...nie dałbym za twoją praktykę złamanego grosza...
szalony inwestor / 2012-10-10 18:24 / Tysiącznik na forum
Nie dzis to jutro bedzie zjazd. To kwestia czasu.
u2mart / 2012-10-10 18:45 / Tysiącznik na forum
hmmm przemyślane i poparte konkretami :-) Ja myślę, że może jak nie zjazd to może w górę, ewentualnie męczący boczniak , coś na pewno się sprawdzi ))) Moja wypowiedź merytorycznie jak powyżej, po prostu odechciewa mi się czytać te wątki czasem, kiedyś było inaczej. Szalony może zmień forum, na bankierze sporo podobnych wypowiedzi
szalony inwestor / 2012-10-10 19:07 / Tysiącznik na forum
To jest publiczne forum a nie prywatny blog zeusa i spolki. Kazdy moze sie tu wypowiadac.
Zeus52 / 2012-10-10 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu się wypowiada każdy...ale stara się przynajmniej robić to z sensem...jak wychodzi,tak wychodzi.Ale przynajmniej każdy,jeśli już coś pisze,to stara się to uzasadnić...bo może się myli,a ktoś to zauważy i sprostuje?
Zeus52 / 2012-10-10 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nieprawda.
tedchom / 2012-10-10 22:16 / Tysiącznik na forum
Prawda
mysliciel / 83.22.47.* / 2012-10-10 19:14
Szalony Inwestorze prosze sie wypowiadac nikt tutaj niczego nie broni ale prosze o konkrety i uzasadnienia swego zdania...pozdrawiam
mysliciel / 83.22.47.* / 2012-10-10 18:54
http://www.youtube.com/watch?v=os9MTY4f9bc


co o tym sadzicie? Troche mnie dziwi ta prognoza silnego dolara i wysokiej cenie ropy
dfg / 57.86.133.* / 2012-10-10 16:24
w takim wypadku nie rozumiem Twojego uczestnictwa w tej dyskusji...
pozdrawiam!
szalony inwestor / 2012-10-10 17:04 / Tysiącznik na forum
to juz dawno przestalo miec znamiona dyskuzji
zycze zyskow
Zeus52 / 2012-10-10 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z twoim udziałem dyskusji merytorycznej nie było NIGDY i NIGDZIE,na żadnym forum,gdziekolwiek się pojawiałeś.
szalony inwestor / 2012-10-10 21:47 / Tysiącznik na forum
A na jakich forach sie pojawialem ?
przemas80 / 80.53.38.* / 2012-10-10 12:26
Witam.

Zeus52, masz nadal w portfelu ARKA1(SWE Europy), nadal na ten fundusz liczysz ? Jakieś konkrety , czekam na informację.

Pozdrawiam.
Zeus52 / 2012-10-10 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,nadal QUE2...99%
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy