Forum Spółki giełdowe EuCO SA

9 najbardziej wydajnych spółek, dających nadzieję na dywidendę

9 najbardziej wydajnych spółek, dających nadzieję na dywidendę

skomentuj
godzic / 199.87.154.* / 2014-12-30 08:16
Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie można obecnie znaleźć wiele spółek rentownych i coraz lepiej zarządzanych. W tym artykule skupimy się na najlepszych z nich. Zbadamy, które spółki najbardziej wydajnie zarządzają kapitałem. Sprawdzimy, jak radziły sobie w przeszłości i czy generują zyski. Następnie wybierzemy spośród nich te, które mogą się tymi zyskami podzielić z akcjonariuszami. Na końcu zaś, przedstawimy krótki opis, jak w przyszłości przeprowadzić samemu podobną selekcję.

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. #EUC

Spółka wykazuje rentowność od lat. Także inne wskaźniki ma dobre, zarówno teraz jak i historycznie. Zyski powoli rosną, a dywidendy są wypłacane od 2011 roku. Co ciekawe, co roku jest wypłacany coraz większy procent zysków w postaci dywidend. W ostatnim roku było to 57% zysku. Jeśli więc, także w następnym kwartale utrzymają się podobne wartości wskaźników, to obecnie stopa dywidendy dla tej spółki wyniesie około 4,9%

za: strefainwestorow
Rapaport204 / 89.231.223.* / 2015-01-31 14:14
Od dłużeszego czasu spółka jest niedoszacowana
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy