Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

9 stycznia -------------- :-(

9 stycznia -------------- :-(

gabrik / 2007-01-09 20:31
doszliśmy do prawie 3250 (jak mówią prawie robi....) niestety nie w cenie zamknięcia a w trakcie sesji a zakończyliśmy przy krótkoterminowych wsparciach.Obecnie notowania np.brazyli są złe ,USA ewidentnie "wiszą" bez większych ruchów ale tam zaczyna się sezon wyników i zobaczymy co spółeczki wypracowały..........
Dziś początek notowań nie zaskoczył jednak końcówka nie była dobra osobiście myślałem że indeks zostanie utrzymany na zamknięciu przy 3220-30. a my jednak bliżej 3190
Narazie tyle idę do wykresów może coś nowego zobaczę???
Wyświetlaj:
gabrik / 2007-01-09 22:59 / portfel / Wierny Forumowicz
jeśli jutro azja dołączy do czerwonego koloru to jutro -30 jeśli nie to tylko -10-brazylia i argentyna z meksykiem poszli po bandzie
mick / 2007-01-10 06:17 / Uznany Gracz Giełdowy
no i mamy - japonce prawie -2%, hangseng -1,8%. reszta azji tez krwawi :) czyzby 3000 bedziemy ogladac od dolu?
szprotek / 83.29.68.* / 2007-01-09 22:20
wielu pewnie już czytało, ale artykuł jest tak bezczelnie misiowaty, że nie mogę sobie odmówić:
http://www.marketwatch.com/news/story/if-bulls-wrong-about-2007/story.aspx?guid=%7BC5852C33%2DC1E0%2D4157%2D993F%2DC41670B01033%7D

tytuł:
"What if bulls are wrong about 2007? Contrarian forecasts global recession and market meltdown"

Żeby "zanęcić" powiem tylko, że facet sobie nie żałuje prognozując spadek S&P poniżej 800pkt. Od siebie dodam tylko, że stosując zalecaną w artykule metodę contrariańską dochodzę do wniosku, że jeśli co i rusz będą się pojawiać takie artykuły to indeksy w USA będą jeszcze długo tak wisieć i korektę na nich zobaczymy dopiero gdzieś w 2008 ;))
futurek_LOGO / 2007-01-09 22:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
coz tych przepowiadaczy jest wiecej np Marc Faber ma podobne odczucia i nie sa to ludzie ktorzy strzepia jezyk u podstawy tych prognoz jest USD jako waluta ktorej grozi kryzys polecam ksiazke Dollar Crisis R.Duncan po angielsku tylko polskiego wydania nie ma
szprotek / 83.29.68.* / 2007-01-09 23:47
czekam z ciekawością na pierwsze szacunki PKB za IVQ. Może one ruszą indekasami w USA? Choć myślę, że będzie (narazie?) więcej niż prognozuje Roubini (tzn. ponad 1%).

pytanie czy my będziemy czekać na USA - bo jeśli spadać to kiedy jeśli nie teraz?
futurek_LOGO / 2007-01-09 23:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na przestrzeni ostatnich 10 lat USD STRACIL okolo 50% wartosci w porownaniu ze zlotem
futurek_LOGO / 2007-01-10 05:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a od 1920r prawie 90% :-) u nas funkcjonuje takie ladne powiedzenie - kupa zlomu
futurek_LOGO / 2007-01-09 23:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
2007-01-09 23:01:51 | *.*.*.* | futurek_LOGO [ Bywalec forum ] | komentowany artykuł
Re: Symboliczny wzrost indeksu WIG 20 [0]
Szprotek dal link do pewnego artykulu bardzo misiowatego a mi sie skojarzylo zaraz
dlaczego pewien bank z Ameryki kupuje srebro od naszego poczciwego KGHM czyzby juz
zamieniali parszywe dollary na nowa uniwersalna walute? skomentuj
Morfeusz / 2007-01-09 21:48 / Tysiącznik na forum
Obligacje w USA wreszcie przestały dzisiaj rosnąc co będzie lub jest obecnie jakimś wsparciem dla akcji u jankesów.
futurek_LOGO / 2007-01-09 21:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a co w L wlazles ? - ja zostalem na noc z S i mam spokoj to wlasciwy kierunek jutro od rana dystrybucja i spadamy, jeszcze PLN nam sie oslabia jak Strokus pisal wiec raczej 3150-100 witamy szybciej niz pozniej jak patrze na USA to tam tez dystrybuuja na calego w ciagu sesji i na koniec wyciaganie o Brazylii itd nie wspominam
Morfeusz / 2007-01-09 21:19 / Tysiącznik na forum
Pewnie masz rację, no chyba żebyś nie miał racji ale to się okaże dopiero jutro.
futurek_LOGO / 2007-01-09 21:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
eeeee mam zapas pkt na S wiec pozwolilem sobie na ta extrawagancje - a moze na SKYPE wejdziemy Gabik MOrfeusz ? zapraszam mnie znajdziecie pod nick dr_husky
Morfeusz / 2007-01-09 21:51 / Tysiącznik na forum
Na skypa nie wejdę bo ostatni mikrofon (a ściśle mówiąc kabel) jaki miałem w domu mój kochany synek (2.5 lata) w ramach zajęć techniczno-rozwojowych pociął na makaron.
futurek_LOGO / 2007-01-09 22:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja mysle o czacie mozna pisac w kilka osob jednoczesnie a nie jak na GG we 2
futurek_LOGO / 2007-01-09 22:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a swoja droga przylaczam sie do twego wpisu o Litwinience ... ci ktorzy ujwaniaja prawde sa z wyboru narazeni na podstepna smierc lub smierc najblizszych vide plk Kuklinski
Morfeusz / 2007-01-09 21:07 / Tysiącznik na forum
Na dziennych świeczkach z AT przygotowane do sygnału kupna są : CCI, STS.
Cały czas obowiązuje sygnał sprzedaży na MACD. RSI ślizga się na poziomie z którego w styczniu 2006 r nastąpiło wspinanie się na majowe szczyty, niższe RSI było już tylko na zwałce majowej.Wczorajsza sesja to odbicie od PP1 a dzisejsza to odbicie od PP więc mamy pinponga między dwoma PP. Na tygodniowych świeczkach AT wygląda zdecydowanie gorzej.
Dzisiejsza sesja wyglądała na trochę dystrybucyjną, niepokój w regionie spowodowany silną przeceną w Rosji udzielił się też innym rynkom EM.
Światełkiem nadzieji jest to że na tle innych EM byliśmy dziś the Best ale ma to związek moim zdaniem z ilością kapitału zachodniego obecnego na rynku.
Na jutro jeśli nie będzie zawirowań na EM związanych z dzisiejszą przeceną w Rosji to może nie będzie tak źle, mamy luzu 50 pkt na WIG 20. Miedź, srebro,złoto na mocnych plusach na zamknięciu sesji towarowej.
Rano zobaczymy jak się zamknie indeks SET który moim zdaniem wytyczy jutro kurs dla EM.
futurek_LOGO / 2007-01-09 21:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
coz coraz bardziej sie przekonuje ze w AT to sobie co niektorzy zapalaja lub gasza swieczki jak chca by generowac sygnaly ktore maja wprowadzac graczy takich jak my w pulapki zdecydowanie bardziej wiarygodne sa analizy walutowe jakby te co ostatnio nam Strokus zaserwowal gdyz ruchy na walutach wymuszaja takie a nie inne zachowanie rodzimych graczy gdyz na to AT to oni wplywu nie maja :-)
warren buffet / 2007-01-09 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak o tym pisałem ze niektorzy sobie w AT zapalaja i gasza swieczki to AT-owcy lekko sie na mnie popatrzeli ze skrzywieniem
gabrik / 2007-01-09 22:34 / portfel / Wierny Forumowicz
Tak tylko prócz świeczek mamy jeszcze minimum kilkanaście innych wskażników i metod(zachowanie walut także) i kiedy można sterować rynkiem to można ale są takie momenty że sterować się nie da.
Przecież można było np. dzis zrobić piękną białą powyżej oporów tylko w imię czego mieliśmy dziś wzrosnąć 2%???
warren buffet / 2007-01-09 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, bardziej mozna sie pobawić na spoleczkach, gdzie kapitału mozna miec o wiele mniej :)
futurek_LOGO / 2007-01-09 22:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
psychologia jest wazniejsza Warren sam o tym piszesz czesto za Pringiem ale to jest to
warren buffet / 2007-01-09 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak jest. i ja o tym wiem. tylko jeszcze jestem dzieckiem hossy, ale czekam z utesknieniem na ten pierwszy raz.... ale za AT sie kiedys musze wziac :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy