Forum Forum inwestycyjneFundusze

A co byście powiedzieli na...

A co byście powiedzieli na...

cortez / 2007-11-03 22:09
zniesienie podatku Belki.
"Prezes PSL i główny kandydat na ministra gospodarki w koalicyjnym rządzie Donalda Tuska (PO), Waldemar Pawlak mówi "tak" dla zniesienia podatku Belki" (źródło onet.pl).

Jako argument podaje: "wpływy do budżetu z owej daniny to nieznacząca pozycja i "równocześnie dodatkowa opłata na rynku kapitałowym".

Co Wy na to? Jakie mamy szanse na zniesienie Belki? Jesteście za?
Wyświetlaj:
cortez / 2007-11-05 23:32 / Bywalec forum
na dokładkę na temat: http://www.youtube.com/watch?v=xHsfvPVtJLE
cortez / 2007-11-03 22:17 / Bywalec forum
żeby zacząć dyskusję pozwolę sobie na pierwszą opinię.
Ja mam mieszane uczucia. Jako drobny inwestor jestem za. Jednak, jeśli zniesiemy podatek, to powstanie grupa uprzywilejowana, która nie będzie płaciła podatku. Będzie to zapewne znikomy odsetek, ale jednak, tych którzy żyją zysków z inwestycji kapitałowych (procentów). Nie będą płacić podatków, ale przecież zyją w tym kraju, korzytają ze szpitali, dróg, policji (z sektora tzw. budżetówki).
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-03 23:25
a ja jestem za jeśli inwestuję swoje zarobione a więc opodatkowane pieniądze to dlaczego mam płacić kolejny podatek
hannibal / 2007-11-04 02:11 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mądrego to i dobrze poczytać......właśnie ......to co inwestuję już raz opodatkowali....i to nie rzadko większym podatkiem niż 19%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy