Forum Forum inwestycyjneFundusze

a co w nastepnym tygodniu....

a co w nastepnym tygodniu....

Ewusiaa / 2008-04-12 15:25
Wiem ze nikt nie jest jasnowidzem, ale takie komentarze o skonczonej sesji na czerwono sa beznadziejne, nic nam nie daja tylko przynosza panike wsród inwestorów.
Ja tez zakupilam fundusze akcyjne pod koniec marca, sugerowalam sie odbiciem Wig20 i ze to odbicie potrwa conajmniej do konca kwietnia, ale niestety w piatek okazalo sie ze rynek jest nieprzewidywalny i okrótny dla inwestorów.
Mam wrazenie jakby probowano zbic nas z tropu wig 20 spada ponizej psychologicznego 2900, a przeciez jeszcze kilka tygodni temu ci wszyscy specjalisci wypowiadali sie ze beda zyski conajmniej 10% w funduszach akcji, aby nie rezygnowac z tego rodzaju inwestycji. Z drugiej strony lokaty bankowe, które teraz próbuja "nałapać"jak najwiecej klientów kusza do zainwestowania własnie u nich bo to w tym momencie najbezpieczniejsza forma oszczedzania. Nazwałabym to próba złamania psychicznnego i manipulacji na społeczenstwie które teraz boi sie wykupic jakiekolwiek jednostki uczestnictwa w funduszach i "wrzuca" na roczne badz kilkuletnie lokaty bankowe.
Podsumowując pozostaje nam tylko obserwowac sytuacje w poniedzialek liczac na to ze sesja zakonczy sie na zielono.
Pozdrawiam wszystkich formowiczów
Ps. stale uczymy się cierpliwości....
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2008-04-14 21:04 / Tysiącznik na forum
lokaty bankowe raczej nie sa konkurencją dla funduszy, one moga tylko po części zneutralizować inflację, nic poza tym. Kto da się na nie złapać, to frajer. Dużo lepszym rozwiązaniem są np. konta oszczędnościowe, oprocentowanie może minimalnie mniejsze, ale za to zostaje nam swoboda dysponowania gotowką i w każdej chwili mozna zmienic strategie inwestowania.
Jeśli chodzi o naszą kochaną GPW, to jakoś nie spodziewam się zieleni, będą spadki i to spore. Osobiście czekam na WIG 20 na poziomie 2500 i myślę, że to tylko kwestia czasu. Zbyt dużo negatywnego sentymentu, pogarszające się wyniki banków, spowolnienie nie tylko w USA, ale takze w UE nie daje powodów do optymizmu. Już trzy miesiące trwa miotanie się między 2800, a 3200, czas na porządne tapnięcie, a potem......mam nadzieję, że powoli w góre.
attaker / 2008-04-13 00:08
Witam. Ja uważam, że po ostatniej mocnej przecenie i naturalnym niestety niewielkim odbiciu przychodzi czas na kolejną mocną przecenę i tak się wszystko będzie kręcić dopóki sytuacja się nie uspokoi. Podsumowując bessa trwa i końca na razie niestety nie widać. Pozdrawiam ludzi o mocnych nerwach. Ps. myślę, że poniedziałek będzie z mocnym akcentem na czerwień.
Zeus52 / 2008-04-13 01:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najpierw zobaczymy jak zareaguje Azja. Myślę,że u nas była dość duża przecena w piątek,więc w poniedziałek,jeśli będzie na czerwono,to może tylko troszeczkę.
Ewusiaa / 2008-04-13 10:38 / Czekająca na hossę
Dobrze by bylo gdybysmy mieli tylko troche zaczac na czerwono i zapomniec o tym piatku. Gorzej bedzie jezeli wig bedzie dalej lecial w doł, moze nawet do 2600 lub 2500 jak przewidywano wczesniej. Moze troszke za wczesnie zrobilismy zakupy i jeszcze ten nerwowy okres bedzie trwal do czerwca ??....
Pożyjemy zobaczymy.....
Zeus52 / 2008-04-12 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę,że tylko spokój może nas uratować. Ja np planuję wrzucić teraz troszkę kapitału w polskie fundy,tak w środę powinienem już mieć konwersję. Mam czas na decyzję do poniedziałku do 16.00,więc zobaczymy co zrobi Azja i GPW w poniedziałek. Reszta zostaje podzielona między surowcowe ML i SCH.
wojtek07 / 83.29.225.* / 2008-04-12 22:36
banki potrzebują kasy i dlatego tak reklamują oprocentowanie 6%. kryzys finansowy się rozszerza. nie za dobrze to widzę chyba zaczyna mnie dosięgać czarnowidztwo. podali że rynek nieruch przyniesie bilion dolców straty. u nas też będzie kryzys nieruchom. wszystko na zasadzie domina. usa pierwsze potem europa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy