Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

a co z KONWERSJA ????????

a co z KONWERSJA ????????

Bigol / 83.20.118.* / 2008-10-11 00:16
tak czytam te wszytkie wypociny ludzi, ile stracili i wogole, ze jest strasznie, ja w wrzesniu 2007 przekonwerotowalem swoje fundusze na bezpieczne, od tego czasu zarobilem 3,5%, poczekam do odbicia i miesiac po zmienie trendu znow minie na fundusz akcji, ciekawi mnie czy Ci wszyscy ludzie, ktorzy weszli w fundusze nie wiedza ze jest konwersja???, czesto pod parasolem , czyli bez placenia belki, czy ludzie maja takie klapki na oczy???, czy moze doradcy okazuja sie ze są doradcami przez male D ???
egeeheheh / 83.12.147.* / 2008-10-13 23:24
No niestety nie wiedzą. Niejednokrotnie widziałem (byłem często to widziałem) w cdm-ie mażeństwa starsze i młodsze z pytaniem do meklera w co włożyć tyle a tyle. Mniejsza z tym, że ci maklerzy to max 30 lat mieli i że mówili co im góra kazała. No więc słyszeli na szczycie hossy, że?mamy hossę nadal, więc najlepszym wyborem będzie fund akcji itp itd". Tacy ludzie w dobrej wierze i skuszeni wynikami historycznymi TFI tańczyli więc jak im makler zagra. Oni nie maja zielonego pojęcia co to konwersja. A nawet jakby się dowiedzieli to po pierwszym spadku poszliby w zaparte, że kiedys się odrobi i zamiast stracić 10 stracili 50%. Teraz już odrobili lekcję ale mądry Polak po szkodzie.ale jak znam życie to połowa z nich i tak wymiękła i ze spora stratą pożegnała TFI na dłuuuuuuugie lata. A tym o silnej woli pozostaje czekać z 5 lat na wyjście na zero(nie uwzględniając corocznej inflacji bo z nią to i 10 lat mało).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy